Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Tour de France

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Peťova Tour

Poslaťod milos64 » Pon 27. Júl 2015 14:33:10

Súhlasím, že tohtoročná TdF bola Peťova možno najlepšia, ktorú absolvoval. Prvé dva týždne makal, pomáhal, bojoval a zabával cyklistikou celý svet. Myslím si, že bol oveľa silnejší ako minulé roky a trúfal si preto súťažiť aj v stredne ťažkých etapách, kde zvádzal súboje s vrchármi. Škoda len, že nepridal tú povestnú čerešničku na torte a nevyhral etapu. K tomu mu chýba asi lepší špurt alebo výdatnejšia pomoc od kolegov, takú akú dostávajú Greipel alebo Cave a tiež Dege. Možno by nebolo zlé preňho stráviť nejaký ten čas na ovále v rámci prípravy. Bohužiaľ na Slovensku by to asi nebolo možné ale TCS by mohli niečo vymyslieť. Som presvedčený, že aj vymyslia. Po vyhodení Riijsa došlo u Petra k výkonostným zmenám. Možno to bola náhoda, možno len potreboval počuť nadávky a pochybovačné slová samotného Tinkova.... možno podcenili zimnú prípravu a jar bola taká aká bola. Peter má našťastie vzhľadom k jeho veku stále dostatok času a priestoru na zlepšovanie a určite nás bude ešte dlho baviť cyklistikou.
Froome urobil veľmi dobý výsledok a potvrdil, že sa vie na Tour dobre pripraviť, samozrejme aj s celým svojim tímom. Tu ale súhlasím s tími, čo by chceli vidieť všetkých jazdcov na celkové víťazstvo vo všetkých troch GT. Je jasné, že ak sa niekto pripravuje len na jedno vystúpenie, tak musí byť najčerstvejší a teda má najväčšie šance na úspech. Ak by tomu bolo tak, tak potom by tam mohli byť menšie rozdiely a o to by bol každý pretek zaujímavejší. V prípade ako tomu bolo na terajšej TdF mi to pripadá ako komercia, biznis a šport, teda cyklistika sa vytráca. A to ešte Froomie vyplakával, že keď mal problémy na stúpaní na Glandon, že mu Nibali nastúpil. Je iné ak by bol medzi nimi malý rozdiel a bojovali by o celkové víťazstvo, ako tomu bolo medzi Conatadorom a A.Schleckom. Ale v tomto prípade bol Nibali pekne zaradený hlboko v poli porazených a kým Nibali dostal echo, že je Froome v problémoch (myslím, že to nemal šancu vidieť), tak ten už mal problém vyriešený.
Zaujímavý bol tiež výkon Kristoffa, ktorý nič moc neukázal. Paolini mu síce odstúpil a on prišiel o dobrého rozbiehača ale jeho výkony výrazne zaostávali za jarnými klasikami. Že by tam bolo niečo z dopingom? V Paríži sa pokúšala Kaťuša si spomenúť na jar ale Greipel s tým nesúhlasil. To bola taká rýchlosť a demonštrácia sily aká sa len tak nevidí. Ktovie ako by to bolo s Kittelom. Hoci ten sa mi tiež zdá byť opradený rúškom tajností za posledné obdobie.
Takže máme sa na čo tešiť do ďalších cyklistických pretekov. Od augusta ide Vuelta Espana a myslím aj s našim Saganom, Cantadorom a Froomiem. Teším sa na to.
milos64
 
Príspevky: 41
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36
Bydlisko: Chorvátsky Grob - Čierna Voda

Re: Peťova Tour

Poslaťod simko » Pon 27. Júl 2015 15:46:48

milos64 píše:Takže máme sa na čo tešiť do ďalších cyklistických pretekov. Od augusta ide Vuelta Espana a myslím aj s našim Saganom, Cantadorom a Froomiem. Teším sa na to.


ja skor dufam ze Peto pojde kanadske klasiky. vieme nieco o dalsom Petovom programe? kdesi som videl ze by mal ist prave kanadske klasiky ale to sa mohlo zmenit. minuly rok zvolil ako pripravu Vueltu a velmi mu to nesadlo si myslim. aj ked ktovie co sa tam vtedy uz dialo v Cannondale. ja by som Peta este celkom rad videl na Eneco tour.
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Peťova Tour

Poslaťod West » Pon 27. Júl 2015 17:33:05

simko píše:
milos64 píše:Takže máme sa na čo tešiť do ďalších cyklistických pretekov. Od augusta ide Vuelta Espana a myslím aj s našim Saganom, Cantadorom a Froomiem. Teším sa na to.


ja skor dufam ze Peto pojde kanadske klasiky. vieme nieco o dalsom Petovom programe? kdesi som videl ze by mal ist prave kanadske klasiky ale to sa mohlo zmenit. minuly rok zvolil ako pripravu Vueltu a velmi mu to nesadlo si myslim. aj ked ktovie co sa tam vtedy uz dialo v Cannondale. ja by som Peta este celkom rad videl na Eneco tour.

Hľadal som nejaké info o budúcom programe ale nikde nič. Ale keďže TS ide na USA Pro Challenge a musí obsadiť aj Kanadské jednorazovky, tak sa mi zdá logické, že by mal Peťo podobný program ako v 2013, hlavne ak sú teraz MS v USA. Navyše by sa to dalo spojiť s nejakým sústredením vo vysokej nadmorskej výške, keďže podobné veci mu evidentne dosť pomáhajú.
West
 
Príspevky: 334
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Tour 3

Poslaťod berloq » Pon 27. Júl 2015 17:51:14

Už mám odjazdené, tak hodím ďalšiu tapetu.

A bude to asi reakcia na @Tibi

Tour mala viac víťazov ako porazených? No... neviem. Ja si skôr myslím presný opak. Tour priniesla veľké sklamania.

Bol tu Froome, ktorý vyhral TdF, potvrdil pozíciu najlepšieho cyklistu a kráľa tohto športu. Froome sa po vzore Armstronga (teraz nespájať s dopingom!) stal dominátorom. A uvidíme na akom počte sa jeho výhry zastavia. Bol tu spomenutý Quintana, ktorý zvládol celú TdF prakticky bez chyby. Či mohol vyhrať je zložitá otázka, na ktorú asi nepozná odpoveď ani on. Tak isto bol v celom priebehu skvelý Valverde. Takže prvá trojka excelovala.

A ďalej? Nibali ako hráč veľkej štvorky, sa zobudil až v poslednom týždni a je až neuveriteľné, že 4 etapy mu stačili na skočenie na štvrtú pozíciu. Svoju česť naozaj zachránil veľkým víťazstvom v legendárnej etape. Ale na to, že sa celý rok pripravoval na jeden pretek to bolo málo... veľmi málo.
A čo Contador? Možno to niekedy skúsim rozobrať podrobnejšie :mrgreen: ... ale nehlade na okolnosti, čakal som viac, verejnosť čakala viac a zrejme aj on. Takže spokojnosť tam určite nebude... A potom tu je ešte Gesink, ktorý sa vrátil na staré pozície a ukázal, že TdF je GT, ktorá mu sedí.

Contador a Nibali mali jazdiť lepšie... lenže ich umiestnenie absolútne degraduje všetkých ostatných. Nibali bol až do Álp tieň samého seba, Contador sa na piate miesto pretrápil. Lenže medzi nimi a zbytkom je ešte veľká medzera. Gesink vo forme no aj tak trpiaceho Contu nepredbehol. Okej, dobre, tam ide o limity. Ale čo forma ostatných lídrov? Veď okrem odstúpeného TVG, tam nikto naozaj pripravený nebol. Mollema sa trápil v každej horskej etape, napriek tomu je siedmy, medzi ním a napr. Froomem bola gigantická diera. Frank s najlepšími ani náhodou nebojoval, posunul ho tam únik a v posledných etapách to musel už len prežiť. Bardet je obdobný príklad, jasne svieti u neho vyhraná etapa, čo sa rozhodne počíta, ale jednoducho ideálne pripravený ani náhodou nebol. Rolland je prípad sám pre seba, ten mal po prvom týždni tak kolosálnu stratu, že neverím, že niekto pri tej konkurencii myslel, že má na top 10. Talansky bol vidieť viac v únikoch ako v horách pri konkurentoch. Ale to sú len tí, ktorí to aspoň niekde dotiahli... lenže sú tu aj takí, ktorí sa k top10 ani neblížili.

Neviem, nebojovali s najlepšími, skôr to nejako prežili...
Obrázok užívateľa
berloq
 
Príspevky: 522
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod berloq » Pon 27. Júl 2015 17:55:10

@milos64

Na všetkých troch GT? Naozaj? Si dobrý sadista... skús si to sám. :roll:
Obrázok užívateľa
berloq
 
Príspevky: 522
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: anjel vo finale tdf

Poslaťod paula@sile » Pon 27. Júl 2015 20:18:58

paula@sile
 
Príspevky: 304
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod bloy » Pon 27. Júl 2015 22:45:24

Mám trochu pocit, že Nibalimu jednoducho to naplánovanie formy, nech to už robí akokoľvek, tento rok nevyšlo. Možno to nejak prepálil, možno ani sám nevie, čo sa stalo. Možno mu už Vino lezie na nervy. :D

Áno na cyklistu jeho formátu je to málo, čo tento rok predviedol. Aj tak by som ale ocenil jeho aktivitu v etape s kockami, tam sa mi veľmi páčil. Keďže to nevyšlo, tak sa mu ani nedostalo uznania, ale podľa mňa tam predvádzal šialené veci, keď sa to snažil utrhnúť sám, kde to mali robiť Westra, alebo Boom.
"“Byl jsem ze začátku takový méně průbojný a Cavendish mi radil, abych se nebál používat lokty a nikdy nikomu nic nedaroval." Petr Vakoč
Obrázok užívateľa
bloy
 
Príspevky: 677
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36
Bydlisko: Bratislava

Re: Tour de France

Poslaťod lukas » Pon 27. Júl 2015 23:02:16

Aspoň vidíme, ako ste sledovali Tour na RTVS :) Tam som povedal, že Peter má ísť prvú polovicu Vuelty. To však nevyhovuje SZC, pretože tak by zrejme nemal šancu posunúť Slovensko na 14. miesto v rebríčku World Tour a do Ria by išiel sám. Musel by úradovať na Lombardii, ale vieme, že tam už bol každý rok veľmi unavený. Chcelo by to body zo štyroch klasík (Hamburg, Plouay, 2x Kanada). Neviem ale, či sa o tom dá v Tinkoffe diskutovať. Uvidíme.
Ešte doplním zaujímavosť, že SZC ponúka pre Richmond pozíciu reprezentačného trénera Elite Tinkoffu. Nebol by to teda Jano Valach ale napr. Steven de Jongh. Má to viacero výhod. Uvidíme, ako to dopadne.
Lukáš Timko
Obrázok užívateľa
lukas
 
Príspevky: 649
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod milos64 » Uto 28. Júl 2015 7:19:30

berloq píše:@milos64

Na všetkých troch GT? Naozaj? Si dobrý sadista... skús si to sám. :roll:


Keďže jazdím, viem si to predstaviť. Bol by to brutus! Ale nie je to až tak nemožné. Inak som stále názoru, že ak sa niekto pripravuje len na TdF a tomu podriadi celý rok, nie je to fér voči takému, ktorý urobí aj Giro alebo Vueltu.
milos64
 
Príspevky: 41
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36
Bydlisko: Chorvátsky Grob - Čierna Voda

Tour de France

Poslaťod berloq » Uto 28. Júl 2015 11:35:12

@milos64

Nie je to až tak nemožné? Zo všetkých cyklistov to absolvuje jeden. Jeden jediný a to je teda dôkaz o tom, že to normálne nie je. O tom ako by sa niekto chcel na každej z týchto ťažkých pretekov pokúšať o výsledok ani nebudem rozprávať.

Že to nie je fér? Nechápem koho týmto obhajuješ? Je to každého voľba, každý veľký cyklista ma slobodu si vybrať čo chce absolvovať. Contador vedel, že ho to Giro môže oslabiť, no išiel tam. To, že je Tour úspechom nad všetky úspechy a je teda logické, že každý chce byť pripravený práve tu, s tým nikto nič nespraví. To je cestná cyklistika.
Obrázok užívateľa
berloq
 
Príspevky: 522
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod dexterko » Uto 28. Júl 2015 11:56:32

lukas píše:Aspoň vidíme, ako ste sledovali Tour na RTVS :) Tam som povedal, že Peter má ísť prvú polovicu Vuelty. To však nevyhovuje SZC, pretože tak by zrejme nemal šancu posunúť Slovensko na 14. miesto v rebríčku World Tour a do Ria by išiel sám. Musel by úradovať na Lombardii, ale vieme, že tam už bol každý rok veľmi unavený. Chcelo by to body zo štyroch klasík (Hamburg, Plouay, 2x Kanada). Neviem ale, či sa o tom dá v Tinkoffe diskutovať. Uvidíme.
Ešte doplním zaujímavosť, že SZC ponúka pre Richmond pozíciu reprezentačného trénera Elite Tinkoffu. Nebol by to teda Jano Valach ale napr. Steven de Jongh. Má to viacero výhod. Uvidíme, ako to dopadne.

Ja sa ospravedlňujem, že som RTVS nepozeral :) (z časti aj preto, že som si mohol takmer tretinu etáp pozrieť priamo v dejisku) a ostatné klasika na ES (dôvody nebudem radšej uvádzať aby som nerozprúdil diskusiu, ktorá tu už bola x krát preberaná). Ja osobne nevidím dôvod, prečo by mal ísť z výsledkového/športového hladiska Vueltu (polovicu). Pre TS by malo byť asi tiež rozumnejšie keby išiel 3-4 jednorázovky, na ktoré by bol viac oddýchnutý a pripravený zabojovať o dobré umiestnenie ako sa trápiť na kopcovitej Vuelte kde dopredu je jasné, že ju neplánuje dokončiť a zrejme by musel ako na TDF asi aj pomáhať leadrovi teamu a každý deň by mu hrozil nejaký pád atď. Ak by aj potom odstúpil po 10 etape, keď už začínajú tažšie etapy, tak na Canadu by došiel asi dosť vyšťavený, o MS nehovorím, to asi klub veľmi nezaujíma.
Pre mňa je logickou voľbou, ako píšeš Lukáš, nemecká a belgická jednorázovka, dve kanadské (už len kvôli aklimatizácii na inom kontinente kvôli MS) a pak MS. Lombardia už ako bude, tak bude. Verím, že ho nepošlú vytrápiť sa do Španielských horúčav, kde by už tento rok asi musel jazdiť na výsledok, nie ako minulý rok, ktorý bral viac menej ako prípravu a kvôli zániku teamu dávali možnosť iným jazdcom.
Obrázok užívateľa
dexterko
 
Príspevky: 689
Registrovaný: Str 18. Feb 2015 18:42:24

Re: Tour de France

Poslaťod motyliLET » Uto 28. Júl 2015 14:26:14

Vobec nevidim ako problem ze peto pojde treningovo cast vuelty robieva to mnoho cyklistov a je to dobra priprava tie europske klasiky augustove nie su idelane pre peta a su podla mna zbytocne co by rozhodne mal ist su quebec a montreal a nejaky vysokohorsky tyzden v usa ci kanade pre ms urcite
motyliLET
 
Príspevky: 269
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod Keram » Uto 28. Júl 2015 14:42:54

lukas píše:Aspoň vidíme, ako ste sledovali Tour na RTVS :) Tam som povedal, že Peter má ísť prvú polovicu Vuelty. To však nevyhovuje SZC, pretože tak by zrejme nemal šancu posunúť Slovensko na 14. miesto v rebríčku World Tour a do Ria by išiel sám. Musel by úradovať na Lombardii, ale vieme, že tam už bol každý rok veľmi unavený. Chcelo by to body zo štyroch klasík (Hamburg, Plouay, 2x Kanada). Neviem ale, či sa o tom dá v Tinkoffe diskutovať. Uvidíme.
Ešte doplním zaujímavosť, že SZC ponúka pre Richmond pozíciu reprezentačného trénera Elite Tinkoffu. Nebol by to teda Jano Valach ale napr. Steven de Jongh. Má to viacero výhod. Uvidíme, ako to dopadne.


Ktovie ci ma k tomu nieco povedat aj samotny Peter :D Mne by sa pacilo keby to bolo ako v Cannondale ze by chytal formu v Amerike. Ono je to z jeho formou po TDF vzdy kadejako ale najlepsiu ju asi mal v roku 2013 ked vyhral Montreal. Vlanajsi experiment s Vueltou podla mna velmi nevysiel. Ale tak je to ich volba my mozeme len fandit :)
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1231
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod nat » Str 29. Júl 2015 1:36:50

motyliLET píše:Vobec nevidim ako problem ze peto pojde treningovo cast vuelty robieva to mnoho cyklistov a je to dobra priprava tie europske klasiky augustove nie su idelane pre peta a su podla mna zbytocne co by rozhodne mal ist su quebec a montreal a nejaky vysokohorsky tyzden v usa ci kanade pre ms urcite

Amerika je dobra aj preto lebo MS su tiez v USA. tj mohol by tam ostat a aspon sa prisposobit na cas.
nat
 
Príspevky: 262
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Purito?

Poslaťod berloq » Str 29. Júl 2015 12:02:57

Inak, sú tu nejakí fanúšikovia Purita Rodrigueza. Čo hovoríte na jeho predstavenie?

Táto TdF mu mala sedieť ako žiadna iná GT, vrchárska estráda, bez poriadnej časovky. Niektoré média ho dokonca spomínali ako čierneho koňa celej TdF. Nejak som tomu neveril, že na to Rodriguez bude mať a vlastne to tak podobne dopadlo. Purito, ktorý ešte pred dvomi rokmi patril medzi päť najlepších cyklistov pelotónu, dokázal vyhrávať od marca po október. Dokázal vyhrávať celý rok, teraz sa už nedokázal poriadne pripraviť na vrchol sezóny. Vždy po sezóne som napísal, že Rodriguez už veľa šancí nedostane a ako sa zdá, všetky už vyčerpal. Rodriguez sa postupne z takého typického španielskeho vrchára vyvinul na jazdca na GC, jasné môžeme povedať, že mu dlhé kopce a celkovo TdF nikdy až tak nesedeli, ale tohtoročná Tour, nebola o sedení ale o slabučkej forme. Je to možno mierne sklamanie, pretože v Baskicku sa zdalo, že všetky svoje sily dá do boja o celkové poradie. Nepredvádzal žiadne drvivé šprinty v horách (tie robil Nieve), zameral sa na konzistentnosť a taktiež dobrú časovku. Na TdF nič nepotvrdil... možno zase zabojuje o pódium na Vuelte.

Ale povesť samozrejme zachránil, každá etapa na TdF sa ráta a on vyhral dve, z toho jednu horskú. Tým spasil celú Kaťušu, pre ktorú by to inak bola tá najhoršia časť sezóny.
Obrázok užívateľa
berloq
 
Príspevky: 522
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod slovakpro » Str 29. Júl 2015 16:19:00

ja som fanúšik Purita. Tiež som sklamaný že nebojoval v GC, ale nemal nato formu strácal na najlepších ale teši ma že vyhral na Mur de Huy a potom v tej horskej etape :)
Mňa sa nepáčilo že ako keby boli dva tímy Katuše Kristoff a Purito. Viac sa mi páči keď ma Purito celý tym na seba ako napr. na Vuelte a tam to roztočia do kopca :)
Obrázok užívateľa
slovakpro
 
Príspevky: 105
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod milos64 » Štv 30. Júl 2015 9:23:04

[quote="berloq"]

Asi si nerozumieme. Predstav si, že by v tenise niekto trénoval len na Wimbledon a chodil mi max len na turnaje s trávou a stále by ho vyhrával. Myslím si, že by mu WTA dala pocítiť, že to nie je košér. Samozrejme, cyklistika je iná téma a moju pripomienku, čo ťa tak zaujala, možno treba chápať tak trochu hipoteticky.... Tá dominancia TdF je jasná a dlho to tak aj bude a tímy budú aj naďalej tomu všetko prispôsobovať.
milos64
 
Príspevky: 41
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36
Bydlisko: Chorvátsky Grob - Čierna Voda

Purito

Poslaťod berloq » Štv 30. Júl 2015 12:12:26

@slovakpro

Je to naozaj trošku sklamanie, pretože Purito v roku 2010 ešte k žiadnym vážnym adeptom na celkové dobré umiestnenie nepatril, pri tom desiatku vybojoval a v Mende sa mu podarilo vyhrať aj etapu. Ale nikto nemladne.

S tým rozdelením tímu sa predsa muselo počítať po tom čo Kristoff na jar predviedol. Veľa ľudí zhadzovalo tú ťarchu úspechu skôr na neho.

@milos64

Najprv dáš nejakú myšlienku, následne v ďalšej vete povieš, že to tak nie je. Jediné pravdivé z toho vychádza (a sám to píšeš), že cyklistika je iná. Cyklistiku sa dá ťažko zrovnávať s nejakým iným športom, čo sa podujatí týka... A doplňujúca odpoveď je, že tenis je na zrovnanie absolútne nevhodný... prečo by sa niektorá tenistka (WTA) mala zamerať len na Wimbledon, keď sa len naň zameriavať nemusí, lebo jej nezoberie všetky sily. Ale to je jedno, naozaj ti nerozumiem, raz niečo napíšeš, potom to je hypotetické...
Po rovine neviem, do kopca nevládzem, z kopca sa bojím.
Obrázok užívateľa
berloq
 
Príspevky: 522
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod slovakpro » Štv 30. Júl 2015 12:33:28

@berloq

neviem ako to bolo v 2010 keďže ja som začal cyklistiku sledovať v 2012 cez Tour de France, videl som zopár etáp na Vuelte 2012 a tam som si obľúbil Purita ;)
Obrázok užívateľa
slovakpro
 
Príspevky: 105
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Purito

Poslaťod berloq » Štv 30. Júl 2015 20:52:33

Tak Purito kryl dlhé roky chrbát Valverdemu v Illes Balears. A bol to skôr taký klasický vrchár akým je dnes napr. Aredondo. Prestup do Kaťuše mu prospel, na Tour dokázal patriť medzi 10 najlepších a aj v následujúcej sezóne sa zlepšoval, ale skôr to bolo, tak, že top10 na GT bolo jeho max, pretože časovka a tretí týždeň na Grand Tours mu nikdy neišiel. No rok 2012 bol vstup medzi naozajstné hviezdy. Roky 2012 a 2013 hovoria samy za seba, najlepší cyklista sezóny.

No, ono na Vueltu 2012 sa bude spomínať dlho. Sám ju považujem za najlepšiu GT, ktorú som kedy videl. A Rodrigueza bude ten jeden deň mrzieť asi ešte dlho.
Po rovine neviem, do kopca nevládzem, z kopca sa bojím.
Obrázok užívateľa
berloq
 
Príspevky: 522
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 249 hostia