Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Majstrovstvá sveta

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod MichalJ » Str 11. Nov 2015 15:33:12

Trochu vyššie Lukáš písal že organizátor musí len UCI zaplatiť 10 miliónov eur, myslíš že na Slovensku by sa našiel niekto ochotný dať za to takú sumu? Toto je čisté sci-fi.
MichalJ
 
Príspevky: 369
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35
Bydlisko: Bratislava/KNM

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod Roman » Str 11. Nov 2015 15:50:55

Take sci-fi este ani nevymysleli ako toto
Roman
 
Príspevky: 163
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod adamovotec » Str 11. Nov 2015 15:53:04

Diky za nazor. Tak treba len verit, sa raz tak stane, casom, ved aj niektore veci co boli v minulosti sci-fi sa stali realitou.
10M je palka, mam taky pocit, ze s dobou navratnosti tejto investicie by mali investori na Slovensku problem, kedze tu chce vacsina vsetko tu a teraz a naraz :)
adamovotec
 
Príspevky: 62
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod menovatel » Str 11. Nov 2015 23:42:21

adamovotec píše:Diky za nazor. Tak treba len verit, sa raz tak stane, casom, ved aj niektore veci co boli v minulosti sci-fi sa stali realitou.
10M je palka, mam taky pocit, ze s dobou navratnosti tejto investicie by mali investori na Slovensku problem, kedze tu chce vacsina vsetko tu a teraz a naraz :)


Mal som o kus "menšie oči", konkrétne aby sa na rok (2016) zas u nás končila jedna etapa WT pretekov Okolo Poľska, a nič. Sme podkriticky malý trh pre reklamy a počet našich kontinentálnych pretekov tomu zodpovedá. Momentálne potrebujeme skôr zachrániť náš najlepší (kontinentálny) tím, taká je finančná realita. 10M je ročný rozpočet menšieho WT tímu, pre nás asi o dva rády mimo, podobne ako olympiáda či Grand Departy - pred pár rokmi niekto sníval o Gire.
menovatel
 
Príspevky: 177
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod simko » Uto 23. Aug 2016 12:34:51

Vcera vysla sprava ze trochu sa zmenila trat na tohtorocnych MS . Povodne sa malo ist 80 km v pusti a potom 11 okruhov v meste. Vzhladom nato aby to bolo narocnejsie a aj zaujimavejsie tak pridali 71 km v pusti. Cize teraz sa pojde 151 km v pusti a 7 okruhov. No ak bude silny bocny vietor v tej pusti tak to moze byt nakoniec celkom zaujimave. Ale ak budu zaujimave iba posledne 3 km a duhovy dres bude nosit niekto ako Bouhanni, Demare, Kittel, Viviani tak to bude velmi zvlastne. Ked si to zoberieme v porovnani s tym aki cyklisti, na akych profiloch trate a po akých výkonoch nosili cely rok duhovy dres tak to je 100 a 1.
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod Zutu » Uto 23. Aug 2016 14:38:56

simko píše:Ale ak budu zaujimave iba posledne 3 km a duhovy dres bude nosit niekto ako Bouhanni, Demare, Kittel, Viviani tak to bude velmi zvlastne. Ked si to zoberieme v porovnani s tym aki cyklisti, na akych profiloch trate a po akých výkonoch nosili cely rok duhovy dres tak to je 100 a 1.


Podla mna si aj sprinteri zasluzia svoju sancu pobit sa o titul majstra sveta raz za par rokov. Ak by to vyhralo nieake "individuum" ako Bouhanni alebo Demare bol by som aj ja velmi sklamany. Ale Greipel, Kittel alebo Viviani by si to podla mna v pohode zasluzili :)
Zutu
 
Príspevky: 178
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod Roman » Uto 23. Aug 2016 16:14:18

Co tu mate s tym Demarom, on je odkedy nejaky dobry sprinter?
Roman
 
Príspevky: 163
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod simko » Uto 23. Aug 2016 16:30:18

Roman píše:Co tu mate s tym Demarom, on je odkedy nejaky dobry sprinter?


urcite nepatri do top 5 a mozno ani top 10 ale zas uplne zly nie je:) Ale tu ide o to ze tie Katarske MS nemusi vôbec vyhrat nejaky top sprinter. Takisto ako Demare vyhral MSR moze vyhrat aj teraz. Poprípade niekto iny kto bude mat v dany den stastie. Myslim tym viac stastia ako schopnosti.
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod Focus-Shimano » Uto 23. Aug 2016 18:40:53

Roman píše:Co tu mate s tym Demarom, on je odkedy nejaky dobry sprinter?

:D :D asi od 2012 :D dobre si ma pobavil
Obrázok užívateľa
Focus-Shimano
 
Príspevky: 764
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:35:06

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod Focus-Shimano » Uto 23. Aug 2016 18:42:35

simko píše:
Roman píše:Co tu mate s tym Demarom, on je odkedy nejaky dobry sprinter?


urcite nepatri do top 5 a mozno ani top 10 ale zas uplne zly nie je:) Ale tu ide o to ze tie Katarske MS nemusi vôbec vyhrat nejaky top sprinter. Takisto ako Demare vyhral MSR moze vyhrat aj teraz. Poprípade niekto iny kto bude mat v dany den stastie. Myslim tym viac stastia ako schopnosti.

Do top 10 určite patrí je lepší ako napríklad Nizzolo,Coquard,
Obrázok užívateľa
Focus-Shimano
 
Príspevky: 764
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:35:06

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod ifčopifčo » Uto 23. Aug 2016 19:53:39

Focus-Shimano píše:Do top 10 určite patrí je lepší ako napríklad Nizzolo,Coquard,


Ťažko povedať či je lepší. Tento rok z jeho víťazstiev stojí za zmienku iba víťazstvo na Pariž-Nice a to "zázračné" na Primavere. Inak kde nič tu nič.
Vyhrať MS ale môže, ja by som nehovoril o šťastí, na výhru na MS ti šťastie nestačí a o tom kto si to zaslúži či nie by som vôbec nehovoril.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2424
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod emor » Uto 23. Aug 2016 21:54:13

V každom prípade ..múdrejší budeme v októbri. Favorizujú sa šprintéri .... ale to čo potrebujú šprintéri je tímová podpora a dobrý leed-out. plus pomocníkov na sťahovanie úniku a nástupov pred záverečnými kilometrami. Na MS nejdú tímy ale národné repre - a tu sa veľmi často stáva že to dopadne nie práve najtímovejšie :))) príkladov je dosť a nebudem menovať.. čo je podstatnejšie že termín v Doha je veľmi neskorý pre všetkých a najme čitstých šprintérov. Predsa len klasikárski vrchári maju ešte Lombardiu, ale šprintéri už len omrvinky typu 1.1 a 1.HC v Belgicku a Francúzsku. Ja si osobne myslím že majster sveta 2016 bude prekvapenie. Buď to bude Peter Sagan alebo niekto , kto nebude mať vysoký kurz... Osobne ak by to mal byť top šprintér - tak najspokojnejší by som bol s Andréém. Asi jediný šprintér ktorý by nerobil dúhe "hanbu" počas budúcej sezóny. Či už na jarných klasikách, alebo aj počas sezóny GT. 8-)
Obrázok užívateľa
emor
 
Príspevky: 91
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:09:25

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod Roman » Uto 23. Aug 2016 22:16:39

Focus-Shimano píše:
Roman píše:Co tu mate s tym Demarom, on je odkedy nejaky dobry sprinter?

:D :D asi od 2012 :D dobre si ma pobavil

Presne na teba som narazal. V com som ta akoze pobavil? Demare do sprinterskej spicky nepatri ani zdaleka, ani v dojazdoch do mierneho kopca nepatri do uplnej spicky. Nehovorim, kludne moze vyhrat aj MS teraz, ale k favoritom by som ho tam ani nahodou neradil (tak isto ako ani v ziadnej sprinterskej etape kde su spickovi sprinteri a tak isto ani ziadnej kopcovitej etape kde su cyklisti ako Sagan atd. ...jedine ak so stastim alebo musi mat fakt dobry den a ostatni slabsi)
Roman
 
Príspevky: 163
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod ifčopifčo » Str 24. Aug 2016 11:09:56

Ono asi vôbec nie je isté kto bude u Francúzov lídrom, sú tam traja kohúti, Demare, Bouhanni a Coquard. Neviem si celkom dobre predstaviť ich spoluprácu takže Francúzi budú mať pred sebou ťažké rozhodovanie. Oni sú všetci celkom náladoví s dosť nevyrovnanou výkonnosťou, v tejto sezóne sa mi z nich Demare javí ako najslabší.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2424
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod West » Str 24. Aug 2016 17:52:14

ifčopifčo píše:Ono asi vôbec nie je isté kto bude u Francúzov lídrom, sú tam traja kohúti, Demare, Bouhanni a Coquard. Neviem si celkom dobre predstaviť ich spoluprácu takže Francúzi budú mať pred sebou ťažké rozhodovanie. Oni sú všetci celkom náladoví s dosť nevyrovnanou výkonnosťou, v tejto sezóne sa mi z nich Demare javí ako najslabší.

Na druhej strane Demare mal síce sezónu nič moc, ale na klasikách ukázal viac ako ostatní dvaja a MS budú bližšie ku klasikám, ako k etapám, kde sa viac ukazuje napr. Bouhanni. Vyhral MSR čo indikuje že sa vie sústrediť na dôležitý pretek (nech už tam aj bola nejaká nefér jazda). Navyše je z nich troch najťažšia váha čo vo vetre je jednoznačne výhoda. Coquard mal zase veľmi dobrú Tour. Ako si napísal - ťažké rozhodovanie.
West
 
Príspevky: 334
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod Focus-Shimano » Str 24. Aug 2016 18:10:26

@Roman A kto potom patrí do šprintérskej špičky ak nie Demare? Francúzi by mali určite vsadiť na Démareho on sa skvele hodí na klasiky na Gent-Wevelgem 2014 poriadne potrápil Degeho.Tento rok si napríklad vychutnal Gaviriu na Gent-Wevelgem na San reme a Paris-Nice ukázal obrovskú silu a parádny špurt po veľkej porcii kilometrov.Aj nemci by mali vsadiť buď na Greipela alebo Degeho.Kittel to podľa mňa nezvládne ešte som ho nikdy nevidel aby vyhral nejaký špurt vo veternej etape.Trošku nechápem talianov že uvažujú o Nizzolovi ako o lídrovi pre MS keď majú v tíme skvelého Vivianiho ktorý dokáže porážať špurtérske esá naopak Nizzolo vo veľkých závodoch končí vždy druhý.
Obrázok užívateľa
Focus-Shimano
 
Príspevky: 764
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:35:06

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod Zutu » Str 24. Aug 2016 19:33:37

Focus-Shimano píše: A kto potom patrí do šprintérskej špičky ak nie Demare?

Nepytal si sa mna, ale tak co by som si nepovedal svoj nazor? :D
Kittel, Greipel, Cavendish, Viviani, Kristoff, Sagan, Coquard, Matthews, Nizzolo vsetkych tychto ja povazujem za lepsich spurterov ako Demarea a urcite sa najde aj zo 10 dalsich co budu minimalne na takej urovni ako on. :)
Zutu
 
Príspevky: 178
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod ifčopifčo » Str 24. Aug 2016 19:41:37

Focus-Shimano píše:@Roman A kto potom patrí do šprintérskej špičky ak nie Demare? Francúzi by mali určite vsadiť na Démareho on sa skvele hodí na klasiky na Gent-Wevelgem 2014 poriadne potrápil Degeho.Tento rok si napríklad vychutnal Gaviriu na Gent-Wevelgem na San reme a Paris-Nice ukázal obrovskú silu a parádny špurt po veľkej porcii kilometrov.Aj nemci by mali vsadiť buď na Greipela alebo Degeho.Kittel to podľa mňa nezvládne ešte som ho nikdy nevidel aby vyhral nejaký špurt vo veternej etape.Trošku nechápem talianov že uvažujú o Nizzolovi ako o lídrovi pre MS keď majú v tíme skvelého Vivianiho ktorý dokáže porážať špurtérske esá naopak Nizzolo vo veľkých závodoch končí vždy druhý.


Šprintérska špička je Kittel, Greipel, Cavendish a Demare tam nepatrí, možno do širšej špičky. O San Reme radšej nepíšme, P-N dobre, porazil Bouhanniho, ale čo potom? Víťazstvo na La Méditerranéenne kde porazil svojho kolegu Delagea, víťazstvo na Route de Sud kde tiež nemal súpera? 2 druhé miesta na Gire s veľkým odstupom na Nemcov. Porazil na G-W mladého unaveného Gavíriu, no dobre. Ale k tomu je množstvo prehier ako nedávny Hamburg, množstvo etáp kde sa ani nedostal do šprintu, človek zo šprintérskej špičky nemôže mať ku sklonku sezóny bilanciu 4-3-2, to hovorí o veľmi malej konzistencii. Coquard má 13-5-1 a Bouhanni 9-4-5. Budú to mať za nomináciu zodpovední Francúzi veľmi ťažké, nechcel by som byť v ich koži. Už aj preto že medzi týmito Francúzmi je veľká rivalita a predstava že by išli všetci traja či dvaja a podľa priebehu by sa rozhodlo na koho sa v závere pôjde je síce pekná, ale asi nerealizovateľná.

K Talianom, tam je to tiež ťažké, Viviani má jednoznačne najlepší sprint ale opäť je málo konzistentný a dĺžka pretekov mu môže robiť problémy, má bilanciu 2-4-2 čo nie je bohviečo aj keď musíme brať do úvahy že sa pripravoval na OH. Modolo má 3-3-3 ale víťazstvá len pretekoch ako Turecko či Czech Cycling Tour. Nizzolo tento rok 4-5-7 čo nasvedčuje že sa do šprintov dostať vie. Ja by som zobral Nizzola a Vvivianiho a na koho sa pôjde by som rozhodol podľa priebehu :D
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2424
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod Alex » Str 24. Aug 2016 22:47:21

Bouhanni je jasne najlepší šprintér z Francúzov, jediný a to dosť veľký problém je tá jeho agresívna povaha ktorú prenáša aj do špurtu a rozhodcovia to už začali penalizovať. Ak chcú Frantíci bojovať o TOP5, tak pošlú Coquarda/Demareho, ak chcú mať šancu na víťazstvo, tak pošlú Bouhanniho, lebo on jediný sa môže v šprinte vyrovnať ako-tak ostatným zo špičky.
Alex
 
Príspevky: 147
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod Focus-Shimano » Štv 25. Aug 2016 8:25:17

Coquard nemá ešte ani jednu výhru z nejakého WT etapáku či klasiky takže na neho by som sa veľmi nespoliehal a tých jeho 13 víťazstiev je z 1 ale HC kategóri kde nemal absolútne žiadnu konkurenciu.A na tdf mal dobrý špurt maximálne v dvoch etapách potom ho už nebolo vidieť.Stále mi vychádza ako najlepšia voľba Démare skúsenosti s ťažkými závodmi,jazdou na vetre.Jeho najväčšia slabina je pozičná jazda v závere v tom má ešte rezervy ale keď všetko klapne dúha nie je nereálna veď majstrom sveta už bol síce len do 23.rokov ale bol :D .
Obrázok užívateľa
Focus-Shimano
 
Príspevky: 764
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:35:06

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 33 hostia

cron