Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Giro d'Italia

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Giro d'Italia

Poslaťod majo » Pia 01. Dec 2017 22:27:36

Keram píše:@majo
Pochybujem ze je to v ludskych silach :) Ist tri GT v jednej sezone na vitazstvo. Nie je nahoda ze sa to este nikomu v historii nepodarilo. Froome moze vyhrat 3 alebo az 4 GT za sebou aj ked nie v jednej sezone a to neviem ci sa niekomu uz podarilo. V kazdom pripade ja Frooma chapem. Moze sa stat legendou ak vyhra aj toto double. Stavka je sice vysoka a to sice ze nevyhra 5. Tour ale on aj tak momentalne netaha seriu 4 zasebou lebo mu to pretrhol Nibali takze 5 Tour moze vyhrat aj o rok.


jasne ze to bola len taka moja fantasmagoria s tym triplom ale ked tak nad tym rozmyslam tak preco nie za urcitych okolosti...predstavme si ze vyhral giro aj tour...a co dalej?...MS...ok preco nie ved taka trasa ako bude v rakusku sa asi za jeho ery uz nezopakuje ale co by ho spravilo naozaj nesmrtelnym?...duhovy dres ano ale 3 GT v jednom roku?...to by bol priam olymp...ved povedzme si rovno co by mohol stratit...porazitelnost?...to nie pretoze parkrat uz na GT prehral(vuelta) tak preco to neskusit?...ano obetoval by tym MS ale zisky by mohli byt teoreticky vacsie ako straty ci?...opakujem su to vsetko len mega smiesne spekulacie ale vsetky by kludne mohli prejst v realitu...a realne? po odchode Pistolera do dochodku budem asi fandit prave froomymu aj ked len preto aby sa mu podarilo to co mnohy povazuju za nemozne cize double GIRO-TOUR...napriek tomu ze par mojich oblubencom bude stat proti nemu ale ja mam rad velke veci mam rad prepisovanie historie a buduci rok je sanca zeby sme nieco take mohli zazit tak nech...a ak nie?...tak verim mojim milacikom...Rosa, Landa, Martin...mam rad borcov co nevahaju vstat a ist a preto im fandim....VIVA CYKLISTIKA priatelia :D :D
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Giro d'Italia

Poslaťod ifčopifčo » Sob 02. Dec 2017 10:48:18

@majo - mohol by stratiť lojalitu ostatných jazdcov SKY ktorí poškuľujú po GT, pretože by na 5 GT za sebou nedostali šancu ísť na seba.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Giro d'Italia

Poslaťod majo » Sob 02. Dec 2017 13:38:35

ifčopifčo píše:@majo - mohol by stratiť lojalitu ostatných jazdcov SKY ktorí poškuľujú po GT, pretože by na 5 GT za sebou nedostali šancu ísť na seba.


ano je to mozne ale som si isty sky by bez problemov zaplatilo inych lebo takyto zazrak by im za lojalitu par borcov urcite stal...bojim sa ze ak by islo o biznis tak by ludskost musela ist bokom...ale toto vsetko su naozaj len vyplody nasej fantazie ktore sice by sa mohli zrealizovat ale pravdepodobnost je veeelmi nizska
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Giro d'Italia

Poslaťod Keram » Sob 02. Dec 2017 21:55:37

emor píše:Vincenzo Froomiemu nič nepretrhol.. Froomie si to pretrhol sám. Sa skľagaľ ešte pred pavé a na pavé v daždi ani nedošiel , lebo sa zdrúzgal ešte na mokrom asfalte pred úsekmi na pavé. Pistolero sa tiež vyrúbal sám a tak Vincenzo zvyšok pelotónu s prehľadom rozdrvil. Taká bola Tour de France 2014 8-)


Ja si tu Tour pamatam. Je jedno za akych okolnosti Nibs vyhral ale vyhral a ergo Nibali mu tu snuru pretrhol ;)

majo píše:jasne ze to bola len taka moja fantasmagoria s tym triplom ale ked tak nad tym rozmyslam tak preco nie za urcitych okolosti...predstavme si ze vyhral giro aj tour...a co dalej?...MS...ok preco nie ved taka trasa ako bude v rakusku sa asi za jeho ery uz nezopakuje ale co by ho spravilo naozaj nesmrtelnym?...duhovy dres ano ale 3 GT v jednom roku?...to by bol priam olymp...ved povedzme si rovno co by mohol stratit...porazitelnost?...to nie pretoze parkrat uz na GT prehral(vuelta) tak preco to neskusit?...ano obetoval by tym MS ale zisky by mohli byt teoreticky vacsie ako straty ci?...opakujem su to vsetko len mega smiesne spekulacie ale vsetky by kludne mohli prejst v realitu...a realne? po odchode Pistolera do dochodku budem asi fandit prave froomymu aj ked len preto aby sa mu podarilo to co mnohy povazuju za nemozne cize double GIRO-TOUR...napriek tomu ze par mojich oblubencom bude stat proti nemu ale ja mam rad velke veci mam rad prepisovanie historie a buduci rok je sanca zeby sme nieco take mohli zazit tak nech...a ak nie?...tak verim mojim milacikom...Rosa, Landa, Martin...mam rad borcov co nevahaju vstat a ist a preto im fandim....VIVA CYKLISTIKA priatelia :D :D


Ten bude taky vyflusnuty ze na Vueltu nebude mat ani pomyslenia :D Ale samozrejme bolo by to nieco mega.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1229
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Giro d'Italia

Poslaťod majo » Sob 02. Dec 2017 22:47:44

Keram píše:
emor píše:Vincenzo Froomiemu nič nepretrhol.. Froomie si to pretrhol sám. Sa skľagaľ ešte pred pavé a na pavé v daždi ani nedošiel , lebo sa zdrúzgal ešte na mokrom asfalte pred úsekmi na pavé. Pistolero sa tiež vyrúbal sám a tak Vincenzo zvyšok pelotónu s prehľadom rozdrvil. Taká bola Tour de France 2014 8-)


Ja si tu Tour pamatam. Je jedno za akych okolnosti Nibs vyhral ale vyhral a ergo Nibali mu tu snuru pretrhol ;)

majo píše:jasne ze to bola len taka moja fantasmagoria s tym triplom ale ked tak nad tym rozmyslam tak preco nie za urcitych okolosti...predstavme si ze vyhral giro aj tour...a co dalej?...MS...ok preco nie ved taka trasa ako bude v rakusku sa asi za jeho ery uz nezopakuje ale co by ho spravilo naozaj nesmrtelnym?...duhovy dres ano ale 3 GT v jednom roku?...to by bol priam olymp...ved povedzme si rovno co by mohol stratit...porazitelnost?...to nie pretoze parkrat uz na GT prehral(vuelta) tak preco to neskusit?...ano obetoval by tym MS ale zisky by mohli byt teoreticky vacsie ako straty ci?...opakujem su to vsetko len mega smiesne spekulacie ale vsetky by kludne mohli prejst v realitu...a realne? po odchode Pistolera do dochodku budem asi fandit prave froomymu aj ked len preto aby sa mu podarilo to co mnohy povazuju za nemozne cize double GIRO-TOUR...napriek tomu ze par mojich oblubencom bude stat proti nemu ale ja mam rad velke veci mam rad prepisovanie historie a buduci rok je sanca zeby sme nieco take mohli zazit tak nech...a ak nie?...tak verim mojim milacikom...Rosa, Landa, Martin...mam rad borcov co nevahaju vstat a ist a preto im fandim....VIVA CYKLISTIKA priatelia :D :D


Ten bude taky vyflusnuty ze na Vueltu nebude mat ani pomyslenia :D Ale samozrejme bolo by to nieco mega.


kamarat jasne ze bude ale by sme mali vsetci pysky otvorene keby mu to nejakym zazrakom vyslo ne?
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Giro d'Italia

Poslaťod Keram » Ned 03. Dec 2017 21:52:15

majo píše:kamarat jasne ze bude ale by sme mali vsetci pysky otvorene keby mu to nejakym zazrakom vyslo ne?


Tomu ver :mrgreen:
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1229
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Giro d'Italia

Poslaťod pmts » Sob 21. Apr 2018 17:03:55

Vedel by mi niekto vymenovať ako to vyzerá s Girom?
Myslím kto tam pôjde a tak, gc, šprinty, celkovo hviezdy... Vposledných mesiacoch som nejako zaspal a okrem tých čo závodili na TotA o nikom nwm :D
pmts
 
Príspevky: 415
Registrovaný: Štv 25. Feb 2016 16:07:45

Re: Giro d'Italia

Poslaťod Focus-Shimano » Sob 21. Apr 2018 18:14:07

Špurtéri idú Viviani,Mareczko,Hofland,Danny Van Poppel,Bennet,Guardini čiže druhá liga.
Obrázok užívateľa
Focus-Shimano
 
Príspevky: 764
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:35:06

Re: Giro d'Italia

Poslaťod Phobos » Sob 21. Apr 2018 19:23:28

GC: Froome, Dumoulin, Chaves, S. Yates, Pinot, Lopez, Aru, Pozzovivo, Bennett. Predpokladám že najviac ťa zaujíma Sky, tí by mali vziať tím z Trentina + Poels, ale nie som si tým stopercentne istý.
Obrázok užívateľa
Phobos
 
Príspevky: 269
Registrovaný: Uto 04. Aug 2015 14:15:38

Re: Giro d'Italia

Poslaťod pmts » Sob 21. Apr 2018 19:39:14

Za sky to mal mať isté Henao, Poels je po zranení. Ale tak ani Henao neni 100% tak ťažko povedať.
Viviani je je jeden z top 5 šprintérov sveta si myslím, to je povedzme elita šprintov takže aspoň on z tej prvej ligy by mal byť. A ako pozerám tak konkurenciu tohtoročnú by mal zhltnúť na raňajky.
A čo sa gc týka, fuha... Dumoulina som nečakal. Zatiaľ o ňom nebolo vôbec počuť, jaže až na Tour ide... to je zaujímavé spestrenie
pmts
 
Príspevky: 415
Registrovaný: Štv 25. Feb 2016 16:07:45

Re: Giro d'Italia

Poslaťod Phobos » Ned 22. Apr 2018 0:15:14

Henao je nejaký nemastný neslaný od minuloročnej Tour. Ale ak vravíš že štartuje tak by to mohlo vyzerať nejak takto: Froome, Henao, Poels (na 99% tam bude), Elissonde, De la Cruz, Deignan, Puccio, Rosa/Henao2. Ale nakoniec to bude aj tak jedno, vieme ako zvykne Sky na Gire dopadnúť.

Dumoulin mal tento rok dosť smolu, v Abu Dhabi mal dobrú výkonnosť ale technické problémy aj v časovke, aj na Jebel Hafeet, na Strade ochorel, Tirreno choroba-pád-odstúpenie. Asi nie je v úplnej pohode ale myslím že na Giro príde pripravený. Lopezovi by malo Taliansko sedieť viac ako Španielsko, Pinot sa tam cíti ako doma, som zvedavý na Chavesa, ten pred GT nemával nikdy nejaké výsledky, ťažko povedať či sa dal dokopy po minulej sezóne. Pozzovivo super forma, Aru to doladí. Do toho kopec prekvapení, GC wannabes, adeptov na modré tričko, útočníkov. Už nech to začne.
Obrázok užívateľa
Phobos
 
Príspevky: 269
Registrovaný: Uto 04. Aug 2015 14:15:38

Re: Giro d'Italia

Poslaťod pmts » Ned 22. Apr 2018 10:21:59

Vpodstate totálny súhlas. Snáď až na toho Lopeza, podľa mňa na toho je Vuelta jak ušitá :D Čo sa Sky týka tak ich líder na gc odstúpil z Gira v druhom týždni snáď už 5 rokov po sebe. Akožto ich fanúšik samozrejme verím v zlomenie tejto štatistiky :roll:
Ja beriem gt ako vrcholy sezóny, nič v zlom ale klasiky sa nechytajú :D každá gt proste napíše nejaký príbeh a kukáš sa 3 týždne na tých istých hráčov ako sa bijú so všetkými profilmi... už nech to začne :D
pmts
 
Príspevky: 415
Registrovaný: Štv 25. Feb 2016 16:07:45

Re: Giro d'Italia

Poslaťod majo » Pon 07. Máj 2018 20:50:26

toto giro je zvlastne...kopa skvelych vrcharov a GC jazdcov ale napriek tomu sa niektore teamy k nemu postavili akokeby pre nich nic neznamenalo...ok podlahari su hlavne klasikarsky team a poslali tam asi svojho najlepsieho sprintera no aj tak mi pride ich zostava trosku slaba vzhladom na to ze to je GT...chapem ze po klasikach si musia mnohy odpocinut ale aj tak...nemusite suhlasit ale toto je moj nazor...co ma ale udivilo este viac je zostava MOVISTARU...pri vsetkej ucte k startujucim pretekarom spanielov tak mi pride ich zostava druhotriedna vzhladom k ich moznostiam...ospravedlnujem sa fanusikom Movistaru ak som ich nastval ale mam pocit ako keby obetovali GIRO kvoli Tour ale ten ich pretlak top vrcharov ktory asi uvidime vo francuzsku sa im nakoniec nemusi vyplatit...bodaj by som sa mylil
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Giro d'Italia

Poslaťod menovatel » Uto 08. Máj 2018 18:10:32

Pekná klasikárska 4. etapa, Wellens zaslúžene. Pobavil český komentátor, ktorý celý deň pasoval Štybyho na favorita a v závere prekvapene konštatoval: Kreuziger výborne, šiesty!
menovatel
 
Príspevky: 177
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Giro d'Italia

Poslaťod motyliLET » Štv 10. Máj 2018 23:08:34

yates dnes na etne vesmirny
motyliLET
 
Príspevky: 269
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Movistar

Poslaťod sportovec » Pia 11. Máj 2018 8:45:28

majo píše:...ospravedlnujem sa fanusikom Movistaru ak som ich nastval ale mam pocit ako keby obetovali GIRO kvoli Tour ale ten ich pretlak top vrcharov ktory asi uvidime vo francuzsku sa im nakoniec nemusi vyplatit...

Pravda.

Landa, Quintana, Valverde, ... pravdepodobne to na TdF dopadne rovnako ako to bolo teraz na Okolo Baskicka - nikto nikomu nepotiahne, nikto neriskuje, nikto sa neobetuje ... príliš veľa kohútov na jednom smetisku.
Obrázok užívateľa
sportovec
 
Príspevky: 388
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Giro d'Italia

Poslaťod simko » Pia 11. Máj 2018 12:05:49

zatial je podla mna Giro vyborne rozbehnute smerom k napínavému priebehu. 14. a 19. etapa maju velky potencial. a hlavne Zoncolan podla mna nie je kopec pre Dumoulina, ak bude mat dobry den tak ti najlepsi vrchari nanho podla mna ziskaju okolo 1 minuty. ak vsak bude mat zly den tak tam moze chytit riadnu sekeru. a ked si zoberieme ze Froomovi bude forma vrcholit v tretom tyzdni a takisto Pinot, Lopez, Chaves, Yates, Pozzovivo vyzeraju byt vrcharsky natom velmi slusne tak sa mame na co tesit. no a potom v 19. etape ocakavam ataky na krasnom Colle Delle Finestre od tych GC jazdcov ktori budu mat trochu vacsiu stratu v celkovom poradi avsak stale budu na dohlad, povedzme 3-4 minuty. no uvidime ale podla mna Dumoulin neobhaji titul. ani neviem koho by som takto po 6. etapách si trufol tipnut na vitaza. kazdopadne Mitchelton-Scott to maju vyborne rozohrate. a Yatesovci sa dostavaju do veku kedy by uz mohli nejaku GT aj vyhrat. otazka je kolko strati Yates v ITT na Frooma/Dumoulina.
simko
 
Príspevky: 1710
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Giro d'Italia

Poslaťod majo » Ned 13. Máj 2018 11:55:02

aj ked niesom nejaky extra fanusik movistaru tak musim povedat ze ma celkom tesi ze carapaz zatial vyvracia ten moj predosly prispevok...budem mu drzat palce nech mu to ide az do Rima
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Giro d'Italia

Poslaťod majo » Str 16. Máj 2018 21:46:39

waaaaaau...to co je toto za GIRO?...jedna velka parada a to mame za sebou len 11 etap...bomba...bojim sa ze zas raz bude TdF v zaujimavosti zaostavat...ale teraz konkretne...este do vcera som si myslel ze ma uz v cyklistike nemoze nic prekvapit ze som uz videl vsetko no ale ten vybuch estabana ma priklincoval...darmo vsetci sme len ludia...co je ale na tom vsetkom najkrajsie je to ze prave toto moze byt pre australanov paradoxne to klucove co im moze priniest ruzovy dres az do Rima...ja ako fanusik Chaves som bol sice smutny ale po dnesku sa to trosku zmenilo...totizto uz druhy tyzden sa mi Simon naozaj paci ale to ako pojal obranu maglia rosa to sme uz davno nevideli...utoci bojuje zbiera sekundy kde sa len da...nekeca len ako to vydavame casto v poslednych rokoch...toto co zatial predvadza on by mohlo byt instruktazov pretekarom ako indian a spol ktory su uz par rokov biti GT jazdcami ktori to vedia aj na casovkarskych kozach(chris a tom)...viem je to skoro na nejake hodnotenia ci nedajboze zavery ale konecne je tu niekto kto by mohol zaplatat dietu po pistolerovy...myslim pretekarsky styl...ci?...no uvidime...ale mne sa naozaj strasne paci ze sa neboji tazit z formy ktoru aktualne ma a ako sam povedal boji sa ze pride slabsi den ale mozno prave to co nadbehne teraz ho moze potom zachranit a to nevravim o tom ze dobre vie ze naberie straty na casovke...minuly rok to Tomovy superi vedeli a co s tym spravili?...h.v.o...sorry :D zatial giro nadherne po kazdej stranke...som veeelmi spokojny
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Giro d'Italia

Poslaťod simko » Štv 17. Máj 2018 10:32:30

@majo
ja som taktiez spokojny ale trochu ma mrzi ze uz je to len o nejakých 2-3 adeptoch na vitazstvo. ale stat sa moze este vselico, je to Giro a tie najtazsie etapy este len prichadzaju, mozno sa taki MAL alebo Froome opat dostanu na dostrel. zda sa ze Aru pomaly ide hore ale uz je daleko v GC a nemoze sa opriet o casovku. kazdopadne od 14. etapy si ja vela slubujem. dufam ze nebudem sklamany. neviem co ocakavat od Yatesa v tych skutocne tazkych horskych etapách. ale podla mna Pinot, Pozzovivo, Aru a Lopez by to mohli v kopcoch riadne zamotat. skoda toho Chavesa. ano sice Yates ziskal top domestika ale keby obaja boli pred Dumoulinom tak mali v rukach velmi silne karty.
simko
 
Príspevky: 1710
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 74 hostia