Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Vuelta a Espaňa

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Vuelta a Espaňa

Poslaťod paula@sile » Pon 14. Sep 2015 15:53:51

Keram píše:
ifčopifčo píše:
Keram píše:Tak a mame po Vuelte. Degenkolb sa konecne dockal, Aru nam ukazal kompletny chrup a Valverde zabojoval o zeleny dres. Potreboval nan iba 118 bodov. Posledne 3 roky by mu to nevidalo ani na top 3. Takze budem sa opakovat uz neviem kolky krat ale slubujem ze uz posledny :D Skoda toho incidentu s motorkou. Keby Peter chcel tak ho vyhra s prstom v nose. Este lahsie ako na Tour.


A zničí sa pred MS, stálo by to zato?


To sa uz nikdy nedozvieme. Som zvedavy ci sa znicil Degenkolb.


degenkolb sa vraj citi vyborne,
rozhovor s nim o forme a taktike na ms..
http://www.radsport-news.com/sport/sportnews_95487.htm
paula@sile
 
Príspevky: 304
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Po Vuelte N°2

Poslaťod berloq » Pon 14. Sep 2015 16:37:54

Sláva Vuelty je zdá sa pominuteľná. Ja ešte spomeniem pár cyklistov, ku ktorým som mal v priebehu preteku nejaký vzťah.

Vuelta svoju hlavnú zápletku nabrala vlastne až po 11. etape. V Andorre sa ukázalo ako sú karty rozdané... a boli rozdané tak, že to bolo o Astane, padnutí Dumoulina a častočne o Rodriguezovi, ktorý však už v treťom týždni vycúval.

A čo tak k Puritovi dodať... Po Tour som napísal, či ešte zabojuje o pódium na Vuelte. Zabojoval, lenže aj tak mám z toho dojem, že zase prehral a tento krát už ani ku koncu nebol hlavným aktérom. Opäť treba povedať, že dokázal vyhrať etapu, horskú etapu, to si takýto cyklisti jednoducho cenia, keď sa im podarí "na férovku" zneškodniť konkurenciu. Rodriguez starne, on sa vlastne zo sezóny na sezónu nejako diametrálne ani nezhoršuje, lenže v porovnaní s rokmi 2012/2013 to je už iba tieň Purita. Zatiaľ čo v roku 2012 dokázal aj v tých beštiálnych stenách doslova šprintovať k cieľu, terajšie nástupy sú toho len slabým odvarom (aj keď asi viac vytrvalejšie). Po Baskicku som písal, či už všetko obetoval úspechu na GT... na Tour sklamal a treba povedať, že aj tu. Zrovnanie časov s Dumoulinom na trati dlhej 40km, možno až tak tragicky nevyznieva, lenže to si Purito dovoliť nemohol. Takže Purito, ďalšie pódium, ďalšia GT, kde hral prim, ale zároveň ďalšia GT kde bol teste za víťazom, a zároveň strašne ďaleko.

V predposlednej etape sa opäť celkom slušne ukázal Quintana, dokonca sa opäť zdalo, že sa dostáva do formy :?: Zatiaľ čo Contador bol na TdF pod neustálym dozorom, každý vedel ako na tom je, čo robí... Quintana sa tomuto akosi vyhol, po andorrskej etape sa dostal trošku do úzadia záujmu a už tam zostal. A tak mohol opäť bez tlaku spriadať plány, a "potajomky" zase stúpať poradím. Ale je pravda, že Quintana kvality potvrdil... Jasne, strašne mu pomohlo to, že chýbal dominátor, každý vie, že byť v takejto forme v horských etapách na Tour, mohol by zabudnúť na pódium. Lenže tu to dokázal maskovať, Quintana je "pure climber", možno ten najpravší z pelotónu. Keď to berieme ako double, bol parádny.

Kde je Orica? Posledné dve sezóny má Orica v obľube ovládnuť prvý týždeň GT a následne sa úplne vytratiť. Prakticky to potvrdili aj tu. Chaves bral v prvom bloku dych, lenže porážka v 9. etape od Dumoulina, ako by z neho vysala elán a už sa snažil len udržať. Ale udržal sa!

Po dlhšej dobe sme zase videli, že aj Valverde je iba človek. Ale darmo... BALA-VERDE! Chceme nechceme, lepšieho klasikára nie je. Zase s etapou, zase so zeleným dresom, zase v desiatke. To je neuveriteľné... V sezóne doublov, to dokázal aj on a zrejme nekončí... Ešte pár cieľov si v sezóne asi nájde.

A na záver už asi len pozdrav pre @dexterka. A to si neodpustím.

Prečo nechápeš, že T-S nemyslí vážne GC. Majka nato teraz určite nemá, ani on ani tím, ktorý s ním ide. Podľa mňa nebude ani v TOP10. T-S sa bude musieť poobzerať po etapách. V T-S je Contador a potom dlho dlho nič. Oni robili maximum pre GIRO a TDF, teraz už majú vystrielané náboje.
Nie, ja tomu neverím. Dokonca neverím, že Rafal ukradne aj nejakú etapu.


Majka na to určite má!
Po rovine neviem, do kopca nevládzem, z kopca sa bojím.
Obrázok užívateľa
berloq
 
Príspevky: 522
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Vuelta a Espaňa

Poslaťod bloy » Pon 14. Sep 2015 17:26:47

Áno, Majka na to má, ukázal sa lepšie ako som čakal, možno by ho mohli skúsiť spraviť lídrom na Giro.
"“Byl jsem ze začátku takový méně průbojný a Cavendish mi radil, abych se nebál používat lokty a nikdy nikomu nic nedaroval." Petr Vakoč
Obrázok užívateľa
bloy
 
Príspevky: 677
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36
Bydlisko: Bratislava

Re: Vuelta a Espaňa

Poslaťod Roman » Pon 14. Sep 2015 17:28:52

Oleg Tinkov: OK, here is our humble plan for Tinkoff Team in 2016. To WIN Giro w Rafal Majka , Tour and Vuelta w Alberto Contador.
Roman
 
Príspevky: 163
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Vuelta a Espaňa

Poslaťod ifčopifčo » Pon 14. Sep 2015 17:56:18

paula@sile píše:degenkolb sa vraj citi vyborne,
rozhovor s nim o forme a taktike na ms..
http://www.radsport-news.com/sport/sportnews_95487.htm


Vďaka za link, Johnovi som to víťazstvo v poslednej etape veľmi prial aj za tú robotu ktorú v rámci možnosti odvádzal pre Dumoulina. Keď si porovnáme jeho formu a výsledky od klasík so Saganom tak Degenkolb bol vo Švajčiarsku a aj na Tour nevýrazný a ďaleko za očakávaniami, mne to pripadalo ako keby išiel na Tour s tým že bude pomáhať Marcelovi a formu časoval skôr na Vueltu ktorá mu sedí. Každopádne je výnimkou, nikto z klasikárov ktorí chcú uspieť na MS Vueltu nedokončil alebo ju ani nezačal. O dva týždne budeme múdrejší :ugeek:
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2425
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Vuelta a Espaňa

Poslaťod Keram » Pon 14. Sep 2015 18:55:20

ifčopifčo píše:
Keram píše:To sa uz nikdy nedozvieme. Som zvedavy ci sa znicil Degenkolb.


Tak o tom že Vuelta odčerpá cyklistovi množstvo síl predsa nemôže nikto pochybovať.


To ani netvrdim ;) Ale moze mu este dostatocne mnozstvo zostat :D
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1231
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Vuelta a Espaňa

Poslaťod ifčopifčo » Pon 14. Sep 2015 19:05:18

Keram píše:To ani netvrdim ;) Ale moze mu este dostatocne mnozstvo zostat :D


To už sa ale moceme v bludnom kruhu, môže, ale ani nemusí a zelený dres na Vuelte podľa mňa za to riziko nestojí, podľa teba áno, takže sa nezhodneme ;)
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2425
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Zelené tričko + World Road Race Championships

Poslaťod sportovec » Pon 14. Sep 2015 19:45:46

ifčopifčo píše:To už sa ale moceme v bludnom kruhu, môže, ale ani nemusí a zelený dres na Vuelte podľa mňa za to riziko nestojí, podľa teba áno, takže sa nezhodneme ;)


... ale keby ste sa hádali o Valverdem, tak tam je to jasné. Absolvoval v posledných rokoch vždy celú TdF + Vueltu (+ zelené tričko) s pozoruhodnými výkonmi a následne aj medaila z WRRC ;) Tak ale Sagan nie je Valverde :lol:
Obrázok užívateľa
sportovec
 
Príspevky: 388
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Zelené tričko + World Road Race Championships

Poslaťod ifčopifčo » Pon 14. Sep 2015 19:59:49

sportovec píše:... ale keby ste sa hádali o Valverdem, tak tam je to jasné. Absolvoval v posledných rokoch vždy celú TdF + Vueltu (+ zelené tričko) s pozoruhodnými výkonmi a následne aj medaila z WRRC ;) Tak ale Sagan nie je Valverde :lol:


My sa nehádame, my si len vymieňame názory :lol: A Piti je iná kategória, to je fakt ;)
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2425
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Vuelta a Espaňa

Poslaťod dexterko » Pon 14. Sep 2015 21:23:52

@berloq

:D už som myslel, že to nepríde. Bol som ticho, pretože som čakal, kto sa do mňa za Majku pustí prvý. Tip mi vyšiel ;)
Áno, Majku som veľmi, veľmi podcenil. Aj keď aby som si prihrial polievočku, tak z polky som sa trafil (ostal bez etapy).
Tak isto ma dosť prekvapil aj T-S, keď Majkovi aj v posledných kopcoch dokázali ešte pomôcť. Przepraszam Ciebie Rafal :D
Dokonca mu ani veľa nechýbalo k titulu.
Tak sa zdá, že nakoniec z neho môže byť aj pistolerov nástupca. Snáď ho už nebudú budúci rok využívať ako podporu pre Contika a urobia mu prípravu pre GC na GT. Pretože keď už presvedčil aj mňa, tak musel aj Olega.

A aby som nezabudol. berloq, mal si pravdu ;)
Obrázok užívateľa
dexterko
 
Príspevky: 689
Registrovaný: Str 18. Feb 2015 18:42:24

Re: Vuelta a Espaňa

Poslaťod paula@sile » Pon 14. Sep 2015 22:39:48

ifčopifčo píše:
paula@sile píše:degenkolb sa vraj citi vyborne,
rozhovor s nim o forme a taktike na ms..
http://www.radsport-news.com/sport/sportnews_95487.htm


Vďaka za link, Johnovi som to víťazstvo v poslednej etape veľmi prial aj za tú robotu ktorú v rámci možnosti odvádzal pre Dumoulina. Keď si porovnáme jeho formu a výsledky od klasík so Saganom tak Degenkolb bol vo Švajčiarsku a aj na Tour nevýrazný a ďaleko za očakávaniami, mne to pripadalo ako keby išiel na Tour s tým že bude pomáhať Marcelovi a formu časoval skôr na Vueltu ktorá mu sedí. Každopádne je výnimkou, nikto z klasikárov ktorí chcú uspieť na MS Vueltu nedokončil alebo ju ani nezačal. O dva týždne budeme múdrejší :ugeek:


degenkolbov ciel na tdf vraj bol vyhrat jednu etapu , ani vo sne nepocital s tym, ze marcel nebude nominovany, sancu o zelene, ktora sa tym padom naskytla, nevyuzil,
tak moze byt, ze nebol na takuto ulohu az tak dobre pripraveny…
no konecne sa aj on dockal… o tom cakani by mohol peto sagan rozpravat… :mrgreen:
paula@sile
 
Príspevky: 304
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Zelené tričko + World Road Race Championships

Poslaťod Keram » Pon 14. Sep 2015 22:42:43

ifčopifčo píše:
sportovec píše:... ale keby ste sa hádali o Valverdem, tak tam je to jasné. Absolvoval v posledných rokoch vždy celú TdF + Vueltu (+ zelené tričko) s pozoruhodnými výkonmi a následne aj medaila z WRRC ;) Tak ale Sagan nie je Valverde :lol:


My sa nehádame, my si len vymieňame názory :lol: A Piti je iná kategória, to je fakt ;)


Inak preco ho volaju Piti? Alebo Bala? Casto ho tak nazyvaju aj na CN fore ale neviem odkial to pochadza a co to vlastne znamena. El Pistolero alebo Purito to je jasne ale toto neviem a vzdy som to chcel vediet :D
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1231
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Vuelta a Espaňa

Poslaťod Tibi » Uto 15. Sep 2015 8:48:50

Tento rok ma na Vuelte zaujali dvaja cyklisti a zaujala ma aj jedna situácia.Víťazstvo Aru sa dalo predpokladať.Otázne je ako by to vyzeralo v Astane, ak by pokračoval Nibali.Každopádne bola Astana jednoznačne najsilnejšia,takže zaslúžene víťazstvo.Nečakal som,ale také fantastické výkony od Chavesa a Dumoulina.Oni dvaja robili a zviditeľňovali na Vuelte cyklistiku.
Najväčším momentom bol pre mňa ale kontakt motorky so Saganom. Peťo možno zažil najčiernejší deň svojej kariéry a treba povedať,že nakoniec z toho vyviazol celkom dobre.Vždy som sa veľmi obával,aby sa Petrovi nestalo niečo podobné.To čo sa mu stalo je určite horšie,ako keby celý rok nevyhral žiadnu etapu,pretože pri tom incidente mohlo veľmi ľahko prísť k ukončeniu cyklistickej kariéry.
Fantastické je,že Sagan bude štartovať na MS a my mu budeme držať palce!!!!!!!
Obrázok užívateľa
Tibi
 
Príspevky: 125
Registrovaný: Pia 20. Feb 2015 0:35:15

Re: Vuelta a Espaňa

Poslaťod motyliLET » Uto 15. Sep 2015 12:56:30

tak si aj ja pridam na konto majku, tip mi vysiel ze bude top5 a treba povedat ze ak sa mu podari poriadne vylepsit casovku je velky favorit na titul v niektorej GT, nasledujuce roky len giro a vuelta ale o takych 5 rokov ktovie, bude zalezat nato ako zlepsi casovku a aky bude mat okolo seba team, TS na vuelte odviedli ozaj dobru pracu pre rafala a to tam boli traja pre sagana, takze klobuk dolu, ak by astana nevyhrala vueltu bolo by to prekvapenie ako jediny team na nu chystali leadra, ostatni vzali to co bolo po tdf k dispozicii, co sa tyka degenkolba na MS mu velke sance nedavam, v pripade silnejsieho obsadenia spurterov by ani etapu neurobil, predsa len tu naj top formu mal na jarnych klasikach to bezpochyb
motyliLET
 
Príspevky: 269
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Zelené tričko + World Road Race Championships

Poslaťod ifčopifčo » Uto 15. Sep 2015 13:34:52

Keram píše:Inak preco ho volaju Piti? Alebo Bala? Casto ho tak nazyvaju aj na CN fore ale neviem odkial to pochadza a co to vlastne znamena. El Pistolero alebo Purito to je jasne ale toto neviem a vzdy som to chcel vediet :D


Mám taký pocit že Piti bolo Valverdeho kódové označanie vo Fuentesových zoznamoch, opravte ma ak sa mýlim.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2425
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Zelené tričko + World Road Race Championships

Poslaťod paula@sile » Uto 15. Sep 2015 21:30:08

ifčopifčo píše:
Keram píše:Inak preco ho volaju Piti? Alebo Bala? Casto ho tak nazyvaju aj na CN fore ale neviem odkial to pochadza a co to vlastne znamena. El Pistolero alebo Purito to je jasne ale toto neviem a vzdy som to chcel vediet :D


Mám taký pocit že Piti bolo Valverdeho kódové označanie vo Fuentesových zoznamoch, opravte ma ak sa mýlim.


kodove oznacenie vo fuentesovych zoznamoch, podla valverdeho psa pitiho :geek:
paula@sile
 
Príspevky: 304
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Vuelta a Espaňa

Poslaťod MichalJ » Uto 15. Sep 2015 22:24:23

dexterko píše: :D už som myslel, že to nepríde. Bol som ticho, pretože som čakal, kto sa do mňa za Majku pustí prvý. Tip mi vyšiel ;)


Rozmýšľal som nad tým aj ja, ale nakoniec som si povedal že to nie je treba, že vám (nebol si jediný proti Majkovým šanciam) je to jasné aj bez toho aby to tu človek vyslovene napísal :D

Každopádne som zvedavý čo ukáže na Gire, aj keď keby vyhral, tak by ma dosť prekvapil. Záleží ale na konkurencii.
MichalJ
 
Príspevky: 369
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35
Bydlisko: Bratislava/KNM

Re: Vuelta a Espaňa

Poslaťod Alex » Pon 25. Júl 2016 20:17:06

No onedlho tu máme poslednú GT roka. Nájde sa niekto šikovný, kto by vedel už nejakých TOP jazdcov, ktorí sa chystajú zúčastniť Vuelty ?
Alex
 
Príspevky: 147
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Vuelta a Espaňa

Poslaťod motyliLET » Pon 25. Júl 2016 21:08:47

Alex píše:No onedlho tu máme poslednú GT roka. Nájde sa niekto šikovný, kto by vedel už nejakých TOP jazdcov, ktorí sa chystajú zúčastniť Vuelty ?

contador a quintana zatial
motyliLET
 
Príspevky: 269
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Vuelta a Espaňa

Poslaťod dexterko » Pon 25. Júl 2016 22:40:35

Alex píše:No onedlho tu máme poslednú GT roka. Nájde sa niekto šikovný, kto by vedel už nejakých TOP jazdcov, ktorí sa chystajú zúčastniť Vuelty ?


podľa PCS:

AG2R La Mondiale (Peraud, Latour)
Astana Pro Team (Boom, Westra)
BMC Racing Team (Gilbert, Sánchez)
Etixx - Quick Step (Richeze, de la Cruz)
FDJ (Pinot, Geniez)
IAM Cycling (Saramotins, Enger)
Lampre - Merida (Niemiec)
Lotto Soudal (Wellens, Hansen)
Movistar Team (Quintana, Izagirre)
ORICA-BikeExchange (Plaza, Mezgec)
Cannondale-Drapac Pro Cycling Team (Talansky, Clarke)
Team Giant - Alpecin (Barguil, de Kort)
Team Katusha (Rodríguez, van den Broeck)
Team LottoNL - Jumbo (Gesink, Kruijswijk)
Team Sky (Froome, Roche)
Tinkoff (Contador, Bennati)
Trek - Segafredo (Zubeldia, Felline)
Caja Rural - Seguros RGA (Arroyo, Pardilla)
Dimension Data (Anton, Fraile)
Direct Energie (Sicard, Jeandesboz)
Bora-Argon 18 (Nerz, Mendes)
Cofidis, Solutions Cr�dits (Navarro, Maté)

a to nemusím byť ani šikovný :lol:
Obrázok užívateľa
dexterko
 
Príspevky: 689
Registrovaný: Str 18. Feb 2015 18:42:24

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 260 hostia