Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Tour de France

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Tour de France

Poslaťod Keram » Ned 23. Júl 2017 19:48:36

Ty brdo Greipel a Kristoff maju teda hroznu formu. A Matthews 11. Sagan by si ho v zelenej sutazi natrel na chleba...
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1229
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod Pet » Ned 23. Júl 2017 19:57:17

Keram píše:Ty brdo Greipel a Kristoff maju teda hroznu formu. A Matthews 11. Sagan by si ho v zelenej sutazi natrel na chleba...

Tak ver. A dnes mohol vyhrať prestížnu etapu. Tak taký slabý dojazd som na Champs-Élysées ešte nevidel.
Obrázok užívateľa
Pet
 
Príspevky: 178
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod Focus-Shimano » Ned 23. Júl 2017 20:00:29

Ten dojazd bol taky nudny vlastne ako cela tour..
Obrázok užívateľa
Focus-Shimano
 
Príspevky: 764
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:35:06

Re: Tour de France

Poslaťod Zutu » Ned 23. Júl 2017 20:47:52

ondro píše:Preto mi je občas ľúto, že sa už aj na toto fórum dostalo niečo, čo mi pripomína konšpiračné teórie z iných, menej hodnotných diskusií: politické a zákulisné odstavenie sagana, plánovanie trasy v prospech (či neprospech) niektorých jazdcov, hate speech na niektorých jazdcov... Prečo to? Naozaj si rozhodcovia a organizátori telefonujú, alebo sa stretnú a dohodnú, že Sagana musíme odstaviť? Niekto z Dimension Data sa ozve (zavolá, pošle obálku?) a rozhodcovia hneď vedia, čo majú robiť? Nedokážem si predstaviť, že sa to tak deje.
Budúci rok to bude všetko lepšie. Viac horských dojazdov, viac klasikárskych etáp.


ASO sa netaji tym ze upravovali pravidla sutaze o zeleny dres, aby nebol Sagan tak dominantny. ASO je spolocnost prepojena s Dimension Data maju dlhorocnu zmluvu. Dokonca timovy riaditel DD je syn prezidenta UCI co je najvyssi nadriadeny vsetkych cyklistickych rozhodcov. Takze tam bol dvojaky zaujem aj ASO (organizator) aj UCI (rozhodcovia) vyhoviet protestom timu Dimension Data na diskvalifikaciu Sagana. On povodne mal dostat trest -50 bodov a preradenie na koniec skupiny v ktorej spurtoval, ale az na protesty timu DD bol dodatocne vyluceny. Myslim si, ze na to rozhodnutie neboli potrebne ziadne obalky, tam stacil zaujem timu DD.

Tu 50 bodovu penalizaciu som prijal a aj s nou najskor osobne suhlasil, lebo naozaj na prvy pohlad sa zdalo, ze Sagan vylaktoval Cava. Az opakovane spomalene zabery, ktore som nasiel vecer na nete ma presvedcili o opaku. Takze ak by stratil body to by som pochopil, ale nikdy som nevidel aby bol pretekar dikvalifikovany na zaklade suboja v sprinte, aj ked mnohe boli umyslene a koncili s rovnako vaznymi nasledkami, ako v tomto pripade. Vzdy bol trest max -50 bodov a strata umiestnenia.
Zutu
 
Príspevky: 178
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod majo » Ned 23. Júl 2017 21:39:59

@ondro
diky za tvoj prispevok lebo konecne sa to tu hlavne vdaka tebe trosku rozbehlo...nasiel som si tam v jednej vete aj reakciu na seba a tak ti odpovedam aj ked tu uz asi bolo povedane vsetko...ano to ja som napisal ze trasa bola planovana tak aby oslabili frooma a sagana a za tym si stojim...dokonca sam organizator pred rokom vysvetloval zmenu systemu bodovania etap v bodovacej sutaze tak ze ide o to aby to nebola one man show cize SAGAN show...zelena sutaz bola odjakziva brana ako sprinterska a tu zrazu ju bezkonkurencne ovladol sice rychlik ale urcite nie cistokrvny sprinter a k tomu este aj chlapik niekde z nejakeho vraj Slovenska ktore tak nezaujimave pre TdF marketingovu masineriu...ved ak by vyhravali zeleny dres sprintery z ostrovov ci z nemecka nebodaj z domaceho francuzska alebo mozno protinozci to by len bolo fanusikov a sledovanost a aj dalsie peniaze...a to ze tvrdim ze tohtorocna trasa bola aj proti froomovy?...ano bola lebo je momentalne najkomplexnejsi GC jazdec v pelotone a kedze ludia xcu stale novych hrdinov tak im froomy zacal vadit...a ako ho oslabit?...jedine ubratim kopcov a skratenim casovkarskych km ale to zaroven zname ze treba zvacsit pocet sprinterskych etap co vlastne sa zhoduje so snahou o odstavenie sagana cize ok takto to spravme...pre mna by mal byt vitaz GT a hlavne TdF tym najkomplexnejsim jazdcom pelotonu co znamena ze by mal byt schopny dojst rovinatu etapu v pelotone, zajst casovku co najlepsie a zvladnut horske etapy a dojazdy...a ukazte mi niekto niekoho kto sa v tomto vsetkom vyrovna chrisovy...nikto dalsi taky nieje a to pisem ja ktory niesom prave jeho najvacsim fanusikom...Bardet povedal ze ITT netrenuje...tak potom ako on xce vyhrat tour?...ved ITT je odjakziva sucastou tour a tak musi byt v nej aspon priemerny ale nemoze byt slaby a urcite nemoze netrenova casovku...to co potom robia v AG2R? ja byt jeho trenerom tak na koze aj spi lebo vrchar je to excelentny taktiku do roviniek zvlada cize uz len ta casovka ho obmedzuje...za mna asi tolko

@Larz
na 1 som ti odpovedal uz vyssie...podla mna by mala mat trasa tour vsetko...aj roviny aj kopu sacovkarskych km aj vela kopcov a tazkych etap lebo len cyklista ktory toto vsetko dokaze zvladnut co najrychlejsi by mal mat v parizi zlte tricko
2. kto okrem frooma?...rozum mi hovori ze dumolin a asi aj nairo snad pinot a uran ale urcite sa postupne najdu viaceri...a mozno trosku naivne este napisem aj meno alberto contador...preco?...preto ze ho milujem :D :D :D
3.urcite peniaze robia svoje...myslim to tak ze su schopny a ochotny zaplati kopu borcov ktory zahodia zahodit vlastne ambicie pre vyssi ciel...plus urcite neludsky prepracovany system treningu a podla mna aj psychologicky vplyv vedenia ked dokaza nastavit svojich ludi tak aby pre lidra aj zdochli(myslene obrazne)
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod paula@sile » Ned 23. Júl 2017 22:00:33

tohtorocna tdf, teda jej zaciatok bol pre nas vynimocny, … asi to bolo to najkrajsie, co moze fanusik cyklistiky zazit…le tour sla pod nasimi oknami :D
bez peta, ale predsa s petom… pretoze sa na eurosport.de pocas kazdej etapy, v reklamach, minimalne 10 krat (potom som prestala pocitat) objavil, ci uz pod sprchou, v kuchyni alebo na biku
zakazdym som sa musela pousmiat, z tdf diskvalifikovany, ale do nasich domov ( a domovov) prenikol tak , ako este nikdy predtym….bravo! ;) bora je kazdopadne vitazom tour, co sa tyka prezentacie a propagacie timu a peta, to ostatne je len fraska…. mojim vitazom je landa
paula@sile
 
Príspevky: 304
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod simko » Pon 24. Júl 2017 9:12:01

ja by som len v kratkosti ku GC. podla mna to bola totalna nuda. nemozem si pomoct. absolutne nic. sice tie rozostupy az do zaverecneho tyzdna boli velmi male (co bolo dane aj profilom celej TdF), aj tak vsak nebola ziadna nadej na zmenu. mam pocit ze vsetci zucastneni boli radi ze maju poziciu aku maju a nikto sa nechcel unavit atakovanim a prist o podium. Froome vsetky ataky aj tak pokryl, poripade ani nemusel pretoze niektori sa bali utocit aj ked mozno nato mali (Uran). pozitívum vsak je, ze Froome podla mna uz lepsi nebude. tento rok aj ked zautocil tak jeho atak nebol drvivy (Uran ho na Izoarde v pohode dotiahol). myslel som si ze jeho forma pride v tretom tyzdni a vsetkych rozdrvi alebo nebolo tomu tak. preto si myslim ze toto bola mozno jeho posledna vitazna Tour. a nemusela byt ani ta, keby jeho tim nebol taky silny. ale to nie je nic nove. Kwiatkowski odviedol 100%, uplne sa obetoval pre Frooma, az som sa niekedy cudoval. som zvedavy ake budu jeho plany v dalsich sezónach. klasiky su jasne (aj ked na LBL to bude asi spoluliderstvo s Poelsom), ale na GT mu bude stacit uloha superdomestika? alebo dufa ze tymito výkonmi si ziskal liderstvo na nejakej GT v buducnosti? Kwiato nie je top vrchar aj ked predvadzal velku silu v stupaniach. lenze je rozdiel byt superdomestik a ine byt lider a vydrzat s najlepsim v zaverecnych kopcoch. tam by dostaval minuty a v casovke by to nevykryl (nie je az taky elitny casovkar ako Dumoulin). tak som zvedavy ci bolo toto prenho iba jednorazove alebo bude s touto úlohou spokojny na kazdej TdF. myslim ze sa blizi v Sky era po Froomovi a som zvedavy kto dostane ake vysady:)
simko
 
Príspevky: 1710
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod ostrihaneofce » Pon 24. Júl 2017 9:38:03

Nedá sa mi, nevyjadriť k červenému číslu :)
Viacerí sa vyjadrili, že je to nespravodlivé. Mal byť vyhlásený De Gendt.
Na začiatok poviem, že keby bol vyhlásený on, nemôžem namietať. Tlačil sa do únikov, dúfal, že to niekde vystrelí a vyhrá. Niekde padlo číslo, že bol cez 1000 km v úniku. Obdivuhodné. Zbieral body na šprintérskych prémiach aj v horskej súťaži. Už pár posledných rokov sa profiluje ako taký univerzál do akéhokoľvek terénu... "profesionál únikár" :)

Ale keby sa rozhodujem ja, tiež sa prikloním na stranu Barguila. Za vrchárskym dresom šiel od začiatku suverénne. Vytypoval si etapy, ťažké etapy, v ktorých mohol získavať veľa bodov. Tiež ho to určite stálo dosť síl dostať sa do týchto únikov. V kopcoch bol veľmi silný, bojoval o každý bod. Vyhral dve etapy. V pamäti mi ostala najmä tá druhá na Izoard. Keď videl, že je nejaká možnosť na etapu, zdvihol sa, nahodil ničivé tempo a za pár km stiahol na Atapumu dve minúty. Pritom Atapuma je v horách seriózny súper! Naviac viackrát zapracoval pre tím. S Matthewsom si pekne vypomohli navzájom v súťažiach.

Takže, aby som to nejako uzavrel ...Zaslúžili by som to obaja, no Barguilovi som tú "bojovnosť" viac veril.
Trochu zveličene by som povedal, že De Gendt zabojoval, ale sa iba zúčastnil; Barguil zabojoval a víťazil.

Tím, že eurosport to zobral tento rok od začiatku naplno, si dovolím tvrdiť, že mám tohtoročnú TdF naozaj dobre napozeranú (nehovorte to šéfovi :D ). Zmeškal som v podstate len jednu etapu, tak prehľad si myslím, že mám dobrý.

Táto súťaž pravidelne vyvoláva diskusie a je pravda, že aj v nedávnej minulosti tie rozhodnutia boli divné ( napr. neudelenie červeného čísla Saganovi v 2015, kedy by si to naozaj zaslúžil. Namiesto toho mu ho dali v 2016, kedy nebol až taký výrazný), resp. do očí bijúce (najmä keď uprednostňovali domácich francúzov). Každopádne myslím, že tento rok to nie podobný prípad a červené číslo si našlo právoplatného majiteľa.
ostrihaneofce
 
Príspevky: 155
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Tour de France

Poslaťod ostrihaneofce » Pon 24. Júl 2017 10:18:02

@simko
súhlasím s tým, že aj keď tie rozostupy boli minimálne, chýbalo tam také napätie. Nemal som pocit, že môže Frooma reálne niekto ohroziť. Bolo to podľa mňa dominantnejšie víťazstvo ako napr. 2015 (?), keď ho ešte Quintana popreháňal na Alpe d´Huez, pritom rozdiely boli vtedy väčšie.

Ale nemyslím si, že to bola vyslovene nuda. Martin, Aru, Bardet to skúšali, ale jednoducho nikto nebol v horách dominantný. V poslednom čase sa to stáva čoraz častejšie, že jazdci sú taký vyrovnaní, že nikto nedokáže výraznejšie odskočiť. Spomeňme si na Giro, tam sme tiež nadávali, že Quintana, Nibali neútočili dostatočne v horách...no úroveň je vysoká. Veď toto sa deje skoro vo všetkých športoch, či je to futbal, hádzaná, hokej alebo aj individuálne športy, rozdiely sa stále zmenšujú, špička sa vyrovnáva.
Už to inak asi nebude a ja v to asi aj trochu dúfam. Dáva mi to akú-takú nádej, že sa prostredie trochu vyčistilo. Keď niekto výraznejšie vyskočí, vždy to vyvolá trochu diskusie.
ostrihaneofce
 
Príspevky: 155
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Tour de France

Poslaťod Zutu » Pon 24. Júl 2017 12:14:03

ostrihaneofce píše:
Takže, aby som to nejako uzavrel ...Zaslúžili by som to obaja, no Barguilovi som tú "bojovnosť" viac veril.
Trochu zveličene by som povedal, že De Gendt zabojoval, ale sa iba zúčastnil; Barguil zabojoval a víťazil.


Podla mna prave to je pointa tej sutaze, ze bojoval, ale nepodarilo sa mu zvitazit. Ved to vidime takmer v kazdej etape. Podla tvojej logiky by to mali dostat Kittel ved vyhral etapu, ale dostal ju Bodnar ktory sa snazil prekvapit peloton. Alebo v kratkej 100km etape tiez cervene cisla dostal Pistolero a nie vitaz Barguil. (Tiez sa cudujem, ze minuly rok ju dostal Sagan, ale nespominam si uz ci sa tam ukazal celkovo tak bojovny pretekar, ako tento rok De Gent)


ostrihaneofce píše:špička sa vyrovnáva.
Už to inak asi nebude a ja v to asi aj trochu dúfam. Dáva mi to akú-takú nádej, že sa prostredie trochu vyčistilo. Keď niekto výraznejšie vyskočí, vždy to vyvolá trochu diskusie.

Rovnako ako to naznacuje, ze by sa mohlo prostredie vycistit, to moze znamenat aj, ze prostredie je definitivne kompletne zamorene. A ked si pozriem na samotne vykony pretekarov vychadza mi z toho skor druha moznost. Osobne mi to ale velmi nevadi, lebo viem, ze vsetci maju rovnake moznosti :)
Zutu
 
Príspevky: 178
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

TdF

Poslaťod Vercingetorix » Pon 24. Júl 2017 13:35:50

Larz píše:Ako by sa podľa vás malo vyvíjať smerovanie samotnej Tour?

Podľa mňa je tam príliš veľa kilometrov - ku koncu sú už všetci unavení a nikto nevládze. Chýbajú nejaké voľné dni a kratšie etapy.

Zelený dres, Bodkovaný dres, Ceny bojovníkov, špeciálne prémie, ... - to sú podľa mňa hlavné osvieženia počas etáp pre divákov a ocenenia pre cyklistov, ktorý nemajú šancu získať etapu alebo dobrú pozíciu v GC. Ale organizátori to asi chápu inak ako ja. Chcelo by to asi aj väčšie peniaze a slávu za tieto súťaže.

Zelený dres by organizátori asi najradšej dali šprintérovi, čo vyhrá všetky rovinaté etapy, prečo? Načo je trebárs Kittelovi takéto ocenenie? Každú rovinatú etapu má svoju slávu a peniaze. (A budúcu TdF, to bude 100 bodov za rovinatú etapu a druhý bude mať len 30 bodov 8-) ) Preto sa Greipel a spol. asi ani veľmi nesnažili o body. Vedeli že buď si totálne vydrie Sagan alebo to bude mať Kittel. Aj keď teraz to možno ľutujú ...

Bodkovaný dres - v 2016 to dostal Froome - lebo v cieli musia byť just dvojnásobné body za kopec ... fakt potrebuje človek čo je top10 v GC ešte ďalšiu cenu a diváci ďalší nudný zážitok počas etapy, keď únik už nebojuje poriadne o vrchárske body? Aspoň, že to teraz nevyhral zase Froome ...

Cena bojovníka? Nech o nej hlasujú diváci - aj takto ich pritiahnuť do diania. Alebo nech sú nejaké bojovnícke body. (Trebárs súčet prémií a KOM počas etapy.) Nie že to vždy musí dostať Francúz, ak je čo i len malá možnosť.

O pravidlách a ich dodržiavaní sa nebudem veľmi rozpisovať. V 2013 dostal Froome 20s penalizáciu, keď si zobral gel od domestika (Porte): “If you look at it technically, Richie actually took the feed from the car, not me. Maybe that’s something that should be taken into consideration,” Froome added.
http://www.cyclingweekly.com/news/chris ... alty-27490
A tak dávajú jednu perlu za druhou ... túto Tour sa tiež vyznamenali ...

Čudujem, sa že Demáremu šupli limit a so sebou stiahol aj svojich oddancýh domestikov. Ale asi sú už všade kamery a nemohol sa toľko voziť za autom (Ako Cav voľakedy.) a získavať K.O.M. na Strava.com
http://www.cyclingnews.com/news/demares ... om-strava/

Larz píše:Čím je podľa vás práve výkon Chrisa Frooma a Sky taký dominantný?

Sky - nakúpi všetku konkurenciu a premení ju v domestikov. Majú najsilnejšieho "koňa" a vedia o tom. Šlapú tvrdé tempo v kopcoch, z ktorého sa nedá nastúpiť. Domestici stiahnu pre Frooma, každý nástup. Ale podľa mňa táto silná zbraň, je pre nich aj veľkou nevýhodou - len tam nebol nikto kto by to vedel využiť.

Teraz keď nebola taká ťažká Tour, tak trebárs taký Valverde (ak by nespadol), by pekne zapadol na koniec vláčika a záverečných 500 m by si vždy kvalitne vychutnal. Bonusové sekundy by sa mu kopili. Tiež by získal aj bonusové sekundy v Matthewsových/Saganových etapách. A 12. etape ak by nezaostal, tak v tom strmom závere - by Froome dostal veľmi ťažký náklad. Otravná osa a nočná mora Sky by to bola ;) Časovka je u neho dobrá. A nejaký už ten problematický deň by ho, nezaskočil. (Vtedy by ho snáď silný Movistar na čele s Nairom dotiahli do cieľa.)
Froome pred Tdf:
"When you come to the last kilometre with him, you know that he's got a savage acceleration. You don't want to be coming to the line with him."
http://www.cyclingnews.com/news/chris-f ... ce-winner/

Ďalší, kto by pekne zapadol do vláčika by bol Dumoulin alebo Porte. Lebo sa viezli vo vláčiku a v časovkách by skúšali Frooma zničiť.

Posledná možnosť ako zložiť SKY je "atómová bomba" (Vuelta 2016, etapa 15 - rozhodcovia ale, zase ukázali že pravidlá nie sú pre nich.) - a aj tú dokáže hodiť len veľký Alberto, ale niekedy zabije aj sám seba ...
Obrázok užívateľa
Vercingetorix
 
Príspevky: 74
Registrovaný: Pon 10. Júl 2017 10:00:22

Re: Tour de France

Poslaťod simko » Pon 24. Júl 2017 14:04:30

buduci rok asi takto nejako:)

1. Fontenay SPRINT
2. La Roche Sur Yvon SPRINT
3. Cholet CRE
4. Sauzeau SPRINT
5. Pointe Du Raz CHEMINS Tro Bro Leon
6. Guerledan HILLY (Mur de Bretagne)
7. Le Mans SPRINT
8. Montlucon SPRINT
9. Col du Beal MTF

repos

10. Romans Sur Isere SPRINT
11. Alpe D'Huez MTF (Ornon-Sarenne-descent per Reculas-Alpe Huez)
12. Bourg Oisans-Sestriere MTF (Lautaret-Montgenevre-Finestre-Sestriere)
13. Sestriere-Gap HILLY
14. Nimes SPRINT
15. Mende HILLY

Repos

16. AX3 MTF (Garavel-Pailheres-AX3)
17. Argeles Gazost (Aspin/Ancizan-TOurmalet-Viscos)
18. Pau-Couradouque (MB, Aubisque, Couradouque)
19. Burdeos SPRINT
20. CRI Burdeos
21. Paris SPRINT
simko
 
Príspevky: 1710
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod ostrihaneofce » Pon 24. Júl 2017 14:19:16

Zutu píše:Podla mna prave to je pointa tej sutaze, ze bojoval, ale nepodarilo sa mu zvitazit. Ved to vidime takmer v kazdej etape. Podla tvojej logiky by to mali dostat Kittel ved vyhral etapu, ale dostal ju Bodnar ktory sa snazil prekvapit peloton. Alebo v kratkej 100km etape tiez cervene cisla dostal Pistolero a nie vitaz Barguil. (Tiez sa cudujem, ze minuly rok ju dostal Sagan, ale nespominam si uz ci sa tam ukazal celkovo tak bojovny pretekar, ako tento rok De Gent)


Ale ja vôbec netvrdím, že by to mal dostať víťaz. Podľa tej "mojej" logiky, ktorú opisuješ to mal dostať Froome. Čo je samozrejme blbosť :D
Bavíme sa tu o najbojovnejšom jazdcovi celej Tour de France, nie jednotlivej etapy. Predsa celkové ocenenie nedostáva automaticky jazdec, ktorý má najviac červených čísiel v jednotlivých etapách. Ide o celkový obraz za tri týždne. A pre mňa je menej to, že sa niekto pretočí v úniku, bez zanechania nejakej stopy. Určite je iné, jednoduchšie o tomto rozhodovať v etape, ako za celý pretek. Myslím, že tu platia aj iné pricípy.
Pozrime sa napr. na tie prvé rovinaté etapy. Koľko "bojovnosti" sme tam videli? Po štarte v podstate bez námahy odskočil kto chcel, otočili v trojici 180 km a vrátili sa v kluďe do pelotóny. Vôbec nechcem znevažovať nikoho výkon, každý jeden čo sa na to dá, má môj obdiv. Mne by sa po päťdesiatom km plietol jazyk do predného kolesa. Ale toto podľa mňa nestojí za červené číslo. Myslím, že dobre sa pre toto ocenenie profiloval aj Matthews (dúfam, že tu nerozdúcham zbytočné vášne u niektorých členov :D ), ako sa naháňal za zeleným dresom, no na úroveň dvojice Barguil, De Gendt by som ho samozrejme nedával.
Určite tu u všetkyých zohrávajú úlohu aj osobné sympatie. Aj ked v tomto prípade mám určite viac v obľube De Gendta. Mám rád tú jeho útočnú cyklistiku. Vie to poriešiť z času na čas :D

Asi by to bolo z mojej strany k tejto téme všetko :) . Jedine, že by niekomu veľmi chýbali skromné úvahy :D Myslím, že vzhľadom na dôležitosť tejto súťaže sme tomu venovali až priveľmi času :D

Zutu píše:Rovnako ako to naznacuje, ze by sa mohlo prostredie vycistit, to moze znamenat aj, ze prostredie je definitivne kompletne zamorene. A ked si pozriem na samotne vykony pretekarov vychadza mi z toho skor druha moznost. Osobne mi to ale velmi nevadi, lebo viem, ze vsetci maju rovnake moznosti :)


Zutu, napadlo ma presne aj táto možnosť, keď som to písal :lol: .... ale myslime pozitívne :)
ostrihaneofce
 
Príspevky: 155
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

SKY & Tour de France

Poslaťod Vercingetorix » Pon 24. Júl 2017 14:24:42

Vercingetorix píše:Posledná možnosť ako zložiť SKY je "atómová bomba" (Vuelta 2016, etapa 15 - rozhodcovia ale, zase ukázali že pravidlá nie sú pre nich.) - a aj tú dokáže hodiť len veľký Alberto, ale niekedy zabije aj sám seba ...

A ešte je tu jedna možnosť ... podcenený cyklista s dobrou formou, ktorý dostane čas zadarmo a nedá si ho už len tak ľahko vziať späť. Niečo ako Thomas na TdF 2011. Ten si tú Tour prehral len vlastnou neskúsenosťou a nerozvážnosťou, neskúsenosťou teamu, nadšením a tlakom Francúzska.
Obrázok užívateľa
Vercingetorix
 
Príspevky: 74
Registrovaný: Pon 10. Júl 2017 10:00:22

Re: Tour de France

Poslaťod Zutu » Pon 24. Júl 2017 18:09:58

ostrihaneofce píše:
Ale ja vôbec netvrdím, že by to mal dostať víťaz. P


Ja tu cenu chapem ako cenu utechy pre pretekara co sa snazi nieco vyhrat (casto aj vsetko) a nic mu nakoniec nevyjde, ale bol vidiet bojoval. Napr. ak by Barguila prespurtoval v 13. etape Pistolero, potom by sa mu stalo ze by v tej 18. tesne nedobehol Atapumu a nakoniec by 19. etapa bola s dojazdom na kopec a ten by vyhral Froome a vyzliekol by definitivne Barguila z bodkovaneho. Mal by 0 vitazstiev tri tesne prehry a druhe miesta, este aj tu vrcharsku (o ktoru bojoval kazdy den v uniku) by mu vyfukol favorit na GC, bol by pre mna on hlavny favorit na jej zisk.
Je to ako pises tazko je porovnavat niekoho vykony pocas celej tour hlavne ak priamo nebojovali proti sebe. Ale z dvojice Barguil Matthews by som jednoznacne za bojovnejsieho urcil Matthewsa, aj ked cenu pre najbojovnejsieho jazdca by som mu nedal z toho dovodu ako som pisal vyssie. Taky Barguil je perfektny lahucky vrchar, pre neho je prirodzene pretekat v takych horach :) povedal by som ze pre neho to bolo lahke ist si do unikov zbierat body na kopcoch, dojist si pre vitazstvo v horskych etapach. Zato taky Matthews je sprinter, ale napriek tomu isiel do uniku bojoval o body a ked vyhral premiu tak maniesto toho aby sa vratil do baliku a setril tak naopak vyrazil do horskych premii a nahanal sa s DeGentom a snazil sa mu ukradnut body ktore by mohli chybat Barguilovi? Kde bol vtedy "najbojovnejsi" pretekar tejto tour? Viezol sa v baliku a setril sily :)

Obrovska skoda, ze zabozruti zrusili Sagana, bol by to asi epicky suboj o zeleny dres medzi Blingom a Saganom, podla mna by to aj tak vyhral Peto, ale bolo by sa na co pozerat :)

Zutu, napadlo ma presne aj táto možnosť, keď som to písal :lol: .... ale myslime pozitívne :)

Ja to beriem pozitivne, zda sa ze to maju pod kontrolou. Keby kolabovali a umierali cyklisti v kopcoch a malo by to fatalne nasledky na ich zdravie bolo by to zle a bol by som proti tomu.
Zutu
 
Príspevky: 178
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod Za Slušný Svet » Uto 25. Júl 2017 8:51:09

Pekný deň prajem!
Dovolil by som si aj ja zhodnotiť tohtoročnú Tour de France. Spravím to trošku netradične. Vybral som troch cyklistov, ktorí (podľa môjho názoru) výrazne ovplyvnili Tour, spravili ju zaujímavou a predviedli niečo navyše. Takže, tu sú tri mená:
1) Michał Kwiatkowski = neskutočný výkon. Michał obetavo odovzdal všetky svoje sily v prospech tímu a to sa cení, napriek tomu, že ide o čiernu, takmer neviditeľnú, prácu. Bol najlepším domestikom tímu Sky a podľa môjho názoru najsilnejším cyklistom celej Tour de France. Klobúk dolu!
2) Thomas De Gendt = ďalší obdivuhodný výkon skúseného bojovníka. Práve bojovnosť je to, čo najviac zdobí Thomasa. Desaťkrát naskočil do úniku a pred pelotónom prešiel viac ako tisíc kilometrov. Neskutočné! Obdivuhodné! Nechápem a zostáva mi rozum stáť nad tým, prečo nebol Thomas odmenený honorom najbojovnejšieho jazdca Tour de France. Barguil predsa za svoju námahu odmenu (v podobe bodkovaného dresu a desiateho miesta v celkovej klasifikácii) dostal. Thomas De Gendt si získal moje srdce a verím, že naďalej bude pokračovať v atraktívnej bojovnej cyklistike.
3) Michael Matthews = Michael sa výborne zhostil Saganovej úlohy. Predvádzal atraktívnu cyklistiku, šprintoval, útočil, bojoval, pomáhal tímu a Barguilovi, bavil. To sa veľmi cení. Preto mi je obzvlášť ľúto tých nevraživých komentárov namierených proti Matthewsovi. On nemôže za to, že Sagana vylúčili. On len zbadal voľnú medzeru a zaplnil toto prázdne miesto. Vďaka Bohu, pretože nebyť Matthewsa, boj o zelený dres by bol trápny a nudný.

Toto sú podľa môjho názoru traja obdivuhodní cyklisti. Zaslúžia si veľké uznanie. Tour skončila. Zostáva po nej mierna pachuť v ústach. Túto pachuť najlepšie charakterizoval Peter Sagan, keď povedal: "Nás cyklistov si nemá kto zastať." V cyklistike sa točia obrovské peniaze, no ľudí, ktorí robia cyklistiku výnimočnou, si nemá kto zastať, nemá kto za nich bojovať.
Prajem Vám pekné dni! Už sa veľmi teším na Tour de Pologne, Binck Bank Tour a Vueltu.
Obrázok užívateľa
Za Slušný Svet
 
Príspevky: 480
Registrovaný: Sob 17. Jún 2017 11:04:42

Osvieženia v priebehu etapy

Poslaťod Vercingetorix » Str 26. Júl 2017 10:06:08

Vercingetorix píše:Zelený dres, Bodkovaný dres, Ceny bojovníkov, špeciálne prémie, ... - to sú podľa mňa hlavné osvieženia počas etáp pre divákov a ocenenia pre cyklistov, ktorý nemajú šancu získať etapu alebo dobrú pozíciu v GC. Ale organizátori to asi chápu inak ako ja. Chcelo by to asi aj väčšie peniaze a slávu za tieto súťaže.

A bonusové sekundy v cieli sú tiež o ničom. Snažiteľov o etapu (mimo GC) nezaujímajú - tí bojujú tak, či tak. A zase ak idú po etape GC jazdci, tak sa už ku koncu šetria na šprint, namiesto toho aby skúšali odtrhnúť súperov a získať čas nejakým útokom.
Bonusové sekundy by mali byť radšej len počas etapy na prémii (alebo dvoch), aby osviežili nudu. Zo začiatku Tour by rozhýbali jazdcov ako Kittel a spol., ktorí si chcú obliecť žlté tričko. A ku koncu GT by občas bol drobná zábava aj od mužov GC top10.
Obrázok užívateľa
Vercingetorix
 
Príspevky: 74
Registrovaný: Pon 10. Júl 2017 10:00:22

Tour de France

Poslaťod sportovec » Sob 05. Aug 2017 13:01:52

Ak náhodou ešte niekto nevidel toto celkom epické video o celej TdF 2017, tak pozrite:

https://www.youtube.com/watch?v=W3fkN5xE8wg

A k zelenému tričku:

Jediný kto z "pozostalých" o neho prejavoval nejaký záujem, tak bol Matthews, keďže vydržal prísť až do Paríža na bicykli, tak ho aj dostal.
Obrázok užívateľa
sportovec
 
Príspevky: 388
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Tour de France

Poslaťod majo » Ned 17. Sep 2017 20:05:31

1. tyzden TdF 2018 by mal navstivit Roubaix...este sice neprezradili ci sa bude nim len prachadzat ci sa tam bude startovat alebo spurtovat ani ci sa pojde aj pockach...v podstate mi to je jedno ale tie kocky tam proste xcem a som si isty ze ked uz sa pojde do Roubaix a jeho okolia tak budu aj kocky...musia byt
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod ostrihaneofce » Ned 15. Okt 2017 17:13:01

Určite ste zaregistrovali, že pomaly sa dostávajú von konkrétnejšie informácie o TdF 2018, aj keď oficiálne predstavenie až v utorok. Čo hovoríte na také dve najzaujímavejšie detaily 3 km kociek a 35 km tímová časovka?
Ja si myslím, že tie kocky sú tam dané dosť silene a zbytočne. Len pre to, že sa ide cez Roubaix. Uvádzané cca 3 km kociek môžu rozhodnúť etapu, no jednoznačne to spôsobí kopu nervozity a následne pády. Zvlášť, keď to vraj má byť ťažký Carrefour...
A 35 km tímovej časovky v tretej etape?! Veď už v 15km dlhých TTT bývajú minutové rozdiely. Samozrejme, že nevieme kto bude štartovať, ale 35 km TTT znamená prakticky koniec nádejí na víťazstvo pre ľudí ako Uran, Bardet, Nibali, Dan Martin, Zakarin, Majka, Aru/Lopéz/Fuglsang a pod.
ostrihaneofce
 
Príspevky: 155
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 57 hostia