Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Tour de France

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Tour de France

Poslaťod ifčopifčo » Uto 12. Júl 2016 9:28:47

vladimir píše:Trochu sa obávam, že na to, akú má Kittel formu, ten kopec v 16. etape nemusí stačiť. V minulosti aj keď vyhral viac etáp na Tour, tak sa mu stávalo, že aj na rovinatej etape niekedy nemal nohy, no teraz je aj v kopcoch celkom dobrý. Na dnešnú 10. etapu som extra zvedavý. Dôležité bude, ako sa to nadelí na prvom kopci, keby teamy odolných šprintérov spolupracovali, majú šancu nechať etixx vzadu za pelotónom.


Je to tak na hrane ale tie "brdky sú dva, keby bol cieľ na vrchole toho druhého tak by to Kittelovi možno vyhovovalo (viď etapa ktorú vyhral) ale do cieľa je ešte trochu viac ako kilometer a tu sa spolieham že keď pôjde na krv tie stúpania tak bude vyflusnutý. Myslím si že Cancellara ktorý bude doma do toho dá všetko a tu je podľa mňa Petrova šanca.
Ešte doplním že 500 metrové stúpanie s 5% sklonom kde je na vrchole cieľ a teda cyklista ako Kittel ide naplno ako mu to dá a 250 metrov 7%, potom zhruba 300 metrov rovina, ďalej 600 metrov s 6% a ešte niečo vyše kilometra je podľa mňa rozdiel, pretože v tomto druhom prípade sa ťažší cyklisti skôr unavia. Ale samozrejme všetko môže byť inak ;)
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2425
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod Tibi » Uto 12. Júl 2016 10:30:05

Dosť búrlivá diskusia sa tu viedla ohľadom 5 etapy.Pred etapou sa tu dávali všelijaké scénare o tom či Peťo vydrží v žltom,alebo oň príde.Ja som patril k tým,čo verili v to,že nielen že udrží žltý,ale ešte aj uspeje v etape.
Táto etapa bola podľa mňa presne tou hraničnou.kde siahajú Peťové možnosti a limity.Nakoniec mali pravdu tí,čo Petrovi a Tinkoffu neverili.Pre mňa poučenie,lepšie si preštudovať stúpania a prestať snívať o tom,že Peter bude uprednostnený na TF pred Albertom(aj keď zraneným).Debata o tom,čo by bolo keby..........je úplne zbytočná.
10 etapa vyvoláva tak isto veľa otázok.Má isť Peter do úniku,alebo sa má šetriť na šprint?????? Má Tinkoff ťahať a robiť tempo na prvom stúpaní,alebo sa šetriť na záverečné krátke stúpanie a tam to potrhať.
Môj osobný názor je ten,že na stúpaní Port d Envalira to riadne roztočia pretekári,ktorí budú chcieť ísť do úniku,takže Tinkoff nebude musieť ťahať.Peter by sa mal pokúsiť dostať do úniku. Sagan udivuje svet aktívnou cyklistikou a mal by v tom pokračovať.V hre sú aj body za prémiu a nikde nie je napísané,že by únik nevydržal až do konca.Nehovoriac o tom,že aj keby bol únik dostihnutý,tak Peter by vedel obstojne šprintovať.Neskutočne som,ale zvedavý čo dnes predvedú borci z Tinkoffu,žiadne zázraky ale nečakám.
Cyklistika prináša veľmi veľa prekvapení,tak sa dnes nechám prekvapiť čo nám etapa prinesie.
Obrázok užívateľa
Tibi
 
Príspevky: 125
Registrovaný: Pia 20. Feb 2015 0:35:15

Re: Tour de France

Poslaťod vladimir » Uto 12. Júl 2016 11:06:08

ifčopifčo píše:
Je to tak na hrane ale tie "brdky sú dva, keby bol cieľ na vrchole toho druhého tak by to Kittelovi možno vyhovovalo (viď etapa ktorú vyhral) ale do cieľa je ešte trochu viac ako kilometer a tu sa spolieham že keď pôjde na krv tie stúpania tak bude vyflusnutý. Myslím si že Cancellara ktorý bude doma do toho dá všetko a tu je podľa mňa Petrova šanca.
Ešte doplním že 500 metrové stúpanie s 5% sklonom kde je na vrchole cieľ a teda cyklista ako Kittel ide naplno ako mu to dá a 250 metrov 7%, potom zhruba 300 metrov rovina, ďalej 600 metrov s 6% a ešte niečo vyše kilometra je podľa mňa rozdiel, pretože v tomto druhom prípade sa ťažší cyklisti skôr unavia. Ale samozrejme všetko môže byť inak ;)


Budem len rád, ak by to tak bolo. Uvidíme aj akú taktiku búde mať etixx, či sa Kittel bude snažiť udržať čo najviac vpredu, aj za cenu, že sa unaví, alebo nepôjde úplný doraz, výraznejšie stratí pozíciu, a etixx sa ho ešte na poslednom kilometri pokúsi dostať dopredu..
vladimir
 
Príspevky: 28
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod vladimir » Uto 12. Júl 2016 11:17:32

Tibi píše:Dosť búrlivá diskusia sa tu viedla ohľadom 5 etapy.Pred etapou sa tu dávali všelijaké scénare o tom či Peťo vydrží v žltom,alebo oň príde.Ja som patril k tým,čo verili v to,že nielen že udrží žltý,ale ešte aj uspeje v etape.
Táto etapa bola podľa mňa presne tou hraničnou.kde siahajú Peťové možnosti a limity.Nakoniec mali pravdu tí,čo Petrovi a Tinkoffu neverili.Pre mňa poučenie,lepšie si preštudovať stúpania a prestať snívať o tom,že Peter bude uprednostnený na TF pred Albertom(aj keď zraneným).Debata o tom,čo by bolo keby..........je úplne zbytočná.
10 etapa vyvoláva tak isto veľa otázok.Má isť Peter do úniku,alebo sa má šetriť na šprint?????? Má Tinkoff ťahať a robiť tempo na prvom stúpaní,alebo sa šetriť na záverečné krátke stúpanie a tam to potrhať.
Môj osobný názor je ten,že na stúpaní Port d Envalira to riadne roztočia pretekári,ktorí budú chcieť ísť do úniku,takže Tinkoff nebude musieť ťahať.Peter by sa mal pokúsiť dostať do úniku. Sagan udivuje svet aktívnou cyklistikou a mal by v tom pokračovať.V hre sú aj body za prémiu a nikde nie je napísané,že by únik nevydržal až do konca.Nehovoriac o tom,že aj keby bol únik dostihnutý,tak Peter by vedel obstojne šprintovať.Neskutočne som,ale zvedavý čo dnes predvedú borci z Tinkoffu,žiadne zázraky ale nečakám.
Cyklistika prináša veľmi veľa prekvapení,tak sa dnes nechám prekvapiť čo nám etapa prinesie.


Už čoskoro uvidíme, možno aj Tinkováci uvidia, aké budú mať nohy v tom kopci. No sám Peter v úniku bez teamových kolegov mi príde ako dosť vabank, keďže kopec sa pojde podlaha a zvyšok etapy budú stíhať rôzne šprintérske tímy. Najlepšie by bolo, keby od vrcholu prvého kopca ťahali spolu tímy odolných šprintérov. Aj keby Peter nevyhral etapu, ale dobre by sa umiestnil a Kittel s Cavom by nebodovali vôbec, tak z pohľadu zeleného dresu je to stále veľmi dobré. Na tom prvom kopci sa úkáže, kto ako na tom je a koľko domestikov tam má. Dúfajme, že Tinkováci niečo našetrili a dnes to ukážu.
vladimir
 
Príspevky: 28
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod nat » Uto 12. Júl 2016 13:59:30

Tinkoff to je no koment. Namiesto toho aby rozputali peklo , zrusili sprinterov tak si to musi Peto cele odrobit sam.

To uz Cannoni boli lepsi, ty by taktuto etapu potiahli. :evil:
nat
 
Príspevky: 262
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod ondro » Uto 12. Júl 2016 17:13:58

Prv nez sa zacne nadavat Matthewsovi, (alebo snad nie?), tak mozno, ak uz, skusit vynadat Tinkoffovcom, ze tam je Sagan tak casto sam. Ale zase Sagan s pomocnikom v uniku, to uz je zas uplne iny unik, tazko sudit. Orica spravila vsetko, ako sa v cyklistike robi pri ceste za vitazstvom. A pre Peta boli dolezite aj nejake body, pre ostatych nie.
ondro
 
Príspevky: 112
Registrovaný: Štv 02. Apr 2015 23:27:29

Re: Tour de France

Poslaťod MichalJ » Uto 12. Júl 2016 17:18:43

Za dnešok Matthewsovi myslím nemôže nadávať nikto. Osobne som prekvapený, že vôbec v úniku striedal, keď tam mal dvoch kolegov. A v závere už nestriedal nikto, Matthews by bol vyslovene blbý, keby chcel prestriedať on. A práve on nemusel, lebo ako tím pre únik spravili kopu práce.
MichalJ
 
Príspevky: 369
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35
Bydlisko: Bratislava/KNM

Re: Tour de France

Poslaťod Focus-Shimano » Uto 12. Júl 2016 17:28:43

Radšej mohol vyhrať Sam Dumoulin alebo Hagen nie takáto pijavica.Aspoň že Avermaet nebol v top 3 to poteší keďže miluje pohľad na zadné kolesá súperov.Peter už má svoju farbu a teraz ho ťažko dakto vyzlečie Cavendish už môže odstúpiť.Zajtra dúfam že sa konečne presadí Kristoff,Greipel alebo Dege ktorý by mohol preniknúť do top 10
Obrázok užívateľa
Focus-Shimano
 
Príspevky: 764
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:35:06

Re: Tour de France

Poslaťod Keram » Uto 12. Júl 2016 17:53:51

Nemam Blinga rad lebo je to nudny jazdec. Taky Gerrans 2.0. Ale dnes mu tazko nieco vycitat. Robil to co mal kedze mal dvoch muzov v skupine. Keby tam bol sam a takto gembluje to by bolo ine. Sagan nie je boh ze porazi v zavere Oricu + GVA s Hagenom, ktori sa tiez najma viezli ku koncu. Van Avermaet strasne. Je to podobny zabavny cyklista ako Peter ale ked jazdi proti Petrovi sprava sa ako parazit. Ja som hlavne rad za 45 bodov oproti konkurencii. Keby nema Sagan uz vyhratu etapu asi by som mal ine pocity ale takto ked mal etapu + zlty dres tak jedine co ma zaujima je uz ten zeleny. Myslim si ze Sagan dnes by bol zautocil v tom kopci keby na to mal, bohuzial uz na to nemal. A tiez tam neboli len tak hocijaki jazdci ale prakticky top klasikari sveta.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1231
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod West » Uto 12. Júl 2016 17:56:21

MichalJ píše:Za dnešok Matthewsovi myslím nemôže nadávať nikto. Osobne som prekvapený, že vôbec v úniku striedal, keď tam mal dvoch kolegov. A v závere už nestriedal nikto, Matthews by bol vyslovene blbý, keby chcel prestriedať on. A práve on nemusel, lebo ako tím pre únik spravili kopu práce.

Je vidieť že sa trochu vyvíja, snaží sa útočiť dostať sa do brejku. Stále je to ešte ten racionálny spôsob by Orica, ale nie je to Gerrans. Myslím že na jeho cyklistické myslenie má určitý vplyv aj Peťo (s ktorým ho často porovnávajú). Podľa mňa je len otázkou času, kedy začne skúšať aj Flámske klasiky na kockách.
West
 
Príspevky: 334
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod motyliLET » Uto 12. Júl 2016 18:07:55

Keram to vystihol chvalabohu ze peto ma uz etapu lebo by ma to stvalo strasne ten dnesok, super je ze peto ma 45 bodov na superov a to je hlavne vitazstvo si orica ako team zasluzi lebo makali v uniku zo zaciatku aj mathews to ze je jazdi sposobom pijavice je nutnost inak by nevyhral a nemozeme mu to dneska vycitat keby tam bol sam tak by som mal neervy takto to ma orica zasluzene ale peto podal heroicky vykon rozdelit skupinu ustrazit vsetkych v kopci a este seriozne spurtovat je mega vykon doprajme aj mathewsovi predsa inak by nevhral nic na tejto tour ;)
motyliLET
 
Príspevky: 269
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod West » Uto 12. Júl 2016 18:15:10

Pre mňa je zatiaľ veľké sklamanie Valgren. Druhý z Amstlu 14 z LBL, IMHO by sa mal bez problémov dostať dnes do úniku a pomôcť Peťovi. Je veľká škoda že nemohol ísť TDF Juro Sagan. Verím tomu že by tu bol platnejšia pomoc.
West
 
Príspevky: 334
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod dexterko » Uto 12. Júl 2016 20:44:35

Zajtra PS ešte aj s červeným.
Obrázok užívateľa
dexterko
 
Príspevky: 689
Registrovaný: Str 18. Feb 2015 18:42:24

Re: Tour de France

Poslaťod emor » Uto 12. Júl 2016 20:51:50

OricaBE dnes odpracovala aj v úniku kvantum práce a MM dnes dotiahol na víťazstvo zaslúžene a bez pochybností.

Zas GvA sa už tvrdo vyprofiloval a posledné zvyšky sympatií po TirrenoAdriatico už mňa stratil definitívne. Chlapec uveril že jeho cesta je voziť sa za Saganom a bez práce dosiahnúť "skvelé" víťazstvo. A mám dojem že sa jeho kariéra od minulého roku pretransformovala na Saganobijca :) Chápem (pre Ifčopifčo) že mu neostávajú iné alternatívy ako čo možno najlepšie uspieť - ale chápem aj to že sa svojím jazdením profiluje na Saganobijca a ako poniektorí diskutéri píšu - pijavičník kolesocucajúci.

BMC nemám rád a je to najnesympatickejší manšaft. Chudák Porte si to tam teraz chvíľu odtrpí a karavána pôjde ďalej. VanZáhradník s jeho komentármi je tiež klasická US.držka bez sebareflexie pri komentovaní Pistolera ,,, a to ako nechali Porteho s defektom pár kilometrov nachytať v druhej etape nachytať viac ako minútu...? Celé typické americké. Dvaja lídri atd....show ale pozadie jasné. Američan na TdF je vždy viac ako nejaký Austrálčan. A v USA to teda riešia - pre info pre tých čo si myslia že nie. Nečudo že to Porte v Pyrenejách VanZáhradníkovi osladil :) Vždy mu je bližšíí Froomie a vlastná šanca ako BMC VanZáhradník. :mrgreen:
Obrázok užívateľa
emor
 
Príspevky: 91
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:09:25

Re: Tour de France

Poslaťod ifčopifčo » Uto 12. Júl 2016 21:13:16

West píše:Pre mňa je zatiaľ veľké sklamanie Valgren. Druhý z Amstlu 14 z LBL, IMHO by sa mal bez problémov dostať dnes do úniku a pomôcť Peťovi. Je veľká škoda že nemohol ísť TDF Juro Sagan. Verím tomu že by tu bol platnejšia pomoc.


Ak sa nemýlim tak Valgren pomáhal Petrovi pri tej víťaznej etape. Pre neho tie dlhé stúpania nie su, detto pre Gatta, pri tejto skladbe etáp Petrovi príliš nepomôžu.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2425
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod MichalJ » Uto 12. Júl 2016 21:45:11

Jo, Valgren tam odtiahol veľkú časť, až po ňom šiel na čelo Kreuziger, ktorý to "dorazil".
MichalJ
 
Príspevky: 369
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35
Bydlisko: Bratislava/KNM

Re: Tour de France

Poslaťod majo » Uto 12. Júl 2016 22:38:36

je ten Peto vobec clovek?...no nefandi mu ked jazdi takto :D :D
majo
 
Príspevky: 2225
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod elviska » Uto 12. Júl 2016 22:40:41

Pre mňa je Bling - Matthews sympatickejší jak Avermeat, ale ja som napr dávnejšie nemala rada Cancellaru a Greipela, ale od minulého roka som ich obľúbila.......... Sagan a Matthews, okrem toho, že si vymenili miesta z MS, majú spoločné aj to, že sa minulý rok ženili, obaja majú manželky Katariny a obe sú slovenky..............Peter podal dneska skvelý bojovný výkon. Peťova hláška po dnešnej etapa: Balíček :D Som druhý, lebo som moc silný. :lol: http://tdf.rtvs.sk/novinky/111241-velke ... v-10-etape
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod milos64 » Str 13. Júl 2016 9:39:17

Pre takéto etapy a výkony sa TdF oplatí pozerať. Žiadna nuda a veľké taktizovanie tímov aj keď SKY to malo všetko pod kontrolou aby sa nič zvláštne nestalo jeho lídrovi.
Tak ako minulý rok, aj tento rok Peter robí preteky a súboj o zelené je atraktívne ako nikdy predtým. Súhlasím, že včera mu chýbal niekto z tímu. Neviem ako to bolo do vrcholu stúpania ale určite tam mal byť s ním stále minimálne jeden a bolo by jedno kto. Na druhej strane sa mi začína zdať, že Peter je radšej sám, ako introvert. Akoby nevedel v rozhodujúcich momentoch so svojimi spolupracovať. To je zreteľné hlavne v spoločných dojazdoch, kedy ten ich vláčik nikdy nedotiahnu až do konca ako Lotto, Kaťuša, DDD a iné. Mám za to, že Peter rád mení pozície a až do poslednej chvíle hľadá najvhodnejšiu pozíciu a len s nevôľou by to chcel nechať na vlastných rozbiehačov.
Včera sa ukázal ako nesmierne silný a ostáva len veriť, že dnes bude opäť bojovať v popredí aby mu rýchlici neuleteli príliš v bodovaní.
milos64
 
Príspevky: 41
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36
Bydlisko: Chorvátsky Grob - Čierna Voda

Re: Tour de France

Poslaťod bloy » Str 13. Júl 2016 10:27:41

Avermeat mohol vyhrať (a asi aj to len teoreticky) len ak by nastúpil v tom stúpaní 7km pred koncom, ale sám hovoril, že nemal sily. V šprinte proti Matthewsovi (ktorý tam mal navyše ešte rýchleho Impeyiho), Saganovi a Hagenovi nemal šancu. Peter asi o moc viac urobiť nemohol, už dosť bolo ako odvracal útoky. Impey mimochodom skvelý.
"“Byl jsem ze začátku takový méně průbojný a Cavendish mi radil, abych se nebál používat lokty a nikdy nikomu nic nedaroval." Petr Vakoč
Obrázok užívateľa
bloy
 
Príspevky: 677
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36
Bydlisko: Bratislava

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 239 hostia