Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Tour de France

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Tour de France

Poslaťod motyliLET » Pon 03. Júl 2017 19:06:53

uff veru ked som videl ako peter vykopol tretru uz som myslel ze je to v pecku ale peto je fakt zviera ano teraz vyzeraju mathews i demare ako silni konkurenti ale toto je tour a tri tyzdne nemyslim ze budu mat tolko energie v tretom tyzdni kde peto pojde do unikov urcite a myslim ze peto nam predvedie este tuto tour aj paradny spurt na rovine predsa len pokial nebudu vlaciky stane sa ze ti ozaj silni spurteri sa do spurtu ani nedostanu vediet plavat v zavere vpredu vie peto bezkonkurencne
motyliLET
 
Príspevky: 269
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod Keram » Pon 03. Júl 2017 19:22:48

Toto vitazstvo sa zaradi k legendarnym. Ja som nevidel v priamom prenose ale ked som pozeral video ako vykopol tu nohu z pedala musel som sa pousmiat. :) Kto bicykluje tak vie ze v kopci vam taketo nieco uberie riadne z rychlosti. Proste dnes vysoko nad vsetkymi. Aj ked Bling a Martin boli dost vzadu a GVA trochu pomahal aj Portemu. Ale zas Sagan vykopol nohu z pedala takze aj tak by ich dal suverenne :) . Skoda len ze don Alejandro je out urcite by dnes miesal karty.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1231
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod majo » Pon 03. Júl 2017 21:57:33

zas raz tu hodim jeden polsky text a to konkretne hodnotenie PS v dnesnej etape...naschval ho neprekladam lebo v polstine je to ovela krajsie a vystiznejsie :D

Turbo Peter
Około 45 lat temu był Merckx, na przełomie tysiącleci królował Cipollini, a my mamy Sagana. Można go lubić lub nie, ale tak charyzmatycznego i jednocześnie niesamowicie silnego kolarza nie było od lat i długo nie będzie. Dziś ponownie byliśmy świadkami pokazu jego umiejętności, które pozwalają robić show zawsze i wszędzie. Peter, prosimy, kontynuuj karierę jak najdłużej, bo takich postaci jak Ty w tym sporcie brakuje.
majo
 
Príspevky: 2225
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod simko » Pon 03. Júl 2017 22:32:14

Matthews podla mna bol preto vzadu, lebo nemal nato aby ten kopec vysiel uplne vpredu s Petom. inak by sa drzal jeho zadneho kolesa. staci sa pozriet na Matthewsov vyraz tvare pocas stupania. a GVA sa mi taktiez nezda uplne vo forme, lebo inak by tu Petovu vypadnutu tretru potrestal a na poslednych metroch by ho o kusek predbehol.

Peto ma vybornu formu, o to vacsia skoda toho vcerajska. kludne mohol byt na Demarovom druhom mieste. nebolo by zle keby niektoru z tych rovinatych etap vyhral aj unik. zajtra nech uz neskusaju ziadny vlacik so Seligom. ale hlavne nech sa Petovi vyhybaju technicke a ine komplikacie a verim ze niektoru rovinatu etapu z tych osem zostavajucich vyhra.
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod simko » Uto 04. Júl 2017 12:46:02

tymi 9 rovinatými etapami sice zdramatizovali boj o zeleny dres ale za aku cenu. dnes 1 jazdec v uniku. ziadny vietor sa podla predpovede nekona. cize staci si pozriet sprintersku premiu a potom posledných 5 km.
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod nat » Uto 04. Júl 2017 19:01:29

O Demarem som si myslel svoje, odkedy vyhral MSR drziac sa auta svoje.

Ale po tomto to zabil
„I just heard news that Sagan lost 80 points,“ says Demare.

„The jury showed guts to sanction the world champion, today’s star of cycling. Now I’ve got a chance for green.“

To bude uzasne vitaztvo, ale podvodnikovi je kazde dobre. :evil:
nat
 
Príspevky: 262
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod Focus-Shimano » Uto 04. Júl 2017 19:22:12

Toto jeho vyhlasenie nasralo aj mna...
Obrázok užívateľa
Focus-Shimano
 
Príspevky: 764
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:35:06

Re: Tour de France

Poslaťod hujhe » Uto 04. Júl 2017 19:33:24

Diskvalifikacia Petra? Aj keby to bola jeho chyba, take veci Cav porobil bez trestu. Ak azvtak velmi chcu aby Demare mal zeleny tak je to trapne... Som zvedavy na vyjadrenia. Tour je oddnes pre mna mrtva
hujhe
 
Príspevky: 459
Registrovaný: Sob 18. Feb 2017 12:06:22
Bydlisko: Usa

Re: Tour de France

Poslaťod motyliLET » Uto 04. Júl 2017 19:34:46

bezprecedentne rozhodnutie nech si strcia taku tdf za kľobuk
motyliLET
 
Príspevky: 269
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod ostrihaneofce » Uto 04. Júl 2017 19:41:12

ASO práve samo seba poriadne natvrdo poklátilo do prdele
ostrihaneofce
 
Príspevky: 155
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Tour de France

Poslaťod Focus-Shimano » Uto 04. Júl 2017 19:43:49

Bez Petra je tour tuctový závod. Zlaté Giro...Srať na TDF. A Démare by sa mal spamätať čo rozpráva...
Obrázok užívateľa
Focus-Shimano
 
Príspevky: 764
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:35:06

Re: Tour de France

Poslaťod Milanj55 » Uto 04. Júl 2017 19:59:37

Focus-Shimano píše:Toto jeho vyhlasenie nasralo aj mna...

Zdravím Vás priatelia, svoj prvý príspevok som písal pod úvodný článok, ale nejakým nedopatrením, možno aj mojou chybou sa to neuložilo. Toto dnešné extempore zo strany UCI ma celkom vytočilo a všetka ich snaha znemožniť Petrovi obhájenie zeleného dresu im konečne vyšlo. Focus-Schimano, tak ty si v mojich očiach stúpol až na vrchol sympatie. Toto by som od Teba nebol nikdy čakal. Máš môj rešpekt. Dneska musím tiež pochváliť aj "dexterkov" príspevok , ktorý to veľmi dobre okomentoval pod úvodným článkom, teda až na to , že tých bodov Petrovi odňali viac. Ale tu nejde o tie body , ale o tú nespravodlivosť a rozdielny meter pri posudzovaní niektorých priestupkov. Ten dojazd do cieľa som si prehral viac krát a v spomalenom videu vidno, že Cavendish sa popri bariére vyhýbal aj fotoaparátu diváka a natlačil sa na Petra, ale už bol prakticky pod Petrom a začal padať, v tom Peter keď pocítil tlak od jeho riaditok , tak zaúradoval reflex a vysunul lakeť, ale ten už Cavendisha nezasiahol. To vyjadrenie od zástupcu Lotta Soudal, tak to bola hotová fraška a tým sa rozbehol hon na čarodejnice, teda na nášho Petra . Teraz už môžu byť páni z UCI spokojný, lebo konečne im vyšlo ich plánované odstavenie Petra od zeleného dresu a nie len dresu. Celkom som zvedavý na reakciu BOH , na tento plánovaný podvod zo strany vedenia UCI. Nechcem sa za každú cenu zastávať Petra , ale len ten kto niečo robí , tak robí aj chyby , ale tentoraz to bola fraška v priamom prenose zo strany kompetentných . Je to hanba , aby sa takýmto spôsobom zbavili lídra pre zisk zeleného dresu a ešte k tomu MS. Toto prestížne podujatie dnešným dňom u mňa stratilo veškerý záujem o jeho ďalšie sledovanie a taktiež reakcie naň. Prepáčte priatelia, možno u mňa teraz prevažujú emócie , ale vylúčenie z pretekov, tak to už bola aj na mňa silná káva. A poslednou ranou ktorá prišla následne bolo to vyjadrenie Démara a preto som samozrejme zložil poklonu Fokusovi. Na čas sa teda odmlčím, z čoho budú mať možno radosť niektorý moji oponenti , ale bolo mi cťou s Vami komunikovať na tomto fóre priatelia.
Milanj55
 
Príspevky: 186
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod motyliLET » Uto 04. Júl 2017 20:15:23

pridam jednu videoanalyzu. http://www.youtube.com/watch?v=iMSRbpOL ... e=youtu.be niet co viac dodat vsetci su posrati z petra tak nasli moznost ako sa ho zbavit fakt parada
ked to nejde sportovo urobi sa to od zeleneho stola , skorumpovane aso ....
Naposledy upravil motyliLET dňa Uto 04. Júl 2017 20:18:14, celkovo upravené 1
motyliLET
 
Príspevky: 269
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod Keram » Uto 04. Júl 2017 20:18:02

Co k tomuto napisat no. Nie som rozhodca a nevyznam sa v pravidlach tak nechcem velmi mudrovat ale cakal som ze mu zoberu umiestnenie v etape a tym padom by stratil 30 bodov + pokuta. Toto vyhodenie z Tour je podla mna prehnane. Aj ked celkom dobry precedens do buducna. Nemoze si robit co chce ani uradujuci majster sveta. V kazdom pripade je smutne ze su mimo Tour najlepsi jazdec tejto sezony (Alejandro) a tiez jazdec co ju poslednych 5 rokov robil najviac zabavnou.

Obratme list. Nie som si isty ale Peter zrejme do konca Tour na ziadne preteky ist nemoze. Aky si myslite ze bude jeho program? Ja si myslim ze teraz ked ma taku nutenu dovolenku tak si trochu oddychne a moze pomaly budovat formu cez Polsko, Eneco, Vueltu smerom k MS. Mozno by mohol stihnut odskocit si aj na ECC. Ked uz nevyhra zeleny tu tak aspon na Vuelte. V rokoch ked absolvoval Tour asi nebolo vhodne ist celu Vueltu ale vzhladom na tuto situaciu by ju asi mal absolvovat celu.

Tiez som zvedavy aj ako sa bude spravat Bora. Vitazstvo jedno uz maju a ked nemusia teraz pomahat Petrovi mozu skakat do unikov (mozno aj Juro) a v horach ti co na to maju pomahat Majkovi. Drzim im palce aby pozbierali este nejake etapy a Rafal aby skoncil co najvyssie.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1231
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod majo » Uto 04. Júl 2017 20:40:25

uplne nespravne rozhodnutie peta vyhodit ale stalo uz to nevratime...sami budu plakat ked im teraz klesne sledovanost a verte mi ze klesne

co je trapnejsie su vyjadrenia kvazi superov:
totalne so sklamany z demara jeho vyjadrenie je o to smutnejsie ze prave dnes predviedol svoj najlepsi sprint kariery a sebavedomie po dnesku mu mohlo pomoct v boji o zelene takmer tolko co petova disq.
cav totalny magor ktory sa mozehanbit...nielen kvoli tomu co on povystrajal za tie roky ale hlavnekvoli tomu ze on najlepsie musi vediet ze to nie petov laket ho zhodil...niekto este vzdy nerozdychal DOHU
ine vyjadrenie radsej nehladam bo by som sa len zbytocne nasral este viac

btw ak by peto siel polsko tak ho konecne uvidim na zivo lebo klasicky sa jazdi par km od mojho domu a cez kopec na ktory chodim pravidelne pri TdP sa pojde tento rok 2x cize urcite tam budem
BOH by mali podla mna teraz zautocit na UCI na ASO a neviem na koho kazdeho lebo ako vidno na tom videu co tu pridal motyliLET tak petobol v tom nevinne

kua kua kua cav
majo
 
Príspevky: 2225
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod Focus-Shimano » Uto 04. Júl 2017 20:43:52

Ak by sa to stalo za Tinkova to by bol dobry cirkus. Oleg by to len tak nenechal kedze vieme aky ma vztah k ASO
Som zvedavy na reakciu BORY.
Obrázok užívateľa
Focus-Shimano
 
Príspevky: 764
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:35:06

Re: Tour de France

Poslaťod majo » Uto 04. Júl 2017 21:02:01

Focus-Shimano píše:Ak by sa to stalo za Tinkova to by bol dobry cirkus. Oleg by to len tak nenechal kedze vieme aky ma vztah k ASO
Som zvedavy na reakciu BORY.


tak to hej...sice toho magora neuznavam ale asi by to bola slusna komedia...inak predpokladam ze niekde nieco slehne na twitery ci kde to on vypisuje
majo
 
Príspevky: 2225
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod ostrihaneofce » Uto 04. Júl 2017 21:11:06

... Oleg by už štartoval tanky v Rusku
ostrihaneofce
 
Príspevky: 155
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Tour de France

Poslaťod Keram » Uto 04. Júl 2017 21:31:34

majo píše:uplne nespravne rozhodnutie peta vyhodit ale stalo uz to nevratime...sami budu plakat ked im teraz klesne sledovanost a verte mi ze klesne

co je trapnejsie su vyjadrenia kvazi superov:
totalne so sklamany z demara jeho vyjadrenie je o to smutnejsie ze prave dnes predviedol svoj najlepsi sprint kariery a sebavedomie po dnesku mu mohlo pomoct v boji o zelene takmer tolko co petova disq.
cav totalny magor ktory sa mozehanbit...nielen kvoli tomu co on povystrajal za tie roky ale hlavnekvoli tomu ze on najlepsie musi vediet ze to nie petov laket ho zhodil...niekto este vzdy nerozdychal DOHU
ine vyjadrenie radsej nehladam bo by som sa len zbytocne nasral este viac

btw ak by peto siel polsko tak ho konecne uvidim na zivo lebo klasicky sa jazdi par km od mojho domu a cez kopec na ktory chodim pravidelne pri TdP sa pojde tento rok 2x cize urcite tam budem
BOH by mali podla mna teraz zautocit na UCI na ASO a neviem na koho kazdeho lebo ako vidno na tom videu co tu pridal motyliLET tak petobol v tom nevinne

kua kua kua cav


Na Slovensku urcite ale celosvetovo urcite nie. Tour je vacsia ako ktorakolvek jej hviezda. Ale bez Sagana bude urcite nudnejsia. Bol to on poslednych 5 rocnikov o kom sa najviac hovorilo a kto robil najvacsiu show na bicykli aj mimo neho.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1231
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod simko » Uto 04. Júl 2017 21:38:03

dufam ze vyhra Kittel zeleny dres. tie slova Demareho su uplne mimo.

moze Bora proti tomuto nieco robit? obratit sa na arbitrazny sud v Lausanne? ved predsa tu ide aj o usly zisk. Peter kludne mohol este 2 etapy nejake vyhrat. takisto mnoho inych sponzorskych zalezitosti. nechapem ako mohli prist k takemu hlupemu rozhodnutiu vylucit Petra z TdF. pripada mi to ako zly sen. za nejake nebezpecne manevre zobrat body a DQ v etape dobre v poriadku. ale vylucit z Tour na ktoru sa Peto a cely tim pripravuju niekolko mesiacov? keby je tam jasny umysel tak dobre. ale vsade vsetci tvrdia ze umyselne to urcite nebolo, takisto byvali spurteri sa vyjadruju ze to nebolo na DQ z Tour ani zdaleka. tek preco UCI takto rozhodla? to im fakt az tak Peter Sagan zo Slovenska lezi v zaludku?
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 243 hostia