Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Rôzne preteky - World Tour aj iné

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod West » Str 21. Sep 2016 17:59:36

Peťo bol v tom závere strašne rýchly. Jasne rýchlejší ako Bouhanni, ktorý by mal byť papierovo lepší špurtér. A pritom mal Bouhanni oveľa lepšiu pozíciu pred záverom. Moc sa mi nezdalo, že by tam bol nejaký veľký protivietor. Azda začínajú byť hlavní favoriti MS z Peťa aj trochu nervózni.
West
 
Príspevky: 334
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod ifčopifčo » Str 21. Sep 2016 18:32:28

Focus-Shimano píše:Veru zasa si to peloton skoro dos..l uz nikolky krat tento rok. Teraz to bolo ale so stastnym koncom pre spurterov. Dnes Arnaud zasa nemal svoj den ale nevadi zajtra to uz bude top 2! :D


Stále viac a viac sa ukazuje že Nacer je v lepšej forme, mal by byť jednoznačne lídrom Francúzov ;)
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2434
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Focus-Shimano » Str 21. Sep 2016 18:55:41

Nie nie Arnaud sa ešte chytí a v nejakej etape bude druhý za Petrom a zlomí sa jeho smola :D Už sa začínam zmierovať s tým že naozaj bude lídrom Nacer a nie Arnaud :( Ale nevadí na ďalší rok pridá nejaký monument a vynahradí si to. Tie špurty na Enecu sú strašne divne :D každý si špurtuje na vlastnú päsť nie je možné na tých úzkych cestách zostaviť poriadny vláčik a ukazuje sa šikovnosť špurtérov
Obrázok užívateľa
Focus-Shimano
 
Príspevky: 764
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:35:06

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod ifčopifčo » Str 21. Sep 2016 19:23:14

Focus-Shimano píše:Nie nie Arnaud sa ešte chytí a v nejakej etape bude druhý za Petrom a zlomí sa jeho smola :D Už sa začínam zmierovať s tým že naozaj bude lídrom Nacer a nie Arnaud :( Ale nevadí na ďalší rok pridá nejaký monument a vynahradí si to. Tie špurty na Enecu sú strašne divne :D každý si špurtuje na vlastnú päsť nie je možné na tých úzkych cestách zostaviť poriadny vláčik a ukazuje sa šikovnosť špurtérov


Myslíš že sa zase pridrží na Primavere auta? Tak potom áno :lol:
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2434
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod majo » Str 21. Sep 2016 19:38:33

@Focus-Shimano

tak nejako ako ty mal vyzerat kazdy spravny fanusik...veri svojmu milacikovi aj ked mu to nejde...skoda ze tisice slovakov toto nedokaze...bohuzial aj ja sa priklanam k tomu ze posledne tyzdne sa arab ukazuje z francuzov najlepsie...vravim bohuzial lebo ja jeho a hlavne jeho bezohladnost fakt nemusim

nexce si to tu hladat ale este pred par dnami tu kopa ludi pisala ako by sa mal peter vyhybat spurtom na enecu a ja som ich vysmial...este stale si to niektory myslite ze sa ma len doviest bezpecne v pelotone? :D
majo
 
Príspevky: 2230
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Keram » Str 21. Sep 2016 20:55:28

Som si uvedomil ze dnes to bola posledna etapa Eneca co uvidim live. Aspon ze skoncila ako skoncila :)
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1231
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Focus-Shimano » Štv 22. Sep 2016 16:56:01

Zaujímavá etapa FDJ určite podá protest Demare bol zablokovaný. Ale dúfam že sa výsledok meniť nebude ak by ho takto zavrel iný špurtér stalo by ma to ale keďže to bol Peter tak dúfam že sa nič meniť nebude :)
Obrázok užívateľa
Focus-Shimano
 
Príspevky: 764
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:35:06

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod elviska » Štv 22. Sep 2016 17:08:43

Focus-Shimano píše:Zaujímavá etapa FDJ určite podá protest Demare bol zablokovaný. Ale dúfam že sa výsledok meniť nebude ak by ho takto zavrel iný špurtér stalo by ma to ale keďže to bol Peter tak dúfam že sa nič meniť nebude :)

Ty si veľký fanúšik FDJ, možno že bol Demare zablokovaný Peťom troška, ale Peter nelakťoval.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Focus-Shimano » Štv 22. Sep 2016 17:15:15

Pozrel som si to ešte raz a naozaj Peter nespravil nič zlé takže dúfam že sa nič nezmení. Aj tak by Arnaud nevyhral prirutil sa tam Greipel a Kristoffa by už nepreliezol.
Obrázok užívateľa
Focus-Shimano
 
Príspevky: 764
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:35:06

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod majo » Štv 22. Sep 2016 17:42:01

tak to je uchvatny september toto...peto valcuje co sa len da...ja uz ani tu Dohu nevidim az tak nerealne ako som si myslel este pred mesiacom...je k tomu este daleko ale pri saganovy jeden nikdy nevie :D
majo
 
Príspevky: 2230
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod simko » Štv 22. Sep 2016 18:04:14

no uvidíme ako sa to zmeni po zajtrajsej casovke, zatial je to vynikajuce. Bodaj by sa k Petovi aj nadalej priklanalo stastie a vyhral to cele, bola by to naplast za jarne T-A prehrate o 1 sekundu. Skoda ze timova casovka nie je kratsia aspon o 5 km. Dufam, ze Tinkoff nestrati na BMC viac ako 20 sekund. Nebezpecne bude aj Lotto-NL , Kelderman nestraca vela. Podla vysledkov z casovky uvidíme potom kto bude mat ake ciele na nedelnu etapu, lebo ta moze vela zmenit.
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Tibi » Štv 22. Sep 2016 20:18:12

Na Eneco Tour štartújú Kittel,Greipel,Demare,Bouhanni,Kristoff,Nizzolo,Dekenkolb a ďaľší top šprintéri.Dá sa povedať,že okrem Cava absolútna šprintérska elita.To že ich tu bude Peter porážať sa mi ani vo sne nesnívalo.Hovoril som si,že ak by bol v týchto úvodných špurtoch do tretieho miesta,tak to by bolo super.Ale toto,čo k tomu dodať??????? :D
Obrázok užívateľa
Tibi
 
Príspevky: 125
Registrovaný: Pia 20. Feb 2015 0:35:15

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Pet » Štv 22. Sep 2016 20:25:30

simko píše:no uvidíme ako sa to zmeni po zajtrajsej casovke, zatial je to vynikajuce. Bodaj by sa k Petovi aj nadalej priklanalo stastie a vyhral to cele, bola by to naplast za jarne T-A prehrate o 1 sekundu. Skoda ze timova casovka nie je kratsia aspon o 5 km. Dufam, ze Tinkoff nestrati na BMC viac ako 20 sekund. Nebezpecne bude aj Lotto-NL , Kelderman nestraca vela. Podla vysledkov z casovky uvidíme potom kto bude mat ake ciele na nedelnu etapu, lebo ta moze vela zmenit.

Bolo by dobre ak máme profil a vzdialenosť porovnať zajtrajšiu časovku s časovkou T-A /2016. Dĺžka podobná a tam stratili Saganovci na BMC cca 10 sekúnd. Ak by to tak zajtra skončilo, tak nie som proti. :)
Obrázok užívateľa
Pet
 
Príspevky: 178
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod bloy » Štv 22. Sep 2016 21:13:47

Tibi píše:Na Eneco Tour štartújú Kittel,Greipel,Demare,Bouhanni,Kristoff,Nizzolo,Dekenkolb a ďaľší top šprintéri.Dá sa povedať,že okrem Cava absolútna šprintérska elita.To že ich tu bude Peter porážať sa mi ani vo sne nesnívalo.Hovoril som si,že ak by bol v týchto úvodných špurtoch do tretieho miesta,tak to by bolo super.Ale toto,čo k tomu dodať??????? :D


Dodať k tomu treba asi toľko, že s Petrom treba počítať aj pre obhajobu dúhového dresu. ;)

Inak Froomey môže byť rád, že Peter šiel na OH a nie na Vueltu, lebo Peter by na 100% bol pri tom Contadorovom útoku.
"“Byl jsem ze začátku takový méně průbojný a Cavendish mi radil, abych se nebál používat lokty a nikdy nikomu nic nedaroval." Petr Vakoč
Obrázok užívateľa
bloy
 
Príspevky: 677
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36
Bydlisko: Bratislava

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod simko » Pia 23. Sep 2016 17:00:37

no nie je to po TTT uplne zle ale veril som v o 10 sekund lepsi vysledok. nepaci sa mi v akej pozicii sa opat nachadza GVA. presne ako na Tirrene. uz to vidim ako v nedelnej etape sa bude viest za Saganovym kolesom a nebude striedat kvoli tomu ze ich lider Dennis bude niekde vzadu. a nakoniec Peta obehne a ziska bonusove sekundy. no ale snad to tak nebude. este je tu sobotna etapa a bonusove sekundy v nej.
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod West » Pia 23. Sep 2016 17:48:08

Pravdupovediac som sa divil tomu všeobecnému nadšeniu hlavne na oficiálnej stránke, kde sa očakávala len malá strata na BMC. BMC je najlepší TTT stroj v profesionálnej cyklistike ktorý tu ľadí formu na obhajobu titulu a je vo veľmi silnej zostave. Tinkoff naopak postrádal zopár dôležitých jazdcov do časovky ako napr. Boaro, Kreuziger a Benati ktorý by hlavne v tejto kratšej časovke pomohol dosť. Navyše Valgren bol zranený. Vlastne to napokon nedopadlo tak strašne. Obával som sa väčšej nádielky. Splnenie hlavného cieľa predbehnúť Naira je veľmi blízko. Stačilo by aj to celkové 4 miesto, ale Peťo sa s tým určite neuspokojí a teraz idú jeho etapy, kde by mohol niečo vylepšiť. Prvé miesto si asi BMC postráži. Má tam dvoch chlapov a ešte GVA v zálohe, kde tento bude asi celý víkend jazdiť osobku na Sagana - vždy 1-2 metre za jeho zadkom. Ale to sa mu dá asi ťažko zazlievať.
West
 
Príspevky: 334
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod ifčopifčo » Pia 23. Sep 2016 17:53:48

West píše:Pravdupovediac som sa divil tomu všeobecnému nadšeniu hlavne na oficiálnej stránke, kde sa očakávala len malá strata na BMC. BMC je najlepší TTT stroj v profesionálnej cyklistike ktorý tu ľadí formu na obhajobu titulu a je vo veľmi silnej zostave. Tinkoff naopak postrádal zopár dôležitých jazdcov do časovky ako napr. Boaro, Kreuziger a Benati ktorý by hlavne v tejto kratšej časovke pomohol dosť. Navyše Valgren bol zranený. Vlastne to napokon nedopadlo tak strašne. Obával som sa väčšej nádielky. Splnenie hlavného cieľa predbehnúť Naira je veľmi blízko. Stačilo by aj to celkové 4 miesto, ale Peťo sa s tým určite neuspokojí a teraz idú jeho etapy, kde by mohol niečo vylepšiť. Prvé miesto si asi BMC postráži. Má tam dvoch chlapov a ešte GVA v zálohe, kde tento bude asi celý víkend jazdiť osobku na Sagana - vždy 1-2 metre za jeho zadkom. Ale to sa mu dá asi ťažko zazlievať.


Podľa mňa to bol slušný výkon Tinkoff , dostať na 1. km od majstrov sveta 1,5 sekundy nie je vôbec zlé. Ak chce Peter skončiť pred Nairom stačí mu na to celkové 8. miesto.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2434
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod West » Pia 23. Sep 2016 18:07:16

ifčopifčo píše:
Podľa mňa to bol slušný výkon Tinkoff , dostať na 1. km od majstrov sveta 1,5 sekundy nie je vôbec zlé. Ak chce Peter skončiť pred Nairom stačí mu na to celkové 8. miesto.


Naopak, ten výkon bol na dané možnosti výborný. Veď porazili SKY! Len pripomeniem Kwiatek, minuloročný majster sveta Kiryenka, G Thomas, Rowe - všetko skvelí tempári a ešte špurtéri Swift a Van Poppel, ktorý sú v krátkych TTT vždy veľmi platní. A na našlapaný Movistar mali stratu len 8 sekúnd. Naozaj ma prekvapil Baška že vydržal do záveru. To bolo super.
West
 
Príspevky: 334
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod majo » Pia 23. Sep 2016 22:21:22

tiez si myslim ze cas tinkoff a teda aj vykon tej stvorice vobec nebol zly...skor som sklamany ze to nevydrzali viaceri...a pred erikom klobuk dole...vydrzal do ciela so saganom a bodnarom...to som naozaj necakal...vyzera to ze jeho forma teraz na jesen vobec nieje zla a s bliziacimy sa MS sa z toho naozaj tesim...nevieme este ako bude nakoniec vyzerat Bora a hlavne jej klasikarska partia ale myslim si ze erik sa do tej zostavy jednoznacne pyta...uz na jar nejazdil klasiky vobec zle ved aj vyhral jednu klasiku plus by mu ta kopa sutaznych km mohla naozaj pomoct ci?
majo
 
Príspevky: 2230
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod elviska » Sob 24. Sep 2016 12:07:12

elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 43 hostia