Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod rrYan* » Ned 19. Mar 2017 11:28:12

VinBron píše:Všetko spravil ako mal, len mu jednoducho spadla retaz:
http://scontent.cdninstagram.com/t51.28 ... Mw%3D%3D.2



No ale to bolo az po dojazde, ked hodil bike na ciaru...

https://youtu.be/UBUy_EicVR4?t=172
rrYan*
 
Príspevky: 85
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod Focus-Shimano » Ned 19. Mar 2017 12:51:01

majo píše:co dodat z mojej strany...asi len ze gratulujem kwiatkovy...vsetci co sme to sledovali sme presne vedeli ako bude vyzerat tych poslednych 6km lebo ani sky ani etixx sa vobec netajili tym ze prave kwiatek a julien tam budu na to aby chytali nastupi superov na poggiu ale povedzme si rovno ze tym mysleli prave saganov nastup...cize bolo uplne jasne ze mu nepomozu...taktiez bolo uplne jasne ze aj ked dostanu povolenie na sprint ze aj tak nebudu mu pomahat lebo by si v zavere ani netukli...som si taktiez isty ze ak by peto pockal este 50m tak to da ale to sa mu urcite neda vycitat lebo taketo rozhodovanie v stotinach sekundy po 7ich hodinach v sedle to je proste loteria...som si isty ze aj kwiatek vie kto je pravy vitaz a vdaka komu bude jeho meno zapisane ako to vitazne ale na to sa uz historia pytat nebude...ja si nemyslim ze toto este uvidime...teraz nas uz cakaju len vitazstva...takto urvat vsetkych na trapnom poggie to je totalne prezentacia sily...kwiatek a hlavne julien su urcite lepsimy vrcharmi do takychto kopcov a len tak tak sa k nemu dostali...ak by bol vrchol 200m dalej neviem ci by to obaja nevzdali...na podiu skoncili nakoniec moji 3aja oblubenci vymenil by som len 1. a 2. miesto ale co uz...Peto je mega silny a teraz bude aj mega odhodlany na dalsie monumenty a ja verim v uspechy

focus-kamarat ospravedlnujem sa ti za vsetky skarede veci co som ti kedy napisal

Majo nemusis sa mi ospravedlnovat . Ved si mi nikdy nic zle nenapisal,nenadaval si mi a podobne. Provokacie apson ozivia diskusiu
Obrázok užívateľa
Focus-Shimano
 
Príspevky: 764
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:35:06

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod Mino » Ned 19. Mar 2017 13:36:00

Najnudnejší monument opäť nesklamal. 282 km nudy ... Dokonca to bola väčšia nuda ako minulý rok.
Naplnili sa Petrove slová : Ja rozhodnem kto vyhrá. Som rád že väčšina prijala jeho druhé miesto športovo a až na pár výnimiek nenadávajú na Kwiatka. Michal vie že nemohol ísť s Petrom fifty-fifty. Rovnako to vie Peter. Kwiatek dlží pivo nielen Saganovi ale aj Alaphilipovi vďaka ktorému sa mohol za PS zavesiť. Ale až na posledných 7 km kedy Sagan (opäť a znovu ) zlikvidoval snahu väčšine tímov, to bolo celé o ničom.
Neviem na čo hrali BMC, ktorý pre úspech nespravili vôbec nič a Greg si môže trepať čo chce jednoducho na Sagana ferovo nemá. Na druhej strane je škoda že si ich nedoskočil, pretože by Peter mal vo finále možno viac síl.
Trek, Kaťuša, Sunweb, Bahrain, Dimension a ďalší, ktorých tímy mnohí považujú za lepšie ako Bora, ukázali aký sú márny. Neviem uplne pochopiť o čo išlo Dumoulinovi na Poggiu, či to tempo bolo ozaj také že nikto nemohol zaútočiť. Alebo ozaj všetci čakali na majstra sveta.
Podlahári ako druhí najsilnejší spravili všetko správne ale najlepšie rozhodnutie urobili pred štartom a to nomináciou Juliana. Bolo mi trošku aj luto toho chlapca, pretože bolo mu evidentne sproste že nemože striedat ( aspon teda posobil takym dojmom ) nakoniec vytažili podium, ktoré na Primavere nemali 6 rokov.
Jednoznačne najlepšie dopadlo SKY ( maju šťastie že nie sú rusi, pretože už by im asi zakázali činnosť ). Šiesti sa nasáčkovali na Poggio a ich taktika slávila úspech. Šťastie praje pripraveným a to splnili do bodky. Nasadenie Kwiatka bolo rovnako dobrým ťahom ako Juliana od QSF. Michal opäť potvrdil že to na Petra vie ( v juniorke Sagana pravidelne porážal a práve Kwiatek mal byť hviezdou vacsou ako Sagan, ibaže zranenia mu v tom dosť branili ). Dufam že tento rok v norsku si to opäť rozdajú na ferovku :)
Verím že flámska jar nebude o tom že všetci čakajú na Sagana. Peter ukázal že je pán aj v cieli a na rozdiel od Denka nedal vyhlaseniami najavo že je sklamaný. Spravil šou ktorá sa na záver páčila. Vyhrať mohol keby sa v zlomku sekundy rozhodol inak ale na to sa historia pozerat nebude. Na druhej strane Sagan svetu nemusí nič dokazovať a jeho víťazstvá určite prídu. Nakoniec sme všetci radi, že sa v tej rýchlosti na záver nezj......nespadol na zem.
Mino
 
Príspevky: 349
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod West » Ned 19. Mar 2017 14:30:40

Ešte jedna zaujímavosť zo včerajšku. Včerajšie Poggio aj vďaka Petrovi bolo najrýchlejšie od roku 1998 (vtedy bol ešte rýchlejší Alberto Elli). Všeobecne v časoch dopingovej éry boli lepšie časy ako v posledných rokoch s výnimkou minulého roku (Kwiatek) a teraz. Mimochodom aj Demare prišiel včera o svoj "rekord" na Cipresse. Niet divu že nebolo moc jazdcov, ktorí sa vládali zdvihnúť, keď Peter zaútočil.
West
 
Príspevky: 334
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod ifčopifčo » Ned 19. Mar 2017 14:54:15

Denk to ale celkom dobre vystihol, Peter skončil druhý pretože až príliš dôveroval svojim silám. To sú dve stránky jednej mince. Peter ako živel, bojovník a fantastický cyklista, na druhej strane Peter častokrát takticky nedokonalý, Peter ktorý si nenaštuduje záver etapy či pretekov, Peter ktorý niekdy zbytočne mrhá silami ..... To nemá byť kritika, to je on Peter, jeho osobnosť a iný nebude. Mňa tá jeho včerajšia "prehra" štve hlavne z dôvodu, že už včera mohol mať splnené a do ostatných pretekov mohol ísť s menším tlakom. Denka treba chápať tiež v tomto zmysle, on sa zodpovedá sponzorom. Predsa len, nikdy sa nevie čo sa stane. Peter má famóznu formu, ale pokojne môžu prísť v rozhodujúcich chvíľach na Ronde technické problémy alebo nedajbože pád, Roubaix je zase veľmi nevyspytateľné a ešte viac náchylné na pády či problémy s technikov.
V rozhovore s jeho bratom v 53x11 jasne zaznelo, že hoci Peter navonok tieto druhé miesta berie v pohode, v skutočnosti ho to veľmi škrie.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2425
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod majo » Ned 19. Mar 2017 15:15:23

ja len este jeden nazor hodim...nemam rad zhadzovanie ostatnych cyklistov ze su pijavice ze petovy nepotiahnu ze ho vyuziju a vyzmikaju a nasladne skonci druhy atd...nemam to rad a nechapem preco to niektory pisu ci hovoria...a preco?...lebo sa im vobec necudujem...aj ja aj vy vsetci by ste to robili rovnako lebo porazit vo ferovom suboji je takmer nemozne a pri jeho sucasnej forme ani nehovorim...som si isty ze ak by tam boli s nim v tom zavere cav gorila a krason(kittel) alebo iny top cisty spurtery tak ani z nich by mu nikto nepotiahol lebo ani oni papierovo lepsi sprintery si nikdy nemozu byt isty ze ho porazia aj vo ferovom cistokrvnom plaskom sprinte...a co taky kwiatek ci julian?...ved julian ma stehna ako peto lytka :D :D
majo
 
Príspevky: 2224
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod Kolozub » Ned 19. Mar 2017 16:00:39

Ok , teraz trosku k Ronde.:)
Myslim ,ze v pripade , ak by bola s Petrom este dost velka skupina , tak to naplno rozbali niekde v druhej polke Kwaremontu.
Ku paterbergu to je uz len kusok a odtial to vidim na solo :)
AK to niekto na Kwaremonte rozbehne este pred Petrom , tak myslim, ze Stuyven alebo Vanmarcke (snad je uz OK) . Ti nemaju velmi co stratit , v spolupraci s Petrom mozu len ziskat.. Vytvorit si co najvacsi naskok pred dalsou skupinou, kym sa dostanu pod Paterberg. Odtial by sli uz len sami dvaja , tak nech si pomahaju :D
Avermaet bude cakat , ku komu by sa pridal. Jeho vykonnost zatial nevypada na to, ze by mohol tvorit pretek, ale Harelbeke a Wevelgem napovedia viac.
Snad to nebude prilis ovplyvnene tech. problemami a padmi . Ok, tot moja predcasna predpoved..
Ako to vidite vy ?:)
Kolozub
 
Príspevky: 3
Registrovaný: Ned 19. Mar 2017 15:37:05

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod elviska » Ned 19. Mar 2017 16:04:06

Musím sa priznať, že som ja včera nazvala. Kwiateka poľskou pijavicou. Pripomenul mi Grega. Viem že taktizovanie je bežné a neurobil nič zlé, ale jednoducho sa mi viacej páči útočná cyklistika ako taktizovanie. Viem že Kwiatek už vyhral E3 a Peter bol druhý, ale tam aspoň striedal. Ja som napr Kwiatekovi fandila počas Strade Bianche, no odvčera má odomna mínusku. Peter takto taktizoval v roku 2012, ked vyhral prvu etapu na TDF, ale odvtedy som nevidela zeby taktizoval na inych pretekoch. Mňa tiež štve že nevyhral, ale ešte ma šancu vyhrať aj Milano Sanremo, v inom roku, teda ak bude forma a zdravie. Plus ešte môže vyhrať aj Tour of Flanders a P-R. A včera nevyzeral až moc sklamane.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod MartinM » Ned 19. Mar 2017 16:20:53

Ja mu na RvV verím ako nikdy predtým. Zato na P-R to nieje až také jednoznačné. Zatiaľ sa Peter oddeľoval len v kopcoch a ešte na Roubaix nevytvoril únik, ktorý by vydržal až do cieľa. Výkonnosť na to je ale zatiaľ sa na pravom pavé sa ešte poriadne neukázal. Neviem si veľmi predstaviť ako na pavé všetkých odpára a zostane sám, to by musel nazadiť zdrvujúce tempo a udržať ho pár km a potom zaútočiť a vydržať až do cieľa. V roku 2016 ťahal a bolo vidno, že mal sily ale vďaka zlej pozičnej jazde Tinkoffu to nepremenil na výhru. Vyhrať tak ako Dege v roku 2015 by dokázal v pohode, ale jazdci mu to nedovolia. Na P-R sa už teším a dúfam, že ma Peter prekvapí.
MartinM
 
Príspevky: 9
Registrovaný: Uto 02. Aug 2016 9:33:53

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod Kolozub » Ned 19. Mar 2017 16:27:28

MartinM píše:Ja mu na RvV verím ako nikdy predtým. Zato na P-R to nieje až také jednoznačné. Zatiaľ sa Peter oddeľoval len v kopcoch a ešte na Roubaix nevytvoril únik, ktorý by vydržal až do cieľa. Výkonnosť na to je ale zatiaľ sa na pravom pavé sa ešte poriadne neukázal. Neviem si veľmi predstaviť ako na pavé všetkých odpára a zostane sám, to by musel nazadiť zdrvujúce tempo a udržať ho pár km a potom zaútočiť a vydržať až do cieľa. V roku 2016 ťahal a bolo vidno, že mal sily ale vďaka zlej pozičnej jazde Tinkoffu to nepremenil na výhru. Vyhrať tak ako Dege v roku 2015 by dokázal v pohode, ale jazdci mu to nedovolia. Na P-R sa už teším a dúfam, že ma Peter prekvapí.



Ja si ani nemyslim, ze na Rubaix musi ist solo :) Hlavne , nech vo veducej skupine neostanu 2 z rovnakeho teamu. Ostatne by si uz mal postrazit pri terajsej vykonosti. Nech to je aj trosku napinave :)
Kolozub
 
Príspevky: 3
Registrovaný: Ned 19. Mar 2017 15:37:05

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod West » Ned 19. Mar 2017 17:10:55

ifčopifčo píše:V rozhovore s jeho bratom v 53x11 jasne zaznelo, že hoci Peter navonok tieto druhé miesta berie v pohode, v skutočnosti ho to veľmi škrie.

Tiež neverím tomu, že mu to moc nevadí. Samozrejme že ho to štve, len našťastie to neventiluje navonok, pretože to by mu nijako nepomohlo. Peťo zrejme pri svojej povahe nebude jazdiť veľa rokov po tridsiatke a tých šancí už až tak veľa nebude. Najbližšie roky možno bude v zjazde zase protivietor (termika od mora) a útočiť tak bude oveľa ťažšie. Keď pred rokom prehral s Kwiatekom na E3 a potom následne si to ukážkovo postrážil na G-W, tak som to bral, že sa poučil. Ale áno, on je to čo je. Emotívny jazdec, čo moc netaktizuje a nešpekuluje. Keby boli všetci chytrí vo svoj prospech, tak by tá cyklistika nestála za nič.
West
 
Príspevky: 334
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod MartinM » Ned 19. Mar 2017 17:15:43

Ja to vidím, že ku Kwartemontu príde nejaká okresaná skupina favoritov a tam sa oddelia tí najsilnejší: Sagan, GvA, Vanmarcke. Potom na Paterbergu sa oddelí Sagan a príde do cieľa sólom. GvA vyhrá boj o 2 miesto a Kristof s Degem si to rozdajú o 4 miesto. V top 10 budú ešte Terpstra, Štybar a zopár mladých pretekárov.
Na P-R do cieľa prídu v prvej skupine ak sa nestane nejaká výrazná selekcia minimálne traja Quick-Stepáci: Štybar, Terpstra, Boonen. Samozrejme budú chcieť vyčerpať Petra nástupmi Štybara a Terpstru a Tommeke bude oddychovať a šetriť sily. Ak by nastala tá výrazná selekcia tak by s Petrom nikto nechcel striedať jediný kto sa bude môcť striedať bude Tony Martin. A tak by to dopadlo nejakým 2-3 miestom. Budem rád, keď sa budem mýliť.
MartinM
 
Príspevky: 9
Registrovaný: Uto 02. Aug 2016 9:33:53

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod Kolozub » Ned 19. Mar 2017 17:34:04

AJ to je velmi realne :) ja sa ale spolieham , ze Vanmarcke bude vzdy po ruke :) to je ferovy pretekar , co nic nechce zadarmo :) on vie ze v skupinke nema vela sanci . Bude to chciet okresat. On a Sagan maju velky zaujem aby to riedili , tak myslim , ze prave kvoli QSF spravia zopar peknych zrychleni :)
Kolozub
 
Príspevky: 3
Registrovaný: Ned 19. Mar 2017 15:37:05

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod Tibi » Ned 19. Mar 2017 20:46:11

Včera ma Peťo znova presvedčil o tom,aký je to fenomén.Ako ho svetová cyklistika potrebuje a aká by tu bola bez neho nuda.Je to jednoducho PÁN cyklista.Vždy som tak nejako sníval,že sa pokúsi na MSR o taký atak,aký previedol.Pri jeho momentálnej šprintérskej forme som si ale myslel,že tento rok to nechá na záverečný šprint. Nechcel to nechať na náhodu a pokúsil sa o niečo o čom by nejaký iný cyklista len v tichosti sníval,pretože na to proste momentálne žiaden iný nemá. :D
Obrázok užívateľa
Tibi
 
Príspevky: 125
Registrovaný: Pia 20. Feb 2015 0:35:15

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod majo » Ned 19. Mar 2017 21:00:16

ci pana kolko vestcov tu mame :D

mna ohladom P-R napadlo ale nieco ine...ako tu uz niekto predpovedal tak je velmi pravdepodobne ze odlahary sa mozu ocitnut vo finalovej skupinke v hojnom pocte..minimalne so stybym terpstrom a boonenom treba pocitat ale...uz rok sa prezentuju vsade ze posledne preteky pre boonena budu zaroven aj jeho najvacsim cielom a ze vsetko smeruje prave k P-R...a teraz si zoberme ze styby alebo terpstra by zacali nstupovat za ucelom unavenia a alebo odparania superov ale preco by ich mali superi chytat ked tento pretek xcu podlahary pre boonena...co keby ich nikto nesiel stihat co keby vsetci ostali v skupnke kludney a len by sa drzali pro tommekemu?...ake by nasledne prisli pokyny pre toho utocnika z etixxu keby sa ukazalo ze v pohode vosiel na flamme rouge s naskokom pred skupinkou aj s boonenom?...dostal by pokyn pockat a nasledne rozbehnut boonenovy sprint?...pocuvol by dany pretekar akykolvek pokyn okrem toho ze by mu povedali aby siel na vitazstvo?...viem je to scifi scenar ale to oni to uz rok prezentuju tak ze na P-R pojdu na boonena...no uvidime ako to nakoniec bude
majo
 
Príspevky: 2224
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod West » Ned 19. Mar 2017 21:18:25

Boonen si môže mať sny aké chce, ale len víťazstvo je to čo sa počíta, nech ho dosiahne hoci aj posledný Quickstepácky náhradník. Nikto by žiadneho útočníka nepustil a ak, tak nikto na Boonena čakať nebude. Musí si to vybojovať sám.

A ešte k tým predpovediam. V Quickstepe určite v zime dosť špekulovali nad minuloročným debaklom na klasikách a to čo vyšpekulovali sme videli včera. Prepašovali do skupinky so Saganom maníka, ktorému zrejme zakázali striedať, nech ho v závere skúsi ošpurtovať. Predpokladám že toto bude základná taktika, keďže sťahovanie Saganovej skupiny v úniku moc nefungovalo. Čiže to znamená útočiť skorej, ako je to bežne zvykom a mať vpredu ľudí, ktorí by sa k Saganovej skupine neskôr pridali a tam budú len visieť a čakať na špurta. Našťastie to na Ronde asi nebude fungovať, lebo tam ich na posledných stúpaniach zničí, ale na E3, G-W, a P-R by to fungovať mohlo.
West
 
Príspevky: 334
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod simko » Ned 19. Mar 2017 21:39:52

taketo prehry sa tazko rozdychavaju a zvlast na pretekoch ako su MSR. vieme aky siroky tam byva okruh favoritov, ake tazke je tam vyhrat. teraz najblizsich par rokov moze byt protivietor a budeme vidiet hromadne spurty. velmi som Petovi prial vitazstvo hlavne kvoli tomu aby tento monument nechybal v jeho zbierke. len kvoli tomu. nie su to ani tazke ani pekne preteky. Peto to na konci napalil a len tesne to nevyslo. teraz spatne uz vieme, ze mal pockat este par metrov. ale no po vojne je lahke byt generalom. Peto je brutalne silny. nikto iny (keby bol rovnako sledovany ako Peto) by takyto atak na pomerne plochom Poggiu nedal. velka skoda ze Quick-step nakoniec nominovali aj Alaphilippa. Kwiatkowski by sa sam k Petovi nedopracoval. tam bolo pekne vidiet ako si oni dvaja pomohli v tom stihani, kdezto Peto bol sam a aj tam stratil sily, ktore mu na konci chybali. dalsi taky celkom dolezity moment bol z mojho pohladu, ze ho na poslednu chvilu dostihli pred vrcholom Poggia. lebo v tom technickom zjazde by ho uz velmi nestiahli a Peto by to asi zvladol do ciela sam.

celkom znepokojujuci je fakt, ze v pelotone prislo v rovnakom case 50 cyklistov. Caleb Ewan pri svojej premiere na 10 mieste (mozno vyhra tento monument skor ako Gaviria). podla mna tieto preteky uz nie su hodne slova monument. tych 300 km pri sucasnej trenovanosti cyklistov vobec nic neznamena. kludne nech to ostane monument pre spurterov ale nech vratia Le Manie alebo nech daju do tej casti pretekov nejaky iny kopec. Pompeiana medzi Cipressu a Poggio by bola samozrejme moc pre spurterov ale mozno vymenit Cipressu za Pompeianu.

mne sa celkom nepaci, ze Kwiatek by sa mal odvolavat a nespolupracovat (to jeho prestriedanie bolo iba symbolicke aby ho nemali za Gerransa) nato, ze v pelotone bol ich lider na spurt. Kwiatkowski bol minimalne rovnaky lider ako bol Viviani. s tym rozdielom, ze Viviani ma takmer nulovu sancu v spurte oproti ostatnym. musel by tam byt pad v zaverecnych metroch aby mal nejaku sancu. kdezto situacia Alaphilippe - Gaviria je uplne o niecom inom kedze Gaviria v spurte by mal velke sance.

dufam ze Peto tu obrovsku silu a formu pretavi do velkeho vitazstva. ze bude mat aj potrebne stastie a vyhnu sa mu technicke problemy a pady, to je najdolezitejsie. inak myslite, ze je sanca, ze za urcitych okolnosti pojde Peto na AGR tento rok?
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod paula@sile » Ned 19. Mar 2017 21:43:36

Denk povedal: "Für uns ist es wichtig, und auch für Peter, dass wir Rennen fahren, die ihren eigenen Style haben…„pre nas je dolezite, a aj pre petra, aby jazdil preteky, ktore maju isty styl….a tomu vcerajsiemu, dal svoju pecat
Und das war heute definitiv wieder so ein Rennen von ihm, das seinen Marktwert nicht gerade senkte.“ A dnes to bol opät pretek, ktory jeho trhovu cenu urcite neznizil…

pre mna osobne bolo MSR nudne, az na poslednych 13 km, musim priznat, ze nie som fanusikom tohto monumentu, poprve- pozerat na stream, ktory kazdu pol minutu stopne, katastrofa, eurosport 1 ma velmi sklamal, ze nevysielal… uz tirreno sme pozerali cez stream, v tej vitaznej etape stopol 50 m pred cielom, infarktove stavy… :evil:
vcera vecer som si ten pretek pozrela na eurosporte este raz zo zaznamu a bolo to fakt fenomenalne, je genialny pretekar a aj keby nemal vyhrat uz ziaden momument ( co je dost nepravdepodobne) ostane pre mna tym najlepsim, pretoze ma charakter a velke bojovnicke srdce.
bez neho by bol cyklisticky sport velmi nudny, ten trend, vyckavat, taktizovat a pozerat co robi sagan sa mi vobec nepaci, ja by som vysielacky uplne zakazala, malo by sa pretekat instinktivne..
ale asi uz len opakujem to, co sa tu uz xxx- krat popisalo

uz sa velmi tesime na flandry, prideme povzbudit, a verime, ze ich obhaji
paula@sile
 
Príspevky: 304
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod elviska » Ned 19. Mar 2017 22:33:16

04:13https://www.rtvs.sk/televizia/archiv/11581/120824#255
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod Mino » Ned 19. Mar 2017 22:33:36

Vždy keď Peter nevyhra, liečim si komplex nasratosti jeho fenomenálnymi výhrami. Odporúčam E3 2014 a 30km ťahanie Thomasa s Terpstrom.

Ťažo predvídAť čo sa stane ale myslím že to bude opäť zážitok. Či PS skončí 1 sa uvidí ale na P-R si želám únik Tommeke a PS to by bol krásny masaker a tých dvoch by teda nemal kto stíhať.

Inak mizeria slovenských "RTVS žurnalistov" pokračuje. "Foggio" bez fantázie :) Pozeral som rozhovor Petra v taliančine, bohužial taliansky viem velmi slabo ale na buduci rok by sa mala vrátiť LaMania ( alebo to bolo len Petrove želanie ) a povodným zámerom bol samostatný unik. Myslím že na Michala je riadne nasratý. No už si asi za tie roky zvykol, veď 2. bol 72x :)
Mino
 
Príspevky: 349
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 41 hostia