Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Tour de France

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Tour de France

Poslaťod elviska » Pon 09. Júl 2018 21:11:48

Keram píše:V rozhovore na RTVS vyzeral byt Peto zo seba mierne sklamany. Ktovie aku ulohu v tom zohralo ze im povypadavali bidony na zaciatku casovky. Dufajme ze na Peta nelezie ziadna choroba. Uvidime hlavne v stredu ci to bol len zly den alebo zaciatok niecoho horsieho. Snad nie.

Edit: Ked si trosku zakonspirujem ( berte na odlahcenie) mozno ze bol dnes po opici :lol: Vtedy sa tazko sportuje. :)

Keram, nebuď jak Lance v diskusii pod článkom. Ten tiež hneď to spomenul. Určite si vypili, ale nemyslím, že veľa. Však aj v rozhovore Maroš Hlad alebo Valach spomínali, ze nebola dlhá oslava. Skôr si myslím, že mal zlý deň.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod Focus-Shimano » Pon 09. Júl 2018 21:19:52

Hlad v tom rozhovore vyzeral že si dal viac ako len jedno pivo :D
Obrázok užívateľa
Focus-Shimano
 
Príspevky: 764
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:35:06

Re: Tour de France

Poslaťod Val » Pon 09. Júl 2018 21:23:06

Keram, veru, veru !! A ja by som bola rada, keby ho na TdF ešte zo 2 x ( nebudem s tou "konšpiráciou" preháňať ) pobolievala hlava po šampuse. :D :D
Val
 
Príspevky: 113
Registrovaný: Str 08. Apr 2015 11:24:02

Re: Tour de France

Poslaťod elviska » Pon 09. Júl 2018 21:41:55

Focus-Shimano píše:Hlad v tom rozhovore vyzeral že si dal viac ako len jedno pivo :D

No mne sa zdal, že Hlad mal hlas v čudu.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod simko » Pon 09. Júl 2018 21:49:33

tak opat mame chrobaka v hlave aj my fanusikovia a mozno aj superi. ako vzdy ked Peto urobi nieco co sa mu v podstate nikdy nestalo:) naposledy sme mali chrobaka po E3 aj ked tam sa nedalo povedat ze nieco podobne by sa mu nestalo. nie sme zvyknuti ze by Peto maval zle dni, resp. aj pocas zlého dna by mal byt Peto schopny udrzat sa v TTT vo finisujucej skupine. on je taky kaliber. samozrejme svoje zohral asi aj ten bidon. Peto hovori ze bolo teplo ale v posledných sezónach prave vo velkych horucavach v pohode vyhraval etapy/preteky.

tak si vravim ci v tom nebolo aj trochu divadielka alebo cielene posetrenie sil. lebo na jednej strane zatial nikdy sa tusim nestalo aby Peto odpadol takto v TTT ale na druhej strane este nikdy nemal takehoto protivnika na TdF v boji o zeleny dres. a teda kazde posetrenie sil moze byt rozhodujuce. ved zatialco Cavendish a Kittel ani len v malych kopcekoch nemali na Peta sancu tak pri Gaviriovi sa to neda povedat. kludne sa moze stat ze Gaviria bude v piatej etape v cieli bodovat, lebo ten zaver tam nie je az taky drsny. a netreba zabudat nato, ze zatialco v minulych rokoch sa Peto vedel dostat do unikov tak tento rok ho tam len tak lahko QS nepustia. bude to mat velmi tazke. a kedze nemozme ocakavat ze Peto bude vyhravat rovinate sprinty ako na beziacom pase tak je velmi dolezite aby Gaviria nevyhral viac ako 3 etapy, cize musia mu tie prve miesta vyfuknut aj ostatni spurteri. snad sa zobudia. lebo ten rozdiel potom na dalsich poziciach uz nie je taky znacny.

no a velmi dolezita bude siesta etapa s finisom na Mur de Bretagne, kde Gaviria urcite nebude ale Peto je urcite schopny tam slusne zabodovat.
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod nat » Uto 10. Júl 2018 0:50:12

Skorej by ma zaujimalo, ci nie mozne doplnit bidony z auta? Lebo to bola docela skoda.

A inak hanba , pre vyrobcu drziakov, musim pozriet kto to bol. Aspon viem od koho nebrat :twisted:
nat
 
Príspevky: 262
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod motyliLET » Uto 10. Júl 2018 9:58:55

v ttt je problem ist do auta pre bidon pretoze sa ide masaker naplno a vypadnes z haku ked ides po nieco a zo zaberu sa mi zdalo ze tam vypadlo viac bidonov kazdopadne to malo vplyv nemyslim ze peto spekuloval so setrenim ved ak by dosiel s tou stvoricou je len 34 sek za gregom a to sa da do nedele nazbierat, greg je taky stiastko je v super teame na ttt a to mu daroval zltaka pokial sa nic nestane do pondelka ....
motyliLET
 
Príspevky: 269
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod simko » Uto 10. Júl 2018 10:03:46

@motyliLET
no podla mna zltaka mu ale velmi lahko moze zobrat niekto z tych co su hned za nim v GC - Jungels, Alaphilippe, Gilbert, Thomas - na Mur de Bretagne povedzme. alebo mozno uz aj v piatej etape.
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod Keram » Uto 10. Júl 2018 11:00:09

Ako je na tom Peter ukaze sa v piatej etape. To je etapa pravdy. Mini Amstel. Prekvapilo by ma ak by Gaviria bodoval. Uvidime ci to bude spurt mensej skupiny alebo vyhra nejaky unik. Ak sa to pojme ako tohtorocny amstel moze to byt zabava. V sestke by mohol Sagan bodovat raz sa mu to podarilo a ten profil neni az tak narocny okrem toho ze sa ide dvakrat Mur. Ale myslim ze vyhra Valverde alebo Alaphillipe. Alebo nejaky utocnik co zdrhne v tych prudsich pasazach ako posledne. Ale este nas caka dnesna etapa. Mohol by sa predviest Kittel a Sagan skoncit aspon top 5.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1231
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod ifčopifčo » Uto 10. Júl 2018 11:08:59

Neviem prečo by mal Sagan naháňať dvoch holubov. K žltému dresu prišiel trochu ako slepé kura k zrnu a vytrápiť sa v časovke, ktorá je pred 3 etapami v ktorých musí zabodovať a to len preto, aby mal nejakú, nie celkom reálnu nádej na znovuzískanie žltého mi nepríde ako práve rozumné.
Napriek tomu mám chrobáka v hlave ako simko, pretože ako už napísal on, na také niečo, čo predviedol Peter včera nie sme akosi navyknutí. Prvá možnosť je divadielko, to by som ale vylúčil, podľa mňa to nie Petrov štýl. Druhá je skutočná kumulácia viacerých negatív, oslava víťazstva a tým horšia regenerácia a to všetko spojené s nedostatkom tekutín.... Tretia a najhoršia by boli nejaké začínajúce zdravotné problémy. Uvidíme dnes a hlavne zajtra, kde by to mala byť etapa pre Petra, hoci sa na ňu chytajú viacerí, ako napríklad GVA či Bling.
Editované - ešte doplním, nevšimli ste si po 2. víťaznej etape, že Peter bol pri rozhovore po pretekoch nejaký zadýchaný? Či si to len nahováram?
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2430
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod Miki » Uto 10. Júl 2018 13:00:16

Zadýchaný bol,ale to nič neznamená.Už sme ho videli aj ako nevládal dýchať./Kalifornia 2015/.Aj na zahraničných portáloch špekulujú, či nie je chorý.Nechajme sa prekvapiť a už dnešná etapa môže ukážať, ako na tom je.Ja si stále myslím,že sa šetril,pretože, ako hovorí ifčpivčo žltý dres bol len bonus.
Miki
 
Príspevky: 153
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod simko » Uto 10. Júl 2018 14:16:33

@ifcopifco
no mozno nie je to uplne Petov styl ale podla mna sa za tie roky naucil trochu aj takymto hram:) aj roznym medialnym pred pretekmi. Cancellara tiez bol znamy pre jeho "mind games". Peto nemava zle dni a ta trasa v podstate pre jeho charakteristiky bola idealna zvlnena. verme ze to naozaj bola kombinacia viacerych neskodnych faktorov s cielom aj trochu posetrit pred najblizsimi siestimi etapami v ktorych musi riadne bodovat. hlavne teda nech sa len nejedna o nejaku chorobu. ale keby tam pridal aj stipku herectva s cielom mozno zmiast superov tak by som sa az tak necudoval:)
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod elviska » Uto 10. Júl 2018 14:53:49

Ja si nemyslím, že to včera hral. Skôr nemal svoj deň, mal zlý deň, nemal na to nohy . Zvyknú to mat cyklisti na TDF aj počas iných pretekov. Alebo v horšom pripade zdravotný problém. Ale na jojke včera ešte Peter spomenul vysokohorske sústredenie co mal pred TDF, že možno že sa ešte neaklimatizoval úplne.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod Keram » Uto 10. Júl 2018 16:34:33

Dnes vyrovnal Sagan rekord Zabela 88 dni v zelenom? Na ES to vravel Hacecky. Googlil som ale nenasiel som takyto druh statistiky. Ak to niekde spominaju aj chalani s CI velmi sa ospravedlnujem ale necitam vsetko od slova do slova.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1231
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod Val » Uto 10. Júl 2018 17:26:03

Keram píše:Dnes vyrovnal Sagan rekord Zabela 88 dni v zelenom? Na ES to vravel Hacecky. Googlil som ale nenasiel som takyto druh statistiky. Ak to niekde spominaju aj chalani s CI velmi sa ospravedlnujem ale necitam vsetko od slova do slova.

Bude to tak. Včera spomínali tiež, Peter mal 87, Zabel 88. Takže dnes to vyrovnal. V jednej z predchádzajúcich tém sme dávali dohromady ( teda, ja som len pomáhala sumarizovať ;) počet dní. Nám to vyšlo 80, ale nebrali sme do úvahy, keď mal na sebe zelené, hoci bol v súťaži až druhý v poradí.
Val
 
Príspevky: 113
Registrovaný: Str 08. Apr 2015 11:24:02

Re: Tour de France

Poslaťod MichalJ » Uto 10. Júl 2018 18:32:17

Dnes krásne Greipel. Jeho vláčik a najmä Sieberg mu ostal vzadu v páde, ale aj tak sa mu podarilo dostať do šprintu, kde vyzeral najsilnejší. Len musel štartovať pár dĺžok za Gaviriom, tak mu to nevyšlo na víťazstvo. Po tom ako sa do prvého šprintu ani nedostal a v druhom, napriek tomu, že tam ostalo len pár ľudí, vôbec nič nedokázal, sa dnes zas ukázal ako kvalitný šprintér, ktorý predsalen má šancu nejakú etapu ešte vyhrať.
MichalJ
 
Príspevky: 369
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35
Bydlisko: Bratislava/KNM

Re: Tour de France

Poslaťod simko » Str 11. Júl 2018 9:40:44

asi takto vyzera finis v Quimper pre predstavu, kedze bol sucastou tohtorocnej Tour du Finistere.

https://www.youtube.com/watch?v=edCDdRkUjtA
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod martyn26 » Str 11. Júl 2018 10:49:33

Vyzerá to dosť ťažké. Aj keby sa Gaviria udržal do posledného stúpania, nemá veľkú šancu. To nehovorím, že puncheri budú útočiť ako na Tour du Finestre Garderen.
Myslím, že QS nepôjde na Gaviriu, ale skúsia pri cieli útočiť s Gilbertom a Alaphilipom. Je to dosť podobný finish, ako v Rodez. Najväčšie šance na víťazstvo by som dával Saganovi, Matthewsovi, Avermaetovi a Colbrelimu. Prípadne Alaphilipovi, aleon potrebuje ťažšiu koncovku ako napríklad Mur de Bretagne.
Obrázok užívateľa
martyn26
 
Príspevky: 115
Registrovaný: Uto 03. Júl 2018 18:57:53

Re: Tour de France

Poslaťod nat » Str 11. Júl 2018 11:26:19

A co hovorite na premie? Vacsina je pre kopcami, pripadne je to v brutalnej 17 etape za kopcom ale tam sa Peto nedostane asi.

Je teoreticky mozne, ze Bora si bude musiet maknut na 4kach pri premiach aby skusila sa striast Gaviho ak o bude potrebne. :geek:
nat
 
Príspevky: 262
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod eres » Str 11. Júl 2018 12:14:42

Bicykl je zdrojem zábavy, kde chci, tam sám se zastaví...
Obrázok užívateľa
eres
 
Príspevky: 260
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 14 hostia

cron