Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Giro d'Italia

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Giro d'Italia

Poslaťod paula@sile » Pia 27. Máj 2016 20:00:47

@ sportovec
vdaka..... :)
paula@sile
 
Príspevky: 304
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Grande Nibali

Poslaťod berloq » Pia 27. Máj 2016 22:05:45

Nibali je bojovník! A to neskutočný! Skrátka šampión... A aj keď mu vlastne nijako zvlášť nefandím, jeho schopnosti rešpektujem. Je to jeden z top cyklistov súčastnosti a už teraz by sa mal radiť medzi najlepších Talianov, ktorí kedy na bajku jazdili. Dnes ukázal srdce a morál...

Ale predsa len... Všimli ste si ako sa mu to všetko zišlo? Až neskutočné... Krujswijkovi sa stalo, čo sa stalo, Valverde v naozajstných horách na najlepších nemá, Majkovi to tiež príliš nejde, Zakarin sa chudák neskutočne vysekal a Chaves to napálil už na Agneli, teda strašne skoro a to posledné stúpanie mu už príliš nevoňalo. Pred Nibalim všetka česť a nijako nechcem znižovať jeho výkon, ale to, že za nimi kúsok išli z úniku Nieve a dokonca Ulissi dokončil tesne za Chavesom,to niečo vypovedá. Trúfnem si povedať, keby sa to nejako pozliepalo v tom zjazde, tak Nibali by určite všetkým neufrčal. Ale... šťastie praje pripraveným a v tomto prípade odvážnym! A to Nibali bol... skvelé víťazstvo.

Inak neviete niekto, prečo začal Nibali pretáčať takú strašnú kadenciu? To už konkuruje Froomemu, ešte aj často jazdi len v sedle. Dosť zmena... Nibali šliapal vždy taký normál a keď stál v pedáloch skôr tam mal naložené.

Krujswijk má teda poriadnu smolu... ani neviem čo k tomu napísať... Mal ho Nibali čakať? Po minulej sezóne už neviem vôbec čo čakať... keby ho počkal, asi by sa nič nestalo. Ale asi sa hralo o veľa.

Zajtrajšia etapa je zdrvujúca. To bude ešte veľká show.
Obrázok užívateľa
berloq
 
Príspevky: 522
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Giro d'Italia

Poslaťod majo » Pia 27. Máj 2016 23:04:18

krasa priam az nadhera skoda len ze az tak vela rozhoduju pady

@berloq
podla mna nebol dovod aby nibali cakal ved to bola cista jazdecka chyba holandana v zjazde...nic viac a nic menej...no ale skoda ja som fandil lietajucemu holandanovy...uz minuly rok sa mi pacil a tento rok mi pripadal naozaj najsilnejsi...minuta by este dnes rano prenho asi nic neznamenala ale zajtra uz na to asi nebude mat...uvidime...teraz dufam ze esteban pred zlalokom udrzi lebo mi je predsalen sympatickejsi...a tajne dufam este v majku ze to zajtra skusi a vytiahne na top3 ale sam tomu prilis neverim
majo
 
Príspevky: 2224
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Giro d'Italia

Poslaťod MichalJ » Pia 27. Máj 2016 23:26:46

Tiež ako veľmi mi je Kruijswijka ľúto, tak Nibali s Chavesom vážne nemali dôvod ho čakať, bola to jeho chyba. Žiadny defekt, žiadna mechanická chyba, ale jazdecká. Nechal sa asi v tom zjazde trochu uniesť, predsalen obaja aj Nibali aj Chaves vyzerajú, že sú lepší zjazdári ako on.
A podľa správ na CN má dokonca zlomené rebro, a je otázne, či vôbec zajtra nastúpi. :(
MichalJ
 
Príspevky: 369
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35
Bydlisko: Bratislava/KNM

Giro d'Italia 2016 stage 19.

Poslaťod sportovec » Sob 28. Máj 2016 11:22:03

Kruijswijk a Zakarin - veľmi smutné :( Tento šport je tvrdý a prináša nečakané zvraty. Tu sa len potvrdzuje, že každá GT končí naozaj až v cieli.

Nibali - podľa mňa má skvelú regeneráciu. Deň za dňom podáva slušné výkony. Celkom slušnú formu mal aj na začiatku, ale samozrejme nie top ako mal Kruijswijk. Mohol ten úvod jazdiť trošku menej heroicky (adekvátne forme) a celé to mohlo byť trochu inak.

Valverde - pripravil sa na Giro dobre, ale podcenil výšky nad 2000 m.n.m, a namiesto toho aby držal jazyk za zubami po prvej etape, kde to pocítil (a dostal slušný náklad), tak to roztrúbil do sveta a súperi sa s ním zase včera nemaznali.

Chaves si šlape svoje, tak uvidíme, čo to bude dnes bude za peklo, Astana mu to ružové tričko nenechá len tak.
Obrázok užívateľa
sportovec
 
Príspevky: 388
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Giro d'Italia

Poslaťod bloy » Sob 28. Máj 2016 12:52:28

Športovec, presne to ma napadlo, podľa mňa toto Alejandro podcenil a ukázalo sa, že tá jeho taktika príliš netrénujem (však závodím) a nechodím na vysokohorské sústredenia má aj slabiny. Mali v Mobistare premýšľať, že sú tam dve etapy - a to veľmi dôležité - kde budú vo vysokej nadmorskej výške a že by to bolo treba vziať v úvahu, lebo Alejandro predsa len nie je Kolumbijec, ktorý sa tam cíti ako ryba vo vode. Obávam sa, ale že je to aký je Valverde fenomén v tomto troška obmedzuje kritický úsudok. Alejandro je mazák, poradí si - to je síce vo všeobecnosti pravda, ale dnes rozhodujú detaily, myslím, že v tomto mohli niečo urobiť.
"“Byl jsem ze začátku takový méně průbojný a Cavendish mi radil, abych se nebál používat lokty a nikdy nikomu nic nedaroval." Petr Vakoč
Obrázok užívateľa
bloy
 
Príspevky: 677
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36
Bydlisko: Bratislava

Alejandro Valverde

Poslaťod sportovec » Sob 28. Máj 2016 14:42:02

bloy píše: ... a nechodím na vysokohorské sústredenia ...

Pri tejto situácii, ako sa to nakoniec celé vyvinulo (Kruijswijk spadol), mu to jedno poriadne vysokohorské-sústredenie možno mohlo stačiť na víťazstvo :( Jemu tam stačilo len lepiť diery, žiadne heroické výkony ... veď včera na štarte na Chavesa strácal len 23s a na Nibaliho mal pekný náskok 1m 20s - a to už samozrejme po náklade čo dostal v 14. etape ...
Obrázok užívateľa
sportovec
 
Príspevky: 388
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Giro d'Italia

Poslaťod bloy » Sob 28. Máj 2016 17:57:35

Myslím, že som ani dlho nemusel čakať na príklady toho ako si pomáhajú cyklisti jednej národnosti - dnes to predviedol Rigo a dokonca čiastočne aj Kangert.
"“Byl jsem ze začátku takový méně průbojný a Cavendish mi radil, abych se nebál používat lokty a nikdy nikomu nic nedaroval." Petr Vakoč
Obrázok užívateľa
bloy
 
Príspevky: 677
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36
Bydlisko: Bratislava

Re: Giro d'Italia

Poslaťod ondro » Sob 28. Máj 2016 18:07:00

@bloy
Każdé porovnanie trochu kríva. Iné je niekomu potiahnuť a iné dostať zákaz pretekať, aj keď na to mám. To sa aj v rámci jedného tímu ťažšie znáša.

A inak kto teda obsadil pódium? Staré pasty zase, neni o čom.
ondro
 
Príspevky: 112
Registrovaný: Štv 02. Apr 2015 23:27:29

Re: Giro d'Italia

Poslaťod West » Sob 28. Máj 2016 19:06:49

Ako to tento človek robí? Písal som síce že Nibaliho odpisovať dopredu je riziko, ale naozaj som neveril že sa dokáže takto zdvihnúť. On určite nie je najlepší vrchár na svete, ale tá jeho bojovnosť, neústupnosť a všestrannosť z neho robí šampióna.
West
 
Príspevky: 334
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Giro d'Italia

Poslaťod bloy » Sob 28. Máj 2016 20:08:22

West píše:Ako to tento človek robí? Písal som síce že Nibaliho odpisovať dopredu je riziko, ale naozaj som neveril že sa dokáže takto zdvihnúť. On určite nie je najlepší vrchár na svete, ale tá jeho bojovnosť, neústupnosť a všestrannosť z neho robí šampióna.


Najlepší vrchár je v súčasnosti asi Nairo, to ale nemusí stačiť na víťazstvo.
"“Byl jsem ze začátku takový méně průbojný a Cavendish mi radil, abych se nebál používat lokty a nikdy nikomu nic nedaroval." Petr Vakoč
Obrázok užívateľa
bloy
 
Príspevky: 677
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36
Bydlisko: Bratislava

Re: Giro d'Italia

Poslaťod Keram » Sob 28. Máj 2016 21:02:20

Neskutocny zaver. Pravy sampion ten Nibali. Priznam sa ze ked Nibali odtrhol Chavesa nevedel som ze co si mam vobec priat. Nibali vitazstvo je epicke ale viac by som to prial asi Chavesovi. Raz by som chcel vidiet aj na Tour taky tesny suboj ako toto Giro alebo vlanajsiu Vueltu kde tiez Aru urval GC v predposlednej etape.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1231
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Alejandro Valverde

Poslaťod sportovec » Sob 28. Máj 2016 22:06:15

sportovec píše:
bloy píše: ... a nechodím na vysokohorské sústredenia ...

Pri tejto situácii, ako sa to nakoniec celé vyvinulo (Kruijswijk spadol), mu to jedno poriadne vysokohorské-sústredenie možno mohlo stačiť na víťazstvo :(

Presne to povedal aj víťaz dnešnej etapy:
"Once we crossed 2,000 metres, it suited me - yesterday was the same. I've stayed here for training camp three times, and I knew if I survived in the front when we got to 2,000 metres nobody could beat me. I know the reason - I stayed six weeks in altitude training camp."
http://www.cyclingnews.com/news/giro-di ... ne-quotes/
Obrázok užívateľa
sportovec
 
Príspevky: 388
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Giro d'Italia

Poslaťod Focus-Shimano » Ned 29. Máj 2016 17:12:57

Tak a máme po Gire s víťazom som spokojný aj keď ešte viac by ma potešila výhra Stevena ale čo už.Som rád že to nevyhral cháves on neukázal jediný útok stále sa viezol za zadným kolesom buď Nibaliho alebo Stevena ale to je u Orici bežné..
Obrázok užívateľa
Focus-Shimano
 
Príspevky: 764
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:35:06

Re: Giro d'Italia

Poslaťod berloq » Ned 29. Máj 2016 17:58:48

Keby sme videli pred Girom výsledné pódium... asi by to veľa ľudí až tak neprekvapilo, že? Tak nejak sa tam tí naozajstní favoriti poskladali... Ale po tom aký priebeh sme videli, je to pódium značne bizarné. Giro po minuloročnej dominancii predviedlo oveľa vyrovnanejšiu tvár a najmä tá posledná časť, ktorá začala povedzme tou etapu v Júlskych Alpách bola parádna (naopak dovtedy to bolo veľké vyčkávanie). Určite potešilo opäť aktívne pojatie tých horských etáp, čo sa možno tak prenieslo z minuloročných GTs. A končíme veľkou talianskou slávou v Turíne. Inak myslíte, že Turín dali preto cieľové mesto, lebo Miláno malo dohodnuté finále LM? Len taká teória, ale ako rozdelenie propagácie dvoch konkurenčných miest, prečo nie...

Grande Vincenzo! Nibali ukázal, kde ležia jeho kvality a kvality ostatných pretekárov. Ako som pred Girom písal... On je jazdec úplne niekde inde, ako jeho súperi. A dá sa povedať, že sa to na konci vyplnilo. Vlani na Tour mu stačili 4 etapy na to, aby sa dostal na 4. miesto na TdF... tentokrát mu stačili 2 etapy, aby vyhral Giro! To je až neskutočné... Nibali ukázal, že je nezlomný, bojovný a vytrvalý šampión, ktorý vie víťaziť aj zo stratených pozícií. Za tomu patrí veľký obdiv, môže z toho len ťažiť. Štvrtá vyhraná GT? To je veľkolepé...

Lenže toto Giro je pre Nibaliho zároveň veľkou výstrahou. Silní jazdci ako Contador alebo Froome by to tu mali ľahké... Nibali pripravený nebol... a to ani náhodou. A ako som písal po 19. etape, napriek odvážnym a nebojácnym výkonom Nibaliho, tá súhra okolností zohrala druhú polovicu úspechu. Je to paradoxné, ale Nibalimu odpadli v posledných dvoch etapách všetci súperi. Krujswijk z pochopiteľných dôvodov a Chaves napriek veľkému progresu (predsa len, až do Vuelty to bol jazdec prvého týždňa) v závere už nemal ani zďaleka toľko síl ako napr. v Dolomitoch. Valverde o víťazstvo od určitého momentu nebojoval, Majka asi sklamal, pretože sa vlastne ani raz o nič nepokúsil. Tieto faktory Nibalimu z veľkej časti vyhrali Giro, on ani náhodou nad konkurentmi nedominoval, neprevyšoval ich výkonnosťou... skôr naopak, po dvoch týždňoch bol na odpis. Pretože tá horská časovka, to bola na jeho pomery veľká katastrofa.

Tak sa zamýšľam... Už viackrát sme sledovali GT, kde víťaz získal trikot až v poslednej možnej chvíli (napr. Evans 2011 alebo aj vlani na Vuelte), ale víťaza, ktorý sa de facto 2 týždne buď trápil alebo ledva držal, to snáď nepamätám.

No a posledným dielom do Nibaliho skladačky bol neskutočný tím. Astana na Gire opäť po roku výrazne prevýšila konkurenciu a vlastne sa dlho zdalo, že snáď sa len samotný líder nezvládol pripraviť. Kangert, Fuglsang a Scarponi predvádzali skvelé výkony. Samotný Scarpa keby jazdil v inom tíme s podporou, nepochybne bol vo forme, že by bojoval o top 5. Predstava, že Nibali je vo forme, ako napr. na Tour14, s takýmto tímom by bolo rozhodnuté skôr než by sa začalo.
Obrázok užívateľa
berloq
 
Príspevky: 522
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Giro d'Italia

Poslaťod Keram » Ned 29. Máj 2016 18:52:14

Nizollo ked uz konecne vyhral tak ho diskvalifikuju. Neni mu sudene :lol:
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1231
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Giro d'Italia

Poslaťod dexterko » Ned 29. Máj 2016 21:04:27

berloq píše:Inak myslíte, že Turín dali preto cieľové mesto, lebo Miláno malo dohodnuté finále LM? Len taká teória, ale ako rozdelenie propagácie dvoch konkurenčných miest, prečo nie...



Myslím, že to bolo skôr vynútené ako plánované. Neviem si predstaviť ako by sa dalo organizačne zvládnuť finále LM a hneď nasledujúci deň etapu GT.
Zo skúseností z TDF viem, že v štartových a cieľových miestach a mestách sa organizácia začína už minimálne deň aj dva pred podujatím. Kvôli LM bolo celé Miláno hore nohami už pár týždňov pred, a včera to tam musel byť masaker ohľadom bezpečnosti, uzávierok ciest a pod. A viem si predstaviť, že minimálne do rána to nebolo inak. Preto bolo absolútne nereálne hocičo usporiadať hneď na druhý deň.

Turín je preto logickým riešením aj s ohľadom na to, že je neďaleko Milána aj posledných etáp. Hlavne je to veľkomesto hodné usporiadania záverečného ceremoniálu. Či to má niečo spoločné s konkurenciou, posúdiť neviem. Nie som veľmi informovaný v tomto smere.
Obrázok užívateľa
dexterko
 
Príspevky: 689
Registrovaný: Str 18. Feb 2015 18:42:24

Re: Giro d'Italia

Poslaťod dexterko » Ned 29. Máj 2016 21:47:49

Nechcem nejako hodnotiť celú GT, keďže už ich tu bolo aj bude veľa. A ani sa na to nejak necítim, nakoľko som kvôli práci niektoré etapy poriadne nevidel, hlavne Dolomitské.

Špurtéry: Stalo sa čo sa stalo. Rovinky si odjazdili potom už nemali nárok. Preto sa najväčší machri rozhodli opustiť tour skôr ako by sme si želali. Môžme na to nadávať ale aj chápať. MS + TDF bol až priveľký dôvod na zotrvanie až do konca pre Kittela a Greipela. Viviany chytil limit, škoda. No či by to nevzdal aj on, sa už nedozvieme. Ostatne naskytla sa Talianskym hráčom veľká príležitosť, využiť ju však nedokázali. A už keď sa zdalo, že by to mohlo klapnúť, tak zaúradovala jury. Možno spomenúť 11. etapu, ale nebol to klasický špurt.

Vrchári: Nibali, zvláštna kapitola tohtoročnej edície. Odpisovaný žralok, aj vo svojej hlave už na pol ceste doma, sa pred poslednými dvoma etapami napil zo zázračného alpského prameňa a všetkým ukázal kto je doma pánom. Tiež som toho názoru, že sa mu v posledné dni zišlo až priveľmi ,,náhod,, a pre neho šťastných udalostí. V prvom rade pád Kruijswijka kvôli gélovej tyčinke. Valverdeho nepripravenosť, možno podcenenie spojenia vysoká výška = riedky vzduch. Vyhorenie Chávesa v rozhodujúcich kopcoch. Absolútne laxné a pasívne pojatie boja o pódium Rafala Majku. Pády Zakarina a Landu. No proste bolo toho dosť aby to starý mazák Vincenzo nedokázal využiť. Ale ako píše aj Berloq, v konkurencii trojky C+F+Q by to bolo žalostne málo. Ale na to sa už história pýtať nebude. Bojoval proti tým a tomu čo bolo na Gire a v konečnom účtovaní bol najlepší. Samozrejme tým nechcem povedať, že je víťaz nezaslúžený, určite vyhral právom. Dokázal sa dostať skoro z už beznádejnej situácie až na vrchol. Viac by si to možno zaslúžil len Kruijswijk, avšak ten urobil jednu chybu a bol za ňu kruto potrestaný.

Svoje si určite odjazdili Cháves, Valverde, Amador a veľa ďaších. Milo prekvapili Jungels, Zakarin, mňa osobne aj Urán. I keď som si ho dal do týmu na VG tak som mu veľmi neveril. Viacerých sklamal možno Majka, iste nie 5. miestom, ale svojim štýlom závodenia, možno na viac nemal, ale nepokúsiť sa ani o jeden atak.? A to má takého dobrého učiteľa v týme. To už aj Nairo pochopil, že bez útočenia nevyhrá. Iste by sa dalo písať aj o viacerých v pozitívach či negatívach, ale zasa až tak do podrobna som to nesledoval. To už nechám na kompetentnejších.

Tak či onak, z toho čo som mal možnosť vidieť a na tom sa zhodneme zrejme viacerí, toto bolo krásna GT. Napínavá, útočná, prekvapivá, vyrovnaná až do posledného kopca, plná sĺz od šťastia aj smoly (teda tých čo tam boli, nie našich :lol: ). Ešte aj v derniére museli siahnuť po neutralizácii aby uhasili rodiace sa veľké plamene. Podľa mňa to nebolo veľmi košér, ale o víťazovi GT majú rozhodnúť kopce. Ja som spokojný a spánok budem mať kľudný. ;)
Obrázok užívateľa
dexterko
 
Príspevky: 689
Registrovaný: Str 18. Feb 2015 18:42:24

Re: Giro d'Italia

Poslaťod ifčopifčo » Pon 30. Máj 2016 10:48:13

Pridám aj ja zopár svojich postrehov z Gira. Najskôr všeobecne, veľmi sa páčilo že sa rozhodovalo až v závere, bolo to dramatické až do konca a tak sa mi to páči a tak to má byť ;) Myslím si že aj toto Giro potvrdilo že cyklistika je čistejšia, nie sú v nej supermani ktorí prejdú 3-týždňovým etapákom bez zaváhania, každý mal svoje silné ale aj slabé chvíle. Takže recept na víťazstvo je jasný, minimalizovať straty v svojich slabších dňoch a naopak čo najviac rozdrviť súperov keď mám dobré nohy a trpia iní. Aj Kruijswijkova chyba bola výsledkom aktívnej cyklistiky, vyplynula z toho že v tom čase podával výkon na hrane svojich možností. Škoda toho pádu, takto sa nedozvieme či by zdravý ustál tlak súperov.
Šprintéri - až prekvapujúco veľký bol rozdiel medzi špičkou (Kittel, Greipel) a zvyškom. Sklamali Taliani, nezískať doma ani jedno víťazstvo (v šprinte) je aj pre nich určite sklamaním a minimálne od borcov ako sú Modolo, Viviani či Nizzolo sa čakalo viacej. Nizzolovi ako keby nebolo súdené vyhrať na Gire etapu, vyhral síce bodovačku ale asi by ten dres vymenil za víťazstvo v etape. Ewan sa presvedčil, že vyhrať etapu na GT je oveľa ťažšie ako ju vyhrať na týždennom etapáku. Ale jeho čas ešte príde.
Sklamania
Pozzovivo, top 10 bolo asi povinnosťou pre tohto cyklistu v najlepších rokoch na domácej pôde, žiaľ, Domenico ako keby bol už za svojim zenitom, prial som mu top 5 ale on pohorel.
Urán, áno skončil síce 7. ale od cyklistu ktorý tu dokázal byť už 2x druhý som očakával viacej.
Landa - pribudol ďalší cyklista ktorému viacej vyhovuje útočiť zo zálohy ako byť jasným lídrom?
Hesjedal - spoliehal sa na svoj výborný tretí týždeň? V tom prípade ale treba do toho tretieho týždňa vydržať. Inak predviedol iba lajdácke vozenie sa vzadu.
Príjemné prekvapenia
Roglič - je to až neuveriteľné ako sa zrazu objavil výborný časovkár, príjemné spestrenie Gira.
Jungels - máme tu po Dumoulinovi ďalšieho GC cyklistu Indurainovského typu? Vyzerá to že áno, vydržal celé tri týždne a celkové 6. miesto je výborné, skrýva veľký potenciál, teším sa na jeho ďalšie napredovanie.
Etixx - vôbec celý Etixx predviedol na Gire výborné výkony, Brambilla sa ukázal ako skvelý pomocník ale aj skvelý bojovník o čiastkové úspechy. 4 víťazstvá + Jungelsove 6. miesto v GC, etapy v ružovom, kto to čakal od zostavy bez nejakých hviezd okrem Marcela?
Ciccone - prekvapujúci víťaz etapy, 21 ročný zobák zatienil a nahradil svojich skúsenejších kolegov ako Pirazziho či Colbrelliho od ktorých sa asi očakávalo viacej.
Ostatní
Majkove 5. miesto je pekné ale získal ho dosť neatraktívnym spôsobom. Ulissi získal 2 etapové víťazstvá a bol viditeľný, výborné Giro z jeho strany. Je mi ľúto že Damiano nezískal vrchársky dres, mal smolu že Nieve mohol ísť po odstúpení Landu na seba. Zakrin sa musí naučiť bicyklovať, šlapať nestačí, ešteže ten jeho hrôzostrašný pád nedopadol tragickejšie.
A na záver, jeden z najsilnejších momentov Gira bola pre mňa gratulácia rodičov Chavesa Nibalimu keď vyzliekol ich syna z ružového, veľmi emotívny zážitok, to je to čo sa mi na tomto športe páči.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2424
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Giro d'Italia

Poslaťod berloq » Pon 30. Máj 2016 14:25:37

ifčopifčo píše:Myslím si že aj toto Giro potvrdilo že cyklistika je čistejšia, nie sú v nej supermani ktorí prejdú 3-týždňovým etapákom bez zaváhania, každý mal svoje silné ale aj slabé chvíle.

Takže keď nejaký líder ani raz nezaváha tak dopuje? To by potom poslední dvaja víťazi Starej Dámy u teba neprešli.
Po rovine neviem, do kopca nevládzem, z kopca sa bojím.
Obrázok užívateľa
berloq
 
Príspevky: 522
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 50 hostia