Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Vuelta a Espaňa

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Vuelta a Espaňa

Poslaťod Keram » Sob 03. Sep 2016 19:40:50

Dnes to bola super etapa. Orica dnes ukazal utocnu cyklistiku a chvalabohu sa im to vyplatilo :). Najdolezitejsie bolo utahat cely tim Sky. Zasluzeny vitaz. Super posledny kopec. Super predstavenie od Oricy a videli sme suboj muza proti muzovi Quintana verzus Froome. Ja som dnes spokojny. Bavil som sa.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1229
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Vuelta a Espaňa

Poslaťod majo » Sob 03. Sep 2016 21:15:53

krasny zaver etapy...priznam sa ze som na chvilu znovu veril contikovy ktory velmi takticky pockal kym froomy prepne do stihacieho modu a dotiahne ho spat k nairovy...zdalo sa mi ze to uplne v pohode za chrisom zvladol a naozaj som si myslel ze by im dnes mohol snad aj nejaku tu sekundu ukradnut ale opak je pravdou...momentalne na nich urcite nema...klobuk dole pred indianom aku cyklistiku momentalne predvadza urcite je najsilnejsi ale si myslim ze koukal jak pouk ako rychlo k nemu froomy s contikom doleteli...orica dnes nadhera...dufal som ze to simon dotiahne az do vitazstva dnes...s britskych dvojiciek nam rastu naozaj veeeelmi zaujimavy jazdci...tak velverdemu "konecne" doslo...je naozaj neuveritelne ze az teraz...leovy to strasne prajem nech ide vyssie a vyssie...vuelta je naozaj skvela :D
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Vuelta a Espaňa

Poslaťod majo » Ned 04. Sep 2016 17:15:48

hohohooooo co sa to dnes deje?...nairo preteka chrisovym stylom z TdF?...parada
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Vuelta a Espaňa

Poslaťod majo » Ned 04. Sep 2016 19:53:50

juuj skoda preskoda ze pistolero vytuhol na tych poslednych km lebo kludne mohol byt aj druhy v GC po dnesku...najsilnejsi urcite nieje ale najbojovnejsi hej...a v tom nema medzi GC jazdcami konkurenciu
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Vuelta a Espaňa

Poslaťod bloy » Ned 04. Sep 2016 21:29:52

majo píše:juuj skoda preskoda ze pistolero vytuhol na tych poslednych km lebo kludne mohol byt aj druhy v GC po dnesku...najsilnejsi urcite nieje ale najbojovnejsi hej...a v tom nema medzi GC jazdcami konkurenciu


Pre mňa to bol najlepší ťah v cyklistike, čo som tento rok videl. Contadora naozaj nemožno nikdy odpisovať. Kiežby sa mu v poslednom týždni darilo.
"“Byl jsem ze začátku takový méně průbojný a Cavendish mi radil, abych se nebál používat lokty a nikdy nikomu nic nedaroval." Petr Vakoč
Obrázok užívateľa
bloy
 
Príspevky: 677
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36
Bydlisko: Bratislava

Re: Vuelta a Espaňa

Poslaťod majo » Ned 04. Sep 2016 22:31:52

bloy píše:
majo píše:juuj skoda preskoda ze pistolero vytuhol na tych poslednych km lebo kludne mohol byt aj druhy v GC po dnesku...najsilnejsi urcite nieje ale najbojovnejsi hej...a v tom nema medzi GC jazdcami konkurenciu


Pre mňa to bol najlepší ťah v cyklistike, čo som tento rok videl. Contadora naozaj nemožno nikdy odpisovať. Kiežby sa mu v poslednom týždni darilo.


alberto je proste blazon...tak dojst moze kazdemu a v predposlednej etape po tom vsetkom cim si museli prejst borci nielen na vuelte ale niektory aj na tour to moze byt este veeeelmi zaujimave...no a to co sa hovorilo cely cas ze casovka hra froomymu do karat tak si myslim ze uz platit nemusi lebo teraz bude musiet ist casovka tak tvrdo ze ho to moze nasledujuci den uplne odstavit...nairo vyzera byt mega silny cize si myslim ze uz je rozhodnute ale ja ako total fanusik contadora dufam ze este to pistolero indianovy osladi...no ale no :D :D
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Vuelta a Espaňa

Poslaťod Keram » Pon 05. Sep 2016 13:23:16

Paradny vikend za nami na Vuelte. Myslim ze obe etapy boli fantasticke.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1229
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Vuelta a Espaňa

Poslaťod berloq » Pon 05. Sep 2016 14:30:28

Presne tak! Krásna cyklistika... Veľké oživenie, podobne ako na klasikách!

Už tá sobotňajšia etapa brala dych! Extrémna náročnosť a krásne pretekanie. Divil som sa v sobotu, že Movistar to pojal nejako divne... Nasadili toľko silných jazdcov do úniku, aby následne vycúvali a Quintana na to zostal takmer sám. Ten šialený a krásny útok Simona Yatesa netreba komentovať, to bolo krásne. Parádne využil to, že Quintana a Sky sa sústredili výhradne na seba de facto to využili všetci, ktorí odišli.

Včerajšia etapa bola ešte oveľa lepšia. Únik lídrov od samotného štartu etapy? Wow... Sky to podcenili... Ich počínanie si na štarte si o to klasicky žiadalo. Schválne doporučujem pozrieť záznam štartu, ešte od ochrannej zóny a porovnať to s tým ako sa správajú na TdF. Na Tour ešte v neutrálnej zóne mávajú väčšinu svojich ľudí hneď za Prudhommeho Superbom. Lenže Vueltu berú ako srandu... podobne ako Giro, veď to sa nejako vyhraje cez výkonnosť. Veľké podcenenie a veľký trest. Aj keď ešte nie je koniec, Froome má k dispozícii ešte dva dojazdy na vrchole stúpania a k tomu časovku, ale bude to mať ťažké... Movistar je silný a Quintana, zdá sa, tiež. Ja sa len smejem z momentálnej situácie... To bolo minulý rok tých ohlasov... ako sa dve GT po sebe nejdú absolvovať na poradie atď... A pozrime sa... Froome bez problémov vyhraje Tour, odskočí si do Južnej Ameriky pre medailu a na Vuelte je o pár tried vyššie ako konkurenti, len kvôli hlúposti príde o Vueltu. Wow. Koniec jazdám na bicykloch, nastáva doba letov...

Čo sa týka toho limitu... je to bohužiaľ výsmech. Ja by som teda chápal, keď to nestihne skupina, v ktorej sú mraky šprintérov na konci GT, keď sa snažia a prešvihnú to o pár minút... Ale spraviť si voľný deň na základe toho, že ich tam je veľa, že ich nevylúčia... To je smutné. Ak ich nechcú vylúčiť, mali by im dať aspoň motivačné pokuty. Pretože každý videl, že nemali ani snahu a pri tom sa smiali rozhodcom do tváre...

Srdce Alberta Contadora je spolu s ďalšími niekoľkými "artefaktmi" poslednou živou vodou dnešnej cyklistiky! Nie, Contador je fyzicky hlboko v priemere... Lenže tá bojovnosť je trošku z iného súdka. Španiel stále dúfa vo výhru... Možno to je trošku pritiahnuté za vlasy. Na druhú stranu... kto pred poslednými dvomi etapami na Gire veril Nibalimu? Bravo Contador!

Takisto zaujala práca Valverdeho. Quintana vpredu musí makať a Valverde vzadu organizuje partiu rozbíjačov. No epické pretekanie!
Obrázok užívateľa
berloq
 
Príspevky: 522
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Vuelta a Espaňa

Poslaťod Focus-Shimano » Pon 05. Sep 2016 14:36:00

Ak by kvôli limitu vylúčili tu skupinu zo závodu tak tím Direct Energie by stratil všetkých jazdcov :D
Obrázok užívateľa
Focus-Shimano
 
Príspevky: 764
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:35:06

Re: Vuelta a Espaňa

Poslaťod paula@sile » Pon 05. Sep 2016 14:42:13

Keram píše:Paradny vikend za nami na Vuelte. Myslim ze obe etapy boli fantasticke.


tak, tak, fantasticke etapy to boli, aj ked ta vcerajsie bola o nieco fantastickejsia..
s takymto scenarom nepocital sky asi ani tom najhorsom sne, :lol:
contador sa nikdy nevzdava, to mali vediet, takto sa preteka, so srdcom!
quintana bol vcera v spravnom case na spravnom mieste, aj ked sa nepovazujem za jeho fanusika, klobuk dole
paula@sile
 
Príspevky: 304
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Vuelta a Espaňa

Poslaťod berloq » Pon 05. Sep 2016 14:43:32

ifčopifčo píše:Nemyslím si že atraktivita cyklistických pretekov je nejako výrazne ovplyvnená wattmetrami.

Toto nemôžeš myslieť vážne... Wattmetre, GPS, Dimension Data a neviem čo, prispievajú k sterilite cyklistických pretekov. A wattmetre sú to, na čom to je najviac vidieť. Nie je náhoda, že masívne rozšírenie týchto prístrojov v profi pelotóne prišiel s dominanciou Sky... Nie že by, tie prístroje neexistovali, ale v Sky proste tieto kalkulačky využili k dokonalému tréningu a "dokonalému" závodu. Vplyv toho je jasný... Froome bez wattmetra by si na Covadonge ani nikde inde nedovolil "ísť svoje tempo" pokiaľ by na to mal... Nikdy by súperov nestratil z očí. Čo viac on si dokonca nechal dať skoro minútu. Toto v minulosti nikdy neexistovalo. Aj tí najväčší tempári ako Evans, Basso alebo Menchov sa čo najdlhšie snažili držať agresívnejších jazdcov a až následne sa snažili limitovať straty. Lenže Froome z tej kalkulačky skrátka vie, čo môže ísť a čo mu bude stačiť. Takže, áno wattmetre zasiahli do pretekov, teda atraktivity výrazne... Bez nich by nič také, čo Froome praktikuje, nikdy nevzniklo...

A inak, ako to teda je. Ifčopifčo a menovatel sú tvoje účty? To máš náhradný, keď ti na jeden nejde prihlásiť?
Obrázok užívateľa
berloq
 
Príspevky: 522
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Vuelta a Espaňa

Poslaťod Keram » Pon 05. Sep 2016 15:41:17

Suhlasim s berloqom. Ti jazdci ratali s tym ze ich proste nevylucia. Ani sa nesnazili ten limit stihnut. V nasledujucich etapach budu mat vyhodu oproti jazdcom, ktori vcera makali. Ja viem ze je to tazke rozhodnutie vylucit 90 jazdcov ale zasluzili by si. A vidiet pretekat Frooma sameho 6 etap by bolo nieco netradicne :lol: Ale nejde o to ze tam bol tim Sky. Bolo to umyselne porusenie pravidiel lebo vedeli ze sa im nic nestane.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1229
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Vuelta a Espaňa

Poslaťod ifčopifčo » Pon 05. Sep 2016 19:42:24

berloq píše:Toto nemôžeš myslieť vážne... Wattmetre, GPS, Dimension Data a neviem čo, prispievajú k sterilite cyklistických pretekov. A wattmetre sú to, na čom to je najviac vidieť. Nie je náhoda, že masívne rozšírenie týchto prístrojov v profi pelotóne prišiel s dominanciou Sky... Nie že by, tie prístroje neexistovali, ale v Sky proste tieto kalkulačky využili k dokonalému tréningu a "dokonalému" závodu. Vplyv toho je jasný... Froome bez wattmetra by si na Covadonge ani nikde inde nedovolil "ísť svoje tempo" pokiaľ by na to mal... Nikdy by súperov nestratil z očí. Čo viac on si dokonca nechal dať skoro minútu. Toto v minulosti nikdy neexistovalo. Aj tí najväčší tempári ako Evans, Basso alebo Menchov sa čo najdlhšie snažili držať agresívnejších jazdcov a až následne sa snažili limitovať straty. Lenže Froome z tej kalkulačky skrátka vie, čo môže ísť a čo mu bude stačiť. Takže, áno wattmetre zasiahli do pretekov, teda atraktivity výrazne... Bez nich by nič také, čo Froome praktikuje, nikdy nevzniklo...

A inak, ako to teda je. Ifčopifčo a menovatel sú tvoje účty? To máš náhradný, keď ti na jeden nejde prihlásiť?


Myslím to vážne, pre mňa bol Froomieho výkon na Covadongu atraktívny a nie som sám. Inak nemám s menovatelom nič spoločné, nechápem o čo ti berloq ide. Pod nickom ifčopifčo som tu od začiatku a neviem prečo by mi nemalo ísť sa prihlásiť. Čo to sem vnášaš? Vadí ti že mám iný názor?
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Vuelta a Espaňa

Poslaťod ifčopifčo » Pon 05. Sep 2016 20:35:08

Stále sa tu opakuje - "dominancia SKY". Ja si vôbec nemyslím že sú takí dominantní, na TdF dobre, ale ostatné GT žiadna dominancia, tento rok sa im len prvý krát podaril Monument, v počte víťazstiev sa nechytajú na Etixx, takže dominancia? Na to že sú najbohatší, na to že si sťahujú množstvo kvalitných cyklistov nie sú až takí dominantní.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Vuelta a Espaňa

Poslaťod ifčopifčo » Pon 05. Sep 2016 20:59:08

berloq píše:
menovatel píše:
ifčopifčo píše:Dúfam že Leo Konig zabojuje o stupne víťazov v Madride. Reči Quintanu a Valverdeho o zákaze powermetrov sú podľa mňa smiešne, je každého vec kto chce ako jazdiť, Froomieho jazda v pondelkovej etape bola excelentná.

Chcel som napísať, že dúfam v top 5, ale pódium pre Lea by bolo famózne. A veľmi by mu pomohlo pri podpise novej zmluvy, zdá sa že ešte nijakú nepodpísal.

:lol: :roll:

Tak toto sa teda nepodarilo...


Až teraz som pochopil že ma podozrievaš že som aj menovatel, môžeš napísať čo ťa k tomu vedie?
Čakám, že a mi ospravedlníš, nikdy som také niečo z čoho ma upodozrievaš nerobil, som príliš starý na takéto smiešne ťahy, môžem povedať že si ma teda sklamal :shock:
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Vuelta a Espaňa

Poslaťod berloq » Pon 05. Sep 2016 23:14:06

Čo ten flame?

No, keď niekto napíše pre cudzí text "chcel som povedať". Tak čo si mám o tom myslieť? Že niekto s niekým naviazal telepatické spojenie? Alebo sa napojil do Matrixu podobne ako môj avatar? Niektorí registrovaní myslím, mali problémy s prihlásením do fóra... Tak či to nie je náhradný účet.
Obrázok užívateľa
berloq
 
Príspevky: 522
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Vuelta a Espaňa

Poslaťod ifčopifčo » Uto 06. Sep 2016 0:02:25

berloq píše:Čo ten flame?

No, keď niekto napíše pre cudzí text "chcel som povedať". Tak čo si mám o tom myslieť? Že niekto s niekým naviazal telepatické spojenie? Alebo sa napojil do Matrixu podobne ako môj avatar? Niektorí registrovaní myslím, mali problémy s prihlásením do fóra... Tak či to nie je náhradný účet.


Nikdy som nemal problém s prihlásením a čo a ako myslel menovatel sa musíš opýtať jeho. Osobne si myslím, že chcel napisat zhruba to čo ja ale ja som to napísal skôr. Úplne bežná vec. Ale pokojne nad tým ešte špekuluj ak ťa to baví. Flame? To sa opýtaj seba,ja som sa tu nezačal hrať na detektíva a upodozrievať iného že tu používa dve identity. Tým to z mojej strany uzatváram.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Vuelta a Espaňa-Atraktivita

Poslaťod Miki » Uto 06. Sep 2016 11:49:57

Zakázať watmetre,zrušiť vysielačky a predovšetkým znížiť počet pretekárov v týme na 6.To je cesta, ako sa vrátiť k väčšej atraktivite pretekov.Všetci tu ospevujete Vueltu,aká je atraktívna atd.Ja pri nej zaspávam a zobúdzam sa 10 km pred cieľom.Výnimkou bola 15.etapa,kde sa ozaj pretekalo/v prvých dvoch skupinách/.Všetko je to zviazané taktickými pokynmi športových riaditeľov a o výsledku sa v podstate rozhoduje v doprovodných autách.Pretekári sú v podstate stroje,ktoré jazdia podľa pokynov a podľa údajov prístrojov.Nemám nič proti technike,ale tá by mala byť na osoh pri tréningu na zlepšenie výkonnosti.
To čo sa stalo v 15 etape,že 90 pretekárov prišlo za limitom a vôbec nepretekalo,je veľkou hanbou Vuelty.Ani nie tak pretekárov,ako organizátorov.Ak pretekári dopredu vedia,že nemôžu byť diskvalifikovaný,tak sa potom tak správajú.Ak z komerčných dôvodov nemože byť vylúčené tak veľké množstvo pretekárov,tak stým všetci dopredu kalkulujú.Je vysoko nemorálne poslať domov napr.Edwarda Kinga z Connodalle,/Tour de France/ktorý prišiel niekoľko sekúnd za limitom v časovke po zranení a nechať v pretekoch bandu sabotérov,ktorý vôbec nebojujú ani o ten limit.
Na jednej strane tvrdý boj za udržanie v pretekoch/ideš domov/,na druhej výlet a kochanie sa prírodou/pokračuješ.Fuj.
Miki
 
Príspevky: 153
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Vuelta a Espaňa-Atraktivita

Poslaťod rado » Uto 06. Sep 2016 13:25:19

Miki píše:Zakázať watmetre,zrušiť vysielačky a predovšetkým znížiť počet pretekárov v týme na 6.To je cesta, ako sa vrátiť k väčšej atraktivite pretekov.Všetci tu ospevujete Vueltu,aká je atraktívna atd.Ja pri nej zaspávam a zobúdzam sa 10 km pred cieľom.Výnimkou bola 15.etapa,kde sa ozaj pretekalo/v prvých dvoch skupinách/.Všetko je to zviazané taktickými pokynmi športových riaditeľov a o výsledku sa v podstate rozhoduje v doprovodných autách.Pretekári sú v podstate stroje,ktoré jazdia podľa pokynov a podľa údajov prístrojov.Nemám nič proti technike,ale tá by mala byť na osoh pri tréningu na zlepšenie výkonnosti.
To čo sa stalo v 15 etape,že 90 pretekárov prišlo za limitom a vôbec nepretekalo,je veľkou hanbou Vuelty.Ani nie tak pretekárov,ako organizátorov.Ak pretekári dopredu vedia,že nemôžu byť diskvalifikovaný,tak sa potom tak správajú.Ak z komerčných dôvodov nemože byť vylúčené tak veľké množstvo pretekárov,tak stým všetci dopredu kalkulujú.Je vysoko nemorálne poslať domov napr.Edwarda Kinga z Connodalle,/Tour de France/ktorý prišiel niekoľko sekúnd za limitom v časovke po zranení a nechať v pretekoch bandu sabotérov,ktorý vôbec nebojujú ani o ten limit.
Na jednej strane tvrdý boj za udržanie v pretekoch/ideš domov/,na druhej výlet a kochanie sa prírodou/pokračuješ.Fuj.

moja rec,lepsie sa to ani napisat nedalo.
rado
 
Príspevky: 34
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Vuelta a Espaňa

Poslaťod ifčopifčo » Uto 06. Sep 2016 13:29:46

@Miki - 6 cyklistov na GT by pri priemernom "odpade" okolo 2 cyklistov bolo strašne málo. Nechápem prečo strata "grupeta" v 15. etape je hanbou organizátorov, čo spravili zle, že sa cyklisti na to vybodli?
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: konyk87 a 67 hostia