Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Vuelta a Espaňa

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Vuelta a Espaňa

Poslaťod berloq » Sob 27. Aug 2016 21:51:03

Keram píše:Nairito sa dnes ukazal v skvelom svetle. Podla mna momentalne asi hlavny kandidat na vitazstvo. Ale prekvapil ma aj Contador. Myslel som si ze po pade strati.

Quintana nakročil skvele. Dnešná kontra Froomemu bola parádna. Len je to podľa mňa dosť zradné... Dobrý prvý týždeň na Vuelte nemusí nič znamenať, tam sa podľa mňa naozajstní favoriti ukážu až v druhom týždni. Aj keď je možné, že tento rok by to takto mohlo zostať, predsa len... minulý rok tam aspoň Aru predstavoval silného lídra okrem ľudí z Tour, navyše prekvapil Dumoulin. Tento rok tam až také potencionálne meno nie je, aj keď na pódium... kto vie?

Podobne, aj mňa prekvapil Contador. Zvládol to veľmi dobre, na to, ako včera skončil. Ak chce vyhrať, bude musieť poriadne zamakať a ešte výrazne sa zlepšiť. Ale na to, že dnes sa možno očakávalo jeho trápenie to celkom dobre zvládol.
Obrázok užívateľa
berloq
 
Príspevky: 522
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Vuelta a Espaňa

Poslaťod Zutu » Sob 27. Aug 2016 22:23:59

ifčopifčo píše:@berloq- podľa mňa sa najviac padá práve z miest kde bol Contador, úplne z čela málokedy, ale z miesta kde bol Pistolero veľmi často, tam sa stretajú zo špičky odstupujúci cyklisti s cyklistami ktorí sa na poslednú chvíľu chcú do šprintu dostať ako práve teraz Bagdonas. Keby bol Pistolero niekde v strede skupiny, keby sa motal niekde pri Quintanovi či Froomiem tak by bolo riziko pádu oveľa menšie. A keby sa padlo tak by boli možno v páde namotaní aj oni.
Ja si trúfam povedať že keby tam namiesto Contadora bol cyklista navyknutý na súboje pred cieľom tak by k pádu nedošlo. Contador nemá takú stabilitu, reflexy, predvídavosť a orientáciu ako cyklisti pre ktorých sú súboje v záverečnom kilometri bežné.


Ifco teraz podla mna prilis mudrujes :) keby, keby

Van der Sande urcite neurobil nic nedovolene s tym suhlasim, ale doslo ku kontaktu s jazdcom Ag2R a der Sande to ustal tak ze to "oprel" o pistolera. Videl som mnoho padov v zakrute aj bez toho aby doslo ku kontaktu cyklistov nemozes to hadzat na to, ze pistolero nema takuý stabilitu, reflexy, predvídavosť a orientáciu, ako keby sa nevedel bicyklovat podla teba.
Berloq ma pravdu bola to smola a ak by sa pohyboval vzadu a padlo by to tam ziez by sa mu vycitala zla pozicna jazda.

"Čo mu hrozilo keby bol na 50-60 pozícii? Že by sa to vpredu roztrhlo a on stratil na šprintérov nejakú sekundu?" Valverde bol v tom sprinte na tretom mieste, tomu preco nevycitas, ze sa motal sprinterom do cesty? A hovoris tu o nieakej sekunde, ale ak by to nahodou nepadlo a balik by sa rozdelil, tak rozdiely mozu byt v pohode 15, 20 sekundove mozno aj viac. A take straty len tak lacno pripisovat proti cyklistom ako Valverde sa nemusi vyplacat.
Zutu
 
Príspevky: 178
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Vuelta a Espaňa

Poslaťod majo » Ned 28. Aug 2016 0:32:31

Keram píše:Nairito sa dnes ukazal v skvelom svetle. Podla mna momentalne asi hlavny kandidat na vitazstvo. Ale prekvapil ma aj Contador. Myslel som si ze po pade strati.


no ja uplne s tebou nesuhlasim...aj pre nas laikov od televiznej obrazovky je jasne ze froomy je strasne citatelny...na nom nenormalne vydiet kedy sa dostane na limit a musi zvolnit...v jeho prejave to je pekne vidiet...a ja osobne som mal pocit ze aj indianko bol na tom velmi podobne ale ked videl ze alberto uz zvesil a aj froomy vytuhol tak este zatal zuby a potiahol tych par metrov a potom uz dosli vsetci len kazdy na safety mode...cize ja si nemyslim ze by bol na tom nejak extra lepsie len ze potiahol na limite nejaku tu sekundu dlhsie...mozem sa samozrejme mylit...iste je ale ze im ukazal ze si prisiel po vysledok a ze nehodla sa len vozit ako na tour...contik ma ale naozaj prekvapil...aj po pade siel naozaj pekne...to ze zvesil skor sa v konecnom dosledku ukazalo ako spravne rozhodnutie plus si myslim ze po psychickej stranke na tom asi nieje najlepsie takze jeho dnesny vykon=klobuk dole...co sa chrisa tyka tak to je stroj ktory vie kedy este ma ist a kedy nie...momentalne ho vidim ako najsilnejsieho a uz sa neviem dockat ako sa cela vuelta nakoniec vyvinie...co ma udivuje to je ta obrovska strata chaveza na tych poslednych desiatkach metrov...co sa tam stalo?...ako dlho siel nad limit ze takto vyhasol?...nechapacka...a este k tomu stupaniu...kua to bola stena aj ked priznam sa ze ja som ten 25% usek na 4om km fakt na obrazovke nevidel
majo
 
Príspevky: 2225
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Vuelta a Espaňa

Poslaťod Keram » Pon 29. Aug 2016 18:41:40

Dnes paradna etapa. Tolko vzruchu sa co sa tyka GC nestalo na Tour dokopy co tu. Mozno prehanam ale to este zo mna pomaly vyprchava adrenalin. Tolko pribehov. Froome odpadol. Nabral skoro minutu a potom vsetkych predbiehal. Ved on musel prebehnut v tej svojej jazde hadam cez 30 jazdcov. Valverde mu moze tiez ruky nohy bozkavat :D Nairo skvele. Contador ani velmi nie ale aj od neho to dnes bolo paradne predstavenie a dal do toho vsetko. Bravo. Jazdci roztruseni po celom kopci. Napatie ci vyhra Gesink alebo niekto z favoritov, ci to Froome da. Kde su ostatni. No to bol zaver etapy ako uz davno nie.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1231
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Vuelta a Espaňa

Poslaťod Alex » Pon 29. Aug 2016 18:58:47

Froomie jasným morálnym víťazom etapy. Pistolero najväčší porazený, už takmer bez šance na celkové víťazstvo. Nairo má skvelú formu, ale ešte sme len v polovici pretekov. Valverde ma stále viac a viac udivuje, naozaj neskutočný borec to je. Chaves dnes ani zle ani dobre, možno mu viac sadne druhý týždeň. Scarpa dnes išiel fantasticky, myslel som že bude bojovať o 10, ale možno to bude boj o prvú päťku. Stále sa zlepšujúci Yates bude tiež hrozbou. Sanchez si zašiel svoj štandard. Peraud podáva konzistentné výkony a veľmi nenápadne sa posúva v celkovom poradí. Talansky možno trochu sklamal dnes. Konig veľmi slušne, takisto Formolo a Pardilla. Brambilla bol tak 3-4 po 6km cielového kopca, potom ale trochu vytuhol. Dnes to bola krásna "podívaná"....
Alex
 
Príspevky: 147
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Vuelta a Espaňa

Poslaťod ifčopifčo » Pon 29. Aug 2016 19:43:50

Myslím si že je ešte priskoro robiť nejaké závery, ešte je tam 5 etáp ktoré končia v stúpaní a taká 14. etapa s 3 jedničkami a záverečným Aubisquom ešte môže poriadne premiešať poradím. Contador má oproti Froomiemu a Nairovi výhodu že nedokončil Tour a tak sa môžu ušetrené sily začať prejavovať v poslednej tretine Vuelty.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2425
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Vuelta a Espaňa

Poslaťod emor » Pon 29. Aug 2016 20:05:27

Ifčo, pripájam sa k názoru že je priskoro El Pistolera odpisovať. Samozrejme, pri predstave alá TdF je Contíkove "zmŕtvychvstanie" tažko predpokladať. Ale Vuelta nie je TdF. A faktor vyčerpanosti je stále v hre v druhej polovici Vuelty. V každom prípade si dnes Indián konečne dobral povesti a na "blchárskom" teréne to rozbalil. O Froomiem je ťažké čokoľvek písať. Dnes to nebolo prvý krát že sa v záveroch etáp riadi len samým sebou a že neberie ohľad na vývoj. Pozná sa , má svoje čísla a vie asi najlepšie zužitkovať svoj výkonový potenciál. Pre mňa je skôr otázne, kedy mu dôjde energia. Tuším že sa to skô či neskôr stane a mám veľký ciťák že Pistolero to napáli v menej nápadných etapách - napríklad tá 17ta.. Na Pyreneje sa teším ale myslím že to príde až v treťom týždni. :arrow:

Scarpa ! tento chlap si zaslúži obdiv a úctu k tomu ako to doteraz zvláda a ja mu prajem bedňu. Aj keď kandidátov je tam priveľa a starý poloplešoun nezdolateľný Alejandro bude v hre ešte dlho, spoločne s Chávezom a Yatesom.
Obrázok užívateľa
emor
 
Príspevky: 91
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:09:25

Re: Vuelta a Espaňa

Poslaťod berloq » Uto 30. Aug 2016 16:08:02

Neviem... ja by som v tomto prípade nepoužíval slovo "výhodu", že nedokončil TdF. Jazdiť týždeň dokaličený, tak, že mu to na konci spôsobilo horúčky, ktoré ho donútia vzdať... to podľa mňa nie je žiadna výhoda. Jasne, Contador už po jednom zranení a odstúpení Vueltu vyhral, lenže to bola skrátka jedinečná chvíľa. Inak to žiadna výhoda nie je... Súperi možno majú viac závodných dní v nohách, lenže Contador po odstúpení netrénoval, ale naopak, sedel na riti, čo je... ako je známe u cyklistov, to najhoršie.

Zranenie je vždy to najhoršie - rozhodí formu, rytmus dokonca celý organizmus. Takže si myslím, že odstúpiť po zranení, neprináša vôbec žiadne výhody. A na Contadorovi je to vidieť... Ťažko povedať, aké dopady mal na neho pád zo siedmej etapy (tu na Vuelte), skôr si myslím, že efekt tohto pádu mal len negatívny dopad na psychiku. Ja som už v Burgose vedel, že Contadorova forma nebude oslnivá, pretože tam ledva vyhral so súpermi, ktorí sú tak o 3 triedy kvalitatívne horší. A na Vuelte to ide stúpanie za stúpaním. Skrátka je vidieť, že Contador sa ďaleko skôr zahltí... Keby sa vezie za niekym, kto mu ide dobré tempo, tak sa dokáže udržať. Ale akonáhle je to na ňom - keď má ťahať - nie je toho schopný.

ALE BOJUJE! Je to neskutočný bojovník! Snaží sa za každú cenu zachrániť sezónu, ktorú na jar tak úspešne rozbehol. Vrchol mal prežiť na Tour, lenže zasiahla ho katastrofa. A zdá sa, že ani táto Vuelta mu šťastie neprinesie.

Ale budem mu fandiť naďalej! Za tú bojovnosť! Vuelta ešte môže priniesť prekvapenia.
Obrázok užívateľa
berloq
 
Príspevky: 522
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Vuelta a Espaňa

Poslaťod majo » Str 31. Aug 2016 9:32:39

maximale suhlasim s berloqom...tie contikove zranenia na tour mu priniesli nielen bolest ale az horucky a s tym spojene celkove oslabenie organizmu co mu len ubralo urcite nie pomohlo...taketo veci sa nedaju vyjazdit tie sa musia vylezat cize vzhoda voci froomymu indianovy ci valverdemu tam urcite nieje...ten pad teraz to je uder urcite hlavne do psychiky aj ked nejake fyzicke obmedzenia tam urcite zase su...ale bojuje neskutocne...ako som tu uz x-krat napisal presne pre toto mu fandim a presne takyto styl cyklistiky milujem...nairo zatial super konecne je radost nanho pozerat...a valverde ten je neskutocny,,,nikdy som zo znamych dovodov nebol jeho velkym fanusikom ale tu je doterajsiu neznicitelnost sa proste neda neobdivovat...uvidime ci mu to vydrzi az do ciela...a ked potom pojde este aj lombardiu a nebodaj ju aj vyhra tak amen :D
majo
 
Príspevky: 2225
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Vuelta a Espaňa

Poslaťod Keram » Str 31. Aug 2016 17:56:49

No dnesna praca Tinkoffu akosi vysumela do stratena na konci :roll: Suboj Quintana Froome moze byt este velmi zaujimavy.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1231
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Vuelta a Espaňa

Poslaťod ifčopifčo » Str 31. Aug 2016 19:18:51

Dúfam že Leo Konig zabojuje o stupne víťazov v Madride. Reči Quintanu a Valverdeho o zákaze powermetrov sú podľa mňa smiešne, je každého vec kto chce ako jazdiť, Froomieho jazda v pondelkovej etape bola excelentná.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2425
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Vuelta a Espaňa

Poslaťod menovatel » Str 31. Aug 2016 19:59:29

ifčopifčo píše:Dúfam že Leo Konig zabojuje o stupne víťazov v Madride. Reči Quintanu a Valverdeho o zákaze powermetrov sú podľa mňa smiešne, je každého vec kto chce ako jazdiť, Froomieho jazda v pondelkovej etape bola excelentná.

Chcel som napísať, že dúfam v top 5, ale pódium pre Lea by bolo famózne. A veľmi by mu pomohlo pri podpise novej zmluvy, zdá sa že ešte nijakú nepodpísal.
menovatel
 
Príspevky: 177
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Vuelta a Espaňa

Poslaťod berloq » Štv 01. Sep 2016 22:21:21

menovatel píše:
ifčopifčo píše:Dúfam že Leo Konig zabojuje o stupne víťazov v Madride. Reči Quintanu a Valverdeho o zákaze powermetrov sú podľa mňa smiešne, je každého vec kto chce ako jazdiť, Froomieho jazda v pondelkovej etape bola excelentná.

Chcel som napísať, že dúfam v top 5, ale pódium pre Lea by bolo famózne. A veľmi by mu pomohlo pri podpise novej zmluvy, zdá sa že ešte nijakú nepodpísal.

:lol: :roll:

Tak toto sa teda nepodarilo...
Obrázok užívateľa
berloq
 
Príspevky: 522
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Vuelta a Espaňa

Poslaťod bloy » Pia 02. Sep 2016 7:23:18

ifčopifčo píše: "...je každého vec kto chce ako jazdiť"


Zaujímavý názor - pravidlá a niekedy aj tímové pokyny ma však zvádzajú myslieť si, že to až tak celkom nie je "každého vec ako chce jazdiť".
"“Byl jsem ze začátku takový méně průbojný a Cavendish mi radil, abych se nebál používat lokty a nikdy nikomu nic nedaroval." Petr Vakoč
Obrázok užívateľa
bloy
 
Príspevky: 677
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36
Bydlisko: Bratislava

Re: Vuelta a Espaňa

Poslaťod ifčopifčo » Pia 02. Sep 2016 11:53:49

bloy píše:
ifčopifčo píše: "...je každého vec kto chce ako jazdiť"


Zaujímavý názor - pravidlá a niekedy aj tímové pokyny ma však zvádzajú myslieť si, že to až tak celkom nie je "každého vec ako chce jazdiť".


Nemyslím si že si nepochopil ako som to myslel. Alebo so myslíš že Quinatna a Valverde jazdia bez tímových pokynov?
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2425
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Vuelta a Espaňa

Poslaťod bloy » Pia 02. Sep 2016 12:29:43

Nemyslím (ohľadom tej tímovej taktiky Movistaru); len mi príde, že to či sa budú wattmetre používať alebo nie, je v prvom rade vec pravidiel. Iba ak pravidlá tieto pripúšťajú, tak potom sa pretekár (ak má v tomto smere voľnosť od tímu) môže rozhodnúť, či ich použije alebo nie, resp. či namiesto reakcie na aktuálny priebeh bude voliť striktný postup podľa údajov, ktoré vidí. A preto mi nepríde diskusia na tému, či ich v pravidlách povoliť, alebo nepovoliť smiešna. Naopak si myslím, že má význam otvárať podobné témy ako spraviť cyklistiku atraktívnejšou.

Samozrejme Quintana, Valverde a ďalší sledujú osobné záujmy, rovnako ako ich sleduje aj SKY, to však z hľadiska samotnej diskusie nemusí byť natoľko podstatné.
"“Byl jsem ze začátku takový méně průbojný a Cavendish mi radil, abych se nebál používat lokty a nikdy nikomu nic nedaroval." Petr Vakoč
Obrázok užívateľa
bloy
 
Príspevky: 677
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36
Bydlisko: Bratislava

Re: Vuelta a Espaňa

Poslaťod ifčopifčo » Pia 02. Sep 2016 13:39:52

@bloy - Tak ja chápem že pre Quintanu a Valverdeho ako najväčších bojovníkov za atraktívnu cyklistiku by bolo maximálne atraktívne keby Froomey v nejakej etape vybuchol a Nairo by bez problémov prišiel do Madridu v červenom najlepšie s Valverdem za chrbtom, pre mňa naopak bude oveľa atraktívnejšie, keď Froomey aj s pomocou wattmetra udrží preteky v napätí čo možno najdlhšie. Ty ako človek čo má v avatare Movistar máš na to prekvapujúco rovnaký názor ako cyklisti Movistaru ;)
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2425
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Vuelta a Espaňa

Poslaťod bloy » Pia 02. Sep 2016 13:58:51

Čo sa týka napínavosti pretekov, mám na to rovnaký názor ako Ty, ale o to sa ani netreba báť, lebo Froomey Quintanovi určite naloží v časovke. Okrem toho, pravidlá by sa určite nemenili ešte počas Vuelty a určite nie túto sezónu, takže výsledky tejto Vuelty určite taká diskusia neovplyvní. Ako fanúšik Movistaru zrejme nemám objektívny pohľad, ale na druhej strane ho nemám určite ani vždy rovnaký ako jeho pretekári. A tiež nepokladám Quintanu a Valverdeho za bojovníkov za atraktívnu cyklistiku, ale to aké technické pomôcky jazdcom povoliť a aké zakázať na tú atraktivitu určite vplyv má.
"“Byl jsem ze začátku takový méně průbojný a Cavendish mi radil, abych se nebál používat lokty a nikdy nikomu nic nedaroval." Petr Vakoč
Obrázok užívateľa
bloy
 
Príspevky: 677
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36
Bydlisko: Bratislava

Re: Vuelta a Espaňa

Poslaťod ifčopifčo » Pia 02. Sep 2016 15:31:53

Tu asi narazíme na to, že "atraktivita" je niečo ako vkus, pre každého môže atraktívne niečo iné. Movistaráci sa ozvali po etape na Covadongu, pre mňa osobne bola Froomieho jazda-stíhačka celkom atraktívna, určite atraktívnejšia ako keby sa zubami nechtami držal čela pretekov a potom odpadol. Nemyslím si že atraktivita cyklistických pretekov je nejako výrazne ovplyvnená wattmetrami.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2425
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Vuelta a Espaňa

Poslaťod Keram » Pia 02. Sep 2016 21:58:53

Ani si nepamatam ze by niekedy peloton stratil 34 minut.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1231
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 262 hostia