Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Slováci v tímoch World Tour

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Slováci v tímoch World Tour

Poslaťod Focus-Shimano » Pia 09. Dec 2016 22:32:36

Moja prvá trojka je 1.Sagan kvôli výhre na mojom milovanom okolo flámska 2.Tóth a tria Zuzulová kvôli tomu že robí najkrajší ženský šport :D ináč dúfam že Lukášovi nevadí že riešime športovca roka v tejto téme :D
Obrázok užívateľa
Focus-Shimano
 
Príspevky: 764
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:35:06

Re: Slováci v tímoch World Tour

Poslaťod ifčopifčo » Sob 10. Dec 2016 15:51:41

@dexterko - už len z podstaty športovej disciplíny nemôžu mať chodec na 50 km toľko úspechov v priebehu sezóny ako cyklisti či iní športovci. 50 km chôdzu v súťažnom tempe nemôžeš za rok absolvovať viackrát. Okrem toho Toth bol zranený a jeho príprava bola tomu prispôsobená. Takže to slovo žiaľ by som asi nepoužil, skôr chválabohu že sa na tie najdôležitejšie preteky sezóny a dá sa povedať aj kariéry Matej tak skvele pripravil. O samotnom priebehu pretekov na OH ani nehovoriac, to bolo až fantastické skĺbenie výkonnosti a taktiky.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Slováci v tímoch World Tour

Poslaťod Pet » Sob 10. Dec 2016 17:17:25

Tieto ankety sú lotéria. Favoriti sú mentálne vyspelí a určite si to navzájom prajú. Ťažko je hodnotiť ktorí z výkonov je najkvalitnejší. Hoci mi je ako šport cyklistika omnoho bližšia ako preteky v chôdzi tak to prajem Tóthovi. Podal jedinečný výkon, ktorí už s najväčšou pravdepodobnosťou v živote nezopakuje. Tak prečo nie?!
Obrázok užívateľa
Pet
 
Príspevky: 178
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Slováci v tímoch World Tour

Poslaťod Tibi » Sob 10. Dec 2016 23:22:12

Podľa mňa je jednoznačne najlepší Slovenský športovec Sagan. Peter je ďaleko pred všetkými vo zviditeľnovani Slovenska.Tu sa mu skutočne ako tak približuje len Cibulková,pretože súťažia v športoch,ktoré sú populárne a sledované.Nie vždy ale musí vyhrať najlepší,môže a mal by vyhrať ten kto si to zaslúži a možno si to aj bude viac vážiť.Pre mňa je to Matej.Byť olympijsky víťaz v atletickej disciplíne je naozaj veľký úspech.Peter mal neskutočný rok a som jeho veľký fanda,ale nejako cítim,že športovcom roka by mal byť sympatický Tóth. Takže môj tip:
1-Tóth
2-Sagan
3-Cibulková
Obrázok užívateľa
Tibi
 
Príspevky: 125
Registrovaný: Pia 20. Feb 2015 0:35:15

Re: Slováci v tímoch World Tour

Poslaťod mortirolo08 » Ned 11. Dec 2016 12:08:55

Ak by sa mali hodnotit len vysledky sportovca tak jednoznacne Sagan a za nim dlho dlho nikto. Ano olympijske zlato a stylom akym ho vyhral je super vec, ale na tohtorocnu sezonu Sagana sa to nechyta ani nahodou. Ale aj tak to vyhra Toth to moj skromny nazor.
mortirolo08
 
Príspevky: 66
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Slováci v tímoch World Tour

Poslaťod dexterko » Ned 11. Dec 2016 17:05:25

@ifčo
samozrejme, veď som písal, že sa to veľmi ťažko dá porovnať. Či už športovci alebo samotné športy. Aj taká Cibulková. OK, je majsterka sveta. Ale to sú také MS, jak poďme sa onďať. Hrá tam len 8 najlepších hráčok z roka. Takže tá konkurencia je tam ďaleko menšia (kvantitatívne). To už skôr je možno väčší výsledok grandslam. Veď to aj niektorí hráči deklarujú.
Áno Matejov výkon bol z každej strany dokonalý, ale to bol aj výkon Cibulkovej na záverečnom turnaji. Z outsiderky sa stala kráľovná. A po akom priebehu, len ,,náhoda,, ju posunula do semi. A tie emočné dva zápasy. Mi nevrav, že to fanúšik neprežíval minimálne rovnako ako u Mateja. A to nevravím o emóciách pri Saganovom triumfe vo Flámsku či Dohe. Škantárovci v Riu detto.
Preto si nemyslím, že ba toto malo byť pre Mateja niečo navyše k výsledku. A sympatie? No to je veľmi subjektívne, nakoľko neviem či sa poznáš(me) tak veľmi osobne so všetkými aby sme toto mohli porovnávať. A aj keby, nemal by to byť ten rozhodujúci faktor na vážkach ;)
Obrázok užívateľa
dexterko
 
Príspevky: 689
Registrovaný: Str 18. Feb 2015 18:42:24

Re: Slováci v tímoch World Tour

Poslaťod dexterko » Ned 11. Dec 2016 17:06:32

Focus-Shimano píše:Moja prvá trojka je 1.Sagan kvôli výhre na mojom milovanom okolo flámska 2.Tóth a tria Zuzulová kvôli tomu že robí najkrajší ženský šport :D ináč dúfam že Lukášovi nevadí že riešime športovca roka v tejto téme :D

Myslím, že na to si mal práve TY myslieť, keď si to začal riešiť tu :lol:
Obrázok užívateľa
dexterko
 
Príspevky: 689
Registrovaný: Str 18. Feb 2015 18:42:24

Re: Slováci v tímoch World Tour

Poslaťod elviska » Ned 11. Dec 2016 18:22:30

Ja mám tiež podobný názor jak dexterko, viem že zlato z OH sa cení dosť, ale vážim si aj iné preteky. A MS sú tiež skoro jak OH. Ja napr som nemala až také emócie pri Matejovom zlate, skôr som tie emócie mala tento rok pri Peťových úspechoch najma na Tour of Flanders, TDF, ME a MS. Pozerala som aj Mateja na OH , fandím mu, ale napr aj dneska som si viacej užila jazdu Veroniky Velez Zuzulovej. A čo som si kukla výsledky Škantárovcov tak tiež sú na tom lepšie tento rok jak Matej Tóth a tiež majú zlato z OH. Fandím každému slovenskú športovcovi, ale pozerám na Športovca roka troška inak, že cenu by mal získať ten čo dosiahol za rok viacej úspechov, nielen jeden. Ale doprajem titul aj iným športovcom, aj Matejovi. Možno je pre mňa chodecká disciplína v atletike nudná, mám radšej beh. Ale každý šport je iný, ale súhlasím že ťažko sa dajú porovnať športy a športovci.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Slováci v tímoch World Tour

Poslaťod Ak1n0m » Ned 11. Dec 2016 19:51:38

Ja som tiež veľký fanúšik Sagana, všetky jeho víťazstva mi urobili obrovskú radosť a pretože je taký "svetový", hlasovala by som možno zaňho, ale OH.. Celý život sledujem šport a OH nie sú len jeden pretek, musia tomu podriadiť celú sezónu, musia sa tam kvalifikovať a ako sú celkovo vo svete cenené. Pamätám si Jožka Pribilinca, potom Róberta Změlíka, to bola eufória. Je to niečo špeciálne a určite obrovská konkurencia. :?:
Ak1n0m
 
Príspevky: 103
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Slováci v tímoch World Tour

Poslaťod ifčopifčo » Ned 11. Dec 2016 21:12:41

dexterko píše:@ifčo
samozrejme, veď som písal, že sa to veľmi ťažko dá porovnať. Či už športovci alebo samotné športy. Aj taká Cibulková. OK, je majsterka sveta. Ale to sú také MS, jak poďme sa onďať. Hrá tam len 8 najlepších hráčok z roka. Takže tá konkurencia je tam ďaleko menšia (kvantitatívne). To už skôr je možno väčší výsledok grandslam. Veď to aj niektorí hráči deklarujú.
Áno Matejov výkon bol z každej strany dokonalý, ale to bol aj výkon Cibulkovej na záverečnom turnaji. Z outsiderky sa stala kráľovná. A po akom priebehu, len ,,náhoda,, ju posunula do semi. A tie emočné dva zápasy. Mi nevrav, že to fanúšik neprežíval minimálne rovnako ako u Mateja. A to nevravím o emóciách pri Saganovom triumfe vo Flámsku či Dohe. Škantárovci v Riu detto.
Preto si nemyslím, že ba toto malo byť pre Mateja niečo navyše k výsledku. A sympatie? No to je veľmi subjektívne, nakoľko neviem či sa poznáš(me) tak veľmi osobne so všetkými aby sme toto mohli porovnávať. A aj keby, nemal by to byť ten rozhodujúci faktor na vážkach ;)


Ja som o sympatiách nepísal, nezverejnil som ani svoj rebríček, pretože objektívne sa to rozhodnúť podľa mňa nedá. Je mi v podstate jedno kto bude športovcom roka, ak by to bolo na mne a musel by som sa rozhodnúť, tak by som sa asi rozhodoval medzi Saganom a Tothom hodením mince ;)
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Slováci v tímoch World Tour

Poslaťod menovatel » Pon 12. Dec 2016 11:54:32

Aby som zmenil tému, MV má konečne zoficiálnený kontrakt u Quick-Stepu. Na jeden rok, ale chalabohu aj za to.
menovatel
 
Príspevky: 177
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Slováci v tímoch World Tour

Poslaťod ifčopifčo » Pon 12. Dec 2016 12:02:28

menovatel píše:Aby som zmenil tému, MV má konečne zoficiálnený kontrakt u Quick-Stepu. Na jeden rok, ale chalabohu aj za to.


Dobrá správa, bol som už na pochybách či sa nepripojí k bratovi.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Slováci v tímoch World Tour

Poslaťod elviska » Štv 15. Dec 2016 9:38:54

Neviem kde to mám dať, ale asi to dám sem. Rozhovor s Petrovým kamarátom Matejom Vyšňom a tuším je aj Peťov medialny manažér. A keď dobre viem tak píše aj dobré články na cycling - info o cyklistoch. http://sport.pravda.sk/cyklistika/clano ... nove-zuby/
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Slováci v tímoch World Tour

Poslaťod elviska » Štv 15. Dec 2016 10:16:39

Rozhovor s Petrom Saganom - Denník šport. http://sport.aktuality.sk/c/251517/pete ... -najlepsi/
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Slováci v tímoch World Tour

Poslaťod elviska » Ned 18. Dec 2016 11:38:43

Rozhovor s Jurajom Saganom - Dennik šport http://sport.aktuality.sk/c/251635/najl ... ja-sagana/
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Slováci v tímoch World Tour

Poslaťod elviska » Ned 18. Dec 2016 11:42:41

Mechanik Ján Bachleda - Denník šport http://sport.aktuality.sk/c/251647/pete ... -colorada/
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Slováci v tímoch World Tour

Poslaťod elviska » Pon 26. Dec 2016 21:57:03

Francúzi hovoria, že Peter priniesol nový vietor do cyklistiky, teda asi som to dobre preložila. https://www.facebook.com/FrancetvSport/ ... nref=story
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36


Re: Slováci v tímoch World Tour

Poslaťod majo » Str 04. Jan 2017 12:52:17

na tour down under Martin Velits startuje so 141ou...zeby lider? :shock: :shock: :shock: to by sme kukali vsetci co? ale mna by to veeeelmi potesilo
majo
 
Príspevky: 2217
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Slováci v tímoch World Tour

Poslaťod elviska » Str 04. Jan 2017 16:08:16

majo píše:na tour down under Martin Velits startuje so 141ou...zeby lider? :shock: :shock: :shock: to by sme kukali vsetci co? ale mna by to veeeelmi potesilo

Lídrom bude asi Petr Vakoč. http://www.quickstepfloorscycling.com/e ... under/2971
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 92 hostia