Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod simko » Pon 20. Mar 2017 9:47:12

Mino píše:Vždy keď Peter nevyhra, liečim si komplex nasratosti jeho fenomenálnymi výhrami. Odporúčam E3 2014 a 30km ťahanie Thomasa s Terpstrom.

mne nepomaha nic:) to asi potrva do najblizsich pretekov. tato prehra velmi mrzi, asi najviac zo vsetkych Petovych prehier. lebo co sa monumentov tyka tak mu nikdy takto tesne neunikol pomedzi prsty. teda okrem roku 2013 ale vtedy sme si este mysleli ake lahke bude pre Peta vyhrat MSR v nasledujúcich rokoch. no a este to aj znasobuje fakt, ze to bol prave Kwiat ktory vyhral, a povedzme vychcany/lisiacky sposob akym vyhral:(
Ja verim ze Peto bude bojovat o ziskanie tohto monumentu dokedy sa bude dat. a mozno aj LBL. viem ze cestna cyklistika castokrat nie je spravodliva, narozdiel od MTB, ale vsetky vyzvy a slava lezia na ceste. pri Petovej sutazivej povahe neverim tomu ze sa uspokoji s pretekanim v MTB. Viem, ze je to zabavnejsie v porovnani s cestnou, ale monumenty, TdF (to vsetko okolo toho) to mu prosto MTB neponukne.
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod Mino » Pon 20. Mar 2017 18:40:22

Hovorte si čo chcete Kwiatok je sympatak aj ked "okabatil" Petra
https://twitter.com/michalkwiatek/statu ... 4744888321
Mino
 
Príspevky: 349
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod Zutu » Pon 20. Mar 2017 18:48:31

Mino píše:Hovorte si čo chcete Kwiatok je sympatak aj ked "okabatil" Petra
https://twitter.com/michalkwiatek/statu ... 4744888321


:)

https://www.facebook.com/Cyclinghub1/vi ... 392722702/
Zutu
 
Príspevky: 178
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod majo » Str 22. Mar 2017 8:48:51

este sa trosku vratim k MSR aj ked zas po polsky. teda ak vam to nevadi a zvladate polstinu popripade hatlaninu z translatora tak si precitajte zaujimavy clanok od vyborneho polskeho borca Sylwestra Szmyda: http://naszosie.pl/2017/03/21/sylwester ... ilne-nogi/
majo
 
Príspevky: 2224
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod ifčopifčo » Pon 27. Mar 2017 19:49:36

Som celkom prekvapený, že Bora poslala Postlbergera na 3 dni Panne a nie je v nominácii na Ronde. Podľa mňa na DDV a na E3 ukázal, že by mohol byť pre Petra platným pomocníkom na RvV a mohol by s Burghardtom vydržať čo možno najdlhšie pri Petrovi.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2424
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod simko » Pon 27. Mar 2017 20:04:33

ako vidite Petovu formu pred RvV v porovnani s minulym rokom po tomto vikende? E3 nam to cele zamotala lebo doteraz nevieme ci Peto nemal den alebo slo len o takticku chybu. a co sa tyka G-W tak Kemmelberg bol takmer navlas rovnaky to je pozitivne, avsak tie nasledujuce kilometre neviem mam trochu zmiesane pocity. ked odskocil od Terpstru tak som myslel ze ich dotiahne aj sam, alebo sa im aspon priblizi avsak Terpstra si ho docvakol pomerne rychlo. a potom ani v spolupraci s Terpstrom sa velmi na nich nedotiahli. tak snad to neznamena ze Petova temparska forma je horsia, lebo ak by Peto dokazal na Paterbergu urobit na ostatnych maximalne 5 sekund tak bude potrebovat do ciela podat minimalne casovkarsky vykon ako minuly rok.
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod MartinM » Pon 27. Mar 2017 20:22:15

Mne sa zdá, že Peťova tempárska forma je rovnaká ako minulý rok. Terpstra síce Petra chytil ale isto ho to stálo veľa síl a možno sa Peter dal naschvál dohoniť, lebo vedel že ich sám nedoženie. Z pohľadu fanúšika, ktorý nieje v Saganomániji bol Gent-Wewelgem jeden z najzaujímavejších pretekov tohto roku. Greg je veľmi silný a Paterberg ukáže kto má navrch. Podľa mňa PS a Peťo je lepší tempár ako GvA a udrží si náskok až do cieľa. Ideálne by bolo poraziť GvA ako Cancellaru minulý rok. To sa mu ale asi nepodarí, lebo Greg je dosť taktický jazdec a všade kde je PS je aj on. Taktika ako minulého roku by bola ideálna, ale nebude tu jazdec ktorý Saganovi pomôže dohoniť únik ako Kwiatek pred rokom. Jedine, že to bude GvA. Fabian všetkým chýba, ale hlavne Slovenským fanúšikom Sagana, ktorý chcú aby niekto ochotne striedal Saganovi ako Cancell. :D :D :D
MartinM
 
Príspevky: 9
Registrovaný: Uto 02. Aug 2016 9:33:53

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod Mino » Pon 27. Mar 2017 20:54:38

@ifčo
tri dni v panne jazdil v minulosti aj PS, Lukas nebol na G-W tak sa neboj že by ho nenominovali
Bora ešte neoznámila nomináciu na RVV

Čo sa týka formy PS je super. Spravil 2 taktické rovnaké chyby aj na E3 aj na G-W bol príliš vzadu. Na e3 aj na G-W na to doplatil pádom ten prvý ho stál preteky a ten druhý ( ani nebol pád ) ho stál dobrý štart na Kemmmelberg . Hoci na Kemmelbergu keby bol v predu tak ho Greg ešte teraz naháňa.
Na e3 bola možno škoda ( z pohladu Petra ) že si to dorazil Lukas inak by išiel po GVA a Gilbertovi hneď... ale to je keby
G-W som teraz dopozeral asi 4 krát posledných 44 km a Saganova sila radosť pozrieť. Dokázal si vždy doskočiť špicu aj keď sa " zašíval" vzadu. Okrem tej somariny čo vyviedli s NT to bol super silný výkon. Na Niki-ho si možno veril ked sa hneď nerozhodol. Aj tak by možno dvojku dobehli keby Anderson nebol vyburany. Bohužial striedanie pätice vpredu moc v PP nebolo vidieť, keď tam strihli bol vpredu Len Sagan alebo GVA alebo Jens K. Ale podľa poradia bolo vidiet že s tým Niki vydrbáva ( ako každý správny podlahár ). Peter bol v zlý moment na zlej pozícii, musí si dávať pozor na to.
Keď nebude mať smolu ( defekt, pád ) tak RVV musí vyhrať. Na kopcoch sa zbaví hocikoho.
Priebeh bude brutálny, myslím že QSF budú tentoraz nastupovať skoro, ako na E3 80 km pred cielom, neviem síce s kým chcú vyhrať ale silný sú Gilbert a Terpstra. Niki je síce blbec ale je schopný pri obrovskom šťastí dotiahnuť Petra na rovine ak nestratí moc v kopci. Greg bude silný ale podľa mňa si bude príliš veriť a niekde to proste cvakne. Peter zatial na všetkých jednorazovkách sa zamotal do nejakej kolízie ( okrem MSR ), dúfam že na RVV už bude mať šťastie
Mino
 
Príspevky: 349
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod ifčopifčo » Pon 27. Mar 2017 21:37:14

G-W podľa mňa dokázal, že Peter formu má a tá E3 bola ešte plná dozvukov z MSR a Peter nechcel ani za nič nikoho za sebou vodiť. Trochu ma mrzelo, že nejazdil dobre pozične, bol príliš vzadu, 70 km pred cieľom musí byť viacej vpredu, z 50 figúry sa na úzkych cestách zle reaguje na dianie na špici. Potom ho to doťahovanie stojí zbytočné veľa síl, je tam riziko kolízií pre predieraní dopredu. Ale verím, že na Ronde to bude iné.
Podlahári, keďže sa nebude čakať čo robí Tommeke, ktorý sa jasne vyjadril, že pre neho je priorita Roubaix, budú aktívni a dajú sa očakávať dlhé ataky - Gilbert, Terpstra, možno sa o niečo pokúsi aj Štyby aj keď si skôr myslím, že ten bude mať úlohu držať sa Petra. Niečo budú musieť vymyslieť Kaťušáci a aj Trek, pretože to, čo doteraz predvádzali nestálo za veľa, Stuyven, Degenkolb, Kristoff .... Kto vie, či je Vanmarcke skutočne po zranení mimo, alebo sa skutočne sústreďuje iba na Ronde a Roubaix.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2424
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod Gaučový profesionál » Pon 27. Mar 2017 21:54:39

Myslím si, že Peter má obrovskú formu. Názor čerpám z MSR, kde na minimálnom priestore dokázal maximálne vyťažiť proti veľmi silnej skupine na Poggiu a dotiahol to až do konca. G-W nerátam ako obraz formy, GVA si doskočil na poslednom kopci ako nič. Ja osobne si myslím, že na E3 ním ešte lomcovala zlosť z MSR a preto do toho skorého úniku nešiel. Určite si v hlave vravel:"to mám isť do úniku 70km pred cieľom a zase ma tam nechajú sa vetrať? kašlem na to, buď to dobehnú silnejšie tímy alebo je koniec".A tak aj bolo. Môj názor, budem rád za nejaké oponovanie :)
Gaučový profesionál
 
Príspevky: 298
Registrovaný: Ned 26. Mar 2017 19:44:08

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod MichalJ » Pon 27. Mar 2017 22:27:13

ifčopifčo píše:Kto vie, či je Vanmarcke skutočne po zranení mimo, alebo sa skutočne sústreďuje iba na Ronde a Roubaix.


Sep mal nejake zaludocne problemy alebo nieco take. Ze pocas Dwars Door Vlaanderen vracal pocas preteku a na E3 sa este necitil uplne dobre, preto G-W radsej vynechal nech sa da dokopy pred Ronde a Roubaix.
MichalJ
 
Príspevky: 369
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35
Bydlisko: Bratislava/KNM

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod eres » Uto 28. Mar 2017 12:12:28

Môj tip na Ronde: na poslednom stúpaní Peter strasie o dobrých 5 sekúnd Grega, v zjazde pridá ďalších 5 a do cieľa to už udrží. Tretie miesto by som doprial Benootovi, ex-etixxáci opäť krásne umiestnenia v prvej desiatke, minimálne tri niekde medzi 5. a 10-tym miestom :lol:
Bicykl je zdrojem zábavy, kde chci, tam sám se zastaví...
Obrázok užívateľa
eres
 
Príspevky: 260
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod simko » Uto 28. Mar 2017 17:59:12

hmm tak Gilbert si po týchto výkonoch podla mna zasluzi byt neohrozenym lidrom QS na RvV. a takisto favoritom v tesnom zavese za Petom a Avermaetom. a toto je pre Petra dobre:) jednak sa pozornost trochu rozlozi, a Gilbert je ferovy cyklista do uniku.

velmi som zvedavy na taktiku QS, urcite si budu chciet napravit renomé po G-W. Gilbert podla mna uz nepojde do dlhého uniku ako na E3 (bude si strazit Sagana a Avermaeta) ale velmi skoro pred cielom budu atakovat niektori z partie Stybar, Lampaert, Tersptra, Trentin.

inak to ako sa dari Gilbertovi na kockách po nabrati kilogramov, je dokaz ako by sa darilo Petovi v ardenach po zhodeni kilogramov. nevravim, ze by to tam mastil ako Gilbert v roku 2011 ale urcite by mal velke sance aj na FW aj LBL. na takom AGR by mal slusne sance uz aj v sucasnom stave.
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod elviska » Uto 28. Mar 2017 18:46:35

Mám pre Vás video Okolo Flámka, ale z minulého roku. Len sa tu bojím už aj niečo zdielat. https://www.youtube.com/watch?v=2u5sc2u ... e=youtu.be
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod Gaučový profesionál » Uto 28. Mar 2017 19:22:20

Ten link vyzerá super, musia tam byť bomba veci len škoda, že nič nerozumiem :/ Do čerta, rád by som si to pozrel s anglickými titulkami.
Gaučový profesionál
 
Príspevky: 298
Registrovaný: Ned 26. Mar 2017 19:44:08

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod motyliLET » Uto 28. Mar 2017 19:42:31

elviska píše:Mám pre Vás video Okolo Flámka, ale z minulého roku. Len sa tu bojím už aj niečo zdielat. https://www.youtube.com/watch?v=2u5sc2u ... e=youtu.be

elviska paradne video aj ked aom tej hatlanine nerozumel krasny dokument o ronde
motyliLET
 
Príspevky: 269
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod Mino » Uto 28. Mar 2017 19:49:58

trochu to dlhšie trvá ale s translatorom to ide. Ku koncu už nebudeze potrebovať prekladať :lol:
o rok si pozrieme dalsie
Mino
 
Príspevky: 349
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod majo » Uto 28. Mar 2017 20:21:56

elviska píše:Mám pre Vás video Okolo Flámka, ale z minulého roku. Len sa tu bojím už aj niečo zdielat. https://www.youtube.com/watch?v=2u5sc2u ... e=youtu.be


nadhera dakujem...uz len naucit belgicanov po slovensky a bolo y to uplne bez chybicky :D
majo
 
Príspevky: 2224
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod Focus-Shimano » Uto 28. Mar 2017 20:25:24

Majo :D :D :D
Obrázok užívateľa
Focus-Shimano
 
Príspevky: 764
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:35:06

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod majo » Uto 28. Mar 2017 20:38:37

Focus-Shimano píše:Majo :D :D :D


viem viem aj mna by trebalo naucit po slovensky pisat ale hovorit viem prisaham to len ta gramatika bola pre mna vzdy nezrozumitelna...jednoducho SLOVENSKY BYŤ MôJ KONÍK :D :D :D :D :D
majo
 
Príspevky: 2224
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 53 hostia