Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Vuelta a Espaňa

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Vuelta a Espaňa

Poslaťod Focus-Shimano » Pon 25. Júl 2016 22:43:59

Zatiaľ nič moc hlavne po špurterskej stránke asi tento rok veľa šancí pre rýchlikov nebude zlatá Vuelta 2014. Dúfam že pôjde aspoň Johny návrat má miesta kde sa mu darilo môže byť dobrý pre jeho psychiku
Obrázok užívateľa
Focus-Shimano
 
Príspevky: 764
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:35:06

Re: Vuelta a Espaňa

Poslaťod Alex » Uto 26. Júl 2016 9:13:26

Fúha, aj Froomie sa chystá ? V GC to teda už teraz vyzerá zaujímavo. Contador, Quintana, Froome, Pinot, Rodriguez, Krujswijk, Gesink, Barguil.... To je naozaj slušné podľa mňa. Najviac sa teším na dvojku z LottoNL-Jumbo, Kruijswijk na Gire ukázal naozaj veľkú kvalitu a Gesink je takisto schopný bojovať o najlepšiu 5. Jediné, čo ma prekvapuje, že zatiaľ nie je písaný Chaves z Oricy, podľa mňa on štartovať bude.
Alex
 
Príspevky: 147
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Vuelta a Espaňa

Poslaťod emor » Uto 26. Júl 2016 10:32:23

Ja si myslím, že Vuelta neskalme ako za posledné roky nesklama. Naopak boj o GC sa to naozaj vždy zmenil na neuveriteľne vzrušujúcu bitku. Vuelta má tak trošku smolu v tom že sa jazdí v "najslabšej" kulise z troch GT. Aj termín august september nie je ten práve najlepší pre vysokú sledovanosť. K tomu prirátať nekonečné presuny po "dialniciach". Ale keď to zakrúti do Basikcka a Pyrenejí tak sa tam rozparádi nádherné divadlo. Veľmi som zvedaví akú majú pripravenú trať a to veľa napovie čo nám posledná GT ponúkne. Verím že to bude najpútavejšie cyklistické divadlo v sezóne. A Veľmi sa teším na Pistolera ako si bude znovu naprávať chuť po nedokončenej TdF.

V každom prípade pasujem do top 3 Pistolera,Kruiswika a Indiána. Froomie už pôjde len skúšať čo to dá a po Olympijskom zlate v časovke už bude na tento rok sýty :))) :idea: ;)
Obrázok užívateľa
emor
 
Príspevky: 91
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:09:25

Poslaťod berloq » Pia 19. Aug 2016 21:10:28

Tak trošku v tieni toho super očakávaného horského preteku na OH začne aj posledné veľké cyklistické divadlo tohto roka. Vuelta - Vueltička!

"Závod bude hlavně pro vrchaře s nejméně 12 horským etapami" :roll: Z podobných vyjadrení mi vždy dôjde až ťažko a v prípade tohto ročníka to platí dvojnásob. Realita, presne ako to CI rozpísali - horské etapy budú reálne najviac štyri. Dúfam, že nájdem, aj keď to už nečítavam často, nejakého exhibicionistu, ktorý zadelí ako je Vuelta profilovo omnoho ťažšia ako ostatné dve GT. Ale trať je samozrejme veľmi (ne)špeciálna a s tým, že vyhraje top vrchár sa nedá nesúhlasiť. Tie steny ako Alto Camperona, Peňa Cabarga, Alto Mas de la Costa to sú poriadne šialenosti, totálne zalamováky. Podobne pamätám na Mirador de Ezaro, ktoré je síce kratučké, ale na celej Vuelte 12 sa nenašla prudšia vozovka ako na tomto stúpaní. Ale zvedavý som hlavne na krásne Covadonga a legendu - Aubisque!

Niekedy sa trošku divím, načo Froome chodí na Vueltu (v doterajších prípadoch) schytať porážku. On, ktorý keď má formu, skrátka vyhraje. Lenže na Vuelte top formu z logických príčin úplne mať nemôže. Na stranu druhú mi to je jasné... on prehrať nemôže. Môže len vyhrať. A ten prípadný double bude mať obrovskú cenu, veď kedy sa naposledy niečo podobné niekomu podarilo? Takže u neho to je taká sranda... buď to vyjde a iba stvrdí to čo je aj bez toho jasné. No a keď nie, tak sa nič nedeje. Ale má to aj tretie hľadisko... Trošku sebeckosť od Froomeho. On sám veľmi dobre vie, že je v tíme, kde sa o neho starajú ľudia, ktorí majú na to jazdiť na seba. A je ich veľa! Na to, že na neho na TdF nedajú dopustiť im až tak veľa voľnosti nedopraje. Pri tom Vuelta je k tomu ideálna.

Ťažko povedať, kto je väčší favorit. Či to je sám veľký Froome alebo Contador, poprípade Quintana. Contador TdF nedokončil a tak by mohol byť menej unavený, na druhú stranu musel byť psychicky dosť dole, po tom čo sa mu stalo a to s ním muselo pohnúť. Tie prípravné preteky nemajú príliš výpovednú hodnotu... avšak natrénované mal už pred TdF, to neoklame. Asi väčším favoritom je Froome. Ten mal síce program oveľa nabitejší a bol celkovo rozlietaný, ale pre neho hovorí jasný fakt, že tentokrát vyhral TdF bez väčších ťažkostí a povedzme, že "na pohodu". Nejaký ten úpadok tam určite prišiel, avšak Froomeho rezervoár sily je doslova gigantický a trúfnem si povedať, že aj keď sa mu totálne nedarí dokáže zajazdiť lepšie ako veľká väčšina jazdcov alebo limitovať straty. S otáznikom Quintana? No ťažko odhadnúť. Tour nevyšla, lenže to mu možno len nesadlo všetko do seba, natrénované určite mal.

Trošku škoda je, že neštartuje Purito. Možno doteraz pre neho najpriaznivejší profil vôbec? Vo forme akú mal na Vuelte v roku 2012 by v tých stojkách neskutočne získaval. Aj keď by ho asi aj tak potopila časovka. Podobne Valverde, nemu by taktiež podobné špičky na konci etáp pasovali, oveľa viac ako oboje GT, ktoré doteraz absolvoval. Ale ide do toho čo je úžasné! Top 10 by snáď ešte mohol nejako ulepiť, nie? :D Konkurencia nie je až tak silná, keďže tentokrát sa všetci vystrieľali na starších súrodencoch Vuelty. Akurát vôbec nechápem, prečo tento šialený program naplánoval zrovna do olympijskej sezóny... Áno, ono pre nás to je úplne úchvatné, keby dal aj tretiu top10, ale to zapadne. Pre neho by bola skrátka tá OH oveľa väčším úspechom.
Obrázok užívateľa
berloq
 
Príspevky: 522
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Vuelta a Espaňa

Poslaťod Focus-Shimano » Pia 19. Aug 2016 21:20:50

Vuelta bude veľmi zaujímavá len škoda že tam bude pramálo špurtérov najzaujímavejší sú asi Arndt a Mezgec.
Obrázok užívateľa
Focus-Shimano
 
Príspevky: 764
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:35:06

Re: Vuelta a Espaňa

Poslaťod majo » Ned 21. Aug 2016 13:04:08

za seba mozem povedat ze aj ja sa naozaj velmi tesim na vuelta...je to GT ktora nikdy nesklame...jej vyhodou je to ze je v tieni svojich starsich sestier ze tie najvacsie ocakavania a pohlady sa vzdy upieraju na TdF a giro kedze je prva GT kazdy rok tak tiez pritahuje pozornost ale vdaka tomu vsetkemu sa na vuelta casto zide perfektne(prevazne vrcharska) konkurencia...sklamany a neuspesny jazdci si neraz pridu zachranovat sezonu, ukrivdeny zraneniami a padmi xcu tiez dosiahnut velke vitazstvo plus srdciari domaci jazdci ktori svoju GT miluju(suhlasim s berloqom ze obrovska skoda je ze tento rok tam nebude purito...vlastne uz nikdy fnuk fnuk) no a este nesmrtelny Valverde(blaaaaazon)...ja milujem vrcharske suboje ci klasikarske a puncherske etapy a tych je vuelta vzdy plna a kazdy kto tam startuje s nejakymi cielami ide vzdy naplno...na vuelte sa neda setrit...na to doplatil naposledy dumolin...nedostatok lahkych etap ke by si mohol orazit a v jeho pripade aj slaba tymova podpora mu vzala asi zasluzeny titul...s cim nie uplne suhlasim s berloqom je to ze ja froomyho tentoraz nepovazujem za najvacsieho favorita ale je iste ze ten sialenak spravi vsetko aby vyhral a ze nam ukaze znova krasne cyklisticke predstavenie...trasa vuelty mu ponuka este vacsie moznosti na prekvapive tahy ako to bolo na tour...osobne ako vzdy najviac fandim contikovy a uz sa nenormalne tesim na jeho krasnu utocnu cyklistiku ktora nemoze nikoho nudit a ale pre mna najvacsim favoritom je asi KRUIJSWIJK ktory bude mat asi najvacsiu motivaciu vueltu vyhrat...za cierneho kona povazujem este LOPEZA ktory dostal obrovsku sancu ukazat ci ma na to byt lidrom na GT a vzhladom na to ze nibali opusta astanu tak si do buducej sezony uspechom na tohtorocnej vuelte moze zabezpecit dobre miesto vo svojom teame...no a este smejko ESTEBAN...verim ze ten to znovu pekne roztoci...indianovy ja velmi neverim ale snad moje pocity vyvrati a ukaze svoju sily...trosku dufam ze IGOR ANTON tiez bude xciet ukazat ze to este v kopchoch vie...no a mame na starte aj dalsich ktory mozu byt nebezpecny...MEINTJES, FRANK, SANCHEZ, BARGUIL, ZUBELDIA, PERAUD, TALANSKY a mnoho dalsi urcite nebudu xciet byt do poctu
no a osobne som velmi zvedavy na ETIXX...priviezli super klasikarsku zostavu ktora bude asi nahanat hlavne etapy a ak by gianluca bol na tom dobre tak mu skusia pomoct aj v GC...dufam ze mu to pojde lebo ak niekomu fandim s etixxu tak je to prave brambila

hurrrrraaaaaaaaa na vueltu...skoda len ze nebudem mat vela moznosti pozerat live ale az nocne opakovacky ale nevadi :D
majo
 
Príspevky: 2225
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Vuelta a Espaňa

Poslaťod Keram » Pon 22. Aug 2016 18:15:04

Nechapem preco Movistar a Orica nestahovali v priebehu etapy unik aspon kus. Zvlast ked sa ukazalo ako su jazdci Movistaru a Chaves na konci na tom tak dobre. Ach jaj tento gambling v cyklistike ma vie niekedy vytocit. A Valverdemu o co ide s tou formou? :lol: Je to pan.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1231
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Vuelta a Espaňa

Poslaťod Alex » Pon 22. Aug 2016 18:32:12

Krásny záver etapy. Movistar megasilný, Chaves tiež. Froome podľa počítača s kľudom :-) Contíkovi tieto steny nesedia proste. Kruijswijk zle, škoda Lopeza.
Alex
 
Príspevky: 147
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Vuelta a Espaňa

Poslaťod berloq » Pon 22. Aug 2016 19:23:21

Alex píše:Krásny záver etapy. Movistar megasilný, Chaves tiež. Froome podľa počítača s kľudom :-) Contíkovi tieto steny nesedia proste. Kruijswijk zle, škoda Lopeza.

Contador nemá zatiaľ formu, nie že mu "proste nesedia" tieto steny. Pred štyrmi rokmi s tou stenou žiadny problém nemal. Jasne sú na tieto beštie lepší jazdci, ale to hlavne kvôli rýchlosti - Purito, Piti, Martin... Contador vo forme by asi taktiež nevyhral ale stratil by len na záverečnom šprinte. Ako napr. dnes Froome.
Obrázok užívateľa
berloq
 
Príspevky: 522
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Vuelta a Espaňa

Poslaťod emor » Pon 22. Aug 2016 21:37:41

Rozhodne EL Pistolero nie je v top forme, no mal by mať zvyšujúcu sa úroveň. Teda predpokladám podľa doterajšej sezóny. Uvidíme. Vueltička sa nám rozbehla a ultra divadlo ešte len príde a verím že aj neskutočné zvraty počas nasledujúcich troch týždňov.

Esteban - Som zvedavý ako sa bude držať - a ešte som zvedavý či sa Kruiswik spamätá. Vravel že tesne pred štartom nebol zdravotne fit. škoda .

Keram : Movistar špekulovala dobre im tak. Nešľapnuť celú etapu a potom vystreliť na poslednej stene ? :))) sa teším že im to nevyšlo. Nezaslúžili si to . Geniez si to odmakal a patrí mu to..:)
Ono na Vuelte sa únikom vždy darilo najviac zo všetkých GT ....

No a ku Froomiemu..? normálne , pri sledovaní dnešného dojazdu to bola paráda.... žiaden čierny s modrým prúžkom na široko na ďaleko ... na celom kopci... a v poslednej zatáčke pred cieľom sa zrazu objavil ako Fantomas a v kľude si dobicygľoval bez straty na konkurentov.... to je frajer :lol: Takto si to vyrátať .... skoro ako náš Matej Tóth na chodeckej 50tke :)
Naposledy upravil emor dňa Pon 22. Aug 2016 21:41:37, celkovo upravené 1
Obrázok užívateľa
emor
 
Príspevky: 91
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:09:25

Re: Vuelta a Espaňa

Poslaťod majo » Pon 22. Aug 2016 22:16:44

krásnych 1800m v zavere etapy ktore ale takmer uplne vyvratili skoro vsetko co som tu napisal este v nedelu :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
majo
 
Príspevky: 2225
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Vuelta a Espaňa

Poslaťod majo » Štv 25. Aug 2016 22:52:56

tak co ludia nikto tu nesleduje vueltu ci co? moj favorit sice odpadol ale som rad ze aspon etixx som odhadol spravne...snad :P
majo
 
Príspevky: 2225
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Vuelta a Espaňa

Poslaťod Keram » Pia 26. Aug 2016 13:14:29

majo píše:tak co ludia nikto tu nesleduje vueltu ci co? moj favorit sice odpadol ale som rad ze aspon etixx som odhadol spravne...snad :P


Sledujeme ale posledne dve etapy + dnesna su skor na Sagana ako pre favoritov. A viacmenej ja som posledne dve etapy ani nestihol. Videl som len pondelok, utorok z tohto tyzdna :lol:
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1231
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Vuelta a Espaňa

Poslaťod Keram » Pia 26. Aug 2016 18:44:40

Uz davno si nepamatam na Vuelte taky nedostatok sprinterov ako je tento rok. Dnesna top 3 to dokonale ilustruje. A Contador ma tento rok naozaj smolu :roll:
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1231
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Vuelta a Espaňa

Poslaťod ifčopifčo » Sob 27. Aug 2016 10:48:18

Tu je celkom dobré video Contadorovho pádu
https://www.youtube.com/watch?v=XhKVBRPGyYk
Prečo je vlastne Contador nejakých 300-400 metrov pred cieľom v popredí, čo chcel ísť šprintovať? Boli už hlboko v ochrannej zóne, mohol byť pokojne oveľa ďalej od špice v ktorej sa bojuje o pozície do šprintu, spadol podľa mňa veľmi ľahko, nemyslím si že Van der Sande urobil niečo neočakávané či dokonca nedovolené. Čo mu hrozilo keby bol na 50-60 pozícii? Že by sa to vpredu roztrhlo a on stratil na šprintérov nejakú sekundu? Hovorili o tom už viacerí cyklisti (Greipel, Sagan) že sa v záveroch tlačia úplne zbytočne dopredu ľudia ktorí tam nemajú čo robiť a zvyšujú riziko pádov.
Zatiaľ nikde oficiálne nezaznelo, alebo som aspoň ja nikde nezachytil, že Contador skutočne Treku podpíše, ktovie či jeho nervozita nepramení aj z toho a ktovie či jeho výkon na Vuelte nebude mať na prípadný podpis a podmienky vplyv.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2425
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Vuelta a Espaňa

Poslaťod berloq » Sob 27. Aug 2016 13:06:23

No Van der Sandemu to hlavne nejde vyčítať, pretože on sa taktiež snažil vyhnúť pádu, keďže ten borec (asi AG2R) sa mu napchal do tej vnútornej strany rýchlejšie, on potom musel vyhnúť do vonkajšej strany teda doprava. Ja si proste myslím, že Van der Sande proste trošku vyhol doprava, narazil do Contadora, ktorého vykoľajil a následne do neho hneď narazil borec z Movistaru. Toto nie je dráha, že dáva pozor ten druhý a prvý robí čo sa mu zapáči, tu aj takéto malé zmeny smeru sú drastické. Takže áno, za pád môže Van der Sande aj keď neúmyselne samozrejme.

O tých zbytočných ťahoch GC lídrov v šprintérskych etapách sme sa tu už myslím bavili. Ja si tiež myslím, že to posledné roky tie tímy lídrov až príliš hrotia a bývajú tam, kde byť nemajú... či už to sú Sky, Tinkoff alebo BMC. Ale zrovna vo včerajšom prípade by som našiel pochopenie. Tinkoff chcel spraviť dva v jednom. Rozbiehali špurt pre Bennatiho a zároveň tým perfektne kryli lídra. Samozrejme Contador už v poslednom kilometri išiel dozadu, predsa len ten špurt stojí sily a vrchárov o to viac a on silami míňať nemôže. 50- 60 pozícia... neviem. To je podľa mňa neprípustné, hlavne pre športových riaditeľov. Hlavne tam vzadu, kde je pelotón oveľa viac zhustený, hrozí ten pád oveľa častejšie... najmä tie reťazovky, kde sa ani nevie, odkiaľ sa ten pád šíri.

No, škoda. Je to pre Contadora obrovská smola. Toto snáď nepamätá, jedna GT v skončila de facto v prvých dvoch etapách a zdá sa, že ani tu si hory neužije. Je to škoda, na víťazstvo by to mal ťažké aj bez pádov aj keď teda tá GT začína až dneškom. Ale zase celý zmordovaný ísť do hôr a hlavne tieto tri dni, keď na nich vždy na konci čaká nejaká obluda. Je mi ho normálne ľúto...
Obrázok užívateľa
berloq
 
Príspevky: 522
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Vuelta a Espaňa

Poslaťod ifčopifčo » Sob 27. Aug 2016 13:54:13

@berloq- podľa mňa sa najviac padá práve z miest kde bol Contador, úplne z čela málokedy, ale z miesta kde bol Pistolero veľmi často, tam sa stretajú zo špičky odstupujúci cyklisti s cyklistami ktorí sa na poslednú chvíľu chcú do šprintu dostať ako práve teraz Bagdonas. Keby bol Pistolero niekde v strede skupiny, keby sa motal niekde pri Quintanovi či Froomiem tak by bolo riziko pádu oveľa menšie. A keby sa padlo tak by boli možno v páde namotaní aj oni.
Ja si trúfam povedať že keby tam namiesto Contadora bol cyklista navyknutý na súboje pred cieľom tak by k pádu nedošlo. Contador nemá takú stabilitu, reflexy, predvídavosť a orientáciu ako cyklisti pre ktorých sú súboje v záverečnom kilometri bežné.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2425
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Vuelta a Espaňa

Poslaťod Focus-Shimano » Sob 27. Aug 2016 15:16:55

Tiez nechapem naco sa tam Contador tlacil ked boli davno v ochrannej zone. Toto neznasam ked sa spurterskym celkom pletu do roboty timy na celkove poradie potom tam je zmatok a niektorych spurterov to stoji poziciu ktoru si uz nevezmu spat a stoji ich to dobry vysledok
Obrázok užívateľa
Focus-Shimano
 
Príspevky: 764
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:35:06

Re: Vuelta a Espaňa

Poslaťod Keram » Sob 27. Aug 2016 21:21:11

Nairito sa dnes ukazal v skvelom svetle. Podla mna momentalne asi hlavny kandidat na vitazstvo. Ale prekvapil ma aj Contador. Myslel som si ze po pade strati.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1231
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Vuelta a Espaňa

Poslaťod berloq » Sob 27. Aug 2016 21:40:45

@ifčo

Neviem... ale nevidel som žiadnu štatistiku. Ale ja si skôr myslím, že je lepšie byť v prvej 20-25 v balíku, ako niekde v srdci pelotónu. Samozrejme pád môže nastať často aj napredu, lenže taký pád ide podľa mňa o niečo lepšie kontrolovať. Zatiaľ čo v balíku, ktorý letí veľkou rýchlosťou a cyklista v strede nevidí pred a ani vedľa seba je nemožné reagovať - jeden ľahne a rozsýpa sa to do strán ako domino.

Ale je to tak, že keby bol vzadu, tak sa bude rozprávať, že prečo nešiel viac dopredu. Keby bol úplne vpredu a ľahlo by samotné čelo rozprávalo by sa, že tam byť nemal. Proste si myslím, že mal obyčajnú smolu. Keby mal Tinkoff tím, ktorý ho je schopný bezmedzne kryť, tak ako kryjú Froomeho Sky alebo (asi aj lepšie) BMC svojich lídrov, tak by mal oveľa menšie problémy, ktoré ho stíhajú v posledných sezónach. Aj keď, ešte raz opakujem, tento pád bola podľa mňa totálna smola.
Obrázok užívateľa
berloq
 
Príspevky: 522
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 254 hostia