Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Rôzne preteky - World Tour aj iné

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod West » Sob 24. Feb 2018 14:47:56

Tak pridám aj ja pár postrehov. Samozrejme sa ukrutne teším že to už začalo. Jarné klasiky sú pre mňa dlhodobo najkrajším cyklistickým obdobím. Čo sa týka dneška, tak na jednej strane je pekné si pripomenúť zmenou profilu staré Ronde, ale obávam sa že príliš veľa lídrov to budú chcieť nechať na Kapelmuur a pretek tak trochu stratí dynamiku. Aj keď je tu otázna taktika QS (ako tradične) a aktuálna Gilbertova forma, lebo ak ju ešte nemá čo o tomto čase on ešte nezvykne, tak by mohli mať snahu to roztrhať skorej, pretože GVA Kapelmuur vyhovuje až príliš dobre. Takisto nebude chcieť čakať ani Wanmarcke, Oss a EBH. Čo sa týka favoritov, tak GVA samozrejme číslo jeden. Má formu a zmena trasy mu vyhovuje. Jedine že by sa dostal do Peťovi veľmi známej situácie, že nikto s ním nebude chcieť nikto spolupracovať, čo by mu dosť skomplikovalo situáciu. Rovnako ako on by mohol získať na tomto preteku svoje tretie víťazstvo aj Gilbert a silní budú aj Naesen a Trentin. Zvedavý som na Wellensa - on nie je typický jazdec na dlažbu, ale tento nový profil by mu mohol sadnúť. Zaujímavý bude aj Matthews. On má potenciál na Flámske klasiky, len ich zatiaľ moc nejazdil.
West
 
Príspevky: 334
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod majo » Sob 24. Feb 2018 15:57:01

Tak v belgicku nakoniec krasne je...sice asi nie velmi teplo ale tie predpovede co ste tu pisali vcera sa chvalabohu nevyplnili...Ilko sa zase raz sekol :D :D
majo
 
Príspevky: 2224
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Focus-Shimano » Sob 24. Feb 2018 17:43:18

No Sagan=No fun. Ale vážne dnes to bola dosť nuda.Bolo to čakanie na Muur. Van Avermaet nedokáže sám nič vytvoriť a jeho striedanie v skupine je nulové je to vychcanec. Naopak OSS išiel super je to prísľub pred klasikami.
Obrázok užívateľa
Focus-Shimano
 
Príspevky: 764
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:35:06

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod majo » Sob 24. Feb 2018 17:53:30

Ja som to pozeral od 13:30 cez stream a treba povedat ze ta hodina co eurosport nedaval bola zaujimavejsia ako ta posledna...GVA vtedy to skusal niekolkokrat ale vzdy to velmi rychlo vzdal ked videl ze sice to potrhal ale nikto z tych co sa s nim udrzali mu nepotiahne...teraz snad pochopi preco byva peto tak nasraty neraz a aj kolko toho peto pre samotny pretek vlastne spravi...styby niekolko peknych pokusov skusal aj sep sympaticky siek wellens...astana dnes ukazala podlaharom ako sa to robi ked maju v skupine pocetnu prevahu...velmi sympatickh mi dnes bol aj belgicky majster ktory sice nepredviedol nejake zdrcujuce nastupy ale rozhodne mal zaujem tahat v skupine a neraz aj naozah silno potiahol a snazil sa presvedcit aj ostatnych...no a nakoniec ma celkom potesilo 2.miesto poliaka ktory si to dorazil do skupiny tesne pred bosbergom a nezlomilo ho ani to ze v podstate presne v tomto momente mu znova usli nevzdal to bojoval a nakoniec ma podium...ale celkove moje hodnotie je takmer take kriticke ako focusove...hej a este k Ossovy...ok som spokojny
majo
 
Príspevky: 2224
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod ifčopifčo » Sob 24. Feb 2018 18:00:41

Tak nakoniec to West veľmi dobre odhadol, bolo to fakt čakanie na Muur, tie pokusy predtým boli také platonické. Astana výborne využila svoju početnú prevahu a Valgrenovi víťazstvo prajem. Ľúto mi je Štybyho, reagoval na takmer všetky nástupy, na ten rozhodujúci už asi nemal sily. Vanmarcke bol na Muure skvelý.
Nechápem ako sa fanúšik podvodníka Demara môže vysmievať Avermaetovi ;) , ten urobí za jedny preteky viac nástupov ako Demare za celú kariéru. Dnes sa nemal kam naháňať, dve víťazstvá na Omloope už má a už patrí do kategórie cyklistov ktorí sa sústreďujú najmä na najväčšie preteky sezóny.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2425
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod West » Sob 24. Feb 2018 18:04:20

Tá čelná skupina bola dosť veľká, to je spolupráca vždy trochu problém, ale predsa len toľko oportunizmu sa len tak nevidí. Posledné kilometre poctivo striedal snáď len Oss. Mať náskok 30 sekúnd 2,4km pred cieľom a nechať sa dostihnúť je sila. Dosť to zabila Astana, lebo mali vpredu najviac ľudí a napriek tomu sa moc nepretrhli a aj preto sa ostatným veľmi nechcelo. Napokon im to vyšlo, takže sa bude oslavovať ich geniálna taktika, ale ja skôr vidím ako hrubú chybu, že sa nikto za Valgrena nezavesil. Oni už veľa času na ďalšie pokusy aj tak nemali.
West
 
Príspevky: 334
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod West » Sob 24. Feb 2018 18:15:38

Inak krásnym výkonom prekvapil Wišniovsky. Na Muure síce niečo stratil, (niet sa čo čudovať, on patrí do kategórie ťažkotonážnikov), ale potom dokázal sám preklenúť do vedúcej skupiny a na konci mal ešte dosť síl na pekný nástup. Jeho motor je skvelý.
West
 
Príspevky: 334
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod elviska » Sob 24. Feb 2018 19:03:52

Valgren, teda Astana zaslúžene vyhrala, však mali troch jazdcov vpredu, teda v tej skupinke. Ja to víťazstvo Valgrenovi prajem. GvA aspon teraz pochopí, že ked tam nie je Sagan, tak jemu tiež neprestriedajú. Príjemne ma prekvapil Aert, dúfam že dobre som napísala priezvisko. A Oss skvelý výkon, s Petrom budú dobrý parťáci na jarných klasikách, teda dúfam. Ale chýbal tam Peter, nikto tam nebol až taký hravý alebo skôr živelný.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod paula@sile » Sob 24. Feb 2018 20:14:32

@ majo

to, ze svietilo slnko, neznamena, ze nebola zima, ten vietor bol ladovy, brutal, ale to len mimochodom, ;)
inak oss isiel skvele, valgrenovi gratulacia, vyuzil toho, ze nepatril k favoritom a nikto si ho velmi nevsimal, kym ostatni po sebe a po gva pocumovali, nevahal
greg teraz vyplakava a je frustrovany, ze nikto nechcel striedat a kazdy len atakoval…
peto dnes chybal, ale aspon som si bez nervov vychutnala dnesny pretek
paula@sile
 
Príspevky: 304
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod hujhe » Sob 24. Feb 2018 23:53:32

Podľa mňa super preteky. Hlavne keď tak dlho som sa tešil na klasiky. Nevidel som celé preteky ale len nejaké úseky na kopcoch, no zdalo sa mi, že nikto v pelotóne nemal dostatočnú silu poriadne potrhať balík, a tie kopce pritom neboli ľahké. V tomto smere je neskutočná zábava pozerať sa na preteky s Petrom. On keď atakuje tak sa udržia tak maximalne traja, a to mu občas stačí nejaký slabý kopček, zjazd alebo aj rovina. Astana jazdí túto sezónu skvele. A pritom Vinokourov mal po prestupe Arua také reči, že to bude zlá sezóna či niečo také. Vyzerá to tak, že bitka o zmluvy ,tak ako v prípade IAM Cycling jazdcov, dokáže vybičovať k skvelým výkonom :D Po dnešku, zajtra neočakávam nič iné, ako špurt balíka. Tak už sa len tešiť na SB
hujhe
 
Príspevky: 459
Registrovaný: Sob 18. Feb 2017 12:06:22
Bydlisko: GB

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Mino » Ned 25. Feb 2018 10:00:38

NAesen: Nechapem, utočia a potom nespolupracuju.
GVA: Nebola dobrá spolupráca
Sep: Málo spolupráce čo ma prekvapilo

Traja belgickí .....
Asi som naivný ked si myslím že by sa mohli medzi sebou dohodnúť. Záver bol paródiou hlavne v podaní belgičanov.
Ale som rád pretože minulý rok sa mi zdalo že len Peter plače že s ním nikto nespolupracuje. Mýlil som sa oni plačú všetci. ALe peter si môže poplakať aj tak skončí do 3. ( omloop, kuurne, san remo, G-w ).
Dnes na Kuurne to bude asi nuda. Dúfam že od Strade sa to zmení a bude zábava.
Mino
 
Príspevky: 349
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod ifčopifčo » Ned 25. Feb 2018 11:06:54

Mino píše:NAesen: Nechapem, utočia a potom nespolupracuju.
GVA: Nebola dobrá spolupráca
Sep: Málo spolupráce čo ma prekvapilo

Traja belgickí .....
Asi som naivný ked si myslím že by sa mohli medzi sebou dohodnúť. Záver bol paródiou hlavne v podaní belgičanov.
Ale som rád pretože minulý rok sa mi zdalo že len Peter plače že s ním nikto nespolupracuje. Mýlil som sa oni plačú všetci. ALe peter si môže poplakať aj tak skončí do 3. ( omloop, kuurne, san remo, G-w ).
Dnes na Kuurne to bude asi nuda. Dúfam že od Strade sa to zmení a bude zábava.


Problém bol, že tá skupina ktorá sa vytvorila v závere bola veľká a Astana v nej mala 3 cyklistov. Aj keby sa traja Belgičania dohodli a makali, tak by boli za hlupákov keby viezli zvyšok úniku na chrbte.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2425
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Mino » Ned 25. Feb 2018 12:50:17

ifčopifčo píše: Aj keby sa traja Belgičania dohodli a makali, tak by boli za hlupákov keby viezli zvyšok úniku na chrbte.


Jasne že som nemyslel že by ťahali celu skupinu. Ako Vanmarcke aj Naesen jasne chceli vyhrat. Obaja aj nastupili ale nemal im kto prestriedat. V tomto nechapem Stybyho. ( aby to nevyznelo zle Zdenkovi fandím možno práve preto ma to serie ) Ked doskocil Naesena otocil sa dozadu namiesto aby mu prestriedal detto spravil so Sepom. Teraz vyplakava ze nemal info o tom že ich dobehol peloton. OK. Zima, protivietor a príliš veľká skupina, a možno aj malo síl pretože sa išlo dosť agresívne. No dúfam že sa nestane zvykom na jednorazovkách že do ciela príde 60 ludí pokope. :(
Minulý rok trvalo Saganovi dosť dlhú dobu kým presvedčil ostatných k spolupráci a medzitým dosť odtiahol. Potom sa Greg vytešuje. Nuž ale preto je Sagan Saganom a Greg Gregom
Dnes príde do ciela podla vsetkeho balík a bude sa spurtovať. Gaviria má sancu. Ja si tipnem na Cobrelliho
Mino
 
Príspevky: 349
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod MichalJ » Ned 25. Feb 2018 15:05:36

Štyby podľa mňa vždy čakal, či sa ešte niekto pridá. Bolo mu jasné, že v 2 to neutiahnú do cieľa v tom protivetre.

Bol to naozaj taký zvláštny záver. Bolo jasné, že v skupine kde je až 12 jazdcov, z toho z jedného tímu 3, tá spolupráca bude viaznúť. Práve som čakal, či sa neutrhne odtiaľ nejaká menšia skupinka čo pôjde naplno. Ale nestalo sa a dopadlo to ako dopadlo.

Celkovo ale nudný závod, aspoň čo sa týka tej hodiny čo vysielali na Eurosporte s komentárom. Viac akcie bolo evidentne predtým, ale bez komentára sa mi to pozerať nechcelo (na Eurosport playeri to bežalo dlhšie). Určite na to ale malo vplyv to studené počasie a najmä protivietor.

Dnes ak sa nič nestane to bude asi naozaj len o špurte, tak sa teším najmä na budúci víkend na Strade Bianchi. Čisto obrázkami krajiny pre mňa snáď aj najkrajší pretek.
MichalJ
 
Príspevky: 369
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35
Bydlisko: Bratislava/KNM

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Keram » Ned 25. Feb 2018 19:07:25

Vcera som nemal cas dnes som pozeral poslednych 60 km. Potesil ma Oss. Skoda ze dostal defekt. V spolupraci so Saganom mozu uplne zmenit cely dej pretekov. Zaujimave preteky dnes. Vobec nebolo iste ze sa to skonci hromadnym dojazdom. Strade pravdepodobne neuvidim :( . Ak sa nemylim tak ide nase dynamic duo Oss+ Sagan tak som zvedavy co predvedu 8-)
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1231
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod motyliLET » Ned 25. Feb 2018 20:11:05

tak pozrel som si zaciatok dlho ocakavanej jarnej kampane , omlop prilis malo selekcie a sklamanie z velkych favoritov je jedno kto je v skupine ci su tam nejaki traja z astany ked sa trhne sep greg zdenek oliver tak musia ist podlahu a ti za. imi nemaju narok takze to poukazuje na alebo extremne pocasie zatial alebo slabu vykonnost, kurne sice zmenili trasu takze nic ine ako spurt sa ocakavat nedal nedachol ma , gaviria este nema na dlazobne kocky moze uhrat nejaky vysledok len pri velmi lahkych pretekoch ale na top klasikach a monumentoch mu sancu nedavam snad okrem msr uvidime ono teraz top formu nema este nikto je skoro ale nik extra nevykukol z davu zatial boraci celkom fajn oss bude tromfom petra v nas
edujucich tyzdnoch
motyliLET
 
Príspevky: 269
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod majo » Ned 25. Feb 2018 21:26:07

KBK neprekvapilo...ja ale este jednu poznamocku k Borakom...velmi ma potesilo ze na Omloope mali cloveka v uniku lebo to sme predtym casto nevideli...dufam ze tento tah budu pouzivat aj v dalsich klasikach...taky zolik z uniku moze byt velka pomoc ved si spomenme na minulorocne P-R...no a vykony Ossa su tiez viac ako povzbudive do dalsich pretekov...no a ked som si v sobotu vecer precital jeho status na instagrame ze v podstate mapovali cesty pre misiu Peta Sagana v najblizsich tyzdnoch tak vobec nepochybujem o tom ze Daniel necha pre Peta na ceste aj dusu
majo
 
Príspevky: 2224
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod simko » Uto 27. Feb 2018 11:12:25

priznam sa ze Omloop som nakoniec sledovat nemohol. ale podla vyjadreni a zostrihov to vyzeralo byt celkom sklamanie. urcite prispel aj protivietor ale aj tak. nakoniec som rad ze sa Peter nezucastnil a ze krasne bolo vidiet ake to ma tazke ked su vsetky oci na nom a ked nikto nema zaujem o spolupracu.
Van Aert ma celkom prekvapil ze sa celkom udrzal do konca po tej cyklokrosovej sezone ale opat treba povedat ze na konci bolo spolu 50 cyklistov takze az take selektivne preteky to neboli.
Styby a Sep vyzerali vyborne na druhej strane Greg sa mi zdal trochu slabsi ako po minule roky ale to je asi len otazka casovania formy.

pred nami vsak uz je jedna z top klasik urcite z hladiska atrativity a prestize. po P-R a RvV moja najoblubenejsia. a ta predpoved pocasia zatial vyzera dost zaujimavo. stvrtok mrznuci dazd, piatok + sobota dazd. to moze hrat do karat Van Aertovi ale vzhladom nato ze Strade Bianche byvaju velmi intenzivne preteky neocakavam ze bude mat dost sil v poslednej hodine.
neviem v akej forme pride Peto. unho sice nikdy nevieme ale asi mu bude chybat trochu rozjazdenia oproti ostatnym (GVA, Kwiatkowski, Styby)
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné - Azimut

Poslaťod Miki » Uto 27. Feb 2018 13:03:15

Pridám aj ja kratke hodnotenie úvodu klasík resp.pár postrehov.AZIMUT.Ano tak by som to nazval.Nemal kto udať smer.Malo to byť o Avermaetovi,ale nebolo.Neviem, či to bolo jeho horšou výkonnosťou,alebo len bezradnosťou,kedže tam nemal zadné koleso Sagana.Asi oboje.Ináč neviem pochopiť, aby sa nechala tak silná skupina pohltiť pár metrou pred cieľom.Silným na začiatku sezony sa ukázal byt Štybar.No jeho cyklistické myslenie je pre mňa záhadou.CHytať nástupy a nezaútočiť mi nepríde správne.A vyhovoriť sa na to, že nevedal,že peleton je blízko je hlúposť.Všetci vedeli,že peleton majú za chrbtom.Slušnú formu ukázla Oss,čo je prísľubom pred hlavnými klasikami.
Pri K-B-K zaujala najviac situácia,ked si Astana doskočila približne 20 člennú silnú skupinu.To športoví riaditeľia vyhodnotli situáciu tak,že s 60 členného peletonú majú vačšiu šancu proti Demárovi s Groenewegenom.A nepochopil som ani Astanu na koho chceli ísť v záverečnom šprinte,ked tomu toľko obetovali.V tej čelnej skupina mali viaceré týmy 2 jazdcov stačilo trochu viac potiahnuť a boli by to dotiahli bez problémov do konca.
Dramatičnosť pretekov sa mi nezdala moc vysoká.Ale asi za veľa môže počasie.Pretekať v takom chlade a bojovať s vetrom tomu asi veľmi napomôhlo.
Miki
 
Príspevky: 153
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod MichalJ » Uto 27. Feb 2018 13:28:59

simko:
Tak Van Aert sa nielen udržal v tej 50 člennej skupine čo došla spolu do cieľa, najmä bol aj v tom 12 člennom úniku najsilnejších jazdcov. Keby sa nenechali dobehnúť na posledných 3km, tak je pravdepodobne v top 10.

Miki:
Astana tam mala Corta Nielsena, ktorý mal vo februári veľmi dobré výsledky v Dubaji a Ománe. Ten ale spadol nejakých 20km pred cieľom.
MichalJ
 
Príspevky: 369
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35
Bydlisko: Bratislava/KNM

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 49 hostia

cron