Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod Focus-Shimano » Pia 07. Apr 2017 7:49:16

Flandry uz hodme za hlavu je tu Roubaix. Dufam ze tento rok vyhra naozaj najlepsi a nie zas nejaky stastko ktory chyti spravny unik ako vlani Hayman. Od toho vitazstva je neviditelny tak ako Erviti. Pretek moze skoncit rozne od nejakeho solo uniku az po spurt vacsej skupiny. Favoriti Sagan,GvA,Demare,Dege,Boonen a mozno zahodi svoj plast nevyditelnosti Boom. Trek nie je zatial spokojny s Jarou a Degem,ale uprimne neviem co cakali tie Fellineho nastupy su dobre tak na dve veci pretoze aj tak ho vzdy utrhli a Degemu vobec nepomohol a Stuyven je zatial tiez nevyditelny ako Boom.Asi cakali ze Dege bude vyhravat ako Cancellara co by bolo dost naivne.
Obrázok užívateľa
Focus-Shimano
 
Príspevky: 764
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:35:06

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod Mino » Pia 07. Apr 2017 8:26:03

[quote="Focus-Shimano" ako vlani Hayman. Od toho vitazstva je neviditelny tak ako Erviti. [/quote]
Mathew Hayman mi pripomina jedneho stastlivca z nemenovaneho monumentu z minuleho roku. Na rozdiel od neho aspon odovzdava timu maximum a jeho neviditelnost je porovnatelna s nemenovaným rekordmanom. :o dufam ze to nezoberies osobne a nezacnes tu na mna prskat ohen 8-)

Verím že P-R dopadne ako minulý rok RVV. Lúčiaci sa Tommeke odovzdá žezlo PS.
Mino
 
Príspevky: 349
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod Focus-Shimano » Pia 07. Apr 2017 9:22:24

Mino trufale od teba napisat ze Demara nebolo vidno. Myslim ze na Binche-Chimay-Binche si si ho musel vsimnut ked si natrel na toast Stybara s Van Avermaetom druhe miesto na brussels cycling classic. Mne sa velmi pacil rocnik 2014 takto nejak by mohol prebiehat ten zavod o vitazstvo bojovali najlepsi jazdci aky tam mohli byt . Sagan,Dege,Wiggo,Niki atd. aj 2015 bol super rocnik Roubaix len skoda tej Petrovej zavady na radeni.
Obrázok užívateľa
Focus-Shimano
 
Príspevky: 764
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:35:06

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod Mino » Pia 07. Apr 2017 9:56:51

@focus
Bola to odo mna reakcia na to "stastko". Rovnako vidím AD víťazstvo na MSR 2016. Samozrejme Demare je nepomerne lepším cyklistom ako MH ale nie je to zrovna moja krvna skupina...
Cyklistov tipu Degenkolb, Demare a spol nemusim. Ich sposob pretekania mi neprijemne pripomina Kwiatkowu vyhru na Sanremene.
Mne sa naopak zdal ročník 2014 jeden z najnudnejšich a o 2015 ani nehovorím.... ale to je uhol pohladu.
Dufam ze konecne rozhodne sila cyklistov a nie nejaka blba somarina
Mino
 
Príspevky: 349
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod eres » Pia 07. Apr 2017 9:58:10

@Focus

tak ak je favoritom na P-R Démare, tak potom určite aj Kristoff...
Bicykl je zdrojem zábavy, kde chci, tam sám se zastaví...
Obrázok užívateľa
eres
 
Príspevky: 260
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod ifčopifčo » Pia 07. Apr 2017 9:59:12

Focus-Shimano píše:Flandry uz hodme za hlavu je tu Roubaix. Dufam ze tento rok vyhra naozaj najlepsi a nie zas nejaky stastko ktory chyti spravny unik ako vlani Hayman. Od toho vitazstva je neviditelny tak ako Erviti. Pretek moze skoncit rozne od nejakeho solo uniku az po spurt vacsej skupiny. Favoriti Sagan,GvA,Demare,Dege,Boonen a mozno zahodi svoj plast nevyditelnosti Boom. Trek nie je zatial spokojny s Jarou a Degem,ale uprimne neviem co cakali tie Fellineho nastupy su dobre tak na dve veci pretoze aj tak ho vzdy utrhli a Degemu vobec nepomohol a Stuyven je zatial tiez nevyditelny ako Boom.Asi cakali ze Dege bude vyhravat ako Cancellara co by bolo dost naivne.


Jediný šťastko, čo sa týka monumentov za posledné roky je Demare, ktorý sa najskôr vytiahne za autíčkom do kopca, potom pred ním padnú súperi, ďalšiemu sa pokazí bicykel a on vyhrá Primaveru :lol:
Hayman bol v ten deň najsilnejší, dostal sa do uniku, pracoval v ňom a v závere bol najsilnejší a to tam mal slušných súperov. To, že v ďalších pretekoch robil opäť domestika ako po väčšinu jeho kariéry na tom nič nemení. Ja som naopak rád keď takýto cyklista, ktorý dlhé roky poctivo pracuje na svojich kolegov získa takéto veľké víťazstvo.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2425
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod simko » Pia 07. Apr 2017 12:30:59

takze nas v nedelu caka suche, prasne a rychle Roubaix. celu jarnu cast Petove vysledky sprevadza otazka co ak...? co ak by zacal svoj sprint na MSR o niekolko metrov neskor, co ak by nepadol na RvV, co ak by na G-W inak riesil situaciu s Terpstrom...

napriek tomu, ze Peto v niektorých pretekoch nejazdil na jeho pomery takticky uplne dobre, tak aj tak ho sprevadzalo kopu smoly od MSR. to uz sa musi otocit na stastie a ja verim, ze Peto mu pojde naproti. u neho sme vzdy boli zvyknuti na ukazkove strazenie si cela pelotonu a tym padom vzdy , ked sa lamal chlieb tak Peto bol vpredu. na P-R uz nemoze jazdit vzadu. aj ked ho to bude stat mozno nejaku energiu tak musi od Arenbergu na vsetky kockove useky prichadzat medzi prvymi piatimi.

velmi som zvedavy na taktiku QS. minuly rok pri tom deleni pelotonu velmi pomohol Tony Martin. ktovie ake ulohy budu mat voci Boonenovi Stybar a Terpstra.
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36


Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod elviska » Pia 07. Apr 2017 21:43:21

Štybar dneska spadol počas tréningu. https://www.facebook.com/sporza/posts/10155430460509271
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod majo » Sob 08. Apr 2017 8:18:04

podla poliakow Wouter Poels nepojde do Arden a tak neobhaji tytul v LBL a nasi severni susedia sa tomu celkom tesia pretoze by to znameno ze Kwiatek by mal byt jednoznacnym lidrom pre ardensku trojku co pro jeho forme je aj dost logicke a no a ked dostane 100%nu podporu tak moze naozaj pekne miesat karty
majo
 
Príspevky: 2225
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod mortirolo08 » Sob 08. Apr 2017 18:55:07

Mota sa mi hlavou jedna myslienka.. Ked sa Spartacus lucil s velkym Ronde tak tam bol Peto Sagan a prevzal stafetu na Ronde jednoducho Spartakovskym sposobom
Teraz sa luci Tommeke s velkym Roubaix a bolo by to symbolicke keby znova prevzal stafetu Peto Sagan takym Tommekeho 2012 sposobom :)
Myslienka pekna a skutocnost uvidime zajtra... Ja dufam len v jedno, ze sa vyhnu pady vsetkym hlavnym favoritom a budu si to moct vsetci rozdat na ferovku. To iste ako pri Contadorovi na TdF. One last ride :D
mortirolo08
 
Príspevky: 66
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod West » Sob 08. Apr 2017 19:02:13

Ešte sa vrátim k Ronde. Dosť sa tu popísalo o taktike Quickstepu. To že QS budú útočiť veľmi skoro bolo jasné asi každému. Napokon tá taktika im doteraz vychádzala. Posledné roky (po zmene trate v 2012) sa všetko podstatné udialo až po Koppenbergu, takže bolo jasné, že musia ísť skôr. Ideálny by bol druhý prejazd cez Kwaremont, ale tam už sú obyčajne favoriti v strehu. Podľa mňa oni ani nemali nejaký manuál, že kedy a kde, skôr len taký obecný plán, ktorý zahŕňal všetky ťažšie stúpania v posledných 100km ešte pred Koppenbergom. Tipol by som si, že Boonen dostal echo do slúchadiel, že Sagan a GVA sú kvôli pádom viacej vzadu a preto rozpútal ofenzívu, práve na Kapelmuure. Tento sa na to navyše skvele hodil, lebo je dostatočne ťažký a sedí Boonenovi aj Gilbertovi. Ale napriek tomu to skoro nevyšlo, lebo Peťo ich takmer chytil a v tom prípade by únik skončil. Čiže bolo v tom dosť šťastia a samozrejme aj neskôr ten pád. Quickstep riskovali, pretože Gilbert mal takú formu, že by sa na pódium asi dostal aj pri konzervatívnejšom pretekaní, ale išli do toho, pretože chceli víťazstvo a to im slúži ku cti.

Takisto pri PR bude taktika QS IMO podobná. Tentoraz asi budú sledovať viacej dvojicu Sagan a Degenkolb aj keď ani GVA nebude úplne pod radarom. Čiže Peťo ak chce uspieť, tak si posledných 120km nebude môcť dovoliť jazdiť niekde na konci balíka. Zatiaľ to vyzerá že bude fúkať odzadu, čiže podobné podmienky ako minulý rok a vieme aký útočný masaker to bol. Podobne ako vtedy môže zásadný zlom prísť veľmi skoro. Dúfajme že tie zranenia nebudú PS obmedzovať a konečne zúročí veľkú formu. Ako píše mortorolo. Bolo by symbolické vyprevadiť Boonena do penzie s pekným druhým miestom podobne ako Spartaka.
West
 
Príspevky: 334
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod Mino » Sob 08. Apr 2017 19:57:29

West píše:Takisto pri PR bude taktika QS IMO podobná.

Na RVV mali dvoch "bláznov" ktorí boli toho schopní. Boonen ani Gilbert "nemuseli" vyhrať a mali v zálohe Terpstru so Štybarom. Keby to nevyšlo.
Teraz majú ( že vraj ) jednoznačný cieľ aby vyhral Tom. Som zvedavý ako sa "obetuje" taký Niki, stelesnená oddanosť tímu :lol: . Rovnako si neviem predstaviť v útoku Zdenka. Videl som ho v nástupe 2x a teda nič moc ( ani načasovaním ani výsledkom ), Roubaix by mu to mohlo isť ale mám pocit že Štyby nemá na to "gule". Uvidíme ako sa obetujú pre Toma. V tomto bude Saganova pozícia jednoduchšia. QSF sa nebude snažiť poraziť Petra ale budú sa snažiť vyhrať. Ďalšia výhoda, budú si musieť dať pozor aj na Degenkolba a mnoho iných. Hlavne ale nedoniesť na štadión Johna v jednej skupine s TB ( samozrejme ak to nebude skupina prvá)
Neverím že by mohol mať PS tretí krát za sebou na PR smolu ( 2015-mechanika, 2016-pád 120km pred cielom + panzerwagen )
Rovnako neverím že Peter spraví tretí krát za sebou chybu ( GW-Nikiho výchova v nesprávnu chvílu, RVV- zbytočný risk blízko barier )
PR skončí sólovým víťazstvom Petra Sagana. Druhý príde osamotený Tommeke a tretí v spurte menšej skupiny John. Útočiť sa začne pomerne neskoro, utrhne sa Peter "nenapadne" 30-40 km pred cielom, za ním vyrazí Tom. QS prestane ťahať a ostatný sa budú po sebe obzerať. Samozrejme Štyby s Nikim budú "kaziť" cyklistiku ako celú jar..... Tom už Petra nedoskočí..
Pretože viem ako to bude vyzerať Priameho prenosu sa už teraz vzdávam.
Keby to nejakým zázrakom dopadlo inak, pozriem si v pondelok v práci záznam :)
Prajem Vám pekný zážitok 8-)
Mino
 
Príspevky: 349
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod Tibi » Sob 08. Apr 2017 21:35:05

Voľajako časovo nevyšlo,ale dám ešte ja nejaký ten postrech k RVV. Bolo tu už spomenuté všetko,a bolo to aj patrične rozobraté.Ja sa pridávam na stranu tých,čo si želajú,aby Peter jazdil viac v predu a podľa mňa je úplne jedno,či by ten nástup Quick-stepu zhruba 96km pred cieľom zachytil,alebo ho nezachytil.Tu sa jedná aj o vyhnutie sa pádom.Tento nástup nakoniec aj rozhodol o víťazovi a diskutovať čo by bolo keby............... nemá význam.
Chcem sa trochu viac venovať tomuto kľúčovému momentu.Práve v tomto momente som nejako nepochopil taktické správanie sa BORY.Bolo to v momente,keď bol Peter spolu tuším s Osom,zhruba nejakých 40-50m za 14 utečencami a Bodnar sa na konci ved. skupiny obzeral,či má Petrovi pomôcť,alebo čo má robiť.Nakoniec sa ostal vetrať na konci 14 člennej skupiny a ja doteraz nechápem načo.Na ťažkých bergoch proste a jednoducho na najlepších nemá a ako prípadná pomoc Petrovi(v prípade dostihnutia Petrom),na kockách do stúpaní-no neviem????? On je špičkový časovkár hlavne po rovinách a som si istý,že mal v tom momente potiahnuť Petra do vedúcej skupiny.Alebo pomáhať stíhať prvú skupinu po 20km rovinke,ktorá nasledovala po tomto útoku.Môj názor je,že aj chcel,vysielačky ale urobili svoje.
O tom,či by skupina nespolupracovala v prípade,že by tam bol Peter pochybujem a pomáhal by pri tempe aj Bodnar. Veď by sa zbavili GVA a ďaľších favoritov.
P-R -Už som sa viac krát vyjadril,že na hocijakom klasikárskom preteku,bude pre mňa najväčší favorit Sagan,pretože je momentálne nejlepší klasikár(cyklista) na svete. Znova,ale upozorním na to,že ten skutočne najlepší vyhrá len málokedy.Je všeobecne známe aj to,že Petrovi viac sedí RVV,ako P-R.Po jeho páde na RVV a po tom čo sa mi zdá,že je akýsi rozladený.Favorizujem Petra o nejaké to percento menej,ako tomu bolo pred dvoma týždňami.
Ak chce Peter zajtra vyhrať,tak musí byť maximálne sústredený,nemôže sa nechať nikým a ničím rozladiť.Potrebuje akú,takú podporu tímu.No a hlavne bude musieť podať životný výkon,výkon ešte o jeden level vyšší ako podal pri oboch výhrach na MS a pri jeho minuloročnej výhre na RVV.
Obrázok užívateľa
Tibi
 
Príspevky: 125
Registrovaný: Pia 20. Feb 2015 0:35:15

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod paula@sile » Sob 08. Apr 2017 22:09:26

Mino píše:
West píše:Takisto pri PR bude taktika QS IMO podobná.

Na RVV mali dvoch "bláznov" ktorí boli toho schopní. Boonen ani Gilbert "nemuseli" vyhrať a mali v zálohe Terpstru so Štybarom. Keby to nevyšlo.
Teraz majú ( že vraj ) jednoznačný cieľ aby vyhral Tom. Som zvedavý ako sa "obetuje" taký Niki, stelesnená oddanosť tímu :lol: . Rovnako si neviem predstaviť v útoku Zdenka. Videl som ho v nástupe 2x a teda nič moc ( ani načasovaním ani výsledkom ), Roubaix by mu to mohlo isť ale mám pocit že Štyby nemá na to "gule". Uvidíme ako sa obetujú pre Toma. V tomto bude Saganova pozícia jednoduchšia. QSF sa nebude snažiť poraziť Petra ale budú sa snažiť vyhrať. Ďalšia výhoda, budú si musieť dať pozor aj na Degenkolba a mnoho iných. Hlavne ale nedoniesť na štadión Johna v jednej skupine s TB ( samozrejme ak to nebude skupina prvá)
Neverím že by mohol mať PS tretí krát za sebou na PR smolu ( 2015-mechanika, 2016-pád 120km pred cielom + panzerwagen )
Rovnako neverím že Peter spraví tretí krát za sebou chybu ( GW-Nikiho výchova v nesprávnu chvílu, RVV- zbytočný risk blízko barier )
PR skončí sólovým víťazstvom Petra Sagana. Druhý príde osamotený Tommeke a tretí v spurte menšej skupiny John. Útočiť sa začne pomerne neskoro, utrhne sa Peter "nenapadne" 30-40 km pred cielom, za ním vyrazí Tom. QS prestane ťahať a ostatný sa budú po sebe obzerať. Samozrejme Štyby s Nikim budú "kaziť" cyklistiku ako celú jar..... Tom už Petra nedoskočí..
Pretože viem ako to bude vyzerať Priameho prenosu sa už teraz vzdávam.
Keby to nejakým zázrakom dopadlo inak, pozriem si v pondelok v práci záznam :)
Prajem Vám pekný zážitok 8-)



ja vcelku suhlasim s takymto scenarom, ale ten koniec by som trocha pozmenila
tommeke peta doskoci, ako duet dojdu do ciela a peto, kedze tommekeho uznava a ma dobre srdce,
mu to vitazstvo prenecha. ;)
po depri na flandrach, zajtra od 11 h tv zapnute, nohy na stole ( zo zdravotnych dovodov) amstel vedla nich a slovenska kommunita fandi………………..
paula@sile
 
Príspevky: 304
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod hujhe » Sob 08. Apr 2017 22:19:10

Mino to môžes pozerať v práci záznam? aj ja chcem takú prácu :D inak ja budem najradšej keď sa Petrovi nič nestane. Osobne si myslím že tie preteky sú síce krásne, ale sú pre psychopatov. Každý kto si skúsi zajazdiť na cestnom bicykli bo takých cestách uzná aké to je ťažké.
hujhe
 
Príspevky: 459
Registrovaný: Sob 18. Feb 2017 12:06:22
Bydlisko: Usa

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod Focus-Shimano » Ned 09. Apr 2017 17:55:20

A mame po kockovych klasikach. Tento rok Peter so smolou a podla mna nie a najlepsou formou. No nic tak snad o rok. Demare ma potesil peknym 6.miestom snad ho to povzbudi do dalsich sezon. Zbohom kocky, vitajte ardeny!
Obrázok užívateľa
Focus-Shimano
 
Príspevky: 764
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:35:06

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod West » Ned 09. Apr 2017 18:15:01

Focus-Shimano píše:A mame po kockovych klasikach. Tento rok Peter so smolou a podla mna nie a najlepsou formou. No nic tak snad o rok. Demare ma potesil peknym 6.miestom snad ho to povzbudi do dalsich sezon. Zbohom kocky, vitajte ardeny!

Možno trochu riskujem, pred tým ako sa Bora k tomu vyjadrí, možno tam bolo okrem toho defektu ešte niečo, nejaký zdravotný problém, ale zdá sa že naozaj tá forma bola nižšia, ako bol Peťo predimenzovane favorizovaný. Sila tam nepochybne je, ale oproti minulému roku ako keby trochu chýbala vytrvalosť. Samozrejme aj toto by mu mohlo stačiť na víťazstvo, ale musel by ísť ekonomickejšie a to sa v pozícii takmer hlavného favorita ani nedá. A tak ako on ťažil v minulosti z pozície, že bol najviac na očiach Cancellara, tak momentálne ťaží z neho GVA. Bolo to vidieť aj z toho, že keď bol GVA vzadu so stratou, tak to balík takmer nebral na vedomie a nechal ho si to docvaknúť. Ak by tam bol Degenkolb alebo Sagan, tak by sa diali veci.
West
 
Príspevky: 334
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod ifčopifčo » Ned 09. Apr 2017 18:24:18

Bolo by naivné sa domnievať, že ten minulotýždňový pád nemal vplyv na Petrov výkon. Narazené rebrá a bok sa nevyliečia za týždeň a pavé urobí svoje. Keď k tomu pridáme dva defekty tak ostalo vymaľované. Najmä ten druhý prišiel v najnevhodnejšej chvíli. Žiaľ, ako keby Petrovi Roubaix nebolo súdené.
Greg podal výborný výkon, ťažil z výbornej Ossovej práce a je klasikárskym kráľom jari, výsledky a formu má ohromujúce.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2425
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod Focus-Shimano » Ned 09. Apr 2017 18:34:38

Dnes musim povedat ze Greg si zasluzil vyhrat mal tech.problem potom defekt a aj tak vyhral dnes bol jasne najlepsi. Gorilka Greipel dalsie prekvapenie 7.miesto super vykon strasne sa mi paci ten chlap. Taketo vykony ake podava on je to nieco uzasne.
Obrázok užívateľa
Focus-Shimano
 
Príspevky: 764
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:35:06

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 262 hostia