Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Tour de France

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Tour de France

Poslaťod majo » Uto 20. Jún 2017 9:58:46

tak to je jedna lepsia sprava za druhou...durimu tour velmi prajem takisto michaelovy vuelta a erik na okolo polska super...uz sa tesim ako budem erika povzbudzovat ked bude prechadzat horsku premiu a ani nebude asi tusit ze len par metrov od neho je statna hranica a slovensko :D :D huraaaa
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod simko » Uto 20. Jún 2017 10:15:30

vidim ze ta cast sezony po TdF bude este zaujimava. bol Peto na Eneco napisany aj pred aktualizáciou? musim priznat ze som velmi nesledoval kalendar Slovakov v tej casti sezony po TdF kedze tam moze prist k mnohym zmenam. myslite ze pojde aj na ME? tento rok je tusim trat uplne rovinata. to Eneco by ma celkom prekvapilo ak k tomu dojde, bol som presvedceny, ze ako pripravu na MS pojde na Vueltu.
simko
 
Príspevky: 1709
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod lukas » Uto 20. Jún 2017 15:31:50

@simko
Nie, v úplne prvom programe Peter Eneco nemal.
Hoci to sem príliš nepatrí, tak odpoviem na Petrovu účasť a ME. Podľa mojich info Peter do Dánska cestovať nebude. Nefiguruje v predbežnej nominácii a nerieši sa ani potrebná logistika s tým spojená. Samozrejme, nomináciu až počas Tour pošle Ján Valach, rozhodnutie je na nich, takže sa to nedá vylúčiť. Ale odhadol by som to 70 na 30 v prospech neúčasti. To je ale info, ktorú by som na portáli nepublikoval.
Lukáš Timko
Obrázok užívateľa
lukas
 
Príspevky: 649
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod Phobos » Uto 20. Jún 2017 21:21:47

ifčopifčo píše:
Phobos píše:Nadviazem na diskusiu o Jurajovi v teme Timy a cyklisti. Tie startovky treba brat s rezervou, vidim tam aj Lopeza, ktory si myslim ze Tour nepojde, detto Gaviria, Jungels. Konrad asi tiez nie, to by ma prekvapilo. Zostavu Bory tipujem nasledovne: Buchmann, Bodnar, P. Sagan, Majka, Poljanski, Burghardt a doplnia ich traja Nemci zo stvorice Schillinger, Schwarzmann, Selig, Pfingsten.


Myslím si, že pôjde aj McCarthy, je to celkom všestranný cyklista.

Pravda, McCarthy mi nejako vypadol. Tak on, a podla toho co pise Lukas (pochybujem ze by sa Juraj a Valach takto s urcitostou vyjadrovali ak by to nebolo uplne iste) este Juraj, potom uz iba jediny z tych Nemcov. Zaujimave, myslel som ze bude silnejsie nemecke zastupenie.
Obrázok užívateľa
Phobos
 
Príspevky: 269
Registrovaný: Uto 04. Aug 2015 14:15:38

Re: Tour de France

Poslaťod ifčopifčo » Uto 20. Jún 2017 22:33:23

Phobos píše:Pravda, McCarthy mi nejako vypadol. Tak on, a podla toho co pise Lukas (pochybujem ze by sa Juraj a Valach takto s urcitostou vyjadrovali ak by to nebolo uplne iste) este Juraj, potom uz iba jediny z tych Nemcov. Zaujimave, myslel som ze bude silnejsie nemecke zastupenie.


Minulý rok boli 3 Nemci, tento rok to vyzerá tiež na troch, prípadne na štyroch ak by Juraj nešiel.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod majo » Str 21. Jún 2017 11:16:07

majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod MichalJ » Str 21. Jún 2017 11:28:03

Teda oproti tej predbežnej tu na stránke len výmena Konrada za Seliga. Čo je super, akurát to som si hovoril, že on by mohol ísť. Je dosť rýchly, mohol by Petra v záveroch dostať dopredu.
MichalJ
 
Príspevky: 369
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35
Bydlisko: Bratislava/KNM

Re: Tour de France

Poslaťod elviska » Str 21. Jún 2017 11:36:50

Ano, ide aj Juraj a Jayko čo sa učil slovenčinu v USA na tréningovom kempe. :)
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod nat » Str 21. Jún 2017 12:24:03

MichalJ píše:Teda oproti tej predbežnej tu na stránke len výmena Konrada za Seliga. Čo je super, akurát to som si hovoril, že on by mohol ísť. Je dosť rýchly, mohol by Petra v záveroch dostať dopredu.


Skoda, ze namiesto Selinga nejde Bartic. S Bodnarom by to bola super dvojka keby bolo robit selekciu , ci dohanat uniky. Ale Bora je nemecke muzstvo a dalo sa to cakat. :(
nat
 
Príspevky: 262
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod majo » Sob 24. Jún 2017 10:06:19

pri pohlade na zostavy teamov vidno aku vahu vsetci pripisuju TdF...staci sa pozriet na SKY to je brutal sila ktora ma jedinu ulohu a ciel...aky to vsetci vieme :D mne sa velmi zaujimava zda a paci sa mi zostava TREK-u...velmi zaujimavy jazdci tam su na cele s mojim oblubenym pistolerom a urcite ich budem velmi pozorne sledovat a fandit mu contikovy...samozrejme aj ostatne zostavy su velmi zaujimave ale hodnotit ich ma zmysel az po dojazde v Parizi :D

pre fanusikov Bory tu hodim este jeden link(samozrejme v polstine :D ) kde je zaujimavo a podla mna aj uplne presne rozanalyzovana zostava nemeckeho teamu...ja s nimy uplne suhlasim a ak sa vam ostatnym chce trapit s polstinou tak si spravte nazor sami :P
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod elviska » Sob 24. Jún 2017 12:20:39

majo píše:pri pohlade na zostavy teamov vidno aku vahu vsetci pripisuju TdF...staci sa pozriet na SKY to je brutal sila ktora ma jedinu ulohu a ciel...aky to vsetci vieme :D mne sa velmi zaujimava zda a paci sa mi zostava TREK-u...velmi zaujimavy jazdci tam su na cele s mojim oblubenym pistolerom a urcite ich budem velmi pozorne sledovat a fandit mu contikovy...samozrejme aj ostatne zostavy su velmi zaujimave ale hodnotit ich ma zmysel az po dojazde v Parizi :D

pre fanusikov Bory tu hodim este jeden link(samozrejme v polstine :D ) kde je zaujimavo a podla mna aj uplne presne rozanalyzovana zostava nemeckeho teamu...ja s nimy uplne suhlasim a ak sa vam ostatnym chce trapit s polstinou tak si spravte nazor sami :P

Majo, a kde máme ten link? :lol: Inak ja som si to už preložila včera. http://naszosie.pl/2017/06/23/tour-de-f ... hansgrohe/ ;)
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod Keram » Sob 24. Jún 2017 12:33:14

majo píše:pri pohlade na zostavy teamov vidno aku vahu vsetci pripisuju TdF...staci sa pozriet na SKY to je brutal sila ktora ma jedinu ulohu a ciel...aky to vsetci vieme :D mne sa velmi zaujimava zda a paci sa mi zostava TREK-u...velmi zaujimavy jazdci tam su na cele s mojim oblubenym pistolerom a urcite ich budem velmi pozorne sledovat a fandit mu contikovy...samozrejme aj ostatne zostavy su velmi zaujimave ale hodnotit ich ma zmysel az po dojazde v Parizi :D

pre fanusikov Bory tu hodim este jeden link(samozrejme v polstine :D ) kde je zaujimavo a podla mna aj uplne presne rozanalyzovana zostava nemeckeho teamu...ja s nimy uplne suhlasim a ak sa vam ostatnym chce trapit s polstinou tak si spravte nazor sami :P


Dufam ze Frooma niekto poriadne poprehana lebo co sa tyka GC uz poslednych 5 rokov je boj o zlte nuda. Najskor Wiggins, potom Froome, potom jednoznacne vitazstvo Nibaliho, posledne zase kraluje Froome. Chcelo by to nejaku stavu. Co sa tyka Bory prajem im aby Rafal dal top 5 to by bolo uplne super a samozrejme zeleny a co najviac etap :) Ako uz aj viaceri spominali ta chemia v tom time funguje zatial velmi dobre a cim dalej su viac zohratejsi. Vo Svajci sa mi velmi pacili. Lepsi tim pre Petra ako bol Tinkoff. Dufam ze im to vydrzi.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1229
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod majo » Sob 24. Jún 2017 12:54:17

elviska píše:
majo píše:pri pohlade na zostavy teamov vidno aku vahu vsetci pripisuju TdF...staci sa pozriet na SKY to je brutal sila ktora ma jedinu ulohu a ciel...aky to vsetci vieme :D mne sa velmi zaujimava zda a paci sa mi zostava TREK-u...velmi zaujimavy jazdci tam su na cele s mojim oblubenym pistolerom a urcite ich budem velmi pozorne sledovat a fandit mu contikovy...samozrejme aj ostatne zostavy su velmi zaujimave ale hodnotit ich ma zmysel az po dojazde v Parizi :D

pre fanusikov Bory tu hodim este jeden link(samozrejme v polstine :D ) kde je zaujimavo a podla mna aj uplne presne rozanalyzovana zostava nemeckeho teamu...ja s nimy uplne suhlasim a ak sa vam ostatnym chce trapit s polstinou tak si spravte nazor sami :P

Majo, a kde máme ten link? :lol: Inak ja som si to už preložila včera. http://naszosie.pl/2017/06/23/tour-de-f ... hansgrohe/ ;)


booooze ja som vol :D :D som to nezvladol s tym prispevkom :P dakujem elviska za doplnenie toho linku :D
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod dexterko » Sob 24. Jún 2017 20:30:02

nat píše:
Skoda, ze namiesto Selinga nejde Bartic. S Bodnarom by to bola super dvojka keby bolo robit selekciu , ci dohanat uniky. Ale Bora je nemecke muzstvo a dalo sa to cakat. :(


Aké úniky, keď v každom by bol aj Bárta :lol:
Obrázok užívateľa
dexterko
 
Príspevky: 689
Registrovaný: Str 18. Feb 2015 18:42:24

Re: Tour de France

Poslaťod majo » Sob 24. Jún 2017 21:11:37

dexterko píše:
nat píše:
Skoda, ze namiesto Selinga nejde Bartic. S Bodnarom by to bola super dvojka keby bolo robit selekciu , ci dohanat uniky. Ale Bora je nemecke muzstvo a dalo sa to cakat. :(


Aké úniky, keď v každom by bol aj Bárta :lol:

:D :D trefa :D :D
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod majo » Pon 26. Jún 2017 0:04:21

az teraz som si uvedomyl ze v zostave SKY nieje Wout Poels...ty vole take nieco by som povedal ze ani nieje mozne a predsa
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod MichalJ » Pon 26. Jún 2017 8:58:34

Bora musí byť veľmi rada. Ako nemecký tím nastúpi v prvej etape Tour v Nemecku s nemeckým majstrom v zostave. Marcus Burghardt vyhral nemecké majstrovstvá. :)
MichalJ
 
Príspevky: 369
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35
Bydlisko: Bratislava/KNM

Re: Tour de France

Poslaťod slovakpro » Pon 26. Jún 2017 15:42:36

MichalJ píše:Bora musí byť veľmi rada. Ako nemecký tím nastúpi v prvej etape Tour v Nemecku s nemeckým majstrom v zostave. Marcus Burghardt vyhral nemecké majstrovstvá. :)


prvá je časovka :D
Obrázok užívateľa
slovakpro
 
Príspevky: 105
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod simko » Štv 29. Jún 2017 9:23:47

pocasie na sobotu zatial vyzera, ze bude prsat cely den a aj vietor asi zafuka, teplota okolo 16 stupnov. Peto by v takých podmienkach mohol mat vyhodu v tej technickej strednej pasazi. dufajme ze sa mu zadari, aj ked priebeh asi dost ovplyvni vietor a kto bude mat ake stastie na startove cislo. v roku 2015 v Utrechte skoncil 19-ty so stratou 41 sekund. tento rok by to mohlo byt vyrazne lepsie. z hladiska konkurentov v bodovacej sutazi, Matthews ma tento rok velmi slusnu casovkarsku formu, ten mozno bude atakovat top 5.
simko
 
Príspevky: 1709
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod majo » Štv 29. Jún 2017 12:35:40

simko píše:pocasie na sobotu zatial vyzera, ze bude prsat cely den a aj vietor asi zafuka, teplota okolo 16 stupnov. Peto by v takých podmienkach mohol mat vyhodu v tej technickej strednej pasazi. dufajme ze sa mu zadari, aj ked priebeh asi dost ovplyvni vietor a kto bude mat ake stastie na startove cislo. v roku 2015 v Utrechte skoncil 19-ty so stratou 41 sekund. tento rok by to mohlo byt vyrazne lepsie. z hladiska konkurentov v bodovacej sutazi, Matthews ma tento rok velmi slusnu casovkarsku formu, ten mozno bude atakovat top 5.


otazka je ci bude xciet ist do rizika v zlom pocasi lebo riskovat pad kvoli v jeho pripade velmi neistemu vysledku no neviem
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 85 hostia