Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod elviska » Str 14. Mar 2018 11:47:59

Je to len názor, a podaktorí fanúšikovia to berú ako flustraciu atď. Kwiatek teraz na začiatku sezóny jazdí skvele aj na Tirreno, ale fakt minulý rok na Milano Sanremo sa len vozil. Viem ze neurobil nič zlé, ale dakedy sa na takú cyklistiku nedá pozerať. A že Sagan tiež sa vozil, je pravda, ale to bolo na začiatku jeho kariéry najmä, keď mal okolo 20 rokov, ale posledné roky, viac prestrieda, ťahá. Zmenil štýl jazdy. Minulý rok na MS bol ukrytý, ale posledné km bol tiež aktívny.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod ifčopifčo » Str 14. Mar 2018 12:01:46

Ja si tiež myslím, že si to Peter mohol odpustiť, on je ale živel, čo na srdci, to na jazyku ;)
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2425
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod majo » Str 14. Mar 2018 12:06:07

A mne vobec nevadi ze to znova povedal...nech si pripomenu kedy skoncilo vesanie sa za petovo kolesa a potom zdvihat ruky...a je to aj nepriame naznacenie ze tento rok tadial cesta nebude viest...keby som bol na petovom mieste ja tak by som pouzil uplne ine slova konkretne tieto: piiiiiip piipp piiiiip piiiip pip...cenzura heh :D :D :D
majo
 
Príspevky: 2225
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod Focus-Shimano » Str 14. Mar 2018 12:56:57

Mne sa páči jeho vyjadrenie. Pijaviciam sa skončili zlaté časy keď sa len vozili za Petrovým kolesom.
Obrázok užívateľa
Focus-Shimano
 
Príspevky: 764
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:35:06

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod simko » Str 14. Mar 2018 15:07:52

ja by som bol tiez radsej keby Peto prichadzal na preteky v relatívnom klude a co najnenapadnejsie ako sa da. ale to pri nom nebude nikdy:)
treba povedat ze Kwiatkowski by minuly rok bez Alaphilippa Sagana nedoskocil. Alaphilippe je lepsi puncheur a ked videl ze Kwiatkowski uz nato nema tak ho obehol. inak tusim bol Julian do zostavy pridany na poslednu chvilu. skoda spojili sa tam opat viacere faktory a sposobili to ze Peto ma na konte uz dve velmi nestastne MSR. nemam rad tieto preteky lebo su hlavne o stasti. ale tak na druhej strane tie posledne kilometre byvaju s maximálnou tepovou frekvenciou pred obrazovkou:)
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod rado » Str 14. Mar 2018 15:59:25

poter uz mohol mat vitaztvo,ked zacal dobiehat stvoricu s nibalim,ale dostal prikaz do sluchatka nedotahovat.keby ich dohonil,v spurte by bol najsilnejsi.neviem v ktorom roku to uz bolo.
rado
 
Príspevky: 34
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod Za Slušný Svet » Str 14. Mar 2018 16:05:32

Súhlasím s tými, ktorí si myslia, že takéto hlúpučké vyjadrenia by si mohol Sagan odpustiť... Veľkosť niektorých športových legiend spočívala aj v tom, ako sa vedeli správať a ako si vedeli vážiť svojich športových kolegov... Ja by som už asi aj bol rád, keby z tejto detinskosti Peter vyrástol... Reči o pijaviciach, roztrhnutých psoch a nadávky na súperov zo začiatku mohli niekoho pobaviť, dokonca mohli fanúšikovia nadobudnúť pocit, že Sagan je hrdina, ktorý bojuje s veternými mlynmi, no po čase prestávajú byť vtipné a začínajú byť otravné.
Človek môže byť akýkoľvek dobrý cyklista, môže povyhrávať všetky preteky svete, ale keď nevie ovládnuť svoju hubu, tak to stojí za figu borovú... Samozrejme, že mu neprajem nič zlé. Budem mu v sobotu držať palce, nech vyhrá to svoje milované San Remo... :?
Obrázok užívateľa
Za Slušný Svet
 
Príspevky: 483
Registrovaný: Sob 17. Jún 2017 11:04:42

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod motyliLET » Str 14. Mar 2018 17:04:20

Prepac ale ked novinar polozi dementnu hypoteticku otazku co keby ak by tak nato bola odpoved o psovi ktoreho by roztrhalo uplne namieste zportovec je v prvom rade a nie rozpravkar
motyliLET
 
Príspevky: 269
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod elviska » Str 14. Mar 2018 17:35:21

Za Slušný Svet píše:Súhlasím s tými, ktorí si myslia, že takéto hlúpučké vyjadrenia by si mohol Sagan odpustiť... Veľkosť niektorých športových legiend spočívala aj v tom, ako sa vedeli správať a ako si vedeli vážiť svojich športových kolegov... Ja by som už asi aj bol rád, keby z tejto detinskosti Peter vyrástol... Reči o pijaviciach, roztrhnutých psoch a nadávky na súperov zo začiatku mohli niekoho pobaviť, dokonca mohli fanúšikovia nadobudnúť pocit, že Sagan je hrdina, ktorý bojuje s veternými mlynmi, no po čase prestávajú byť vtipné a začínajú byť otravné.
Človek môže byť akýkoľvek dobrý cyklista, môže povyhrávať všetky preteky svete, ale keď nevie ovládnuť svoju hubu, tak to stojí za figu borovú... Samozrejme, že mu neprajem nič zlé. Budem mu v sobotu držať palce, nech vyhrá to svoje milované San Remo... :?

A odkiaľ máš že si neváži kolegov? Povie názor, tak si neváži kolegov? Ja nemám z toho taky pocit. A ani zo správaním to moc nemá nič spoločné. Nech ostane aký je, zase podaktorí ho chcete zmeniť. Tak potom nech mu zákazu vyjadrovať sa, a budeme všetci spokojný. A nikde Sagan slovo pijavica nepovedal, len povedal svoj názor. A ta nadávka bola ešte minulý rok nie teraz, ale hej ľudia s mobilom natočia video, zverejnia a potom už je najhorší. A ten vtip zo psom si asi nepochopil, lebo viacerí sa na tom bavia, najmä v zahraničí.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod arcoolka » Str 14. Mar 2018 17:50:18

Za Slušný Svet píše:Súhlasím s tými, ktorí si myslia, že takéto hlúpučké vyjadrenia by si mohol Sagan odpustiť...


Videl si celý ten rozhovor? Zas si iba novinári vytrhli z kontextu to čo sa im hodilo nato aby mohli mať tučné titulky. Je pravda že to Peter povedal, ale v kontexte celého rozhovoru to vôbec nevyznieva tak ako to prezentujú písané médiá. Najprv totiž povedal že si tie preteky prehral sám, urobil chybu a za to aj zaplatil. Tu nájdeš ten rozhovor https://www.youtube.com/watch?v=7AGQ7lT8RfA&t=0s

PS: nezdá sa Vám že sa Petrova angličtina o dosť zlepšila oproti minulému roku? :)
Naposledy upravil arcoolka dňa Str 14. Mar 2018 17:52:51, celkovo upravené 1
arcoolka
 
Príspevky: 10
Registrovaný: Sob 01. Apr 2017 0:43:47

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod Ak1n0m » Str 14. Mar 2018 17:52:13

Vyjadrenia Sagana sú také, nazvem ich "saganovské", Jedným sa páčia, druhým vadia, ale za hranu vo verejných vyjadreniach zatiaľ nezašiel. Myslím že mu je jedno kto si čo myslí a väčšinou povie čo mu slina prinesie na jazyk.
No a, je to proste Sagan, ber alebo nechaj. :lol:
Ak1n0m
 
Príspevky: 103
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod Za Slušný Svet » Str 14. Mar 2018 17:56:00

elviska píše:
Za Slušný Svet píše:Súhlasím s tými, ktorí si myslia, že takéto hlúpučké vyjadrenia by si mohol Sagan odpustiť... Veľkosť niektorých športových legiend spočívala aj v tom, ako sa vedeli správať a ako si vedeli vážiť svojich športových kolegov... Ja by som už asi aj bol rád, keby z tejto detinskosti Peter vyrástol... Reči o pijaviciach, roztrhnutých psoch a nadávky na súperov zo začiatku mohli niekoho pobaviť, dokonca mohli fanúšikovia nadobudnúť pocit, že Sagan je hrdina, ktorý bojuje s veternými mlynmi, no po čase prestávajú byť vtipné a začínajú byť otravné.
Človek môže byť akýkoľvek dobrý cyklista, môže povyhrávať všetky preteky svete, ale keď nevie ovládnuť svoju hubu, tak to stojí za figu borovú... Samozrejme, že mu neprajem nič zlé. Budem mu v sobotu držať palce, nech vyhrá to svoje milované San Remo... :?

A odkiaľ máš že si neváži kolegov? Povie názor, tak si neváži kolegov? Ja nemám z toho taky pocit. A ani zo správaním to moc nemá nič spoločné. Nech ostane aký je, zase podaktorí ho chcete zmeniť. Tak potom nech mu zákazu vyjadrovať sa, a budeme všetci spokojný. A nikde Sagan slovo pijavica nepovedal, len povedal svoj názor. A ta nadávka bola ešte minulý rok nie teraz, ale hej ľudia s mobilom natočia video, zverejnia a potom už je najhorší. A ten vtip zo psom si asi nepochopil, lebo viacerí sa na tom bavia, najmä v zahraničí.


Pozri sa, ja som tiež len vyjadril svoj postoj k danému problému, ktorý sa tu rieši, tak nemusíš hneď na mňa útočiť... Vtip so psom som nepochopil? Nerozumiem, čo som na ňom mal pochopiť, veď je to primitívne (práve preto sa mi takéto vyjadrenie zo Saganových úst zdá nevhodné - veď on niečo reprezentuje, má na sebe oblečený dres Majstra sveta).
Ja Sagana nechcem meniť, jeho športové výkony mám rád a vždy mu veľmi prajem víťazstvo, pretože je to veľký bojovník. No, ak sa raz chce stať vedúcou osobnosťou pelotónu, mal by vo svojich vyjadrenia trošku vyzrieť a detinskosť nechať bokom... Ku komu budú vzhliadať ostatní jazdci radšej? K Saganovi, ktorý vie vyjadriť jasný názor a podporiť ho duchaplnými argumentami... Alebo k Saganovi, ktorý v každom druhom rozhovore vtipkuje a rozpráva, že "keď pes nebude srať, tak ho roztrhne..."? :?
Obrázok užívateľa
Za Slušný Svet
 
Príspevky: 483
Registrovaný: Sob 17. Jún 2017 11:04:42

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod elviska » Str 14. Mar 2018 18:29:54

Ja som tiež len napísala svoj názor, ako aj ty. Ty tiež utocis, čítali sme len články, ale celý rozhovor sme nepočuli,, až teraz keď to arcoolka zavesila. A skôr súhlasím s ňou. Smutné je troška aj to, že aj novinári čo sa venujú cyklistike, výberu len názor kde dačo povedal o Kwiatekovi, ale v rozhovore povedal aj to,, že sám tiež urobil chybu.
A na tom vtipe neviem čo je primitívne Pod videom o tom psovi píšu, že nech je Peter stále taký aký je, dobre dakedy to možno prestreli, ale nie pri tomto vtipe. Radšej byť hravý troška, ako byť diplomatický. A k tej hlaske už vzniklo aj tričko od sportfulu.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod Mino » Str 14. Mar 2018 18:46:55

arcoolka píše:
PS: nezdá sa Vám že sa Petrova angličtina o dosť zlepšila oproti minulému roku? :)

Počul si rozhovory španielskych, talianskych jazdcov ?

Nerieš petrovu angličtinu, na to že sa ju učí 5 rokov hovorí obstojne. Mali by s ním robiť rozhovor v taliančine, v nej komunikuje tuším lepšie ako v slovenčine.

@za slušný svet
Ak nazves názor niekoho za hlupucky tak sa nečuduj že na teba budú iní reagovať "hlupucko".
KEBY si bol na jeho mieste čo by si hovoril? Podľa tvojho príspevku by to boli riadne perly.
Mino
 
Príspevky: 349
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod arcoolka » Str 14. Mar 2018 19:07:26

Mino píše:
arcoolka píše:Nerieš petrovu angličtinu, na to že sa ju učí 5 rokov hovorí obstojne. Mali by s ním robiť rozhovor v taliančine, v nej komunikuje tuším lepšie ako v slovenčine.


Hovorím to bez nejakej irónie. Ja si naozaj myslím že jeho angličtina sa od posledného roku podstatne zlepšila. Dokonca si myslím že na tom v Bore pracujú cielene.
arcoolka
 
Príspevky: 10
Registrovaný: Sob 01. Apr 2017 0:43:47

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod Mino » Str 14. Mar 2018 19:27:13

@arcoolka
iba som odpovedal na otázku ( podľa mojho názoru ). Necítil som z tvojej strany ironiu.
V pelotone je kopec cyklistov ktorý majú vacsí problém sa vyjadrovat v angličtine...
Mino
 
Príspevky: 349
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod West » Str 14. Mar 2018 22:04:37

Počasie zatiaľ vyzerá výborne. Slabší východný vietor. Takto nejako to bolo aj pred rokom a vieme čo sa dialo - malo by to podporiť útoky na Poggiu. SKY tentoraz nemá relevantnú špurtérsku alternatívu, takže asi vytrápia rýchlikov na stúpaniach a Kwiatek s Mosconom pôjdu na vec. Samozrejme Alaphillipe tam bude tiež. Ďalší vhodní útočníci ako GVA, Ulissi, Nibali a Gilbert ako keby zatiaľ nemali úplne formu, ale ktovie. Vuillermoz ? On tuším Sanremo v živote nešiel. Ale klasiky vie jazdiť a ak sa to bude rozhodovať na Poggiu, tak by sa mohol udržať s najlepšími. Dúfam že to takto dopadne, lebo špurtérsky dojazd by som si moc neužil. Azda len keby to vyhral Peťo, ale lepšie by to bolo viac v jeho štýle.
West
 
Príspevky: 334
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod Milanj55 » Štv 15. Mar 2018 0:12:42

Zdravím Vás priatelia. A máme to tu opäť , debata sa rozbehla o výrokoch Sagana a to veľmi živelná. "Za slušný svet", tak Ty máš veľmi pekný nick a vždy sa mi páčili aj príspevky , ktoré si sem posielal. No tentoraz však s Tebou nemôžem súhlasiť, lebo Sagan ako človek sa v ničom nezmenil a jeho vyjadrenia sú stále priame , čiže čo na srdci to na jazyku. Keď tu poukazuješ na to , že je držiteľom dúhového dresu majstra sveta a to teda už viacnásobným, tak by si mal dávať pozor na vyjadrenia pre novinárov? A to je už aká logika, veď Sagan sa páči svojim fanúšikom práve pre svoju bezprostrednosť a priamosť vo vyjadrení , teda okrem svojej bojovnosti a nasadení prakticky v každom preteku. Ako tu už bolo spomenuté, tak na niektoré otázky novinárov , ktoré niekedy hraničia so slabšou informovanosťou a profesionalitou, tak ako má na ne odpovedať vážne. Priatelia, veď v pelotóne je kopa pretekárov , čo sa vyjadrujú uhladene a spisovne , ale ich konanie je často krát opačné. V poslednom čase sme boli všetci svedkami , ako osud vie dobehnúť každého , kto sa zachová nečisto a časom ho to dobehne(viď Marka Cavendisha).Tohoto cyklistu od TdF 2017, prenasleduje neustále smola-čiže nečakané pády a tým aj zranenia. Taký líder SKY Froom, tak perfektné vystupovanie na verejnosti a zrazu má na krku aféru s prekročením jemu povolených dávok ako astmatikovi o viac ako 100%. Tak takýto by mal byť Peter, nech je len taký aký je a jeho hravosť a priamosť je pre neho len devízou, ktorá mu zostala aj postupom času, ktorý má ešte veľký kus pred sebou a dúfam, že nás bude aj naďalej zabávať svojimi kúskami na trati a tiež aj pred mikrofónom. To je skrátka Peter, akého si nielen já vážim , ale mnoho, mnoho fanúšikov po celom svete. Kto si bez viny , tak hoď do mňa kameňom!Myslím si , že každý z nás z času na čas sem tam prestrelí a ani Peter by nemal byť výnimkou. Pekný večer prajem všetkým.
Milanj55
 
Príspevky: 186
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod motyliLET » Štv 15. Mar 2018 10:20:01

milan pekne si to napisal niet tam velmi co dodat, treba si len uvedomit novinar by mal byt vo svojom fachu profesional a klast otazky pragmaticke k veci, fundovane a nie nejake fabulujuce hypoteticke hluposti na ktore caka akukolvek odpoved aby mohol krmit bulvar a klikomasiny, peter je sportovec a profik teda bude odpovedat na fakty a odborne otazky to ze ak niekto sa ho snazi vyprovokovat aby mal tucny titulok je ina vec peter dostatocne dostojne a a nalezitym puncom charizmy reprezentuje duhu v peletone je v nom lidrom a respektovanym pretekarom ak chce mat niekto z neho diplomata a krivaka ktory nikdy nepovie nic k veci len omacky a floskule tak to nebude je fajn ze je peter taky ako je a verim ze si to udrzi
motyliLET
 
Príspevky: 269
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod majo » Štv 15. Mar 2018 13:43:48

presne tak...Milan akokeby si mi z duse cital :D
majo
 
Príspevky: 2225
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 253 hostia