Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Tour de France

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Tour de France

Poslaťod Miki » Pon 18. Júl 2016 23:25:47

Na cycling wekkly spochybnuju bodovanie v sutazi o zeleny dres.Ze bude treba s tym nieco spravit.Chcel som uz po druhom Saganovom vitazstve napisat,ze Prudhomme ma problem,lebo sutaz sa mi uz vtedy javila rozhodnuta.Teraz to uz riesia aj na odbornych cykloportaloch.Asi najlepsie by bolo Sagana vobec nehodnotit,aby to konecne vyhral cav.
Miki
 
Príspevky: 153
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod MichalJ » Pon 18. Júl 2016 23:49:37

Ale tak majú tam celkom pravdu. O tie body na prémiach sa aj tak vo väčšine prípadov poriadne nebojuje (až na pár prvých etáp, ale ani tam to nie je moc na krv), a v horských etapách body z nich berie len Sagan. Zmeniť, teda v podstate výrazne znížiť body z prémií, a bolo by to zaujímavejšie. Tento rok by to síce vyhral Sagan aj bez nich, ale už by to mal ťažké v prípade, keď nebude vyhrávať etapy. Ale rozhodne nie nemožné.
MichalJ
 
Príspevky: 369
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35
Bydlisko: Bratislava/KNM

Slovak Bern

Poslaťod dexterko » Uto 19. Júl 2016 0:28:16

Dnes patril Bern Slovákom. Ako som v minulých príspevkoch kritizoval ,, ružovích fans,, dnes pre zmenu budem len chváliť. I keď radšej by som sa pozeral na zelenú ako na ružovú :geek:

Títo ľudia robia fantastickú atmosféru, či už na prémii alebo v cieli. Je ich všade plno a všade sú počuť. Dnes sa im v cieli venovali asi všetky prítomné médiá. Hádam viac ako oceňovaním. Je to vynikajúca reklama pre Slovensko. Humbuk trval ešte skoro hodinu po finiši, až kým Peťo nadobro nezmizol v aute. Ale nielen ružoví fans, bolo tam veľa ďalších slovenských fans a funklubov, ktorí vytvorili parádnu atmosféru. Večer sa im venovali dokonca aj Francúzske tv vo vysielaní. Veľa zahraničních okoloidúcich sa pri mne zastavovalo a pýtalo na všetko možné ohľadom Sagana, Slovenský a pod. Dokonca aj Jožko Štümpel je prítomný priamo na pretekoch :lol:

K tomu amazing víťazstvo PS. Jednoducho dnes všetko na parádu. Dnes patril Bern Slovákom.
Obrázok užívateľa
dexterko
 
Príspevky: 689
Registrovaný: Str 18. Feb 2015 18:42:24

Re: Tour de France

Poslaťod Tibi » Uto 19. Júl 2016 0:33:39

Ak výrazne znížia bodovanie na prémiách,alebo prípadne zrušia prémie úplne(čo by bola riadna hlúposť),tak ja budem iba rád.Takto aspoň donútia Sagana jazdiť ešte aktívnejšie.Nech už bude na budúci rok v akomkoľvek tíme,tak bude asi určite lídrom a pôjde sa na neho a toto všetko môže mať za následok to,že nám Peťo o rok možno vyhrá aj 5 etáp a v ďalších 8 bude v prvej trojke.
Ja vidím v tom,že momentálne nemá nikto záujem bojovať o šprintérske prémie iba jeden jediný problém a ten sa volá-SAGAN. Veď ešte pri prvej účasti Sagana na TF,tam boli celkom pekné súboje.No a pri dominancii Petra organizatori zmenili bodovanie v prospech víťazov etáp,tak teraz sa každý šprintér radšej šetrí na finiš,ako by si mal míňať energiu.Určite a hlavne aj kvôli prestíži,veď kto už je zvedaví na víťaza prémie.Míňať si energiu kvôli nejakým bodom,ktoré aj tak pri Saganovi nemajú význam,tak to tiež pánom šprintérom nevonia.Potom nech sa nám páni organizátori TF nedivia,že to je na prémiách nuda.
Ak to chcú organizátori zmeniť,tak by mohli dať za víťazstvo na prémii ohodne väčšie odmeny.Tu pomôže už asi iba riadna finančná motivácia :?:
Obrázok užívateľa
Tibi
 
Príspevky: 125
Registrovaný: Pia 20. Feb 2015 0:35:15

Re: Tour de France

Poslaťod dexterko » Uto 19. Júl 2016 0:41:22

MichalJ píše:Ale tak majú tam celkom pravdu. O tie body na prémiach sa aj tak vo väčšine prípadov poriadne nebojuje (až na pár prvých etáp, ale ani tam to nie je moc na krv), a v horských etapách body z nich berie len Sagan. Zmeniť, teda v podstate výrazne znížiť body z prémií, a bolo by to zaujímavejšie. Tento rok by to síce vyhral Sagan aj bez nich, ale už by to mal ťažké v prípade, keď nebude vyhrávať etapy. Ale rozhodne nie nemožné.

Ale aký je dôvod, že sa na prémiách nebojuje? Pretože špurtéri rezignujú na zelený po prvom týždni? A čo teraz. Má snáď Sagan počkať zo dve etapy kým ho dobehnú? On nemôže za to, že je o triedu vyššie a dokáže prejsť aj Pezinskú babu. Odrátajme body z prémií, kde bodoval len Sagan a výsledok? Zasa bude prvý. Bodovačka nie je len o víťazoch etáp a čistokrvních špurtéroch.
Obrázok užívateľa
dexterko
 
Príspevky: 689
Registrovaný: Str 18. Feb 2015 18:42:24

Re: Tour de France

Poslaťod majo » Uto 19. Júl 2016 6:40:54

ja fakt nechapem o co tym ludom ide...kazdy somar aj totalny laik musi vidiet ze sutaz o zeleny dres je postavena tak aby ho ziskal najkomplexnejsi jazdec...cielove body su v kazdej etape ktora nekonci na kopci plus premie su v kazdej etape a kedze ich umiestnuju kludne aj za 2-3 velke kopce tak to nemoze znamenat ze to je sprinterska sutaz...a to vsetko jednoznacne v poslednch rokoch peto dokazuje...ja viem ze cele roky vyhravali sprintery ale tato doba skoncila...mame coraz viac komplexnych pretekarov saganovho typu...ak xcu tricko pre sprinterov nech vymyslia sutaz pre nich...nech vyclenia 5-6 cisto spurterskych etap spocitaju ich vysledky v hromadnom dojazde a daju najlepsiemu tricko a hotovo :D
majo
 
Príspevky: 2225
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod motyliLET » Uto 19. Júl 2016 7:32:40

majo píše:ja fakt nechapem o co tym ludom ide...kazdy somar aj totalny laik musi vidiet ze sutaz o zeleny dres je postavena tak aby ho ziskal najkomplexnejsi jazdec...cielove body su v kazdej etape ktora nekonci na kopci plus premie su v kazdej etape a kedze ich umiestnuju kludne aj za 2-3 velke kopce tak to nemoze znamenat ze to je sprinterska sutaz...a to vsetko jednoznacne v poslednch rokoch peto dokazuje...ja viem ze cele roky vyhravali sprintery ale tato doba skoncila...mame coraz viac komplexnych pretekarov saganovho typu...ak xcu tricko pre sprinterov nech vymyslia sutaz pre nich...nech vyclenia 5-6 cisto spurterskych etap spocitaju ich vysledky v hromadnom dojazde a daju najlepsiemu tricko a hotovo :D


Body su za ciel aj v etapach ktore koncia na kopci
motyliLET
 
Príspevky: 269
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Bodovacia súťaž

Poslaťod sportovec » Uto 19. Júl 2016 8:07:33

Tibi píše:Ja vidím v tom, že momentálne nemá nikto záujem bojovať o šprintérske prémie ...

Je to tak. Zo začiatku sa aj bojovalo, ale bolo to také platonické. Teraz je už koniec. Bodovacia súťaž je postavená presne pre takého jazdca ako je Sagan. Možno Kristoff keby zabral, tak by ho ohrozil alebo niekto taký podobný. Alebo keby neboli také hrozivé rozdiely v bodoch medzi rovinatými a kopcovitými etapami, prípadne medzi 1. a 3. miestom v etape, tak by sa možno našiel jazdec ako bol napríklad Valverde na Vuelte.
(Viem, že to tak bolo predtým a Sagan tiež vyhral - možno je to zase tým, že niekto nedostal voľnú ruku, kto by mohol o zelené tričko reálne aj bojovať.)
Tibi píše:... teraz sa každý šprintér radšej šetrí na finiš,ako by si mal míňať energiu. Určite a hlavne aj kvôli prestíži,veď kto už je zvedaví na víťaza prémie. Míňať si energiu kvôli nejakým bodom,ktoré aj tak pri Saganovi nemajú význam ...

Presne tak, jazdci čo môžu vyhrať etapu (šprintéri) nebudú len tak míňať svoju drahocennú energiu pri 21. etapovom závode na nejakých prémiách. A preto si myslím, že prémie (aj horské) by mali slúžiť pre jazdcov, ktorí majú malé šance v cieli. Takisto by mali slúžiť pre pobavenie diváka počas etáp. Na Gire majú samostatnú súťaž, kde sa zrátajú len body z prémií - "Traguardo Volante". (V tomto roku to vyhral Daniel Oss.) Podobný problém je aj pri vrchárskej súťaži - body v cieli majú príliš vysokú hodnotu. Po minulom roku, keď to bodkované tričko zobral Froome, sa mohli organizátori zamyslieť a 2x body v cieli zrušiť.
Tibi píše:Ak to chcú organizátori zmeniť,tak by mohli dať za víťazstvo na prémii ohodne väčšie odmeny.Tu pomôže už asi iba riadna finančná motivácia :?:

Finančná motivácia by možno pomohla - aj keď každý cyklista má svoj plat - vo väčšine teamov idú peniaze z výhier do spoločnej kasy (upresnite to, kto má lepšie informácie). Na prémii by mohli byť aj bonusové sekundy (A nie v cieli.) - zväčšil by sa počet jazdcov čo sú ochotní bojovať o prémiu.

Možno by stálo skúsiť sa vrátiť k minoritnej klasifikácii - ako bola voľakedy, kde sa zrátavalo umiestnenie v etapách. Jazdec s najmenším číslom by bol prvý. Na prémiách by sa potom brali mínusové body. Malo by to aj tú výhodu, že všetci jazdci by boli stále v rebríčku - ako je to v GC. A občas by možno niekto prekvapil - ako sa to niekedy stáva v GC, keď nastane nekontrolovateľný chaos v preteku.
Obrázok užívateľa
sportovec
 
Príspevky: 388
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Tour de France

Poslaťod emor » Uto 19. Júl 2016 12:09:26

:shock: Nestačím sa diviť. Ako sa rozoberá debata o hodnotení v súťaži o zelený dres ? To že je tu Peter Sagan a dominuje v tejto kategórii má byť dôvod na zmenu pravidiel ? To snáď nemyslíte vážne. Je obrovským úspechom a neuveriteľnou silou že zelený dres vyhráva piaty-krát ten istý jazdec. Vyhráva tento zelený dres nie pre to že je to zle nastavená súťaž ale preto lebo je najlepší ! a A keď je niekto najlepší máme to meniť aby vyhrávali horší alebo menej zdatní.? Celé zle !

Spomeňte si na začiatok TdF a u mnohých fanúšikov a aj prispievateľov na tomto portály sa ukazovali jalové úvahy o tom, že to Peter tento rok nevyhrá a že to má sťažené a že sa mu to asi nepodarí. Teraz sa zase ozývajú hlasy, že treba súťaž meniť aby bola zaujímavejšia... Minulý rok Andre Graipel sa dosť dlho naťahoval s Petrom o zelené, tohoto roku to bol Cavendish. Nebola to zaujímavá súťaž prvé dva týždne..? bola a je . A to že to už teraz v treťom týždni má Peter "vo vrecku" nič nemení na tom , že vôbec sa takto nemuselo udiať. Stačilo by nevyhrať v bláznivom úniku do Montpellier, alebo včera v Berne a bolo by to iné.

Zelený dres má najsprávnejšieho držiteľa a zvyšné reči sú len bláboly. 8-)
Obrázok užívateľa
emor
 
Príspevky: 91
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:09:25

Re: Tour de France

Poslaťod nat » Uto 19. Júl 2016 13:10:05

ifčopifčo píše:
nat píše:GC je to nuda jak svina. Aj kvoli SKY dominancii. Naco bude niekto utekat , ked vie ze SKY ho privedie skor ci neskor spat. Som zvedavy na posledny tyzden :)


No mal by si porozmýšľať či je cyklistika pre teba ten pravý šport ;)

A ty by si mal porozmyslat , ci byt za kazdu cenu mudry ako radio. (pises hodnotne informativne prispevky, ale to tvoje poucovanie to je "na facku").

V mojom okoli si to , ze je GC nudna, myslia vsetci
(aby si zas neriesil, ze "moje okolie" ..su tam byvaly repre drahari, ci vlastnici cyklo shopu, ci chalani co robia horske, atd..urcite by si aj im mohol ist povedat, ze ci je pre nich cyklistika ten pravy sport :shock:
nat
 
Príspevky: 262
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod bloy » Uto 19. Júl 2016 13:49:38

Asi budem opakovať. čo už napísali aj iní.

Ak opäť budú meniť podmienky pre zelený dres kvôli Petrovi, tak mi to príde maximálne nefér. Peter potvrdzuje fenomenálnymi výkonmi, že mu ten dres patrí
a trestať ho za to je nespravodlivé. Samozrejme o rok nemusí vyhrať toľko etáp, veď ani tento rok to nemuselo byť až také dobré, napríklad včera to bolo
veľmi tesné, tiež etapa v ktorej šiel s Bodnarom, Froomey a Thomasom sa nemusí opakovať. Peter skrátka spravil pre tie víťazstvá veľmi veľa a trošku mu
pomohlo aj šťastie, ktoré mu minulý rok až toľko neprialo. A predsa mu každý rok to tričko bez pochýb za jeho výkony patrí. V opačnom prípade to bude len
tričko pre najlepšieho šprintéra, ak chce TDF také mať nech si také spraví, ale nech netrestajú Petra za to, že je z hľadiska všestrannosti najlepší a vie sa
pobiť aj o body niekde riadnym stúpaním.
"“Byl jsem ze začátku takový méně průbojný a Cavendish mi radil, abych se nebál používat lokty a nikdy nikomu nic nedaroval." Petr Vakoč
Obrázok užívateľa
bloy
 
Príspevky: 677
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36
Bydlisko: Bratislava

Re: Tour de France

Poslaťod bloy » Uto 19. Júl 2016 14:00:13

Čo sa týka bitky o GC, tak ono osobne som skôr sklamaný, ako že by bola vyslovene nudná. A síce sklamaný, že hoci sa tu zišli všetci tí najlepší, tak sa reálne žiadna bitka
medzi nimi ani nekonala. Ono ja som sa pred Tour obával, že Nairo v časovke/ách nebude mať na Chrisa, no tu to pomaly vyzerá na K.O. už v etapách vetre. A Pistolero
vypadol, Nibali má v nohách Giro a už tam bol nemastný-neslaný, Aru môže byť v treťom týždni silnejší, ale tak max. na pódium, bavia akurát Mollema a Yates, ale tých vidím skôr
v poklese než v progresii. Samozrejme aj Alejandro, ale ten si ide v zásade štandart - s tým, že na víťazstvo v etape mu možno chýba čo dal do Gira. TvG skôr za očakávaniami,
ale tak bol už pred Tour skôr taký tip do top 5.

Možno Nairo v nejakej etape Chrisa porazí, možno nie, ale pochybujem, že by Froome odpadol, moc neverím ani tomu, že by mal byť tretí týždeň slabší.

Pravdu povediac - sorry, fanúšikovia Tinkoffu - najviac ma zatiaľ potešilo víťazstvo Pantana, pevne verím, že ho Movistar kúpi, lebo zatiaľ teda nič extra nepredviedli a SKY nie sú súperom.
"“Byl jsem ze začátku takový méně průbojný a Cavendish mi radil, abych se nebál používat lokty a nikdy nikomu nic nedaroval." Petr Vakoč
Obrázok užívateľa
bloy
 
Príspevky: 677
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36
Bydlisko: Bratislava

Zelený dres

Poslaťod sportovec » Uto 19. Júl 2016 14:10:22

emor píše:To že je tu Peter Sagan a dominuje v tejto kategórii má byť dôvod na zmenu pravidiel?

Myslím, že z tieto príspevky z nášho fóra nebudú organizátori TdF 2017+ brať vôbec do úvahy :D
emor píše:Stačilo by nevyhrať v bláznivom úniku do Montpellier, alebo včera v Berne a bolo by to iné.

Zariskoval a dostal veľký náklad bodov. Nemuselo mu to samozrejme vyjsť. Mohol to mať iný jazdec a Sagan mohol získať stratu.
emor píše:Zelený dres má najsprávnejšieho držiteľa ...

Myslím, že o tom tu nikto, kto sleduje TdF 2016 nepochybuje.

Treba si uvedomiť, že TdF je vlastne televízny seriál - každá etapa je jedna epizóda a jazdci sú obyčajní herci. (Nech sa prihlási kto si s radosťou pozrie nudný film.) Diváci čo to sledujú sa chcú hlavne zabávať počas celej Tour - je im v podstate jedno kto vyhrá. (Som samozrejme najradšej keď je poriadna zábava + čerešnička na konci so Saganom ;) - preto škoda 10. etapy a aj toho, že nešla celá na kamery už od úplného šartu.)
Počas etapy je ale často nuda - nehovor, že nie. Prémie sa symbolicky preletia. Bojoval hlavne Mark, ostatní to ani poriadne neskúsili.

Ku GC: Škoda Porteho nešťastnej straty s defektom + pádu do motorky - mohol ešte skúšať niečo na Frooma - v kopci ho jediný pekne držal - vyzeral, že mal formu.
Obrázok užívateľa
sportovec
 
Príspevky: 388
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Tour de France

Poslaťod MichalJ » Uto 19. Júl 2016 15:03:00

bloy píše:Pravdu povediac - sorry, fanúšikovia Tinkoffu - najviac ma zatiaľ potešilo víťazstvo Pantana, pevne verím, že ho Movistar kúpi, lebo zatiaľ teda nič extra nepredviedli a SKY nie sú súperom.


Pantano má ísť do Treku, aspoň podľa info z CN fóra, neviem, a nechce sa mi hľadať, odkiaľ to majú oni :D
MichalJ
 
Príspevky: 369
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35
Bydlisko: Bratislava/KNM

Re: Tour de France

Poslaťod Focus-Shimano » Uto 19. Júl 2016 16:21:59

Mna v druhom tyzdni najviac potesil navrat Johnyho mal som o neho velke obavy po jari ale nastastie je uz z najhorsieho vonku a dve 4.miesta su uzasne go go Degenkolb :!:
Obrázok užívateľa
Focus-Shimano
 
Príspevky: 764
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:35:06

Re: Tour de France

Poslaťod Tibi » Uto 19. Júl 2016 17:13:56

emor píše::shock: Nestačím sa diviť. Ako sa rozoberá debata o hodnotení v súťaži o zelený dres ? To že je tu Peter Sagan a dominuje v tejto kategórii má byť dôvod na zmenu pravidiel ? To snáď nemyslíte vážne. Je obrovským úspechom a neuveriteľnou silou že zelený dres vyhráva piaty-krát ten istý jazdec. Vyhráva tento zelený dres nie pre to že je to zle nastavená súťaž ale preto lebo je najlepší ! a A keď je niekto najlepší máme to meniť aby vyhrávali horší alebo menej zdatní.? Celé zle !
Spomeňte si na začiatok TdF a u mnohých fanúšikov a aj prispievateľov na tomto portály sa ukazovali jalové úvahy o tom, že to Peter tento rok nevyhrá a že to má sťažené a že sa mu to asi nepodarí.............................

Miki píše:Na cycling wekkly spochybnuju bodovanie v sutazi o zeleny dres.Ze bude treba s tym nieco spravit.Chcel som uz po druhom Saganovom vitazstve napisat,ze Prudhomme ma problem,lebo sutaz sa mi uz vtedy javila rozhodnuta.Teraz to uz riesia aj na odbornych cykloportaloch.Asi najlepsie by bolo Sagana vobec nehodnotit,aby to konecne vyhral cav.


emor neviem či som tvoj koment pochopil správne,alé celá tato debata,bola reakciou na Mikiho koment. Určite je každý z nás hrdý na Petra a každý vie,že si to Peter absolútne zaslúži.Ja si dokonca myslím,že môžu meniť pravidlá ako chcú,aj tak to Peter znova vyhrá :mrgreen: Debata bola aj o tom,že súboje o rýchlostné prémie sú momentálane o ničom a ako by mohli byť v budúcnosti atraktívnejšie,bez toho aby nejako výrazne menili bodovanie.
Obrázok užívateľa
Tibi
 
Príspevky: 125
Registrovaný: Pia 20. Feb 2015 0:35:15

Re: Tour de France

Poslaťod ifčopifčo » Uto 19. Júl 2016 18:30:24

nat píše:A ty by si mal porozmyslat , ci byt za kazdu cenu mudry ako radio. (pises hodnotne informativne prispevky, ale to tvoje poucovanie to je "na facku").

V mojom okoli si to , ze je GC nudna, myslia vsetci
(aby si zas neriesil, ze "moje okolie" ..su tam byvaly repre drahari, ci vlastnici cyklo shopu, ci chalani co robia horske, atd..urcite by si aj im mohol ist povedat, ze ci je pre nich cyklistika ten pravy sport :shock:


Pozdrav tých chalanov a že im radím to isté ako tebe, keď vás to nebaví vyberte si iný šport a opäť to robím so žmurkajúcim snajlíkom ;) hlavne to neber tak vážne.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2425
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod Keram » Uto 19. Júl 2016 21:35:15

Tak na prvy pohlad vyzera tento rok vitazstvo Petra zase jasne ako obvykle ale zase preto musel urobit nieco s cim nikto nepocital. A sice 11 etapu :D Neviem ako by este mohli zmenit pravidla. Uz tato zmena mala Sagana pribrzdit. Predtym sa ludia stazovali ze vitaz zeleneho nevyhrava etapy. Tento rok ano a preto je to zase nuda. Inak zachytil som ze Cav to bali. Je to pochopitelne. Zeleny uz mat nebude a Elyzejske polia mu asi nestoja za stratu olympijskej medaily.

Zajtra dufam v nejaku GC action. Startuje sa mi poobede uz vikend tak sa uz teraz tesim ako pridem domov a vychutnam si zaverecne kopce. Ak si mam tipnut tak Froome pojde po etape a vsetkym demonstrativne nalozi :lol:
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1231
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod bloy » Uto 19. Júl 2016 21:44:20

Keram píše: Inak zachytil som ze Cav to bali. Je to pochopitelne. Zeleny uz mat nebude a Elyzejske polia mu asi nestoja za stratu olympijskej medaily.


Ja s i myslím, že mu za to nestoja hlavne tie kopce.
"“Byl jsem ze začátku takový méně průbojný a Cavendish mi radil, abych se nebál používat lokty a nikdy nikomu nic nedaroval." Petr Vakoč
Obrázok užívateľa
bloy
 
Príspevky: 677
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36
Bydlisko: Bratislava

Re: Tour de France

Poslaťod Keram » Uto 19. Júl 2016 21:55:47

bloy píše:
Keram píše: Inak zachytil som ze Cav to bali. Je to pochopitelne. Zeleny uz mat nebude a Elyzejske polia mu asi nestoja za stratu olympijskej medaily.


Ja s i myslím, že mu za to nestoja hlavne tie kopce.


Ved to je jasne ze kvoli kopcom. Ale keby nie je ta Olympiada urcite vydrzi po Pariz. No tu medailu chce velmi.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1231
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 230 hostia