Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Giro d'Italia

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Giro d'Italia

Poslaťod berloq » Pon 15. Máj 2017 22:34:08

Quintana každopádne demonštroval prevahu. Nibali zase dostal po prstoch po tých hlúpych kecoch po etape na Etnu. A minútku akoby našiel :D . Nad tým jeho štýlom jazdy som sa divil už v minulej sezóne. Je to zaujímavé, Nibali v posledných sezónach točí neskutočný guľomet a zo sedla prakticky nestáva. Nibali je určite papierovo lepší časovkár ako Quintana, takže je možné, že ten odstup dokáže eliminovať. Jemu sa zväčša v časovkách darí aj keď v horách nijako neexceluje. Navyše, tá minúta zo včera je samozrejme výrazná strata, ale ani zďaleka nie kľúčová. Tak nejako sa stále čaká, že NIbali zvládne ten posledný týždeň v lepšej forme, tak ako vlani. Problém však je, že zlepšenie sa čaká aj u Quintanu. Ten má narozdiel od bývalých hviezdnych dobyvateľov Gira tak trošku dieru v časovke, preto si bude musieť budovať náskok v horách. Takže si myslím, že Quintana všetky svoje zbrane ukáže až v Alpách. Na Blockhause nedal súperom šance, nastupoval toľkokrát koľko bolo potreba... Možno mohol ešte trošku viac využiť tím, Amadora vôbec nezapriahol. Je ale možné, že ho nechce takto vyšťavovať, zrejme ho šetrí na situácie, kedy bude mať náskok a Amador mu bude sťahovať v pohode odstupy. Ale Movistar potvrdzuje to čo celú jar jazdili. Najlepšie zoskupenie!

Incident Sky je bohužiaľ veľmi smolný. Viac ma mrzí vypadnutie Landu, ako Thomasa, nakoľko som mu veril viac. Ale tá situácia bola dosť divná... Kto za to vlastne môže? Žeby to bolo celé chyba toho organizátora? Osobne si to príliš nemyslím... Je pravda, že sa celkom divím na čo tam vôbec stál. Ale bol až tak zle postavený? Stál úplne na kraji, stál na rovnej ceste. Jazdci Sky či Giantu tvrdia, že ho zbadali na poslednú chvíľu, no... neviem. Každopádne minimálne Movistar ho tam musel vidieť ďaleko skôr. Mne to dôjde naozaj nepochopiteľné od jazdy pelotónu. Prečo mu normálne neuhli, v pravej časti vozovky tam bolo minimálne 2 metre priestoru. Ja to teda nechcem dávať za vinu Sunwebu alebo Sky, ale keby boli v meste a bol by tam stĺp, tak by do neho tiež vpálili? Fakt mi to dôjde taká nejaká divná situácia v pelotóne, prečo sa sakra tak nalepili na tú ľavú stranu... Fakt neviem. Každopádne, ak sa Thomas nezlomí, tak podľa mňa o pódium môže stále bojovať. Ak si zachová formu (čo pochybujem) tak sa bude rýchlo posúvať dopredu a v časovkách by mal patriť k tým najlepším.
Obrázok užívateľa
berloq
 
Príspevky: 522
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Giro d'Italia

Poslaťod eres » Uto 16. Máj 2017 9:00:49

Teším sa na dnešnú časovku, čo predvedú Tom D. a Pinot, koľko stiahnu Nibali a Thomas na Naira, koľko stratí Pozzovivo, ako zájde Jungels, či čo predvedie Zakarin. Vidím to na prezliekanie ružového dresu, najpravdepodobnejšie to vyzerá na Dumoulina, ale prial by som to Pinotovi.

berloq píše:...ale keby boli v meste a bol by tam stĺp, tak by do neho tiež vpálili?


Ako chápem, čo chceš asi povedať, ale, podľa mňa, zlé prirovnanie - bol som už vo veľa mestách na svete, ale ešte som nevidel stĺp, ktorý by stál priamo na bielej čiare označujúcej kraj cesty a zasahoval pár desiatok cm do vozovky...
Bicykl je zdrojem zábavy, kde chci, tam sám se zastaví...
Obrázok užívateľa
eres
 
Príspevky: 260
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Giro d'Italia

Poslaťod Dwayne Dibbley » Uto 16. Máj 2017 9:47:12

eres píše:Bol som už vo veľa mestách na svete, ale ešte som nevidel stĺp, ktorý by stál priamo na bielej čiare označujúcej kraj cesty a zasahoval pár desiatok cm do vozovky...


Na Slovensku je možné všetko: :lol:
https://www.cas.sk/clanok/441508/na-nov ... cakavania/
Dwayne Dibbley
 
Príspevky: 3
Registrovaný: Pia 01. Apr 2016 10:39:20

Re: Giro d'Italia

Poslaťod Focus-Shimano » Uto 16. Máj 2017 10:10:24

Si v zlej teme kamarat. Teda pokial ta cesta neovplyvni Giro.
Obrázok užívateľa
Focus-Shimano
 
Príspevky: 764
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:35:06

Re: Giro d'Italia

Poslaťod eres » Uto 16. Máj 2017 11:01:10

OK, priznávam, v Seredi som ešte nebol :lol:
Bicykl je zdrojem zábavy, kde chci, tam sám se zastaví...
Obrázok užívateľa
eres
 
Príspevky: 260
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Giro d'Italia

Poslaťod dexterko » Uto 16. Máj 2017 12:12:11

Nemusí to byť stĺp, ostrovčekov a kadečoho je v strede cesty habadej všade. Tiež som názoru, že sa tomu dalo vyhnúť, ale každá situácia je špecifická. Tu to bolo vo veľkej rýchlosti, boj o čelo pred nájazdom na stúpanie, celý pelotón, trochu chaosu, koncentrácia na niečo iné ako prekážky na ceste. Tak či onak, tá motorka tam stála už pred tým, podľa mňa vyhnúť sa jej mali.
Obrázok užívateľa
dexterko
 
Príspevky: 689
Registrovaný: Str 18. Feb 2015 18:42:24

Re: Giro d'Italia

Poslaťod dexterko » Uto 16. Máj 2017 12:16:35

Focus-Shimano píše:Si v zlej teme kamarat. Teda pokial ta cesta neovplyvni Giro.

Jasné, že ovplyvní, veď tade sa raz pôjde Giro. :D
A na čele s Arnaudom ;)
Obrázok užívateľa
dexterko
 
Príspevky: 689
Registrovaný: Str 18. Feb 2015 18:42:24

Re: Giro d'Italia

Poslaťod Focus-Shimano » Uto 16. Máj 2017 14:01:30

Arnaud pôjde cez tú Sereď v ružovom :D
Obrázok užívateľa
Focus-Shimano
 
Príspevky: 764
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:35:06

Re: Giro d'Italia

Poslaťod slovakpro » Uto 16. Máj 2017 14:17:52

mozem vas poprosit link na startove casy favoritov ?
Obrázok užívateľa
slovakpro
 
Príspevky: 105
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Giro d'Italia

Poslaťod simko » Uto 16. Máj 2017 14:19:55

slovakpro píše:mozem vas poprosit link na startove casy favoritov ?

http://www.cyclingnews.com/news/2017-gi ... art-times/
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Giro d'Italia

Poslaťod slovakpro » Uto 16. Máj 2017 14:33:59

simko píše:
slovakpro píše:mozem vas poprosit link na startove casy favoritov ?

http://www.cyclingnews.com/news/2017-gi ... art-times/

vdaka :)
Obrázok užívateľa
slovakpro
 
Príspevky: 105
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Giro d'Italia

Poslaťod simko » Uto 16. Máj 2017 22:17:48

pre atraktivitu a akciu v druhej polovici Gira su dnesne vysledky ITT tym najlepsim co sa mohlo udiat. Vysledky sa viacmenej ocakavali, jediny Pinot asi vyslovene sklamal. ja osobne som cakal od neho omnoho viac. zaroven si vsak myslim, ze stale ostava v solidnej pozicii spolocne s Nibalim. su lepsimi vrcharmi ako Dumoulin, ale musia nieco vymysliet, nie len cakat na posledne 3 km cieloveho stupania. Nibali napriklad aj v zjazde by mohol skusit utocit. Sunweb to nebude vediet vsetko kontrolovat, zvlast po strate Keldermana. no a Nairo je pre mna stale najblizsie k celkovemu vitazstvu. nic na tom nemeni ani jeho momentalna strata. Movistar je silny a Nairo samotny bude schopny v tretom tyzdni nadelovat Dumoulinovi 1-2 minuty v kazdom cielovom stupani. a to ani nehovorim o tom, ak sa Movistar odhodla k niecomu podobnemu ako Astana na Vuelte 2015. velmi vhodne nato su etapy 16 a 18. nech je Dumoulin akokolvek dobre pripraveny a akokolvek zlepsil kopce, tak toto nemoze ustat.
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Giro d'Italia

Poslaťod dexterko » Uto 16. Máj 2017 22:38:05

Veľmi som rád za Tomove víťazstvo, nakoľko som si ho dosť obľúbil ako sa vypracoval z čistého časovkára na pomaly hotového GC jazdca. I keď nekrič hop... Na pohľad mi je veľmi sympatický, a strašne mi ho bolo ľúto po minuloročnej ITT do Mégeve na TDF, keď v cieli sedel hádam dve hodiny na stoličke pre víťaza a ako posledný si len tak dofrčal Froomi a Tom mohol ísť do busu, strašne bol v tedy sklamaný. Aj preto mu to dnešné víťazstvo veľmi prajem. Ešte k tomu nadelil svetu pekný balík na cestu, nech sa majú chalani o čo biť nasledujúce kopce, veľmo sa na to teším.

A že druhý bol Thomas? Pfu, tak to je pre mňa len čerešnička. Paráda, klobúk dole. Neskutočné. Som veľmi zvedavý ako dlho to ešte vydrží. Na GC to už asi nebude :x , v poslednom týždni sa tie zranenia budú musieť prejaviť, o to viac ma mrzí ten nešťastný pád. Verím, že ho ušetria od TDF a pôjde vyskúšať Vueltičku. Ale zase je tam Landa a tie horúčavy budú asi skôr pre neho. Ale niekto musí ísť k Froomovi, hm. Tak som zvedaví ako to sir vymyslí. Preto zas a znovu, veľmi, veľmi veľká škoda toho pádu. Vyzeral veľmi dobre, a hlavne odhodlaný.

Na Nairita a hlavne Movistar čaká veľmí dlhá cesta teraz. Všetko je teraz na ich pleciach. Ostatní sa budú musieť len čo najdlhšie udržať ich vražedného tempa a pak dúfať, že Nairo bude mať slabší deň. Lebo to bude asi peklo od Movistaru. Otázkou ostáva ako dlho to vydržia, ako si to naplánujú, rozložia. Ostatné tími asi podriadia taktiku správaniu sa Movistaru. Teším sa čo predvedie Španielsky SKY.

Všetko má ale vo svojich rukách TD, je na najlepšej ceste zobrať si svoju prvú GT, a hneď storočnicové Giro, to by bola bomba. Bude musieť odolávať drtivému tempu Movistaru a následne brutálnym nástupom Naira. Neverím, že ďalší či už s minimálnymi stratami tobôž s väčšími budú schopní dať Nairovi nejakú tu minútku v kopcoch. To by fakt musel mať veľmi zlý deň, bo ak bude mať len zlý tak ho tam vytiahne zbytok tímu.
Obrázok užívateľa
dexterko
 
Príspevky: 689
Registrovaný: Str 18. Feb 2015 18:42:24

Re: Giro d'Italia

Poslaťod Milanj55 » Uto 16. Máj 2017 23:00:28

Zdravím Vás priatelia. Tak dneska naprosto súhlasím s "dexterkom" a ako som už v predošlom príspevku písal , tak najviac som veril Tomovi. Dneska predviedol heroický výkon , za ktorý mu patrí môj obdiv. Ďalej som veľmi fandil Thomasovi, aby sa predviedol v tom najlepšom výkone a minimalizoval tú veľkú stratu. Dúfam , že bude bojovať až do konca, držím mu palce. Nairo dnes moc nepotešil svojich fanúšikov a Movistar bude musieť porozmýšľať, akú taktiku použije do ďalších etáp. Je to ale najsilnejší vrchársky tím a pokiaľ niečo nečakané nepríde , tak sa opäť v krátkom čase dostanú na čelo celkovej kvalifikácie. No a Vincenzove chvíle dúfam, že ešte prídu a spestrí sa boj o pódium. Pekný večer priatelia.
Milanj55
 
Príspevky: 186
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Giro d'Italia

Poslaťod berloq » Str 17. Máj 2017 1:52:31

Najviac je zaujímavé ako je Quintana opäť rozčarovaný z tej straty. Buď to pramení z jeho prílišného sebavedomia alebo súperov stále nejako nedokáže odhadnúť. Vlani keď ho Froome v časovke deklasoval, tvrdil že až takú nálož nečakal, že sa cítil vcelku dobre. Dnes presne to isté, Dumoulin mu dá 3 minúty a vraj taký rozostup nečakal. Na to, že Holanďan tvrdí, že sa veľmi dobre necítil a naopak Quintana, že rýchlejšie ísť nemohol, je to "zaujímavý" rozostup.

Ale je to skreslené. Quintana podľa mňa naozaj žiadnu katastrofálnu časovku nezašiel (aj keď bol najhorší v porovnaní so súpermi). Keď vyhodíme Dumoulina, ktorý patrí medzi najlepších časovkárov sveta a taktiež odrátame tempárov Jungelsa a Thomasa, tak mu vlastne nikto nijako zvlášť neutiekol. Naopak len sťahovali už nabrané straty. Nibali sa v celkovom poradí priblížil, čo je možno pre Indiána rovnako veľká hrozba ako samotný Dumoulin. Týmto originál časovkárom (prípadne dráharom) strašne pomohlo to, že sa časovka išla po voľnom dni. To čo jazdcov na celkové poradie môže rozhodiť, to naopak pôvodní časovkári naplno využijú. Taktiež neviem, či je Pinot až také sklamanie... Jasne, zrejme čakal lepší výkon, ale zase robiť z neho nejakého borca, ktorý má excelentnú časovku? Áno, strašne sa zlepšil, ale na GTs to zatiaľ nikdy neukázal a podľa mňa nikdy nebude nejakým stabilným časovkárom ako Froome, Contador...

Dnes som úplne nepochopil Hačeckého na Eurosporte (napriek tomu, že bol jediným faktorom, ktorý ma donútil to nechať na českej verzii, ten Straka je fakt nemožný). Na Gire ich už nebudú čakať brutálne stúpania? Stelvio je kopec, ktorý bude sedieť Dumoulinovi? Asi by si mal tie profily lepšie pozrieť. Pelotón bude už brutálne unavený a tie kopce budú pri nejakej ofenzíve, neskutočne selektívne. Minulý rok stáli na konci 2 vysokohorské etapy, v každej z nich niekoľko mamutích pasov, žiadne prudké sklony. Asi nemusím pripomínať, ako v tých etapách pelotón vyzeral... Na Gire mala naposledy časovka takú úplne kľúčovú úlohu v roku 2009, od vtedy je viac či menej dôležitá, ale rozhodujú hory. Bolo by veľmi nečakané, keby tento rok rozhodli časovky. Dumoulin získal veľký náskok, napriek tomu si myslím, že v tom treťom týždni budú lietať minúty ako nič. Movistar zrejme ešte len odhalí svoju úplnú silu a Ten Dam pri Dumoulinovi tak dlho nezostane. Odolávať Quintanovi bude ťažké, navyše v horských etapách môžu vysielať domestikov do úniku čím môžu kombinovať. Je možne, že Holanďan bude stáť pred možnosťami, či jazdiť svoje tempo a limitovať straty, alebo reagovať na jeho zrýchlenia pod hrozbou rupnutia. Dumoulinovi začína práca a žiadny tím ani líder mu pomáhať nebude. Bude to mať ťažké.

Už zajtra je na programe zaujímavá etapa.
Obrázok užívateľa
berloq
 
Príspevky: 522
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Giro d'Italia

Poslaťod Phobos » Str 17. Máj 2017 3:31:39

berloq píše:Najviac je zaujímavé ako je Quintana opäť rozčarovaný z tej straty. Buď to pramení z jeho prílišného sebavedomia alebo súperov stále nejako nedokáže odhadnúť.

To rozcarovanie, hm. Asi mal ako referencny bod Vueltu '15 a bral to tak, ze minuly rok bol Dumoulin v plne casovkarskom mode. No teraz nevyzeral o nic slabsie, ba naopak... Ale aj ja som cakal od Quintanu trochu viac. Nezdal sa vam ten profil v skutocnosti (rozumej v TV) jednoduchsi ako na papieri?

Velmi zly vykon od van Garderena, po tom odstupeni z TdF '15 to uz nie je rovnaky Tejay. Som zvedavy dokedy mu budu v BMC verit a staviat ho ako lidra na GT. On ale ani nevyzera zeby mal chut, volu alebo schopnosti domestikovat. A z jeho vyjadreni citit ako keby zil v nejakom iluzornom svete. Bolo to v poriadku, trochu sme zaostali, nevzdavame sa, mal som problemy s dychanim, hento, tamto.
Tyzdenne etapaky, na to by sa mohol zamerat.
Obrázok užívateľa
Phobos
 
Príspevky: 269
Registrovaný: Uto 04. Aug 2015 14:15:38

Re: Giro d'Italia

Poslaťod West » Str 17. Máj 2017 7:18:16

Včera v tej časovke bolo dosť veterno. Predpokladám že to Nairovi pri jeho hmotnosti narobilo problémy navyše. Ten najhorší úsek bol z tohto pohľadu na konci, takže ak si niekto zle rozložil sily, tak schytal nakladačku. Ale napokon toto je to najlepšie čo sme si mohli želať. Nairo musí útočiť a to že podľa možnosti už aj dnes. Tu už nestačí si nastúpiť v cieľovom stúpaní 3km pred koncom a získať pár sekúnd plus bonifikáciu. Strata je veľká a je tu ešte tá druhá časovka. Jedine v čo môže dúfať, je izolovať Toma v jednej z tých horských etáp s viacerými ťažkými kopcami, tak ako sa to podarilo Aruovi na Vuelte. Ale dnešný Dumoulin je už trochu iný level, takže to bude poriadna makačka pre celý Movistar a pekné divadlo pre nás.
West
 
Príspevky: 334
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Giro d'Italia

Poslaťod simko » Str 17. Máj 2017 9:41:59

suhlasim s Berloqom. v tretom tyzdni budu lietat minuty ako nic. a v tej druhej casovke tam uz Dumoulin nebude nadelovat take minuty. uz bude mat v nohách toho dost. ten jeho momentalny naskok je aj kvôli tomu, ze na Etne sa v podstate nepretekalo, jedina akcia bola zatial na Blockhause a casovka prisla po dni volna. pre mna ma stale v rukach vsetky karty Nairo Quintana. netreba zabudat nato, ze Nairova skutocna vrcharska forma pride az v tretom tyzdni. ja si myslim ze pred Dumoulina sa v GC na konci dostane este minimalne niekto z dvojice Pinot/Nibali.
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Tejay van Garderen

Poslaťod sportovec » Str 17. Máj 2017 9:57:09

Phobos píše:Velmi zly vykon od van Garderena, po tom odstupeni z TdF '15 to uz nie je rovnaky Tejay. Som zvedavy dokedy mu budu v BMC verit a staviat ho ako lidra na GT. On ale ani nevyzera zeby mal chut, volu alebo schopnosti domestikovat. A z jeho vyjadreni citit ako keby zil v nejakom iluzornom svete. Bolo to v poriadku, trochu sme zaostali, nevzdavame sa, mal som problemy s dychanim, hento, tamto.
Tyzdenne etapaky, na to by sa mohol zamerat.


Žije v iluzórnom svete. Presne, tak týždenné etapáky, to by mu asi sadlo.
Na GT len trápi seba a celý team zbytočne. Teraz mal byť v Kalifornii a rozbíjať sa tam.
Prípadne ešte robiť oddaného domestika Portemu na TdF v kľúčových etapách a v ostatných oddychovať.

Toto už nie je TvG, čo na TdF 2012 vyhral biele tričko a domestikoval Cadelovi a čakal na neho ako na dieťa. Vtedy ho mali vypustiť ako džina z fľaše, to by bola ešte zaujímavá Tour.
Obrázok užívateľa
sportovec
 
Príspevky: 388
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Giro d'Italia

Poslaťod Focus-Shimano » Str 17. Máj 2017 16:03:28

Ten Van Garderen je neskutocny traged. Nechapem tu naivitu BMC ze stale veria ze da dobry vysledok v GC a on stale sklame . Nie som odbornik na GC ale Van Garderen bol v top 10 v GC tusim len na TDF 2012 ked ziskal biely dres inak prepadak za prepadakom. Radsej nech sa venuje casovkam a etapam na Gran tour tak isto aj Rui Costa .
Obrázok užívateľa
Focus-Shimano
 
Príspevky: 764
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:35:06

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 30 hostia

cron