Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Tour de France

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Tour de France

Poslaťod West » Uto 18. Júl 2017 15:10:53

Podľa mňa Matthews ešte vyzlečie Kittela zo zeleného a rozhodovať sa bude až v Paríži.
West
 
Príspevky: 334
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod Focus-Shimano » Uto 18. Júl 2017 15:19:10

Dúfam že nie. Pochybujem že dnes Matthews vyhrá bude mať proti sebe Greipela,Kristoffa čo sú určite rýchlejší muži ako on. Naviac už dosť síl minul v únikoch. On nie je Sagan aj keď sa na neho hrá nemá takú nádrž ako Peter.
Obrázok užívateľa
Focus-Shimano
 
Príspevky: 764
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:35:06

Re: Tour de France

Poslaťod West » Uto 18. Júl 2017 15:33:43

Focus-Shimano píše:Dúfam že nie. Pochybujem že dnes Matthews vyhrá bude mať proti sebe Greipela,Kristoffa čo sú určite rýchlejší muži ako on. Naviac už dosť síl minul v únikoch. On nie je Sagan aj keď sa na neho hrá nemá takú nádrž ako Peter.

On nemusí vyhrať, ale na prémii bude 1-2 a v cieli v top 4 takže dnes dá dole okolo 40 bodov. A podobná etapa je tam ešte jedna. Ak k tomu prirátam prémie na horských etapách, tak sa IMO ešte bude prezliekať.
West
 
Príspevky: 334
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Matthews

Poslaťod Vercingetorix » Uto 18. Júl 2017 15:34:56

Focus-Shimano píše:Pochybujem že dnes Matthews vyhrá bude mať proti sebe Greipela, Kristoffa čo sú určite rýchlejší muži ako on. Naviac už dosť síl minul v únikoch.

Je to tak.

Neviem prečo Sunweb neťahal špicu už od štartu až po ten 4-kový kopček. Veď Kittel by sa už niekde pekne stratil po ceste. Najprv sa Matthews unaví skákaním do únikov a až potom sa vytiahnu na čelo balíka :?

A QS presne naopak. V tom zvlnenom teréne ťahajú a Kittel im tam trpí. Mohli to prejsť v kľude (Keď už sa im to roztrhlo.) a dolu kopcom sa až do toho oprieť :shock:
Obrázok užívateľa
Vercingetorix
 
Príspevky: 74
Registrovaný: Pon 10. Júl 2017 10:00:22

Re: Tour de France

Poslaťod elviska » Uto 18. Júl 2017 16:06:13

Možno že Matthews, vyzlečie Kittela zo zeleného dresu, ale je mi to jedno, či vyhrá zelený dres Kittel alebo Matthews, aj tak to bude pre mna tento rok špinavý zelený dres. Minule ma sfúkol v diskusii lezalp, že mi na Matthewsovi niečo v únikoch chýba, tak som mu aj napísala, že živelnost, zábava a včera na forume to pekne doplnil MilanJ55.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod Focus-Shimano » Uto 18. Júl 2017 16:33:06

Ja pevne verim ze to Marcel da. Ta Petrova slaba kopia to nesmie vyhrat zas by kecal aky je on super a bla bla... Peter aj ked nevyhraval rovinate etapy bol vzdy druhy,treti ale kopia konci ledva v top 10. Sunweb bol s Degenkolbom ovela sympatickejsi ako s Matthewsom. A tak ako pisal vcera Vercin sice ide do uniku ale vobec nic v nom nevie vymysliet.
Obrázok užívateľa
Focus-Shimano
 
Príspevky: 764
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:35:06

Re: Tour de France

Poslaťod West » Uto 18. Júl 2017 16:57:33

V závere to bude fúkať od chrbta, ešte sa bude útočiť.
West
 
Príspevky: 334
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod Ak1n0m » Uto 18. Júl 2017 17:06:37

Vždy keď sledujem TDF, ma rozbolí hlava :?
Ešte by som sa chcela opýtať, v tej nešťastnej štvrtej etape, v niektorých diskusiách píšu, že Sagan bol zodpovedný aj za pád asi 1,2 km pred cieľom? Je to tak, alebo čo tam prebehlo, videá nejak nie sú k dispozícii.

Kto získa zelený, mňa netrápi, a ešte som zvedavá ako nakoniec dopadne, to všetko okolo Sagana :?:
Ak1n0m
 
Príspevky: 103
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod West » Uto 18. Júl 2017 17:35:23

Focus-Shimano píše:Ja pevne verim ze to Marcel da. Ta Petrova slaba kopia to nesmie vyhrat zas by kecal aky je on super a bla bla... Peter aj ked nevyhraval rovinate etapy bol vzdy druhy,treti ale kopia konci ledva v top 10. Sunweb bol s Degenkolbom ovela sympatickejsi ako s Matthewsom. A tak ako pisal vcera Vercin sice ide do uniku ale vobec nic v nom nevie vymysliet.

No Kittel a QuickStep bude musieť extrémne zabojovať v tej 18 etape, lebo ak tam Sunweb toto zopakuje, tak mu asi už nepomôže ani Paríž.
West
 
Príspevky: 334
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod Keram » Uto 18. Júl 2017 19:04:30

No mna Matthews bavi tuto Tour musim povedat. Nahradza mi trochu Sagana. Keby tam bol Peter tak zelene mu nezoberie o tom som presvedceny ale takto by bol Peter nuteny vymyslat este viac ako zvycajne. Vecna skoda. Jeho suboje s Blingom by boli urcite zaujimave. Ale Blingov styl tuto Tour ja mozem.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1231
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod Milanj55 » Uto 18. Júl 2017 19:50:34

West píše:
Focus-Shimano píše:Ja pevne verim ze to Marcel da. Ta Petrova slaba kopia to nesmie vyhrat zas by kecal aky je on super a bla bla... Peter aj ked nevyhraval rovinate etapy bol vzdy druhy,treti ale kopia konci ledva v top 10. Sunweb bol s Degenkolbom ovela sympatickejsi ako s Matthewsom. A tak ako pisal vcera Vercin sice ide do uniku ale vobec nic v nom nevie vymysliet.

No Kittel a QuickStep bude musieť extrémne zabojovať v tej 18 etape, lebo ak tam Sunweb toto zopakuje, tak mu asi už nepomôže ani Paríž.

Zdravím Vás priatelia. "West", veľmi si vážim obsah Tvojich príspevkov, ale teraz si myslím, že viac pravdy bude asi v príspevku "Focusa". Dneska Sunweb prakticky režíroval dianie celej etapy a vyšlo im to teda na 100%. Toto sú fakty a nevyvrátiteľné, samozrejme celý tím sa namakal a šiel úplnú hranu a pomohol im k tomu aj vietor , ktorý vedeli pekne využiť vo svoj prospech a podarilo sa im potrhať celý pelotón na franforce. Dokázali sa zbaviť aj najväčších konkurentov pre záverečný finiš etapy.Nebudem sa tu rozpisovať, kto dosiahol navyššiu rýchlosť v závere a kto koho uzavrel pri šprinte, ale chcem len poukázať na to, že zajtra a pozajtra sú na programe horské etapy a ťažko si viem predstaviť to , že opäť by sa mal zopakovať priebeh dnešnej etapy. Za prvé: chlapci z tímu Sunweb si dneska siahli až na dno svojich síl a jedná sa už o tretí týždeň , tak únava v tíme bude nesmierna. Po druhé:aj Matthews má svoj limit a čakať od neho v horskej etape zisk 20 bodov na prémii a ďalších cca 30 bodov pri záverečnom šprinte etapy sa mi zdá byť pre neho nereálne. Skúsme si to rozmeniť na drobné :čakajú nás dve horské etapy 17,18 , v ktorých aj keby Matthews získal obe prémie získa 40 bodov, do záverečného finišu sa asi nedostane.Ďalej sú tu etapy 19,21, z ktorých je jedna zvlnená a druhá rovinatá .Tieto etapy budú podľa všetkého ako stvorené pre Marcela Kittela, aj keď v etape zvlnenej bude pre víťaza pravdepodobne len 30 bodov , tak v rovinatej bude k dispozícii 50 bodov a tento počet bodov bude dostačujúci pre zisk zeleného dresu. Kittel sa zameria na tieto dve etapy a môže ušetriť hromadu energie, keď na prémie pošle niekoho zo svojho tímu , aby Matthewsovi vzali čo možno najviac z bodov za prémiu. No a k tomu umiestneniu Pistolera , tak už sa na ňom prejavuje veľká únava a škoda , že svoju kariéru neukončil už v lani , keď mohol odísť zo zdvihnutou hlavou a dnešný stav vypadnúť z TOP 10, to len potvrdzuje. Gorila, veľký sympaťák , ale chlapec tiež už za svojim zenitom skvelého šprintéra, ktorý na tohtoročnej TdF zatiaľ toho moc nepredviedol a má na to už iba dve možnosti, aby sa rozlúčil aspoň tým jedným víťazstvom. Uran a Landa , tak títo chlapci ma prekvapili svojimi výkonmi zatiaľ najviac a myslím si že ich skvelé výkony nás ešte budú pútať k TV obrazovkám aj v blízkej budúcnosti. Prakticky mi je jedno kto získa zelený dres tohto roku , lebo ich najväčšieho rivala sa pánom komisárom podarilo zákerným spôsobom vylúčiť z týchto prestížnych pretekov a či už Kittel , alebo Matthews si to uvedomia až po určitom čase , lebo teraz sú plný dojmov neporaziteľných a ako vraví Marcel , že mu je jedno z akej pozície ide do šprintu , aj tak ho vyhrá. Tak páni zodpovedný komisári z ASO a UCI , skúste sa zamyslieť sami nad sebou ! Tak takýto cielený útok z Vašej strany pod tlakom DD je len veľkou hanbou pre Vás a môžte sa za tieto rozhodnutia hanbiť pred celým športovým svetom. Pekný deň Vám prajem všetkým priatelia.
Milanj55
 
Príspevky: 186
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod elviska » Uto 18. Júl 2017 20:32:40

@Milanj55
Celkom s tebou súhlasím, to čo si napísal.
Niečo sem pridám, chlapci sa bavili v cieli.
http://cyclingpro.net/velopro/course/to ... rde-ligne/
https://twitter.com/NBCSNCycling/status ... 1458324480
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod majo » Uto 18. Júl 2017 21:10:03

@elviska

dakujem ti lebo teraz si ma zachranila od dlhocizneho vypisovania o bodovacke o mojich nazoroch na pretekarov na trat na rozhodcov atd a ty si dala nadhernu frazu ktora presne vystihuje to vsetko co by som tu natukal na 20 riadkov...totalne sa stotoznujem s tym tvojim vyrazom citujem: "SPINAVY ZELENY DRES"...strucne trefne vystizne :)
majo
 
Príspevky: 2225
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod elviska » Uto 18. Júl 2017 21:32:03

majo píše:@elviska

dakujem ti lebo teraz si ma zachranila od dlhocizneho vypisovania o bodovacke o mojich nazoroch na pretekarov na trat na rozhodcov atd a ty si dala nadhernu frazu ktora presne vystihuje to vsetko co by som tu natukal na 20 riadkov...totalne sa stotoznujem s tym tvojim vyrazom citujem: "SPINAVY ZELENY DRES"...strucne trefne vystizne :)

No len dúfam že som nikoho s tým neurazila, ale nevedela, som to presne nazvat, tak som napísala špinavý zelený dres (tento rok).
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod West » Uto 18. Júl 2017 21:49:54

Milanj55
Splietol som si etapy. Nie 18, ale 19, to je tá kľúčová etapa. Dnes Kittel neustál jednu trojku (čo bolo pre mňa trochu prekvapenie). V tej 19 sú dve trojky za sebou čo neverím že zvládne, ak bude mať v nohách dve ťažké horské etapy za sebou. Čiže tu môže stratiť vyše 40 bodov, ak to Sunweb dobre zrežíruje. Ak by QS bol v plnej sile, tak by mohol zorganizovať stíhačku, ale sú už dosť zdecimovaní. Navyše musia brať ohľad na Martina ktorý ide na GC. V tej zajtrajšej etape pôjde Bling po prémii a potom sa vráti do balíka a bude šetriť sily. Je tam pred prémiou dvojka, takže Kittel mu v tom nijako nemôže zabrániť. Čiže pred poslednou etapou by mohol mať náskok cca 30 bodov (možno viac), čo znamená, že ak Marcel vyhrá, tak on musí byť tretí, čo pre neho nebude ľahké. Momentálne to vidím tak 50:50.
West
 
Príspevky: 334
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Tdf

Poslaťod Phobos » Uto 18. Júl 2017 23:27:52

Pamatam si etapu spred dvoch rokov ktoru vyhral Greipel, podobnu tej dnesnej, koncila nedaleko vo Valence ale po zjazde do udolia vtedy nasledoval este dvojkovy kopec. Bola za 50 bodov, nechapem preco to dnes dali za 30. Ved to bola etapa pre sprinterov, mozno nie uplne pre tych obmedzenejsich ale ked dokazal byt vpredu Greipel, ostatni nemozu mat vyhovorky.
Tak ci onak, na Matthewsa je radost pozerat. Po rokoch dominancie je aspon trochu zdramatizovany boj o zelene tricko. Suhlasim s Westom ze klucova bude 19. etapa (50 bodov v cieli +20 premia do kopca), uvidime ci Sunweb bude mat sily kontrolovat cely den, lebo ten profil vyzera nadejne aj pre unikarov. Ale myslim ze Matthews moze byt uplne spokojny aj ked to nevyjde. Celkovo Sunweb ma vynikajucu GT sezonu, vidno ze to tam funguje, makaju jeden pre druheho. Sympaticky tim.
Co sa tyka GC: myslim ze Froomie to ma pevne v rukach, jedine ze by rupol v Alpach (on alebo bike-Pinarello tento rok nic moc). Zaujimavejsi asi bude boj o podium. Inak je to take pasivnejsie, favoriti su v cieli takmer stale pokope. Trasa atraktivite tiez nepridava.
Spomeniem este 3 jazdcov: De Gendt, to je neskutocny cyklista, kasle na GC, skace do unikov, taha unik, snazi sa o vsetky premie... Ak nie je v uniku tak taha peloton...Som rad ze existuju aj takito typci, mimo sablony. Kwiato je zas naj domestik a Vermote je tiez riadny tazny kon.

Zajtra dufam v ataky od Contadora a Quintanu uz na Croix de Fer :)
Obrázok užívateľa
Phobos
 
Príspevky: 269
Registrovaný: Uto 04. Aug 2015 14:15:38

Re: Tour de France

Poslaťod Milanj55 » Str 19. Júl 2017 1:34:20

West píše:Milanj55
Splietol som si etapy. Nie 18, ale 19, to je tá kľúčová etapa. Dnes Kittel neustál jednu trojku (čo bolo pre mňa trochu prekvapenie). V tej 19 sú dve trojky za sebou čo neverím že zvládne, ak bude mať v nohách dve ťažké horské etapy za sebou. Čiže tu môže stratiť vyše 40 bodov, ak to Sunweb dobre zrežíruje. Ak by QS bol v plnej sile, tak by mohol zorganizovať stíhačku, ale sú už dosť zdecimovaní. Navyše musia brať ohľad na Martina ktorý ide na GC. V tej zajtrajšej etape pôjde Bling po prémii a potom sa vráti do balíka a bude šetriť sily. Je tam pred prémiou dvojka, takže Kittel mu v tom nijako nemôže zabrániť. Čiže pred poslednou etapou by mohol mať náskok cca 30 bodov (možno viac), čo znamená, že ak Marcel vyhrá, tak on musí byť tretí, čo pre neho nebude ľahké. Momentálne to vidím tak 50:50.

Zdravím Ťa West. Mňa to tiež napadlo , že si si zmýlil tú etapu.Tá 19 etapa je zvlnená a v dnešnej etape bolo bolo bodovanie zmenené z 50 na 30 bodov a kto vie čo zasa vymyslia
organizátori , či nebudú postupovať tým istým kľúčom zvlnená za 30b. a rovinatá za 50b. Tento rok je všetko postavené na hlavu a zodpovedný(nezodpovedný) si určujú pravidlá za chodu , ako im vyhovujú.No a prognózy , ako to všetko môže dopadnúť v týchto posledných etapách sú rôzne a možno že, každý si ich utvára podľa vlastných želaní. Ako som už v predošlom príspevku písal , tak chalani zo Sunwebu šli dneska prakticky hranu a takisto pre nich ako pre podlahárov tieto dve horské etapy nepridajú na sile ani psychike. Podlahári , dneska zistili že pri sťahovaní pelotónu by museli vynaložiť množstvo síl , tak to dosť rýchlo zabalili a časová strata rapídne narastala.V tomto treťom týždni už asi všetci idú z posledného a ani jeden tím nebude mať tých síl na rozdávanie, tak až také veľké útoky já osobne neočakávam.A pokiaľ aj niekto bude útočiť, tak sa môže stať , že oslabený organizmus ho môže zradiť a dostane sa do pádu a automaticky dochádza k dosť závažným zraneniam.Ale súhlasím aj s Tvojou verziou , možno ten pomer vidím trochu inak , aby sa nestalo , že miesto 50:50, bude použité "priateľ na telefóne", ako to bolo v prípade Sagana pri druhom rozhodnutí! Nech to už dopadne akokoľvek, tak mi na tom nič nezmeníme, ale sme sa o tom aspoň pobavili. Je mi cťou , viesť diskusiu s tak odborne zdatnými oponentami,ktorý prispievate sem do fóra. Pekný večer všetkým priatelia.
Milanj55
 
Príspevky: 186
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Matthews

Poslaťod Vercingetorix » Str 19. Júl 2017 10:24:25

Focus-Shimano píše:Pochybujem že dnes Matthews vyhrá bude mať proti sebe Greipela, Kristoffa čo sú určite rýchlejší muži ako on. Naviac už dosť síl minul v únikoch.

Tak nakoniec Matthewsovi zostalo ešte dosť energie na víťazstvo, navyše mu šťastena priala s Greipelom & Kristoffom a spol. Degenkolba si odstavil už sám :o
Vercingetorix píše:A QS presne naopak. V tom zvlnenom teréne ťahajú a Kittel im tam trpí. Mohli to prejsť v kľude (Keď už sa im to roztrhlo.) a dolu kopcom sa až do toho oprieť :shock:

Takto pekne v zjazde si to do prvej skupiny dotiahol Cofidis (Bouhanni).
Obrázok užívateľa
Vercingetorix
 
Príspevky: 74
Registrovaný: Pon 10. Júl 2017 10:00:22

Re: Tour de France

Poslaťod Focus-Shimano » Str 19. Júl 2017 15:06:15

Kittel out :| Teraz ma este viac sere to Petrove vylucenie. S Matthewsom by si poradil o tom som presvedceny. Teraz prisiel Matthews k dresu ako slepe kura k zrnu. A Demare nech sa nauci jazdit rovno a nemenit linie......
Obrázok užívateľa
Focus-Shimano
 
Príspevky: 764
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:35:06

Re: Tour de France

Poslaťod ostrihaneofce » Str 19. Júl 2017 15:29:50

Nezachytili ste niekto, čo sa deje s Talanskym? Veď on úplne nulový. Mal to byť pôvodne líder Cannondalu, nie?
Vyzeralo to, že formu smeruje k TdF a teraz keby si nepozriem priebežné poradie, tak ani neviem, že je tam. S ním to už vyzerá byť horšie ako s Van Gardenerom :o :D
ostrihaneofce
 
Príspevky: 155
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 292 hostia