Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod Focus-Shimano » Sob 18. Mar 2017 18:41:24

Pijavica polska s.......! Do slaka so spurtami,san remom,vysokymi rafkami...
Obrázok užívateľa
Focus-Shimano
 
Príspevky: 764
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:35:06

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod menovatel » Sob 18. Mar 2017 18:50:59

motyliLET píše:neznasam MSR tento pijavicny monument kde pravidelne vyhrava nie ten najsilnejsi :(

Od Kwiatka teraz čakám, že na Flámsku alebo aj inde Peťovi v únikoch recipročne potiahne, myslím že nie je sebec, vlani to tak fungovalo.
Za pozretie stojí aj poradie 4-10, vcelku logické až na "víťaza" Kristoffa, ten ma trochu prekvapil.
menovatel
 
Príspevky: 177
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod Zutu » Sob 18. Mar 2017 19:31:39

menovatel píše:Od Kwiatka teraz čakám, že na Flámsku alebo aj inde Peťovi v únikoch recipročne potiahne, myslím že nie je sebec, vlani to tak fungovalo.
Za pozretie stojí aj poradie 4-10, vcelku logické až na "víťaza" Kristoffa, ten ma trochu prekvapil.


Kwiatek asi nema v plane ist flamske klasiky tento rok
Zutu
 
Príspevky: 178
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod Mino » Sob 18. Mar 2017 19:35:54

Dopadlo to špatne ale opäť Peter ukázal že je pán, Kwiatek mal výhoda tímu ale aj tak... No Peter sa s tým musí naučiť žiť. Aj tak prešťal všetky špurtérske tímy.

Kwiatek si to možno zaslúžil za minulé ronde, no Sagan má s ním bilanciu 0-3
Mino
 
Príspevky: 349
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod Keram » Sob 18. Mar 2017 19:55:08

Mam zmiesane pocity. Ten zaver bol uchvatny. Saganovo najlepsie MSR. Chybal kusok. Aj keby sa za neho nezavesili tak to dnes dotiahne solo. Taky je momentalne silny. Myslim ze aj napriek tomu kolko odpracoval tak vyhrat mohol ale trochu skoro vystartoval na spurt. Takmer dokonaly vykon chybala uz len ceresnicka na torte. Aj tak sa mi nechce verit ze zo 7 MSR nema ani jedno vitazstvo. Ak dokazal takyto brutalny utok na Poggiu co je hore skoro po rovine tak to chcem vidiet Paterberg.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1231
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod West » Sob 18. Mar 2017 19:56:12

Druhá tesná prehra na Sanreme. Toto je fakt pech. Aj keď Peťo nevyzeral nešťastný. Ukázal prvotriednu show o ktorej sa bude dlho hovoriť. Keď som videl ako to Dumoulin drtí v tých stúpaniach a balík nestíha som začal veriť v úspešný útok. Tentoraz výnimočne vyšiel aj smer vetra čo hlavne v tom zjazde pomohlo. Bolo jasné že mu moc neprestriedajú, s tým bolo treba počítať, len ten záver sa dal dať s trochu väčšou rozvahou. Ale aj tak krásny výkon a skvelé divadlo.
West
 
Príspevky: 334
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod ondro » Sob 18. Mar 2017 19:56:29

Je to smutné aj krásne zároveň. V cyklistike je priepasť medzi prvým a druhým miestom obrovská a pritom sa to rozhodne v zlomku sekundy. Sagan začal skoro špurtovať, mal ich viac vycukať. Ale zrejme už videl víťazstvo úplne na dosah a podľahol emóciám.
Trošku sa obávam, že sme videli približný obraz tejto klasikárskej sezóny a môže sa to viackrát opakovať. Ale hádam aj s pozitívnym výsledkom.
ondro
 
Príspevky: 112
Registrovaný: Štv 02. Apr 2015 23:27:29

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod Focus-Shimano » Sob 18. Mar 2017 20:07:28

Strasne som sklamany. Peter to mal na dosah. Prvy krat som si neprial spurt baliku. Strasne ma to mrzi hlavne kvoli Petrovi.
Obrázok užívateľa
Focus-Shimano
 
Príspevky: 764
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:35:06

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod ifčopifčo » Sob 18. Mar 2017 20:44:57

Bol to zážitok vďaka Petrovi, čo sa týka Bory, odviedli čo mali, príjemne ma prekvapil Benedetti.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2424
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod emor » Sob 18. Mar 2017 20:47:47

Peter dnes vyhral. Michal síce bude zapísaný ako víťaz, no pre fanúšika cyklistiky dnes vyhral Peter nenormálnym spôsobom. Minulý rok to skúšal presne na rovnakom mieste Kwiatek. Tento rok to urobil Peter - ale ako to dotiahol až do cieľa - to bol neopakovateľný výkon. Fabian už vedel minulý rok prečo končí ;) A že sa dalo špurtovať neskôr.? ťažko povedať. teoreticky ... no to už bude iba špekulácia. Degenkolb dnes na Petra nemal, Krištof bol zase len dovezený ku špurtu a "večný rival" Greg .? ten tam asi dnes ani neštartoval :D
Kwiatkovskému gratulácia. Dokázal uvisieť Juliána a Petrov zdrvujúci útok, aj keď Julián už bol pri stíhaní na Poggiu nadne a takmer mrtvy - zohral faktor asfaltky a sklonu stúpania v závere.
Zvyšok zjazdu a tempo čo už balík nemal šancu dobehnúť hovoria same za seba . Eddie sa dožil nástupcu :)
Obrázok užívateľa
emor
 
Príspevky: 91
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:09:25

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod Focus-Shimano » Sob 18. Mar 2017 20:52:04

Ten nastup bol krasny az mam z toho zimomriavky. Krasa dufam ze flandry a Roubaix budu jeho.Arnaud mi musi prepacit.Peter je proste fantasticky
Obrázok užívateľa
Focus-Shimano
 
Príspevky: 764
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:35:06

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod ondro » Sob 18. Mar 2017 21:04:30

No dobre, tak teda Vlhováááá.

Či to sem napatrí? Nuž ale je to trošku náplasť. ;)
ondro
 
Príspevky: 112
Registrovaný: Štv 02. Apr 2015 23:27:29

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod majo » Sob 18. Mar 2017 21:10:11

co dodat z mojej strany...asi len ze gratulujem kwiatkovy...vsetci co sme to sledovali sme presne vedeli ako bude vyzerat tych poslednych 6km lebo ani sky ani etixx sa vobec netajili tym ze prave kwiatek a julien tam budu na to aby chytali nastupi superov na poggiu ale povedzme si rovno ze tym mysleli prave saganov nastup...cize bolo uplne jasne ze mu nepomozu...taktiez bolo uplne jasne ze aj ked dostanu povolenie na sprint ze aj tak nebudu mu pomahat lebo by si v zavere ani netukli...som si taktiez isty ze ak by peto pockal este 50m tak to da ale to sa mu urcite neda vycitat lebo taketo rozhodovanie v stotinach sekundy po 7ich hodinach v sedle to je proste loteria...som si isty ze aj kwiatek vie kto je pravy vitaz a vdaka komu bude jeho meno zapisane ako to vitazne ale na to sa uz historia pytat nebude...ja si nemyslim ze toto este uvidime...teraz nas uz cakaju len vitazstva...takto urvat vsetkych na trapnom poggie to je totalne prezentacia sily...kwiatek a hlavne julien su urcite lepsimy vrcharmi do takychto kopcov a len tak tak sa k nemu dostali...ak by bol vrchol 200m dalej neviem ci by to obaja nevzdali...na podiu skoncili nakoniec moji 3aja oblubenci vymenil by som len 1. a 2. miesto ale co uz...Peto je mega silny a teraz bude aj mega odhodlany na dalsie monumenty a ja verim v uspechy

focus-kamarat ospravedlnujem sa ti za vsetky skarede veci co som ti kedy napisal
majo
 
Príspevky: 2224
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod West » Sob 18. Mar 2017 21:34:48

@ majo
Keď dodatočne nominovali Alaphilipa do tímu, tak bolo hneď jasné že prečo. Je jeden z mála ktorý sa dokáže v podobných situáciách udržať zo Saganom. Ostatne Quick Stepáci sa ani netajili že očakávajú Peťov útok na Poggiu. Hovorili to dopredu viacerí a odhadli to naozaj presne. Po tom čo im Peťo minulý rok na klasikách vypálil rybník, tam asi majú nejakú Saganologickú výskumnú skupinu alebo čo :lol: Alaphilipe ešte v klesaní začal spolupracovať, ale potom prestal a je ľahké si domyslieť že prečo. Nejaký Quickstepácky riaditeľ mu asi začal hučať do slúchadla nejaké múdrosti. Ja naozaj nemám rád tieto vysielačky počas závodu. Myslím že môžu za veľa prípadov nestriedania počas únikov, ktoré forsírujú premúdrelí športoví riaditelia. Zabíja to cyklistiku.
West
 
Príspevky: 334
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod emor » Sob 18. Mar 2017 21:46:51

dodám že po dnešku majú všetci vážni adepti na víťazstvo nasledujúcich klasík ešte väčší mindrák ako izolovať Sagana :lol:
Obrázok užívateľa
emor
 
Príspevky: 91
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:09:25

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod majo » Sob 18. Mar 2017 21:53:15

@west

presne taak tiez si myslim ze ho stopli lebo chvilu to vyzeralo ze by aj xcel ist...nevidel som sice ceremonial lebo som utekal chlastat ale podla fotiek vyzeral byt peto v pohode co ma fakt tesi lebo dobry psychicky stav bude teraz velmi dolezity...no vykon paradny a aj bora dobre...inac dost ma prekvapilo ked na poggio sa na lavej strane objavil vlak sky v pocte 6 alebo 7 a prebijal sa dopredu...no potom prisiel utok majstra a vsetko sa otocilo :D
majo
 
Príspevky: 2224
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod Milanj55 » Sob 18. Mar 2017 23:21:27

emor píše:Peter dnes vyhral. Michal síce bude zapísaný ako víťaz, no pre fanúšika cyklistiky dnes vyhral Peter nenormálnym spôsobom. Minulý rok to skúšal presne na rovnakom mieste Kwiatek. Tento rok to urobil Peter - ale ako to dotiahol až do cieľa - to bol neopakovateľný výkon. Fabian už vedel minulý rok prečo končí ;) A že sa dalo špurtovať neskôr.? ťažko povedať. teoreticky ... no to už bude iba špekulácia. Degenkolb dnes na Petra nemal, Krištof bol zase len dovezený ku špurtu a "večný rival" Greg .? ten tam asi dnes ani neštartoval :D
Kwiatkovskému gratulácia. Dokázal uvisieť Juliána a Petrov zdrvujúci útok, aj keď Julián už bol pri stíhaní na Poggiu nadne a takmer mrtvy - zohral faktor asfaltky a sklonu stúpania v závere.
Zvyšok zjazdu a tempo čo už balík nemal šancu dobehnúť hovoria same za seba . Eddie sa dožil nástupcu :)

Zdravím Ťa "emor".Veľmi výstižne a s nadhľadom napísaný príspevok. Aj podľa mňa bol dnes Peter víťazom, lebo predviesť tak nádherný únik na Poggiu, tak to musí byť sila po toľkých kilometroch čo mali už v nohách. Samozrejme , že Kwiatkovi to prajem viac , ako keby to mal byť Julian. Peter dnes doslova pripomínal motorovú myš a nebyť toho , že sa zaňho zavesili Kwiatko s Lulianom, tak pevne verím, že Peter by to dotiahol aj sám do víťazného záveru. Títo dvaja Petrovi nič nechceli uľahčiť a tak vyzerali aj tie ich tzv. prestriedania, ktoré boli u nich iba symbolické, lebo Julian už vytriasal nohy niekoľko kilometrov pred cieľom a Kwiatek, tak ten v prvom rade šetril pre záverečný špurt. Dneska jeho najväčší prostoreký rival na prvenstvá GVA, ako keby ozaj nebol v pelotóne.A to , že Peter mal ísť do špurtu neskôr, tak po boji je každý generálom.Ako sme všetci mohli vidieť , tak za touto trojkou už v pozadí bolo vidno valiaci sa pelotón a nebolo veľa času na dlhé uvažovanie , kedy nastúpiť pre záverečný špurt. Peter , tak ako aj inokedy predtým , dokázal celému športovému svetu kto je momentálne najlepším cyklistom a možno aj nástupcom Ediho Merxa. Na Petrovi sa mi najviac páči, že v každom preteku dá do toho nie len svoje umenie , ale aj kus srdca a to sa ráta dámy a páni. Pekný večer prajem všetkým.
Milanj55
 
Príspevky: 186
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod MartinM » Ned 19. Mar 2017 9:42:18

Dnes to bola klasická klasika. Peter dopadol ako Cancellara v roku 2012, ale keď toto spravil na Poggiu tak čo potom spraví na Pattenbergu :D . Keby dali namiesto Poggia väčší kopec, tak už by ho nedohonili. Kwiatek sa pekne zviezol najprv za Alaphilipom a potom za Petrom. Ale bol najšikovnejší, tak vyhral. Peter bol najsilnejší, tak bol druhý. Alaphilip bol v správny čas na správnom mieste tak bol tretí. Kristoff bol najrýchlejší, tak bol štvrtý. Ináč Kwiatkowski nejde flámske klasiky ale bude sa pripravovať na ardény.
https://www.procyclingstats.com/racesta ... -startlist
MartinM
 
Príspevky: 9
Registrovaný: Uto 02. Aug 2016 9:33:53

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod VinBron » Ned 19. Mar 2017 10:35:48

Všetko spravil ako mal, len mu jednoducho spadla retaz:
http://scontent.cdninstagram.com/t51.28 ... Mw%3D%3D.2
VinBron
 
Príspevky: 13
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod West » Ned 19. Mar 2017 10:39:52

Myslím že dôvod, prečo bol Peter v tom závere nervóznejší a netrpezlivejší je ten, že na jeho výsledkoch stojí celý tím Bory. Pre neho bolo dôležité aby tento únik uspel aj za cenu toho že tým riskoval víťazstvo. Kwiatek bol v komfortnejšej pozícii. On dokonca nebol ani hlavný tímový líder na tieto preteky. Mohol si dovoliť ísť na väčšie riziko, že ich dostihnú. Ale myslím že ak sa táto situácia zopakuje o rok,tak sa Peter už bude chovať inak. Naopak Kwiatek bude teraz viac na očiach a súperi mu už nedovolia niektoré veci tak ako doteraz.
West
 
Príspevky: 334
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 50 hostia

cron