Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Giro d'Italia

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Giro d'Italia

Poslaťod elviska » Sob 06. Máj 2017 19:02:04

Ups, troška som sa mýlila , Thomas je už teraz v top 10.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Giro d'Italia

Poslaťod elviska » Sob 06. Máj 2017 19:23:22

elviska píše:Ups, troška som sa mýlila , Thomas je už teraz v top 10.

Teda v dnešnej etape. skončil do desiateho miesta.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Giro d'Italia

Poslaťod paula@sile » Sob 06. Máj 2017 20:49:44

nerada sa zapajam do diskusie, ale

v poslednej dobe to tu nejako zavana sovinizmom a
po precitani

@ sportovcovho


komentu, aj ked sa ma to netykalo, sa ma jeho koment osobne dotkol...........

normalne ta beriem ako seriozneho diskutera, ale nazvat niekoho, teda neznamu zenu ,ako moja zlata je urazajuce.

mozno ze to elviska niekedy prehana, co aj uznala a ked nieco hodi do netu, musi aj s nejakou kritikou pocitat,(preto nenapisem nikdy blog, aj ked som to mala v umysle) ale kolko zien je na slovensku, alebo na tomto portali, ktore sa zaujimaju o cyklistiku (nie o PETA SAGANA)!!!!!????muzi, budte radi, ze je to tak....
tie co mali ponatia boli odrovnane, vystvane,
v zahranici je to uplne normalne, zeny jazdia ,diskutuju, prajem vam zazit taky vikend v okoli valkenburgu alebo liege, zeny, muzi, vsetci jazdia spolu...ale to sa asi slovenski muzi, cest vynimkam, asi este musia ucit.
a co mi vadi, ze ti, ktori najviac otvarali usta a boli proti financnej podpore portalu a mohli si to financne bez mensich obmedzeni dovolit, ale neurobili tak, najviac vyuzivaju tieto sluzby
respekt je slovo, ktore by malo byt zenam a muzom rovnako zname
paula@sile
 
Príspevky: 304
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Giro d'Italia

Poslaťod dexterko » Sob 06. Máj 2017 21:18:57

@paula

veru, súhlasím s tebou, ženy to majú ťažšie v živote. Ale ak ťa (alebo hocikoho) niekto nazve mojou zlatou, treba sa vedieť trochu aj ohnať, a nie plakať do vankúša. Jednoducho inteligentne dotyčnému vysvetliť. ;)

veru, súhlasím s tebou, až na tú podporu. Ja nie som zástanca podpori portálu formou zbierky. Už tým, že tento portál využívam, tak ho podporujem. A čím viac ho využívam, tým viac ho podporujem.

Hodím to aj do témy bez bicyklov, aby sme tu nezasierali zbytočne Giro.

Do budúcna, prosím, skúsme dávať príspevky do tém kam naozaj patria. Nikto určite nechce čítať v téme Giro o meraní si tých oných ;)
Obrázok užívateľa
dexterko
 
Príspevky: 689
Registrovaný: Str 18. Feb 2015 18:42:24

Re: Giro d'Italia

Poslaťod sportovec » Sob 06. Máj 2017 21:23:42

paula@sile píše:... ale kolko zien je na slovensku, alebo na tomto portali, ktore sa zaujimaju o cyklistiku (nie o PETA SAGANA)!!!!!????muzi, budte radi, ze je to tak....
tie co mali ponatia boli odrovnane, vystvane ...

Nevidím dôvod na anonymnom internetovom portáli (kde sa pohlavie ani nedá overiť) nejako si špeciálne vážiť ženy. Navyše občas sú to muži so ženskou prezývkou a naopak. Pristupujem ku všetkým rovnako.

Tým predtým som len chcel povedať, že o tomto celom diskusnom fóre mám vysokú mienku a očakávam tu aspoň základné znalosti.
(Teda napríklad aká etapa sa na GT aktuálne ide).

Nakoniec to ružové dostal šprintér Grepiel - Blahoželám!
(Jeho som tam tiež chcel dopísať, keďže včera zhrabol bonusové sekundy v cieli , ale neustále ma to odhlasuje samé od seba - tak som to nakoniec vzdal :ugeek:)
Obrázok užívateľa
sportovec
 
Príspevky: 388
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Giro d'Italia

Poslaťod ifčopifčo » Sob 06. Máj 2017 22:23:03

sportovec píše:Nevidím dôvod na anonymnom internetovom portáli (kde sa pohlavie ani nedá overiť) nejako si špeciálne vážiť ženy. Navyše občas sú to muži so ženskou prezývkou a naopak. Pristupujem ku všetkým rovnako.

Tým predtým som len chcel povedať, že o tomto celom diskusnom fóre mám vysokú mienku a očakávam tu aspoň základné znalosti.
(Teda napríklad aká etapa sa na GT aktuálne ide).

Nakoniec to ružové dostal šprintér Grepiel - Blahoželám!
(Jeho som tam tiež chcel dopísať, keďže včera zhrabol bonusové sekundy v cieli , ale neustále ma to odhlasuje samé od seba - tak som to nakoniec vzdal :ugeek:)


Vôbec si ich nejako špeciálne vážiť nemusíš, stačí keď sa k nim nebudeš právať ako chrapúň. Smiešna výhovorka, vraj to môže byť chlap a tak si mu pre istotu povedal "zlatá moja". Nič také nenapísala, aby si sa musel správať ako hňup a povýšenecky ju poučovať.
Mimochodom, ak si myslíš, že včera Postlberger namiesto eufórie z víťazstva mal kalkulovať či získa sekundu alebo nezíska (ktorá by mu aj tak nepomohla ako mŕtvemu zimník, tak si celkom nepochopil, čo pre neho to víťazstvo znamenalo.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2425
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Lukas

Poslaťod sportovec » Sob 06. Máj 2017 22:40:53

ifčopifčo píše:Vôbec si ich nejako špeciálne vážiť nemusíš, stačí keď sa k nim nebudeš právať ako chrapúň.

Och, tebe musel niekto dnes poriadne "stúpiť na otlak" :D Hádam ťa tak nevytočil jeden anonymný internetový komentár ... :D
ifčopifčo píše:Smiešna výhovorka, vraj to môže byť chlap a tak si mu pre istotu povedal "zlatá moja".

Ja netvrdím, ze elviska, je chlap .... ale kľudne môže byť :D Tak isto aj ty môžeš byť žena (nejaká svokra) :D
ifčopifčo píše:Mimochodom, ak si myslíš, že včera Postlberger namiesto eufórie z víťazstva mal kalkulovať či získa sekundu alebo nezíska (ktorá by mu aj tak nepomohla ako mŕtvemu zimník,

Ale čo by mu nepomohla. Na záverečnom kopci by dnes možno stačilo nasadiť Bore pekné tempo, odpárať Greipela s Calebom a potom už sa len držať v prednej skupine.
(A ak by tam náhodou zostali vpredu nejakí iní šprintéri a vzadu ešte nejaký muž z GC, tak by sa už našlo dosť tímov, čo by udržiavali medzeru.)
A je tu ružový dres + ďaľší reklamný priestor pre Boru a pre Lukasa.
ifčopifčo píše:...čo pre neho to víťazstvo znamenalo.

Prvé víťazstvo na GT ho určite potešilo. (Obzvlášť, keď bol pôvodne v pláne len ako rozbiehač.)
Obrázok užívateľa
sportovec
 
Príspevky: 388
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Lukas

Poslaťod ifčopifčo » Ned 07. Máj 2017 0:39:30

sportovec píše:Ale čo by mu nepomohla. Na záverečnom kopci by dnes možno stačilo nasadiť Bore pekné tempo, odpárať Greipela s Calebom a potom už sa len držať v prednej skupine.
(A ak by tam náhodou zostali vpredu nejakí iní šprintéri a vzadu ešte nejaký muž z GC, tak by sa už našlo dosť tímov, čo by udržiavali medzeru.)

Veď to mohli urobiť. Aký vplyv by na to mala tá teoretická sekunda? Žiadny. Keby sa na to cítili mojko, urobili by to bez ohľadu na to, či mal Lukas náskok 4 sekundy alebo 5. Darmo to točíš šuhajko :lol:
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2425
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Lukas

Poslaťod sportovec » Ned 07. Máj 2017 0:49:03

ifčopifčo píše:Aký vplyv by na to mala tá teoretická sekunda?

Vplyv tej 1 sekundy by bol taký, že Lukasovi by stačilo prísť v tej prednej skupine a nemusel by získať žiadne umiestnenie v top3 a aj tak by mu zostal ružový dres.

Keďže ju teraz nemal, roztrhnutie pelotónu a držanie prednej skupiny pohromade, by nezaručilo takmer nič. Etapu by pravdepodobne vyhral niekto iný a získal časový bonus. Ružový dres by určil až súčet umiestnení. A to už je príliš malá pravdepodobnosť, aby to zostalo Lukasovi. Takže Bora dnes netrhala pelotón a vsadila už len na to, že Caleb ani Greipel sa nedostanú do top3.

Dnes nemali vôbec ťahať balík.
Obrázok užívateľa
sportovec
 
Príspevky: 388
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Giro d'Italia

Poslaťod majo » Ned 07. Máj 2017 10:52:29

v tejto veci jednoznacne suhlasim so sportovcom ved sam som to tu zacal ze ten finish mal este lucas potiahnut a radovat sa az potom...casu mal na to azaz...ano znamena to vitazstvo prenho vela ale treba si uvedomit co znamena ruzovy dres pre jeho team a hlavne pre sponzorov ktory ten team zivia...toto je GIRO toto je GT a to uz nieco znamena...spomente si na rozhovor s panom miskovskym ako jeho firme pocas prenosov pretekov a hlavne GT stupa navstevnost webu atd...a tak si kazdy vie spocitat co znamena pre sponzorov dalsi den v ruzovom...ano dnes uz vieme ze ani ta sekundu moooozno 2 ak by riadne drel by nic neznamenali a aj tak by sa dres prezliekal ale to vtedy nevedel nik...ako som napisal ja byt sportovym riaditelom tak ho na to minimalne upozornim...nie preto ze by som ho xcel drbat ale preto ze je mlady a ze sa este uci a aj toto su veci ktore musi profik zvladat...bohuzial musim povedat lebo je naozaj smutne ze sa musia sportovci pozerat na financnu stranku svojich zamestnavatelov...no a dalsia vec sam sebe by zdvihol cenu ak by si dokazal udrzat ruzovy dres aspon este o den dlhsie...cize ja si tiez myslim ze spravil trosku chybu ale koniec koncov kedze by to aj tak nic nezmenilo tak to teraz beriem ako uplne nepodstatne ale verte mi ze ak by mal teraz stratu na andreho sekundu tak by to mrzelo velmi vela ludi ze ten koniec vypustil
majo
 
Príspevky: 2225
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Giro d'Italia

Poslaťod elviska » Ned 07. Máj 2017 11:05:14

A teraz troška humoru z Gira, teda podarená fotka. :D :lol: Pippo https://www.facebook.com/Cycling360alld ... =3&theater
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

2. etapa

Poslaťod sportovec » Ned 07. Máj 2017 11:44:46

Pekne si to celé spísal, ale tu v jednej vete ti musím oponovať:
majo píše:... ano dnes uz vieme ze ani ta sekundu moooozno 2 ak by riadne drel by nic neznamenali a aj tak by sa dres prezliekal ...

Ako som už napísal vyššie myslím, že Bora by skúsila v druhej etape celý balík roztrhnúť a ťažký náklad (Greipel, Ewan) nechať vzadu, ak by tú sekundu k dobru mali. Keďže ju nemali, tak etapa vyzerala tak ako vyzerala.
Obrázok užívateľa
sportovec
 
Príspevky: 388
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Giro d'Italia

Poslaťod Milanj55 » Ned 07. Máj 2017 11:55:10

Zdravím Vás priatelia. Tak včerajšia etapa nedopadla najlepšie pre Petrov tím BOH. Ale , ako tu čítam , tak po vojne je každý generálom a svojimi radami nás tu začínajú zaplavovať a poučovať diskutéri, ktorý sa vyžívajú v tom , že naše nežnejšie pohlavie tu idú zosmiešňovať. Tak takto páni nie, ja som nesmierne rád , že do tohto portála prispievajú dámy , ako sú paula@sile,elviska,viki a im podobné.Tieto dámy mnohokrát svojimi znalosťami prevyšujú nás"pánov tvorstva-mužov" a preto som v predchádzajúcom príspevku napísal, že "tieto dámy tu majú jediné -gule". Týmto svojom výrokom som ich samozrejme nechcel uraziť, ale práve naopak , chcem týmto vyjadriť svoje uznanie a nesmierny obdiv týmto skvelým ženám. Preto by som navrhol každému, aby sa správal k iným tak, ako by chcel aby sa ostatní k nemu správali, z tohoto dôvodu súhlasím s ifčompifčom. K samotnej etape len toľko, že v záverečnom špurte Ewanovi Calebovi vyleteli nohy z pedálov a preto to už v závere vzdal. V opačnom prípade si myslím, že Greipel by mal čo robiť uhájiť si víťazstvo. Ale nič sa nedeje , Greipelovi to zo srdca prajem, lebo tak sa tešiť z víťazstva ako on, to nedokáže každý. Je to sympaťák v zrelom veku a preto mu prajem ešte veľa víťazstiev pred ukončením kariéry. No a chlapci z BOH sem nešli s nejakými veľkými predsavzatiami, ale šťastena sa niekedy nakloní na stranu odvážnych. Na záver ešte odkaz pre dámy ,budte stále také aké ste a nedajte sa nikým odradiť a znechutiť. Pekný deň Vám prajem priatelia.
Milanj55
 
Príspevky: 186
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: 2. etapa

Poslaťod majo » Ned 07. Máj 2017 13:36:32

sportovec píše:Pekne si to celé spísal, ale tu v jednej vete ti musím oponovať:
majo píše:... ano dnes uz vieme ze ani ta sekundu moooozno 2 ak by riadne drel by nic neznamenali a aj tak by sa dres prezliekal ...

Ako som už napísal vyššie myslím, že Bora by skúsila v druhej etape celý balík roztrhnúť a ťažký náklad (Greipel, Ewan) nechať vzadu, ak by tú sekundu k dobru mali. Keďže ju nemali, tak etapa vyzerala tak ako vyzerala.


No to je kludne mozne...myslim ze my dvaja sa zhodneme na to ze to vypustenie na konci nebolo spravne...este ale podotknem ze slusne na konci bojoval v druheh etape o ten dres ale tam uz proste nemal sancu
majo
 
Príspevky: 2225
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: 2. etapa

Poslaťod sportovec » Ned 07. Máj 2017 13:59:29

majo píše:No to je kludne mozne...myslim ze my dvaja sa zhodneme na to ze to vypustenie na konci nebolo spravne

Súhlas.

Inak rozmýšľal som ešte nad tým. Chalan asi nebude úplne "blbý", len títo obyčajní radoví domestici sú držaní strašne nakrátko, musia poslúchať ako roboti. Však on videl že má medzeru a Orica to nevládze lepiť. Ale kým nedostal pokyn do slúchadla, tak do toho nešiel. A potom keď videl cieľovú pásku, sa uvoľnil, prepol mozog, navalila sa mu eufória, zabudol aj na ružový a na všetko. Taký nejaký ostrieľaný vlk ako trebárs Renshaw, by na to dupol už oveľa skôr a tešil sa až v cieli.

Tieto hektické závery by si jazdci mali riešiť sami. Sagan toto našťastie pochopil - že on je v centre diania a a vie lepšie čítať situáciu chaotických záverečných dojazdov ako nejaký pánko pri monitore.

Bora je nový team v tomto top profi-kolotoči, tak nemá ešte asi všetko vychytané.

majo píše:...este ale podotknem ze slusne na konci bojoval v druheh etape o ten dres ale tam uz proste nemal sancu

Súhlas.

... šťastena Lukasovi odstavila Caleba, ale to bolo málo. Matador Andre využil svoju príležitosť na 100%
Obrázok užívateľa
sportovec
 
Príspevky: 388
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Giro d'Italia

Poslaťod Milanj55 » Ned 07. Máj 2017 17:33:17

Zdravím Vás priatelia. Dneska veľmi veterná etapa, ktorá si vybrala v závere aj svoju daň a roztrhala pelotón na viacero skupiniek. Bohužiaľ zostali tam aj chlapci pre celkové poradie, ale najväčšiu smolu mal André Greipel, ktorý vyletel z pedálov tak , ako CE deň pred tým. Najlepšie z toho vzišli chlapci z QF, ktorý v závere zostali šiesti a samozrejme to aj rázne využili pre víťazstvo v etape a následný zisk ružového trička pre Fernanda Gavíriu . Potešilo ma druhé miesto Selliga z BOH, ktorý išiel v závere veľmi rozumne a s prehľadom. Fernando bude v drese ešte minimálne zajtra , keď je voľný deň a v utorok príde horská etapa a všetko bude otvorené a na rad prídu vrchári, ktorý môžu zmeniť persony pre celkové poradie. Pekný deň Vám prajem priatelia.
Milanj55
 
Príspevky: 186
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Giro d'Italia

Poslaťod majo » Ned 07. Máj 2017 19:34:58

ano velmi pekny ale pre borcov brutalne narocny zaver etape...podlahary to zmakli nadherne este k tomu im zahrala do kariet greipelova smola...hotovy som ale zo sily Jungelsa...to bol jednoznacne jeho trhak a len vdaka nemu to udrzali do konca...len nachapem ci boli ostatny flooraci taky slaby ze nedokazali jungelsa prestriedat?...lebo ak bol dovod iny tak by to bola pre mna uplne nepochoitelna taktika QSF aby ich lider na celkove poradie takto drel a 4 dalsi(gaviriu nepocitam ten siel na etapu) by sa len viezli za nim...ten chalan sa mi paci coraz viac
majo
 
Príspevky: 2225
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Giro d'Italia

Poslaťod Tibi » Ned 07. Máj 2017 23:03:53

Majo nemám pocit, že by Jungelsovi nepomáhali tímoví kolegovia.Pravda je ale, že bol z nich jasne najlepší a odmakal tam najviac.Som zvedavý, čo ukáže v horách :o .
Pre mňa krásna etapa. Milujem tieto veterné etapy, keď sa začnú robiť tereziny a trhá sa to. Pre mňa bol v minulom roku najväčším cyklistickým zážitkom atak Sagana,Frooma,Bodnára a Thomasa na TDF. Teda aspoň čo sa týka kvality cyklistiky. Dnes niečo podobné spiskali podlahari a majú za to u mňa palec hore.
Ešte by som chcel pozdraviť prispievajúce dámy.Ste úžasné :D :mrgreen: :idea:
Obrázok užívateľa
Tibi
 
Príspevky: 125
Registrovaný: Pia 20. Feb 2015 0:35:15

Re: Giro d'Italia

Poslaťod majo » Pon 08. Máj 2017 7:08:58

ano pomohli mu ale kolko?...drvivu vacsinu odtiahol on a to ma byt ich lider na GC...nieraz tam marne posielal laktom niekoho a ked videl ze nikto nic tak drel dalej...vcera bol pre mna vitazom etapy on...aj ja som zvedavy na co da v kopcoch ale asi mu budem celkom drzat prsty :D
majo
 
Príspevky: 2225
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Bob Jungels

Poslaťod sportovec » Pon 08. Máj 2017 8:00:44

majo píše:... drvivu vacsinu odtiahol on a to ma byt ich lider na GC...nieraz tam marne posielal laktom niekoho a ked videl ze nikto nic tak drel dalej...

Tak, tak.

QS je team na etapové víťazstvá a jednorázovky, oni berú príležitosť ako vyhrať etapu, zvyšok ich pravdepodobne nezaujíma. Koľko krát vyhrali GC na nejakom etapáku za posledné roky?
2016 Eneco Tour
2013 Eneco Tour
2012 Tour of Beijing

Bob Jungels je veľký sympaťák, ale takto mrhať energiu ... ja to s ním nevidím ružovo na GC v tomto tíme a pri tomto prístupe a keby náhodou aj .. tak pravdepodobne dopadne ako dopadol Tony Martin na TdS 2014 ...
Obrázok užívateľa
sportovec
 
Príspevky: 388
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 268 hostia