Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Giro d'Italia

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Giro d'Italia

Poslaťod MichalJ » Pia 02. Jún 2017 7:44:26

Áno, tiež mám pocit že nepršalo ani raz.

Napíšem už len niečo k Nibalimu. Ja si nemyslím že by bol nejak slabší alebo horšie pripravený ako minulý rok. Veď nebyť Quintanu a Dumolina vyhrá znova. Tento rok tu len bola jednoducho lepšia konkurencia a Vincenzo už asi ani nemá na to, byť nejak viac dominantný. Odkedy vyhral Tour nikdy takú formu nemal. Jazdí stále na vysokej úrovni, je to bojovník, ale pri silnej konkurencii ho už vyhrať ďalšiu GT moc nevidím. Už ten minulý rok vyhral kvôli okolnostiam a nepozornosti Kruijswijka v zjazde, silnejší ako on nebol.
MichalJ
 
Príspevky: 369
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35
Bydlisko: Bratislava/KNM

Re: počasie

Poslaťod ifčopifčo » Pia 02. Jún 2017 10:17:56

berloq píše:Sranda je počasie na Gire. Po takomto niečom asi snívali organizátori. Keď to porovnám s edíciou v roku 2013 alebo aj 2014, kde na rovinách na pretekárov lialo a v horách snežilo, prípadne sa rušili celé etapy, je to až vtipné. Nevidel som síce úplne všetky etapy... ale spŕchlo na cyklistov vôbec aspoň raz? Zdá sa mi, že nie.


Až teraz, po tvojom príspevku som si uvedomil aké malo Giro šťastie na počasie, myslím si, že raz, nanajvýš dvakrát tam cyklisti šachovali s bundami, ale ani to nebolo nič hrozné. Som zvedavý na Švajčiarsko, tam mám zafixované, že v ostatných rokoch je tam mizerné počasie.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Giro 17

Poslaťod dexterko » Pia 02. Jún 2017 22:53:10

Pre mňa bolo Giro 17 tak trochu sklamaním. Možno by ani nebolo, keby sa nerobilo pred ním také haló. Aké bude náročné, koľko top jazdcov sa tu po rokoch zišlo, k tomu storočnica... takže sme mali všetci veľké očakávania, a tie sa naplnili len z časti, a to tej v ktorú ani nikto neveril. Že pred Milánom budú rozdieli také aké boli, žiadne. To bolo veľké pozitívum. Ale celkový priebeh, resp. pretekanie bolo miestami až trápne. Jediný, kto sa ako tak snažil niečo urobiť boli Pinot, Zakarin, možno som niekoho zabudol. Teda jazdci ,,druhého sledu,, ktorím nič iné neostávalo, len útočiť. Ostatní nemali nárok, mohli len čakať na nejakú tú svoju príležitosť, a tú im favoriti nedali žiadnu.

Veľká dvojka, ktorá sa mal byť, bola tak nudná až no. Nibali už je za svojim vrcholom, lepší už asi nbebude. Quintana ma sklamal úplne. Nepredviedol zhola nič. Dva tri nástupy na Blockhause je pramálo. Dumoulinovi na víťazstvo v tak ťažkej edícii stačilo len zájsť svoj štandard v dvoch ITT a v kopcoch sa držať zubami nechtami. Majstrov remesla porazil časovkár :?: nič proti nemu, mám ho rád.

Samotných nástupov favoritov bolo na toľko kopcov tak strašne málo, že stále neviem čím to je. Nairo, alebo kto, hlásil útok na dabl. Skôr si myslím, že tomu verili samotné média viac ako Nairo sám. Inak si neviem predstaviť, že toto mal byť ten útok. Ono by mu to možno nejako so šťastím aj vyšlo, keby všetkých neprekvapil Big Tom. S týmto asi Movistar vôbec nerátal. Taktiky boli pred Girom jasné, Movistar bude trhať asfalt, Nairo bude útočiť a oastatní sa ho budú chcieť za každú cenu udržať a možno ho niekde utrhnúť. Lenže privalil sa časovkársky mág a všetky prognózy boli postavené na hlavu. Zrazu už nešli všetci proti Quintanovi, ale proti Dumoulinovi. Niekedy som sa až smial na bezmocnosti striasť sa ho, nebodaj mu dať nejaké sekundy. Tom bol proste neuveriteľne odolný. Defacto bez podpory.

Ťažko sa preteká proti niekemou, keď musíte spojiť sily so svojim protivníkom. A to bol asi aj dôvod tých malých časových rozdielov. Potrebovali nahnať čas na Toma a už neostal čas ani sily na ďalšie útoky. Nibali bol tiež márny, jeden zjazd, kde riskoval celé Giro, a získal pár sekúnd (ok aj etapu). Všetci museli ísť skoro stále na maximum. Všetci boli najskôr rovnako silný a ku koncu rovnako slabí. Veľmi malé výkonnostné rozdiely, až také, že to zabilo celé Giro.

Tie veľmi očakávané bitky sa nekonali. Škoda. Mne tam veľmi chýbal Contador, ten má nato gule ako jeden z posledných. Títo mladí sú už nejako učený a viazaný k nejakým číslam, taktikám a vytratila sa živelnosť. Giru 17 nepomohol ani pád celého SKY. Thomas, Landa mohli miešať kartami, a určite by aj miešali. Landa si to síce vynahradil (ledva ledva), ale je to slabá náplasť. Prítomnosť Arua by do toho vniesla isto veľa napätia a zvratov. Tiež veľmi veľká škoda. Od prvej ITT už to bola len naháňanie vlastného chvostu. Ale tak, dalo sa nato určite pozerať ;) Verím, že sa Contík dobre pripravil a aspoň na Tour uvidíme tie pravé ataky..IZOAAAAARD. :lol:
Obrázok užívateľa
dexterko
 
Príspevky: 689
Registrovaný: Str 18. Feb 2015 18:42:24

Re: Giro d'Italia

Poslaťod majo » Sob 03. Jún 2017 18:42:19

@dexterko
som rad ze nie len ja mam contadora tak rad a ze nie len ja ho povazujem za asi posledného naozajstného fightera
majo
 
Príspevky: 2216
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Giro d'Italia

Poslaťod Alex » Ned 09. Júl 2017 21:17:09

tak čo hovoríte nato, že budúcoročné Giro asi začne v Izraeli ?
Alex
 
Príspevky: 147
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Giro d'Italia

Poslaťod dexterko » Ned 09. Júl 2017 22:02:33

Alex píše:tak čo hovoríte nato, že budúcoročné Giro asi začne v Izraeli ?

Že to počujem prvý raz, a smrdí to prúserom :D
Obrázok užívateľa
dexterko
 
Príspevky: 689
Registrovaný: Str 18. Feb 2015 18:42:24

Re: Giro d'Italia

Poslaťod Zutu » Ned 09. Júl 2017 22:27:44

Alex píše:tak čo hovoríte nato, že budúcoročné Giro asi začne v Izraeli ?


Ze to je zbytocne obrovska zataz pre pretekarov. Cital som, ze ich bude cakat 6 hodinovy let spat do talianska.
A ako naznacil Dexterko, cyklistiku by som do takych nebezpecnych regionov netahal, to iste plati pre Turecko. (aj ked za nebezpecne regiony sa posledne roky da povazovat aj Fra, Bel)
Zutu
 
Príspevky: 178
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Giro d'Italia

Poslaťod majo » Pon 10. Júl 2017 15:06:19

zidia zaplatia-zidia uvidia GIRO
majo
 
Príspevky: 2216
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Giro d'Italia

Poslaťod zakliata.panna » Str 29. Nov 2017 19:52:07

Tak teda Chris ide na Giro 2018. 8-) Pre mňa veľké prekvapenie, čakal som to až v sezóne 2019, ale paráda. Isto zavážil aj ten týždeň navyše medzi Girom a TdF. Máme sa na čo tešiť. A keďže on GT nikdy nebral ako prípravu, tak bitka Froome - Dumolin - Aru - Landa (?) - Nibali (?) môže byť vrcholom v tom roku. ;) Dumolin asi atakovať na kopcoch nebude, ale Aru a Landa pekne preveria Sky. Ktovie, či aj Peťo neplánuje pre fanúšikov dajaké prekvapenie - poruší tradičný kalendár, vynechá Okolo Kalifornie a pôjde Giro. :D Mauro Vegni by od radosti asi zinfarktoval... Ale nie, Peťo asi ostane pri tom, čo mu prináša úspech.
zakliata.panna
 
Príspevky: 386
Registrovaný: Uto 06. Okt 2015 16:31:23

Re: Giro d'Italia

Poslaťod ifčopifčo » Štv 30. Nov 2017 12:14:25

Celkom sa bavím na tých "nebezpečných regiónoch", ako keby boli niekde bezpečné regióny. A áno Izrael zaplatil, Izrael uvidí Giro, tak ako si zaplatili GD Nemci, Belgičania, Holanďania, Briti ..... Mne sa symbolika spojiť pretekmi Jeruzalem a Rím celkom páči, 6 hodím v lietadle nikoho nezabije. Froomie ide na Giro ako som o tom špekuloval hneď po víťaznej Vuelte a som rád.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Giro d'Italia

Poslaťod menovatel » Štv 30. Nov 2017 17:49:01

ifčopifčo píše:Celkom sa bavím na tých "nebezpečných regiónoch", ako keby boli niekde bezpečné regióny. A áno Izrael zaplatil, Izrael uvidí Giro, tak ako si zaplatili GD Nemci, Belgičania, Holanďania, Briti ..... Mne sa symbolika spojiť pretekmi Jeruzalem a Rím celkom páči, 6 hodím v lietadle nikoho nezabije.

Tiež myslím, že ten presun (a neveľký časový posun) je prijateľný. To platí aj o všelijakých emirátoch, ktoré si dáky Grand depart možno raz tiež kúpia. Navyše v Izraeli sa cyklistika rozmáha, už majú pro konti tím aj fanúšikov - na rozdiel od Číňanov a Arabov.
menovatel
 
Príspevky: 177
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Giro d'Italia

Poslaťod majo » Štv 30. Nov 2017 18:09:40

ja proti tomu ze GIRO zacne v izraeli nic nemam len mi to pride uplne zbytocne...tak ako vsetky tie zahranicne zaciatky GT...ano viem preco to organizatori robia aj ich chapem ale niesom toho fanusikom...je to OKOLO niecoho tak nech sa okolo toho niecoho aj krutia a nech nelietaju kade-tade...ake v konecnom dosledku nech uz budu pretekat kdekolvek jedno je iste...a to moj zadok v mojom kresle v mojej obyvacke pred mojim televizorom :D btw este k tomu OKOLO...ked nebudeme brat tie 3 zidovske etapy tak je to v podstate ozajstne OKOLO pretoze peloton velmi pekne obkruzi taliansku podkovicku :P
majo
 
Príspevky: 2216
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Giro d'Italia

Poslaťod simko » Štv 30. Nov 2017 21:49:35

ja si myslim ze sa Froome zle rozhodol. rozumiem vsak tomu preco sa tak rozhodol. bude mat 33 rokov je to jeho mozno posledna sanca na toto myticke double v modernej ere. ak by sa mu to podarilo tak by sa zaradil medzi top GT velikanov. v pohode by prekonal Contadora podla môjho nazoru. to co mu bude hrat do karat je trat, ktora je podla mna idealna prenho. plusom prenho bude este konkurencia ktora asi nebude spickova, vidim to tak ze tam pojde iba Landa, Chaves, Aru. Dumoulin pojde asi TdF kedze na Gire nie je nakoniec vela km casoviek. proti nemu vsak bude pocasie ktore zvykne panovat na Gire a ktore Froome vôbec nema rad, resp. nepodava v nom excelentne vykony. takisto z hladiska nejakej psychickej pohody mozno bude na tim SKY vplyvat to, ze na Gire sa im tradicne nedari. mavaju tam vyslovene smolu. za dalsie, bude to jeho tretia GT v rade (na co Froome nie je zvyknuty) a to ani nehovorim ze TdF bude jeho stvrta GT v rade za sebou a vieme ako to zamavalo s Quintanom. a toto je hlavny dovod preco si myslim ze Froome ak pojde Giro naplno a jeho ucast nie je len marketingovy tah a nebude to brat ako trening, tak bud vyhra iba Giro v roku 2018 alebo nevyhra ziadnu GT.
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Giro d'Italia

Poslaťod majo » Štv 30. Nov 2017 23:46:47

ja sa naopak tesim ze sa froomy rozhodol ist na giro...o sky by som sa nebal maju tak sily a siroky team na GT ze to v pohode daju bez nejakych stresov...a mal by asi ist aj nibali ktory sa vyjadril ze sa sice nechystal ist ale ze sa dopocul zeby sa malo ist aj cez siciliu a ze ak sa pojde tak asi giru neodola...no a cez siciliu sa naozaj ide :D
majo
 
Príspevky: 2216
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Giro d'Italia

Poslaťod Smis » Pia 01. Dec 2017 1:00:23

Prečo Froome zvládne Giro aj Tour:
Giro
Dovednosti(atribúty), ktoré ovplyvňujú súboje medzi Froomom a pelotonom (Aru, Chaves, Zakarin, Landa, ...)
Časovka: Víťaz Froome
Zjazd: Víťaz Froome
Tímová podpora: Víťaz Froome
Pohyb v pelotone: Víťaz Froome
Taktika: Víťaz Froome
Vrchárske kvality: Remíza
Bonusové sekundy: Víťaz peloton (Aru, Chaves, Zakarin, ...)
Vrchol sezóny pre cyklistu: Víťaz peloton (Aru, Chaves, Zakarin, ...)
Skúsenosti so Girom: Víťaz peloton (Aru, Chaves, Zakarin, ...)
Skóre je 5:3 pre Frooma
Tour
Dovednosti(atribúty), ktoré ovplyvňujú súboje medzi Froomom a pelotonom (Dumoulin, Nibali, Bardet, Quintana, ...)
Tímová podpora: Víťaz Froome
Pohyb v pelotone: Víťaz Froome
Taktika: Víťaz Froome
Vrchárske kvality: Remíza
Časovka: Remíza
Zjazd: Remíza
Vrchol sezóny pre cyklistu: Remíza
Skúsenosti s Tour: Remíza
Bonusové sekundy: Víťaz peloton (Dumoulin, Nibali, Bardet, Quintana, ...)
Pavé: Víťaz peloton (Dumoulin, Nibali)
Skóre je 3:2 pre Frooma
Smis
 
Príspevky: 8
Registrovaný: Str 03. Feb 2016 15:41:28

Re: Giro d'Italia

Poslaťod menovatel » Pia 01. Dec 2017 8:15:34

Nemáš tam:
Únava z Gira: Víťaz pelotón.
3:3 :)
Quintana má jedinečnú šancu na Tour, mal by ju využiť tak ako Nibali pred pár rokmi.
menovatel
 
Príspevky: 177
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Giro d'Italia

Poslaťod ostrihaneofce » Pia 01. Dec 2017 9:33:00

Tiež som nadšený, že ho uvidíme na Gire. Vyslovene sa teraz ten pokus ponúkal. Jednou GT sa môže dostať medzi tých, čo vyhrali všetky GT aspoň raz, môže držať titul naraz na všetkých troch GT a zároveň pokúsiť sa o double Giro-Tour. Osobne mi príde možné víťazstvo na tomto Gire cennnejšie ako piate víťazstvo na Tour.
Dosť sa píše, že týmto pokusom môže veľa stratiť, ale veď on aj keby sa sústredí len na TdF, vôbec nie je zaručené ju aj reálne vyhrá :!: :?: Práve že si myslím, že teraz bude mať najväčšiu konkurenciu. Quintana nemá inú možnosť ako ísť na víťazstvo. Vieme, že minulá sezóna bola pre neho a aj pre celý Movistar podpriemerná na GT. Navyše ak sa Landovi vydarí Giro, bude si musieť obhájiť pozíciu tímovej jednotky. Dumoulin bude v plnej forme (nevidím dôvod prečo by išiel Giro). Bude mať stále okolo seba takú tú víťaznú auru z Gira. Vyhovuje mu trasa. Papierovo asi väčší favorit ako Quintana. Do tretice spomeniem Nibaliho. Sicília nesicília, táto Tour je pre neho postavená na mieru. K tomu mu perfektne sedí do sezónneho plánu s klasikami a MS. Ak sa chce 100% pripraviť na jednu GT musí to byť Tour. Reči typu, že ak Giro pôjde na Sicíliu, bude veľmi ťažké nezúčastniť sa...len PR vyjadrenia pre talianov. Myslím, že rozhodnutie padlo dávno (jedine, že by som sa mýlil :P ). A to sú len traja najväčší konkurenti.

Jedine mi je trochu ľúto ostatných borcov v Sky :D Štyri GT za sebou v podstate nedostanú šancu na GT. Aspoň na Vuelte sa môžu realizovať.

K tej prezentovanej trase Gira...na prvý pohľad môže pôsobiť trochu fádnejšie oproti posledným x GT, ale myslím, že o to viac svižnejšie to bude.
ostrihaneofce
 
Príspevky: 155
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Giro d'Italia

Poslaťod majo » Pia 01. Dec 2017 11:16:13

len aby sa Froomy nepokusil o triple GT ak by mu vitazne vysla kombinacia giro-tour to by ostatny sky-aci prisli aj o vueltu :D :D ale to by podla mna uz nesiel kvoli MS
majo
 
Príspevky: 2216
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Giro d'Italia

Poslaťod Keram » Pia 01. Dec 2017 14:46:17

@majo
Pochybujem ze je to v ludskych silach :) Ist tri GT v jednej sezone na vitazstvo. Nie je nahoda ze sa to este nikomu v historii nepodarilo. Froome moze vyhrat 3 alebo az 4 GT za sebou aj ked nie v jednej sezone a to neviem ci sa niekomu uz podarilo. V kazdom pripade ja Frooma chapem. Moze sa stat legendou ak vyhra aj toto double. Stavka je sice vysoka a to sice ze nevyhra 5. Tour ale on aj tak momentalne netaha seriu 4 zasebou lebo mu to pretrhol Nibali takze 5 Tour moze vyhrat aj o rok.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1229
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Giro d'Italia

Poslaťod emor » Pia 01. Dec 2017 19:22:16

Vincenzo Froomiemu nič nepretrhol.. Froomie si to pretrhol sám. Sa skľagaľ ešte pred pavé a na pavé v daždi ani nedošiel , lebo sa zdrúzgal ešte na mokrom asfalte pred úsekmi na pavé. Pistolero sa tiež vyrúbal sám a tak Vincenzo zvyšok pelotónu s prehľadom rozdrvil. Taká bola Tour de France 2014 8-)
Obrázok užívateľa
emor
 
Príspevky: 91
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:09:25

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 42 hostia

cron