Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Tour de France

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Tour de France

Poslaťod emor » Štv 21. Júl 2016 12:06:39

TvZáhrádník .. je US jazdec a preto je nasadzovaný ako líder. US trh potrebuje svojho hrdinu. Uvidíme ako ďalej bude BMC fungovať ale to pravidelné krachovanie Záhradníka je asi o tom že má svoje limity ktoré ho nepustia. Ono byť jazdcom na GC na GT je parketa len pre veľmi málo jazdcov. momentálne ich je tak na 5prstov jednej ruky a na druhej sa dajú narátať perspektívni, možní budúci víťazi.

Ale Teejay-ove vyjadrenie po včerajšom výbuchu - si zaslúži rešpekt a považujem ho za skvelého chlapa ktorý je jeden z najlepších cyklistov na GC, bohužiaľ sa ukazuje že nie úplne najlepší. Ale to nič nemení na tom , že je to šampión. :idea:
Obrázok užívateľa
emor
 
Príspevky: 91
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:09:25

Cadel Evans

Poslaťod sportovec » Štv 21. Júl 2016 12:19:27

Alex píše:Cadel nebol mimo formy, ale predtým absolvoval Giro, kde skončil 3. a všetci dobre vieme že Giro+TdF v dnešnej dobe už nejdú absolvovať v top forme..

Cadel na Gire v roku 2012?
Určite nie: http://www.procyclingstats.com/rider.ph ... eason=2012
Obrázok užívateľa
sportovec
 
Príspevky: 388
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Tour de France

Poslaťod bloy » Štv 21. Júl 2016 12:30:07

Len tak pre zaujímavosť, keď už Emor nazval Garederena záhradníkom (aj keď by bolo samozrejme neférové a nepekné povedať, že jeho snaženie v GC je ako "cap záhradníkom").

Ak sa budem pohrávať s priezviskami pretekárov, tak môžeme dospieť aj k tomu, že Sagan získal v cyklistike už sagan víťazstiev a ocenení.
V zmysle vysvetlenia slovníka: Sagan in Technology /say'gn/ (From Carl Sagan's TV series "Cosmos") Billions and billions. A large quantity of anything.
"“Byl jsem ze začátku takový méně průbojný a Cavendish mi radil, abych se nebál používat lokty a nikdy nikomu nic nedaroval." Petr Vakoč
Obrázok užívateľa
bloy
 
Príspevky: 677
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36
Bydlisko: Bratislava

Re: Tour de France

Poslaťod emor » Štv 21. Júl 2016 19:13:31

NIjako som nechcel Teejay-a znevažovať . len som spravil holopreklad z američtiny do slovenčiny :) nebolo to v zmysle preneseného významu. Teejay van Garderen je skvelý GC jazdec a dokázal už neraz že patrí medzi svetovú špičku. Akurát na GT - nedosahuje na veľkých šampiónov.
Obrázok užívateľa
emor
 
Príspevky: 91
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:09:25

Re: Tour de France

Poslaťod Keram » Štv 21. Júl 2016 19:23:20

emor píše:NIjako som nechcel Teejay-a znevažovať . len som spravil holopreklad z američtiny do slovenčiny :) nebolo to v zmysle preneseného významu. Teejay van Garderen je skvelý GC jazdec a dokázal už neraz že patrí medzi svetovú špičku. Akurát na GT - nedosahuje na veľkých šampiónov.


Preklad by to bol keby sa volal Gardener ...

Ine som chcel. Na FB mi vyskocilo video prveho Petrovho vitazstva na Tour v roku 2012. Ten vykon tam uz bol aj vtedy uzasny ale az ked som to videl tak som si uvedomil ze Peter je tuto sezonu uplne iny level ako bol vtedy. Neprestriedal tomu Kancelarovi ani na kus. Dnes by mu poctivo striedal to som si isty a vyhrat by dokazal aj tak. A nie proti Kancelarovi 2016 ale 2012. Dufam ze chapete co chcem povedat lebo som to kus zamotal :D Alebo mi napadlo ze dnes by bol na tom Kancelarovom mieste pravdepodobne Peter a na Petrovom pravdepodobne Bling alebo Greg :lol:
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1231
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod dexterko » Štv 21. Júl 2016 22:48:48

Dnes si to Sagan švihol bez rozjazdenia. Kým ostatní min. 20 minút točili na stacionároch, Peťo si prišiel do busu, po hodke vyliezol, sadol na bajk a proste si prešiel 17km. Dobre, že dnes počasie vydržalo, aj keď poriadne pieklo, a neprišli búrky a dážď, ktoré hlásili.
Obrázok užívateľa
dexterko
 
Príspevky: 689
Registrovaný: Str 18. Feb 2015 18:42:24

Re: Cadel Evans

Poslaťod Alex » Štv 21. Júl 2016 23:11:58

sportovec píše:
Alex píše:Cadel nebol mimo formy, ale predtým absolvoval Giro, kde skončil 3. a všetci dobre vieme že Giro+TdF v dnešnej dobe už nejdú absolvovať v top forme..

Cadel na Gire v roku 2012?
Určite nie: http://www.procyclingstats.com/rider.ph ... eason=2012


Aha, ja som si to posunul o jeden rok, pardon.
Alex
 
Príspevky: 147
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod Tibi » Pia 22. Júl 2016 10:03:43

Keram píše:Ine som chcel. Na FB mi vyskocilo video prveho Petrovho vitazstva na Tour v roku 2012. Ten vykon tam uz bol aj vtedy uzasny ale az ked som to videl tak som si uvedomil ze Peter je tuto sezonu uplne iny level ako bol vtedy. Neprestriedal tomu Kancelarovi ani na kus. Dnes by mu poctivo striedal to som si isty a vyhrat by dokazal aj tak. A nie proti Kancelarovi 2016 ale 2012. Dufam ze chapete co chcem povedat lebo som to kus zamotal :D Alebo mi napadlo ze dnes by bol na tom Kancelarovom mieste pravdepodobne Peter a na Petrovom pravdepodobne Bling alebo Greg :lol:


Chápem,nad týmto aj ja dosť často rozmýšľam.Dokonca si myslím,že tam je ešte nejaká rezerva.Na maxime,by mal byť možno až po 30-tke. Neviem či u šprintoch na čistej rovine,tu budem rád ak sa mu podarí udržať tam kde je.Možno ešte troška vylepšiť.Dovolím si,ale povedať,že sa môže výrazne posunúť v dlhodobej vytrvalosti a v budúcnosti môže byť z neho aj výborný časovkár. Čo by sa malo hlavne prejaviť na JK,obzvlášť flámskych monumentoch.
Teraz o inom.V poslednej dobe tu dosť často sledujem debaty o tom ako sú vrchárske etapy nudné,ako to celé zabíja SKY a pod.........Tu si treba skutočne uvedomiť aká je cyklistika rozmanitá.Niekto rád šprinty,niekto kopce a ako sa hovorí 100 ľudí=100 názorov ??? Ja osobne si viem vždy niečo nájsť,čo ma zaújme a pri čom sa nenudím.V mladosti som veľmi sledoval cyklokros a doslova ma fascinovali horské etapy na TF. Ak bola horská etapa,tak som mal v hlave len Induraina a ako sa dostať k live vysielaniu.Určite k tomu prispeli aj fanatický fandovia,to jednoducho patrí k horským dojazdom. Už som si myslel,že ma v cyklistike nemá čo príjemne zaskočiť.(v období od roku 2000-2010 som cyklistiku úplne prestal sledovať-rodina)Ale vďaka priazni k cyklokrosu,neskutočným divákom a hlavne Petrovi ma dostali JK a hlavne monumenty.
No a čo sa týka tohto ročnej TF a SKY. Musím povedať,že mňa osobne dosť fascinuje sila akú majú a ako ju aj dokážu prejaviť.Či tým zabíjajú ataky súperov? Určite áno,inak by to asi nerobili.Či tým dokážu vždy vyhrať TF? Myslím si,že nie.Ak by mal napr. Quintana životnú formu a Froom by nebol úplne v top forme,tak si myslím že by im to nepomohlo. :) Ako príklad by som uviedol minuloročné Giro a súboj Alberta s Astanou.
Obrázok užívateľa
Tibi
 
Príspevky: 125
Registrovaný: Pia 20. Feb 2015 0:35:15

Re: Tour de France

Poslaťod paula@sile » Pia 22. Júl 2016 12:34:41

este pred niekolkymi rokmi som sa radsej pozrela na sprinterske etapy, ale od istej doby mam radsej tie horske, mne sa zdaju tie sprinterske nie nudne , ale menej spektakulerne…
no aj tie vedia prekvapit, hlavne ked je v uniku peto….,ze vyhra tri etapy sa mi ani neprisnilo
tiez si myslim, ze horske etapy na tohtorocnej tdf nie su nudne, je to fascinujuce, akym tempom vyjdu tie kopce, ako sa to cele potrha, ked v predu niekto urcuje tempo a ti slabsi( a nie len ti) odpadavaju ako muchy. 8-)
ked pozriem na konci priemernu rychlost etapy ….neuveritelne…
sky demonstruju nenormalnu silu, cim to je, ako trenuju, co robia inak, ako ostatne timy?
maju peniaze na to, aby mohli kupit tych najlepsich pretekarov, ale su to len peniaze?
na tu dnesnu etapu sa tesim, aj ked sa s prekvapeniami asi velmi pocitat neda…
paula@sile
 
Príspevky: 304
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod emor » Pia 22. Júl 2016 13:03:34

k téme vrahov zo Sky :) Súhlasím že Sky určite nič "neznudzujú". Že jazdia v systéme a s extrémnou výkonnosťou.? Je team SKY. Naj bohatší, naj profesionálnejší s dlhodobo nakúpenými najväčšími esami v cyklistike. ;)

Prečo to v SKY funguje a inde sú bezradní.? Lebo TdF. Na Gire a ani na Vuelte im to nefunguje. Prečo.? Wiggo, Porte a spol. by o tom vedeli povedať svoje ale môj názor je ten, že perfektne naplánovaný výkon sa nenaplní s pribúdajúcimi vplyvmi neplánovosti. :idea: čím viac prekvapení tím menšie šance pre plánovačov a stroja SKY. A ešte jeden moment - faktor Froome. Je proste znovu tento rok najsilnejší a že sa jeho prejav a poňatie pretekania zmenil je viac ako prínosné. mňa si získal až tento rok a nemôžem mu nefandiť. od prvých etáp je vždy tam kde má byť. Netrasie sa zariskovať a skúsiť niečo neštandarté a myslím že sa konečne začal znovu tešiť s cyklistiky. Vidieť to na ňom a aj pri jeho rozhovoroch je inde ako pred rokom -dvoma.

Jediná reál šanca na napínavý súboj a víťazstvo skončila na zemi hneď v prvej etape. Ale ešte k tomu nudnému pretekaniu v horách. - Je určite zábavnejšie sledovať to ako sa naťahovali Froomie a Pistolero na Vuelte 2014. tam však skončili polámaní na Tour ešte pred tým ako mohli reálne súperiť. Pistolero v 2013 a 2015 došiel na TdF bez šancí. 2013 nemal výkonnosť - najlepšie sám vedel prečo a v 2015 to proste nemohol dať po Gire. Skúsil a nešlo to. Uvidíme ešte či sa stretnú na Vuelte ale zase to bude v opačnom garde ;-) Tam počítam že bude ťahať za kratší koniec Froomie. A čo bude o rok.? uvidíme. Možno sa na Vueltu pôjde rehabilitovať aj Indián :) ale to sa ešte uvidí či sa vylieči z alergií a či nebude v predpovediach silný vetrík :lol:
Obrázok užívateľa
emor
 
Príspevky: 91
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:09:25

Porte

Poslaťod sportovec » Pia 22. Júl 2016 15:12:49

emor píše:Jediná reál šanca na napínavý súboj a víťazstvo skončila na zemi hneď v prvej etape.

Tak, tak v prvej ... ale možnože aj v druhej etape - keď Portemu odčítame tú 1m 45s za defekt, tak je teraz pohodlne druhý za 3m 15s na Frooma, a to nevravím o celkovej pohodičke a jazde bez stresu, počas celej TdF. Takto bol v strese hneď v druhej etape.

Možno by sa tam pekne zapiekol a stačilo by mu pódium, ale možnože by chytil pretekársky amok a skúsil by zariskovať na žlté tričko ... to sa už nedozvieme. Ale pripravený prišiel na jednotku.
Obrázok užívateľa
sportovec
 
Príspevky: 388
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Tour de France

Poslaťod Keram » Pia 22. Júl 2016 22:48:45

Dnes super vykon a najma odvaha od Bardeta. Ked vravime o boji v GC takto nejako si to predstavujeme. Aj ked pomoholi k tomu asi aj tie pady v zjazde. Ale aj tak odvaha mu nechybala. Klobuk dole. Inak najzaujimavejsie okrem toho dnes asi tie pady Frooma and co. Luto mi bolo Mollemu :cry: Zajtrajsiu etapu neuvidim tak dufam ze nebude prilis epicka :lol:
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1231
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod MichalJ » Sob 23. Júl 2016 9:54:25

Holanďania majú tento rok riadnu smolu na pády na GT. Aj Kruiswijk na Gire, aj teraz Mollema. (Už nejdem polemizovať, do akej miery mohli tomu pádu zabrániť)
MichalJ
 
Príspevky: 369
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35
Bydlisko: Bratislava/KNM

Re: Tour de France

Poslaťod nat » Ned 24. Júl 2016 3:30:37

emor píše:k téme vrahov zo Sky :) Súhlasím že Sky určite nič "neznudzujú". Že jazdia v systéme a s extrémnou výkonnosťou.? Je team SKY. Naj bohatší, naj profesionálnejší s dlhodobo nakúpenými najväčšími esami v cyklistike. ;)

Praveze to nie je pravda.
Maju vyhodu , ze k nim chodia top jazdci pod cenu. (sa ucit ..ako Konig ci Landa), ale zatial ty top jazdci nejaku suepr robotu neodviedli.

To rozhodujuce gro timu co rozhoduje TDF su jazdi ktory boli lepsi nadpriemer,z ktorych si urobili superjazdcov.
Nikdo porovnatelnych vysledkov napr. Romana sa tam nenachdzal, jediny kto sa ako to prilizoval bol Nieve ale aj tak velky rozdiel 7-8 tdf a 10 giro vuleta.
nat
 
Príspevky: 262
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod bloy » Ned 24. Júl 2016 6:05:47

Celkom by ma zaujímalo, či taký Poels nerozmýšľa nad tým, že by to raz skúsil sám.
"“Byl jsem ze začátku takový méně průbojný a Cavendish mi radil, abych se nebál používat lokty a nikdy nikomu nic nedaroval." Petr Vakoč
Obrázok užívateľa
bloy
 
Príspevky: 677
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36
Bydlisko: Bratislava

Re: Tour de France

Poslaťod Keram » Ned 24. Júl 2016 12:04:11

Konci sa Tour z ktorej si Peter Sagan nemohol priat viac. Odchadza s 3 etapami, zelenym dresom a povozil sa aj v zltom, predviedol obdivuhodne vykony a ukazal aj charakter ked skocil dvakrat do uniku len s umyslom pomoct svojim dvom timovym kolegom k im osobnym cielom. Iste to nie je nic vynimocne ale pre najvacsie hviezdy pelotonu to nebyva zvykom. A keby sa dalo tak podla mna v 11. etape necha vyhrat Bodnara. Tato Tour je jeho zivotna a tazko sa bude prekonavat. Aj celkovo sezona.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1231
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod Keram » Ned 24. Júl 2016 21:46:48

Dnes mam pocit Saganov najlepsi sprint na Chaps Elysees za celych 5 rokov. Potom ako vcera tahal peloton cez jednotku kde skoro utrhol Kreuzigera ( Romanove slova) :D. Neskutocne vykony. Tato Tour bola Saganova. Byt MTBckar asi sa zacinam trochu obavat smerom k Riu :lol:
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1231
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod milos64 » Pon 25. Júl 2016 9:33:16

Super špurt, Greipel mal na mále. Trochu ma to mrzí, že to Petrovi v záverečnej etape nevyšlo. Ale zas, už to tu niekto spomínal, Peter zaznamenal najrýchlejšiu koncovku, kedy prešpurtoval Christova. Začal tuším z tretej, keď nie zo štvrtej figúry a Greipel ho dostal možno len o pol kolesa! Stačilo ísť zo začiatku na úrovni Christovho zadného a má ho. Asi je čo zlepšovať, hoci takto sa nám to hodnotí ľahko.
Myslím si, že Greipel si posledné víťazstvo za celkovo odvedenú tour nezaslúžil. V každom prípade pre naše farby super, super, super! Boli to krásne tri týždne až mi je ľúto, že to skončilo. Zrazu mám poobede čas! :D
milos64
 
Príspevky: 41
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36
Bydlisko: Chorvátsky Grob - Čierna Voda

Re: Tour de France

Poslaťod Focus-Shimano » Pon 25. Júl 2016 10:04:53

milos64 píše:Super špurt, Greipel mal na mále. Trochu ma to mrzí, že to Petrovi v záverečnej etape nevyšlo. Ale zas, už to tu niekto spomínal, Peter zaznamenal najrýchlejšiu koncovku, kedy prešpurtoval Christova. Začal tuším z tretej, keď nie zo štvrtej figúry a Greipel ho dostal možno len o pol kolesa! Stačilo ísť zo začiatku na úrovni Christovho zadného a má ho. Asi je čo zlepšovať, hoci takto sa nám to hodnotí ľahko.
Myslím si, že Greipel si posledné víťazstvo za celkovo odvedenú tour nezaslúžil. V každom prípade pre naše farby super, super, super! Boli to krásne tri týždne až mi je ľúto, že to skončilo. Zrazu mám poobede čas! :D

Pise sa Kristoff nie Christov
Obrázok užívateľa
Focus-Shimano
 
Príspevky: 764
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:35:06

Re: Tour de France

Poslaťod bloy » Pon 25. Júl 2016 10:44:28

Možno ho má miloš64 zaradeného ako Bulhara.
"“Byl jsem ze začátku takový méně průbojný a Cavendish mi radil, abych se nebál používat lokty a nikdy nikomu nic nedaroval." Petr Vakoč
Obrázok užívateľa
bloy
 
Príspevky: 677
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36
Bydlisko: Bratislava

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 251 hostia