Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Majstrovstvá sveta

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod ostrihaneofce » Pon 25. Sep 2017 7:35:03

@motyliLET
Včerajší dojazd som zatiaľ nenašiel česky v nejakej dlhšej verzii.

Ale tiež sa neudržali pri šprinte a jeden cez druhého revali. Pre to nikdy nepozerám dojazdy slovensky, lebo pokiaľ je zapojený Sagan, tak sa spustia ...nepáči sa mi to. Chápem, že fandia, ale takéto výkriky podľa mňa patria doma pred tv ...tak ako to robím ja a asi mnohí ďalší :D
Nie je nad to, keď sa toho na 100% ujme jeden, hlavný komentátor.
ostrihaneofce
 
Príspevky: 155
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod Gaučový profesionál » Pon 25. Sep 2017 9:22:15

https://www.youtube.com/watch?v=0lqN-BD5Jws&t=912s

Footage z ČT. Benčík je legenda, minimálne taká akou sa Sagan stal včera. Enjoy
Gaučový profesionál
 
Príspevky: 297
Registrovaný: Ned 26. Mar 2017 19:44:08

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod menovatel » Pon 25. Sep 2017 10:44:41

Focus-Shimano píše:Z toho videa sa mi zda ze v jednom momente chytil nastup grega a nestriedal dal mu len sa obzrel za seba a isiel z cela prec.

Veru škoda toho výpadku TV. Ľutujem, že už tie vrtuľníkové zábery nikto nedokomentuje. Peťo dva-trikrát doťahoval niečie pokusy a potom sa vždy nechal predbehnúť, aby sa príliš nevetral. Rozhodne BOL vidieť na čele (stíhačov), keď šlo do tuhého. Celkovo to bola veľmi pekná klasikárska bitka, žiadne "len dohnali Alaphillipa a šprintovali".
menovatel
 
Príspevky: 177
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod pepe » Pon 25. Sep 2017 11:52:30

menovatel píše:
Focus-Shimano píše:Z toho videa sa mi zda ze v jednom momente chytil nastup grega a nestriedal dal mu len sa obzrel za seba a isiel z cela prec.

Veru škoda toho výpadku TV. Ľutujem, že už tie vrtuľníkové zábery nikto nedokomentuje. Peťo dva-trikrát doťahoval niečie pokusy a potom sa vždy nechal predbehnúť, aby sa príliš nevetral. Rozhodne BOL vidieť na čele (stíhačov), keď šlo do tuhého. Celkovo to bola veľmi pekná klasikárska bitka, žiadne "len dohnali Alaphillipa a šprintovali".

Presne tak. Nechapem ako mozu svetove renomovane cyklo media napisat, ze tam len tak objavil na zaver. Rovnako M.M. ze sa viezol vzadu. Peter bol jednoznacne najsilnejsi, povedal to aj Gaviria.
pepe
 
Príspevky: 15
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod ifčopifčo » Pon 25. Sep 2017 14:43:53

West píše:Peter je legenda. Ak by zajtra skončil s cyklistikou tak toto mu už nikto nevezme. Vyhrať 3x majstrovsvá sveta a ešte hneď po sebe je oveľa ťažšie, ako vyhrať 3x TDF. Každá trasa je jedinečná a jazdec musí byť neskutočne univerzálny aby bol vždy kandidát. Pri súčasnej vyrovnanej cyklistike neverím že to niekto najbližších 20 rokov dokáže zopakovať. Navyše Peter to zvládol s nie moc silným týmom, čím nechcem nijako znižovať výkony ostatných našich chalanov. Napokon Juro Sagan vydržal pri Peťovi až do posledného Salmonu a dokončil na 46 mieste čo je skvelé. Hlavní porazení boli tentoraz Belgičania. Napriek hviezdnej zostave, napokon len dvaja skončili pred Jurom Saganom. Osobne som si myslel, že po poslednom stúpaní by v prednej skupine mohli mať 5-6 jazdcov a ten záver pekne zrežírovať pre seba, ale viacerí zrejme nemali TOP formu. Kwiatek tiež veľké sklamanie. Vlastne neukázal vôbec nič. Už teraz sa teším na Insbruck. Budúci rok dúfam bude mať o niečo lepšiu formu ako tento a bude môcť pochybovačom ukázať že to nie je len o špurtoch.


Ak si dobre pamätám, tak nejakí Belgičania (najmenej dvaja), sa v poslednom kole namotali do pádu pri nájazde na stúpanie. Inak súhlasím a tie roky, by som ešte pokojne predĺžil aj na 50. A ak sa mýlim, tak na to už neprídem, pretože už budem pod drnom :lol:
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod dexterko » Pon 25. Sep 2017 15:41:30

West píše:Vyhrať 3x majstrovsvá sveta a ešte hneď po sebe je oveľa ťažšie, ako vyhrať 3x TDF.

Ale no, myslím, že porovnávaš neporovnateľné. Minimalne je to diskutabilné.
Obrázok užívateľa
dexterko
 
Príspevky: 689
Registrovaný: Str 18. Feb 2015 18:42:24

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod Zutu » Pon 25. Sep 2017 16:48:12

dexterko píše:
West píše:Vyhrať 3x majstrovsvá sveta a ešte hneď po sebe je oveľa ťažšie, ako vyhrať 3x TDF.

Ale no, myslím, že porovnávaš neporovnateľné. Minimalne je to diskutabilné.


Podla mna ma pravdu. V historii sme vela krat videli, ze cyklista vyhral TDF viac ako 3x za sebou. Jednemu sa to dokonca podarilo 7x v rade.
Bobet 3x 53-55
Anquetil 4x 61-64
Merckx 4x 69-72
Indurain 5x 91-95
Armstrong 7x 99-05
Froome 3x 15-17
Zutu
 
Príspevky: 178
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod Zutu » Pon 25. Sep 2017 18:02:21

Ale ten Kristoffov sprint bol velmi velmi silny. Dal si ho riadne dlhy ako on zvykne, ale boli to riadne bomby. Sagan sa ho udrzal, ale Matthews im odletel z haku ako nic. Sagan mu vyskocil z haku na poslednu chvilu a len tak tak sa dostal pred neho. Ale to je pochopitelne, kedze z tych zaberov co sa neskor objavili bolo vidiet, ze potiahol aj Peter v poslednych kilometroch. Uz urcite nebol velmi cerstvy. Gaviria mi je maxilnalne nesympaticky, ale vraj tam v zavere jazdil aktivne, takze ma plusovi bodik :)
Alaphilippe bol perfektny na poslednom stupani. Moscon tam tiez letel ako sip, ale neskor sa ukazalo, ze jazdil Demareovu taktiku (do kopca sa odveziem, nakoniec vam ukazem :D) , len mal viac smoly a nasiel sa dokaz.

Co dodat? Sagan je pan Majster.
Zutu
 
Príspevky: 178
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod Miki » Pon 25. Sep 2017 20:44:00

Som veriaci,ale na zázraky som neveril.Ale už začnem.To, čo dokázal P.Sagan je zázrak.Niekto tam hore ho má strašne rád.
A teraz troška podrobnejšie.
1.Montreál a Saganov potlesk.Niekto povie drzosť.Vôbec nie.Ten,kto vyhral 100 pretekov si to môže dovoliť a ten kto chce vyhrávať preteky si musí uvedomiť,že to už nepôjde vešaním sa na chrbát Sagana/Mathews ..../.
2.Sagan ukázal veľkú mentálnu silu a to tým,že všetko vsadil/aj s Valachom /na jednu kartu.Ukazuje sa že pretekársky dozrieva.Šlo mu o veľa a aj tak sa nebál prehry.Paulo Bettiny mal pravdu,ked prognózoval,že pretek skončí špurtom 30-40 člennej skupiny,aj ked priebeh MS/juniori a dalšie kategorie/tomu nenapovedal.Ukázalo sa ,že medzi dospelými je to vyrovnanejšie.
3.Bonnen.Bonnen hodil udičku.Vyhrá Welens.Je to druhý Merckx.No udičku mu nikto nezhltol.Akurát sa odpísal jeden pomocník Awermaeta a Gilberta.
4.Belgičania.Tragédia.Viac k tomu niet čo dodať.A to polovicu práce za nich urobili Česi.Prečo asi?Na stahovanie úniku tam boli aj iné viacčlenné družstvá/Taliani,Francúzi,Nori atd./Alebo chceli mať pekné fotky do albumov.Konečný už u mňa nie je tréner.Jediné ospravedlnenie pre Belgičanov je,že mali až 3 pretekárov v páde.
5.Francúzi.Velmi dobrý výkon.Všetko podriadili pre Alaphilipa.Skoro im to vyšlo.No môhli aspoň blufovať jedným šprintérom.
6.Naši.Nesklamali.Išli to na čo mali.Ukazuje sa,že najmä J.Sagan bude dobrým pomocníkom na Miláno San Remo a Paríž Roubaix.
7.M.Mathews.Toľko ambícií v jednom človeku,až to nie je pekné.Ak chce poraziť Sagana bude musieť zmeniť zmýšlanie ,alebo zvýšiť výkon.Ukazuje sa,že mu víťazstvo na Tour 2016,keď ho traja spolujazdci z Oriky dostrkali na cieľovú čiaru pred Saganom zatemnilo rozum,ked chce Sagana a Krištofa poraziť v šprinte.To sa mal radšej pokusiť odisť z Alaphilipom,ak na to mal.3 nasobný majster sveta už nebude nikoho tahať na chrbte do cieľa.Nerobil to ani Cancelára,ktorý to tiež dal každému pcítiť.Svoje o tom vie aj Sagan.
8.Awermaet.Sravil čo môhol .Vydalo to na jeden atak,ale aspň nerobí zo seba somára,ako Mathews a netara hlúposti.
9.Nemci a Austria.Ukazuje sa,že Sagan nie je sám.Pomôhli,ked na to sami nemali.
10.Bora.Vyzerá to tak,že Sagan si dobre vybral.Veľa hovorí aj fakt,že majiteľ Bory býval na hoteli s našou výpravou.Postupne budujú tým pre Petra/Oss/Myslím si,že v Bore vládne dobrá atmosféra,čo je dobrým príznakom do budúcnosti.
11.Nóri.Úžasné Majstrovstvá.Krásna krajina,krásny Bergen a veľký záujem.A aj keď ich miláčik nevyhral, nedali to pocítiť.Patrí im veľké uznanie.

Tešme sa,že žijeme v dobe Petra Sagana.Je to nie len užasný športovec,ale aj úžasný človek.Čo na srdci to na jazyku.Prajem mu nech ostane taký ,aký je .Plný pokory a skromnosti.Bez falše a pretvárky.On nám dáva radosť a šťastie a preto sa aj jemu dostáva plným priehrštím.Teším sa na jar.
Miki
 
Príspevky: 153
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod Focus-Shimano » Pon 25. Sep 2017 21:48:22

Mne sa strasne pacila radost Lukasa Postelbergera a Marcusa Burgharda. Bora bol super vyber jeho kolegovia hlavne mladi ho obdivuju a su pripraveny pre neho nechat na trati vsetko a Juraj sa pre Petra aj roztrha. A Matthews klesa do stoky v mojich ociach. Po kazdej prehre sa vyhovara na vsetko mozne na to ze bol merkur na ustupe, ze ho zavrel stybar, ze mal nizke rafky atd. Greg aspon prizna ze Peter bol najlepsi ale Michael ani za boha nie. A inac ten Kristoffov sprint bol ako z roku 2015 . Neskutocna sila katusa sa moze hanbit za to ze Kristoffa urazali a mozu si buchat hlavu o stol ze o neho prisli.
Obrázok užívateľa
Focus-Shimano
 
Príspevky: 764
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:35:06

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod majo » Uto 26. Sep 2017 7:53:26

heh niektory su fakt smiesny...blink je neskutocny traged...to video z vrtulnika som pozeral niekolko krat s tym ze som sa vzdy sustredil len na jedneho na jeden dres aby som si dobre prezrel jeho pohyb na trati...tvrdit ze sa peto zjavil az na 500ke a dovtedy ho nebolo je riadna konina pretoze z toho videa jasne vidiet ze bol v tych poslednych km aktivny aj on a nie raz a tak nechapem ako ho nemohli vydiet(asi uz su prilis zvyknuty na duhak a tak si ho este min.rok uziju :D ) pozoroval som aj gaviriu a treba povedat ze on sa tiez len tak neviezol...viezol sa ale napriklad kristoff ak som dobre videl...je pravda ze na australsky dres som sa nezameriaval a uz sa mi nexce znova zoomovat do monitora ale fakt som si ani raz nevsimol zeby to prave on drel pedale v tych poslednych km...a tie jeho gesta na paske...HAHAHAHA....ved bol triedu za saganom a vikingom...to mal skor dvihat ruky ze moze byt vobec treti...aj tie zabery zo stanu...peto s kristoffom pokec a usmevy a blink k petovy prisiel akokeby peto smykol aj jeho zenusku a ked ho akoze obhal tak som sa bal aby petovy potom netrcal noz z pomedzi rebier :D :D chlapec urcite nieje zly pretekar ale v hlave sam seba povazuje za ovela lepsieho ako realne je a kym si to neuprace tam tak tie jeho teploske nausnicky budu na paske svietit vzdy az za petovym chrbtom

ku GVA...ano priznal ze peto bol najlepsi ale co uz ine mal asi povedat...po montreale mi bolo na grcku aj z jeho vyjadreni ked tvrdil ako tvrdo siel a bojoval lebo citil ze ma nohy...no akosi som si to nevsimol...maximalne tak tvrdo bojoval udrzat sa petovy za zadkom...tiez som sa zachechtal z toho jeho vyjadrenia ako sa citil silny a tak sazavesil na salmone za valgrena ktory tam zrychlil ale ked valgren zvesil tak zvesil aj on a prave vtedy vyletel spoza nich alaphilip a na jeho zrychlenie uz nemohol zareagovat...jasne tymto povedal ze asi ani nepomyslel na to ze by to bol prave on ktory by tam na salmone xcel utocit a rozbit tu skupinu jediny ciel vyviest sa za niekym...ak sa citil tak silny ako hovori preco nesiel sam?...alebo preco nesiel aspon za mosconom ked na alaphilipa nedokazal zareagovat...viem su to z mojej strany len spekulacie ale z tych jeho vyjadreni to proste vidim takto

fakt si nepamatam zeby peto mal niekedy taketo vyhovorky alebo taketo podobne vyjadrenie ako tito dvaja...a aj to mu nahana fanusikov na celom svete vratane australie a belgicka

a este jedna vec...ano chlapci z bory si fakt sadli...uz som tu kedysi pisal ze burghart vyzera byt presne petova krvna skupina a ked sa k nim prida oss to bude len komedia...mam radost z tej partie
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod West » Uto 26. Sep 2017 10:23:22

Majo
GVA a Gilbert boli celú jeseň z formy. Samozrejme slušnú výkonnosť majú vždy, ale oproti tej ich fantastickej jari to bol fakt veľký rozdiel. Preto si GVA neveril a nestriedal Peťovi, ale má príliš veľké ego, aby to povedal na rovinu (a tiež IMO nechcel aby bola spochybňovaná jeho rola lídra na MS). Myslel som že do MS ešte popracujú na výkonnosti, ale ukazuje sa, ako je ťažké si udržať vrcholnú formu tak dlho. Tá Peťova minuloročná sezóna bola v tomto ako z iného vesmíru.
West
 
Príspevky: 334
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod ifčopifčo » Uto 26. Sep 2017 12:13:00

Prečo si nevieme vychutnať víťazstvo Sagana bez toho aby sme vyrábali akýchsi nepriateľov z jeho súperov? Veď každý prežíva neúspech inak, popretekové vyjadrenia aktérov sú ich pohľad na preteky. Že nie sú vždy v súlade s realitou? Ale veď to býva častokrát aj u Petra. Okrem toho po nástupe Alaphilippa nemáme prehľad aký bol pohyb v hlavnej skupine, možnože Bling práve vtedy míňal viac energie ako mal. Z najväčších súperov Petra sa tu pravidelne robia nepriatelia, chytajú sa za slovíčka, komentuje sa každé ich gesto ... a trapne poznámky s "teplošskými náušnicami" sem podľa mňa nepatria.
Petrova veľkosť a výnimočnosť je v tom, že až na malé výnimky (Frankfurt ... ) ide všetky preteky v sezóne tak, že v tých, v ktorých má možnosť bojovať v popredí tak v popredí je a bojuje o víťazstvá. To z neho robí najlepšie zarábajúceho cyklistu. Možno iba Valverde je podobný typ, ktorý dokáže počas celej sezóny byť v takej forme, že je stále v popredí. Väčšina ostatných dokáže mať formu len určitej časti sezóny a potom už nie sú takí výrazní. Alebo majú dokonca slabšie celé sezóny. Kwiatek po fantastickom roku 2014 mal roky 2015 a 2016 dosť priemerné, tento rok má zase výrazne lepší .... Preto je taká radosť fandiť Petrovi, pretože človek má v podstate celú sezónu o zábavu a napätie postarané.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod rado » Uto 26. Sep 2017 14:41:42

ja stale tvrdim,ze okrem kamery z helykoptery musi byt aj zaznam z inych kamier,ono to je zaznamenane,len sa prerusil prenos do vozu koli vypadku elektriny,ale kamery bezali dalej koli vlastnemu zdroju.takze by sa patrilo dodatocne to vypustit von cele.
rado
 
Príspevky: 34
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod majo » Uto 26. Sep 2017 16:27:29

Ja tu z nikoho nepriatelov nevyrabam len som skomentoval to co videl cely svet a to co si cely svet mohol vypocut ci precitat...uznavam ze ta poznamka o nausnickach bola nevhodna a vsetkym ktorym vadi sa uprimne ospravedlnujem ale toto je forum a podstata fora je diskutovania a prezentovanie vlastnych nazorov a pohladov a v tom case ked som to napisal som to tak aj citil...ti ktori tu chodievaju dlhsie a pravidelne vedia ze ja osobne neznasam nadavanie zosmiesnovanie a ponizovanie akychkolvek sportovcov aj ked tymi nausnickami som to nepotvrdil...blink totizto u mna uz totalne padol na dno ale nie ako sportovec ale ako clovek...ano viem nepoznam ho ale myslim tym cloveka akym sa prezentuje...ja sam som sportoval a prehral som X krat...a ci uz ma porazil najlepsi kamarat alebo niekto s kym sme sa nanajvys pozdravili tak vzdy som mu uprimne podak ruku a zagratuloval a nikdy som nehladal vyhovorky ze keby to alebo toto...samozrejme neslo nimdy o MS ale aj svetovy pohar je pretek kde xce uspiet kazdy...a Greg?...je to borec akych je dnes malo ale asi je dovod preco nieje milacik publika a to nehovorim len o tom svetovom publiku ale aj o tom belgickom a to povazujem v cyklistike za publikum s velkym P
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod MichalJ » Str 27. Sep 2017 8:09:27

Ešte prispejem svojou troškou ... Chvíľu tam to čelo potiahol aj Kristoff, ak sa nemýlim, kúsok pred posledným km (video som videl už 2 dni dozadu).

Čo je fajn na tom ako sa z Petra tešili chalani z Bory je aj ako (relatívne) vysoko skončili. Lukas Pöstlberger v prvej skupine a aj skúšal nástupy, vyzerá byť čoraz silnejší. V druhej veľkej skupine prišli do cieľa Burghardt, Saramotins a aj Juraj. Ešte k tomu Bodnar a Oss a fakt sa tá podpora na jar rysuje celkom pekne. Už teraz sa na ňu teším.
MichalJ
 
Príspevky: 369
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35
Bydlisko: Bratislava/KNM

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod simko » Str 27. Sep 2017 14:06:31

http://www.cyclingweekly.com/news/racin ... rse-352858

neviem ci ste citali tento clanok. zda sa ze pre Gazzettu Peto vzdy trosku viac poodhali plany nez pre ine media:) neviem teda ci ide len o akesi mlzenie alebo naozaj je jeho ucast na budúcich MS realna. velmi ma prekvapil fakt ze Peto ma 78-79 kg ked je vo forme. to je celkom dost. no neviem teda bude to zaujimave. tiez som toho nazoru ze ta trat MS 2018je prilis ale na druhej strane verim ze Peto by dokazal zabojovat po uprave hmotnosti a prisposobeni priravy. ale to neviem ci je mozne v podstate za nejakých 5 mesiacov. dalsia vec je, ze Peto by v tych pretekoch bol v podstate odkazany sam na seba takmer pocas celého trvania.
simko
 
Príspevky: 1709
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod majo » Str 27. Sep 2017 18:27:38

simko píše:http://www.cyclingweekly.com/news/racing/peter-sagan-says-fourth-consecutive-world-title-not-impossible-despite-mountainous-2018-course-352858

neviem ci ste citali tento clanok. zda sa ze pre Gazzettu Peto vzdy trosku viac poodhali plany nez pre ine media:) neviem teda ci ide len o akesi mlzenie alebo naozaj je jeho ucast na budúcich MS realna. velmi ma prekvapil fakt ze Peto ma 78-79 kg ked je vo forme. to je celkom dost. no neviem teda bude to zaujimave. tiez som toho nazoru ze ta trat MS 2018je prilis ale na druhej strane verim ze Peto by dokazal zabojovat po uprave hmotnosti a prisposobeni priravy. ale to neviem ci je mozne v podstate za nejakých 5 mesiacov. dalsia vec je, ze Peto by v tych pretekoch bol v podstate odkazany sam na seba takmer pocas celého trvania.


4ty titul by bola totalna bomba ale nebol by to risk menit toho tak vela?...vaha program treningy atd atd...a to vsetko pre tak neistu vec ako je MS?...a okrem toho mas pravdu ze tam by mu z nasich uz fakt nemal kto pomoct pri vsetkej ucte k nasim borcom...a ked si predstavim aky kolotoc by tam mohli roztocit napriklad taky kolumbijci tak mi to pride ako jeden z najhorsich napadov...to nebude olympiada s obmedzenym poctom pretekarov ked to GVA dokazal...tam budu 9 clenne teamy...no neviem neviem
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Majstrovstvá sveta

Poslaťod sportovec » Str 27. Sep 2017 20:50:34

Miki píše:Bonnen hodil udičku.Vyhrá Welens.

Wellens mal pekný únik. Nemal veľmi inú možnosť kedy vyraziť, keďže pôvodný únik bol dostihnutý a vpredu bolo akurát prázdno. Asi škoda (pre neho), že sa tam neprimotal aj nejaký Francúz s ambíciami. Ale aj tá spolupráca tam bola fakt mizerná. Neviem kto by ich inak stiahol, keby išli ako hodinky.
Miki píše:Belgičania.Tragédia.Viac k tomu niet čo dodať. A to polovicu práce za nich urobili Česi. Prečo asi? Na stahovanie úniku tam boli aj iné viacčlenné družstvá/Taliani,Francúzi,Nori atd./Alebo chceli mať pekné fotky do albumov.

Tak ale zaplatiť cyklistov mimo WT na špinavú robotu je predsa také ľahké. Oni majú nízke platy.
Miki píše:Francúzi.Velmi dobrý výkon. Všetko podriadili pre Alaphilipa.

Tak, tak. Alaphilippe išiel výborne. Ešte skončil aj desiaty.
Obrázok užívateľa
sportovec
 
Príspevky: 388
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod simko » Str 27. Sep 2017 22:15:17

majo píše:4ty titul by bola totalna bomba ale nebol by to risk menit toho tak vela?...vaha program treningy atd atd...a to vsetko pre tak neistu vec ako je MS?...a okrem toho mas pravdu ze tam by mu z nasich uz fakt nemal kto pomoct pri vsetkej ucte k nasim borcom...a ked si predstavim aky kolotoc by tam mohli roztocit napriklad taky kolumbijci tak mi to pride ako jeden z najhorsich napadov...to nebude olympiada s obmedzenym poctom pretekarov ked to GVA dokazal...tam budu 9 clenne teamy...no neviem neviem

no ja sa povazujem za celkom odvazneho ak ide o Petov potencial a schopnosti:) verim mu co sa tyka potencialu pre LBL a Lombardiu. ale tych 4600m a 7 prejazdov cez Iglis je raz vela, plus samozrejme zaverecne stupanie. neviem si to predstavit. navyse pre mnohých vrcharov je toto jedina prilezitost v ich kariere na titul. urcite by sa nepozerali nato ako je Peto s nimi v skupine v nejakych zaverecnych 50km.
avsak Peto ako obhajca titulu mozno bude citit povinnost tam ist. v tom pripade neviem ako sa k tomu postavi, ci len pre marketingove ucely sa zucastni alebo tomu naozaj podriadi pripravu aby tam nebol do poctu. v tom pripade si myslim ze hlavny ciel by pre Peta ani nemuseli byt MS ale prave Lombardia. kedy sa nanu pripravit poriadne ak nie v roku v ktorom je trat MS totalne vrcharska?
Peto v rom rozhovore spomenul ze v Bergene nastupali 3600 m. ja neviem preco som si cely cas myslel ze to je "iba" 3000. ked teraz pozeram viacere zdroje tak je to pravda tych 3600m, niekde uvadzaju aj o nieco viac.
inak Peto vzdy praveze sa vyjadroval opacnym spôsobom. pamatam si ze v roku 2013 ked bola narocna trat vo Florencii tak sa vyjadroval pocas sezony ze nevie ci tam pojde. takisto minuly rok trochu mlzil pre media ze do Dohy mozno ani nepojde ze sezona bola narocna. a teraz to ponal uplne opacne:) bol som si isty ze bude hovorit ze tam nepojde ze je to pre vrcharov a potom z nicoho nic bude startovat:) on vsak tomu dava sancu hned od zaciatku. ale podla mna zatu dvojkombinaciu MS-Lombardia to stoji. ved aj tak na jesen nie je ziadny iny ciel okrem týchto dvoch. ziadne dolezite preteky, kde by musel mat sucasnu hmotnost a pripravu.
simko
 
Príspevky: 1709
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 30 hostia