Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Majstrovstvá sveta

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod MichalJ » Štv 21. Sep 2017 15:33:06

Ten kopec je fajn, tam som skôr zase myslel na tú dĺžku. Že aj TTT s ohľadom na ten kopec je vyložene veľmi dlhá, ale tam mi tá dĺžka tak nebije ako pri TT a hlavnom preteku.

Celkovo to teda vyzerá na brutálne MS, otázka je, ako veľmi budú zaujimavé. Či tá dĺžka nebude skôr zväzovať ruky. Predsalen aktuálny trend v GT tie krátke horské etapy s 3-4 kopcami sa ukazuje ako správny smer k viac útočnej cyklistike ako klasické dlhé horské etapy (ktoré ale dúfam z GT nevypadnú ... víťaz musí mať aj vytrvalosť). A toto bude extrémne dlhá "etapa", aj keď len na jeden deň.
MichalJ
 
Príspevky: 369
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35
Bydlisko: Bratislava/KNM

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod Focus-Shimano » Štv 21. Sep 2017 15:44:26

Takže Petra nakoniec len škrabalo v hrdle a nemal ani teplotu a trénoval normálne . Takže verme že nedeľa bude jeho.
Obrázok užívateľa
Focus-Shimano
 
Príspevky: 764
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:35:06

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod ostrihaneofce » Štv 21. Sep 2017 16:18:39

Som zvedavý ako bude vyzerať časovka jednotlivcov v Innsbrucku. Či budú zasa diskusie, či meniť alebo nemeniť bicykel pod kopcom :) Až na to, že teraz by museli meniť späť na kozu na vrchole. Favorit bude za súčasnej konštalácie hviezd asi len jeden.

Zaujímavé bude aj to, ako vrchári zoberú účasť na Vuelte. Predpokladám, že uprednostnia MS. Veď takú šancu viacerí v kariére už ťažko dostanú. Na druhej strane po TdF už nie je veľa pretekov na prípravu okrem Vuelty, kde by jazdili podobné prevýšenia.
ostrihaneofce
 
Príspevky: 155
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod lukas » Štv 21. Sep 2017 21:25:25

Priatelia. Pripravujeme podrobný článok aj o Innsbrucku, ale máme úplnú plnku, snažíme sa publikovať menej, ale kvalitné články. Dostane sa to na rad až v utorok. Len aby ste vedeli, že sme na to nezabudli alebo to neignorujeme.

@ostrihaneofce
Priamo na prezentácii povedali bývalí profíci, ktorí zostavovali trate, že ten časovkársky kopec je taký, že meniť bicykle určite nebudú.
Lukáš Timko
Obrázok užívateľa
lukas
 
Príspevky: 649
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod ostrihaneofce » Štv 21. Sep 2017 21:58:54

Ja som si aj myslel. Podľa tých čísiel čo uvádzajú, je síce dlhší ako tento rok, ale zasa sklon nevyzerá byť taký prísny. A tiež určite nebude tak technický ako teraz. To bol dosť extrém na časovku. Ale to ako bol obsypaný divákmi, to bolo čarovné :D Naviac by tam musela byť tá dvojnásobná výmena bicykla....
ostrihaneofce
 
Príspevky: 155
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod Alex » Štv 21. Sep 2017 22:11:14

Ideálne by bolo pre vrchárov čo chcú ísť na MS ísť na Vueltu, ale nie na celkové poradie si myslím. To by bola pre nich asi najlepšia príprava.
Alex
 
Príspevky: 147
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod ostrihaneofce » Štv 21. Sep 2017 22:22:04

Celkom ma šoklo, keď som si prečítal o tej iniciatíve usporiadať MS len raz za 4 roky !?!?!? To chce teraz zahodiť 90 ročnú tradíciu ? To je taká hlúposť, že sa mi ani nechce vypisovať všetky dôvody, prečo je to hlúposť.

Vo futbale, rugby a pod. tam vidím zmysel. Ide tam o titul pre krajinu. Menia sa v tíme viac menej celé generácie postupne a raz za štyri roky sa ukáže, ktorá krajina sa kam posúva. Ale v cyklistike to takto nefunguje. V cyklistike by som povedal, že titul je skôr ohodnotenie pre samotného jazdca, krajina je až druhoradá. V podstate za majstra sveta každý vníma len toho daného jazdca, nie krajinu, nie jeho spolujazdcov.
A ešte jedno porovnanie s futbalom, keďže sa to z hľadiska tých 4 rokov ponúka najviac. Futbal sa hrá každé 4 roky na rovnakom ihrisku za rovnakých pravidiel. To by boli teraz šampionáty v cyklistike raz vrchárske, za ďalšie štyri roky šprintérske, za ďalšie štyri roky klasikárske? Napr. jedna generácia šprintérov by mala šancu raz za kariéru pretekať o titul majstra sveta? Alebo vôbec, ak by sa taká trasa nenaplánovala?

Samozrejme, predpokladám, že to bol len jeden "prešľap" v rámci kampane a v reále to nejako vyšumí...
ostrihaneofce
 
Príspevky: 155
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod motyliLET » Štv 21. Sep 2017 22:41:03

presne tak ms v cyklistike raz za styri roky su hlupost prave koli rozne volenym tratiam ked si vezmeme ze richmond doha bergen by boli s odstupom 4 rokov tak cela generacia vrcharov by nemala sancu bojovat o titul v sporte ktory robia a to by nebolo dobre pri kazdorocnom sutazeni na ms mozu rozne profily rotovat a tak maju sancu vsetci
motyliLET
 
Príspevky: 269
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod majo » Pia 22. Sep 2017 15:15:57

ostrihaneofce píše:Celkom ma šoklo, keď som si prečítal o tej iniciatíve usporiadať MS len raz za 4 roky !?!?!? To chce teraz zahodiť 90 ročnú tradíciu ? To je taká hlúposť, že sa mi ani nechce vypisovať všetky dôvody, prečo je to hlúposť.

Vo futbale, rugby a pod. tam vidím zmysel. Ide tam o titul pre krajinu. Menia sa v tíme viac menej celé generácie postupne a raz za štyri roky sa ukáže, ktorá krajina sa kam posúva. Ale v cyklistike to takto nefunguje. V cyklistike by som povedal, že titul je skôr ohodnotenie pre samotného jazdca, krajina je až druhoradá. V podstate za majstra sveta každý vníma len toho daného jazdca, nie krajinu, nie jeho spolujazdcov.
A ešte jedno porovnanie s futbalom, keďže sa to z hľadiska tých 4 rokov ponúka najviac. Futbal sa hrá každé 4 roky na rovnakom ihrisku za rovnakých pravidiel. To by boli teraz šampionáty v cyklistike raz vrchárske, za ďalšie štyri roky šprintérske, za ďalšie štyri roky klasikárske? Napr. jedna generácia šprintérov by mala šancu raz za kariéru pretekať o titul majstra sveta? Alebo vôbec, ak by sa taká trasa nenaplánovala?

Samozrejme, predpokladám, že to bol len jeden "prešľap" v rámci kampane a v reále to nejako vyšumí...


aj som xcel nieco dodat ale ty si uz napisal vsetko cize a mna len palec hore
majo
 
Príspevky: 2225
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod hujhe » Sob 23. Sep 2017 8:32:20

Boonen oznacil Wellensa ako najväcsieho adepta na vitazstvo. Uprimne, tiez si myslim ze vitaz bude nejaky favorit "druheho" sledu po podcenenom attacku. Ja by som sa nebal tipnut Dumoulina. Ten to urcite skusi a formu ma famoznu.
hujhe
 
Príspevky: 459
Registrovaný: Sob 18. Feb 2017 12:06:22
Bydlisko: Usa

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod Keram » Sob 23. Sep 2017 14:18:54

hujhe píše:Boonen oznacil Wellensa ako najväcsieho adepta na vitazstvo. Uprimne, tiez si myslim ze vitaz bude nejaky favorit "druheho" sledu po podcenenom attacku. Ja by som sa nebal tipnut Dumoulina. Ten to urcite skusi a formu ma famoznu.


Ak bude prsat tak urcite. Wellens je "vodnik" :mrgreen: Dnes som videl juniorske preteky a posledne dve kola bola zaujimava nahanacka ale peloton za vitazom podobne ako za veducou dvojicou v U23 bol prilis velky. Zajtra to asi bude zredukovany sprint. Ale moze sa stat ze niekto ujde alebo nejaka skupinka 2-3. Znepokojuje ma otazna Saganova forma. Alebo mozno Peter len zamerne zahmlieva :lol: Uvidime zajtra.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1231
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod majo » Sob 23. Sep 2017 21:20:01

nooo predchadzajuce dni nam jasne ukazali ze utok kludne moze na tejto trati vyjst...osobne predpokladam ze na salmone v poslednom kole uvidime riadny kolotoc a v cieli petove ruky nad hlavou...uz nech je zajtra...drzme palce fsetci
majo
 
Príspevky: 2225
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod ostrihaneofce » Sob 23. Sep 2017 22:03:02

Ono všetky tie hromadné preteky doteraz ukázali, že naozaj sa dá zaútočiť na tom okruhu. Ono z toho Salmonu je to vážne zaujímavých pár km. Trochu mi to charakterom trasy pripomína tie 4 km z Richmondu, ktoré šiel Sagan sám. Samozrejme tu je to viac. Ale myslím, že elite muži je ozaj tak odlišná kategória od všetkých ostatných, že dopredu sa naozaj nedá povedať akým štýlom to skončí. Jedine čo si trúfnem povedať, že to bude tesné...už akýmkoľvek spôsobom :D

Čo som sa ešte dnes zamýšľal pri pretekoch juniorov ... na koho ten okruh vlastne nóri stavali. Príde mi to práve niekde medzi Kristoffom a Hagenom. Hagen by to potreboval možno trošičku ťažšie a naopal Kristoff trošičku ľahšie. Neviem.
ostrihaneofce
 
Príspevky: 155
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod majo » Ned 24. Sep 2017 7:21:53

samozrejme pri vsetkom respekte voci ostatnym pretekarkam a pretekarom v ostatnych disciplinach treba naozaj povedat ze peloton elite muzi je niekde uplne inde ako tie ostatne ale to vobec neznamena ze by sme nemali vidiet podobny scenar ako to bolo posledne dni...prave naopak...ja som presvedceny ze tie pokusy a nastupy na salmone urcite budu a ze po zjazde to bude roztrhane na franforce ale ci sa to znovu pospaja do ciela to uz si netrufnem tipnut...je tam kopa cyklistou co to budu xciet potrhat a ktory by to takto xceli dotiahnut az do ciela ale bohuzial bude tam aj dost takych ktory sa sice zvezu ale nasledne uz nepomozu a prave kvoli nim sa to moze znova spajat...dalsia moznost je to co sme videli aj u zien...holandanky to zahrali uchvatne...jedna v predu a ostatne doslova blokovali peloton alebo pochytali kazdy nastup a tym odstavili ostatne pretekarky...totalne sa mi zhnusila australanka...ked niewiadoma nastupila stiahla behom par metrov 20 sekund a holandanku mali na dostrel(12s) pri jednom z jej nastupov za nou ostala len ta australanka a holandanky vtedy odpadli a keby ta australanka prestriedala a potiahla polke aspon trosku tak kludne mohli veducu pretekarku dobehnut ona ale radsej visela katarzyne za zadkom...ktovie kto sedel v aute pri mikrofone a radil zeby Simon G? :D :D :D
majo
 
Príspevky: 2225
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod West » Ned 24. Sep 2017 10:35:23

Áno Austrálčania majú dlhodobú tradíciu vo vychytralom spôsobe pretekania.
Čo sa týka dnešného závodu, tak tých reálnych scenárov je toľko, že je nemožné čosi predvídať. Málo sa spomína možnosť úniku väčšej skupiny 2-3 kolá pred cieľom. Stalo sa to viackrát a vždy to bolo veľmi nebezpečné. A jeden z dôvodov prečo to nevyšlo bola Nemecká reprezentácia. Napríklad v Limburgu to boli hlavne Nemci, ktorý zlikvidovali únik Contadorovej skupiny. V Richmonde to bol 7 členný únik s Kwiatekom a Boonenom, kde boli zastúpené skoro všetky silné reprezentácie a ako je peknou tradíciou, tak v tom zase ostatní nechali Nemcov samých, ktorí si pri stíhaní odpísali takmer celý manšaft. Tento rok ale Nemci nemajú nejakého dominantného rýchlika pre ktorého by sa obetovali. Skôr to budú oni, ktorí budú útočiť z diaľky. Austrálčania sa do práce na čele nikdy veľmi nehrnuli, takže to tentoraz asi ostane na Nóroch a to nie je taká tempárska sila ako boli Nemci. Trochu mám obavu z tohoto priebehu a dúfam že naši chalani budú schopní účinne pomôcť Peťovi v takomto prípade.
West
 
Príspevky: 334
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod Alex » Ned 24. Sep 2017 13:12:57

Ja sa obávam, že po Salmon Hille ostane vpredu tak 5-7 ľudí vrátane Petra a nikto nebude chcieť spolupracovať a tak sa tam dotiahnu další cyklisti a ak tam nikto nebude mať domestika tak tam niekto "menej" nebezpečný nastúpi a dopadne to ako včera u žien.
Alex
 
Príspevky: 147
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod Focus-Shimano » Ned 24. Sep 2017 16:43:12

Anooooóoooo
Obrázok užívateľa
Focus-Shimano
 
Príspevky: 764
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:35:06

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod Milanj55 » Ned 24. Sep 2017 16:54:26

Zdravím Vás priatelia. Tak už je to tu, udalosť ktorá presahuje storočie Peter Sagan ako prvý na svete tretí krát MS v cestnej cyklistike. Dnešný deň je náhradou za všetku smolu , čo ho postretla počas celého roka! Kristoff to vzal asi športovejšie ako Matthews , ten vyzeral veľmi sklamaný.Ďakujem Petrovi za túto chvíľku ktorú som prežil v miernom infarkte , ale stálo mi to zato. Priniesol svojej manželke a svojmu ešte nenarodenému dieťatku ten najlepší darček , aký môže športovec vôbec dať! Začínajú prevládať emócie , tak Vám ako vždy poprajem všetko dobré priatelia. Môžme všetci oslavovať túto historickú udalosť!
Milanj55
 
Príspevky: 186
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod motyliLET » Ned 24. Sep 2017 17:31:30

vazeni fanusikovia uvedomujete si ze budeme vidiet treti rok po sebe brazdit peta svetove cyklisticke preteky po svete obleceneho v duhe? :) megaaaaaultraaaamasakerr strasne krasne chvile a buduci rok pani a damy bude duha vitazit aj na monumentoch .....
motyliLET
 
Príspevky: 269
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod Milanj55 » Ned 24. Sep 2017 17:31:45

Priatelia, ešte raz sa vraciam, iba som chcel upriamiť pozornosť, na naše tipovanie. Keram trafil presne prvú trojku, teda klobúk dolu pred Tebou. Majo , priateľ môj , vidím že si prítomný, tak hoď niečo na plac, nech sa spolu tešíme z tak nádherného výsledku. Pekný deň priatelia.
Milanj55
 
Príspevky: 186
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Acalyn a 261 hostia