Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Giro d'Italia

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Giro d'Italia

Poslaťod ifčopifčo » Pon 07. Nov 2016 10:32:46

Focus-Shimano píše:Na Sanreme nebol za žiadnym autom niesu absolútne žiadne dôkazy že by sa držal auta iba nejaké tvrdenia frustrovaných Talianov....


A keď si to viackrát zopakuješ, tak tomu aj uveríš ;)
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Giro d'Italia

Poslaťod Alex » Ned 05. Mar 2017 18:46:39

http://www.procyclingstats.com/race/Gir ... _Startlist ak len 80% z tých vrchárov pôjde na Giro tak to bude neskutočná bitka
Alex
 
Príspevky: 147
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Giro d'Italia

Poslaťod zakliata.panna » Uto 14. Mar 2017 20:33:04

Myslel som si, že 100. ročník Gira motivuje Petra k účasti. Necelý mesiac po P-R je pohodový čas na zregenerovanie. Chápem, že miluje AToC a tento rok sú vo WT, ale aj tak. V Kalifornii je už legendou, mohol by pokračovať v mytizácii aj na Gire. Kombinácia jarné klasiky - Giro - TdF - kanadské klasiky je tiež zaujímavá. Viem, že bodovačka na Gire nie je taká prestížna ako na TdF, ale taktiež je veľkou poctou, ak ju cyklista vyhrá. A tohtoročné náročné etapy by ho jasne favorizovali. Konkurovať by mohli jedine Gaviria (ak pôjde celé preteky), Nizzolo, Viviani (ak prejde v limite horské etapy). Greipel a Ewam tradičné pôjdu asi len úvodný týždeň.
zakliata.panna
 
Príspevky: 386
Registrovaný: Uto 06. Okt 2015 16:31:23

Re: Giro d'Italia

Poslaťod nat » Str 15. Mar 2017 2:10:55

zakliata.panna píše:Myslel som si, že 100. ročník Gira motivuje Petra k účasti.

Dokial Peto nebude mat 7mi zeleny, tak si nemyslim (ani by asi nebolo mudre), zeby zmenil uspesnu pripravu na TDF.

Extra ak Specialized plati vacsinu jeho platu, a ten ma extra dovod, aby Peto bol na ToC.

Ked Peto da 7mi tak si myslim, ze ho urcite na GIre uvidime. Podobne keby vyhral dost Flamskych klasik tak urcite ho uvidime na Ardenskych ci dokonca na Lombardii (v nastaveni ich vyhrat:).
nat
 
Príspevky: 262
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Giro d'Italia

Poslaťod motyliLET » Str 15. Mar 2017 20:48:26

aj ked na giro sa chysta velmi silna enklava vrcharov vidim to na jednostrannu zalezitost v podani indiana tento rok
motyliLET
 
Príspevky: 269
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Giro d'Italia

Poslaťod MartinM » Sob 18. Mar 2017 9:03:35

Ja to tiež vidím na Indiána. Teraz má každý jazdec väčšiu šancu byť v top 5 na TdF, keď všetci sa budú biť o Giro a výťaz je asi dopredu jasný. :D Ale na Giro sa teším možno niekto prekvapí. Celkom dobre zatiaľ išiel Thomas, keby SKY zajazdili o trochu lepšie časovku, tak by stál na pódiu a možno by bojoval o prvé miesto. On môže prekvapiť najskôr.
MartinM
 
Príspevky: 9
Registrovaný: Uto 02. Aug 2016 9:33:53

Re: Giro d'Italia

Poslaťod majo » Str 12. Apr 2017 6:27:31

vdaka zraneniu Arua bude lidrom Astany na gire Scarponi...totuto chlapikovy to prajem...urcite si to zasluzi za vsetku tu robotu co odvadza cele roky pre inych...snad sa mu bude darit
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Giro d'Italia

Poslaťod Alex » Pon 01. Máj 2017 22:49:46

http://www.cyclingnews.com/news/giro-di ... o-stelvio/ tak toto je podľa mňa pekná blbosť.....
Alex
 
Príspevky: 147
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Giro d'Italia

Poslaťod Keram » Uto 02. Máj 2017 13:02:18

Alex píše:http://www.cyclingnews.com/news/giro-ditalia-adds-new-descending-classification-with-segments-including-passo-dello-stelvio/ tak toto je podľa mňa pekná blbosť.....


Ak tomu spravne rozumiem tak nebude to tak ako KOM kde to berie prvy kto prejde ale vsetkym idu merat casy a kto to najrychlejsie zleti tak vyhrava? No je to dost kontroverzne ale mne sa to naopak paci :lol:
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1229
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Giro d'Italia

Poslaťod elviska » Uto 02. Máj 2017 16:15:51

Keram píše:
Alex píše:http://www.cyclingnews.com/news/giro-ditalia-adds-new-descending-classification-with-segments-including-passo-dello-stelvio/ tak toto je podľa mňa pekná blbosť.....


Ak tomu spravne rozumiem tak nebude to tak ako KOM kde to berie prvy kto prejde ale vsetkym idu merat casy a kto to najrychlejsie zleti tak vyhrava? No je to dost kontroverzne ale mne sa to naopak paci :lol:

No aj podla mna je to pekná blbost, ale myslím si pár zjazdárov by to napr uvítal, napr taký Nibali alebo Peter. Ale Peter na Gire neštartuje. Inak hned ma napadla Tour de France2015 a 16. etapa. :lol: https://www.youtube.com/watch?v=QRT0UXuYmiQ https://www.youtube.com/watch?v=0hiv6Y2zh7I
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Giro d'Italia

Poslaťod hujhe » Uto 02. Máj 2017 18:44:57

tá klasifikácia mi príde tiež blbosť. Keď to naozaj bude ten čo bude mať najlepší čas, tak to v pelotóne môže dosť narobiť šarapatu pri takom zjazde. Podľa mňa by stačilo keby to vyhral niekto z úniku, kto prejde prvý pásku. No uvidíme aké to bude v praxi. Určite to majú nejak otestované.
hujhe
 
Príspevky: 457
Registrovaný: Sob 18. Feb 2017 12:06:22
Bydlisko: GB

Re: Giro d'Italia

Poslaťod dexterko » Štv 04. Máj 2017 21:16:50

Môj skromný tip na bedňu:

1. Thomas
2. Pozzovivo
3. Mollema

Nairo nedokončí, Vincenzo bude mať problémy. ;)

Prajem veľa trojtýždňovej zábavy.
Obrázok užívateľa
dexterko
 
Príspevky: 689
Registrovaný: Str 18. Feb 2015 18:42:24

Re: Giro d'Italia

Poslaťod Zutu » Štv 04. Máj 2017 22:28:22

dexterko píše:Môj skromný tip na bedňu:

1. Thomas
2. Pozzovivo
3. Mollema

Nairo nedokončí, Vincenzo bude mať problémy. ;)

Prajem veľa trojtýždňovej zábavy.


Myslim si, ze je dost velka pravdepodobnost, ze Nairo nedokonci. Ak sa nahodou nebude pretek vyvyjat podla jeho predpokladov, asi to zabali a zameria sa na Tour. Ale ze sa dostane do problemov aj Nairo aj Vincenzo sucastne si nemyslim :)
Uz nech to zacne :D ...hlavne na pondelok som zvedavy
Zutu
 
Príspevky: 178
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Giro d'Italia

Poslaťod Alex » Štv 04. Máj 2017 23:16:10

1. Pinot
2. Thomas
3. Kruijswijk
4. Nibali
5. Mollema
Nairo DNF
Bodovačka Modolo
Vrchár Fraile
Etapové víťazstvá: Costa, Rolland, Dennis
Tímová klasifikácia Cannondale
Alex
 
Príspevky: 147
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Džíro

Poslaťod berloq » Pia 05. Máj 2017 1:24:28

Je to tu! Nekonečné čakanie skončilo. Priznám sa, že po oznámení trasy Gira 2017, som sa netešil na nič viacej, ako na tento pretek. V modernej histórii sa iba pár ročníkov mohlo rovnať so slávou TdF. Tento to bude! Giro bude po rokoch opäť stáť za to! Krásou, mediálnym ohlasom, kvalitou! Žiadne náhradné zostavy, žiadni béčkoví lídri. Naopak veľa tímov do Talianska posiela tím, ktorý ide niečo veľké dokázať. A napriek tomu, že ten list veľkých hráčov sa za posledné obdobie celkom zredukoval, stále je to z tohto hľadiska ročník porovnateľný možno s rokom 2011. Naozaj, takto veľa naozajstných a silných lídrov na Gire často vidieť nie je.

V zime ale ešte aj počas sezóny sa objavovali také informácie, ako niektorí jazdci rozprávajú, vraj im bude trasa sedieť. To sa iba ťažko predstavuje... Podľa mňa tá trasa naozaj a reálne sedí tak 3 ľuďom. Ten prvý je jednoznačne Quintana, ten z tej brutálnosti môže neskutočne vyťažiť. Druhým je Nibali, ten už má veľa za sebou a je takým univerzálom, že je jedno ako je daná Grand Tour vystavaná. A tým tretím bol Aru, ten taktiež dokázal v ťažkom teréne trápiť slabších súperov... Lenže Aru sa účastniť nebude. Tá trasa po stránke náročnosti berie dych... Na prvý pohľad tam je 11 etáp v ktorých sa dá hýbať poradím. Tak veľa ťažkých horských etáp a hlavne šialený posledný týždeň. Ak niekto ide na Giro spoliehať na časovky a uvažovať o trase ako o vyváženej, ten sa zrejme prepočíta.

Quintana jediný neohrozený favorit?

Nairo Quintana ide do preteku ako jednotka. Všetko v celkovom poradí sa bude odvíjať od toho, ako sa bude dariť Quintanovi. A jeho jarná forma súperom veľké šance nedáva. Tam kde sa chcel ukázať, tam skrátka zabral a súperov nechal za sebou. Quintana nie je žiadny zelenáč a už ani mladíček, na GT by ho už nič nemalo prekvapiť. Do Talianska vezie neskutočne silnú zostavu a podľa toho ako Movistar zvládal jarné etapové preteky, môžeme konštatovať, že priváža supertím. Takže všetko okrem víťazstva bude sklamaním. Otázky sú dve. Prvou je jeho správanie v preteku. Všetkých stále utvrdzuje, že tým úplne primárnym cieľom je Tour, to by mohlo znamenať, že od neho na Gire nemusíme úplnú ofenzívu vôbec vidieť. Druhou otázkou je fakt menom Giro. Ak som písal, že ho nemôže nič prekvapiť, tak zrejme môže... V roku 2014 sa na Gire prvou polovicou pretrápil a nebyť pochybného zjazdu, tú stratu by zmazával iba veľmi ťažko, napriek tomu, že mu v treťom týždni sotva kto stačil.

Nibali ide do boja

V roku 2015 sme hovorili o nejakej „Fantastic Four“. Pravda je taká, že to dávno neplatí. Tie nožnice sa už oveľa viac otvorili a medzi tými jazdcami sú už väčšie rozdiely. Na konci minulého Gira, som konštatoval, že toto vyhrané Giro je pre Nibaliho takou výstrahou... Vyhral, ale to mu už druhýkrát stačiť nemusí. A na Quintanu zrejme ani nebude. V sezóne nič nenasvedčovalo tomu, že by Nibali pojal prípravu inak. Chorvátsko považujem za celkom pozitívny náznak jeho formy, ani náhodou nedominoval, no jazdil na čele. Ak by Nibali zase v úvode stratil, a bolo by to na Quintanu, otáčať to bude ťažko. Na druhú stranu, ak aj stratí a následne bude silný, bude tým najhorším možným súperom pre kohokoľvek. Proti Nibalimu je ťažké pretekať. Nibali usiluje o svoju piatu GT a tretie Giro, to už sa dostávame na neskutočné čísla!

Som zvedavý ako Giro ďalej zamieša kartami. Určite tam budú výpadky – formy, ale aj tie celkové... Som zvedavý na Pinota. Od roku 2014 na GT nič neukázal, pri tom bol vždy na jarných pretekoch skvelý. Veľkou slabinou mu je, že Giro vôbec nepozná. Na druhú stranu na Gire môže viac ukázať svoj vrchársky talent. Z vrchárskeho pohľadu je ešte viac zaujímavý Landa. Ten by mal mať tie najvyššie ambície, pretože medzi súčasnými profíkmi nie je veľa jazdcov, ktorí dokážu v stúpaniach to čo on. Škoda tej kombinácie s Thomasom. Thomas nie je vrchár, on je produkt, ktorý znesie neuveriteľné dávky. Lenže je to prestavba na silu. V polovici môže dominovať, v druhej polovici môže dostávať 10 minútové nálože. Podobnú prestavbu zvládol zatiaľ len Wiggins, všetci ostatní zostali napriek očakávaniam ďaleko.

Teším sa!
Obrázok užívateľa
berloq
 
Príspevky: 522
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Giro d'Italia

Poslaťod eres » Pia 05. Máj 2017 8:05:51

Ja len dodám, že to môže byť veľmi zaujímavé už od úplného začiatku - na severe Sardínie vie celkom pekne fúkať, teraz v máji určite, sám som to pred rokmi zažil v časti dnešnej etapy cca Santa Teresa, Palau, Costa Smeralda, Olbia.

Vôbec by ma neprekvapilo, ak by niektorý z favoritov pochoval svoje šance a nádeje hneď dnes, na vetre v prvej etape...
Bicykl je zdrojem zábavy, kde chci, tam sám se zastaví...
Obrázok užívateľa
eres
 
Príspevky: 260
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Thomas

Poslaťod sportovec » Pia 05. Máj 2017 8:07:08

berloq píše:Thomas nie je vrchár, on je produkt, ktorý znesie neuveriteľné dávky. Lenže je to prestavba na silu. V polovici môže dominovať, v druhej polovici môže dostávať 10 minútové nálože. Podobnú prestavbu zvládol zatiaľ len Wiggins, všetci ostatní zostali napriek očakávaniam ďaleko.

Tak, tak. Neviem čo s tým Thomasom porobili .... ešte v roku 2014 bola vyrovnaná rozbíjačka so Saganom na E3 Harelbeke a odvtedy ho pomaly tlačia do GC na etapákoch či GT. Síce v roku 2015 bol popri Froomovi na TdF dlho v top10, ale bolo to trápenie.
Obrázok užívateľa
sportovec
 
Príspevky: 388
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Giro d'Italia

Poslaťod simko » Pia 05. Máj 2017 10:30:50

ano treba uznat ze tento rok sa na Gire schadza vela zaujímavých mien. velmi som zvedavy na Dumoulina, ktory na posledných fotkách vyzera chudy ako nikdy predtým. takisto Thomas vyzera byt vyborne pripraveny ale nie som o nom presvedceny z hladiska konzistentných 3 tyzdnov.

vaznymi adeptami na podium pre mna aj Adam Yates a takisto Landa (ak bude mat vrcharsku formu Giro 2015)

co sa tyka spurtov tak velmi zaujimave budu suboje Gaviria vs. Ewan. je to asi prvy krat co sa takto priamo stretnu na etapaku, na ktory buduju formu. malo sa tak stat uz na tohtorocnom T-A ale Ewan tam tusim hned v prvej etape odstupil kvôli padu. ja si myslim ze Ewan bude uspesnejsi. netreba ale zabudnut aj na Andreho.
simko
 
Príspevky: 1709
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Giro d'Italia

Poslaťod paula@sile » Pia 05. Máj 2017 13:53:45

ja sa na giro tiez tesim, po tych kopcekoch, pahorkoch a hellingenoch u jarnych klasik, konecne poriadne kopce, najviac na ten posledny tyzden… ;)
moj favorit je nibali, prajem mu to tretie vitazstvo, zvedava som na dumoulina, kedze skoro vobec nepretekal, v akej forme sa predstavi a drzat palce budem aj dalsiemu hollanderovi kruijswijkovi
co sa tyka tych zjazdarskych premii, tak som rada, ze ich usporiadatelia napokon zrusili, pretoze
pravdu povediac,mam dost, ked pozeram normalne zjazdy a aby sa pretekari koli 500e dolamali,
to nepotrebujem vidiet live
dufam, ze pridu vsetci o tri tyzdne bez padov a zraneni do ciela

tu jeden link na ukazkovy zjazd, od koho ineho ako od nibaliho 8-)

https://www.radsport-news.com/sport/spo ... 103546.htm
paula@sile
 
Príspevky: 304
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Giro d'Italia

Poslaťod Milanj55 » Pia 05. Máj 2017 18:13:33

Zdravím Vás priatelia, tak kolotoč sa opäť rozbehol a my sme vo svojom živle. Tak dnešná úvodná etapa to bola doslova smršť BOH. Najskôr skoro celodenný únik v podaní Benedettiho, ktorý získal vrchársky dres a ten záver tak to bola doslova bomba. V záverečných dvoch kilometroch sa objavila trojica BOH Postelberger,Sam Bennet a Muhleberger a tým pádom BOH získala aj ružový dres.Po prvom dni je to doslova šok pre ostatné tímy a nečakané sa stalo skutočnosťou a určite zavládne veľká spokojnosť za predvedené výkony a vyjadrenia športového riaditeľa boli z ríše snov. Aspoň na chvíľu zavládne pohoda v tíme a z väčšou chuťou sa môžu venovať svojej práci. Prajem im veľa úspechov do ďalších etáp a nech sa všetkým zúčastneným vyhnú pády a zranenia.Prajem Vám pekný deň priatelia.
Milanj55
 
Príspevky: 186
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 78 hostia