Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Tour de France

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Tour de France

Poslaťod simko » Štv 29. Jún 2017 14:08:53

@majo
podla mna do urciteho rizika aj hej. ide aj o body ale aj o to, aby ostal zlty dres nadohlad, lebo dalsie 3 etapy su potom priaznive z hladiska bonusových sekund. podla mna Peto by si zlty dres opat rad obliekol.
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod majo » Štv 29. Jún 2017 18:16:38

simko píše:@majo
podla mna do urciteho rizika aj hej. ide aj o body ale aj o to, aby ostal zlty dres nadohlad, lebo dalsie 3 etapy su potom priaznive z hladiska bonusových sekund. podla mna Peto by si zlty dres opat rad obliekol.


tomuto hovorim rozumny argument...bodaj by to bolo tak ako pises...len este jedna otazka...na TdF su bonusove sekundy?...ak sa nemylim tak nezvykli ale mohlo sa to zmenit a nezachytil som to alebo som magor ktory sleduje tour vyse 15 rokov a doteraz si to neuvedomil :D :D
majo
 
Príspevky: 2225
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod Zutu » Štv 29. Jún 2017 20:06:07

majo píše:len este jedna otazka...na TdF su bonusove sekundy?...ak sa nemylim tak nezvykli ale mohlo sa to zmenit a nezachytil som to alebo som magor ktory sleduje tour vyse 15 rokov a doteraz si to neuvedomil :D :D


Nebyvali, ale asi od roku 2015 uz su spat. :)
Zutu
 
Príspevky: 178
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod Milanj55 » Štv 29. Jún 2017 22:06:26

Zdravím Vás priatelia. Tak prezentáciu tímov máme už dneska za sebou a od soboty sa to už všetko začne. Majo , tie bonusové sekundy sú samozrejme k dispozícii , teda okrem časoviek. Dúfam , že je to tak ako som to napísal, ak nie tak ma opravte.Čaká nás troj týždňové divadlo , plné napätia a emócií. V každom tíme je niekoľko špičkových cyklistov , ktorý sa budú snažiť tvrdiť muziku hlavne v prvých dvoch týždňoch, keď je ešte dostatok síl , aby si ich mohli zmerať s tými najlepšími v pelotóne. V treťom týždni sa presadia tí najodolnejší , ktorý majú aj schopnosť rýchlej regenerácie síl , vynaložených z posledných zápolení. Podľa posledných výsledkov dosiahnutých pred TdF by na tom mohli byť dobre aj chlapci z BOH. Dúfam, že im forma vydržala aspoň na úrovni posledných dní a svojim nasadením a bojovnosťou prídu aj dobré výsledky, ktoré v tíme len potvrdia pohodu, ktorá tam teraz vládne. Prajem všetkým účastníkom TdF, aby sa im vyhýbali nebezpečné situácie a tým samozrejme pády a zranenia a prajem všetkým pri férovom boji dosiahnuť zaslúžené víťazstvá. nech už sú z ktoréhokoľvek tímu , lebo cyklistika je veľmi náročný a nebezpečný šport a víťazstvá sú veľmi zaslúžené. A víťazstvo, v tak prestížnom závode ako je TdF zanechá v každom cyklistovi stopy až do konca života. Prajem Vám krásne prežitie pri tomto nádhernom divadle. Pekný večer priatelia.
Milanj55
 
Príspevky: 186
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod elviska » Pia 30. Jún 2017 10:32:49

Ľudkovia, dneska som čítala článok ohľadom boja o zelený dres medzi Petrom a Matthewsom. Ja by som ešte pridala Cobrelliho.
Mám otázočku pre Vás či je Matthews lepší v kopcoch ako Peter? Lebo som čítala Matthewsove vyjadrenie, že Peter je možno lepší v šprintoch a Matthews v kopcoch. Ja mám skôr názor že obom idú kopce, nemyslím teraz na horské strmé kopce. . Viem že Matthews dosť dobre zašiel Legie Bastogne Liege, kde skončil dosť dobre štvrty. Ale Peter tiež celkom dobre zašiel 5 etapu na Tirreno, kde bojoval s vrchármi. Matthews sa dosť zlepšil v časovke, ale či je lepší v kopcoch ako Peter, tak to nie som si úplne istá. Ja si myslím že obom idú kopce.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod simko » Pia 30. Jún 2017 11:10:11

elviska píše:Ľudkovia, dneska som čítala článok ohľadom boja o zelený dres medzi Petrom a Matthewsom. Ja by som ešte pridala Cobrelliho.
Mám otázočku pre Vás či je Matthews lepší v kopcoch ako Peter? Lebo som čítala Matthewsove vyjadrenie, že Peter je možno lepší v šprintoch a Matthews v kopcoch. Ja mám skôr názor že obom idú kopce, nemyslím teraz na horské strmé kopce. . Viem že Matthews dosť dobre zašiel Legie Bastogne Liege, kde skončil dosť dobre štvrty. Ale Peter tiež celkom dobre zašiel 5 etapu na Tirreno, kde bojoval s vrchármi. Matthews sa dosť zlepšil v časovke, ale či je lepší v kopcoch ako Peter, tak to nie som si úplne istá. Ja si myslím že obom idú kopce.


najprv ku Colbrellimu, ten je podla mna bez sance. v rovinatych etapách málokedy bude v top 10 si myslim.

ten clanok s Matthewsom som cital aj ja na CN. urcite je lepsi v casovke, ktoru podla mna Peto ani nejak extra netrenuje. ale v kopcoch podla mna Matthews lepsi nie je. ale je to aj o tom, kto sa ako pripravuje. Peto vie, ze hromadne spurty budu tento rok velmi dolezite a preto momentalne mozno jeho vrcharska forma je o kusok horsia na ukor lepsich spurterskych schopnosti v rovinatých etapách. v tretej etape na TdS 2016 Matthews vôbec nestacil Petrovej akceleracii. takze neviem ako to je myslel ze je lepsi v kopcoch. asi myslel nejaku vytrvalost ale to mu nie je nic platne. urcite nie na tohtorocnej TdF s takymto profilom. navyse nie som si isty ci by Matthews bol schopny niecoho takého ako Peter na Mt. Baldy.
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod nat » Pia 30. Jún 2017 11:52:28

elviska píše:Ľudkovia, dneska som čítala článok ohľadom boja o zelený dres medzi Petrom a Matthewsom. .

Blinq je sice sympos, ale obcas jednoduchsi(subjekt. nazor samozrejme). Nad ty lepsim vrcharom sa da iba usmiat. Keby peto trenoval Ardeny tak by si ho namazal na chleba.

Realne sa bojim Kittela, nielen preto, ze ma na to vyhrat 4 - 5 etap, ale ma tim ktory to moze Petovi kazit.
Ak na tom bude Marcel dobre, tak Gilbert, Styby, Trentin a spol bud skakat do kazdeho Petovho uniku. ( min. jeden z nich). A hrat klasicku QS taktiku, ja nepotiahnem ja mam vzadu marcela ;)
Plus este pijavicky ( nie v zlom , aj to je taktika) GVA a Blinq a bude to mat tazsie.
(+ pre Peta je , ze Marcel je najmenej odolny z top3 sprinterov, a co sa tyka premii pokial bude v uniku len jeden QS tak by ho mal dat v sprinte)
nat
 
Príspevky: 262
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod Keram » Pia 30. Jún 2017 13:18:31

“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1231
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod Val » Pia 30. Jún 2017 13:37:47

Veď aj preto ho žeriem(e) !! :-))))
Val
 
Príspevky: 113
Registrovaný: Str 08. Apr 2015 11:24:02

Re: Tour de France

Poslaťod Zutu » Pia 30. Jún 2017 15:09:54

37 km časovky, 3 cieľové stúpania. Kedy ak nie teraz? Myslím si, že je ideálna príležitosť, aby Peter Sagan zaútočil na žltý dres. Ak by sa hecol a zaťal zuby ako na Mt. Baldy, daako by tie tri cieľové stúpania ustál. Tour takáto "ľahká" ešte nikdy nebola a ktovie kedy najbližšie sa ešte naskytne takáto príležitosť. :)
No, ale teraz vážnejšie. Tour bude v horách ťažká. Teším sa na súboj bývalých kolegov zo Sky a dúfam, že to budú pamätné zážitky. Nejakú podporu v Movistare by mohol dostať aj Valverde, bola by škoda ak by nemohol zúročiť tohtoročnú (asi životnú) formu. Contador by mohol zobrať rolu Gandalfa šedého. Starý nenápadný dedko, ktorý bude od takých 50+ km do cieľa predvádzať poriadne ohňostroje. Ak bude jazdiť ako túto jar, bude to super.

Tých 37 km časovky na týždňový etapák OK, ale na grad tour je to podľa mňa pod úroveň. Ak by sa ten Peter predsa len hecol, možno by mohol urobiť aspoň takú show, ako Voeclker v 2011 :D
Zutu
 
Príspevky: 178
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod dexterko » Pia 30. Jún 2017 18:30:24

Zutu píše:37 km časovky, 3 cieľové stúpania. Kedy ak nie teraz? Myslím si, že je ideálna príležitosť, aby Peter Sagan zaútočil na žltý dres. Ak by sa hecol a zaťal zuby ako na Mt. Baldy, daako by tie tri cieľové stúpania ustál. Tour takáto "ľahká" ešte nikdy nebola a ktovie kedy najbližšie sa ešte naskytne takáto príležitosť. :)


Vlani bol 3dni žltý ;)
Obrázok užívateľa
dexterko
 
Príspevky: 689
Registrovaný: Str 18. Feb 2015 18:42:24

Re: Tour de France

Poslaťod dexterko » Pia 30. Jún 2017 21:59:15

Má niekto štartovacie časy na zajtra? Ja som našiel len cca 20tich najväčších favoritov, kompletný schedule som nikde nenašiel. Dík.
Obrázok užívateľa
dexterko
 
Príspevky: 689
Registrovaný: Str 18. Feb 2015 18:42:24

Re: Tour de France

Poslaťod simko » Sob 01. Júl 2017 9:05:07

dexterko píše:Má niekto štartovacie časy na zajtra? Ja som našiel len cca 20tich najväčších favoritov, kompletný schedule som nikde nenašiel. Dík.

uz su na CN
http://www.cyclingnews.com/news/tour-de ... art-times/

inak vzhladom na pocasie Peto nema idealnu startovaciu poziciu. prave o 16:30 je najvacsia pravdepodobnost dazda. ale tak to sa moze zmenit este. snad budem mat Peto vramci dnesnych moznosti nakoniec idealne podmienky:)
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod Ak1n0m » Sob 01. Júl 2017 9:48:06

Strašne sa teším na tohtoročnú TDF, konečne mám akú takú šajnu o cyklistoch, kto môže niečo získať, ako sa o to kto pobije, či sa mu to podarí, kto prekvapí... atď, atď. Teším sa na 3 týždne skvelej cyklistiky, skvelých článkov, skvelých príspevkov (mňa ani tí provokatéri nerozčuľujú, skôr sa na nich bavím), darmo TDF vie vtiahnuť fanúšika športu a keď tam ešte máme parádneho cyklistu, ktorý ma šancu na víťazstva, čo viac si môžem priať?
Príjemné zážitky aj Vám. :D
Ak1n0m
 
Príspevky: 103
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod Val » Sob 01. Júl 2017 11:17:18

Podpisujem sa pod článok nadomnou ( aj o tých provokatéroch - veď sama som sa tam raz za čas pridala:-) ) a tento rok sa teším ešte viac. Ako PSmanka som mala dvoch favoritov. Samo, že Petra a od vlaňajška je mi sympoš aj Chris. Nech si o ňom píšu, že je mašina-robot a pod. Tým nenápadným prikývnutím na Petrovu otázku "ideme?" ma dostal už úplne:-)
Ale tento rok ich bude viac. Ďakujem dexterkovi za súťaž. Teraz si "budem musieť" sledovať vrchárov,... do 25,.... boje o body na 2. a 3. mieste (1. je naše ) ....atď.... Nie som najmladšia, ale teším sa ako malé decko. Želám aj ja veľa pekných, napínavých zážitkov!
Val
 
Príspevky: 113
Registrovaný: Str 08. Apr 2015 11:24:02

Re: Tour de France

Poslaťod ostrihaneofce » Sob 01. Júl 2017 19:28:42

Tak nakoniec sa potvrdilo, že spadol a nedokončil aj Ion Izagirre. Škoda, tešil som sa, že zistíme ako si poradí s jednoznačnou pozíciou lídra na GT. V Movistare na to príležitosť nemal.
Na druhej strane môžeme sledovať Ondreja Cinka, ktorému pravdepodobne na plecia padne sčista jasna líderstvo na Tour de France :D To by bol príbeh keby sa mu zadarí aspon do top15. Uvidíme, ako to bude znášať. Vyskúšané to nemá.
Valverdeho je tiež škoda, určite by nám čosi ukázal.
Na úvodnú krátku časovku je strata dvoch výrazných kandidátov na top10 priveľa.
ostrihaneofce
 
Príspevky: 155
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Tour de France

Poslaťod motyliLET » Sob 01. Júl 2017 19:40:43

ja nechapem valverdeho taky skuseny cyklista ide s rizikom taku casovku? naco? skoda ho no
motyliLET
 
Príspevky: 269
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod simko » Sob 01. Júl 2017 20:55:22

nat píše:Realne sa bojim Kittela, nielen preto, ze ma na to vyhrat 4 - 5 etap, ale ma tim ktory to moze Petovi kazit.
Ak na tom bude Marcel dobre, tak Gilbert, Styby, Trentin a spol bud skakat do kazdeho Petovho uniku. ( min. jeden z nich). A hrat klasicku QS taktiku, ja nepotiahnem ja mam vzadu marcela ;)


stale nemozem uverit ake velke mnozstvo rovinatych etap je v tohtorocnej Tour. zajtrajsia etapa konci v Liege a oni nevyuziju potencial toho okolia? nerozumiem co tymto sledovali. ved predsa aj organizatori si musia byt vedomi, ze cisto rovinate etapy byvaju v 90% pripadoch totalne nudne a staci si pozriet poslednych 5 km. to sa musi prejavit aj v pocte divakov pri TV obrazovkach. toto je tusim prvy krat, co sa budu etapy vysielat od zaciatku a oni navrhnu 9 rovinatych etap. tam ani netreba sledovat ako sa bude tvorit unik pretoze na 99% im to nevydrzi do ciela a urcite do neho nebudu skakat velke mena. mozme este dufat ze vietor v niektorych z tychto etap zauraduje ale to je slaba naplast.

inak podla mna velmi presne si popisala jediny mozny scenar ako moze Peto neziskat zeleny dres (samozrejme ked neberieme do uvahy technicke problemy atd). Kittel minimalne 5 vyhratych etap + Stybar, Trentin, Gilbert budu pracovat tak aby sa Sagan do uniku nedostal alebo tam pojdu s nim a nebudu striedat. avsak Kittel byva casto zavisly od vsojho vlaciku, takze verim ze v niektorych z tych hromadnych dojazdov bude chybat kvoli zlej pozicnej jazde.
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod Alex » Sob 01. Júl 2017 22:20:25

Tak toto môže byť pre Valverdeho koniec kariéry :( :( :(
Alex
 
Príspevky: 147
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod majo » Ned 02. Júl 2017 8:04:48

simko píše:
nat píše:Realne sa bojim Kittela, nielen preto, ze ma na to vyhrat 4 - 5 etap, ale ma tim ktory to moze Petovi kazit.
Ak na tom bude Marcel dobre, tak Gilbert, Styby, Trentin a spol bud skakat do kazdeho Petovho uniku. ( min. jeden z nich). A hrat klasicku QS taktiku, ja nepotiahnem ja mam vzadu marcela ;)


stale nemozem uverit ake velke mnozstvo rovinatych etap je v tohtorocnej Tour. zajtrajsia etapa konci v Liege a oni nevyuziju potencial toho okolia? nerozumiem co tymto sledovali. ved predsa aj organizatori si musia byt vedomi, ze cisto rovinate etapy byvaju v 90% pripadoch totalne nudne a staci si pozriet poslednych 5 km. to sa musi prejavit aj v pocte divakov pri TV obrazovkach. toto je tusim prvy krat, co sa budu etapy vysielat od zaciatku a oni navrhnu 9 rovinatych etap. tam ani netreba sledovat ako sa bude tvorit unik pretoze na 99% im to nevydrzi do ciela a urcite do neho nebudu skakat velke mena. mozme este dufat ze vietor v niektorych z tychto etap zauraduje ale to je slaba naplast.

inak podla mna velmi presne si popisala jediny mozny scenar ako moze Peto neziskat zeleny dres (samozrejme ked neberieme do uvahy technicke problemy atd). Kittel minimalne 5 vyhratych etap + Stybar, Trentin, Gilbert budu pracovat tak aby sa Sagan do uniku nedostal alebo tam pojdu s nim a nebudu striedat. avsak Kittel byva casto zavisly od vsojho vlaciku, takze verim ze v niektorych z tych hromadnych dojazdov bude chybat kvoli zlej pozicnej jazde.


no ja si myslim ze ciel je uplne jasny a to odstavit(obmedzit) dvoch dominatoroch v bojoch o najcennejsie dresy...na frooma to skusali s tour s vela kopcami s tazkymi dojazdami a aj tak nic a tak to skusaju cez mensiu obtiaznost a menej casovkarskych km a kvoli petovy uz menili aj zauzivane bodovanie a nic a tak to skusaju cez nudne sprinterske dojazdy :D
majo
 
Príspevky: 2225
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 255 hostia