Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Slováci v tímoch World Tour

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Slováci v tímoch World Tour

Poslaťod ostrihaneofce » Sob 17. Sep 2016 19:58:14

Tak s Velitsovcami sú to zaujímave spravy. U Martina podľa mňa vcelku očakávaná info. Predlžili aj janomáci, naviac nemôžu mať v Etixxe všetko lídrov.
U Petra ma to teda prekvapilo. Jasne, že to nie je isté ešte, ale že vôbec jednajú...pre mňa uplne neočakávané spojenie. Skôr by som ho čakal v tímoch ako napr. Giant, Cannondale, Orica, možno Lotto NL. ALE! FDJ by nemuselo byť vôbec zlá voľba. Odchádzajú Geniez, Elissonde, jediným lepším vrchárom ostáva Pinot (má prísť Molard z Cofidisu tuším, ale to tiež nebude nejaký veľký líder). Mohol by sa Peter chytiť. Samozrejme, ak bude forma taká ako tento rok, je uplne jedno v akom tíme bude. Dúfajme v lepšie zajtrajšky ;)

PS 1:
Týmto presunom by pravdepodobne stratil šancu ďalší titul majstra sveta v tímovej časovke. V tomto smere by bol zaujimavý napr. prestup do Bory :shock:

PS 2:
Tým, že Pinot chce ísť Giro a Vueltu, mohol by sa pri slušnej forme stať tímovým lídrom na Tour :D
ostrihaneofce
 
Príspevky: 155
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Slováci v tímoch World Tour

Poslaťod Focus-Shimano » Sob 17. Sep 2016 20:03:57

Ten titul z tímovej časovky by nemusel byť úplne nereálny. V FDJ sa stretnú zaujímavý časovkári
Le Bon,Konovalovas,Ludvigson,Pinot,Offredo. Takže fdj do budúcnosti v tímovej časovke nemusí byť na tom vôbec zle
Obrázok užívateľa
Focus-Shimano
 
Príspevky: 764
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:35:06

Re: Slováci v tímoch World Tour

Poslaťod ostrihaneofce » Sob 17. Sep 2016 20:56:02

Ano treba povedať, že FDJ zapracovali v zime na časovke a urobili asi najvačší skok zo všetkých. Ale aj tak si myslim, že reálne to bude pre nich skôr boj o prvú desiatku ako nejaké medailové ambície. Neviem si ani predstaviť, že by tímová časovka bola pre nich nejaký významný cieľ, skôr časovka pre jednotlivcov na etapákoch
ostrihaneofce
 
Príspevky: 155
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Slováci v tímoch World Tour

Poslaťod elviska » Ned 18. Sep 2016 9:53:59

elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Slováci v tímoch World Tour

Poslaťod Focus-Shimano » Str 05. Okt 2016 11:29:52

Je niečo nové ohľadom Petra Velitsa?
Obrázok užívateľa
Focus-Shimano
 
Príspevky: 764
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:35:06

Re: Slováci v tímoch World Tour

Poslaťod ifčopifčo » Str 05. Okt 2016 13:18:59

Trocha prestávam Saganovi rozumieť. Najskôr to divadielko s MS, teraz má zase na FB "Tento rok si naozaj užívam a kto vie, čo prinesie budúcnosť..." , myslím si že už je dosť populárny a mediálne známy aby na seba musel takto upozorňovať.
:shock:
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2425
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Slováci v tímoch World Tour

Poslaťod sportovec » Str 05. Okt 2016 15:15:36

ifčopifčo píše:Trocha prestávam Saganovi rozumieť. Najskôr to divadielko s MS ...

Možno to dostal príkazom od Olega, aby robil trošku drahoty - ten má UCI v zuboch:
http://www.cyclingnews.com/news/oleg-ti ... interview/
Tak ale zase tlačiť to od januára až do konca sezóny a skoro v každom preteku/etape v top5, to už by asi dorazilo každého (aj Valverdeho).
http://www.procyclingstats.com/rider.php?id=140797
Mal by sa fakt trochu šetriť, aby sme mali tú našu žiariacu hviezdu aspoň do jeho 35-ky

Focus-Shimano píše:Je niečo nové ohľadom Petra Velitsa?

Toto si už asi čítal http://sport.sme.sk/c/20343549/velits-m ... znava.html
Stále nič :?
Aspoň si nostalgicky spomeňme na Vueltu 2010, Tour of Oman 2012 + všetky úspechy z TTT, U23 a MSR :ugeek:
Obrázok užívateľa
sportovec
 
Príspevky: 388
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Slováci v tímoch World Tour

Poslaťod elviska » Str 05. Okt 2016 17:26:59

ifčopifčo píše:Trocha prestávam Saganovi rozumieť. Najskôr to divadielko s MS, teraz má zase na FB "Tento rok si naozaj užívam a kto vie, čo prinesie budúcnosť..." , myslím si že už je dosť populárny a mediálne známy aby na seba musel takto upozorňovať.
:shock:

Ja na tej vete na FB nevidím nič zlé, nemyslím si že s tou vetou na seba upozorňuje. Na FB mu dáva veci administrátor asi. . ..........A čo sa týka divadielka pred MS, tak Peter ešte oficiálne nepotvrdil že ide MS, ale napr na stránke Tinkoffu spomínajú že Petrov posledný pretek budú majstrovstvá sveta. The accolade is a just reward for the hard work and determination that Peter has put in from start to finish this season, one that started on 18th January at the Tour de San Luis and will end with the World Championships road race this month.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Slováci v tímoch World Tour

Poslaťod lukas » Str 12. Okt 2016 17:44:47

Došlo k zmene, Petrovi Saganovi sa podarilo vyvliecť z Abu Dhabi Tour, chce už oddychovať. Tinkov s Lombardim netrvali na tom až tak ako vlani, vtedy tiež nechcel, ale "musel". Takže napokon tam pôjdu ostatní Slováci Juro, Mišo aj Erik a Peter tam pôjde iba na Gala po pretekoch.
Lukáš Timko
Obrázok užívateľa
lukas
 
Príspevky: 649
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Slováci v tímoch World Tour

Poslaťod MichalJ » Str 12. Okt 2016 23:19:31

Dobrá správa. Peter si oddýchne a Erik s Michaelom by mohli dostať šancu sa predviesť.
MichalJ
 
Príspevky: 369
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35
Bydlisko: Bratislava/KNM

Re: Slováci v tímoch World Tour

Poslaťod lukas » Uto 18. Okt 2016 15:40:48

Viacerí ľudia sa pýtali emailom aj na facebooku, či bude tak ako vlani stretnutie Petra Sagana s fanúšikmi po zisku titulu v Žiline. Ak to niektorých zaujíma (fórum číta aj množstvo ľudí, ktorí nič nepíšu), tento rok stretnutie nebude, pretože ako viacerí viete, teraz je v Emirátoch, potom pôjde do Japonska, s Borou má viacero záležitostí, takže na SR sa ešte dlho-dlho neukáže.
Lukáš Timko
Obrázok užívateľa
lukas
 
Príspevky: 649
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Slováci v tímoch World Tour

Poslaťod Focus-Shimano » Uto 18. Okt 2016 16:09:42

Lukáš a nejaké nové zákulisné info ohľadom Petra Velitsa nemáš?
Obrázok užívateľa
Focus-Shimano
 
Príspevky: 764
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:35:06

Re: Slováci v tímoch World Tour

Poslaťod elviska » Uto 18. Okt 2016 17:30:44

lukas píše:Viacerí ľudia sa pýtali emailom aj na facebooku, či bude tak ako vlani stretnutie Petra Sagana s fanúšikmi po zisku titulu v Žiline. Ak to niektorých zaujíma (fórum číta aj množstvo ľudí, ktorí nič nepíšu), tento rok stretnutie nebude, pretože ako viacerí viete, teraz je v Emirátoch, potom pôjde do Japonska, s Borou má viacero záležitostí, takže na SR sa ešte dlho-dlho neukáže.

Ja som v denníku šport dneska čítala že možno o týždeň privezie medailu na Slovensko, ale asi to stretnutie s fanúšikmi nebude.
Denník Šport - Majster sveta má naozaj pred sebou hektické dni. Včera odletel do Abu Zabí, kde sa dnes zúčastní na galavečere svetovej cyklistiky s odmeňovaním najlepších v sezóne. Na pretekoch do stredy do nedele budú v drese Tinkoffu štartovať z našich Juraj Sagan, Michael Kolář a Erik Baška. Majster sveta odcestuje do Nemecka na stretnutie s vedením nového tímu Bora - Hansgrohe. Víkend strávi v Monaku s mamičkou a sestrou Dankou a ak tak sa na pár hodín objaví v Žiline na budúci týždeň. V jeho polovici zamieri na exhibičné kritérium do Saitamy a odtiaľ už odcestuje do USA užívať si zaslúženú dovolenku po náročnej, ale určite najúspešnejšej sezóne.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36


Re: Slováci v tímoch World Tour

Poslaťod majo » Pia 25. Nov 2016 11:07:35

presiel mesiac odkedy tu focus polozio tuto otazku a tak refresh:

@lukas alebo ktokolvek iny neviete nieco nove okolo Peta Velitsa? na svojom instagrame obcas hodi nejaku fotku z tepla kde na sebe maka ale mna by zaujimalo aky dres bude mat na buducu sezonu...pevne verim v protour team...velmi mu drzim prsty
majo
 
Príspevky: 2225
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Slováci v tímoch World Tour

Poslaťod Focus-Shimano » Sob 26. Nov 2016 11:37:17

Tak uz je to jasne Peter Velits konci
Obrázok užívateľa
Focus-Shimano
 
Príspevky: 764
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:35:06

Re: Slováci v tímoch World Tour

Poslaťod majo » Sob 26. Nov 2016 14:07:33

Focus-Shimano píše:Tak uz je to jasne Peter Velits konci



:cry: :cry: :cry: :cry: :cry:
majo
 
Príspevky: 2225
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Slováci v tímoch World Tour

Poslaťod majo » Ned 27. Nov 2016 22:24:34

to naozaj vam PV nestoji za to aby ste tu o nom prehodili par pismenok?...o saganovom hoci len prde sa tu riesia neuveritelne veci(absolutne nic proti PS kazdy kto to tu aspon trosku sleduje vie aky velky som jeho fanusik) a o taku velku vec ako je ukoncenie kariery nasho najlepsieho GC jazdca a casovkara tu neni absolutne ziaden zaujem?...priznam sa vam priatelia som trosku sklamany...velmi si vazim tuto nasu minislovakcyclofun komunitu ale toto ma naozaj sklamalo a mrzi ma ze to mate v r..i...pri vsetkej ucte ku kazdemu slovakovy co sa snazi v cyklistike nieco dosiahnut tak bohuzial musim skonstatovat ze ukoncil karieru momentalne(a asi aj na najblizsie roky) jediny borec ktory bol schopny vyvesit slovensku vlajku vysoko v GC rebrickoch a o casovkach ani nehovoriac...skoda preskoda ze sa jeho kariera takto vyvinula...vsetko len to dobre zelam PETO
majo
 
Príspevky: 2225
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Slováci v tímoch World Tour

Poslaťod elviska » Ned 27. Nov 2016 23:34:23

majo píše:to naozaj vam PV nestoji za to aby ste tu o nom prehodili par pismenok?...o saganovom hoci len prde sa tu riesia neuveritelne veci(absolutne nic proti PS kazdy kto to tu aspon trosku sleduje vie aky velky som jeho fanusik) a o taku velku vec ako je ukoncenie kariery nasho najlepsieho GC jazdca a casovkara tu neni absolutne ziaden zaujem?...priznam sa vam priatelia som trosku sklamany...velmi si vazim tuto nasu minislovakcyclofun komunitu ale toto ma naozaj sklamalo a mrzi ma ze to mate v r..i...pri vsetkej ucte ku kazdemu slovakovy co sa snazi v cyklistike nieco dosiahnut tak bohuzial musim skonstatovat ze ukoncil karieru momentalne(a asi aj na najblizsie roky) jediny borec ktory bol schopny vyvesit slovensku vlajku vysoko v GC rebrickoch a o casovkach ani nehovoriac...skoda preskoda ze sa jeho kariera takto vyvinula...vsetko len to dobre zelam PETO

Majo, ja som napísala toto včera na FB šport. sk toto: Škoda, ďakujeme Peter za úspechy a prajem hlavne veľa zdravia lebo je najdôležitejšie.. Telu nerozkážeš.............. Tu som to nenapísala, a ja to určite nemám v r..i , som smutná že ukončil karieru.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Slováci v tímoch World Tour

Poslaťod majo » Pon 28. Nov 2016 0:01:07

elviska píše:
majo píše:to naozaj vam PV nestoji za to aby ste tu o nom prehodili par pismenok?...o saganovom hoci len prde sa tu riesia neuveritelne veci(absolutne nic proti PS kazdy kto to tu aspon trosku sleduje vie aky velky som jeho fanusik) a o taku velku vec ako je ukoncenie kariery nasho najlepsieho GC jazdca a casovkara tu neni absolutne ziaden zaujem?...priznam sa vam priatelia som trosku sklamany...velmi si vazim tuto nasu minislovakcyclofun komunitu ale toto ma naozaj sklamalo a mrzi ma ze to mate v r..i...pri vsetkej ucte ku kazdemu slovakovy co sa snazi v cyklistike nieco dosiahnut tak bohuzial musim skonstatovat ze ukoncil karieru momentalne(a asi aj na najblizsie roky) jediny borec ktory bol schopny vyvesit slovensku vlajku vysoko v GC rebrickoch a o casovkach ani nehovoriac...skoda preskoda ze sa jeho kariera takto vyvinula...vsetko len to dobre zelam PETO

Majo, ja som napísala toto včera na FB šport. sk toto: Škoda, ďakujeme Peter za úspechy a prajem hlavne veľa zdravia lebo je najdôležitejšie.. Telu nerozkážeš.............. Tu som to nenapísala, a ja to určite nemám v r..i , som smutná že ukončil karieru.


ja predsa nexcem aby kazdy pisal nejake RIP komenty len ma trosku prekvapilo ze to tu na fore preslo v podstate bez povsimnutia...inac pisu o nom asi vsetky lepsie svetove cycloweby to ma fakt tesi lebo aj to je dokaz ze bol uznavanym cyklistom
majo
 
Príspevky: 2225
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 261 hostia