Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Roubaix

Poslaťod berloq » Ned 10. Apr 2016 17:33:05

MichalJ píše:Čo dodať? Všetky kockové klasiky tento rok nenormálne dobré. A Paris-Roubaix to len podčiarklo. Síce jeden pád zmaril šance pre Petra a Fabiána, ale celý závod sa niečo dialo. Ešte aj prvé kilometre boli krásne echelóny. A ten víťaz? Neskutočne nádherný pretek.

Súhlas. Roubaix absolútny vrchol tejto klasikárskej kampane! Pre nás síce s nie príliš dobrým priebehom, avšak z celkového pohľadu to bola úplná lahôdka!
Po rovine neviem, do kopca nevládzem, z kopca sa bojím.
Obrázok užívateľa
berloq
 
Príspevky: 522
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod Keram » Ned 10. Apr 2016 17:50:34

WTF? :shock:

Ako klobuk dole tri hodiny som pozeral ( asi 120 km) a stale sa nieco dialo. Toto nedokaze ziadny iny pretek. Tato jar celkovo fantasticka. Ten vitaz je mozno prekvapivejsi ako dedo Horner na Vuelte a naviac z denneho! uniku. Proste to nedokazem pochopit. A ani on to zatial asi nevstrebal. Ale tak povedzme si ze bol vzdy skor domestik a nejake top 10 uz z Roubaix ma takze nie je to az tak random.

Kralom jari je tento rok urcite Peter Sagan aj ked na 2 z 3 monumentov mal fakt riadnu smolu. Aj tak na nich skoncil 12 a 11. Dnes to bolo prenho skutocne peklo severu. 100 km sa nahanat s veducimi pretekarmi. Myslim si ze keby vtedy nebol zle umiestneny pred tym velkym padom tak da bednu v pohode. Ako sa vyhol Cancellarovi to klobuk dole. To bolo este impozantnejsie ako na MSR Gaviriovi. Doteraz nechapem ako ten bicykel (navyse na kockach) preskocil. Tak ako on ovlada bicykel neovlada nik.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1229
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod ondro » Ned 10. Apr 2016 18:09:51

No neuveriteľné preteky, ak pominieme niektoré nešťastné momenty a zopár dôvodov na nadávky. Do ktorého tímu by mal teda Sagan prejsť?

Inak proste krása aj s rozprávkovým vyvrcholením. Po takom priebehu je taký víťaz najlepší, bude o čom rozprávať.
Tak ako ľudia pred pretekmi hlasovali na CN, kto vyhrá, teraz by mohli hlasovať, koho im je najviac ľúto. Okrem PS a FC ešte napr. Vanmarcke či Boonen. Ale s takým milým víťazom mi nikoho až tak ľúto nie je.
ondro
 
Príspevky: 112
Registrovaný: Štv 02. Apr 2015 23:27:29

TINKOFF TEAM

Poslaťod dexterko » Ned 10. Apr 2016 18:15:41

Čo k nim povedať. Márnosť nad márnosť. Aby v polovici pretekov nebolo pri svojom lídrovi ani nohy?? Veľká bieda. Neskôr sa síce dvaja ako tak prešustrovali do Saganovej skupiny, ale to bolo všetko, pomoci sa od nich nedočkal. V najdôležitejších chvíľach pre nich sa nedokázal dostať na čelo aby sťahovali etixx ani jeden. Čo z toho, že na chvíľku sa pri Peťovi objavil na kockách Juro, keď nedokázal potiahnuť špicu ani na meter a po prechode na asfalt sa zase prepadol a už ho nebolo až do konca. Pekné, že prišiel na 51. mieste, ale ako som predpokladal, toto nie je pretek pre neho a bráchovi pomôcť nedokázal vtedy keď to bolo najviac potrebné. O ostatných škoda niečo písať, pre Gatta, ktorý mal byť pravou rukou, to skončilo zrejme nejakým pádom, Blythe sa tam tiež pár krát ukázal na kamery, ale všetko to bolo ďaleko od diania. Zbytek utek.

Svojou neschopnosťou a nemohúcnosťou pripravili svojho lídra o možnosť bojovať o víťazstvo a to doslova. Prečo ostal Sagan v druhej skupine nevedno, zrejme sa práve vracal z mechaničáku, nakoľko vždy sa držal na kockách bezpečne v čele. To bola pre neho obrovská smola. Ak by ostal v prvej skupine resp. by sa nestal tento pád, dovolím si tvrdiť, že bedňu mal istú, ak nie celkové. Takto sprosto prísť o šancu. Naozaj veľmi veľká škoda.

Na druhej strane dnešok krása v pohybe. 6 hodín totálneho závodenia. Čo viac sme si mohli priať. Už aj niekto zase stihol napísať, že zase vyhrala pijavica, ale k tomu sa vyjadrovať je už asi zbytočné. Zaslúžené víťazstvo, odmakané od začiatku až dokonca. Gratulácia.
Obrázok užívateľa
dexterko
 
Príspevky: 689
Registrovaný: Str 18. Feb 2015 18:42:24

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod Keram » Ned 10. Apr 2016 18:16:23

ondro píše:No neuveriteľné preteky, ak pominieme niektoré nešťastné momenty a zopár dôvodov na nadávky. Do ktorého tímu by mal teda Sagan prejsť?

Inak proste krása aj s rozprávkovým vyvrcholením. Po takom priebehu je taký víťaz najlepší, bude o čom rozprávať.
Tak ako ľudia pred pretekmi hlasovali na CN, kto vyhrá, teraz by mohli hlasovať, koho im je najviac ľúto. Okrem PS a FC ešte napr. Vanmarcke či Boonen. Ale s takým milým víťazom mi nikoho až tak ľúto nie je.


Trek.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1229
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod motyliLET » Ned 10. Apr 2016 18:35:49

No tak ta pijavica bolo silne pomenovanie jednoducho chlap siel naco mal mal stastie ze sa dostal do spravneho uniku mal stastie ze nemusel na spici viac ako 100 km ani pedal pretocit kedze to potiahol tony martin samozrejme ze to neboľo nezasluzene len mal dnes pekelne stastie ale to je PR a boli to krasne preteky ono totiz ak by v tom uniku neboli chlapi z etixu tak tito jazdci z druhej vlny by tam tak dlho nevydrzali to je jednoducho fakt, trosku som sa nechal uniest lebo som to tomekemu strasne prial isiel dnes neskutocne preteky a nie je nahoda ze z nich ma 4 tituly
motyliLET
 
Príspevky: 269
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod Tibi » Ned 10. Apr 2016 18:58:18

berloq píše:
MichalJ píše:Čo dodať? Všetky kockové klasiky tento rok nenormálne dobré. A Paris-Roubaix to len podčiarklo. Síce jeden pád zmaril šance pre Petra a Fabiána, ale celý závod sa niečo dialo. Ešte aj prvé kilometre boli krásne echelóny. A ten víťaz? Neskutočne nádherný pretek.

Súhlas. Roubaix absolútny vrchol tejto klasikárskej kampane! Pre nás síce s nie príliš dobrým priebehom, avšak z celkového pohľadu to bola úplná lahôdka!


Tých posledných 7km,tak to bola neuveriteľná cyklistika.5 borcov a nástup striedal nástup.Ja som to v tej chvíli prial HAYMANOVI a som veľmi rád,že mu to vyšlo.
Obrázok užívateľa
Tibi
 
Príspevky: 125
Registrovaný: Pia 20. Feb 2015 0:35:15

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod Zutu » Ned 10. Apr 2016 19:06:57

ondro píše:No neuveriteľné preteky, ak pominieme niektoré nešťastné momenty a zopár dôvodov na nadávky. Do ktorého tímu by mal teda Sagan prejsť?



Ked tak nad tym premyslam, tak to ani nie je o tom do ktoreho timu by mal prejist, ale zohnat par spravnych ludi k sebe. Aspon dvoch ktori maju potrebnu vykonnost, ale co je podla mna ovela dolezitejsie su ochotni pre svojho lidra neskutocne trpiet, totalne sa obetovat. A to pretekarovi nezaruci ani uplne top tim, to je skor o vztahoch. Ku Saganovi ma napada momentalne iba meno D. Oss. Samozrejme ze by to pre brata urobil aj Juraj ale tam chyba ta top vykonnost. Neviem ci som totalne naivny, ale ak by Juro urobil do buducej sezony taky isty vykonnostny skok ako do tejto, tak by to bolo super a bol by Petrovi neocenitelne uzitocny. :) Teraz pomohol kolko sa dalo + pridal skvele neocakavane umiestnenia.
Na tieto "vztahy" tuto jar a nie len tuto jar podla mna doplacal tim Etix, ako keby to bol tim plny lidrov "egocentrickych" maniakov ktori su schopni pomoct svojmu kolegovi maximalne tak, ze zautocia a on v tej dalsej skupine nemusi tahat, lebo ma vpredu kolegu. Jediny z ich timu ktoreho som videl obetovat sa na ukor svojich ambicii bol T. Martin.
Podla tejto mojej vety vam asi doslo, ze Etix nepatri k mojim oblubenim timom, no je tam sympatak Boonen. Dnes isiel skvele, skoda len ze mu usla dalsia kocka do zbierky, ale aj bez nej je to uz velmi tazko dostihnutelna legenda P-R.
Dnes to boli divacky fantasticke preteky.
Zutu
 
Príspevky: 178
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod paula@sile » Ned 10. Apr 2016 20:34:40

total emotional…..moj objektivne- subjaktivny postreh….( bez citania disk. prispevkov a komentov)…
tak sa asi daju popisat moje pocity z tohto preteku
od zaciatku bolo par favoritov, ktorym som to viac ako dost ;) priala:
peto sagan- vyhrat dva monumenty po sebe by bolo uplne sialene, ale
kedze, to pre spartakusa bola posledna sanca ziskat tento titul, stal na prvom mieste on ( peto bude mat este dost casu) bojovat o tento titul a na buduci rok to chceme zazit live, tak dufam, ze to uchovava do toho buduceho… :!:
ale kedze som aj fanusik belgickych klasik a tym padom mam aj slabost pre belgickych pretekarov, :lol: tak som to dnes velmi priala aj tomekemu, uz pred tyzdnom som mala pocit, ze sa s nim, ako s favoritom, velmi nepocitalo a aj belgicki fanusikovia videli gva a svm na stupni vitazov viac, ako jeho…
k tomu dost velke sklamanie, alebo rozpaky, ked cielom presiel nas peto, namiesto svm (ale belgicania vedia prehry velmi dobre zniest a behom okamziku uz oslavovali s nami) :mrgreen:
tomekemu som to, hlavne po tom, ako dnes skvele jazdil a bojoval na cele, priala velmi…
sva ukazal bojovnost a aj po vykone na flandrach, by bol ako vitaz, urcite opravneny
sky sa v okamihu par km a minut, perfektna taktika rozplynula, aj koli tym neocakavanym okolnostiam a aj pad spartakusa, zboznujem taketo preteky…
a k tomu aky hotovy a prekvapeny haymann ( musim sa priznat, ze to meno pocujem a tu tvar vidim dnes prvy krat) bol, tak to teda aj jemu a vsetkym protinozcom, zo srdca prajem!!!
paula@sile
 
Príspevky: 304
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod Mino » Ned 10. Apr 2016 22:00:24

Sagan tentoraz sklamal.... pozičnou chybou, ktorá u neho nebýva zvykom. Veľká škoda, pretože s jeho dnešným výkonom, mal na "bedňu". Bez tímu sa nedá šlapať. No ale keď tím za ním zostane zašprajcovaný?. Nie je mi doteraz ale jasné odkiaľ sa pri PS vzal Juro?? Chvílu tam bol myslím Blythe a zrazu na jednom úseku pavé Juro Sagan ( mám pocit že hneď potom mal technický problém a preto vypadol od Petra) To je už jedno, obaja si zaslúžia za túto jar "jednotku z hviezdičkou". Keby Juraj napredoval ako túto jar tak o 2-3 roky má Peter svojho "devoldera"

Ešte jedna vec mi nie je úplne jasná a nejak som to nepochopil, Panzerwagen.. Načo ťahal štyroch Lotto- Jumboistov? Vzadu mal dvoch lídrov ( Terpstra, Štybar ) ale v tom momente hral etix len na jednu kartu : Tommeke. Nakoniec im to skoro vyšlo. Ale podľa mňa sa Tony mal viac šetriť a nechať makať Jumbistov.

P-R nesklamal a bola to čistá divočina, Škoda že viacmenej rozhodovalo šťastie. Asi najväčšie mal Viviani ako som pred chvíľov videl na inom portály CN. fuu SKY ukázali ako sa dá dobabrať útok na víťazstvo. Dvaja padli z čela ? Peter Sagan zase dokázal že jeho zhodí asi iba motorka.
Niekto tu písal že vyhral prísavník ale ja ten pocit nemám. Hayman si to zaslúžil rovnako ako ktokoľvek z tej päťky vo finále. To čo predviedli bolo až neskutočné. Každý jeden nastúpil v závere minimálne dva krát. Osobne som nič také ešte nevidel :o
Mino
 
Príspevky: 349
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod bloy » Ned 10. Apr 2016 22:14:59

Fabian si tú rozlúčku asi takto nepredstavoval; pozerám - a neviem, či ma oči neklamú - on spadol ešte aj na velodróme ? :shock: Ešte, že to bolo po závode.

Inak, ja neviem, ale dnes ani nevidím dôvod až tak nadávať na Tinkoff, každý nemôže byť úplne v predu.

Haymanovi to prajem, robil čo mal, mal kúsok šťastia a vyšlo mu to. On určite nemôže za to, že favoriti nevyužili svoje príležitosti, alebo mali smolu.
Nedá sa mu absolútne nič vytknúť a ten výraz v jeho tvári a nechápavé krútenie hlavou stáli za to. Niekedy sa šťastie unaví a sadne aj na domestika; čo
by taký Wegelius za toto dal.
"“Byl jsem ze začátku takový méně průbojný a Cavendish mi radil, abych se nebál používat lokty a nikdy nikomu nic nedaroval." Petr Vakoč
Obrázok užívateľa
bloy
 
Príspevky: 677
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36
Bydlisko: Bratislava

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod bloy » Ned 10. Apr 2016 22:28:43

Mino píše:Ešte jedna vec mi nie je úplne jasná a nejak som to nepochopil, Panzerwagen.. Načo ťahal štyroch Lotto- Jumboistov? Vzadu mal dvoch lídrov ( Terpstra, Štybar ) ale v tom momente hral etix len na jednu kartu : Tommeke. Nakoniec im to skoro vyšlo. Ale podľa mňa sa Tony mal viac šetriť a nechať makať Jumbistov.


To, že ťahal Martin mi príde logické, hlavné bolo udržať Spartaka a Petra v zadu a preto musel ťahať, lebo nebolo nereálne, že by sa vrátili.
"“Byl jsem ze začátku takový méně průbojný a Cavendish mi radil, abych se nebál používat lokty a nikdy nikomu nic nedaroval." Petr Vakoč
Obrázok užívateľa
bloy
 
Príspevky: 677
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36
Bydlisko: Bratislava

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod rrYan* » Ned 10. Apr 2016 22:42:11

Mino píše:Sagan tentoraz sklamal.... pozičnou chybou, ktorá u neho nebýva zvykom. Veľká škoda, pretože s jeho dnešným výkonom, mal na "bedňu".


Peto sklamal? Pozicne?

Ja si to nemyslim. Neda sa vzdy jazdit vpredu. Stoji to vela energie. V takomto type pretekov treba mat aj stastie. Dnes pri Petovi nebolo... ( aspon co sa tyka toho rozdelenia pelotonu...)
rrYan*
 
Príspevky: 85
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: TINKOFF TEAM

Poslaťod ifčopifčo » Ned 10. Apr 2016 22:51:24

dexterko píše:Čo k nim povedať. Márnosť nad márnosť. Aby v polovici pretekov nebolo pri svojom lídrovi ani nohy?? Veľká bieda. Neskôr sa síce dvaja ako tak prešustrovali do Saganovej skupiny, ale to bolo všetko, pomoci sa od nich nedočkal. V najdôležitejších chvíľach pre nich sa nedokázal dostať na čelo aby sťahovali etixx ani jeden. Čo z toho, že na chvíľku sa pri Peťovi objavil na kockách Juro, keď nedokázal potiahnuť špicu ani na meter a po prechode na asfalt sa zase prepadol a už ho nebolo až do konca. Pekné, že prišiel na 51. mieste, ale ako som predpokladal, toto nie je pretek pre neho a bráchovi pomôcť nedokázal vtedy keď to bolo najviac potrebné. O ostatných škoda niečo písať, pre Gatta, ktorý mal byť pravou rukou, to skončilo zrejme nejakým pádom, Blythe sa tam tiež pár krát ukázal na kamery, ale všetko to bolo ďaleko od diania. Zbytek utek.

Svojou neschopnosťou a nemohúcnosťou pripravili svojho lídra o možnosť bojovať o víťazstvo a to doslova. Prečo ostal Sagan v druhej skupine nevedno, zrejme sa práve vracal z mechaničáku, nakoľko vždy sa držal na kockách bezpečne v čele. To bola pre neho obrovská smola. Ak by ostal v prvej skupine resp. by sa nestal tento pád, dovolím si tvrdiť, že bedňu mal istú, ak nie celkové. Takto sprosto prísť o šancu. Naozaj veľmi veľká škoda.

Na druhej strane dnešok krása v pohybe. 6 hodín totálneho závodenia. Čo viac sme si mohli priať. Už aj niekto zase stihol napísať, že zase vyhrala pijavica, ale k tomu sa vyjadrovať je už asi zbytočné. Zaslúžené víťazstvo, odmakané od začiatku až dokonca. Gratulácia.


Či sa ti to páči, či nie , Juraj vydržal s bratom najdlhšie a veľmi pochybujem žeby Erik dokázal viac, tak nerob z tých pretekov potvrdenie tvojej teórie že mal ísť Erik a nie Juraj.Ak to nebolo pre Juraja tak to duplom nebolo pre Erika, darmo si budeš húsť to svoje :lol: Gatto bol zamotaný v páde, išiel mu pomôcť tuším Mišo ale už potom nemal šancu dotiahnúť sa na letiaci zvyšok peletónu, dokázali to len Juraj a myslím Blythe ale aj tým to zobralo veľa síl takže na nejakú výraznú pomoc nemali. A ak si myslíš že Erik by to zvládol a ešte by Saganovi ťahal tempo, tak máš značne nerealistické predstavy.
Píšeš že tím pripravil Petra o možnosť bojovať o víťazstvo ale bola to aj Petrova pozičná chyba, nemyslíš?
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod dexterko » Ned 10. Apr 2016 22:58:29

Mino píše:Sagan tentoraz sklamal.... pozičnou chybou, ktorá u neho nebýva zvykom.

Ešte jedna vec mi nie je úplne jasná a nejak som to nepochopil, Panzerwagen.. Načo ťahal štyroch Lotto- Jumboistov? Vzadu mal dvoch lídrov ( Terpstra, Štybar ) ale v tom momente hral etix len na jednu kartu : Tommeke. Nakoniec im to skoro vyšlo. Ale podľa mňa sa Tony mal viac šetriť a nechať makať Jumbistov.


bloy a rryan ti to vysvetlili. Ty máš nejaké info, ktoré mi nemáme? Prečo bol Sagan práve v tom momente vzadu? To sa zrejme dozvieme až z jeho vyhlásení. Ok, môžme to nazvať pozičnou chybou, ale či to bola vedomá chyba alebo vynútená istými okolnosťami sa dúfam, dozvieme neskôr.

Prečo by nemal Martin ťahať, veď v tej chvíli tam boli tuším minimálne traja z etixxu aj z TB, a snažili sa zabiť dvojicu PS+FC, v tej chvíli to bolo to najracionálnejšie rozhodnutie a ako sa v cieli ukázalo, tak aj to najsprávnejšie.
Obrázok užívateľa
dexterko
 
Príspevky: 689
Registrovaný: Str 18. Feb 2015 18:42:24

Re: TINKOFF TEAM

Poslaťod dexterko » Ned 10. Apr 2016 23:17:58

ifčopifčo píše:Či sa ti to páči, či nie , Juraj vydržal s bratom najdlhšie a veľmi pochybujem žeby Erik dokázal viac, tak nerob z tých pretekov potvrdenie tvojej teórie že mal ísť Erik a nie Juraj.Ak to nebolo pre Juraja tak to duplom nebolo pre Erika, darmo si budeš húsť to svoje :lol: Gatto bol zamotaný v páde, išiel mu pomôcť tuším Mišo ale už potom nemal šancu dotiahnúť sa na letiaci zvyšok peletónu, dokázali to len Juraj a myslím Blythe ale aj tým to zobralo veľa síl takže na nejakú výraznú pomoc nemali. A ak si myslíš že Erik by to zvládol a ešte by Saganovi ťahal tempo, tak máš značne nerealistické predstavy.
Píšeš že tím pripravil Petra o možnosť bojovať o víťazstvo ale bola to aj Petrova pozičná chyba, nemyslíš?


Hej, vydržal najdlhšie, ale čo z toho? Bol mu nejako nápomocný? Dnes určite nie! Bol by jedine v prípade, že by PS mal technický problém a dal mu svoj bajk resp. vodu a pod. Nikde som nevravel, že by Erik viac pomohol ako Juraj, možno som tvrdil, že urobia takú istú robotu, ale to som zobral späť. Preto to ešte raz zopakujem. Ani Juro a ani nikto iný z Tinkoffu dnes nedokázali Peťovi pomôcť vtedy keď to potreboval, a tom je pomoc, nie o tom, že niekto príde 51. alebo vydrží najdlhšie. A budem si hustiť svoje, pretože som predpokladal, že Juro na to mať nebude a ani nemal. To, že má asi najlepšiu profi sezónu vidím, to je jasné každému, ale v takomto preteku je polovičný oproti klasickým etepákom. A preto to zase zopakujem, že radšej by som bol za účasť Erika, tomu by dal dnešok viac, čo sa týka rozvoja a pod.

A nemyslím si, ale som presvedčený, že Tinkoff zobral Peťovi možnosť bojovať o pódium. Ak by tam bol minimálne jeden jazdec Tinkoffu podobný Devolderovi, alebo neskôr Popovychovi tak by to nemuselo stáť všetko na Treku a bola by oveľa väčšia šanca na zmazanie tej jednej minúty, časom aj 30 sekúnd. Žiaľ na to dnes nemal ani jeden borec Ruskej stajne. A tým defacto pripravili PS o možnosť zapojiť sa do boja o umiestnenie.

Prečo PS bol v inkriminovanom momente vzadu nevie teraz nikto, všetko sú len dohady. Ako som písal, kľudne sa práve vtedy mohol vracať od mechaničáku a pod. Pretože sme videli, že keď bolo všetko ok, tak PS bol na kockách vždy v bezpečí vpredu.
Obrázok užívateľa
dexterko
 
Príspevky: 689
Registrovaný: Str 18. Feb 2015 18:42:24

Re: TINKOFF TEAM

Poslaťod dexterko » Ned 10. Apr 2016 23:25:43

ifčopifčo píše:Gatto bol zamotaný v páde, išiel mu pomôcť tuším Mišo ale už potom nemal šancu dotiahnúť sa na letiaci zvyšok peletónu, dokázali to len Juraj a myslím Blythe ale aj tým to zobralo veľa síl takže na nejakú výraznú pomoc nemali.

Viem, ako to bolo, ale čo to má spoločné s pomocou pre PS. V tomto prípade sú na vine Hoffman a spol., že nakázali domestikom aby išli pomáhať padnutému Gattovi? Aby sa on dokázal po páde vrátiť k PS a ešte mu aj pomáhal?
A čo zobralo Jurovi a Blytheovi veľa síl? Že pomáhali Gattovi, či čo? Nechápem trošku. Oni mali byť len a len pri Saganovi, aj keby padali tragače tak stále mali byť nalepený na Saganovom kolese, resp. pred ním, či už ten alebo onen. A to nedokázal ani jeden z nich, ani jeden.
Obrázok užívateľa
dexterko
 
Príspevky: 689
Registrovaný: Str 18. Feb 2015 18:42:24

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod Mino » Pon 11. Apr 2016 8:12:18

dexterko píše:bloy a rryan ti to vysvetlili. T


nevysvetlili :) Nejdem vyvracať niekomu názor. Mňa osobne sklamal ( v tom ohlade čo som spomínal). Možno silné slovo ale ide o môj pocit ;)
Je dosť možné že mal dôvod byť tam kde bol. Na druhej strane tam zostala vzadu riadna kopa favoritov: Spartakus, Terpstar, Štybar, Kristoff... ale Petra nemá kto potom priviesť dopredu.

Čo sa týka Tonyho..
dexterko píše:Prečo by nemal Martin ťahať,
nie som expert ale
otázka znela: Prečo ťahal "celé" Lotto a dokonca aj SKY? Pozrite si vyjadrenia Lefevra, tiež nebol z toho nadšený
Mino
 
Príspevky: 349
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: TINKOFF TEAM

Poslaťod ifčopifčo » Pon 11. Apr 2016 9:27:32

dexterko píše:Viem, ako to bolo, ale čo to má spoločné s pomocou pre PS. V tomto prípade sú na vine Hoffman a spol., že nakázali domestikom aby išli pomáhať padnutému Gattovi? Aby sa on dokázal po páde vrátiť k PS a ešte mu aj pomáhal?
A čo zobralo Jurovi a Blytheovi veľa síl? Že pomáhali Gattovi, či čo? Nechápem trošku. Oni mali byť len a len pri Saganovi, aj keby padali tragače tak stále mali byť nalepený na Saganovom kolese, resp. pred ním, či už ten alebo onen. A to nedokázal ani jeden z nich, ani jeden.


Sily im zobralo to že oni sa pri páde zdržali oveľa viac ako Sagan a Spartakus a museli sa na nich dotiahnúť čo pri tempe akým sa išlo po páde nebolo vôbec jednoduché. Po boji je každý generál, Hoffman chcel zrejme zachrániť Gatta ako top pomocníka pre Petra a obetoval jedného pešiaka.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Mathew Hayman

Poslaťod sportovec » Pon 11. Apr 2016 9:41:46

bloy píše:Nedá sa mu absolútne nič vytknúť a ten výraz v jeho tvári a nechápavé krútenie hlavou stáli za to. Niekedy sa šťastie unaví a sadne aj na domestika; čo by taký Wegelius za toto dal.

Tak, tak. Wegeliusovi by stačilo aj jedno víťazstvo. Mathew Hayman je už teraz veľký pánko už má dve profi víťazstvá.
Obrázok užívateľa
sportovec
 
Príspevky: 388
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 61 hostia