Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Tour de France

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Tour de France

Poslaťod bloy » Pon 04. Júl 2016 20:12:27

Myslím, že tá dráha Cavovi pomohla aj do šprintov na ceste; predvádza fantastické výkony ako v najlepších časoch!
"“Byl jsem ze začátku takový méně průbojný a Cavendish mi radil, abych se nebál používat lokty a nikdy nikomu nic nedaroval." Petr Vakoč
Obrázok užívateľa
bloy
 
Príspevky: 677
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36
Bydlisko: Bratislava

Richie porte

Poslaťod sportovec » Pon 04. Júl 2016 22:47:50

ifčopifčo píše:Inak čo poviete na zúfalé BMC ktoré nechá svojho lídra 4 km pred cieľom samého a nie je tam nikto kto by mu dal svoj bicykel? Neuveriteľná amatérčina od takého tímu.

Vyzeralo to tak, že v tom hektickom dojazde jednoducho už neboli jazdci - všetko sa to nejako BMC pomíňalo. Navyše Porte je malý a neviem koho bicykel by mu sedel bez prestavovania. Mali tam 3 ľudí na starostlivosť do tejto etapy - dosť veľa. Asi to tých zvyšných 6 jazdcov nezvládalo v tomto tempe. A to ešte aj ťahali predtým celý balík. Keď si pozrieš výsledky, tak Porte prišiel tretí z BMC s náskokom na štvrtého. Prišiel sám do cieľa. Fakt smola pre neho ...
Obrázok užívateľa
sportovec
 
Príspevky: 388
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Tour de France

Poslaťod motyliLET » Pon 04. Júl 2016 22:53:24

Myslim ze porte nema dostatocny respekt ako leader teamu nieco podobne sa mu stalo aj v sky na gire tiez po defekte nikto pri nom...
motyliLET
 
Príspevky: 269
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod bloy » Pon 04. Júl 2016 23:36:23

motyliLET píše:Myslim ze porte nema dostatocny respekt ako leader teamu nieco podobne sa mu stalo aj v sky na gire tiez po defekte nikto pri nom...


Neviem si predstaviť, že by toto mal byť reálne ten problém. Ak už tak Porte si nevie tých chalanov zorganizovať, pochybujem, že by nemal rešpekt. Dosť možné, že tam
sám nejak zaváhal, neupozornil ich a ušli mu - tí čo tam ešte boli. Ale škoda šíriť dohady. Myslím, že sa vracal po neho R. Dennis, takže niekoho tam ešte asi aj mal. A
niekto ostal pri Tejayovi.
"“Byl jsem ze začátku takový méně průbojný a Cavendish mi radil, abych se nebál používat lokty a nikdy nikomu nic nedaroval." Petr Vakoč
Obrázok užívateľa
bloy
 
Príspevky: 677
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36
Bydlisko: Bratislava

Re: Tour de France

Poslaťod elviska » Uto 05. Júl 2016 9:42:03

ifčopifčo píše:
Keram píše:No tak po troch etapach sa nam kristalizuje aj green jersey. Ak Cav urychlene nezacne prehravat moze to byt vazny super. Kittel este stale sprintuje na premiach ale myslim ze to ho pomaly prejde :D Este Greipel by sa mohol zapojit. Ostatnych uz skoda riesit. Degenkolb je rad ze je rad po tom zraneni (nejaku etapku by som mu doprial za to co si preskakal, bola by to sladka odmena prva etapa na Tour), Kristoff kym sa rozkuka tak bude polka Tour a za Saganom bude o 200 bodov. Jemu nejako tie zaciatky Tour nejdu. Kym sa rozbehne je 10. etapa. Ale aj Katusha ma zly vlak. Matthewsa ani netreba komentovat. On uz o zeleny ani nebojuje ak vobec aj zacal. Skor bude chciet asi nejaku etapu. Coquard mozno este chciet bude ale strata uz zacina byt velka. A v takychto etapach on 50ky brat nebude...


Ja si stále myslím že Cav Tour nedokončí hoci on to popiera. Myslím si že to pre Petra vyzerá dobre, z 9 50 bodových etáp sú 3 za nami a Peter stráca len na Cava a aj to minimálne. Z ďalších 50 bodových sú ešte minimálne 2 kde Peter má podľa mňa väčšiu šancu ako Cav a to zajtra a v 16 etape kde pochybujem že Cav vyhrá. A určite nevyhrá ani všetky zvyšné 4.

Ja si myslím že Cav, možno dokončí Tour, ale body v kopcovitejších etapách asi nebude zbierať. Priatelia túto fotku ste videli? Peter, pred treťou etapou. :lol: https://www.instagram.com/p/BHbrVFDhbcq/
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod ifčopifčo » Uto 05. Júl 2016 10:42:36

@elviska - skvelý link :lol: Dôkladná príprava Petra ;)
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2425
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod elviska » Uto 05. Júl 2016 12:03:49

ifčopifčo píše:@elviska - skvelý link :lol: Dôkladná príprava Petra ;)

Vyzerá to tak že počúval hudbu a zaspal. :lol:
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod elviska » Uto 05. Júl 2016 12:10:53

elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod milos64 » Uto 05. Júl 2016 16:21:41

Na Eurosporte tiež komentovali pokazený autobus a aký to môže mať dopad na prípravu jazdcov. Spomínali, že Peter si nebude mať kde umyť jeho dlhé vlasy. ;)
milos64
 
Príspevky: 41
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36
Bydlisko: Chorvátsky Grob - Čierna Voda

Re: Tour de France

Poslaťod bloy » Uto 05. Júl 2016 17:02:57

Kreuziger podľa mňa stratí v prvom týždni veľké množstvo síl, nikto z jadcov na GC doposiaľ nepracoval toľko čo on, inak skvele išiel na Petra už druhý krát.
"“Byl jsem ze začátku takový méně průbojný a Cavendish mi radil, abych se nebál používat lokty a nikdy nikomu nic nedaroval." Petr Vakoč
Obrázok užívateľa
bloy
 
Príspevky: 677
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36
Bydlisko: Bratislava

Re: Tour de France

Poslaťod Keram » Uto 05. Júl 2016 19:35:55

Som prekvapeny ze Kittel vyhral takyto dojazd. Ale zrejme je dost podstatny rozdiel ci do takehoto dojazdu idete s predchadzajuceho kopca alebo tam naletite v obrovskej rychlosti z mierneho zjazdu. Inak Peter mal zhruba rychlost ako Kittel len uz zacal sprintovat viac zozadu ako on. Ale cely cas rovnaka vzdialenost. Greipel to zrejme vzdal ked videl ze to nepojde a Kristoff nezasprintoval ani tolko co Sagan. Najsilnejsi bol Coquard dnes. Cav bol pre zmenu zavrety. Ale vyborne to je zatial. Povozil si Peto tri dni zlty dres, vyhral uz aj etapu (za to som najviac rad, ze konecne to prislo) a ma momentalne aj zeleny. Myslim ze realne uz bojuje on iba trojica Kittel, Cav a on. Je to nadejne.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1231
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod ifčopifčo » Uto 05. Júl 2016 19:42:15

Keram píše:Som prekvapeny ze Kittel vyhral takyto dojazd. Ale zrejme je dost podstatny rozdiel ci do takehoto dojazdu idete s predchadzajuceho kopca alebo tam naletite v obrovskej rychlosti z mierneho zjazdu. Inak Peter mal zhruba rychlost ako Kittel len uz zacal sprintovat viac zozadu ako on. Ale cely cas rovnaka vzdialenost. Greipel to zrejme vzdal ked videl ze to nepojde a Kristoff nezasprintoval ani tolko co Sagan. Najsilnejsi bol Coquard dnes. Cav bol pre zmenu zavrety. Ale vyborne to je zatial. Povozil si Peto tri dni zlty dres, vyhral uz aj etapu (za to som najviac rad, ze konecne to prislo) a ma momentalne aj zeleny. Myslim ze realne uz bojuje on iba trojica Kittel, Cav a on. Je to nadejne.


Greipel mal myslím nejaký technický problém. Podľa mňa v bodovačke je nebezpečný aj Coquard. Možno viac ako Cav a Kittel.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2425
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod Keram » Uto 05. Júl 2016 20:13:44

ifčopifčo píše:
Keram píše:Som prekvapeny ze Kittel vyhral takyto dojazd. Ale zrejme je dost podstatny rozdiel ci do takehoto dojazdu idete s predchadzajuceho kopca alebo tam naletite v obrovskej rychlosti z mierneho zjazdu. Inak Peter mal zhruba rychlost ako Kittel len uz zacal sprintovat viac zozadu ako on. Ale cely cas rovnaka vzdialenost. Greipel to zrejme vzdal ked videl ze to nepojde a Kristoff nezasprintoval ani tolko co Sagan. Najsilnejsi bol Coquard dnes. Cav bol pre zmenu zavrety. Ale vyborne to je zatial. Povozil si Peto tri dni zlty dres, vyhral uz aj etapu (za to som najviac rad, ze konecne to prislo) a ma momentalne aj zeleny. Myslim ze realne uz bojuje on iba trojica Kittel, Cav a on. Je to nadejne.


Greipel mal myslím nejaký technický problém. Podľa mňa v bodovačke je nebezpečný aj Coquard. Možno viac ako Cav a Kittel.


Mozno hej ale uz straca 64 bodov co je momentalne celkom bezpecny naskok. Inak zajtra je za kolko? Za 35? Aj ked nemyslim si ze Sagan bude bodovat v cieli. Ked sa pozeram na tu etapu tak myslim ze zajtra to je idealne pre unik. Pustili by tam aj zltaka? :lol: Myslim ze to sa este asi v historii nestalo aby isiel zlty dres do denneho uniku :D Ak vyhra peloton tak bude velmi zalezat na tom ako tie kopce budu jazdene. Ta posledna 3ka by pre Sagana podla mna nemusela byt problem ani v plnej rychlosti ale tie dve dvojky ak sa pojdu naplno tak to neustoji. Iba ze by isiel doel kopcom ako kamikadze. No uvidime. Sam som zvedavy. Mozno ze zlty dres ho vybicuje k extra vykonu. A mozno zoberie zlte niekto z uniku. Moznosti je vela ale ja si myslim ze zajtra zlty odovzdava dalej. Rad sa budem mylit.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1231
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod majo » Uto 05. Júl 2016 20:56:30

ten cougard sa lamal na to bicykli ako ja po prechlastanom vikende ale rychlost a silu mal naozaj famoznu...neviem preco ale prislo ako by viac sily daval do tahu ako do tlaku...asi dost blbost ale fakt mi to tak pripadalo...hura na zajtra skoda len ze pracujem cize len C-I :(
majo
 
Príspevky: 2225
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod Tibi » Uto 05. Júl 2016 21:03:12

Keram píše: Inak zajtra je za kolko? Za 35? Aj ked nemyslim si ze Sagan bude bodovat v cieli. Ked sa pozeram na tu etapu tak myslim ze zajtra to je idealne pre unik. Pustili by tam aj zltaka? :lol: Myslim ze to sa este asi v historii nestalo aby isiel zlty dres do denneho uniku :D Ak vyhra peloton tak bude velmi zalezat na tom ako tie kopce budu jazdene. Ta posledna 3ka by pre Sagana podla mna nemusela byt problem ani v plnej rychlosti ale tie dve dvojky ak sa pojdu naplno tak to neustoji. Iba ze by isiel doel kopcom ako kamikadze. No uvidime. Sam som zvedavy. Mozno ze zlty dres ho vybicuje k extra vykonu. A mozno zoberie zlte niekto z uniku. Moznosti je vela ale ja si myslim ze zajtra zlty odovzdava dalej. Rad sa budem mylit.


Môj názor je taký,že v Tinkoffe urobia všetko pre to aby Peter žltý udržal.Absolútne nepočítam,že by zajtra išiel Peter do úniku.Skôr si myslím,že to budú Tinkoffáci kontrolovať.Stať sa skutočne môže,že na tých 2-jkách stratí,je to ale celkom ďaleko do cieľa a ako správne píšeš mal by si to v zjazde doskočiť.Osobne mám Petra medzi troma najväčšími favoritmi aj na prvenstvo v zajtrajšej etape.
Obrázok užívateľa
Tibi
 
Príspevky: 125
Registrovaný: Pia 20. Feb 2015 0:35:15

Re: Tour de France

Poslaťod ifčopifčo » Uto 05. Júl 2016 21:53:46

http://inrng.com/2016/06/who-will-win-the-green-jersey/

Tu je celkom prehľadne bodovanie, zajtra je to za 30 bodov. Keby Peter nebol v žltom tak zajtrajšia etapa by bola pre neho podľa mňa super na únik a prémiu.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2425
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod lukas » Uto 05. Júl 2016 23:55:06

Ľudia, som rád ak diskutujete, pomáha mi to zamyslieť sa nad rôznymi vecami pred prenosom a to o pokazenom autobuse som nevedel, lebo nestíham riešiť sociálne siete, tobôž tesne pred etapou, takže ak niečo zaujímavé a netradičné uvidíte, šupnite to, prosím, sem, nemám čas ani čítať nejaké iné diskusie. Prípadne ak by ste mali kedykoľvek nejaké otázky na hostí (väčšinou chodia veľmi slabé, málo fundované), napíšte. Nie počas etapy, ale do hodiny pred ňou. Zoznam hostí vidíte v každej etape, rovnako ako v každej etape máme uvedené body v cieli do bodovačky, snažíme sa mať na webe všetko podstatné.
Lukáš Timko
Obrázok užívateľa
lukas
 
Príspevky: 649
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod motyliLET » Str 06. Júl 2016 0:42:13

Ludia neblaznite na tour nemoze vyhrat unik 5 etapu, je sice kopcovita ale este stale velmi vela ludi nema stratu a ma sancu na zltaka peleton unik postrazi v cieli ocakavam okliesteny peleton a nejakych odolnych spurterov okrem peta snad mathews, gerrans, urcite alaphilipe valverde , zajtra by bol idealny nejaky 10 clenny unik nejakych exotov po vrcharske body a mohli by vziat maximum na premii ktora je nazaciatku , idealny scenar
motyliLET
 
Príspevky: 269
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod nat » Str 06. Júl 2016 0:47:58

ifčopifčo píše:Greipel mal myslím nejaký technický problém. Podľa mňa v bodovačke je nebezpečný aj Coquard. Možno viac ako Cav a Kittel.


Nemyslim si, ze Coquard je nebezpecny. Sam dneska povedal , ze vypustil premiu kvoli vitaztvu. Tj. je strasne presvedceny, ze zvitazi, a dnesok ho v tom utvrdi.
tj bude asi pustat premie, a setrit sa. Vdaku bohu, ze je taky nabudeny zajacik.

Keram: Ja si myslim, ze zlteho by nepustili do uniku , to by musel byt obrovsky unik. A navyse je to Sagan. S tym sa nik nechce hrat aj ked nema zlty. Takze bohuzial no chance.
nat
 
Príspevky: 262
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod nat » Str 06. Júl 2016 1:17:21

motyliLET píše:Ludia neblaznite na tour nemoze vyhrat unik 5 etapu, je sice kopcovita ale este stale velmi vela ludi nema stratu a ma sancu na zltaka peleton unik postrazi

Ja si viem zajtra predstavit v uniku Majku (17 minut strata), ktory bude ma na starosti pockat Peta ci Contika. Ale myslim ze ho setria na 7 az 9. Otazka, ci nebude neskoro.
nat
 
Príspevky: 262
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 256 hostia