Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Tour de France

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Tour de France

Poslaťod lukas » Pon 01. Aug 2016 15:47:48

@berloq
Už sa nechcem vracať k Tour, ale Movistar mal človeka na pódiu, ďalšieho v Top 10, vyhral etapu i tímovú súťaž. V prize money bol tesne tretí. Sklamanie vyzerá inak. Movistar má polovičný rozpočet oproti Sky. To by sme museli povedať, že všetky tímy okrem Sky sklamali. Písal som, že sa od niektorých jednotlivcov čakalo viac.
Lukáš Timko
Obrázok užívateľa
lukas
 
Príspevky: 649
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod bloy » Pon 01. Aug 2016 17:44:17

Podľa mňa máte pravdu obaja.

Z fanúšikovského hľadiska sklamali - a asi aj z hľadiska svojich očakávaní. V celkovom sumári ale konečné tímové výsledky nevyzerajú až tak zle - a z toho novinárskeho
pohľadu to ťažko hodnotiť vyslovene negatívne... myslím, že Lukášov článok, ktorý hodnotil tímy je obsahovo veľmi kvalitný a vytvára celkom ucelený obraz TDF 2016.

(hoci zároveň, keď sa Movistar rozmení na drobné, tak to nie je s nimi nie je až také dobré - a trebárs to víťazstvo Iona vôbec nemuselo byť, tímovú súťaž tiež vyhrali najmä
vďaka Valverdemu a tomu, že mali často niekoho v úniku - Quintanovi by tam asi aj tak príliš pomôcť nevedeli;
a ak sa na to pozrieme z hľadiska reálnej konkurencie SKY, tak to nedopadlo dobre a neveští to nič dobré pre Nairove šance do budúcnosti, tento tím ako suport nestačí a aj keď bude Nairo lepší
v horách - čo bohužiaľ tento rok nebol ani náhodou - tak stratí na Froomeyho v časovkách a v horách musí ísť prakticky sám proti dominancii SKY; a aby to bolo kompletné na rovine sa Froomey
tiež ukazuje o niečo lepší, hoci pri Nairovej postave to nie je vôbec zlý výkon).

Ak sa potom pozrieme na jednotlicov ako Moreno, či Anacona, tak to bolo slabé a odpadali oveľa skôr ako sa čakalo.
"“Byl jsem ze začátku takový méně průbojný a Cavendish mi radil, abych se nebál používat lokty a nikdy nikomu nic nedaroval." Petr Vakoč
Obrázok užívateľa
bloy
 
Príspevky: 677
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36
Bydlisko: Bratislava

Re: Tour de France

Poslaťod majo » Pon 01. Aug 2016 22:20:37

bloy to cystihol velmi presne...z fanusikovskeho hladiska a asi aj z hladiska ich vlastnych ocakavani si tiez myslim ze sklamali ale v konecnom zuctovani nedopadli az tak zle...treba naozaj uznat ze Valverde im asi zachranil tour...bol jediny kto dokazal vydrzat s nairom pomahal mu tahal a neraz bol dokonca silnejsi a to nehovorim o celkovom umiestneni s ktorym sa asi pred tour neratalo a ktore v konecnom zuctovani im zabezpecilo to tymove vitazstvo

ja len este k tomu vsetkemu co tu padlo o sky...ze to zabetonovali atd...asi ano ale ja som na to pozeral doslova s otvorenou hubou...bolo uzasne sledovat aký silny boli...rowe stannard a vasil uzasne stroje vo vacsej casti etap hlavne na rovinach a neraz aj v kopcoch(hlavne Bielorus ten snad je naozaj stroj) velmi casto sa bez problemov dokazali vratit dopredu aj po prekonani vacsich kopcov vlastnym tempom...nieve landa a henao uzasne silny a spolahlivy a v kopcoch aj ked od landu som cakal trosku viac myslim ze nieje v takej forme ako sme vsetci cakali ze tento rok bude...Thomas tak to je dalsi nadclovek...vsetći vieme co dokaze na klasikach ci tyzdnovych etapakoch...na GT asi este nema ale jeho univerzalnost dokonale ukazal pocas tejto tour...vzdy bol tam kde mal byt nech uz islo o akykolvek profil etapy...tahal aj do kopca ale neraz aj na rovine plus ta reakcia v pamatnej 11ej etape ked nevahal a pridal sa k svojmu lidrovy a pomohol mu a hlavne saganovy :D doviest ten necakany utok az do ciela...no a osbne by som vyzdvihol POELS Wouter-a...pri vsetkej ucte k ostatnym pretekárom tak podla mna bol po chrisovy druhym najsilnejsim pretekárom celej tour...ten chlapec bol v uzasnej forme a hlavne nekonecne oddany svojmu lidrovy...je to uzasny talent ktory podla mna bude mozno uz buduci rok lidrom na niektorej GT...ide len o to ci na to ma po tej psychickej stranke a ci dokaze na seba zobrat tu zodpovednost...tento rok mi velmi pripominal frooma ked superdomestikoval bradleymu...vtedy som si hovoril ze ten clovek by mal bojovat o celkove vitazstvo a nie tahat bokombradu do kopca...velmi mu drzim prsty a dufam ze uz o rok nam ukaze ci na to ma...alebo este tento rok na vuelte?...uvidime
majo
 
Príspevky: 2217
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

TDF 2017

Poslaťod paula@sile » Pon 17. Okt 2016 15:02:05

zatial len spekulacie, zajtra sa dozvieme viac…

http://www.radsport-news.com/sport/sportnews_101203.htm
paula@sile
 
Príspevky: 304
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: TDF 2017

Poslaťod adamovotec » Uto 18. Okt 2016 13:14:33

paula@sile píše:zatial len spekulacie, zajtra sa dozvieme viac…

http://www.radsport-news.com/sport/sportnews_101203.htm


Tu je 3D preview etap http://www.dailymotion.com/video/x4xwop ... n-3d_sport
Je tam Liege ako cielove mesto, daju sa ocakavat nejake tie kopecky, takze to vyzera celkom slubne hned od zaciatku Tour :)
adamovotec
 
Príspevky: 62
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Tour de France

Poslaťod paula@sile » Uto 18. Okt 2016 15:10:45

takze druha etapa pojde cez aachen, to som teda necakala… :D
tak to si mozme kusok etapy pozriet kludne z okna a potom davaj do lüttichu, kde peto vyhraje, krasne vyhliadky, tesim sa :lol:
paula@sile
 
Príspevky: 304
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod berloq » Sob 29. Okt 2016 20:32:55

paula@sile píše:takze druha etapa pojde cez aachen, to som teda necakala… :D
tak to si mozme kusok etapy pozriet kludne z okna a potom davaj do lüttichu, kde peto vyhraje, krasne vyhliadky, tesim sa :lol:

Mohla by si potom postnúť nejaké pekné fotky :) .
Obrázok užívateľa
berloq
 
Príspevky: 522
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

TdF

Poslaťod berloq » Ned 30. Okt 2016 19:15:24

Ad trasa TdF.

Generálny pohľad: nie veľmi tradičná!

Dokonca by som to nazval, že trasa trošku zvueltovatieva :D ? Je zaujímavé, akým spôsobom sa trasa mení. TdF, ktorá vždy zastávala tradície a vždy vsádzala na pompéznosť a odkaz, momentálne sa snaží o niečo... o čo, úplne presne neviem... Každopádne od roku 2008 sa trasa TdF neplánuje podľa žiadnej šablóny. Začalo to úpravami dĺžok časoviek a v posledných rokoch by sa dalo povedať, že pridanie náročnosti v rámci horských etáp. No a teraz tu je niečo úplne nové. Celkovo Tour naberá taký iný charakter, ktorý je známy skôr z Vuelty alebo aj Gira, keď je v itinerári veľa etáp, ktoré je ťažké zaradiť. Stará Dáma taktiež naberá pomerne divný smer, namiesto tradičného hodinového vzoru.

Z La Planche de Belles Filles sa stáva nový kult Starej Dámy. Na Francúzsko netradične prudké stúpanie, ktoré už dvakrát roztrieskalo pelotón a trúfam si povedať, že to urobí opäť... najmä, keď vieme akým spôsobom preteká tím Sky. Následné pletky v Jure, ktoré by mali navodiť aktívne pretekanie, ale uvidíme... tam ešte nič poriadne otvorené nebude a do cieľa bude zostávať strašne ďaleko. Pyreneje vyzerajú menej monumentálne, ale obidve tie etapy vyzerajú náročne. Alpy, na prvý pohľad prekrásne a na ne sa najviac teším. Priesmyky Croix de Fer, Galibier a Izoard písali históriu preteku aj celej cyklistiky, takže to bude chuťovka.

Cyklistika sa vyvinula tak, že časovky ako ich poznáme z minulosti prestávajú existovať. Dnes sa už cyklisti nedelia na normálnych 80-90 kg chlapov a potom tie horské blchy. Dnes sa snaží minimalizovať váhu každý jeden, a tak dať do itinerára časovku, nedajbože dve, ktoré by mali aspoň trošku serióznu dĺžku, nemá cenu. Dnes sa rozpráva časovke, ktorá má 35 km - dlhá. A tak tu máme kratučkú časovku na úvod, a len o niečo dlhšiu časovku na záver. Je to škoda... poriadne časovky na GT patria.

Čo chcú vlastne Francúzi dosiahnuť? Dodať atraktivitu, zvýhodniť svojich jazdcov alebo niečo iné? Jasne, nejakým spôsobom eliminovať tú šialenú nadvládu je zrejme prvotriedny cieľ... Lenže je to možné? Ja si myslím, že ten vlak im už ušiel dávno. V roku 2015 nemal Froome vyhrať bez časovky, v roku 2016 to malo byť na neho príliš ťažké... Môžu jeho neomylnú zostavu zastaviť nejaké, menej tradičné úseky? Pridajú kopce, natrénuje ich, pridajú zjazdy, bude ich jazdiť polroka stále dokola až ho nezvládne aj poslepu. Na otázku či stavajú trať viac k svojim jazdcom môžeme zrejme aj my "laici" povedať, že jasne, že áno. Ale skôr v tom zmysle, aby z toho aspoň niečo vyťažili, pretože Francúzske hviezdy skrátka vedia, že pri normálnej konštalácii na titul pomýšľať nemôžu. A tak sa ich snažia dostať viac do popredia.

Takže neviem. Tá trať je taká podivná. A nemám z nej príliš pocit, že by mala zachrániť situáciu na TdF. Trošku škoda, že neoplatili Giru ich vzdanie holdu z roku 2013 a nezaviedli jednu etapu do Talianska. Tú etapu končiacu na Izoarde mohli ešte trošku potiahnuť o opätovný zjazd do Brianconu a následný výstup do Sestriere.
Obrázok užívateľa
berloq
 
Príspevky: 522
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod paula@sile » Ned 30. Okt 2016 21:49:45

berloq píše:
paula@sile píše:takze druha etapa pojde cez aachen, to som teda necakala… :D
tak to si mozme kusok etapy pozriet kludne z okna a potom davaj do lüttichu, kde peto vyhraje, krasne vyhliadky, tesim sa :lol:

Mohla by si potom postnúť nejaké pekné fotky :) .


ked mam pravdu povedat, nemame foto ani film z petovej fenomenalnej, solovej, jazdy z flandier a to sme stali na 500m, kde sa obzeral…taketo momenty treba plne vychutnat,
ale tdf u nas, toto bude vynimocna udalost, z troch moznych tras, povedu dve naozaj cez nasu ulicu, tak nejakeho dobrovolnika tou ulohou poverim a potom postnem nieco (ked nebude mat lukas nic proti tomu) 8-) :ugeek:
paula@sile
 
Príspevky: 304
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: TdF

Poslaťod majo » Pon 31. Okt 2016 13:57:59

berloq píše:Ad trasa TdF.

Generálny pohľad: nie veľmi tradičná!

Dokonca by som to nazval, že trasa trošku zvueltovatieva :D ? Je zaujímavé, akým spôsobom sa trasa mení. TdF, ktorá vždy zastávala tradície a vždy vsádzala na pompéznosť a odkaz, momentálne sa snaží o niečo... o čo, úplne presne neviem... Každopádne od roku 2008 sa trasa TdF neplánuje podľa žiadnej šablóny. Začalo to úpravami dĺžok časoviek a v posledných rokoch by sa dalo povedať, že pridanie náročnosti v rámci horských etáp. No a teraz tu je niečo úplne nové. Celkovo Tour naberá taký iný charakter, ktorý je známy skôr z Vuelty alebo aj Gira, keď je v itinerári veľa etáp, ktoré je ťažké zaradiť. Stará Dáma taktiež naberá pomerne divný smer, namiesto tradičného hodinového vzoru.

Z La Planche de Belles Filles sa stáva nový kult Starej Dámy. Na Francúzsko netradične prudké stúpanie, ktoré už dvakrát roztrieskalo pelotón a trúfam si povedať, že to urobí opäť... najmä, keď vieme akým spôsobom preteká tím Sky. Následné pletky v Jure, ktoré by mali navodiť aktívne pretekanie, ale uvidíme... tam ešte nič poriadne otvorené nebude a do cieľa bude zostávať strašne ďaleko. Pyreneje vyzerajú menej monumentálne, ale obidve tie etapy vyzerajú náročne. Alpy, na prvý pohľad prekrásne a na ne sa najviac teším. Priesmyky Croix de Fer, Galibier a Izoard písali históriu preteku aj celej cyklistiky, takže to bude chuťovka.

Cyklistika sa vyvinula tak, že časovky ako ich poznáme z minulosti prestávajú existovať. Dnes sa už cyklisti nedelia na normálnych 80-90 kg chlapov a potom tie horské blchy. Dnes sa snaží minimalizovať váhu každý jeden, a tak dať do itinerára časovku, nedajbože dve, ktoré by mali aspoň trošku serióznu dĺžku, nemá cenu. Dnes sa rozpráva časovke, ktorá má 35 km - dlhá. A tak tu máme kratučkú časovku na úvod, a len o niečo dlhšiu časovku na záver. Je to škoda... poriadne časovky na GT patria.

Čo chcú vlastne Francúzi dosiahnuť? Dodať atraktivitu, zvýhodniť svojich jazdcov alebo niečo iné? Jasne, nejakým spôsobom eliminovať tú šialenú nadvládu je zrejme prvotriedny cieľ... Lenže je to možné? Ja si myslím, že ten vlak im už ušiel dávno. V roku 2015 nemal Froome vyhrať bez časovky, v roku 2016 to malo byť na neho príliš ťažké... Môžu jeho neomylnú zostavu zastaviť nejaké, menej tradičné úseky? Pridajú kopce, natrénuje ich, pridajú zjazdy, bude ich jazdiť polroka stále dokola až ho nezvládne aj poslepu. Na otázku či stavajú trať viac k svojim jazdcom môžeme zrejme aj my "laici" povedať, že jasne, že áno. Ale skôr v tom zmysle, aby z toho aspoň niečo vyťažili, pretože Francúzske hviezdy skrátka vedia, že pri normálnej konštalácii na titul pomýšľať nemôžu. A tak sa ich snažia dostať viac do popredia.

Takže neviem. Tá trať je taká podivná. A nemám z nej príliš pocit, že by mala zachrániť situáciu na TdF. Trošku škoda, že neoplatili Giru ich vzdanie holdu z roku 2013 a nezaviedli jednu etapu do Talianska. Tú etapu končiacu na Izoarde mohli ešte trošku potiahnuť o opätovný zjazd do Brianconu a následný výstup do Sestriere.


Viacmenej s tebov suhlasim priatelu len rozmyslam kde konkretne vidis snahu o zvyhodnovanie francuzov...Pinot?...urcite nie je prilis slaby zjazdar aj ked zase tie casovky by mu mohli sadnut...Bardet?...pre neho by bola podla mna vhodnejsia skor tazsia tour...Peraude?...ten uz asi nie...Voeckler?...posledna Tour a utocny profil by mu mozno mohol sadnut ale no neviem neviem ci na to este ma ale preco nie?...jediny kto by mohol s francuzov z daneho profilu vytazit(podla mna) je Alaphillip jeho ale ja osobne este nepovazujem za kandidata na GC na GT aj ked ak pojde valverdeho cestou ku ktoremu ma podla mna dost blizsko tak kludne by aj na GC mohol mysliet
ak si mal na mysli este niekoho ineho tak napis lebo mne momentalne naozaj nikto iny nenapada
majo
 
Príspevky: 2217
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod berloq » Pon 31. Okt 2016 23:35:42

Pre všetkých. Čím menej kontrolované preteky závislé na čistej výkonnosti, tým väčšie, že Francúzi sa dočkajú úspechov.
Obrázok užívateľa
berloq
 
Príspevky: 522
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod Focus-Shimano » Pon 31. Okt 2016 23:39:54

Pinot ide na budúcu sezónu Giro takže jemu môže byť trasa tdf ukradnutá ak pôjde tdf tak max po nejakú etapu
Obrázok užívateľa
Focus-Shimano
 
Príspevky: 764
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:35:06

Re: Tour de France

Poslaťod majo » Uto 01. Nov 2016 9:20:53

berloq píše:Pre všetkých. Čím menej kontrolované preteky závislé na čistej výkonnosti, tým väčšie, že Francúzi sa dočkajú úspechov.

ano s tymto sa da suhlasit
majo
 
Príspevky: 2217
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod Alex » Uto 01. Nov 2016 14:37:29

Podľa mňa veľmi dobrá voľba pre Pinota, chcelo to zmenu po posledných 2 zbabraných rokoch. Giro by mu mohlo sadnúť, ak bude forma, tak o pódium určite zabojuje, a možno bude chcieť aj vyššie.
Alex
 
Príspevky: 147
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France 2017

Poslaťod paula@sile » Uto 15. Nov 2016 10:25:59

tak trocha k cyklistike…….

tu je priebeh druhej etapy….ide sa cez nasu ulicu! :D
etapa bude asi velmi veterna, uplna placka, tien ( ked nebude liat, ako to zaciatkom jula byva) poskytnu pretekarom maximalne vybezky cukrovej repy… ;)
v aachene sa pojde cez markt a okolo aachenskeho domu, smerom na belg.kelmis…tam uz zacnu prve
bergy…

http://www.rp-online.de/nrw/interaktive ... -1.6394826
paula@sile
 
Príspevky: 304
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod Focus-Shimano » Uto 15. Nov 2016 19:20:51

Škoda že sa na tour nikdy nejde cez flamske kockove bergy taku etapu maleho flamska na tdf by som si s chutou pozrel. Oude kwaremont,paterberg,koppenberg to by bola skvela etapa
Obrázok užívateľa
Focus-Shimano
 
Príspevky: 764
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:35:06

Re: Tour de France

Poslaťod dexterko » Pia 18. Nov 2016 22:45:08

Focus-Shimano píše:Škoda že sa na tour nikdy nejde cez flamske kockove bergy taku etapu maleho flamska na tdf by som si s chutou pozrel. Oude kwaremont,paterberg,koppenberg to by bola skvela etapa

Zaujímavé by to určite bolo, ale priebeh á la Flandry by to asi nebol. Ani pokus zaradiť Roubaix do TDF veľmi nevyšiel, i keď to bolo len také tretinkové Roubaix. Medzi GC jazdcami by sa zrejme neudialo nič a rozdali by si to medzi sebou len klasikári, aj to by väčšina musela makať pre lídrov. Takže by z toho mohlo byť nakoniec sklamanie, ale kto vie.
Obrázok užívateľa
dexterko
 
Príspevky: 689
Registrovaný: Str 18. Feb 2015 18:42:24

Re: Tour de France

Poslaťod MichalJ » Sob 19. Nov 2016 12:29:00

Roubaix na TdF nevyšlo? Tá "prvá" etapa na kockách, ktorá sa šla v daždi, čo vyhral Boom a Nibali získal veľa času bola jednoducho parádna.
MichalJ
 
Príspevky: 369
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35
Bydlisko: Bratislava/KNM

Re: Tour de France

Poslaťod Pet » Sob 19. Nov 2016 14:13:53

MichalJ píše:Roubaix na TdF nevyšlo? Tá "prvá" etapa na kockách, ktorá sa šla v daždi, čo vyhral Boom a Nibali získal veľa času bola jednoducho parádna.

Suhlas. Mohlo by sa to zopakovat.
Obrázok užívateľa
Pet
 
Príspevky: 178
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod paula@sile » Sob 19. Nov 2016 19:42:01

MichalJ píše:Roubaix na TdF nevyšlo? Tá "prvá" etapa na kockách, ktorá sa šla v daždi, čo vyhral Boom a Nibali získal veľa času bola jednoducho parádna.


ta arenbergska? bol masaker, to sme zazili live, moja polovicka nas oboch vyhlasila za cvokov, :? v tom lejaku a na bikoch, ale potom uznala, ze u toho clovek proste musi byt a zazit to… :lol:
paula@sile
 
Príspevky: 304
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 85 hostia