Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Slováci v tímoch World Tour

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Slováci v tímoch World Tour

Poslaťod MichalJ » Pon 28. Nov 2016 8:17:37

heh a čo iné ako RIP komenty k tomu ide napísať? :D

Mňa to tiež mrzí, úspechy dosiahol super, ale fakt k nemu nemám čo rozumné do diskusie napísať, tak som tu nepísal nič. Predpokladám, že zvyšok na tom bude podobne.
MichalJ
 
Príspevky: 369
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35
Bydlisko: Bratislava/KNM

Re: Slováci v tímoch World Tour

Poslaťod Focus-Shimano » Pon 28. Nov 2016 9:15:10

Veru netreba to brat nejak tragicky.
Obrázok užívateľa
Focus-Shimano
 
Príspevky: 764
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:35:06

Re: Slováci v tímoch World Tour

Poslaťod majo » Pon 28. Nov 2016 11:01:57

asi mate pravdu...trosku ma emocie vcera zobrali asi...to bude asi tym ze momentalne sedim doma nudim sa a nic nerobim lebo cakam kedy sa junior konecne rozhodne vyliest z brucha mojej zakonitej a tak mi chyba zivot tu na fore :D za posledne 2 roky som nemal 2 dni volna za sebou a teraz 10 a ja neviem co so sebov...vonku u nas uz totalne bielo cize ani na bike nemozem ist...a preco vam to vlastne vsetko pisem?...to uz som sa zblaznil?...alebo to je len medzistadium? :lol: :lol: :lol: :lol:
majo
 
Príspevky: 2225
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Slováci v tímoch World Tour

Poslaťod kubachy » Pon 28. Nov 2016 18:35:57

Obrázok
kubachy
 
Príspevky: 2
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Slováci v tímoch World Tour

Poslaťod Keram » Uto 29. Nov 2016 18:43:18

Je pravda ze pri konci kariery sa az tak zivo diskutovat neda ako ked sa nieco aktualne pri cyklistike sustne ci uz o Saganovi alebo ostatnych. Peter Velits bol taky priekopnik slovenskej cyklistiky. Myslel som si ze bude GC jazdec skoda ze jeho pozvolny vykonostny pokles zacal este predtym ako sa nim plnohodnotne stal. No bola zabava sledovat Tour na Eurosporte ked bol po dlhom case jediny slovak. Mne najviac asi zostane v pamati jeho pamatny unik, potom 4 miesto na Alp de Huez a tiez este tretie miesto v etape ked Sagan spravil Foresta. Skoda ze som nevedel ocenit jeho druhe (tretie) miesto na Vuelte ako by som ho ocenil teraz. V kazdom pripade odchadza legenda slovenskej cyklistiky a keby nebolo druheho Petra tak sa nebojim povedat najuspesnejsi cestny cyklista historie slovenskej cyklistiky. Dakujeme Peter. Hoci trochu priskoro si zavesil bicykel na klinec ale ako spieva Zdenka Predna " Ked to nejde tak to nejde". Zbytocne to silit.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1231
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Slováci v tímoch World Tour

Poslaťod Keram » Ned 04. Dec 2016 23:06:49

Zaujimave ze Peter Sagan ziskal uz pred troma dnami ocenenie Velo d Or co je obdoba futbalovej zlatej lopty a este som o tom riadne na slovenskych weboch ani necital. A to o Saganovi zvyknu pisat kazdu kravinu :D V kazdom pripade bravo Peter. Tento uspech je fakt cenny.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1231
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Slováci v tímoch World Tour

Poslaťod Focus-Shimano » Pon 05. Dec 2016 9:28:51

Slovenské media aktuálne riešia budúceho Petrovho súpera Mathieu Van Der Poela :D
Obrázok užívateľa
Focus-Shimano
 
Príspevky: 764
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:35:06

Re: Slováci v tímoch World Tour

Poslaťod elviska » Pon 05. Dec 2016 10:14:05

Keram píše:Zaujimave ze Peter Sagan ziskal uz pred troma dnami ocenenie Velo d Or co je obdoba futbalovej zlatej lopty a este som o tom riadne na slovenskych weboch ani necital. A to o Saganovi zvyknu pisat kazdu kravinu :D V kazdom pripade bravo Peter. Tento uspech je fakt cenny.

Včera zverejnili, ale len šport.sk . http://sport.aktuality.sk/c/249865/pete ... velikanov/
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Slováci v tímoch World Tour

Poslaťod elviska » Pon 05. Dec 2016 10:20:57

Focus-Shimano píše:Slovenské media aktuálne riešia budúceho Petrovho súpera Mathieu Van Der Poela :D

To mi ani nespomínaj, myslím tie bombastické titulky, Plusky a šport24.sk: Zabudnite na Petra Sagana: Narodil na nový cyklistický šampión, za tie titulky - nadpisy by sa mohli hanbiť..............Ale Mathieu Van Der Poela je určite talent. To má Nys pravdu
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Slováci v tímoch World Tour

Poslaťod Keram » Pon 05. Dec 2016 13:02:47

elviska píše:
Focus-Shimano píše:Slovenské media aktuálne riešia budúceho Petrovho súpera Mathieu Van Der Poela :D

To mi ani nespomínaj, myslím tie bombastické titulky, Plusky a šport24.sk: Zabudnite na Petra Sagana: Narodil na nový cyklistický šampión, za tie titulky - nadpisy by sa mohli hanbiť..............Ale Mathieu Van Der Poela je určite talent. To má Nys pravdu


Ale Sagan v jeho veku bol trosku v inej dimenzii. Napriklad mal uz za sebou vitazne Okolo Polska a tri etapy na Vuelte. Taky ako Sagan sa len tak lahko nenarodi :D Ok v cyklokrose je hviezda ale na ceste. Takych talentov je kazdorocne x.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1231
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Slováci v tímoch World Tour

Poslaťod elviska » Pon 05. Dec 2016 17:24:01

Keram - až dneska sa prebudili slovenské weby. :)
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Slováci v tímoch World Tour

Poslaťod Focus-Shimano » Str 07. Dec 2016 17:06:59

Po roku prišiel opäť čas na športovca roka tak by sme mohli podporiť Petra http://www.sportovecroka.eu/sk/Sportove ... nketa.html
Obrázok užívateľa
Focus-Shimano
 
Príspevky: 764
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:35:06

Re: Slováci v tímoch World Tour

Poslaťod majo » Str 07. Dec 2016 18:17:51

Focus-Shimano píše:Po roku prišiel opäť čas na športovca roka tak by sme mohli podporiť Petra http://www.sportovecroka.eu/sk/Sportove ... nketa.html


ja tento rok asi hlasovat nebudem lebo si jednoducho nedokazem vybrat...skusim vysvetlit:

ako totalny fanusik cyklistiky a s prihliadnutim na tohtorocne petove vykony a vysledky by som asi volil Sagana ale neviem ci by mi potom svedomie dalo spat a to kvoli vodnym slalomarom...ako byvaly aktivny slalomar som s matom benusom pretekal celu ziacku aj dorastenecku karieru(spolu nejakych 9 r. kym ma zranenie neprinutilo skoncit so slalomom) par krat sme ako juniory aj spolocne reprezentovali slovensko a viem co vsetko musel obetovat a spravit pre to co dosiahol...este horsie je to v mojom pripade so skantikmy...zacinal som s nimi v jednom klube...oni ako starsi a skusenejsi boli mojimi ucitelmi...za vela toho co sa mi podarilo v sporte dosiahnut(oproti nim v podstate absolutne nic :D ) mozem podakovat aj im...byvam v meste z ktoreho aj oni pochadzaju kde ziju ich rodicia a vacsina rodiny...so zenou jedneho z nich som vyrastal od plienok a o tom co ich stalo dostat sa tam kde su sa vyjadrovat naozaj neoplati cize moje srdce tento rok patri im

viem ze porovnavat vodny slalom s cyklistikou je totalna blbost a len petove nenormalne vysledky ma postavili pre tuto dilemu

no a co sa tyka ostatnych nominovanych tak pred vsetkymi skladam klobuk dole lebo kazdy z nich je borec a zasluzi si byt v top ten
som velmi zvedavy ako to tento rok dopadne
majo
 
Príspevky: 2225
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Slováci v tímoch World Tour

Poslaťod elviska » Str 07. Dec 2016 18:34:24

Focus-Shimano píše:Po roku prišiel opäť čas na športovca roka tak by sme mohli podporiť Petra http://www.sportovecroka.eu/sk/Sportove ... nketa.html

Už som zahlasovala za Petra, zaslúžia si to aj ostatí, Tóth, Štantárovci, Zuzulová, Vlhová, v top 10 mi chýba Metelka a Vadovičová. Ja som za Petra hlasovala aj preto, lebo mal úspešný rok najma Tour of Flanders, TDF (vyhral 3 etapy, mal na sebe aj žltý dres pár dní, zelený dres), ME, MS a je aj prvý v UCI rebríčku a plus vyhral aj iné preteky. Moja top 3: Sagan, Tóth, Zuzulová
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Slováci v tímoch World Tour

Poslaťod menovatel » Štv 08. Dec 2016 10:39:12

Focus-Shimano píše:Po roku prišiel opäť čas na športovca roka tak by sme mohli podporiť Petra http://www.sportovecroka.eu/sk/Sportove ... nketa.html

Tak už som hlasoval aj ja. Vedie však Tóth. OK, olympijské zlato v atletike je u nás nevídané, rozhodne ma to ruší menej než keď Peťa pred 4 rokmi predbehla strieborná strelkyňa Barteková. Asi si musíme zvyknúť, že Peťo bude víťaziť len v neolympijských, t. j. nepárnych rokoch.
U susedov sa cestný cyklista do desiatky nedostal, iba bajker Kulhavý. Olympijský medailista, samozrejme. Najvyššie bol 17. Křižák, ktorý si btw pochvaľuje náladu v Orice a vraví, že Vincenzo ho chcel do Bahrajnu, ale boli tam nejakí liknaví.
menovatel
 
Príspevky: 177
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Slováci v tímoch World Tour

Poslaťod elviska » Štv 08. Dec 2016 11:14:20

Ja to doprajem aj Matejovi Tóthovi, ale jedna vec sa mi nepáči, že Sagana v zahraničí ocenia, ale doma nie. Viem OH sa dosť cení, ale aj MS je dosť cenné a Peter vyhral aj iné preteky. Myslím si troška, že ľudia a aj novinári by mali pozerať aj na iné výsledky, nielen na OH. Lebo tento rok mal asi Sagan najviac víťazstiev na významných pretekoch. A tento rok bodovali aj naše lyžiarky, Zuzulová a Vlhová. A po internetových diskusiách som si všimla, že daktorí píšu že Sagan ešte vyhraje športovca roka, že teraz si zaslúži niekto iný ocenenie a prečítala som aj také názory že daktorí od Petra očakávajú automaticky len víťazstvá. Sagan je tiež len človek a formu nemôže mať stále ( vid rok 2014 a začiatok roka 2015) a zdravie máme každý len jedno. Doprajem to aj olympionikom aj iným športovcom, ale malo by sa pozerať aj na celoročné výsledky.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Slováci v tímoch World Tour

Poslaťod Focus-Shimano » Štv 08. Dec 2016 17:57:00

Ešte je dosť času aby Peter predbehol Totha. Ja len dúfam že to nevyhraje Cibulkova ktorá ma veľmi kolisavé výkony.
Obrázok užívateľa
Focus-Shimano
 
Príspevky: 764
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:35:06

Re: Slováci v tímoch World Tour

Poslaťod Keram » Pia 09. Dec 2016 16:57:42

Ja by som bol za Sagana. Ku vsetkej ucte k Cibulke Sagan bol tohto roku v sporte ktory sa da celosvetovo co sa tyka zakladne, popularity atd porovnat s tenisom bol svetova jednotka v dvoch rebrickoch a vyhral Velo D´or co je v cyklistike ekvivalent zlatej lopty. Benus, Skantarovci a Toth maju sice medaily z OH resp. su olympijski vitazi no ich sporty nie su take masove. Viem ze to chce obrovsku drinu vyhrat v tychto sportoch no pre mna nie su tieto sporty na rovnakej urovni s cyklistikou alebo tenisom. Ale je to tazke tento rok. V slabsom roku by si zasluzili vyhrat aj Zuzulova alebo Vlhova. Pre mna 1. Sagan 2. Toth 3.Cibulkova 4. Skantarovci 5. Benus 6. Zuzulova 7. Vlhova
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1231
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Slováci v tímoch World Tour

Poslaťod MichalJ » Pia 09. Dec 2016 17:46:49

Áno, čisto pragmaticky a "objektívne" by to mal jasne vyhrať Sagan. Subjektívne ma to ale ťahá viac k Matejovi. Tým, aký to je pohoďák a riadny makač, plus ten nenormálny priebeh olympijského preteku, by som mu to naozaj doprial.
MichalJ
 
Príspevky: 369
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35
Bydlisko: Bratislava/KNM

Re: Slováci v tímoch World Tour

Poslaťod dexterko » Pia 09. Dec 2016 20:27:52

Veru, ťažké preťažké to bude tento rok rozhodovanie. Tento rok sa asi zišlo najviac víťazov MS a OH v histórii SR. Z hľadiska celoročných výkonov by bol asi jasný Sagan, z hľadiska dosiahnutého najväčšieho jednorázového možného výsledku v danom športe je tu Tóth, Cibulková, Škantárovci. (ostatní zrejme majú smolu, že nie sú majstri sveta či ol. víťazi, i keď mali vynikajúce výsledky). Je to naozaj veľmi ťažké vybrať. Už len pre to, že sa samotní športovci veľmi ťažko porovnávajú.

Sagan: 7-8 mesiacov v plnom nasadení, 1-2 mesiace povedzme tréningové. Veľa veľkých víťazstiev a umiestnení, majster sveta.
Cinulková: 10 mesačný kolotoč turnajov, nie všetky v plnom nasadení (nedokážem odhadnúť koľko). Veľký turnaj nevyhrala (grand slam), 4 vyhrané turnaje, 2x finále, majsterka sveta.
Tóth: Väčšinu roka v tréningu a príprave buď na MS alebo OH. Veľa závodov neodchodil, veľký v podstate žiadny (okrem OH), Celý rok venovaný len jednému preteku, víťaz OH.
Škantárovci: V plnom nasadení cca 6 mes.? (opravte ma keď tak), de facto stálice svetového pohára, Majstri Európy, Olympijský víťazi

Naozaj veľmi ťažko porovnávať niekoho kto maká celú sezónu, a kto má celý rok povedzme tréning a prípravu. Preto ak by som mal hodnotiť podľa výkonov a výsledkov za celý rok (koniec koncov je to športovec ROKA), tak mi to vychádza takto:

1. miesto Sagan - myslím, že tu sa nemôžme o nikom inom ani baviť. Olympijské víťazstvo je pre väčšinu športovcov najviac, ale mať ,,len,, toto za celý rok je pre mňa na víťazstvo v tejto ankete málo. Sagan je MS (po Olympijskom zlate pre väčšinu športovcov najviac), dokonca obhajca, čo len podčiarkuje jeho famózny rok. Víťaz cyklistického grand slamu, 14 víťazstiev za rok, veľa stupňov víťazov. Vo väčšine závodov, na ktoré nastúpil bol najlepším cyklistom.

2. miesto Škantárovci - Olympijský víťazi, majstri Európy, Svetový pohár si už nepamätám (môže niekto doplniť ak vie).

3. miesto Cibulková - Majsterka sveta, vyhrávala turnaje, chodila do finále, k druhému miestu mi chýba grand slam (to by som už uvažoval aj o prvom mieste ak by mala aj o málo ešte lepšie výsledky v ďalších turnajoch).

4. miesto Tóth - Olympijský víťaz, ale žiaľ to je všetko (ak sa fakt brutálne nemýlim) za tento rok. A to je oproti top trojke ozaj málo.

Je to čisto môj subjektívny názor. Isto, v hre boli všelijaké zranenia a iné okolnosti, ktoré obmedzovali športovcov, ale ak beriem do úvahy výsledky a fakty, tak toto je môj rebríček ;)
Obrázok užívateľa
dexterko
 
Príspevky: 689
Registrovaný: Str 18. Feb 2015 18:42:24

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 83 hostia

cron