Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Tour de France

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Tour de France

Poslaťod paula@sile » Sob 19. Nov 2016 19:45:22

Focus-Shimano píše:Škoda že sa na tour nikdy nejde cez flamske kockove bergy taku etapu maleho flamska na tdf by som si s chutou pozrel. Oude kwaremont,paterberg,koppenberg to by bola skvela etapa


kocky budu maximalne okolo aachenskeho domu a tie su neprijemne...
paula@sile
 
Príspevky: 304
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod berloq » Sob 19. Nov 2016 21:08:58

Ono etapa do Arenberg Porte du Hainaut sa divácky podarila už v roku 2010, kedy Saxo Bank vymysleli svinstvo na Contadora a celý pelotón.

Je to také osvieženie do takticky zviazanej Tour. Ale nejaká pravidelnosť? Nie je dôvod. Pavé je pevnou súčasťou francúzskej cyklistiky v podobe Roubaix. Ale nie súčasť TdF. Tam je to vždy pozor, pozor budú kocky, teda skôr taká nevítaná atrakcia. Tour využívajú potenciál miest, ktoré majú s cyklistikou čo to dočinenia - Mur de Huy alebo Cauberg, takže je možné, že bude niekedy zaradený niektorý z flámskych dláždených hellingenov. Ale plánovať na TdF etapu v rytme Ronde? To nie je tradícia Francúzska ale Flámska.
Obrázok užívateľa
berloq
 
Príspevky: 522
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod Focus-Shimano » Sob 19. Nov 2016 23:18:36

Dexterko ma pravdu sice tie flamske bergy by boli super ale klasikary by nemali vela sanci ist na seba vacsina by musela zostat s jazdcami GC ktory tieto etapy kazia. Napr. Dege by musel ostat pri Contadorovi,Stannard s Froomom atd.
Obrázok užívateľa
Focus-Shimano
 
Príspevky: 764
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:35:06

Re: Tour de France

Poslaťod dexterko » Pon 21. Nov 2016 20:18:52

MichalJ píše:Roubaix na TdF nevyšlo? Tá "prvá" etapa na kockách, ktorá sa šla v daždi, čo vyhral Boom a Nibali získal veľa času bola jednoducho parádna.

Tá áno, skôr som narážal na tú minuloročnú. Kde sa tiež Vincenzo snažil čo to šlo, ale nijak to nešlo. Ale jasné, pri dobrej konštalácii je zaujímavá aj tá najjednoduchšia etapa. Čiže možné je všetko. Presne ako sa tu píše vyššie, na tdf sú kocky skôr veľkým strašiakom ako výzvou, a z GC jazdcov to snáď nevadí len spomínanému žralokovi. Ono aj tie Flámske bergy by sa kľudne dali nainštalovať aj mimo Belgie. Veď v takom centrálnom masíve musí byť podobných bergov v každej dedine xy. Jasné, že to nebude žiaden historický výšlap, ale parametrami by sa rovnali tým Flámskym brdkom.
Obrázok užívateľa
dexterko
 
Príspevky: 689
Registrovaný: Str 18. Feb 2015 18:42:24

Re: Tour de France

Poslaťod vladimir » Pia 26. Máj 2017 20:09:11

konecne su dostupne profily vsetkych etap na TDF:
http://www.procyclingstats.com/race.php?id=171088&c=2
vladimir
 
Príspevky: 28
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod simko » Pia 26. Máj 2017 22:41:09

vladimir píše:konecne su dostupne profily vsetkych etap na TDF:
http://www.procyclingstats.com/race.php?id=171088&c=2

velka bieda:( 8 etap je uplne rovinatych to je strasne vela. totalne nudne profily. nepoviem nech maju sprinteri 4-5 prilezitosti ale nie 8. ak nebude nejaky bocny vietor tak tie profily nemaju absolutne ziadny potencial.
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod ifčopifčo » Štv 01. Jún 2017 22:29:07

Dám sem svoj príspevok so sme.sk, nech je o čom diskutovať
Tak sa na to pozrime optikou DS Petra Sagana :-)
1. 14 kilometrová, prakticky rovinatá časovka, technicky zaujímavá najmä medzi 4-6 a potom medzi 9-10 km, Peter v roku 2015 na TdF v podobne dlhej časovke v Utrechte skončil na 19. mieste s 41 sekundovou stratou. Určite pôjde naplno a keď sa mu do dráhy nepripletie nejaká pani na prechádzke so psíkom, mohol by svoj výsledok minimálne zopakovať.
2. Ideme do Belgicka, jediná krátka 4. prémia je 20 kilometrov pred cieľom, je predpoklad, že nabudené šprintérske tímy ešte plné síl si to postrážia a bude šprintovať peletón.
3. Konečne sme prišli so Francúzka, je to klasikárska etapa, na ktorú by sa mal Peter zamerať. 4. prémia 15 km pred cieľom a najmú záver do 3. prémie (dĺžka 1,6 km priemer 5,8%), začína to na 8% a končí na 3. Takže poďme Peter a poďme Bora, toto je šanca na etapu.
4. 37 km pred cieľom je 4. prémia (2 km dlhá 4,7%) , ak by aj nejakí šprintéri nestíhali, tímy majú dosť času dotiahnuť ich späť. Takže asi šprint peletónu, aj keď posledných asi 6 km je zvlnených a do cieľa sa to mierne dvíha, nedá sa ale dobre odhadnúť aký je sklon. Možno by sa tam dalo zaútočiť.
5. Prvá etapa pre jazdcov na GC, terén je po prémiu mierne zvlnený, žeby prvý pokus Petra o únik?
6. Ničím nezaujímavé, s najväčšou pravdepodobnosťou sa dá očakávať šprint peletónu.
7. Platí to isté čo pre 6.
8. Etapa pre cyklistov na GC. Prémia je zhruba 8 kilometrov po neklasifikovanom stúpaní ktoré má okolo 9 kilometrov , takže sa črtá šanca na únik, prípadne na útok keď v úniku nebude veľa cyklistov.
9. Horská etapa s dvomi HC prémiami pred rýchlostnou prémiou, Peter by sa mal šetriť.
10. Je tam 4. prémia (2,1km 5,6%) ale do cieľa je ešte 40 kilometrov, čiže je to ako 4. etapa, ale záver je úplne rovinatý, predpokladaný šprint peletónu.
11. Nič zaujímavé, opäť asi šprint peletónu.
12. Etapa pre cyklistov na GC končiaca na takom dvojvŕší, pre Petra nič zaujímavé.
13. Zvláštna, len 101 km etapa s tromi 1. prémiami pričom posledná je zhruba 30 km pred cieľom, naozaj neviem čo od tejto etapy očakávať. Rýchlostná prémia je 13 km od štartu, vyzerá to, že sa bude bojovať o plný počet bodov.
14. Celkom zaujímavá etapa s pohľadu Petra. Od polovice je etapa zvlnená, sú tam dve 3. prémie, posledná je síce 37 km pred cieľom ale aj po nej je terén zvlnený a záver je v 570 metrovom stúpaní s priemerom takmer 10%. Veľkú nádej tu má aj únik, takže buď by sa mal Peter snažiť dostať do úniku, alebo by sa mal Bora spolupodielať na kontrolovaní úniku.
15. Opäť asi šanca pre únik, prémia je po 1. a 3. prémii, potom je ešte jedna 1. prémia vyše 30 km pred cieľom.
16. Ďalšia šanca na únik, etapa začína 3. prémiou (4,5 km 6,3%), potom až po rýchlostnú prémiu je to zvlnené, záver nezaujímavý, takže asi šprint peletónu.
17. Etapa pre únik alebo GC cyklistov, ale rýchlostná prémia je zaujímavo umiestnená po zjazde z 2. prémie (5,5 km 6,7%).
18. Etapa končiaca na Izoarde, pre Petra nič zaujímavé.
19. 177 km z 225 je v kopcovitom teréne, posledných 35 km je nezaujímavých, po 3. prémii (5,8km 4,1%) je ešte dosť času dostať šprintérov do popredia. Zaujímavo je umiestnená rýchlostná prémia, na vrchole neklasifikovaného stúpania.
20. 23 km časovka , nič čo by malo Petra nejako zaujímať, tu treba šetriť sily na Champs-Elysses.
21. To už poznáme, nič nové.
Každú etapu môže skomplikovať vietor či hromadný pád, najmä v druhej časti Tour sa dá predpokladať, že úniky budú mať väčšiu šancu dotiahnuť to do cieľa. Aj tak je tam na môj vkus príliš veľa etáp ktoré môžu skončiť šprintom peletónu, ak som dobre počítal, tak ich je 8-9. Celkovo sa mi tohtoročná Tour zdá profilovo nejaká zvláštna, taká neslaná-nemastná, ale ako vieme, preteky sú také aké si ich spravia samotní cyklisti. Čo sa týka dramatickosti nasadilo Giro latku veľmi vysoko, uvidíme, či aj tento rok to bude one team show alebo práve menej výrazný profil urobí preteky dramatickejšie.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod hujhe » Štv 01. Jún 2017 23:00:51

Keďže utečencom zobrali množstvo príležitostí na etapový triumf, verím že nesklamú v rovinatých etapách a nejakí menej známi Francúzi sa ukážu. Podľa mňa už druhá etapa môže byť zaujímavá. Záleží ako kto zajde časovku a či bude mať niekto motiváciu spraviť sekundy aby šiel do žltého.
hujhe
 
Príspevky: 457
Registrovaný: Sob 18. Feb 2017 12:06:22
Bydlisko: GB

Re: Tour de France

Poslaťod simko » Pia 02. Jún 2017 9:07:09

@ifcopifco
co sa tyka tej stvrtej etapy tak presne ten koniec by aj mna zaujimal. ked pozeram na ten profil tak moze ist o stupanie cca 1 km? ci to som prehnal? a sklon nebude asi velmi vyznamny, mozno nieco medzi 2-3 %?

inak vyborny rozbor optikou DS Petra Sagana:)

neviem presne co sledovali organizátori tym, ze zvolili takuto trat pre TdF 2017. tazko sa hladaju pozitiva. mozno keby este aspon 2 z tych mnohych nudnych rovinatých etap urobili organizátori take poriadne klasikarske, na ktorých by sa aj GC jazdci museli mat na pozore, tak hned by to malo iny smrnc.

pre Petov zisk zeleneho dresu bude dolezite, aby tie sprinterske etapy vyhravali rozni sprinteri. a samozrejme aby Peto bol brutalne konzistetny tak ako vzdy:) Cavendish ak aj pojde na Tour tak neverim ze dokonci. ak bude mat Peto dobre natrenovanu casovku a bude mat aj potrebne stastie tak nejake body by si mohol pripisat uz v tej uvodnej 14 km casovke.
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod ifčopifčo » Pia 02. Jún 2017 10:23:44

simko píše:@ifcopifco
co sa tyka tej stvrtej etapy tak presne ten koniec by aj mna zaujimal. ked pozeram na ten profil tak moze ist o stupanie cca 1 km? ci to som prehnal? a sklon nebude asi velmi vyznamny, mozno nieco medzi 2-3 %?

inak vyborny rozbor optikou DS Petra Sagana:)

neviem presne co sledovali organizátori tym, ze zvolili takuto trat pre TdF 2017. tazko sa hladaju pozitiva. mozno keby este aspon 2 z tych mnohych nudnych rovinatých etap urobili organizátori take poriadne klasikarske, na ktorých by sa aj GC jazdci museli mat na pozore, tak hned by to malo iny smrnc.

pre Petov zisk zeleneho dresu bude dolezite, aby tie sprinterske etapy vyhravali rozni sprinteri. a samozrejme aby Peto bol brutalne konzistetny tak ako vzdy:) Cavendish ak aj pojde na Tour tak neverim ze dokonci. ak bude mat Peto dobre natrenovanu casovku a bude mat aj potrebne stastie tak nejake body by si mohol pripisat uz v tej uvodnej 14 km casovke.


Tam by pomohol bližší profil posledných 5 km. V podstate každé zvlnenie je pre Petra oproti klasickým šprintérom výhodnejšie, podobne je to s technickou obtiažnosťou. Dúfajme, že v tých rovinatých etapách aspoň zafúka nech je nejaké vzrúšo :D Pozerať na 8 etáp na TdF ako sa pachtí vpredu beznádejný únik a v závere šprintuje peletón, fakt neviem, či to nie je veľa. Ja som nesmierne zvedavý aj na tú 100 km etapu s tromi 1. prémiami v strede.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod Focus-Shimano » Pia 02. Jún 2017 19:54:45

Tiez ma zaskocilo tak vela spurterskych etap. Mam rad spurty ale podla mna je to vela cisto rovinatych etap nejaky klasikarsky dojazd by nebol na skodu . Zlate Giro na to budem este dlho spominat.
Obrázok užívateľa
Focus-Shimano
 
Príspevky: 764
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:35:06

Re: Tour de France 4.etapa

Poslaťod Miki » Pia 02. Jún 2017 21:50:02

K etape č.4.Na posledných 1200 m je prevýšenie 14 m.Čiže je to rovina.http://www.cyclingstage.com/tour-de-fra ... -tdf-2017/
Miki
 
Príspevky: 153
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod dexterko » Pia 02. Jún 2017 21:59:11

Teoreticky tam ja vidím šancu na špurtérske dojazdy v 6 etapách. Ciele v Longwy, Vitteli a Rodeze sú všetko do kopca, hlavne ten rodezsky dojazd nebude vôbec po rovinatej etape. S najväčšou pravdepodobnosťou to bude zase súboj medzi Olimpijonikom a Majstrom. Longwy možno zobere aj Valverde, ale dvaja top favoriti sú jasný. Vittel bude špurt do kopca, predpokladám nejaká polovička z Rodezu, tam by som čistých špurtérov nefavorizoval. Ostalo mi 6 etáp, v ktorých sa môže stať hocičo. Časovky máme dve, našťastie žiadnu TTT (moc ich nemusím). K tomu pekná porcia 8 horských.

Podtrženo sečteno, 6 rovinatých, 3 ,,špurty,, do kopca (z toho jeden ani nebude špurt, a druhý bude taky klasikársky), 2 ITT, 8 horských, 2 by som videl na utečencov (mimo horských) 16. a 19. (resp. nemali by finišovať čistý špurtéri).

Preto by som to až tak čierno nevidel. Povedzme, že je to rozdelené pekne na polovicu. Ono sme si asi dosť zvykli, že posledné tour boli viac kopcovité, a teraz sa nám to zdá trochu primálo. Ja sa nesťažujem.

Čo sa týka Saganových šancí, tak si myslím, že sú ešte väčšie ako minulý rok npr. Tam si musel skákať do mnohých únikov aby to dal, tento rok sú tri etapy čisto pre neho ( a GvA), tam nebude žiadny zelený adept + už klasicky konzistentné umiestnenia v špurtoch... nemám obavy. ;)
Obrázok užívateľa
dexterko
 
Príspevky: 689
Registrovaný: Str 18. Feb 2015 18:42:24

Re: Tour de France - 3. Etapy

Poslaťod Miki » Pia 02. Jún 2017 22:15:57

Ktorá je tá tretiaJa vidím len dve.Tretiu a štrnástu.
Miki
 
Príspevky: 153
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod majo » Sob 03. Jún 2017 18:46:19

Focus-Shimano píše:Tiez ma zaskocilo tak vela spurterskych etap. Mam rad spurty ale podla mna je to vela cisto rovinatych etap nejaky klasikarsky dojazd by nebol na skodu . Zlate Giro na to budem este dlho spominat.


ejha-fiha my ta snad aj prerobime na fanusika GC :D :D
majo
 
Príspevky: 2216
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod vladimir » Štv 08. Jún 2017 18:20:54

Na oficialnom webe letour su uz tiez profily a vratane podrobnejsich poslednych 5 km.
vladimir
 
Príspevky: 28
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod Phobos » Pon 19. Jún 2017 22:04:53

Nadviazem na diskusiu o Jurajovi v teme Timy a cyklisti. Tie startovky treba brat s rezervou, vidim tam aj Lopeza, ktory si myslim ze Tour nepojde, detto Gaviria, Jungels. Konrad asi tiez nie, to by ma prekvapilo. Zostavu Bory tipujem nasledovne: Buchmann, Bodnar, P. Sagan, Majka, Poljanski, Burghardt a doplnia ich traja Nemci zo stvorice Schillinger, Schwarzmann, Selig, Pfingsten.
Obrázok užívateľa
Phobos
 
Príspevky: 269
Registrovaný: Uto 04. Aug 2015 14:15:38

Re: Tour de France

Poslaťod lukas » Pon 19. Jún 2017 22:56:04

@Phobos
Juro Sagan aj Jano Valach sa tak vyjadrili v rozhovore pre RTVS - že bude štartovať, tak mi ho všade uvádzame. Odporúčam si pozrieť aj kalendár Slovákov, ktorý sme nedávno aktualizovali:
https://www.cycling-info.sk/aktualna-se ... ar-slovaci
Lukáš Timko
Obrázok užívateľa
lukas
 
Príspevky: 649
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod ifčopifčo » Uto 20. Jún 2017 1:09:11

Phobos píše:Nadviazem na diskusiu o Jurajovi v teme Timy a cyklisti. Tie startovky treba brat s rezervou, vidim tam aj Lopeza, ktory si myslim ze Tour nepojde, detto Gaviria, Jungels. Konrad asi tiez nie, to by ma prekvapilo. Zostavu Bory tipujem nasledovne: Buchmann, Bodnar, P. Sagan, Majka, Poljanski, Burghardt a doplnia ich traja Nemci zo stvorice Schillinger, Schwarzmann, Selig, Pfingsten.


Myslím si, že pôjde aj McCarthy, je to celkom všestranný cyklista.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod MichalJ » Uto 20. Jún 2017 8:59:11

Mišo Kolář by mal ísť Vueltu? To by bolo celkom fajn, nech sa zase trochu posunie vo vývine.
MichalJ
 
Príspevky: 369
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35
Bydlisko: Bratislava/KNM

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 57 hostia