Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Tour de France

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Tour de France

Poslaťod Ak1n0m » Str 05. Júl 2017 11:36:11

Koniec tour po 4 etapách, už nebudem môcť sledovať ďalej, som strašne smutná, a ľúto mi je aj Jura Sagana, takto si debut určite nepredstavoval. :cry: :cry:
Ak1n0m
 
Príspevky: 103
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod West » Str 05. Júl 2017 11:54:07

Už minulý rok bolo zjavné, že organizátori koncipujú profily etáp, aby zdramatizovali boj o zelený dres. Tie etapy vhodné na únik boli všetky veľmi ťažké, vhodné prakticky len pre vrchárov, ktorí nejdú na GC. Skrátka prišli fyzicky ťažší klasikári vrátane Peťa, ktorý podobnými únikmi väčšinou rozhodol bodovačku pre seba. Ale to som ešte bral ako OK. Ale keď som videl tohtoročnú trasu, tak som ostal trochu v rozpakoch. Naozaj netuším aký dôvod mohlo mať toľko veľmi ľahkých rovinatých etáp. Tieto etapy sú vždy najnebezpečnejšie a dvojnásobne to platí na Tour, kde je motivácia ešte o level vyššie. Pri zvlnených a kopcovitých etapách sa aspoň niečo deje. Nie je to len o posledných 10km. Sú tam nástupy, ktoré musí balík eliminovať, častokrát je nejaký útok aj úspešný. Ale stále majú šancu aj špurtéri, ak sú dobre pripravení a majú silný tím. Lenže do špurtu idú viac unavení v nižšej rýchlosti, je to viac natiahnuté a oveľa menej nebezpečné. Včera tam boli 3-4 vážne incidenty, ktoré mohli skončiť pádom a pri troche smoly mohli v preteku skončiť 3-4 špičkový špurtéri. Navyše Demare si po včerajšku musí myslieť, že on môže ísť agresívnejšie ako ostatní, lebo jemu to prejde. To čo sa stalo sa pokojne môže aj zopakovať. Podobných dojazdov tam ešte bude veľa.
West
 
Príspevky: 334
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod lukas » Str 05. Júl 2017 12:24:23

Nerozumiem tej neúcte voči Jurajovi ako mnoho z Vás vypisuje, že Tour sa skončila, už to nebudete sledovať. Juro sa tam plánuje ešte 2800 kilometrov krviť a pred pár rokmi by sme boli šťastní ak by tam bol taký pretekár. Ale pochopiteľne rozumiem rozčarovaniu.
Lukáš Timko
Obrázok užívateľa
lukas
 
Príspevky: 649
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod West » Str 05. Júl 2017 12:28:01

Neviem ako iní, ale ja budem Tour sledovať ďalej. Sledujem ju kvôli cyklistom a nie nejakým papalášom z pozadia TDF.
West
 
Príspevky: 334
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod motyliLET » Str 05. Júl 2017 13:35:38

je jasne ze naozaj cyklisticki fanusikovia budu tdf sledovat aj dalej ale obrovska kopa sviatocnych fanusikov uz nie z toho pohladu bude poskodena velka skupina subjektov sponzorov a podobne rtvs by kludne mohola urobit statistiku sledovanosti do 4 etapy a po nej .....
som strasne zarmuteny z tohto extempore strasne neznasam nespravodlivost a hlavne ked ani nic nemozes urobit o to viac sa tesim ze im to peter natrie v norsku na ms
motyliLET
 
Príspevky: 269
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod majo » Str 05. Júl 2017 13:47:59

lukas píše:Nerozumiem tej neúcte voči Jurajovi ako mnoho z Vás vypisuje, že Tour sa skončila, už to nebudete sledovať. Juro sa tam plánuje ešte 2800 kilometrov krviť a pred pár rokmi by sme boli šťastní ak by tam bol taký pretekár. Ale pochopiteľne rozumiem rozčarovaniu.


nieco podobne som prave xcel napisat...ja to bude pozerat s petom ci bez neho a o to viac teraz kvoli jurovi ale viem ze kopa ludi to pozera len kvoli saganovy a nielen u nas...skoda ale zivot ide dalej a teraz uz takmer nepochybujem o tretom titule majstra sveta :D :D
majo
 
Príspevky: 2224
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod majo » Str 05. Júl 2017 13:48:46

lukas píše:@majo
"ok ak by mu aj sli brat body tak jedine tych 30 za ti 2. miesto ale tych 50 to je pre mna totalne nepochopitelne a neakceptovatelne"
Podľa Milana Dvorščíka je toto neoddeliteľná súčasť preradenia pretekára na koniec skupiny. Píše sa to spolu v pravidlách,
Medzi tým nič neexistuje.


samozrejme toto som netusil kedze pravidla do takejto hlbky neovladam...dakujem za info
majo
 
Príspevky: 2224
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod simko » Str 05. Júl 2017 13:51:51

motyliLET píše:som strasne zarmuteny z tohto extempore strasne neznasam nespravodlivost a hlavne ked ani nic nemozes urobit o to viac sa tesim ze im to peter natrie v norsku na ms

presne toto je to najhorsie. ze sa neda nic urobit voci nespravodlivosti. cloveku je na grcanie z toho. ako si tim DD vynutil zmenu povodneho rozhodnutia az na DQ z celej Tour. co sa tyka toho Norska tak som skepeticky po tomto vsetkom:( Peter spravil pre cyklistiku velmi vela aj pre UCI. pritiahol spat fanusikov ktori zanavreli na cyklistiku. ale bojim sa ze sa stal nejakym sposobom nepohodlny pre UCI.
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod Ak1n0m » Str 05. Júl 2017 14:08:18

Už dávnejšie nie som len fanúšik P. Sagana, ale túto TDF , aspoň zatiaľ nemôžem. Mám také nervy, keď len počujem ako o tom kecajú, všetci pomaly vravia že to bolo prehnané a aj tak sa nič nedá robiť. Keď vidím ostatných, ktorí si možno tiež zaslúžili vyhodiť, usmievať sa . Neviem asi by som vraždila, taká sklamaná som bola po MSR.

To nie je feeer, áno viem musím sa s tým zmieriť.
Ak1n0m
 
Príspevky: 103
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod paula@sile » Str 05. Júl 2017 14:22:10

ja budem tour tiez dalej sledovat, ale len kopcovite a horske etapy , dufam, ze bora teraz vsetkym ukaze…
nech pretekaju za peta a prajem im, nech vyhraju vsetko co sa len da
paula@sile
 
Príspevky: 304
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod milos64 » Str 05. Júl 2017 22:51:53

https://www.facebook.com/photo.php?fbid ... =3&theater

Tu je nejaký dôkaz, že Cave tú Petrovu ruku vlastne nadvihol riadidlami. Nie je to vylúčené... Ani ja už nemám záujem sledovať TdF ale naozaj, kvôli Jurajovi a celej Bore to asi sledovať nakoniec budem. Neskutočne mi začal vadiť Demare v zelenom, ktorý sa tam vyškiera a je to práve on, ktorý mal byť prvý potrestaný. Hodil v tom špurte dvojitú vlnu a dva krát prekrížil cestu ostatným jazdcom. O priamom špurte nemohlo byť ani reči.
Cyklistiku milujem a sám ju robím. Kvôli neférovostiam som prestal totálne sledovať futbal s tým, že v cyklistike sa neférovosti nedejú. A mýlil som sa. Všade tam, kde ide o peniaze sú nefér rozhodnutia. Škoda, že to stíha aj cyklistiku....
milos64
 
Príspevky: 41
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36
Bydlisko: Chorvátsky Grob - Čierna Voda

Re: Tour de France

Poslaťod Keram » Štv 06. Júl 2017 0:07:50

Ked sa vratime k tomu co sa na Tour deje tak po dnesku mam pocit ze jediny kto moze prevetrat Frooma je Aru. Aj ked te SKY train neposobil na mna bohvieako :roll: Zase prilis silni su. Kwiatek tahal ako drak. No uvidime. A aby som nezabudol zajtra Kittel for the win :D
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1231
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod simko » Štv 06. Júl 2017 10:00:59

Keram píše:Ked sa vratime k tomu co sa na Tour deje tak po dnesku mam pocit ze jediny kto moze prevetrat Frooma je Aru. Aj ked te SKY train neposobil na mna bohvieako :roll: Zase prilis silni su. Kwiatek tahal ako drak. No uvidime. A aby som nezabudol zajtra Kittel for the win :D

zatial by som bol s Arum opatrny. vcera ho viditelne pustili nevnimali ho ako hrozbu, moze sa im to vypomstit ale takuto moznost Aru uz nedostane navyse pred druhou casovkou bude potrebovat minimalne minutu naskok na Frooma a Porteho. Co ma trochu prekvapilo bolo, ze Froome nerozdrvil konkurenciu ako on ma vo zvyku. ten jeho utok nebol taky ako na Ax3 Domaines alebo na La Pierre-Saint-Martin. samozrejme LPBF bol pomerne kratky aj ked strmy ale cakal som ze Froome si tam bude chciet vytvorit dakych 20 sekund. mne osobne z toho vychadzaju 2 scenare. bud Froome naozaj casuje formu na treti tyzden TdF a zaroven aby vydrzala na Vueltu, alebo tento rok naozaj nebude taky dominantny.
Quintana je natom biedne a jeho pokus o double asi skonci fiaskom. ak by mu aj forma stupala v tretom tyzdni tak tych prilezitosti je velmi malo a pred casovkou musi mat naskok mozno aj 1,5 minuty. naproti tomu Dan Martin ide vyborne. velka skoda ze nie je lepsi casovkar. moze sice este niekde pozbierat bonusove sekundy (mozno aj v Rodez) ale celkove prve miesto asi neohrozi. ale na podium by mu to mohlo vyjst.
no a Contador to uz je dookola to iste. vsetci si myslia ze este nepovedal posledne slovo, ze este nato ma, ze este niecim prekvapi ale nie je to tak.
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod majo » Štv 06. Júl 2017 12:40:02

videli ste to uz toho saska Tinkova?
majo
 
Príspevky: 2224
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France-CAS

Poslaťod Miki » Štv 06. Júl 2017 16:24:42

BORA sa obrátila na športova arbitrážny súd CAS a žiada ,aby bol Sagan vrátený do tour de France a to i potom čo neabsolvoval 2 etapy.Bude to ešte zaujímavé.Frantíci si spravili veľkú hanbu.Bore utekajú peniaze a ktosi ich bude musieť zaplatiť.
Miki
 
Príspevky: 153
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod Miki » Štv 06. Júl 2017 16:26:27

Saska Tinkova som nevidel ,ale saska Maja možná áno.
Miki
 
Príspevky: 153
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod motyliLET » Štv 06. Júl 2017 21:41:15

je vonku este jedno dobre video z kauzy sagan cav takze nakoniec je to tak ze markova chyba bola len to ze sa tlacil do velmi uzkeho priestoru ale koleso mu uslo na kanale a zacal padat vsetko ostatne su uz len dosledky takze mark by si to video mal pozriet dat nejake vyhlasenie peter si je isty ze ho nelaktoval len exkrementy v jury nic nevideli a nepoculi oni ktori maju k dispozicii najlepsie videa spomalene zabery a podobne a to je natom to najhorsie o demarovi sa ani nebudem vyjadrovat a som velmi zvedavy kolko dostal bouhani za to ze drzi hubu a neprotestoval ze ho demar skoro odstrelil .... cele to smrdi strasnym svinstvom korupcnym este horsim ako bol doping
motyliLET
 
Príspevky: 269
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod rrYan* » Štv 06. Júl 2017 22:11:52

motyliLET píše:je vonku este jedno dobre video z kauzy sagan cav takze nakoniec je to tak ze markova chyba bola len to ze sa tlacil do velmi uzkeho priestoru ale koleso mu uslo na kanale a zacal padat ...


Mne sa praveze nezdalo, ze to koleso "uslo na kanale". Kolesom sklblo az par decimetrov neskor. Skor som tam videl zavadenie Cavendishovych riaditok o Petovu ruku, ktore mu tym padom strhlo predne koleso ku Petovi...
rrYan*
 
Príspevky: 85
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod simko » Pia 07. Júl 2017 10:20:31

nejaky je tu utlm na fore. skoda. verim ze sa diskuteri (ifco, Tibi...) vratia.
dnes opat dalsia mdla etapa, velmi by som prial organizátorom aby sa im to nejakym sposobom vypomstilo. ci uz z hladiska trzieb, sledovanosti alebo nech su opat kontroverzne spurty ked si o to koleduju (samozrejme bez zraneni). bol by som naozaj zvedavy ci by vylucili napríklad Demareho, keby bol ucastny pri nejakom pade. inak tento cyklista sa mi uplne sprotivil. myslim, ze svojimi recami len potvrdil to, ze tie obvinenia o MSR su pravdive.

som zvedavy na sobotu tam bude zaujimavy boj uz na premii, a aj o etapove vitazstvo. ten posledny kopec nie je uplne narocny, ma aj oddychove pasaze navyse potom je este cca 12 km na zmazanie pripadneho manka. toto by mohla byt etapa pre unik. mozno GVA si bude verit, alebo Matthews ale zalezi aj to s kym by boli v uniku. urcite sa tam budu chciet dostat aj Pinot, Rolland a ini vrchari. skoda ze tam nie je Peto:(( v tejto etape by mozno raz opat podal vykon o ktorom by sa dlho hovorilo.

este by som sa vratil k tomu Petovmu programu. som zvedavy ako to vymyslia, je to hotova alchymia. lebo z hladiska kondicie a pripravy na dalsiu sezonu je urcite dobre absolvovat 1 GT za rok. z tohto pohladu ma Vuelta vyznam. ale tym padom by nemohlo byt Eneco a kanadske klasiky, co by bola skoda. Hamburg cyclassics a Bretagne Classic by ma velmi netrapili. dalo by sa skombinovat Okolo Polska s Vueltou, poprípade Okolo Polska s Enecom. ale napríklad taky Kwiatkowski minuly rok neabsolvoval celu GT a tento rok ma vybornu formu. zatial:) mozno sa to prejavi po TdF.
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod ostrihaneofce » Pia 07. Júl 2017 15:00:46

Nemôžem si pomôcť, ale tie šprintérske etapy sú tento ročník neuveriteľne nudné. Z prvých siedmich dní máme už piatu etapu, kde prvých 190 km sledujeme kľudnú jazdu pelotónu. To je už aj na mňa moc, a to ozaj zvyknem sledovať aj celé etapy keď sa dá.
Teším sa, že eurosport dáva etapy od úplného začiatku, ale zatiaľ ani tvorba únikov nie je zaujímavá. Hneď pustia pár ľudí dopredu, potom sa to zavrie.
Dnes to pokračuje.
Keď si predstavím, že nás čaká ešte možno raz toľko šprintérskych etáp.... :roll:
To, že sú na konci pekné šprinty, resp. že sa idú pozabíjať navzájom, fajn ...ale pre mňa málo.
Dúfajme, že víkendové etapy to vytrhnú z biedy. Trasy vyzerajú byť zaujímavé. Teším sa
ostrihaneofce
 
Príspevky: 155
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 60 hostia