Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Giro d'Italia

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Giro d'Italia

Poslaťod ondro » Uto 24. Máj 2016 23:41:05

Ak som správne pochopil, tak sa dneska odohral taký zaujímavý malý príbeh. Keď odskočili Zakarin, Kruiswijk a Valverde, tak sa tam chvíľu doťahovali s Nibalim, v jednej zákrute tam Vincenza skoro dotiahol naspäť Firsanov (Rusvelo), načo tam smerom k nemu Zakarin hodil nejaké gesto, že načo mi ty tu ťaháš Nibaliho, keď ja mu chcem ujsť a vzápätí sa Firsanov zaradil späť za Nibaliho, začali opäť strácať a až keď prišla chvíľa tomu Nibalimu ujsť, tak ho ten Firsanov v pohode predbehol, bez rizika, že sa Nibali naňho zavesí. Hneď si aj doskočil Chavesa a do cieľa došiel ešte aj pred ním.
Niečo v zmysle, že sme tu dvaja Rusi, nerob prieky, ak budeš dneska kolegiálny, tak sa zajtra môžeš z Rusvela dostať do Kaťuše.
Možno je to len moja konšpiračná teória, ale všetko tomu nasvedčuje. Skrátka: Firsanov si dnes vyjazdil lepší kontrakt.
ondro
 
Príspevky: 112
Registrovaný: Štv 02. Apr 2015 23:27:29

Re: Giro d'Italia

Poslaťod bloy » Str 25. Máj 2016 8:24:45

Mne to príde celkom normálne, viem si predstaviť, že by veľmi podobne reagovali Taliania, Kolumbijci, či Austrálčania, alebo iné národy.
"“Byl jsem ze začátku takový méně průbojný a Cavendish mi radil, abych se nebál používat lokty a nikdy nikomu nic nedaroval." Petr Vakoč
Obrázok užívateľa
bloy
 
Príspevky: 677
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36
Bydlisko: Bratislava

Gazprom-Rusvelo

Poslaťod sportovec » Str 25. Máj 2016 9:32:05

ondro píše:Ak som správne pochopil, tak sa dneska odohral taký zaujímavý malý príbeh. Keď odskočili Zakarin, Kruiswijk a Valverde, tak sa tam chvíľu doťahovali s Nibalim, v jednej zákrute tam Vincenza skoro dotiahol naspäť Firsanov (Rusvelo), načo tam smerom k nemu Zakarin hodil nejaké gesto, že načo mi ty tu ťaháš Nibaliho, keď ja mu chcem ujsť a vzápätí sa Firsanov zaradil späť za Nibaliho, začali opäť strácať a až keď prišla chvíľa tomu Nibalimu ujsť, tak ho ten Firsanov v pohode predbehol, bez rizika, že sa Nibali naňho zavesí. Hneď si aj doskočil Chavesa a do cieľa došiel ešte aj pred ním.
Niečo v zmysle, že sme tu dvaja Rusi, nerob prieky, ak budeš dneska kolegiálny, tak sa zajtra môžeš z Rusvela dostať do Kaťuše. Možno je to len moja konšpiračná teória, ale všetko tomu nasvedčuje. Skrátka: Firsanov si dnes vyjazdil lepší kontrakt.

Alebo skôr nedostane padáka, len mu strhnú nejaké prémie. Veď Firsanov tam Nibaliho dotiahol na dĺžku jedného bicykla. Zakarin ho odháňal rukami ako muchu. Firsanovi ihneď docvaklo kto je tu boss (Makarov) a prestal ťahať.

Either way Katusha and Gazprom-Rusvelo do not share the same main partner (ie sponsor) nor the same paying agent, jargon for the person or legal entity behind the team. However as Makarov’s presence at the team launch makes clear, both teams share one ultimate boss, perhaps in spiritual than legal terms but it’s clear who the chief is.
http://inrng.com/2016/01/gazprom-rusvelo-giro-wildcard/
Obrázok užívateľa
sportovec
 
Príspevky: 388
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Giro d'Italia

Poslaťod ondro » Str 25. Máj 2016 13:50:45

@športovec
Aha, takže úplne všetko sedí.
Len sa to hádam nemusí robiť tak okato, a pre Firsanova dosť znevažujúco, lebo ten Zakarin nie že použil gesto, ale ako vtipne píšeš, odháňal ho ako muchu.
ondro
 
Príspevky: 112
Registrovaný: Štv 02. Apr 2015 23:27:29

Katusha & Gazprom-Rusvelo

Poslaťod sportovec » Str 25. Máj 2016 14:10:04

ondro píše:Len sa to hádam nemusí robiť tak okato, a pre Firsanova dosť znevažujúco ...

Veru, chudák Firsanov, asi teraz chytil formu (15. etapa - 4.miesto, 16. etapa nakoniec 7.miesto) alebo šetril benzín len na posledné etapy a veľmi chcel vyhrať, tak v zápale boja si celkom neuvedomil situáciu. Ale asi aj do sluchátka dostal nejaké pokyny, lebo sa následne stiahol ako spráskaný pes. Právne je to asi v poriadku, ale reálne má vlastne Katusha dvojnásobný počet jazdcov...
Obrázok užívateľa
sportovec
 
Príspevky: 388
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Giro d'Italia

Poslaťod Keram » Str 25. Máj 2016 19:13:39

Dneska sprinterom pekne vypalil Kluge rybnik. Na TDF by sa toto ale stat nemohlo s tymi vsetkymi sprinterskymi vlakmi. Ale nestazujem sa bola to zabava :D
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1231
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Giro d'Italia

Poslaťod Focus-Shimano » Str 25. Máj 2016 21:12:10

Som rád že to Kluge takto krásne vyfukol zákernemu Modolovi tlacil som Klugeho očami na tu pásku :D Kruiswijk chvala bohu túto etapu prežil v úplnej pohodičke už len nech to vydrží pár dní
Obrázok užívateľa
Focus-Shimano
 
Príspevky: 764
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:35:06

Re: Katusha & Gazprom-Rusvelo

Poslaťod nat » Štv 26. Máj 2016 3:27:47

sportovec píše:[ Právne je to asi v poriadku, ale reálne má vlastne Katusha dvojnásobný počet jazdcov...

Mne to nepride vobec v poriadku. Hlavne ze orica dostala pokutu ked pomahali Portemu ale toto je v poho.

Mne to pride vacsie svinstvo lebo chalan v zivotnej forme, musel sklonit hlavu a pekne tam prestat tahat. V time je to ok, je o timovy sport. Toto ba ukazuje, ze za prachy si kupis vela.
nat
 
Príspevky: 262
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Katusha & Gazprom-Rusvelo

Poslaťod bloy » Štv 26. Máj 2016 9:40:13

nat píše:Mne to nepride vobec v poriadku. Hlavne ze orica dostala pokutu ked pomahali Portemu ale toto je v poho.

Mne to pride vacsie svinstvo lebo chalan v zivotnej forme, musel sklonit hlavu a pekne tam prestat tahat. V time je to ok, je o timovy sport. Toto ba ukazuje, ze za prachy si kupis vela.


To, že Ti to neprijde v poriadku je jedna vec, to že je tam podstatný rozdiel oproti pomoci Portemu druhá, ani nehovoriac o pravidlách. A toto sa pritom deje celkom bežne - napríklad niekto, kto na to nemá najmenší záujem ťahá pretekárovi (v poradíci GC), ktorý ide do úniku, alebo ktorý sa snaží dohnať stratu, hoci nie sú z jedného tímu. Skús dať do pravidiel, že v určitom prípade jazdec nesmie prestať ťahať, veľmi ma zaujíma ako to urobíš. Porteho prípad bol o niečom inom: o používaní materiálu iného tímu, čo sa nielen dá dať do pravidiel veľmi ľahko (a aj to tam je), ale je to veľmi jednoducho preukázateľné.
A podobné situácie, kedy si jazdci na seba zakričia, keď sa im nepáči čo ten druhý robí - ako sa to nepáčilo Zakarinovi - sú v pelotóne celkom bežné a nielen medzi kolegami. Podobne je to aj s dohodami, keď sa pretekári dohodnú, že Ty mi potiahneš pre GC a ja Ti nechám etapu. Takže neviem, prečo by mal byť tento prípad so Zakarinom taký špecifický, ja si nemyslím, že by to bola taká nová situácia.
"“Byl jsem ze začátku takový méně průbojný a Cavendish mi radil, abych se nebál používat lokty a nikdy nikomu nic nedaroval." Petr Vakoč
Obrázok užívateľa
bloy
 
Príspevky: 677
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36
Bydlisko: Bratislava

Re: Giro d'Italia

Poslaťod ifčopifčo » Štv 26. Máj 2016 10:19:10

@bloy - to je síce pekné že si sem dal tie príklady a máš pravdu že je bežná spolupráca cyklistov iných tímov v priebehu etapy, ale je to skĺbenie záujmov (GC, etapa, prémie). Vysvetli mi čo z tejto "spolupráce" mal cyklista Gazpromu? Nič. Jednoducho sa ukázalo to čo hrozilo hneď ako dostal Gazprom miestenku na Giro, Kuťuša má o deväť súperov menej ako ostatné tímy.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2425
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Katusha

Poslaťod sportovec » Štv 26. Máj 2016 10:56:29

ifčopifčo píše:Vysvetli mi čo z tejto "spolupráce" mal cyklista Gazpromu? Nič.

Tak zo základného športového pohľadu veru nič. To je pravda ;)
Ale niekedy si napríklad cyklisti pomôžu, aj keď im to nič neprinesie, keď majú dobré vzťahy a dúfajú, že v nejakých ďalších pretekoch (etape) sa im to vráti, keď bude taká nejaká príležitosť - veď celú sezónu jazdia +/- spolu tí istí ľudia ... ale toto nebol samozrejme ten prípad ;)

ifčopifčo píše:Jednoducho sa ukázalo to čo hrozilo hneď ako dostal Gazprom miestenku na Giro ...

Organizátori Gira to asi museli prekusnúť, keď chceli aspoň niečo navyše zarobiť :o

Inak už som tu raz spomínal olympiádu v Londýne 2012. Po nástupe Vinokourova vedúcej skupine:
"Byli jsme tam z týmu (Astany) čtyři, i když jiné státy. Je neslušné, aby ho někdo od nás sjížděl," prohlásil Kreuziger.
http://sport.lidovky.cz/kreuziger-na-oh ... ort-oh_vlh

Skoro všetky tieto preteky mimo tímových dresov sú také zábavné +/-, aj preto si Sagan vydupal svojich na majstrovstvá sveta 2015
Obrázok užívateľa
sportovec
 
Príspevky: 388
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Giro d'Italia

Poslaťod berloq » Štv 26. Máj 2016 11:12:22

No dúfam, že podobné situácie nezačne riešiť UCI a nechá to plne na jazdcov a ich úsudky. Ak áno, tá cyklistika už naozaj nebude čím bývala. Firsanov sa chcel normálne dotiahnuť dopredu, a pri tom došiel k novej zmluve :D . Ale to predsa nemá nič spoločné s porušením pravidiel a podľa mňa ani nie s tými morálnymi.
Obrázok užívateľa
berloq
 
Príspevky: 522
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Giro d'Italia

Poslaťod berloq » Štv 26. Máj 2016 11:50:13

Inak dnes budú na ceste do Pinerola prechádzať cez Pramartino. O zjazde by zrejme mohol rozprávať Thomas Voeckler, keď sa tam takmer prizabil, po tom čo po jednej zákrute skončil v lese a v o pár zatáčok ďalej pre zmenu u niekoho na dvore.
Obrázok užívateľa
berloq
 
Príspevky: 522
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Giro d'Italia

Poslaťod bloy » Štv 26. Máj 2016 21:16:09

ifčopifčo píše:@bloy - to je síce pekné že si sem dal tie príklady a máš pravdu že je bežná spolupráca cyklistov iných tímov v priebehu etapy, ale je to skĺbenie záujmov (GC, etapa, prémie). Vysvetli mi čo z tejto "spolupráce" mal cyklista Gazpromu? Nič. Jednoducho sa ukázalo to čo hrozilo hneď ako dostal Gazprom miestenku na Giro, Kuťuša má o deväť súperov menej ako ostatné tímy.


Tak mne príde logické, že nebudem škodiť cyklistovi z tej istej krajiny. Je celkom dobre možné, že sa osobne dobre poznajú z nejakých mládežníckych rokov a preto celkom intuitívne mu Zakarin povedal, nech neblbne. Viem si tú istú situácie viem predstaviť aj u iných národoch - napríklad u Čechov, či Kolumbijcov. Budem si do budúcna viac všímať prípadné obdobné situácie, či sa moja domnienka potvrdí.
"“Byl jsem ze začátku takový méně průbojný a Cavendish mi radil, abych se nebál používat lokty a nikdy nikomu nic nedaroval." Petr Vakoč
Obrázok užívateľa
bloy
 
Príspevky: 677
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36
Bydlisko: Bratislava

Re: Katusha & Gazprom-Rusvelo

Poslaťod nat » Pia 27. Máj 2016 3:34:03

bloy píše:[ Podobne je to aj s dohodami, keď sa pretekári dohodnú, že Ty mi potiahneš pre GC a ja Ti nechám etapu. Takže neviem, prečo by mal byť tento prípad so Zakarinom taký špecifický, ja si nemyslím, že by to bola taká nová situácia.


To je prave ten rozdiel.
Ty mi potiahneš pre GC a ja Ti nechám etapu je OK
Vinokurov ..ja ti dam 100 000 tisic a nechas mi etapu nie je ok. (mysli si to aj policia)

tj. ak to bolo ..Juro kamarat netahaj ..je to ok.
Ale realne, aky by mohli byt kamarati aby sa chlapik nesnazil byt slavny a vyhrat etapu na GT?
Toto na 90% bo cisto o prachoch (ci plusovyh , minusovych , buducich)
nat
 
Príspevky: 262
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Giro d'Italia

Poslaťod paula@sile » Pia 27. Máj 2016 17:15:07

toto bola dnes drama, ze sa nikto v tych zjazdoch nezabil,
nibali skvele...
paula@sile
 
Príspevky: 304
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Giro d'Italia

Poslaťod ondro » Pia 27. Máj 2016 17:35:03

Neni možné, neni možnê. A ani to nie je fér, takto padať v 19. etape. Celé to je jedna šialená myšlienka, že ľudia majú 3 týždne bicyklovať od Šavla k Pavlovi a niekto na konci vyhrá.
Inak to bol thriller dneska, toto chceme.
ondro
 
Príspevky: 112
Registrovaný: Štv 02. Apr 2015 23:27:29

Re: Giro d'Italia

Poslaťod motyliLET » Pia 27. Máj 2016 18:47:23

Tak giro vrcholi a brutalne zajtra ocakavam uplnu hranu a na srot od vsetkych co sa to tyka uvidime krujsvika je mi luto ale este stale moze vyhrat esteban bola by to pecka kazdopadne zajtra to bude masaker etapa
motyliLET
 
Príspevky: 269
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Giro d'Italia

Poslaťod MichalJ » Pia 27. Máj 2016 19:15:54

Strašne mi je ľúto Kruiswijka. Nie som nejaký jeho fanúšik, ale doteraz bol na Gire jasne najlepší, tak som mu začal veľmi držať palce, nech to vydrží. A prísť o to takto smolne... Ešte síce teoretickú šancu má, ale on sám povedal, že je koniec. V cieli ho bolelo celé telo a nevie si predstaviť, že by to zajtra ešte nejako zvrátil. Asi bude ešte rád, ak udrží za sebou Valverdeho.

A Nibali, ktorý už aj sám uvažoval o odstúpení, je zrazu po vyhratej etape veľmi blízko k víťazstvu. Zajtra to ešte bude zaujímavé a myslím, že Chavesa by zlomiť mohol. Nečudoval by som sa, keby skúšal aj útoky v zjazdoch.
MichalJ
 
Príspevky: 369
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35
Bydlisko: Bratislava/KNM

Re: Giro d'Italia

Poslaťod paula@sile » Pia 27. Máj 2016 19:58:43

dnes to bola velmi emocionalna etapa,
aj mne je velmi luto kruijswijka, tiez by som mu dopriala ziskanie maglia rosa, no opakuje sa podobny scenar ako minuleho roku na vuelte,
nezasluzi si, aby takymto sposobom stratil to ruzove triko.
dumoulin vie asi najlepsie, ako sa teraz kruijswijk citi, on nieco podobne prezival tiez
na druhej strane respekt, ako sa nibali vyrovnal s tym tlakom, nestracal nadej a stale bojoval
ale vlastne respekt vsetkym pretekarom, ci uz valverdemu, majkovi, alebo chavesovi…a mnohym dalsim, ponukaju nam naozaj skvele giro
a tesi ma, ze zakarin, ako citam, nema ziadne vazne zranenia, dnes mal jeho anjel strazny asi plne ruky prace
paula@sile
 
Príspevky: 304
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 267 hostia