Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Vuelta a Espaňa

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

DSQ

Poslaťod sportovec » Uto 06. Sep 2016 13:47:06

Miki píše:Je vysoko nemorálne poslať domov napr.Edwarda Kinga z Connodalle,/Tour de France/ktorý prišiel niekoľko sekúnd za limitom v časovke po zranení a nechať v pretekoch bandu sabotérov,ktorý vôbec nebojujú ani o ten limit.

Phinney chudák dostal to isté:
http://velonews.competitor.com/2013/03/ ... eno_277623
https://youtu.be/caPRaldpoeg

ifčopifčo píše:Nechápem prečo strata "grupeta" v 15. etape je hanbou organizátorov, čo spravili zle, že sa cyklisti na to vybodli?

Cyklisti asi mali nejaké info (čo my nemáme), že organizátori sú štandardne vymäknutí (ako väčšina ostatných) a pravidlá o limite sú tam len tak akože aby sa nepovedalo. Inak by si také smiešne tempo (oddychový deň) predsa nezvolili. Organizátori ešte mohli všetkým do uška oznámiť, že: "Páni, vyzerá to tak, že nestíhate limit ak nepridáte, tak letíte domov." a následne ich aj vyhodiť, ak by to nestihli ... a možno že aj povedali, aby som im nekrivdil ... ale nevyhodili ... takže jazdci si naďalej môžu vyberať voľné dni a robiť čo uznajú za vhodné ...

Koľko z tých oddychovačov z 15. etapy skončilo v 16. etape v top10?
http://www.procyclingstats.com/race/Vue ... 6_Stage_16
http://www.procyclingstats.com/race/Vue ... 6_Stage_15

Drucker Jean-Pierre vyhral naozaj zaslúžene! :evil:
Obrázok užívateľa
sportovec
 
Príspevky: 388
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Vuelta a Espaňa

Poslaťod Focus-Shimano » Uto 06. Sep 2016 14:09:59

Naco stale riesite ten limit podla organizatora to bolo OK a bodka.Nebolo by od organizatora velmi pekne keby zo zavodu vylucil cely jeden tim a ostatne by pokracovali s jednym alebo dvomi jazdcami.
Obrázok užívateľa
Focus-Shimano
 
Príspevky: 764
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:35:06

Limit

Poslaťod sportovec » Uto 06. Sep 2016 14:29:36

Focus-Shimano píše:Naco stale riesite ten limit podla organizatora to bolo OK a bodka.Nebolo by od organizatora velmi pekne keby zo zavodu vylucil cely jeden tim a ostatne by pokracovali s jednym alebo dvomi jazdcami.

Tak ale to by bol už problém tých cyklistov, že neprišli v limite. Pravidlá sú predsa schválené a uvedené na začiatku GT. Že ich organizátor nepresadzuje a nedodržuje to je iná vec. A ako k tomu prídu všetci tí unavení domestici a ďalší cyklisti, čo do toho búšili v 15. etape aby sa len nejako vtesnali do toho limitu?

Tu máš anketu fanúšikov: http://forum.cyclingnews.com/viewtopic.php?f=6&t=31354
80% je za diskvalifikáciu grupeta čo prišlo po limite.
Obrázok užívateľa
sportovec
 
Príspevky: 388
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Vuelta a Espaňa

Poslaťod sportovec » Uto 06. Sep 2016 18:49:17

Keram píše:Ja viem ze je to tazke rozhodnutie vylucit 90 jazdcov ale zasluzili by si.

Je to ťažké, ale dá sa to.

Giro 2003
http://www.procyclingstats.com/race/Gir ... 8_Chianale
A to bola etapa s Cima Coppi, kde by mohli mať zľutovanie.

Aj Froome si myslí to isté:
http://www.cyclingnews.com/news/froome- ... -excluded/
Obrázok užívateľa
sportovec
 
Príspevky: 388
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Vuelta a Espaňa

Poslaťod MichalJ » Uto 06. Sep 2016 20:43:51

Lenže to bola 18.etapa, a to gruppetto bolo oveľa menšie. A ostalo viac jazdcov, ako by ostalo tu. Plus myslím, že tam nevyhodili žiadny tím celý, ako hrozilo tu. Tam to bolo rozhodne ľahšie, poslať toľko jazdcov domov.

Ako toto bola fakt nemožná situácia pre rozhodcov. Čokoľvek by spravili, naštvali by kopu ľudí. Myslím, že vybrali menšie zlo. Každopádne trebalo by nejako zabezpečiť, aby sa niečo také neopakovalo. Alebo teda, ak by to niekedy skúsili jazdci takto okato ešte raz, bez milosti ich vyhodiť.
MichalJ
 
Príspevky: 369
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35
Bydlisko: Bratislava/KNM

Re: Vuelta a Espaňa

Poslaťod ifčopifčo » Uto 06. Sep 2016 20:44:28

Bol by som veľmi zvedavý ako by vyzerala cyklistika so 70 cyklistami, o GC by bolo prakticky rozhodnuté, nebolo by to dobré ani zo športového hľadiska, ani z hľadiska sponzorov, organizátorov ..... mne sa strašne páči ako sa v rôznych médiách k tomu vyjadrujú ľudia ktorí ani cyklistiku nesledujú alebo iba sporadicky a väčšinou negatívne.
Uznávam, že nie je dobré ako sa na to okato vykašlali, ja by som upravil pravidlá tak (navrhovali to v jednej diskusii), že ak príde po limite také množstvo cyklistov tak by v následujúcej etape začali s hendikepom rovnajúcim sa ich strate - limit, čo by v tomto prípade bolo okolo 20 minút. Tým by boli vytrestaní a zároveň by neboli znehodnotené preteky. Organizačne by to asi nebol problém urobiť.

@sportovec - Pravidlá sú schválené, ale v tých pravidlách je aj možnosť urobiť to, čo spravia jury.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

DSQ

Poslaťod sportovec » Uto 06. Sep 2016 22:13:47

ifčopifčo píše:Bol by som veľmi zvedavý ako by vyzerala cyklistika so 70 cyklistami

Tých 5 etáp by to už len nejako vydržalo. (V Madride bude popíjanie šampusu ako v Paríži.)

ifčopifčo píše:@sportovec - Pravidlá sú schválené, ale v tých pravidlách je aj možnosť urobiť to, čo spravia jury.

Veľmi zvláštne je to tam napísané - keď sú nejaké nezvyčajné podmienky, tak organizátori môžu udeliť milosť. Nechce sa mi to riešiť a hľadať detailne.

Ale potom to dopadne tak, že niektorí unavení chudáci sa tlačia do cieľa, aby to stihli do limitu a niektorí idú ako na výlete, lebo majú info, že sa im to prepečie.
Fakt jednoznačné a jasné pravidlá pre všetkých :evil:

Bolo by to samozrejme iné, keby jazdci vyhlásili, že sú už totálne unavení a už nevládzu ťahať, nech sa predĺži limit na nasledujúcu etapu pre všetkých.
Alebo trebárs aj počas etapy, nech sa všetci čo sa snažia o limit vedia, že môžu ísť s kľudom do grupeta, ktoré si ide výletným tempom.
Obrázok užívateľa
sportovec
 
Príspevky: 388
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: DSQ

Poslaťod ifčopifčo » Str 07. Sep 2016 9:50:37

sportovec píše:Tých 5 etáp by to už len nejako vydržalo. (V Madride bude popíjanie šampusu ako v Paríži.)


Ja nepochybujem že by to vydržali, čo by to ale bola za cyklistika? Ja chápem (podľa Avatara) že by sa ti páčilo ako by Movistar koncertoval, mňa ako nezávislého diváka by to ale až tak nebavilo. Znehodnotilo by to celý záver Vuelty, ktovie či aj Quintana by bol spokojný keby jeho víťazstvo malo takú atmosféru. Bola jasné že nech sa zodpovední rozhodnú akokoľvek, bude to zle. Vybrali si podľa mňa menšie zlo, ale je jasné, že by sa pravidlá mali upraviť tak, aby to nabudúce nemuseli robiť.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Vuelta a Espaňa

Poslaťod berloq » Str 07. Sep 2016 10:00:08

Je to určite diskutabilné. Ani najväčšie hviezdy súčasnej cyklistiky a samotní aktéri Vuelty na to nemajú jednotní názor, v podstate uznávajú, že to "správne" rozhodnutie je vždy z pohľadu toho, kto sa na to pozerá. Quintana si myslí, že nakoniec rozhodli dobre - je líder a na ochranu potrebuje celý tím. Contador si myslí, že bol znevýhodnený, pretože zatiaľ čo on makal, grupeto išlo ľahký tréning - viac by mu sedelo, keby vypadol celý tím Sky, tak by sa mohol Froomeho niekde zbaviť a poskočiť o miesto. Samotný Froome je za exaktné pravidlá - radšej... aby sa to niekedy na TdF neobrátilo proti nemu, aj keby mal teraz stratiť tím.

Ale vyjadrenia týchto ľudí sú zrejme menej podstatné... pretože oni sledujú vždy len tie svoje potreby.

Ako je na stránke napísané jedná sa skutočne o veľmi nebezpečný precedens... Ja si ani nemyslím, že by grupeto malo počas samotnej etapy nejaké "avízo" od rozhodcov - "nemusíte sa ponáhľať - bude to OK". To by si jury nedovolila. Skôr to bola taká zaužívaná istota. Takúto kopu cyklistov nevylúčia... Bolo by to možno naozaj veľmi zvláštne, keby vyhodili polovicu pelotónu. Lenže čo s tým? Ako ich potrestať, aby ich to skutočne zasiahlo a jazdci si naozaj uvedomili, že ten limit sa tam nedáva len tak z prdele... Je to skutočne nebezpečné, pretože doteraz, keď nestihla veľká grupa cyklistov limit, boli hnaní k tomu, aby to aspoň minimalizovali. Ako som povedal... keď nestihne limit nejaké grupeto okolo šprintérov, niekde v závere GT a prešvihnú to o pár minút... nemám jedinú námietku. Lenže takýto výjazd je za hranou... Na Tour je posledné ročníky zvykom, že predposledná etapa je horská. Čo keby si Cav, Greipel a Kittel povedali - "dnes to nebudeme preháňať" pridali by sa k nim celé ich tímy + tímy ďalších šprintérov a unavených ľudí, a došli by hodinu za limitom v priemernej rýchlosti 25km/h? Také veľké grupeto nevyhodia? Zrejme nie...

Napr. roadcycling.cz jasne píše, že to celé ide za organizátorom. Je otázne či by samotná jury mala toľko zhovievavosti s týmito flákačmi. Lenže ASO si tie tímy pozvali a tak ich tam chcú mať. Takže komisári síce rozhodujú, ale v prípade vážnejších akcií im to musí ešte opečiatkovať vyššia moc...

A ako z toho von? No som za tresty... Cockson sa stále snaží o nejakú integritu. Takže? Nebudeme pozerať na jednotlivcov, ale boli tam skrátka tímy... za každého jedného flákajúceho sa cyklistu pokuta, a nie, nemyslím smiešnych 200 frankov. Asi by sa to ťažko dokazovalo - "my by sme ťahali ale oni nechceli..." atď. Ale v prípade striktného a poriadneho vedenia by sa to podobným spôsobom zariadiť dalo. Napadlo ma ešte... ak má byť ten WT kalendár skutočne nejaká "liga", nemali by sa báť nejakých viazaných trestov. Úmyselne si porušil pravidla na jednom podniku, odnesieš si to v podniku druhom! Niečo na podobný spôsob ako majú MPCC - tí tresty prenášajú. Lenže to je asi trošku komplikované, pretože UCI nemá silu organizátorov a tak by to iba ťažko uplatňovali. Ale myslím si, že v prípade tvrdého vedenia by to uplatniť mali.

A v neposlednej rade... je to od tých cyklistov naozaj trápne. Pretože, pri všetkej úcte, nejednalo sa o žiadnu brutálnu etapu... Krátka a kopcovitá + úvod bol v španielskom zvlnenom teréne, čo etapu strašne zrýchlilo, to uznávam. Ale to nie je argument, pre nestihnutie limitu v takejto etape... resp. nie dostatočný.
Obrázok užívateľa
berloq
 
Príspevky: 522
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

OTL

Poslaťod sportovec » Str 07. Sep 2016 10:41:18

ifčopifčo píše:Ja nepochybujem že by to vydržali, čo by to ale bola za cyklistika? Ja chápem (podľa Avatara) že by sa ti páčilo ako by Movistar koncertoval, mňa ako nezávislého diváka by to ale až tak nebavilo. Znehodnotilo by to celý záver Vuelty, ktovie či aj Quintana by bol spokojný keby jeho víťazstvo malo takú atmosféru. Bola jasné že nech sa zodpovední rozhodnú akokoľvek, bude to zle. Vybrali si podľa mňa menšie zlo, ale je jasné, že by sa pravidlá mali upraviť tak, aby to nabudúce nemuseli robiť.

Movistar & Tinkoff sa dokázali v rámci pravidiel GT zbaviť väčšiny pelotónu. Klobúk dole nad ich skvelým výkonom a taktikou. Naozaj lišiacky kúsok.

Je vidno, že cyklisti sú po celej sezóne naozaj veľmi unavení. V 15. etape sa nasadilo brutálne tempo a väčšina pelotónu na to proste zjavne nemala, aby zvládla limit 8-)

GT je GT. Sú tam pravidlá a limity, ak sa ti to nepáči môžeš si vybrať iný pretek. Nech idú na dráhu za Cavendishom.

Froome je sympoš - nič proti nemu, mám ho rád, ale jeho team SKY to nezvládol. Nič proti nim - väčšinou idú ako namazaný stroj - ale za chyby sa platí.
Obrázok užívateľa
sportovec
 
Príspevky: 388
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Vuelta a Espaňa

Poslaťod ifčopifčo » Str 07. Sep 2016 11:17:35

@berloq - Movistar by mal v 71 člennom peletóne jasnú prevahu takže pochybujem že Quintanovi išlo o toho jedného cyklistu o ktorého by Movistar prišiel. Myslím si, že on chce hlavne vyhrať preteky nad ktorými nebude nejaký tieň že sa mu pomohlo, hoci aj oprávnene. Keď sa spomína jeho víťazné Giro, tak sa často spomína etapa kde bol zjazd (zrušený, nezrušený) ako niečo čo mu pomohlo k víťazstvu. On by podľa mňa vyhral aj bez tej kontroverzie, bol tam najsilnejší a uznal to aj Uran.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: DSQ

Poslaťod Keram » Str 07. Sep 2016 12:28:09

sportovec píše:Koľko z tých oddychovačov z 15. etapy skončilo v 16. etape v top10?
http://www.procyclingstats.com/race/Vue ... 6_Stage_16
http://www.procyclingstats.com/race/Vue ... 6_Stage_15

Drucker Jean-Pierre vyhral naozaj zaslúžene! :evil:


Vsetci :D Prvy co bol v 15 v limite bol Chavez. Par ludi mu aj gratulovalo na fore Cyclingnews k prvemu vitaznemu sprintu :D
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1229
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Vuelta a Espaňa

Poslaťod Zutu » Str 07. Sep 2016 12:41:15

ifčopifčo píše:@berloq - Movistar by mal v 71 člennom peletóne jasnú prevahu takže pochybujem že Quintanovi išlo o toho jedného cyklistu o ktorého by Movistar prišiel. Myslím si, že on chce hlavne vyhrať preteky nad ktorými nebude nejaký tieň že sa mu pomohlo, hoci aj oprávnene. Keď sa spomína jeho víťazné Giro, tak sa často spomína etapa kde bol zjazd (zrušený, nezrušený) ako niečo čo mu pomohlo k víťazstvu. On by podľa mňa vyhral aj bez tej kontroverzie, bol tam najsilnejší a uznal to aj Uran.


Quintanovi jasne pomohli, ked ho nediskvalifikovali na TDF za drzanie sa motorky. Mas pravdu jasne mu pomohli vyhrat Giro v 2014. Ale ak by teraz vylucili cele grupeto z pretekov, nebola by to ziadna pomoc, ale situacia vyplivajuca z pretekania, ked sa ti podari zbavit sa svojich superov. Takisto v boxe, ked das KO superovi tak sa nikto na to nepozera, ze zapas nebol dobojovany do konca. Jednoducho si zapas vyhral. Chcem tym povedat, ze ti pretekari co skoncili za limitom, tam nemaju co hladat, lebo boli regulerne porazeni.
Zutu
 
Príspevky: 178
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Vuelta a Espaňa

Poslaťod bloy » Str 07. Sep 2016 13:10:23

S tou pomocou Quintanovi je to tvoj názor Zutu. Ja si to vôbec nemyslím. Napríklad na tom Gire si za to mohli sami tí, ktorí sa riadili oznámením na Twitteri, čo nie je žiadny oficiálny kanál pre oznamovanie neutralizácie pretekov. Nebola to pomoc Quintanovi, ale pre mňa nepochopiteľné spoliehanie sa tímov na fámu, ktorá nemala reálny základ v nejakom skutočnom oficiálnom rozhodnutí.

Čo sa týka toho držania sa motorky na Tour, tak si myslím, že tam nebol žiadny racionálny dôvod na vylúčenie z pretekov, i keď na penalizáciu možno áno. Zvlášť, keď sa Froomovi nerátal skutočný dojazd do cieľa - čo by určite neplatilo v prípade pretekárov, ktorí boli nižšie v poradí. Maslo na hlave tu napokon mali predovšetkým organizátori, ktorí nezabezpečili bezpečnosť preteku.

Problém jednoducho je, že pravidlá v cyklistike sú často veľmi ohybné a jury prakticky môže rozhodnúť o jednej veci úplne protichodne (napríklad podľa vlastných záujmov a zámerov), lebo to nie je jasné. To platí aj o dojazde grupetta po limite.

K samotnému limitu - je zrejmé, že by sa s tým malo niečo robiť, už tak nie je príliš pozerateľné, keď sa v pelotóne oddychuje a únik ma desiatky minút náskok; ešte k tomu pridať aby grupetto išlo slimačím tempom - to ťažko bude niekoho záujmom. Samozrejme ani to aby do posledného týždňa išlo len cca 70 pretekárov nie je dôstojné Grand Tour.
"“Byl jsem ze začátku takový méně průbojný a Cavendish mi radil, abych se nebál používat lokty a nikdy nikomu nic nedaroval." Petr Vakoč
Obrázok užívateľa
bloy
 
Príspevky: 677
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36
Bydlisko: Bratislava

Re: Vuelta a Espaňa

Poslaťod ifčopifčo » Str 07. Sep 2016 13:13:14

Zutu píše:
Quintanovi jasne pomohli, ked ho nediskvalifikovali na TDF za drzanie sa motorky. Mas pravdu jasne mu pomohli vyhrat Giro v 2014. Ale ak by teraz vylucili cele grupeto z pretekov, nebola by to ziadna pomoc, ale situacia vyplivajuca z pretekania, ked sa ti podari zbavit sa svojich superov. Takisto v boxe, ked das KO superovi tak sa nikto na to nepozera, ze zapas nebol dobojovany do konca. Jednoducho si zapas vyhral. Chcem tym povedat, ze ti pretekari co skoncili za limitom, tam nemaju co hladat, lebo boli regulerne porazeni.


Myslíš to držanie motorky, keď po incidente s divákmi sa jej držal a potom ju použil na rozbeh? Tak to si teda veľmi prísny, to nebola normálna situácia a za pár sekundové držanie vozidla sa hneď nediskvalifikuje. Box a KO? No neviem či sa to dá porovnať, ale keď myslíš. Pre mňa osobne je zaujímavejšia situácia keď uvidím do konca dramatické preteky a nie akési smiešne pretekanie 70 cyklistov. Je to asi tým že mi je prakticky jedno kto vyhrá, aj keď som trochu držal palce Froomiemu aby dokázal vyhrať 2 GT za sebou, čo sa mu asi aj tak nepodarí.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Vuelta a Espaňa

Poslaťod Zutu » Str 07. Sep 2016 14:21:59

Ifco aj ja fandim na tejto Vuelte Froomovi. Samozrejme po Pistolerovi, jemu sa asi neda nefandit :)
A viem, ze Froomovi by velmi uskodilo, ak by grupeto diskvalifikovali. Pustat ich dalej je ale podla mna absolutne nespravodlive.
Zutu
 
Príspevky: 178
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

OTL

Poslaťod sportovec » Štv 08. Sep 2016 10:19:39

sportovec píše:Movistar & Tinkoff sa dokázali v rámci pravidiel GT zbaviť väčšiny pelotónu. Klobúk dole nad ich skvelým výkonom a taktikou. Naozaj lišiacky kúsok.

Ešte by sa na perfektnú prácu Movistar & Tinkoff dalo pozrieť takto:

1. Na čele ťahali ako o život.
2. V hlavnej skupine sa snažili aby ich nedobehlo grupeto + rozbíjali tempo, aby nedobehli utečencov.
3. Sabotovali spoluprácu v grupete, rozširovali fámy a robili všetko preto, aby grupeto prišlo po limite.

Naozaj ukážková a skvelá tímová práca pre svojho lídra na GT ako má byť, akurát jury im to pokazila, no ...
Obrázok užívateľa
sportovec
 
Príspevky: 388
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: OTL

Poslaťod ifčopifčo » Štv 08. Sep 2016 11:12:36

sportovec píše:Ešte by sa na perfektnú prácu Movistar & Tinkoff dalo pozrieť takto:

1. Na čele ťahali ako o život.
2. V hlavnej skupine sa snažili aby ich nedobehlo grupeto + rozbíjali tempo, aby nedobehli utečencov.
3. Sabotovali spoluprácu v grupete, rozširovali fámy a robili všetko preto, aby grupeto prišlo po limite.

Naozaj ukážková a skvelá tímová práca pre svojho lídra na GT ako má byť, akurát jury im to pokazila, no ...


K tomu tretiemu bodu si ako prišiel, neviem či by jeden cyklista Movistaru a dvaja cyklisti Tinkoffu dokázali robiť takú rozsiahlu záškodnícku činnosť v 91 člennom peletóne ;)
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

OTL

Poslaťod sportovec » Štv 08. Sep 2016 11:27:30

ifčopifčo píše:
sportovec píše:3. Sabotovali spoluprácu v grupete, rozširovali fámy a robili všetko preto, aby grupeto prišlo po limite.

K tomu tretiemu bodu si ako prišiel, neviem či by jeden cyklista Movistaru a dvaja cyklisti Tinkoffu dokázali robiť takú rozsiahlu záškodnícku činnosť v 91 člennom peletóne ;)

Sú to proste borci ;) Movistar kraľuje! :D

Larry Warbasse o 15. etape:

https://rouleur.cc/journal/racing/vuelt ... d-time-cut

"Our group was operating under the pretense that there was a rule that stated if over 60 per cent of the group falls outside of the time limit, they could not be cut. I’m not sure what rider stated it first, but it spread through our group quite quickly, easing everyone’s nerves.

I will admit that that was quite the mistake. We should probably have double checked it first, because as you can see above, that was not exactly accurate. It is clear that if the commissaires wanted to, they could have thrown every one of us out of the race."

Ale to je aj problém toho (ako som už písal minulý rok na Gire pri Portem), že tých pravidiel je toľko veľa a sú komplikované a často nezmyselné, že sa v nich bežný cyklista nemá šancu vyznať.
Obrázok užívateľa
sportovec
 
Príspevky: 388
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Vuelta a Espaňa

Poslaťod ifčopifčo » Štv 08. Sep 2016 12:03:35

@eportovec - veď práve, nie je tam napísané kto tu fámu rozšíril. Okrem toho píšeš že sabotovali spoluprácu, 3 cyklisti by sa mohli aj na hlavu postaviť a v 91 člennom peletóne by nedokázali nič spraviť keby bol v grupete záujem o to minimalizovať stratu.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 44 hostia