Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Majstrovstvá sveta

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod menovatel » Str 27. Sep 2017 22:49:01

Peťo pôjde do Innsbrucku hlavne kvôli nemeckému zamestnávateľovi. Ale či tam príde len do počtu neviem, to sa mi nezdá. Vo Florencii 2013 to bolo cez 4000 výškových m a došiel šiesty. Asi nevyhrá, ale v top 10 by po cielenom tréningu mohol byť.
menovatel
 
Príspevky: 177
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod Keram » Štv 28. Sep 2017 0:01:47

simko píše:http://www.cyclingweekly.com/news/racing/peter-sagan-says-fourth-consecutive-world-title-not-impossible-despite-mountainous-2018-course-352858

neviem ci ste citali tento clanok. zda sa ze pre Gazzettu Peto vzdy trosku viac poodhali plany nez pre ine media:) neviem teda ci ide len o akesi mlzenie alebo naozaj je jeho ucast na budúcich MS realna. velmi ma prekvapil fakt ze Peto ma 78-79 kg ked je vo forme. to je celkom dost. no neviem teda bude to zaujimave. tiez som toho nazoru ze ta trat MS 2018je prilis ale na druhej strane verim ze Peto by dokazal zabojovat po uprave hmotnosti a prisposobeni priravy. ale to neviem ci je mozne v podstate za nejakých 5 mesiacov. dalsia vec je, ze Peto by v tych pretekoch bol v podstate odkazany sam na seba takmer pocas celého trvania.


Na jednej strane povie ze vsetko je mozne a potom povie ze na LBL a Lombardiu nema narok. Ved to nedava zmysel. Tieto MS budu este tazsie ako spominane monumenty. Nemyslim si ze by mal ist. Svoje stastie moze skusat v rokoch 19 a 20 ked urcite budu pre neho ovela vhodnejsie profily. Pokial viem v Canone ho skusali trochu prerobit a v roku 2014 mal slabsi cely rok a hlavne jeho sprint bol slabsi. Toto riskovat no neviem. Na druhej strane ak bude Bora chciet aby siel tak sa bude musiet nejakym sposobom pripravit aby nebol uplne do poctu. A co sa tyka SVK repre tak po odchode Velitsovcov do dochodku je Sagan momemtalne aj nas najlepsi vrchar :D
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1229
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod ostrihaneofce » Štv 28. Sep 2017 8:39:26

Keram píše: Na jednej strane povie ze vsetko je mozne a potom povie ze na LBL a Lombardiu nema narok. Ved to nedava zmysel. Tieto MS budu este tazsie ako spominane monumenty. Nemyslim si ze by mal ist. Svoje stastie moze skusat v rokoch 19 a 20 ked urcite budu pre neho ovela vhodnejsie profily.

Ak si dobre spomínam v 2019 by mali byť v Yorkshire, čiže minimálne by malo byť v jeho schopnostiach zabojovať o titul. Ťažko povedať aký profil Briti zvolia. Zo šprintérov má na titul asi len Cavendish, ale ten bude mať už 34(?). Každý nedokáže v 35-ke vyhrávať na champs elysées ako Greipel.
Väčšiu silu majú momentálne asi vo vrchároch, ale najväčšia hviezda Froome, nie je vhodný typ na jednodňové preteky. Yatesovci podobne, navyše sa mi zdá, že neprezentovať sa zrovna nehrnú, resp. ich nevolajú. Ostatní mladí im asi ešte nedorastú na víťazstvo na MS. Tiež je otázka, či by vôbec dokázali zostaviť trasu, aby sedela čisto vrchárom.
Vidím to skôr na niečo podobné ardenám, niečo na spôsob L-B-L. Cesty by na to našli a jazdcov tiež. Thomas ukázal, že jednorazovky mu idú. Cummings by to vyskúšal. Kennaugh by sa tiež hecol.
2020 ešte asi nevolili.

Keram píše: A co sa tyka SVK repre tak po odchode Velitsovcov do dochodku je Sagan momemtalne aj nas najlepsi vrchar :D


No je to vtipné, že jazdec, ktorý vyhrá majstra sveta v šprinte na úplnej rovine v Katare je asi naša najväčšia (jediná) nádej na trasu, ktorú už viacerí označili ako jednu z najťažších v histórii. Bohužiaľ je to smutná pravda.

Tiež som toho názoru, že by asi nebolo dobré všetko podriadiť úspechu v Innsbrucku. Tá Lombardia je ale lákavá :D
ostrihaneofce
 
Príspevky: 155
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod simko » Štv 28. Sep 2017 10:03:00

@ostrihaneofce
neviem preco este dejisko pre rok 2020 nie je oznamene. alebo je? o takomto case uz tusim byva. nasiel som len jeden starsi clanok ze by to mala byt Vicenza. ten ich navrhovany okruh vyzera slubne. a co sa tyka Yorkshiru tak tam maju celkom slusny potencial. aj keby tam dali vela strmých stupani a bolo by to podobne ako LBL tak by to pre Peta aj tak bolo vyborne. ale myslim si ze zvolia trochu lahsiu trat. cize roky 2019 a 2020 sa javia velmi slubne z hladiska profilov.

http://www.cyclingnews.com/news/vicenza ... f-circuit/
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod ostrihaneofce » Štv 28. Sep 2017 11:34:55

V tom článku píšu, že to malo byť oznámené v Bergene. Ale neviem, nezaregistroval som nič.
Ale podľa mňa pekné miesto vybrali. Som sa teraz díval na mapy, lebo som nevedel kde presne to je a vyzerá to byť také podhorie Alp. Určite mali veľa možností ako to zostaviť.
Ak zostane profil taký, ako ho prezentovali vtedy, tak budú mať jazdci čo robiť. Vyzerá ťažko. Ťažšie ako Bergen. Ale to sa aj tak ukáže až po prvých pretekoch, rovnako ako tento rok.
ostrihaneofce
 
Príspevky: 155
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod simko » Štv 28. Sep 2017 14:20:57

Keram píše:Na jednej strane povie ze vsetko je mozne a potom povie ze na LBL a Lombardiu nema narok. Ved to nedava zmysel. Tieto MS budu este tazsie ako spominane monumenty.

ja som sa tiez nad tym pozastavil:) ale podla mna to Peto myslel tak, ze pri sucasnej hmotnosti. teda ze tohtorocna Lombardia a buducorovne Liege. ale ak by sa pripravoval na MS 2018 tak to by nedavalo zmysel ze buducorocna Lombardia by bola prenho pritazka, pritom ked narocnost je nizsia ako MS na ktore by sa pripravoval a o ktorých hovori ze nie je to nemozne.
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod motyliLET » Štv 28. Sep 2017 22:37:23

k lombardii len tolko ona nema kazdy rok rovnaku trasu a ked ju dokazal vyhrat gilbert tak sagan by tam tiez za vhodneho profilu dokazal uspiet tie ms maju len jeden hacik a to je ten posledny kopec
motyliLET
 
Príspevky: 269
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod West » Ned 01. Okt 2017 18:04:43

Ten šampionát v Insbrucku je oveľa ťažší, ako Lombardia alebo LBL. Predpokladám, že Peťo, keď sa k tomu vyjadroval, tak mal len kusé informácie o profile. Napokon všetci vieme, že hlboká analýza trate vopred nepatrí medzi jeho najsilnejšie skily (veľmi mierne povedané). Napríklad trať vo Florencii bola o dosť ľahšia a aj keď si tam robilo nádeje na titul aj pár klasikárov (Cancellara), tak to napokon bolo čisto len pre vrchárov. Budúci rok to bude obrovská šanca pre mnohých skvelých GC jazdcov a Ardenských klasikárov, ktorá sa naskytne tak raz za 5-6 rokov, takže sa mnohí budú na to špeciálne pripravovať. Pre skvelých jazdcov ako Nibali alebo Valverde to bude posledná šanca na titul, takže urobia pre to všetko. Nie je možné aby takú brutálnu selekciu prežil nejaký ťažší jazdec.
West
 
Príspevky: 334
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod simko » Pon 09. Okt 2017 13:47:20

zda sa ze kandidátom na MS 2020 je uz iba talianska Vicenza. ak by im schvalili ten navrhovany okruh tak by to bol vyborny profil pre Peta.
o Yorkshire 2019 je zatial ticho, predpokladam ze v priebehu sezony 2018 unikne predbezna trat na tejto stranke https://twitter.com/lasterketaburua :)
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod Keram » Pon 09. Okt 2017 20:16:19

no dufajme ze v rokoch 19 alebo 20 sa teda Peter osamostatni na cele zlatych medailistov :). Ja mu verim ze v kariere este nejaky titul na MS prida.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1229
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod ostrihaneofce » Uto 10. Okt 2017 9:52:11

Tak Vincenzo zaslúžene. Vždy rád vidím, keď sa rozhoduje na menej očakávaných úsekch, napr. ako teraz, keď sa odpútal v zjazde. Pinot mal smolu, že sa dostal do úniku s pre neho asi najnevhodnejším súperom :)

Nibaliho bude zaujímavé sledovať v ďalších sezónach. Rád by som videl, že by GT odsunul trochu do úzadia a zameral sa skôr na jednorazovky. Predsa on na rozdiel od ostatných hviezd GT má v sebe také to niečo potrebné na klasiky (neviem to presne popísať :D )
A aj keď každé jedno víťazstvo na GT je veľký úspech, tu už podľa mňa nemá čo dokazovať. Vyhral všetky tri, čím sa nepochybne zapísal do histórie, celkovo štyri. Nejaké rekordy v počte výhier sú nereálne. Má 33 rokov. Možno sám už nebude mať extra motiváciu vyhrávať zrovna GT. Hoci Giro bude určite pre neho srdcovka.
Myslím, že som aj niekde zachytil jeho vyjadrenie, že veľkým cielom bude L-B-L v 2018. A v plánovaní sezóny tu znova môže zamiešať kartami trať v Innsbrucku, kde by mal byť Nibali medzi top3 favoritmi. Dokonca možno aj najväčším favoritom, uvidíme ako sa pozbiera Valverde. Ponúka sa tu pre Vincenza kombinácia cieľov Ardeny, TdF, Innsbruck. V jeho prípade je ale asi nereálne, aby držal formu na tri vrcholy. Uvidíme, čo si vyberie.
ostrihaneofce
 
Príspevky: 155
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod ostrihaneofce » Uto 10. Okt 2017 11:02:24

ostrihaneofce píše:Tak Vincenzo zaslúžene. Vždy rád vidím, keď sa rozhoduje na menej očakávaných úsekch, napr. ako teraz, keď sa odpútal v zjazde. Pinot mal smolu, že sa dostal do úniku s pre neho asi najnevhodnejším súperom :)

Nibaliho bude zaujímavé sledovať v ďalších sezónach. Rád by som videl, že by GT odsunul trochu do úzadia a zameral sa skôr na jednorazovky. Predsa on na rozdiel od ostatných hviezd GT má v sebe také to niečo potrebné na klasiky (neviem to presne popísať :D )
A aj keď každé jedno víťazstvo na GT je veľký úspech, tu už podľa mňa nemá čo dokazovať. Vyhral všetky tri, čím sa nepochybne zapísal do histórie, celkovo štyri. Nejaké rekordy v počte výhier sú nereálne. Má 33 rokov. Možno sám už nebude mať extra motiváciu vyhrávať zrovna GT. Hoci Giro bude určite pre neho srdcovka.
Myslím, že som aj niekde zachytil jeho vyjadrenie, že veľkým cielom bude L-B-L v 2018. A v plánovaní sezóny tu znova môže zamiešať kartami trať v Innsbrucku, kde by mal byť Nibali medzi top3 favoritmi. Dokonca možno aj najväčším favoritom, uvidíme ako sa pozbiera Valverde. Ponúka sa tu pre Vincenza kombinácia cieľov Ardeny, TdF, Innsbruck. V jeho prípade je ale asi nereálne, aby držal formu na tri vrcholy. Uvidíme, čo si vyberie.


Teraz sa dívam, že omylom som dal príspevok k Lombardii sem. Prosím o presunutie do témy monumentov. Vďaka
ostrihaneofce
 
Príspevky: 155
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod majo » Pon 20. Nov 2017 13:44:52

odporucam precitat ak niekto este necital...a nazor nech si spravi kazdy sam...ja za seba mozem povedat ze viacmenej suhlasim s autormi clankov
http://www.roadcycling.cz/clanek/trat-s ... astni-kuzi
http://www.roadcycling.cz/clanek/innsbr ... pro-sagana
majo
 
Príspevky: 2217
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod elviska » Pon 20. Nov 2017 19:24:52

majo píše:odporucam precitat ak niekto este necital...a nazor nech si spravi kazdy sam...ja za seba mozem povedat ze viacmenej suhlasim s autormi clankov
http://www.roadcycling.cz/clanek/trat-s ... astni-kuzi
http://www.roadcycling.cz/clanek/innsbr ... pro-sagana

Ja tiež, ale nie úplne. Môže sa hocičo stat aj počas horskej trate. ;)
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod Milanj55 » Pon 20. Nov 2017 20:59:37

elviska píše:
majo píše:odporucam precitat ak niekto este necital...a nazor nech si spravi kazdy sam...ja za seba mozem povedat ze viacmenej suhlasim s autormi clankov
http://www.roadcycling.cz/clanek/trat-s ... astni-kuzi
http://www.roadcycling.cz/clanek/innsbr ... pro-sagana

Ja tiež, ale nie úplne. Môže sa hocičo stat aj počas horskej trate. ;)

Zdravím Vás priatelia.K tejto téme MS 2018 konané v Innsbrucku mám podobný názor ako Vy. S autormi sa dá celkovo súhlasiť, lebo to rozpísali celkom logicky(čiže obtiažnosť trate a najväčších favoritov na víťazstvo. Tak poďme po poradí: 1,Vincenzo Nibali je aj pre mňa favoritom číslo jedna , vo veku 33 rokov urobí všetko pre to, aby sa na tento deň pripravil čo najlepšie a on takéto niečo môže dokázať. Jemu by som to doprial najviac, už len pre tú smolu z Olympijských hier v Riu, keď v rozhodujúcom momente spadol a prišiel tak o víťazstvo.2,Alejandro Valverde tiež veľký favorit na víťazstvo(37) rokov, už posledná príležitosť získať dúhový dres MS. Za celú svoju snahu a bojovnosť počas celej kariéry, by si tento dres zaslúži asi najviac z celého pelotónu.Škoda toho jeho zranenia, bude mať čo robiť dostať sa do najlepšej formy pred MS.
3, Do tretice by som tiež spomenul veľmi silný Kolumbijský tím, hlavne Esteban Chaves a Rigoberto Uran sú veľmi kvalitný cyklisti, ktorím by takáto trať mohla vyhovovať.4, No a na štvrtom mieste by to mohli byť aj Francúzi , Holanďani .....
No a najväčší rešpekt budú mať cyklisti asi pred posledným kopcom Gramartboden, ktorý je veľmi obtiažny a v úseku 2,8 km budú musieť cyklisti prekonávať nesmierne prevýšenie v priemere 11.5% a najväčšie stúpanie sa vyšplhá až na 25%. Po absolvovaní cca 260 km to bude pre mnohých cyklistov tá najväčšia previerka v tento deň.
Viem, samozrejme že Petra Sagana žiadny z týchto autorov nepasoval za favorita na víťazstvo, ale kto ho tipoval z odborníkov na cyklistu, že získa po tretí krát titul MS?
Všetko sa dozvieme až v deň"D", keď sa postavia na štart a v tej chvíli bude musieť byť všetko nastavené tak, aby sa skĺbila momentálna forma s psychickou pohodou a veľkým kusom šťastia , aby sa mu vyhli veškeré technické problémy a takticky sa správať čo najefektívnejšie počas celého preteku.
Možno sa mýlim a možno sa mýlia aj autori vo svojich príspevkoch, všetko ukáže čas.
Prajem Vám príjemný zvyšok dňa priatelia.
Milanj55
 
Príspevky: 186
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod majo » Pon 20. Nov 2017 22:56:33

ja by som pridal este jednu moju fantasmagoricku teoriu :D ak by mal byt pre mna niekto favoritom tak jednoznacne kolumbijsky team...ano nie konkretny cyklista ale team...a preco?...len oni disponuju takou vrcharskou silou a budu urcite disponovat aj potrebnym poctom ze by si mohli dovolit pri kazdom jednom zo 7ich prejazdov toho 8km kopca vyslat svojho borca(kludne vzdy ineho) aby to stupanie doslova vyletel a tym by znicil cast pelotonu mozno aj seba ale dokedy by im mohli ostatny odolavat?...jednemu by to mohlo kludne aj vyjst az do ciele ak by ho uz nemal kto chytit a ak by ich aj postupne chytali tak by sa cely peloton uvaril kym dalsi a dalsi indianko by mohol relativne v klude cakat na svoju sancu a na svoj pokus...viem zabijacky plan by to bol ale im by to kludne vyjst mohlo

ale aj tak ma vacsiu pravdu Milan v tejto jedinej vete citujem: Všetko sa dozvieme až v deň"D", keď sa postavia na štart a v tej chvíli bude musieť byť všetko nastavené tak, aby sa skĺbila momentálna forma s psychickou pohodou a veľkým kusom šťastia , aby sa mu vyhli veškeré technické problémy a takticky sa správať čo najefektívnejšie počas celého preteku.

tak caute :lol: :lol: :lol: :lol:
majo
 
Príspevky: 2217
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod paula@sile » Pia 12. Jan 2018 15:21:32

Flamsko je oficialny kandidat na MS 2021…

http://www.nieuwsblad.be/cnt/dmf20180112_03294552
paula@sile
 
Príspevky: 304
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod simko » Pia 12. Jan 2018 15:58:42

paula@sile píše:Flamsko je oficialny kandidat na MS 2021…

http://www.nieuwsblad.be/cnt/dmf20180112_03294552


to by bolo super. pre Avermaeta to bude urcite lakadlo aby bol dovtedy v cyklistike aj ked bude mat tusim uz 36 rokov.
no a pre Peta to budu tri roky po sebe s vybornymi profilmi. aj ked pokial sa nemylim MS 2020 stale asi nie je definitivne pridelene pre Vicenzu?
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod paula@sile » Sob 13. Jan 2018 12:47:01

simko píše:
paula@sile píše:Flamsko je oficialny kandidat na MS 2021…

http://www.nieuwsblad.be/cnt/dmf20180112_03294552


to by bolo super. pre Avermaeta to bude urcite lakadlo aby bol dovtedy v cyklistike aj ked bude mat tusim uz 36 rokov.
no a pre Peta to budu tri roky po sebe s vybornymi profilmi. aj ked pokial sa nemylim MS 2020 stale asi nie je definitivne pridelene pre Vicenzu?


no to by boli urcite profily pre peta a velka vyzva pre van avermaeta
vincenza este stale nie je potvrdena, teda ja som nic konkretne nenasla, je to zvlastne,
pred casom som citala, ze düsseldorfsky starosta uz mysli na MS 2020, ze by si vedel predstavit düsseldorf ako usporiadatela, to by mozno vysvetlilo, preco este nepadlo to potvrdenie
paula@sile
 
Príspevky: 304
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Majstrovstvá sveta a monumenty 2018 s Petrom

Poslaťod Svätopluk » Uto 06. Mar 2018 13:34:17

...ak by nastala situácia, že by sa Petrovi na monumentoch nedarilo...predpokladám, že by to mohol byť pre neho odrazový mostík pre začatie pomýšľania na majstrovstvá sveta, veď by už nemal čo stratiť, len získať...
a tak by začal pokus o priblíženie sa k vrchárom... čo vy na to?
Svätopluk
 
Príspevky: 12
Registrovaný: Pon 26. Feb 2018 16:43:39

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 97 hostia