Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Tour de France

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Tour de France

Poslaťod Focus-Shimano » Sob 22. Júl 2017 15:51:39

Bodaj by Maciej ostal v tom kresle lidra az do konca.
Obrázok užívateľa
Focus-Shimano
 
Príspevky: 764
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:35:06

Re: Tour de France Bardet a 20 sek.

Poslaťod Miki » Sob 22. Júl 2017 18:06:39

Tak a teraz vidíte, čo by znamenala pre Bardeta penalizácia 20 sek.Stupne víťazov.O stupňoch víťazov celej tour a aj bodovacej súťaže rozhodla ...... jury/ASO,UCI/.Presne,ako som písal ,že pre Bardeta by tých 20 sek.bolo likvidačných v konfrontácii s Froomom a Uramom.Nech žije cyklo hra ASO Tour de France.Udelím penalizáciu-neudelím,vylúčim zo závodu -nevylúčimAsi vyskúšam tie Vaše hry s cyklistickou tematikou.Tam to bude asi zaujímavejšie.Ináč Bodnar -krásne.Bude spomínať celý život.Konečne sa dočkal jedinečného úspechu.
Miki
 
Príspevky: 153
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod Keram » Sob 22. Júl 2017 18:50:03

Tak nakoniec Bora dve etapy. Na to vsetko celkom dobre. Aspon daco si odnesu z Tour.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1229
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod Milanj55 » Sob 22. Júl 2017 20:06:31

Zdravím Vás priatelia. Vidím , že väčšina z Vás nie je spokojná s celým priebehom tohtoročnej TdF. Tak takýto názor mám aj já , lebo toľko prešľapov zo strany komisárov tu ešte nebolo. Hlavne používanie dvojakého metra , ktorý používali podľa potreby , len aby dosiahli vopred plánovaný zámer. Mám dojem , že za takéto hanebné lapsusy si dali vlastný gól, veď nie len Slováci , ale aj zvyšok športového sveta verejne odsudzuje ich konanie. Ale poďme k cyklistom, ako tu už bolo viackrát spomenuté , tak Greipel prakticky ako jediný zo súčasného zloženia pelotónu (okrem tímu BOH) sa vyjadril k tomu incidentu s Petrom a verejne sa ospravedlnil za predčasné výroky voči Petrovi. Vidím to tak , že väčšina sa nechcela verejne vystaviť prípadným neskorším atakom zo strany (UCI a ASO).No a našli sa aj taký , ktorý sa vyjadrili , akože všeobecne k tomuto problému ale pritom svoje narážky smerovali na Petra. No a teraz k samotnému dianiu dnešnej časovky, tak o Macejovi Bodnarovi sa zvyknem vyjadrovať , ako o motorovej myši a dneska to chlapec aj potvrdil a podal nádherný výkon, ktorý aspoň trochu vylepší náladu v tíme BOH. Veľmi som fandil Uranovi a Landovi. Uranovi to prakticky aj vyšlo a Landovi chýbala tá jedna sekunda , ktorá vie človeka ozaj rozladiť. K tomu Matthewsovi, priznám sa že mám rovnaký názor ako majo,elviska,Focus,Miki,motyliLET....Teda , že mi nevadí ako cyklista , ale jeho namyslené , veľkohubé vyhlásenia, aký je on dobrý a na Sagana hádže tie svoje šplechy. No a hlavne poniektorým , ako tu čítam vadí Saganov vysoký plat(teda aj cyklistom), tak teda v prvom rade keď dokážu to čo predviedol Sagan a to nebudem všetko tu rozoberať, veď každý si to môže nájsť sám, aké úspechy má Turminátor za sebou. Spomeniem iba tie posledné , pre ktoré si myslím , že mohol získať takéto platové podmienky a to , že okrem ME, získal dvakrát po sebe titul MS. Majo , tak Ty si ma nesklamal, máš svoje myšlienkové pochody , ktoré si vieš obhájiť a pre túto Tvoju vlastnosť si Ťa vážim ešte viac. Nech Ti to vydrží čím dlhšie. Priatelia , páči sa mi , že tu na fóre všetci diskutujete s nadhľadom , slušne a každý sa snažíte argumentami doložiť svoje názory. TdF sa blíži ku svojmu finále, ale tento ročník nebude patriť medzi tie vydarené, ale podľa všetkého iba nudné. No a posledná veta k víťazovi žltého trička, tak aj keď nevyhral žiadnu etapu, tak dokázal všetkým, že on a jeho tím sú stále tí najsilnejší medzi súčasnou elitou.Ešte k Edymu Mercxovi, tak to je legenda , ktorej názory si vážia asi všetci športovci sveta. Pre mňa je studňou plnou vedomostí a nesmiernych skúseností a bolo by chybou do nej nenačrieť. Pekný víkend Vám prajem všetkým priatelia.
Milanj55
 
Príspevky: 186
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod Wiggo93 » Sob 22. Júl 2017 21:19:35

Veľmi zaujímavé príspevky a s väčšinou aj súhlasím. K Saganovi sa už vyjadrovať ale nebudem, keďže už bolo myslím povedané všetko. Tour tiež poznačili pády, ale to sa stáva. Celkovo naozaj trocha divná Tour a miestami aj nudná ako bolo spomenuté.

K celkovej klasifikácií by som povedal, že som to prial dosť Uranovi, aby aspoň ešte troška viac vytrápil Frooma, každopádne ťažko povedať načo Uran mal, keďže toho chlapíka som nevidel snáď ani raz zaútočiť, ak nepočítam jeden útok v zjazde, no Frooma sa vedel uržať ako kliešť, poprípade si ho aj doraziť ak bolo treba. Možno naozaj väčšej dráme medzi nimi zabránila úvodná časovka, kde dosť Uran stratil. Ostatní išli načo mali. Sympaticky utočil Daniel Martin, prvú horskú etapu spravil zaujímavou Aru, Contador aj napriek tomu, že na to tento rok nemal, ukázal povahu bojovníka, mnohí na jeho mieste by to zabalili. Quintana troška sklamal, ale únava je únava. Prekvapil ma veľmi Landa a fandil som mu, v budúcnosti môže byť práve on jeden z top súperov pre Frooma, ako bol Porte, ktorého je veľká škoda, lebo by to asi bola dráma do poslednej chvíle, ale keby sú len chyby. To že Froome vyhral Tour bez zisku etapy dokumentuje len to, že už to nebola tá dominancia čo po minulé roky, bol ale aj napriek tomu vždy tam, kde mal a okrem dvoch etáp, nestratil myslím nikde.

Zelený dres bol toho roku skôr smoliarsky dres, alebo ako to nazvať, lebo ľudia čo sa oň snažili nedopadli dobre. Po vylúčení Sagana ma ale najviac sklamalo rozhodnutie organizátorov dať číslo najbojovnejšieho jazdca Barguilimu. Warren získal bodkovaný dres (preto aj útočil) a 2 etapy, myslím, že to číslo mu nechýbalo a tiež si myslím, že práve najaktívnejším jazdom bol Thomas De Gent a zaslúžil by si ho práve on, musí byť z toho trocha sklamaný, že sa v Paríži neukáže na pódiu.

Zostáva ešte posledná otázka, kto vyhrá zajtra??? Prelomí to podľa mňa jedno zo sklamaní Tour Greipel? Alebo snáď Bouhanni? Tiež by sa mohol presadiť Gronewegen (neviem či som ho dobre napísal :D).
Wiggo93
 
Príspevky: 24
Registrovaný: Sob 28. Mar 2015 21:43:16

Re: Tour de France

Poslaťod dexterko » Sob 22. Júl 2017 21:39:12

Si robis prdel. To vazne dali Barguilovi??? Preco ma to vlastne prekvapuje. Zeby bol WB frantik? Ach jaj. Fakt divna tur.
Obrázok užívateľa
dexterko
 
Príspevky: 689
Registrovaný: Str 18. Feb 2015 18:42:24

Re: Tour de France

Poslaťod majo » Sob 22. Júl 2017 21:49:56

tak ak dovolite zhrniem tu aj ja svoj pohlad na TdF17 aj ked sa konci az zajtra a aj zajtra sa moze este stat cokolvek a ani zltak nemusi byt zltak...staci jeden blby a nestastny pad so zlemeninou a ciel nemusi vidiet...samozrejme je to skor fatamorgana ale nikdy nevies...

celkovo tour hodnotim skor nudnou ako zaujimavou...viacmenej nudna trasa ktora mala obmedzit frooma, odstavit sagana a dat sancu ma bodkovany dres vacsiemu poctu jazdcou...a ako to dopadlo?...froomy dokazal ze aj tak je najlepsi a ma najlepsi team, sagana radsej odstavili politicky a jedine plus vidim v tom ze znovuzrodili francuzsky talent ktory sa mi zdalo ze akosi upada

GC: aj ked chris nevyhral ziadnu etapu vitazstvo si zasluzi...slaby den nemal, chyby nerobil, casovky si udrzal na top urovni, predviedol utoky, predviedol obranu dokonca pristal na risk s landovym utokom ktory ho kludne mohol obrat o zlty dres cize pre mna zasluzeny vitaz...URAN tak tomu som fakt fandil ale chybala mi od neho vacsia akcia nejaky nastup utok pokus...sice bol vzdy tam kde mal byt ale neukazal nic navyse cize 2.miesto zasluzene...BARDET aj skusil aj zautocil aj sa snazil ale nestacilo to...velmi pekna tour z jeho strany ale na vitazstvo este nedorastol, nielen fyzicky ale aj psychicky ved neraz sam priznal ze ten tlak francuzskej verejnosti a medii ho zabija...spomeniem este par dalsich ktorych spomenut musim: ARU dlho vyzeral ze to bude prave on kto najviac zavari chrisovy ale chybicky v spojeni s chorobou a asi aj celkovym zoslabnutim v tretom tyzdni ho odstavili...MARTIN waaau uzasny chlapik uzasny bojovnik, co on si prezil na trati a napriek tomu pravidelne to skusal casto nastupoval a hlavne neskutocne bojoval...fandim mu coraz viec lebo tento tip cyklistu mam najradsej a je ich coraz menej...CONTIK moj dlhorocny oblubenec aj ked nevladal aj ked mal zasa kopu smoly tak nesklamal a znovu predviedol ako ma vyzerat boj o zlte tricko ci etapu ved kto z GC jazdcov v dnesnej dobe je ochotnych utocit tak daleko pred cielom?snad len spominany Martin ale tomu este trosicku chyba nieco...z ostatnych uz len zopakujem ze skoda ze Majka sa nam nemohol ukazat v plnej parade a teraz uz mozem kludne napisat ze skoda aj ze tu nemohol byt Leo

ZELENE: zacitujem elvisku: spinavy zeleny dres...mozno prevazuju moje empatie voci MM ale bohuzial toto je moj nazor...s tych ktory sa dozili Pariza samozrejme zasluzeny vitaz ale ked si pozrieme kto skoncil zanim tak treba povedat ze nikto z tych dalsich pretekarov ani len nenaznacil ze by xcel zelene ani nespravili nic pocas tych 3och tyzdnov co by poukazalo ze maju onho zaujem...ti ktori ho xceli boli alebo vyhodeny alebo museli odstupit alebo sa prepocitali s limitom a ostal len jeden ktory onho realne bojoval a ten ho nakoniec ziskal...pre totalna katastrofa

BODKOVANY: zsluzeny vitaz ktory vstal z mrtvych a ktory ma tesi...okrem toho vraj je aj najbojovnejsim pretekarom Tour...ja by som tam dal skor De Genta ale ja o tom nerozhodujem

BIELY: niet o com ved vyhral najlepsi

este by som rad povedal svoj nazor na Merckxa...nebudem sa tu bavit o tom kto to bol co dosiahol atd lebo to vsetci dobre vieme...co si na nom ja vazim najviac je to ze napriek tomu zeby si to vzhladom na svoju pretekarsku minulost mohol dovolit tak on nikdy nezacina svoje vyjadrenia ako nas Jozko Ziletka Golonka ze KED JA SOM a BLA BLA BLA ale vsetky svoje vyjadrenia a hodnotenia dava naozaj s nadhladom a tak ako to vidi a neporovnava to s tym co bolo ked on bol...je dostatocne inteligentny na to aby mu bolo jasne ze on bol zazrak svojej doby a ze v dnesnom svete profi cyklistiky ktory ma na mile daleko od toho jeho sveta sa taky zazrak uz asi neobjavi aj ked taky slaby naznak v osobe sagana tu mame...klobuk dole pred eddym a to nielen za minulost ale aj za sucasnost

k UCI a ASO sa radsej nevynadrujem :D :P

este k dnesnej casovke...myslim ze drvivu vacsinu z nas tu potesilo dnesne vitazstvo bodnara a mu ho prajeme...plus za to co predviedol pocas tychto 3och tyzdnov kwiatek akou vykonnostou a oddanostou sa prezentoval aj jemu z celeho srdca zelam to striebro a ak by nebol zlaty prave Body tak by som mu zelal aj etapu...na polske stranky kuknem radsej az po dopisani tohto lebo :D :D

@vsetkym
berte toto forum ako forum nie ako stratavku po 5ich rokoch...viaceri uz nexcete pisat niektory mozno uz ani necitaju lebo sa tu s niektorymi nezhodli atd...bla bla bla...toto je anonym forum kde mame diskutovat tak diskujme a neurazajme sa hned ked na nas niekto nieco napise...ved o tomto to cele je

@Milanj55
som rad ze si si konecne vsimol ze ja mam svoje nazory a ze nikdy sa ich tu nebojim prezentovat...a to bez rozdielu ci sa moj nazor zhoduje s dexterkom alebo nie...vysvetlenie je v odstavci vyssie

tak a teraz oddych a hura na vueltu kanadu a hlavne MS :D :D
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod majo » Sob 22. Júl 2017 21:50:52

dexterko píše:Si robis prdel. To vazne dali Barguilovi??? Preco ma to vlastne prekvapuje. Zeby bol WB frantik? Ach jaj. Fakt divna tur.


aj mna tu udivilo a svojho vitaza cerveneho cisla som pomenoval vo svojom miniprispevku :D
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod majo » Sob 22. Júl 2017 21:56:54

hej a este som zabudol na jedno meno...LANDA...dalsi moj oblubenec ktory nam toho este snad ukaze mnoho a uz teraz som zvedavy ktory team z neho spravi svojho top lidra na TdF
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod elviska » Sob 22. Júl 2017 22:34:47

@majo @Milanj55
Skvele ste to napísali, súhlasím s Vami. Troška dlhé príspevky, ale dobre sa to čítalo.
Viacerí ma v diskusii pod článkom kritizovali že zelený dres som nazvala tento rok špinavým, ale keby vyhral zelený dres Kittel, tak aj vtedy by som to tak napísala. Takže tak. Matthews ma ako pretekár ešte nepresvedčil, aj ked útočil a zbieral body. Možno , že dakedy zmením nanho svoj názor, ale zatial ......
A teším sa, že dneska vyhral Bodnar, zaslúžil si to. Gralujem Maciej.
Majo, ešte si zabudol na Tour de Pologne, ty to máš najbližšie.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod motyliLET » Sob 22. Júl 2017 22:46:30

ja tour radsej ani nehodnotim pretoze nudna trasa a prilis vela zakulisnych protekcnych rozhodnuti, daju 9 spurterskych etap a najbojovnejsieho zvolia vrchara s bodkovanym ....
ale dnesok tak velmi som bodimu prial to vitazstvo ten chlap si to tak strasne zasluzi podobny typ ako kirienka pre leadra sa roztrha a necha tam dusu a tych par moznosti ked moze sam uspiet je ako safranu a silna konkurencia perfektne tesim sa velmi
motyliLET
 
Príspevky: 269
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod majo » Ned 23. Júl 2017 8:53:41

elviska píše:@majo @Milanj55
Skvele ste to napísali, súhlasím s Vami. Troška dlhé príspevky, ale dobre sa to čítalo.
Viacerí ma v diskusii pod článkom kritizovali že zelený dres som nazvala tento rok špinavým, ale keby vyhral zelený dres Kittel, tak aj vtedy by som to tak napísala. Takže tak. Matthews ma ako pretekár ešte nepresvedčil, aj ked útočil a zbieral body. Možno , že dakedy zmením nanho svoj názor, ale zatial ......
A teším sa, že dneska vyhral Bodnar, zaslúžil si to. Gralujem Maciej.
Majo, ešte si zabudol na Tour de Pologne, ty to máš najbližšie.


ano tour de pologne mam blizsko a posledna kralovska etapa sa jazdi doslova za kopcom a na nu som sa chystal na biku ze sa budem presuvat po trase ale bohuzial rodinno-pracovne povinnosti mi to nedovolia a tak mam v plane den predtym ist na finish do zakopaneho ale pri mojom stasti sa bojim ze ani to mi nevyjde :( cize moja euforia uz trosku opadla
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35


Re: Tour de France

Poslaťod ondro » Ned 23. Júl 2017 13:46:31

Nie som najinformovanejší ani najväčší fanúšik cyklistiky, len ju uznávam ako krásny šport.
A šport tak trošku komplikovaný, keďže formy pretekov, jazdcov, stratégií atď sú rôznorodé a treba do toho vidieť, aby mohol divák kvalifikovane ohodnotiť dobrý výkon.
Preto mi je občas ľúto, že sa už aj na toto fórum dostalo niečo, čo mi pripomína konšpiračné teórie z iných, menej hodnotných diskusií: politické a zákulisné odstavenie sagana, plánovanie trasy v prospech (či neprospech) niektorých jazdcov, hate speech na niektorých jazdcov... Prečo to? Naozaj si rozhodcovia a organizátori telefonujú, alebo sa stretnú a dohodnú, že Sagana musíme odstaviť? Niekto z Dimension Data sa ozve (zavolá, pošle obálku?) a rozhodcovia hneď vedia, čo majú robiť? Nedokážem si predstaviť, že sa to tak deje. Proste ľudia robia chyby - rozhodcovia, organizátori - podliehajú stresu, emóciám... Udialo sa pár zlých rozhodnutí - od Sagana až po Barguilla, ale pokiaľ nemám dôkazy, nemôžem poukazovať na sprisahanie. Jednoducho ľudia robia chyby, aj kolektívne. Napr. Saganov šprint jednoducho mal parametre na to, aby bol označený za nebezpečný. Na britskom eurosporte sa ani nepohoršovali nad tým lakťom, ale nad tým, ako si vyberá zadné kolesá súperov, v čom je vyhlasovaný na fenoména, ale tentokrát to viedlo k hroznej kolízii. A rozhodcovia proste podľahli dojmom, podľahli tomu, že Sagan a nejako hlúpo sa podľa mňa rozhodli, že ukážu, že sa nezľaknú ani Sagana. Sú to ľudia, ktorí robia chyby, treba označiť tie chyby, ale reči o politickom odstavení kohokoľvek ... Hm...
A kauza Matthews - :-) Hrozný jazdec, získal zelený dres, najväčšia chyba v živote. Sagan sa vždy a neomylne vyjadruje iba slušne (s kktmi sa pretekám) a je to prosto hotový anjelik.

Budúci rok to bude všetko lepšie. Viac horských dojazdov, viac klasikárskych etáp.
ondro
 
Príspevky: 112
Registrovaný: Štv 02. Apr 2015 23:27:29

Re: Tour de France

Poslaťod motyliLET » Ned 23. Júl 2017 14:26:50

ondro píše:Nie som najinformovanejší ani najväčší fanúšik cyklistiky, len ju uznávam ako krásny šport.
A šport tak trošku komplikovaný, keďže formy pretekov, jazdcov, stratégií atď sú rôznorodé a treba do toho vidieť, aby mohol divák kvalifikovane ohodnotiť dobrý výkon.
Preto mi je občas ľúto, že sa už aj na toto fórum dostalo niečo, čo mi pripomína konšpiračné teórie z iných, menej hodnotných diskusií: politické a zákulisné odstavenie sagana, plánovanie trasy v prospech (či neprospech) niektorých jazdcov, hate speech na niektorých jazdcov... Prečo to? Naozaj si rozhodcovia a organizátori telefonujú, alebo sa stretnú a dohodnú, že Sagana musíme odstaviť? Niekto z Dimension Data sa ozve (zavolá, pošle obálku?) a rozhodcovia hneď vedia, čo majú robiť? Nedokážem si predstaviť, že sa to tak deje. Proste ľudia robia chyby - rozhodcovia, organizátori - podliehajú stresu, emóciám... Udialo sa pár zlých rozhodnutí - od Sagana až po Barguilla, ale pokiaľ nemám dôkazy, nemôžem poukazovať na sprisahanie. Jednoducho ľudia robia chyby, aj kolektívne. Napr. Saganov šprint jednoducho mal parametre na to, aby bol označený za nebezpečný. Na britskom eurosporte sa ani nepohoršovali nad tým lakťom, ale nad tým, ako si vyberá zadné kolesá súperov, v čom je vyhlasovaný na fenoména, ale tentokrát to viedlo k hroznej kolízii. A rozhodcovia proste podľahli dojmom, podľahli tomu, že Sagan a nejako hlúpo sa podľa mňa rozhodli, že ukážu, že sa nezľaknú ani Sagana. Sú to ľudia, ktorí robia chyby, treba označiť tie chyby, ale reči o politickom odstavení kohokoľvek ... Hm...
A kauza Matthews - :-) Hrozný jazdec, získal zelený dres, najväčšia chyba v živote. Sagan sa vždy a neomylne vyjadruje iba slušne (s kktmi sa pretekám) a je to prosto hotový anjelik.

Budúci rok to bude všetko lepšie. Viac horských dojazdov, viac klasikárskych etáp.


ondro nic nie je cierne alebo biele ale jury alebo organizator podlieha tlakom ci uz zo zistnych dovodov alebo v pozadi su peniaze a velke peniaze jasne ze sa neda domazat komplot a podobne ale uplna nezaujatost alebo objektivmost by na takych pretekoch mala byt a co sa tyka zostavovania trasy je plne v rezii organizatora a ver tomu ze okrem biznisu sleduju aj urcite ciele chcu urobit preteky s urcitym charakterom a nie vzdy to vypali ako planuju ale ked naplanujes skoro polovicu etap kde jasne bude nuda par jazdcov unik kontrola a potom spurt tak je ti jasne komu to bude vyhovovat a komu nie kedze jazdci maju rozne specializacie dnes a z toho pohladu to nebola podarena tour vsetci drzitelia triciek toho roku su zasluzeni to bez debaty az na nositela super combative kde je to az do oci bijuce este som zvedavy ci dnes spurt nedopadne nejako kontroverzne lebo niektori jazdci jazdia ozaj premotivovane
motyliLET
 
Príspevky: 269
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod Focus-Shimano » Ned 23. Júl 2017 14:43:11

Odro Sagan povedal ze preteka s kktmi v sukromnom rozhovore ani nevedel ze to natacaju tak co to riesis. Ako dlho sledujes cyklistiku. Zrejme nie dlho lebo by si vedel preco sa tu utocilo na Matthewsa a preco sa mu neprialo v sutazi o zeleny dres.
Obrázok užívateľa
Focus-Shimano
 
Príspevky: 764
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:35:06

Re: Tour de France

Poslaťod elviska » Ned 23. Júl 2017 14:58:58

@ondro
Kde som napísala, že Sagan je anjelik, urobil chybu počas šprintu, ale nebol jediný čo menil smer. Mali mu dať penaľizaciu, ale nie diskvalifikovat. Najprv mu dali penalizáciu, po polhodinke už diskvalifikáciu, keď sa vyjadril Cavendish a jeho tréner tréner z Dimension Dáta. Koľko pádov zavinil už Cavendish a nikdy ho nediskvalifikovali ho (olympiáda 2016, TDF2013, TDF 2014 atd. Malo by na každého pretekára platiť rovnaký meter. Sagana diiskvalifikovali, jak keby dakoho s prepacenim zavraždil. Je pravda, že aj Sagan už mal frustrované vyjadrenia. Phobosovi vadí že povedal, že rozhoduje kto vyhrá. Tebe vadi, že zahresil, ale nepovedal to priamo do telky, dakto ho natočil a zavesil niekto na internet. A za posledné mesiace som od Sagana nepočula nič blbé. A každý si dakedy zahresime. Alebo ty nie? A co sa týka Matthewsa, tak mi ako pretekar nesadol. Už to píšem x krát a podaktorym uz to asi ide na nervy. Každý máme svojho obľúbeného jazdca, jazdcov. Ja okrem Sagana fandím aj iným zahraničným cyklistom. .........Alebo vieš čo radšej nech skončí Sagan s cyklistikou. S daktorych komentov od ľudí, mám taký pocit.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod Milanj55 » Ned 23. Júl 2017 15:31:41

ondro píše:Nie som najinformovanejší ani najväčší fanúšik cyklistiky, len ju uznávam ako krásny šport.
A šport tak trošku komplikovaný, keďže formy pretekov, jazdcov, stratégií atď sú rôznorodé a treba do toho vidieť, aby mohol divák kvalifikovane ohodnotiť dobrý výkon.
Preto mi je občas ľúto, že sa už aj na toto fórum dostalo niečo, čo mi pripomína konšpiračné teórie z iných, menej hodnotných diskusií: politické a zákulisné odstavenie sagana, plánovanie trasy v prospech (či neprospech) niektorých jazdcov, hate speech na niektorých jazdcov... Prečo to? Naozaj si rozhodcovia a organizátori telefonujú, alebo sa stretnú a dohodnú, že Sagana musíme odstaviť? Niekto z Dimension Data sa ozve (zavolá, pošle obálku?) a rozhodcovia hneď vedia, čo majú robiť? Nedokážem si predstaviť, že sa to tak deje. Proste ľudia robia chyby - rozhodcovia, organizátori - podliehajú stresu, emóciám... Udialo sa pár zlých rozhodnutí - od Sagana až po Barguilla, ale pokiaľ nemám dôkazy, nemôžem poukazovať na sprisahanie. Jednoducho ľudia robia chyby, aj kolektívne. Napr. Saganov šprint jednoducho mal parametre na to, aby bol označený za nebezpečný. Na britskom eurosporte sa ani nepohoršovali nad tým lakťom, ale nad tým, ako si vyberá zadné kolesá súperov, v čom je vyhlasovaný na fenoména, ale tentokrát to viedlo k hroznej kolízii. A rozhodcovia proste podľahli dojmom, podľahli tomu, že Sagan a nejako hlúpo sa podľa mňa rozhodli, že ukážu, že sa nezľaknú ani Sagana. Sú to ľudia, ktorí robia chyby, treba označiť tie chyby, ale reči o politickom odstavení kohokoľvek ... Hm...
A kauza Matthews - :-) Hrozný jazdec, získal zelený dres, najväčšia chyba v živote. Sagan sa vždy a neomylne vyjadruje iba slušne (s kktmi sa pretekám) a je to prosto hotový anjelik.

Budúci rok to bude všetko lepšie. Viac horských dojazdov, viac klasikárskych etáp.

Zdravím Vás priatelia. Ondro, ak dovolíš tak budem trochu polemizovať s obsahom Tvojho príspevku.Prvá veta , je úplne ok a možno s ňou len súhlasiť, veď ani my tu nie sme dáky profesionáli.Píšeš tu o konšpiračných teóriách a politickom zákulisí. Pozri Ondro , veď určite dobre vieš , že v tomto roku boli pridané rovinaté dojazdy etáp a samozrejme aj bodovanie týchto etáp pre víťaza v cieli bolo 50 bodov. Čo myslíš Ty , z akého dôvodu sa pristúpilo k týmto zmenám, asi preto aby sa podľa nich už konečne zmenil držiteľ zeleného dresu. K tomu politickému politickému zákulisiu sa vôbec nebudem vyjadrovať , veď pokiaľ mám prehľad v príspevkoch sa politika nerozoberala. No a k tomu prepojeniu medzi Dimension Data a organizátormi , tak tam je oficiálne prepojenie , lebo táto firma zabezpečuje veškeré elektronické informácie a to nielen pre TdF. Bližšie vzťahy medzi Dimension Data a najvyššími orgánmi ASO a UCI so môžeš nájsť na internetových stránkach. Ondro , vieš vyhlásenie "jury" po 4 etape voči previneniu Sagana (tie penalizácie), prezentovali ako nemenné a o pár hodín sa všetko zvrtlo pri veľkom nátlaku hlavne Dimension Data a Sagan bol vylúčený bez toho , aby dostal priestor na svoju obhajobu. Pri iných pretekároch , nebudem nikoho menovať (za nepovolené občerstvenie) , ktoré im bolo poskytnuté v zóne menšej ako 20 km do cieľa, hrozila im penalizácia 20 sekúnd. Akonáhle sa títo dvaja cyklisti ozvali , že občerstvenie prebral v tejto zóne aj Francúzsky cyklista , v tom momente nastalo anulovanie týchto predošlých sankcií.Tak tu ak nevidíš zo strany organizátorov tohoto prestížneho podujatia zámerné a neobjektívne kroky , tak musíš mať klapky na očiach. No a k Saganovmu dojazdu v 4 etape pri zhliadnutí spomalených záberov sa nebudem ani vyjadrovať, tak tu si to už celkom zabil priateľu, lebo asi si nevidel zmeny v trajektórií Demara , ktorý prakticky v každej etape (teda v rovinatej) pri svojom špurte veselo križoval Bouhaniho a ďalších. Ondro takéto veľké divadlo , ako je TdF , tak to je pre organizátorov hlavne masívny príjem financií o ktorý im ide v prvom rade a získať sa ich snažia za každú cenu a všetci sme len ľudia a vieme že košeľa je bližšia ako kabát. Samozrejme , že zisk jednotlivých dresov je u každého cyklistu zaslúžený , veď sa pre jeho zisk museli riadne nadreť, iba ten zelený sa tohto roku trochu ľahšie získal, nakoľko došlo k vylúčeniu najväčšieho favorita pre jeho zisk a ten druhý sa zranil. Čiže došlo k tomu , že kde sa dvaja bijú tam tretí zvíťazí. Ondro tak já mám takýto názor k tomu čo sa udialo a veľmi trefný príspevok tu máš ešte od motyliLET, ktorý to opísal veľmi múdro , že nič nie je čierne , alebo biele a jury sú tiež len ľudia z mäsa a kostí. Každý z nás je iný a máme rôzne myšlienkové pochody a to je veľmi dobre, lebo tým sa zvyšuje rôznorodosť našich príspevkov a my máme možnosť medzi sebou komunikovať. A len vzájomnou komunikáciou sa môžu naše názory zbližovať. Pekný zvyšok víkendu priatelia.
Milanj55
 
Príspevky: 186
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod Ak1n0m » Ned 23. Júl 2017 16:05:01

Ondro píše:
Na britskom eurosporte sa ani nepohoršovali nad tým lakťom, ale nad tým, ako si vyberá zadné kolesá súperov, v čom je vyhlasovaný na fenoména, ale tentokrát to viedlo k hroznej kolízii.

Mňa by lem zaujímalo čo povedali na britskom eurosporte, na jazdu brita Marka Cavendischa?
Ak1n0m
 
Príspevky: 103
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod Larz » Ned 23. Júl 2017 18:07:32

Ahojte fanúšikovia :)

Navrhujem ukončiť debatu o Saganovi, rozhodcoch a pod. Fakt sa to na slovenskom internete rieši už skoro 3 týždne...
Toto je snáď najpovolanejšia stránka na odbornejšiu debatu z pohľadu fanúšikov, nielen toho slovenského zamerania, tak ju začnime :)

1. Ako by sa podľa vás malo vyvíjať smerovanie samotnej Tour?
Mám na mysli hlavne skladbu etáp. Veľa ľudí hovorí, že táto Tour bola jednou z najnudnejších a to najmä z dôvodu veľkého množstva úplne rovinatých etáp a tiež nie nejakými najnáročnejšími horskými, minimom typických klasikárskych. Prosím nepovažujme za klasikársku takú, kde je 200km úplná rovina a posledný km kopec.

2. Kto má podľa vás v najbližších rokoch najväčšiu šancu vyhrať Tour okrem Frooma?
Každý rok máme nejakú top10, ale úprimne podľa mňa je len pár pretekárov, ktorý majú potenciál vyhrať akúkoľvek Grandtour. Podľa mňa je asi najpravdepodobnejším Tom Domoulin, potom asi Quintana, Aru, Landa, Porte a z vrchárov asi Chaves a Bardet, pokiaľ výrazne zlepšia časovku.
Osobne si myslím, že je strašne veľa jazdcov, ktorí bez problémov dajú top10, ale na výhru potenciál nemajú, za všetkých spomeniem Yatesovcov, Pinota či Mollemu.

3. Čím je podľa vás práve výkon Chrisa Frooma a Sky taký dominantný?
Na toto ja nebudem vyslovovať svoj názor, odpovedzte vy :) Či je to čisto rozpočtom, že si môžu dovoliť takých pretekárov, či tým, že každý domestik dostane priestor na odpočinok, čí práve tým "pretekárskym" poňatím

Chcel som byť čo najstručnejší, určite som veľa toho zabudol, myšlienok mám kopu, určite aj vy, zaujímajú ma vaše názory
Larz
 
Príspevky: 5
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 77 hostia