Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Tour de France

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Tour de France

Poslaťod majo » Str 19. Júl 2017 15:53:49

No pre mna je teraz ten najhorsi zelenak aky moze byt...namysleny krasavcek ktory vyhra dres len preto ze vsetci lepsi od neho su von...nehovorim zeby onho nebojoval a ze si ho z pretekarov ktori este idu nezasluzi najviac ale brrrr jak ja ho nemusim...skods ze EBH nesiel aktivnejse jemu by som to prial viac
majo
 
Príspevky: 2224
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod simko » Str 19. Júl 2017 16:09:16

@majo
ja ho tiez nemusim a este prilejem do ohna:) taky vynatok z clanku The Guardian.

As the Australian sprinter Michael Matthews said in the wake of the incident: “Certain riders race like idiots. You have to penalise them because otherwise they will behave like that. Why would they stop? If they can scare other people by racing like nutters, they will go on doing it.”

Matthews did not name names and rightly so: every sprinter pushes the limits of what is safe and acceptable.

samozrejme ze Matthews nemenoval a tvaril sa ze hovori vo vseobecnosti ale viem ze on sa vyjadroval (aj ked neviem najst tie clanky) ze DQ pre Petra bolo spravne.
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod Miki » Str 19. Júl 2017 17:42:54

Po 16.etape.
ad.1.Prefackaný klamár a doper Rolf Aldag z Dimension Data nie anie vyhrať etapu.
ad.2.Prefackaný Michael Mathews od Degenkolba.Za etapu mu to však určite stálo.
ad.3.Prefackaný celý Quick-Step.Sú už z toho takí dezorientovaní,že už evidentne nevedia, čo vlastne majú robiť.Je zrejmé,že si odhryzli väčšie sústo,ako dokážu prehltnúť.
Po 17 etape.
ad.1.Quck step sa oficiálne premenúvajú na World tour tým Torzo Jupitera.Ich najväčšia hviezda zhasla a ostatné hviezdičky sú na prechodovej dráhe do čiernej diery.
ad.2.Prudhome dostáva záchvat šialenstva a odvážajú ho do psychyatrickej liečebne,kde spracúva nové pravidlá bodovacej súťaže tak,aby už konečne vyhral klasický šprintér/najlepšie domáci/.Pomáhať mu vraj má aj Francúzky prezident,ktorý ho osobne prišiel podporiť až na preteky.Základom bude 20.rovinatých etáp a 1.na Chámps Elisee v Paríži.Plus dodatok :na začiatku súťaže bude mať Sagan -400 bodov,aby súťaž bola patrične dramatická.V tomto bode sa vyšlo najma v ústrety Rolfovi Aldagovi,osobnému priateľovi Erika Zabela.
Po 20.etape.
ad.1.Prudhoma púšťajú z liečebne a znova sa ujíma riaditeľovania Tou de France.Pri prejazde M.Mathewsa okolo Prudhomovho auta mu vlastnoručne hádže pod kolesá kýbel pripínáčkov a klincov.M.Mathews havaruje a vzdáva.
ad.2,Zelený dres získava Andre Grejpel,ktorý ani nevie,ako ho získal,pretože on vlastne nebojoval,len sa tak tváril.Na preberanie ho najprv musia 3.hod.hľadať na hoteli ,pretože si už užíval s peknými Francúzkami.
Po 21.etape.
Na slávnostnom dekorovaní vítazov Tour de France,zelený dres Andre Greipel slávnostne odovzdáva Prúdhomovi,ktorý od dojatia plače
ps.na výraz prefackaný som dostal povolenie od nám známeho autora,ktorý ho má v cyklistickej terminológii patentovaný.
Miki
 
Príspevky: 153
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod motyliLET » Str 19. Júl 2017 19:42:23

ani ja nemam rad blinga lebo posobi a sprava sa povysenecky kazdopadne si to zelene tento rok zasluzi pretoze na neho makal ozaj aj pocas etap takze moc nie som rad ale je to zasluzene skoda marcel mal byt podla mna trochu viac ziadostivy po zelenom drese stale sa vyjadrovat ze jemu ide o etapy a bla bla po rokoch budu jeho vitazstva len statistika ale zisk zeleneho tricka na tdf ma vacsi historicky cveng bez debaty co uz
motyliLET
 
Príspevky: 269
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod majo » Str 19. Júl 2017 20:17:35

simko píše:@majo
ja ho tiez nemusim a este prilejem do ohna:) taky vynatok z clanku The Guardian.

As the Australian sprinter Michael Matthews said in the wake of the incident: “Certain riders race like idiots. You have to penalise them because otherwise they will behave like that. Why would they stop? If they can scare other people by racing like nutters, they will go on doing it.”

Matthews did not name names and rightly so: every sprinter pushes the limits of what is safe and acceptable.

samozrejme ze Matthews nemenoval a tvaril sa ze hovori vo vseobecnosti ale viem ze on sa vyjadroval (aj ked neviem najst tie clanky) ze DQ pre Petra bolo spravne.


jasne ze vieme o kom a o comm rozpraval...je to namysleny spracek ktory je sice tipologicky podobny saganovy ale je vacsinu roka a vo vsetkych aspektoch podstatne slabsi a hlavne mu chyba ta zivolnost ten cit a instinkty ktore vlaste peta vyzdvihuju najviac...ano tento rok sa ukazal na tour trosku v lepsom svetle ale jeho sprinty ako ukazal aj vcera tiez niesu vzdy uplne ciste...a ja sice nerad fantazirujem ale dovolim si tvrdit a fakt som o tom presvedceny ze ak by peto bol este na tour tak by bol bodovo uplne ide ako krasavcek a aj tie 2 vitazstva by sme oslavovali my a nie klokani...ci? :D :P
majo
 
Príspevky: 2224
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod Focus-Shimano » Str 19. Júl 2017 20:35:46

Presne tak majko pili by sme do rana po etapach do rodez a tej vcerajsej.
Obrázok užívateľa
Focus-Shimano
 
Príspevky: 764
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:35:06

Re: Tour de France

Poslaťod dexterko » Str 19. Júl 2017 20:37:03

To vážne všetci čo tu nadávajú na MM ho tak dobre poznáte?? Robíte si názor z pár vyjadrení, ktoré niekto napísal, možno vytrhol z kontextu, trochu prifarbil a pod. Koľko rozhovorov ste počuli priamo s MN?? Ja teda veľa nie, ale jeden si pamätám, a tam chválil Sagana ako nik, dokonca je jeho vzor, chce byť ako on, pretekať ako on. To sú jeho slová.

Bonus je keď preteká ako Sagan a niektorí nadávajú na tento štýl, to vážne?? Dokonca už je aj kópiu Sagana. Aj to už niekomu vadí. Jedna vec je, že všetci špurtéri sú preč, a cesta k zelenému sa mu otvorila parádne, ale on za ním šiel. Vedel, že na Kittela nemá, tak musel naháňať prémie, presne ako Sagan. A za to je ešte hanený, nechápem.
Obrázok užívateľa
dexterko
 
Príspevky: 689
Registrovaný: Str 18. Feb 2015 18:42:24

Re: Tour de France

Poslaťod majo » Str 19. Júl 2017 21:13:58

@dexterko
tych rozhovorov dal za posledne roky dost a sebavedomejsieho alebo som mal napisat namyslenejsieho? cyklistu asi nenajdeme momentalne...velmi rad tvrdi ze je lepsi ako sagan len to este nedokazal...ja uznavam a uz som to napisal predtym staci si to najst...ze za tym zelenym siel tento rok a ze si ho momentalne aj zasluzi ale to neznamena ze ho musim mat rad...je mi nesympaticky ako clovek(samozrejme mozem hodnotit len vystupenia pre media) vobec mi nieje sympaticky ako pretekar aj ked tento rok siel za tymi bodami ako len mohol...ja som nikde nenapisal ze kopiruje sagana a ze ho za to nemam rad atd...uz som tu nespocetny krat prezentoval aky tip cyklistov a aky styl pretekania mam rad...a do tohto tipu bling urcite nezapada a nedostanu ho tam ani tie ucasti v unikoch ktore mal tento rok...do pretekov ide neraz s velkou hubou a potom ho hladam vo vysledovke...presne ako to robieval URAN ktoremu ale tento rok fandim v GC najviac lebo vela toho zmenil...nemam ho rad nefandim mu a nebojim sa to napisat aj ked ho ako cloveka vobec nepoznam ale to nepoznam ani sagana ani urana ani majku ani frooma ani contika ani nikoho...cize komu mam fandit podla teba ked nikoho z nich nepoznam?...som len obycajny fanusik cyklistiky a fandenie je hlavne o emociach a zdravy rozum velmi casto s emociami prehrava ale preto je to fandenie take krasne a preto tak milujem sport ako taky...a preto je fajn ze mas na to iny nazor ako ja lebo potom by to bola nuda ci uz vo fandime ale hlavne na fore :D
majo
 
Príspevky: 2224
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France-Kittel,Mathews?

Poslaťod Miki » Str 19. Júl 2017 21:20:54

Podľa mňa je dobre ,že to vyhrá Mathews,lebo to je další kopanec do zadku Prudhomovi,ktorý nerobí posledné roky nič iné ,len upravuje bodovanie a zloženie etáp,prémií, len pre čistých špurtérpov.Nie som fanúšik ani Kittela,ani Mathewsa,takže z osobného hľadiska mi to je jedno.Ale:Ani jeden z nich sa nezastal Sagana,aspoň tak,ako Greipel/aj ked neskoro/,ale predsa,alebo Swift a mnohí další aj keď bývalí eletní špurtéri.Všetci ostatní bez výnimky čušia,ako také vši,lebo im odtránili konkurenciu.Degenkolb,Krištof,Bouhani atd.Správajú sa ,ako alibisti.Čo mňa je po druhom ,mňa sa to predsa netýka.Ale týka sa ich to, len to ešte netušia.Dexterko,prečo až tak brániš Mathewsa? Ty ho až tak dobre poznáš?Keď vieš,ako čo myslel.Tie jeho vyjadrenia svedčia o všetkom,ale nie moc o skromnosti.
Miki
 
Príspevky: 153
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod Focus-Shimano » Str 19. Júl 2017 21:29:37

Matthews a Van Avermaet radi rozpravaju do medii aky su super. Napr. co si pamatam v jednom rozhovore povedal Van Avermaet ze je rovnako dobry ako Sagan len lacnejsi a nieco take urcite rozorava aj Bling.Matthews Sagana na ferovke este nezdolal ale reci ma aj za dvoch. Vzdy vyhral ked bol na Petrovom kolese ako napr. Svajc 2015, tdf 2016 ked Peter bojoval proti presile Orici,
tento rok svajc ked bol Peter zavrety pri bariere. Ms 2015,2016 tdf tento rok Peter isiel z cela a vyhral taktiez minulorocne tdf dojazd 2 etapy Peter zasa z cela a Matthews nemal sancu. Matthews ma viac kecov ako dobrych vysledkov . Vsetky jeho vyhry boli po pijavicnej jazde neviem ako on chce vyhrat flandry ked som ho este nevidel ist solo jazdu . Od Kittela som este nepocul ze by rozoraval aky je on super atd. preto mi je ovela sympatickejsi ako Matthews.
Obrázok užívateľa
Focus-Shimano
 
Príspevky: 764
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:35:06

Re: Tour de France

Poslaťod majo » Štv 20. Júl 2017 21:30:22

nuuuudaaaaaaa....
majo
 
Príspevky: 2224
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod Keram » Štv 20. Júl 2017 22:50:07

Barguil to ale dnes dal na pana. Inak nic moc. Bardet a Uran sa bali risknut podium a skusit nieco podobne ako Barguil. Skusit izolovat Frooma pripadne ho zlomit. No pre Bardeta sa zodral cely tim a v momente ked si to ziadalo nejaky ten razantny nastup a potom znova a znova to skusat tak sa zaradil za vlacik SKY. Bal sa ze sa zlomi on a vyleti z podia. Ja viem ze sa to lahko hovori ale niektorym cyklistom chyba vitazna mentalita.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1231
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod dexterko » Štv 20. Júl 2017 23:47:00

Ja som za posledny tyzden kvoli dovci videl iba utrzky a dojazdy, ale z toho co som videl tak Froome je zas a znova mega silny. Tazko potom moze Bardet ci Uran vymyslat nejake ataky. + je tam Kirienkov dvojnik Landa. Ten co predvadza, to je neskutocne. Priamo hlad, komp nastaveny, kadencia stale rovnka a ide si jak lokomotiva, atak neatak, ide akoby bol na kopci sam. Ostatni nastupuju, ale on sa tam skor ci neskor zas a znova zjavi jak duch. To sa potom mozu aj rozkrajat. Defacto idu proti dvom megasilnym jazdcom. Tam sa neda urobit nic. Tak ako na Gire, spicka je pomerne rovnako silna, ale rozdiel robi zasa casovka. To uz pochopili aj v Movistare. A tak uz nato pripravuju Naira. Tento rok zasluzene Froome obhaji. Nie je slabsi v kopcoch, casovka z GC jasne najlepsis, tim jasne najslinejsi. Nie je o com. Buduci rok, ked Nairo nebude vymyslat duple, tak bude sakra silnym adeptom. Dovolim si tvrdit, ze vacsi ako Froome.
Obrázok užívateľa
dexterko
 
Príspevky: 689
Registrovaný: Str 18. Feb 2015 18:42:24

Re: Tour de France

Poslaťod Phobos » Pia 21. Júl 2017 9:06:36

@Focus
Van Avermaet je najlepsi klasikar sezony a jeden z najlepsich klasikarov vobec. Myslim ze nemusi byt prehnane skromny a ja som v jeho vyjadreniach nikdy nenasiel nic take za co by musel byt nenavideny. Urcite nie hluposti typu "Ja rozhodujem kto zvitazi" a podobne, ktore zda sa beries celkom dobre. Viem si predstavit ze ak by postipal clenku realizacneho timu do zadku on, tak je tu nanho hon do konca jeho kariery.
Matthews na otazku ci je Sagan zdolatelny odpovedal ze v poslednych rokoch ani nie ale ze dufa ze sa k nemu priblizi. "How to do it? I'm still trying to figure that out. That's the million dollar question. If you can figure it out, please tell me." A ze prisiel k zelenu dresu ako slepe kura k zrnu? Toto je donebavolajuca hlupost.
Chapem ze nie kazdy cyklista musi byt kazdemu sympaticky ale naco tie krvave oci?

@dexterko
Dumoulin bude podla mna este vacsim favoritom ako Quintana, ak pojde samozrejme. Uvidime kolko casovkarskych km bude buduci rok (menej snad nie aj ked Francuzi su slabi casovkari a na toto musi brat ASO ohlad) ale myslim ze on by to mohol kludne vyhrat aj tento rok. Zhruba 2,5 minuty by na GC jazdcov (okrem Frooma) spravil aj pri tohtorocnej trase len v casovke a styl pretekania v kopcoch by mu naramne vyhovoval. Prakticky sa neutocilo (Uran bude na podiu a zautocil presne nula krat) a ist tempo mu nerobi problem. Zavarit by mu mohol iba silny vrchar s dobrym timom, ale ked to nedokazal Quintana na Gire tak kto potom? Snad ma Quintana len slabsi rok, to nie je nic vynimocne, bol by som nerad ak by v 27 zacal upadat. Verim ze buduci rok bude znova hviezdit.
Obrázok užívateľa
Phobos
 
Príspevky: 269
Registrovaný: Uto 04. Aug 2015 14:15:38

Re: Tour de France

Poslaťod elviska » Pia 21. Júl 2017 12:28:13

@Phobos
A čo je až také hlúpe na vete. Ja rozhodujem kto zvítazí. Po etape, alebo pred etapou, má každý cyklista, vyjadrenie. A po etape ešte lomcujú aj emócie. Aj GvA mal dávnejšie čudné vyjadrenia a takisto Matthews prednedávnom.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod simko » Pia 21. Júl 2017 12:52:16

Phobos píše: Urcite nie hluposti typu "Ja rozhodujem kto zvitazi" a podobne, ktore zda sa beries celkom dobre.


nevravim ze by toto bolo nejake moje oblubene Petove vyjadrenie, ale na druhej strane Peto to aj plni. naozaj svojimi utokmi rozhodne o okruhu vitazov. on tym chce povedat ze svojou aktívnou cyklistikou tvori preteky a jeho utoky su zasadne pre vyvoj. na Petra je a aj bol vzdy obrovsky tlak, aky na GVA a Matthewsa nikdy nebude. Peto si moze za tento tlak aj sam kvôli velkemu platu, ale zvlada to podla mna vyborne. obcas od neho pocujeme nejake frustrujuce reci, ale take mal kazdy aj Cancellara aj ini sampioni. kazdy moze mat averziu voci komu chce, a ja taktiez sa musim pridat k tym, ktori ju maju voci GVA a Matthewsovi. ano Matthews sa vyjadril o Petovi aj pochvalne (v tom clanku) ale mal mnoho takých vyhlaseni, výhovoriek z roznych pretekov ze ja ho vôbec nemusim.

Phobos píše:Zavarit by mu mohol iba silny vrchar s dobrym timom, ale ked to nedokazal Quintana na Gire tak kto potom? Snad ma Quintana len slabsi rok, to nie je nic vynimocne, bol by som nerad ak by v 27 zacal upadat. Verim ze buduci rok bude znova hviezdit.


Quintana ma slabsi rok ale je pravda, ze juhoamericki cyklisti zvyknu upadat o nieco skor. aj ked to este jeho pripad asi nebude, nemyslim si ze Quintana po 30ke bude ziarit.
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod elviska » Pia 21. Júl 2017 17:26:45

Takto to vidím aj ja. Eddy Merckx: "Na rovine je zaujímavý iba štart a posledných 10 km. Medzitým sa udeje len dlhý únik. V kopcoch sa zasa kvalitní spolujazdci favoritov nedostanú k tomu, aby mohli zaútočiť na víťazstvo. Ospravedlňujem sa za to, ale takto to vidím. Viacerí cyklisti sú nudní. S odchodom Porteho či Sagana z pelotónu je menej vzrušenia a zábavy,"
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod Zutu » Pia 21. Júl 2017 18:44:15

elviska píše:Takto to vidím aj ja. Eddy Merckx: "Na rovine je zaujímavý iba štart a posledných 10 km. Medzitým sa udeje len dlhý únik. V kopcoch sa zasa kvalitní spolujazdci favoritov nedostanú k tomu, aby mohli zaútočiť na víťazstvo. Ospravedlňujem sa za to, ale takto to vidím. Viacerí cyklisti sú nudní. S odchodom Porteho či Sagana z pelotónu je menej vzrušenia a zábavy,"


Do bodky suhlas. Porte a Sagan obrovske straty tour. A asi aj Valverde, aj ked nemal sancu nic ukazat, ale myslim si ze by tiez hviezdil.
Zutu
 
Príspevky: 178
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod emor » Pia 21. Júl 2017 19:16:53

Eddy Mercx je síce legenda z minulého tisícročia, stále je to však chlapík ktorý v cyklistike dokázal najviac a vyčnieval zo všetkých ako maják v celej histórii cyklistiky až do dnes. Eddieho slová majú váhu. A ešte k tomu - veľmi dobre pozná to čo zažil na tohotoročnej TdF Peter. Aj keď z vážnejšími následkami ale vie aké je to byť ĎALEKO NAJLEPŠÍ. :)

Keď si ja dovolím predčasne hodnotiť TdF2017 - mizerná nuda. Keby nebolo Fabia a Mikela, nebolo by načo pozerať. Baurgil mi nereže a tá jeho forma sa mi zdá až príliš perfektná na to čo jazdieval doteraz ale nebudem špiritizovať. Čas ukáže. Froomie..,? a čo ste čakali ..? že sa vysype alebo rozsype.? Na to je Froomie až príliš dobrý a z mančaftom SKY bol a je neporaziteľný na takejto skladbou etáp trapnej GT. Uvidíme čo prinesie Vuelta ale už teraz mám príjemný pocit že s odchádzajúcim letom bude trojtýždňová zábava jak lusk :) a bez tej všetkej preumelkovanej pompéznosti a nepríčetných davov.
Obrázok užívateľa
emor
 
Príspevky: 91
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:09:25

Re: Tour de France

Poslaťod Miki » Pia 21. Júl 2017 20:01:58

Edy Merx dal dalsi pomyselny kopanec do Prudhomovho zadku.Ano tak,ako pisem.Kopanec.V jednej chvili som si uz zacinal mysliet.ze to len my Slovaci sa citime stale akysi ukrivdeny,ked po vyradeny Sagana sa stale stazujeme,na nudnu tour.No a ajhla ,aj sam najvacsi v historii cyklo,vravi,ze nudna tour.Takze,ako si to poskladal
pan Prudhome tie etapy?Asi bude treba este pridat tych rovin.Ale to by asi stacilo aj take 10 km etapy, aby sa pan Merx nenudil.Ved ako vravi,staci si pozriet poslednych 10 km.No,ale potom by sme zas nevideli vsetky hrady a zamky.
Miki
 
Príspevky: 153
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 42 hostia