Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Tour de France

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Tour de France

Poslaťod simko » Str 13. Júl 2022 17:15:28

@CyclingGeek
nemyslim si ze Pogacara by mali znicit take utoky ako pochytal na Galibieri. v minulosti uz tomu celil neraz a potom jednoducho nastupil. ani si nemyslim ze jazdec ako on moze mat prirodzene takuto krizu. cize ja osobne ocakavam odstupenie v najblizsich dnoch. alebo mozno to dopadne ako s Majkom...
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod Za Slušný Svet » Str 13. Júl 2022 18:07:17

CyclingGeek píše:mnohí si pýtali popreháňanie Pogačara, tak dnes sme sa toho ale dočkali :D Tadej hasil asi 10 útokov a očividne ho zničili a vypli :idea: otázkou je, či je to na dobro cyklistiky 8-) Zrejme máme vymalované na tento rok. Neviem si predstaviť, že Jumbo bude útočiť so žltým dresom, alebo predvádzať nejakú aktívnu cyklistiku. Skôr tam vidím absolútne zabetónovanie pelotónu a každý kto by chcel zaútočiť si ani "neprdne". Takýto scenár je asi najhorší možný pre fanúšika.


Súhlasím s tebou, že po dnešku sa veľmi zmení Tour de France. Jumbo bude maximálne tlmiť akúkoľvek aktivitu. Je možné, že aj zajtrajšia ikonická etapa skončí víťazstvom nejakého druholigového Francúza z úniku a hlavné pole si to pôjde miernejším tempom. Jumbo sa už nemá kam ponáhľať. Ak je Pogačar zdravý, tak verím, že ešte predvedie nejaký útok. Ale dokáže získať späť nejaký čas proti tak silnému tímu? To už asi nie. :( Dnes mi bolo po etape normálne smutno... Pritom to boli fakt krásne a zaujímavé preteky.
Obrázok užívateľa
Za Slušný Svet
 
Príspevky: 485
Registrovaný: Sob 17. Jún 2017 11:04:42

Re: Tour de France

Poslaťod simko » Str 13. Júl 2022 18:23:24

Za Slušný Svet píše:Ak je Pogačar zdravý, tak verím, že ešte predvedie nejaký útok. Ale dokáže získať späť nejaký čas proti tak silnému tímu? To už asi nie. :(

ak je Pogacar zdravy tak nema problem izolovat aj taky silny tim ako je Jumbo. toto manko by prenho bolo uplne hratelne. nieco by stiahol v horach, nieco by stiahol v casovke. ale takehoto Pogacara, ktoreho obehol Yates ci Gaudu sme este nevideli a preto mam pochybnosti ci je vsetko ok. ak by stratil do 30 sekund tak nepoviem, alebo hoci aj 1 minutu. ale takato kriza, to skor hovori o tom ze nieco nie je v poriadku v jeho organizme.
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod ifčopifčo » Str 13. Júl 2022 18:46:08

Uvidíme čo je v tom, zdá sa však, že málokto pripúšťa, že aj Pogačar je len človek a že všetko je v živote prvýkrát. ;) Budem len rád, keď je Tadej zdravý a ešte Jonasa popreháňa, aj keď to nebude mať jednoduché.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2432
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod majo » Str 13. Júl 2022 19:56:00

Krasna etapa s prekvapivym koncom…v kazdom pripade nadherne pokusy od jumba ktore urcite prispeli k tomu zlomu na cielovom kopci…ja verim ze to nieje covid len aj tadej nasiel svoj limit…mozmo malo jedol a pil a telo mu to spocitalo…a ak nema covid(v co dufam) tak zajtra od neho ocakavam ofenzivu a mozno tak ako zlomil dnes jonas jeho tak zajtra moze zlomit on jonasa…nairo super…potesilo vidiet ho takto…uz sa tesim na zajtra len dufam ze su vsetci zdravy
majo
 
Príspevky: 2229
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod ifčopifčo » Str 13. Júl 2022 22:40:56

Možno v UAE prehodnotia, že preteky v Slovinsku nie sú ideálna príprava na Tour a ostatní nechodia na Dauphine či Švajčiarsko len z plezíru. Viem, minulý rok bol Pogačar tiež v Slovinsku, ale minulý rok sa jeho najväčší súperi porazili viacmenej sami.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2432
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod zakliata.panna » Str 13. Júl 2022 23:21:27

Ako ste mnohí spomínali, ešte nič nie je rozhodnuté, ak sa Pogačar ,,dobre vyspí", tak už zajtra môže dačo ukrojiť. Navyše 40-kilometrová časovka v závere hrá jasne v jeho prospech, v nej môže nadeliť Vingegaardovi aj cez 1:30 min. Samozrejme, ak ešte telo bude vládať. Bude to vyzerať tak, že po boji je každý generál, ale krútil som hlavou, keď Tadej na Galibieri nastupoval Jonasovi, resp. zbytočne chytal Primožove ataky, od neho nehrozilo veľa, aj keby ho pustil na minútu, postupne by si ho aj tak chytil. Vlastne mohol vyčkávať na Ineos a zvyšných jazdcov, ako skupina by prišli pod Granon - a nebol by ,,uvarený". A mohlo to vyzerať inak. Ale aspoň sa máme na čo tešiť. :D
zakliata.panna
 
Príspevky: 388
Registrovaný: Uto 06. Okt 2015 16:31:23

Re: Tour de France

Poslaťod Gaučový profesionál » Štv 14. Júl 2022 6:47:35

zakliata.panna píše:Ako ste mnohí spomínali, ešte nič nie je rozhodnuté, ak sa Pogačar ,,dobre vyspí", tak už zajtra môže dačo ukrojiť. Navyše 40-kilometrová časovka v závere hrá jasne v jeho prospech, v nej môže nadeliť Vingegaardovi aj cez 1:30 min. Samozrejme, ak ešte telo bude vládať. Bude to vyzerať tak, že po boji je každý generál, ale krútil som hlavou, keď Tadej na Galibieri nastupoval Jonasovi, resp. zbytočne chytal Primožove ataky, od neho nehrozilo veľa, aj keby ho pustil na minútu, postupne by si ho aj tak chytil. Vlastne mohol vyčkávať na Ineos a zvyšných jazdcov, ako skupina by prišli pod Granon - a nebol by ,,uvarený". A mohlo to vyzerať inak. Ale aspoň sa máme na čo tešiť. :D

Ak ten včerajší výbuch nebol kvôli Covidu ale kvôli nohám tak sa Tadej proste precenil. Šprinty v záveroch etáp kde veľmi nemusel a včerajšie chytanie Primoža mi potom príde, že si myslel, že je nedotknuteľný a môže všetko. Ak je to tak tak mu trošku klesne hrebienok a už bude uvažovať v etape triezvejšie. Dúfam, že GC nie je na konci po včerajšku lebo by to bola veľká nuda.
Gaučový profesionál
 
Príspevky: 298
Registrovaný: Ned 26. Mar 2017 19:44:08

Re: Tour de France

Poslaťod CyclingGeek » Štv 14. Júl 2022 7:33:07

Ak Pogačar nemá Covid a bol to "hlaďak" respektíve nedostatok cukru ako on hovoril :lol: tak sa môžeme tešiť ešte na dosť pestrú Tour.
Ak je plne zdravý, tak si vybral svoj zlý deň aj s úrokami 8-) a zrejme bude chcieť spraviť veľmi zlé dni žltému dresu ;)
Síce Jumbo sa bude snažiť chytať množstvo atakov a neutralizovať tak pretek, ale nevymysleli to takticky vôbec dobre...
okrem Pogačara musia momentálne reagovať aj na Thomasa, Quintanu či Bardeta čo už dosť obmedzuje ich silu, keďže v predošlých etapách
ju sústredili voči jednému mužovi. Čo sa Jonasa týka som trochu skeptik. Buď neunesie váhu žltého dresu a vypne ho ako Primoža v časovke...
alebo ho proste zlomí tá zodpovednosť. Treba si uvedomiť, že Vingegaard nikdy nebol v takejto pozícií a hlavne nemal takú zodpovednosť.
Ja očakávam ešte veľkú bitku a zaujímavé etapy :idea:
Obrázok užívateľa
CyclingGeek
 
Príspevky: 125
Registrovaný: Str 19. Aug 2020 14:16:41

Re: Tour de France

Poslaťod ifčopifčo » Štv 14. Júl 2022 9:49:55

CyclingGeek píše:Ak Pogačar nemá Covid a bol to "hlaďak" respektíve nedostatok cukru ako on hovoril :lol: tak sa môžeme tešiť ešte na dosť pestrú Tour.
Ak je plne zdravý, tak si vybral svoj zlý deň aj s úrokami 8-) a zrejme bude chcieť spraviť veľmi zlé dni žltému dresu ;)
Síce Jumbo sa bude snažiť chytať množstvo atakov a neutralizovať tak pretek, ale nevymysleli to takticky vôbec dobre...
okrem Pogačara musia momentálne reagovať aj na Thomasa, Quintanu či Bardeta čo už dosť obmedzuje ich silu, keďže v predošlých etapách
ju sústredili voči jednému mužovi. Čo sa Jonasa týka som trochu skeptik. Buď neunesie váhu žltého dresu a vypne ho ako Primoža v časovke...
alebo ho proste zlomí tá zodpovednosť. Treba si uvedomiť, že Vingegaard nikdy nebol v takejto pozícií a hlavne nemal takú zodpovednosť.
Ja očakávam ešte veľkú bitku a zaujímavé etapy :idea:


Väčšinou sa sústreďuješ ma toho kto je najväčší súper a čo nevymysleli takticky dobre? Po dlhom čase sme konečne videli ataky a to skutočné nielen avizované ale realizované, Pogačar mal poriadne zasolený dres, pravdepodobne nestíhal poriadne dopĺňať tekutiny a to hlavne pre iniciatívu Jumba ktoré mu nenechalo vydýchnuť. Klobúk dole pred Rogličom ako zamakal na ešte prednedávnom svojho superdomestika, toto by si mal pozrieť Unzue, tam sa v v minulej dekáde nikdy nedokázala jedna hviezda obetovať pre druhú.
Nič v zlom, ale trochu si protirečíš, nižšie si písal, že je vymaľované, bude to nuda a je to na škodu cyklistiky, teraz očakávaš veľkú bitku a zaujímavé etapy ;)
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2432
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod eres » Štv 14. Júl 2022 10:00:59

Ja len pridám ďalší postreh, aj keď nie je z mojej hlavy, ale viac-menej odpočutý včera na ČT od Benčíka...

Asi bude niečo pravdy na tom, ako radi, resp. neradi, jazdia v Jonas a Tadej pri vysokých teplotách. O Pogačarovi je známe, že veľké teplo neobľubuje, keď vyhral Tour v 2020-om, šla sa v septembri, vlani nejaké extra veľké teplá neboli.
Netvrdím, že je to rozhodujúci faktor, asi len ďalší diel do skladačky...

Najbližšie dni hlásia ešte väčšie teplá ako včera, Tadej oproti Jonasovi včera nemal skoro žiadnu tímovú podporu (trochu Majka, ale McNulty a Soler nula bodov).
Určite sa Pogačar bude snažiť, ale včera Vingegaard vyzeral strašne silný, aj keď potom tvrdil, že posledné dva kilometre trpel.

Po včerajšku je jasným favoritom Jonas, ale kto verí Tadejovi, môže si vsadiť, momentálne sú kurzy na celkového víťaza TdF 2022:
Vingegaard 1,35
Pogačar 3,75

:)
Bicykl je zdrojem zábavy, kde chci, tam sám se zastaví...
Obrázok užívateľa
eres
 
Príspevky: 260
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Tour de France

Poslaťod mortirolo08 » Štv 14. Júl 2022 10:05:30

Pogacar pocas tour minal energiu kade tade, ale odpovedajuci casovy rozdiel to nikdy neprinieslo. To iste na Telegraphe a Galibieri, kde okolo seba ma same Jumbo a aj tak taha a nastupuje. Podla mna zakladnu chybu spravil, ze siel po kazdom ataku a pritom sa mal sustredit len na c.2 v GC a teda Vingegaarda. Ak utoci on tak hned byt na jeho zadne koleso inak sediet a cakat na svojich 3 timovych kolegov vzadu.
Snad je zdravy a bol to fakt len nedostatok cukru. Potom ano sice stratil 3min, ale ak by stratil menej napr. len 1-2min tak po nom a UAE pojdu aj dnes celu etapu.
Takto je zodpovednost na Jumbe a on moze cakat na treti tyzden a prilezitost ukradnut Jumbu znova zlty dres a tych prilezitosti si myslim ze este bude.
mortirolo08
 
Príspevky: 66
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod CyclingGeek » Štv 14. Júl 2022 10:12:23

ifčopifčo píše:Väčšinou sa sústreďuješ ma toho kto je najväčší súper a čo nevymysleli takticky dobre? Po dlhom čase sme konečne videli ataky a to skutočné nielen avizované ale realizované, Pogačar mal poriadne zasolený dres, pravdepodobne nestíhal poriadne dopĺňať tekutiny a to hlavne pre iniciatívu Jumba ktoré mu nenechalo vydýchnuť. Klobúk dole pred Rogličom ako zamakal na ešte prednedávnom svojho superdomestika, toto by si mal pozrieť Unzue, tam sa v v minulej dekáde nikdy nedokázala jedna hviezda obetovať pre druhú.
Nič v zlom, ale trochu si protirečíš, nižšie si písal, že je vymaľované, bude to nuda a je to na škodu cyklistiky, teraz očakávaš veľkú bitku a zaujímavé etapy ;)


Pred Rogličom tiež smekám ;) a taktiku Visma kritizujem z dôvodu, že im vadil len Pogačar, momentálne budú bojovať proti Ineosu v plnej zostave, proti DSM a Arkee, UAE.
Vymaľované je ak má Pogačar covid ;) ak nemá, tak sa ešte maľovať bude 8-)
Samotný pretek je ťažko čitateľný. V každej etape sa dá nazbierať aj pár minút na súperov. A nakoniec nikto nevie, Tour vôbec nemusí vyhrať Jonas alebo Tadej :idea:
Obrázok užívateľa
CyclingGeek
 
Príspevky: 125
Registrovaný: Str 19. Aug 2020 14:16:41

Re: Tour de France

Poslaťod CyclingGeek » Štv 14. Júl 2022 10:18:17

mortirolo08 píše:Pogacar pocas tour minal energiu kade tade, ale odpovedajuci casovy rozdiel to nikdy neprinieslo. To iste na Telegraphe a Galibieri, kde okolo seba ma same Jumbo a aj tak taha a nastupuje. Podla mna zakladnu chybu spravil, ze siel po kazdom ataku a pritom sa mal sustredit len na c.2 v GC a teda Vingegaarda. Ak utoci on tak hned byt na jeho zadne koleso inak sediet a cakat na svojich 3 timovych kolegov vzadu.
Snad je zdravy a bol to fakt len nedostatok cukru. Potom ano sice stratil 3min, ale ak by stratil menej napr. len 1-2min tak po nom a UAE pojdu aj dnes celu etapu.
Takto je zodpovednost na Jumbe a on moze cakat na treti tyzden a prilezitost ukradnut Jumbu znova zlty dres a tych prilezitosti si myslim ze este bude.


s týmto plne súhlasím
Pogačar zbytočne prenásledoval aj ataky Rogliča
mohol si kľudne počkať na Solera, alebo aj skupinu za sebou, v ktorej by rozhodne Ineos Rogliča dobiehal a tým by taktika Jumba dostala úder a vlastne aj Jonas by ostal izolovanejší.
Ale čo už. :D Nám sa ľahko hodnotí pretek spoza obrazovky a z pohodlia gauča...oni sú tlačení sponzormi a musia urobiť maximum preto aby dres či už udržali alebo získali :roll:
Obrázok užívateľa
CyclingGeek
 
Príspevky: 125
Registrovaný: Str 19. Aug 2020 14:16:41

Re: Tour de France

Poslaťod slovakpro » Štv 14. Júl 2022 10:53:09

ifčopifčo píše:
CyclingGeek píše:Ak Pogačar nemá Covid a bol to "hlaďak" respektíve nedostatok cukru ako on hovoril :lol: tak sa môžeme tešiť ešte na dosť pestrú Tour.
Ak je plne zdravý, tak si vybral svoj zlý deň aj s úrokami 8-) a zrejme bude chcieť spraviť veľmi zlé dni žltému dresu ;)
Síce Jumbo sa bude snažiť chytať množstvo atakov a neutralizovať tak pretek, ale nevymysleli to takticky vôbec dobre...
okrem Pogačara musia momentálne reagovať aj na Thomasa, Quintanu či Bardeta čo už dosť obmedzuje ich silu, keďže v predošlých etapách
ju sústredili voči jednému mužovi. Čo sa Jonasa týka som trochu skeptik. Buď neunesie váhu žltého dresu a vypne ho ako Primoža v časovke...
alebo ho proste zlomí tá zodpovednosť. Treba si uvedomiť, že Vingegaard nikdy nebol v takejto pozícií a hlavne nemal takú zodpovednosť.
Ja očakávam ešte veľkú bitku a zaujímavé etapy :idea:


Väčšinou sa sústreďuješ ma toho kto je najväčší súper a čo nevymysleli takticky dobre? Po dlhom čase sme konečne videli ataky a to skutočné nielen avizované ale realizované, Pogačar mal poriadne zasolený dres, pravdepodobne nestíhal poriadne dopĺňať tekutiny a to hlavne pre iniciatívu Jumba ktoré mu nenechalo vydýchnuť. Klobúk dole pred Rogličom ako zamakal na ešte prednedávnom svojho superdomestika, toto by si mal pozrieť Unzue, tam sa v v minulej dekáde nikdy nedokázala jedna hviezda obetovať pre druhú.
Nič v zlom, ale trochu si protirečíš, nižšie si písal, že je vymaľované, bude to nuda a je to na škodu cyklistiky, teraz očakávaš veľkú bitku a zaujímavé etapy ;)



CyclingGeek sám nevie čo píše.
Obrázok užívateľa
slovakpro
 
Príspevky: 105
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod hujhe » Štv 14. Júl 2022 11:20:19

Hlavne ak by Jumbo nebolo ultra silne tak Tadej by na Vingegaarda ziskal na kockach vela casu. Rovnako by sa nedotiahol Thomas a neviem kto kazdy bol v skupine s Vingegaardom. Za mna je Pogacar stale najsilnejsi jazde na Tour. Nebyt prevahy Jumba, stale by bol v zltom
hujhe
 
Príspevky: 460
Registrovaný: Sob 18. Feb 2017 12:06:22
Bydlisko: Usa

Re: Tour de France

Poslaťod simko » Štv 14. Júl 2022 11:31:14

ak je Pogi zdravy tak to bude este velmi zaujimave. ale neviem, ten vcerajsi vykon mi k nemu vobec nepasuje. praveze on nemal problem pochytat vela atakov a potom este sam nastupit a uplne dorazit svojich superov. cize nemyslim si ze na Galibieri sa vystavil tak, aby potom v zavere dostal 3 minuty. to je prilis. ale pripustam ze to mohlo byt suhrou mnohych okolnosti, s ktorymi sa este Pogacar mozno v svojej kariere nestihol stretnut a tym padom neprisposobil taktiku danym podmienkam. uvidime uz dnes. ak bude sviezi a nieco dnes ziska spat, tak by som povedal ze "game on!". ale ak dnes nebude presvedcivy tak potom treba hladat pricinu inde. mozno by sa nemal vyvazat tolko za Majkom:)

@hujhe
ano bez Van Aerta by na kockach dostal Vingegaard celkom slusnu sekeru. uvidime, mozno to bude nakoniec rozdielove...
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod hujhe » Štv 14. Júl 2022 18:41:11

Dufam ze Peter zajtra skusi unik. Dobra sprava je ze Pogacar vyzera byt v pohode. Na jeho stranu hraaj casovka kde moze dost ziskat. Bude to boj do posledneho dna.
hujhe
 
Príspevky: 460
Registrovaný: Sob 18. Feb 2017 12:06:22
Bydlisko: Usa

Re: Tour de France

Poslaťod simko » Štv 14. Júl 2022 18:54:40

podla mna Pogacar nemoze v casovke pocitat s nejakym velkym ziskom. nieco moze byt, ale bol by som prekvapeny ak by to bolo vyrazne nad 30-40 sekund. Jumbo-Visma mi dnes velmi pripominali Sky/Ineos. a Vingegaard mi aj postavou pripomina Frooma. vyzera to tak ze Pogi bude potrebovat slabsi den od Vingegaarda. dnes vyzeral Tadej omnoho lepsie ako vcera ale aj tak to nebolo uplne ono. cakal som viac nastupov a cakal som ze ten vlacik rozbije skor, mozno po tom ako si vystupil Van Aert. akoby zacal velmi kalkulovat so silami a neveril si ci nastupit a kedy.
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod ifčopifčo » Štv 14. Júl 2022 19:20:21

Pogačar je fantastický cyklista, je to veľký sympaťák svojim vystupovaním, je skvelé, že jazdí klasiky a je všestranný, ale zase nerobte z neho neporaziteľného cyklistu. Prvá časovka minulý rok na 27 km Jonas stratil 27 sekúnd, druhá časovka 30 km sa nedá brať do úvahy, Pogačar išiel na istotu. Na tejto Tour stratil Vingegaard 8 sekúnd na 13 km, pochybujem, že ak Jonas nejako neskolabuje, tak na neho získa Tadej nejaký výrazný čas, preženiem. nech získa minútu, takže Tadej musí získať niekde 1:20 a to bude veľmi ťažké vzhľadom na silu tímov. Ak teda nezasiahne covid. Ale nepochybujem, že to bude skúšať, ale nemôže to robiť bezhlavo.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2432
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 45 hostia