Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod majo » Sob 09. Apr 2016 19:19:15

a ja sa tesim z toho ze u nas zajtra ma byt blbe pocasie cize je obrovsky predpoklad ze moja zena nebude vymyslat ziaden nudny program a ja sa budem moct naplno venovat P-R...aj ked take iste to zase nieje vzhladom na tie hormony co ju momentalne ovladaju :lol: :lol: :lol:
majo
 
Príspevky: 2224
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod vladimir » Sob 09. Apr 2016 19:34:32

Som zvedavy, ako to Petovi zajtra pojde. V minulosti na P-R k uplne najlepsim nepatril, ale tento rok ma super formu, takze vsetko je mozne. Tiez takticky sa dost zlepsil.

Ako isiel posledny Paterberg bolo priam neskutocne. Na zaciatku nasadil tempo, postupne spomalil, sklonil hlavu, akoby mu dosli sily, nechal Sepa vystriedať, aby mu nasledne nastupil. Bolo to o to krajsie, ze to cele spravil v situacii, ked mu Cancellara pomaly dychal na chrbat.
vladimir
 
Príspevky: 28
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod Pet » Sob 09. Apr 2016 19:40:38

majo píše:a ja sa tesim z toho ze u nas zajtra ma byt blbe pocasie cize je obrovsky predpoklad ze moja zena nebude vymyslat ziaden nudny program a ja sa budem moct naplno venovat P-R...aj ked take iste to zase nieje vzhladom na tie hormony co ju momentalne ovladaju :lol: :lol: :lol:

Povedz, že ťa seklo v krížoch. Lehni a kukaj v TV P-R.
Obrázok užívateľa
Pet
 
Príspevky: 178
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod Pet » Sob 09. Apr 2016 19:49:56

Keram píše:Tak zajtra to vypukne. Nie je to sice koniec jari ale ja to tak vnimam viac menej lebo Ardeny tak nemam rad ako kocky a okrem toho uz tam nebude ten naboj ked sa Saganovi jarna kampan skonci. Zajtra by vraj nemalo prsat som cital a nie je ani take iste ze bude blato. Ale aj suche Roubaix je vzdy dobre a tato klasikarska jar zatial latku nastavila vysoko takze nuda nas celkom urcite necaka. Osobne tieto preteky su mojou najoblubenejsou klasikou a tak sa nesmierne tesim. Este viac ako zvycajne lebo posledne roky to bol Saganov posledny pokus na monument a tento rok tu ciarku uz ma. Ak by to nemal vyhrat on tak dufam ze vyhra Spartakus. Uz na Flandrach mi ho bolo luto a jeden monument by si este zasluzil. Favoriti ako zvycajne budu viac menej ti isti ako pred tyzdnom. Skoda len ze nejde Greg.

Radšej nech neprší. Ako by sme ich spoznali ? Podľa spôsobu jazdy poznáš len pár jazdcov, aj to sa môžeš zmýliť. Bol by to slabší zážitok pre nás divákov. ;)
Obrázok užívateľa
Pet
 
Príspevky: 178
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod Mino » Sob 09. Apr 2016 20:55:30

Bude to peklo. Môj typ: Útočiť začne Sep. ( páči sa mi jeho útočný štýl, na rozdiel od PS však mám pocit že on nevie vystihnúť ten správny moment ). Lotto-Jumbo tiež nemá bohvieaký tím a Vanmarcke musí ak chce niečo dosiahnuť. Rovnako "musí" Spartakus. Títo dvaja to roztočia. Môj "kôň" sa ich bude s prehladom držať. Nie som si istý či ich udržia Quistepáci. Na velodróm príde veľmi malá skupinka. Pochybujem že sa niekto osamostatní a rovnako neverím že sa udrží niekto z "príživníkov" A.K. a spol. Neverím ani Zdenkovi, skôr Terpstra. V šprinte na velodróme zase "vyjde dúha", Spartakus druhý, tretí skončí niekto z "upachtencov" Niky, Lars, Sep ;)
Samozrejme za predpokladu že sa niečo nepokazí, čo sa týka počasia je to jedno. Ale môže to byť aj úplne inak.
Tajný typ na prekvapenie: Panzerwagen Tony - oni budu v Quisteppe toľko špekulovať až sa im utrhne lokomotíva. Jediný jeho problém je že PR ešte tuším neabsolvoval.
Na Paris-Roubaix veľmi záleží na tíme. Stačí pozrieť víťaztvá posledných dvoch. Nicky tam mal tuším 4 kamošov. Johna viedol " za ručičku" až pomaly pred štadión kamarát ( treba brať z rezervou ). Nedajbože by mal Sagan pri sebe napr. Lampaerta. Štybyho doviedol až na pásku. uvidíme....
Mino
 
Príspevky: 349
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod West » Sob 09. Apr 2016 21:52:23

Samozrejme najviac to doprajem Peťovi. Takú formu akú má teraz by bol škoda nevyužiť. Veď ktovie čo bude o rok. Ak nie jemu, tak by som to najviac doprial Fabianovi. Bola by škoda keby takýto veľký cyklista ukončil kariéru porazený. Po dvoch nudnejších ročníkoch 2014 a 2015 keď úrovni preteku nepomohol protivietor by zajtra konečne nemalo fúkať zo severu, ale z východu, čo je oveľa priaznivejšie pre atraktívnu útočnú cyklistiku. Hlavne na Arbri by to mohlo pomôcť nemilosrdnej selekcii. Niečo mi hovorí, že priebeh preteku by mohol pripomínať ten z roku 2013, keď mnohí rešpektujúc silu Cancellaru nastupovali veľmi skoro, ďaleko pred cieľom a Spartakus to potom musel sólovo stíhať. Tentoraz tu je ale aj Peťo a pokojne by to mohli v určitom bode valcovať spoločne a potom si to spolu rozdať na velodrome vrátane toho klasického taktického státia pri hornom okraji, keď sa čaká že komu skôr povolia nervy a vyrazí prvý. Na takomto priebehu by som si fajne pochutnal 8-)
West
 
Príspevky: 334
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod dexterko » Sob 09. Apr 2016 22:01:10

Keram píše:
ifčopifčo píše:@dexterko - ty naozaj nevidíš rozdiel vo vytrvalosti medzi Erikom a Jurajom? Oni predsa idú v maximálnej možnej miere pomôcť Petrovi a to dokáže lepšie Juraj ako Erik, aspoň podľa toho čo tento rok predviedli.


Bingo. Sam by som mu lepsie neodpovedal.


OK, tak skúste byť konkrétny a povedzte mi v čom mu tak veľmi pomôže. V rozhodujúcich fázach? Pochybujem, že tam ešte bude. A pred rozhodujúcou fázou tam bude ešte minimálne Gatto, ktorý urobí, myslím, lepšiu robotu. Bude mu chytať úniky? Ešte viac pochybujem, bude rád, ak sa prenesie cez pavé. Ako som písal, PS na takomto preteku nepotrebuje a nikdy nepotreboval takúto pomoc. Nosičov vody tam bude dosť, ako aj v prípade technických problémov. Toto nie je etapa TDF, kde JS ťahá špicu aby dostihli únik, toto je úplne iný pretek, na ktorý JS nie stavaný. Preto som toho názoru, že skoro takú istú robotu dokáže urobiť aj Baška, a jemu dá tento pretek určite viac ako Jurovi.
Obrázok užívateľa
dexterko
 
Príspevky: 689
Registrovaný: Str 18. Feb 2015 18:42:24

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod ifčopifčo » Sob 09. Apr 2016 22:46:47

dexterko píše:OK, tak skúste byť konkrétny a povedzte mi v čom mu tak veľmi pomôže. V rozhodujúcich fázach? Pochybujem, že tam ešte bude. A pred rozhodujúcou fázou tam bude ešte minimálne Gatto, ktorý urobí, myslím, lepšiu robotu. Bude mu chytať úniky? Ešte viac pochybujem, bude rád, ak sa prenesie cez pavé. Ako som písal, PS na takomto preteku nepotrebuje a nikdy nepotreboval takúto pomoc. Nosičov vody tam bude dosť, ako aj v prípade technických problémov. Toto nie je etapa TDF, kde JS ťahá špicu aby dostihli únik, toto je úplne iný pretek, na ktorý JS nie stavaný. Preto som toho názoru, že skoro takú istú robotu dokáže urobiť aj Baška, a jemu dá tento pretek určite viac ako Jurovi.


To si práve nemyslím že v tempe a v chaose aké sa ide na Roubaix by Erik, ktorý neudržal tempo ani Nokere Koerse, nedošiel na DDV ani G-W, dokázal v akejkoľvek fáze pretekov pomôcť tak ako Juraj. Juraj je jednoznačne vytrvalostne lepší ako Erik, o tom predsa nemôžeš pochybovať. A ver že na Roubaix sa zíde každý pomocník pretože nikdy nevieš ktorý skončí pre technické problémy alebo zaostane vďaka pádu. Tie preteky sa nejdú na to čo prinesú domestikovi ale na to aby Peter Sagan mal čo najlepšiu šancu na dobrý výsledok.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2424
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod Tibi » Sob 09. Apr 2016 22:54:04

ifčopifčo píše:
dexterko píše:OK, tak skúste byť konkrétny a povedzte mi v čom mu tak veľmi pomôže. V rozhodujúcich fázach? Pochybujem, že tam ešte bude. A pred rozhodujúcou fázou tam bude ešte minimálne Gatto, ktorý urobí, myslím, lepšiu robotu. Bude mu chytať úniky? Ešte viac pochybujem, bude rád, ak sa prenesie cez pavé. Ako som písal, PS na takomto preteku nepotrebuje a nikdy nepotreboval takúto pomoc. Nosičov vody tam bude dosť, ako aj v prípade technických problémov. Toto nie je etapa TDF, kde JS ťahá špicu aby dostihli únik, toto je úplne iný pretek, na ktorý JS nie stavaný. Preto som toho názoru, že skoro takú istú robotu dokáže urobiť aj Baška, a jemu dá tento pretek určite viac ako Jurovi.


To si práve nemyslím že v tempe a v chaose aké sa ide na Roubaix by Erik, ktorý neudržal tempo ani Nokere Koerse, nedošiel na DDV ani G-W, dokázal v akejkoľvek fáze pretekov pomôcť tak ako Juraj. Juraj je jednoznačne vytrvalostne lepší ako Erik, o tom predsa nemôžeš pochybovať. A ver že na Roubaix sa zíde každý pomocník pretože nikdy nevieš ktorý skončí pre technické problémy alebo zaostane vďaka pádu. Tie preteky sa nejdú na to čo prinesú domestikovi ale na to aby Peter Sagan mal čo najlepšiu šancu na dobrý výsledok.


Presne tak ifčo. Dobre to vedia aj v Tinkoffe a rozhodli sa veľmi správne.Oni vedia určite čo je pre Petra najlepšie a preto urobili to čo urobili.
Obrázok užívateľa
Tibi
 
Príspevky: 125
Registrovaný: Pia 20. Feb 2015 0:35:15

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod Keram » Sob 09. Apr 2016 23:04:40

@ Dexterko odpoved si uz dostal. Len pripominam ze Juro bol na Flamsku pri Petrovi az prekvapivo dlho. Zajtra by to mohol zopakovat. Cim dlhsie bude mat Peter so sebou niekoho tym lepsie.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1231
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod dexterko » Sob 09. Apr 2016 23:42:55

@ifčo
ok, to som asi trochu prehnal, že Erik by dokázal urobiť tú istú robotu ako Juro. Každopádne si ale myslím, že od Jura to tiež nebude bohvieaká pomoc. Ako som vravel, v rozhodujúcich momentoch sa aj tak bude spoliehať iba na seba a s najväčšou pravdepodobnosťou po Monse už nebude mať pri sebe ani nohu. Takže ak tam zlyhá technika tak má po závode. MK keď išiel P-R, tak ju dokončil a kto by to povedal pred štartom. Tiež bol prvý rok profík, zelenáč, nikto mu neveril. Preto ja by som dal šancu Erikovi. Jasné, Juro má fazónu, ale P-R bude aj pre neho silné kafe.
Obrázok užívateľa
dexterko
 
Príspevky: 689
Registrovaný: Str 18. Feb 2015 18:42:24

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod bloy » Ned 10. Apr 2016 10:56:17

Tak za chvíľu to začne naplno. Paráda, že tento rok môžeme sledovať celý pretek.
"“Byl jsem ze začátku takový méně průbojný a Cavendish mi radil, abych se nebál používat lokty a nikdy nikomu nic nedaroval." Petr Vakoč
Obrázok užívateľa
bloy
 
Príspevky: 677
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36
Bydlisko: Bratislava

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod ivo » Ned 10. Apr 2016 11:47:53

zaujimalo by ma, co obuli pretekari, na com dnes jazdia. 23 ani 25 galusky to asi nebudu. ci?
Obrázok užívateľa
ivo
 
Príspevky: 19
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod MichalJ » Ned 10. Apr 2016 12:33:48

Nie, väčšina jazdí 28, niektorí, napríklad aj Sagan by mal, dokonca 30.
MichalJ
 
Príspevky: 369
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35
Bydlisko: Bratislava/KNM

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod ivo » Ned 10. Apr 2016 13:17:25

galusky, ci plaste?
Obrázok užívateľa
ivo
 
Príspevky: 19
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod majo » Ned 10. Apr 2016 15:42:08

hmmm taky kludny som pri klasike(dokonca monumente) uz davno nebol...povedzme si rovno ze peto bol zaradeny medzi topfavoritov len minuly tyzden po flamsku a vlastne je to jediny z topfavoritov ktory dnes nemusi cize moze si pretekat v klude moze sa riadit svojimi instinktami a kedze ziaden tlak na nom nieje tak sa moze cyklistikov doslova bavit...verim v uspech len sa trosku bojim aby cely ten vyvoj nakoniec nenahral kristoffovy ktory tento pretek ide doslova len ako prisavnik...bohuzial na konci brutalne silny prisavnik
majo
 
Príspevky: 2224
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod MichalJ » Ned 10. Apr 2016 17:16:55

Čo dodať? Všetky kockové klasiky tento rok nenormálne dobré. A Paris-Roubaix to len podčiarklo. Síce jeden pád zmaril šance pre Petra a Fabiána, ale celý závod sa niečo dialo. Ešte aj prvé kilometre boli krásne echelóny. A ten víťaz? Neskutočne nádherný pretek.
MichalJ
 
Príspevky: 369
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35
Bydlisko: Bratislava/KNM

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod motyliLET » Ned 10. Apr 2016 17:25:40

Tak preteky boli paradne mrzi ma ze o vysledku rozhodne pad v peletone viac ako 100 km do ciela ale take je PR na konci som strasne fandil tomekemu , zas nakoniec vyhrala najvacsia pijavica aj ked klobuk dolu ze sa tam udrzal ale okrem ataku na konci nerobil vobec nic tomeke tam v predu najviac odmakal sep to skusal ale nema tie temparske nohy aby ten zisk z pave udrzal ak by tak utrhol fabian alebo peter tak ich uz neuvidia kazdodne tohtorocna jar bola paradna uz dlhe roky nebola taka krasna klasikarska jar co sa tyka pretekania, nevhravali pijavice typu kristoff , john objektivne nezasiahol ale minuly rok to bolo v porovnani s tymto len taky cajik
motyliLET
 
Príspevky: 269
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod ivo » Ned 10. Apr 2016 17:30:33

motyliLET píše:Tak preteky boli paradne mrzi ma ze o vysledku rozhodne pad v peletone viac ako 100 km do ciela ale take je PR na konci som strasne fandil tomekemu , zas nakoniec vyhrala najvacsia pijavica aj ked klobuk dolu ze sa tam udrzal ale okrem ataku na konci nerobil vobec nic tomeke tam v predu najviac odmakal sep to skusal ale nema tie temparske nohy aby ten zisk z pave udrzal ak by tak utrhol fabian alebo peter tak ich uz neuvidia kazdodne tohtorocna jar bola paradna uz dlhe roky nebola taka krasna klasikarska jar co sa tyka pretekania, nevhravali pijavice typu kristoff , john objektivne nezasiahol ale minuly rok to bolo v porovnani s tymto len taky cajik

taktotobolabrutalnenarocnavetanadesifrovanieanesuhlasimtapijavicabolauzvprvomuniku
Obrázok užívateľa
ivo
 
Príspevky: 19
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod emor » Ned 10. Apr 2016 17:32:44

Hayman z Orici víťaz P-R. :geek: Kto by si to pomyslel.? Nuž aj o tom je P-R. Mňe len ostáva horká pachuť z vývoja pretekov a s toho ako jazdili Tinkoff. takticky aby celý manšaft v rozhodujúcej fáze sa vozil v druhej polovici balíka.? Následne poodpadávali ako slivky a okrem Juraja už nebol nik kto by v polovici pretekov mohol Petrovi pomôcť. Ak by tam 2-3 chlapi sa spojili z Trekom - nemusel to T.Martin udržať a mohlo sa to spojiť ale to už je iná pesnička. Klasicky nesklamali SKY.. ich jazdecké umenie a technika jazdy je kultová. Chlapi čo majú výkonnosť, ale najčastejšie fatálne padajú ako šlifky.

Nuž a Tomeke.? Hmmm.. tlačil som ho očami ale nevydalo :cry: Aspoň Hayman dnes zaklincoval svoju dlhú kariéru pomocníka víťazstvom, po ktorom už sa na neho nezabudne :) :idea: Sláva víťazom, česť porazeným, popadaným, zdefektovaným, zablokovaným v nesprávnom čase a aj nešikovným. :lol:

Nuž ale pozitívom je že Peter nepadol a nezranil sa. a ako preskočil Fabiána.? Grande El mondo campione :P
Obrázok užívateľa
emor
 
Príspevky: 91
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:09:25

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 31 hostia