Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Majstrovstvá sveta

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod ifčopifčo » Štv 25. Aug 2016 8:48:21

Focus-Shimano píše:Coquard nemá ešte ani jednu výhru z nejakého WT etapáku či klasiky takže na neho by som sa veľmi nespoliehal a tých jeho 13 víťazstiev je z 1 ale HC kategóri kde nemal absolútne žiadnu konkurenciu.A na tdf mal dobrý špurt maximálne v dvoch etapách potom ho už nebolo vidieť.Stále mi vychádza ako najlepšia voľba Démare skúsenosti s ťažkými závodmi,jazdou na vetre.Jeho najväčšia slabina je pozičná jazda v závere v tom má ešte rezervy ale keď všetko klapne dúha nie je nereálna veď majstrom sveta už bol síce len do 23.rokov ale bol :D .


Coquard nemal konkurenciu? Jedine žeby si Demarea a Bouhanniho nepovažoval za konkurenciu, pri svojich víťazstvách
Etoile de Bessèges 2 víťazstvá Demare 5,9
4 Jours de Dunkerque 3 víťazstvá, Bouhanni 3,2,6
Route de Sud 2 víťazstvá, Demare 2,6

Ale máš pravdu že ide o preteky nižších kategórií a že Coquardovi viac vyhovuje keď je záver zvlnený. Na druhej strane práve na MS môže byť pozičná jazda rozhodujúca, tu asi nebude šprint z menšej skupiny, tu bude pravdepodobne šprint veľkého balíka a tu sa mi zdá že je Bouhanni lepší ako Demare, dravejší, bojovnejší hoci niekedy až za hranicou, Demare sa častokrát úplne stratí, len 9 umiestnení v top 3 v sezóne o tom svedčí. Ak by som mal rozhodnúť ja bol by to asi Bouhanni.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod Focus-Shimano » Štv 25. Aug 2016 14:03:55

Ok priznam sa ze na nich som zabudol :D ale plati co som napisal Coquard nie je dobry lider na taketo preteky.
Obrázok užívateľa
Focus-Shimano
 
Príspevky: 764
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:35:06

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod ifčopifčo » Štv 25. Aug 2016 19:06:48

Focus-Shimano píše:Ok priznam sa ze na nich som zabudol :D ale plati co som napisal Coquard nie je dobry lider na taketo preteky.


Dnes to Bouhanni zase natrel Demarovi ;)
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod MichalJ » Štv 25. Aug 2016 22:30:03

Ako to je pekné, ale zas nedá sa porovnať šprint po 95km ako dnes, a šprint po 250km a viac. Nech bolo víťazstvo na M-SR akékoľvek divné, Demáre vyhral okrem toho už aj Hamburg. Čiže čo sa týka klasík, má zatiaľ jasne najlepšie výsledky. Ale vážne by som nechcel byť ten, čo má medzi nimi dvomi vybrať. Coquarda by som ako jednotku nebral isto, áno, má zatiaľ najviac víťazstiev vôbec tento rok, ale v kariére ešte nevyhral vo WT a mimo Francúzska dokázal vyhrať jedine v Malajzii. To o niečo vypovedá ...
MichalJ
 
Príspevky: 369
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35
Bydlisko: Bratislava/KNM

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod Focus-Shimano » Pia 26. Aug 2016 11:02:55

Keď pôjdu všetci traja na MS tak som zvedavý ako bude vyzerať francúzsky vláčik v závere pretože si vôbec neviem predstaviť ako sa v závere jeden pre druhého obetuje.
Obrázok užívateľa
Focus-Shimano
 
Príspevky: 764
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:35:06

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod Keram » Pia 26. Aug 2016 13:18:40

Focus-Shimano píše:Keď pôjdu všetci traja na MS tak som zvedavý ako bude vyzerať francúzsky vláčik v závere pretože si vôbec neviem predstaviť ako sa v závere jeden pre druhého obetuje.


Nijako. Kazdy pojde za seba popripade Bouhanni ich este v zavere zhodi :D
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1229
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod Focus-Shimano » Pia 26. Aug 2016 18:40:48

Francúzi majú 9.miest čiže každý špurtér bude mať k sebe dvoch ľudí Demare si zoberie Delaga s Offredom potom Coquard by bral Petita a Chavanela a Bouhanni by mal Soupa a Laporta :D mali by 3 rôzne tímy v jednom :D problém vyriešení celý závod budú dúfať že únik stiahne nejaký iný tím a potom si to rozdajú na férovku :D
Obrázok užívateľa
Focus-Shimano
 
Príspevky: 764
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:35:06

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod Zutu » Pia 26. Aug 2016 20:12:17

Keram píše:
Nijako. Kazdy pojde za seba popripade Bouhanni ich este v zavere zhodi :D


Presne som si pomyslel, ze ak by isli vsetci, najskor psychopat Bouhani niekoho "zostreli", mozno aj Coquarda. Demara urcite nie, ten na to vykonnostne nema aby bol v zavere vpredu ;)
Zutu
 
Príspevky: 178
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod Focus-Shimano » Pia 26. Aug 2016 20:56:24

To skôr Coquard na to nemá byť v závere tak dlhých pretekov
Obrázok užívateľa
Focus-Shimano
 
Príspevky: 764
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:35:06

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod Focus-Shimano » Str 28. Sep 2016 10:43:43

Ta trat vyzera strasne nudne .V Belgicku,Holandsku sa da pozerat na prirodu,vidiek atd .Ale na co sa budeme pozerat v Katare? Ziadny divaci,iba vyskove budovy,prach,siroke cesty.Radsej spurtersky sampionat v Holandsku,Dansku ako v tej prasnej krajine ktoru vobec cyklistika nezaujima...
Obrázok užívateľa
Focus-Shimano
 
Príspevky: 764
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:35:06

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod menovatel » Str 28. Sep 2016 10:52:55

Celkom ma zaujala nominácia P. Kvietka na MS U23. To bola nejaká dohoda, že jeden bude z Firefly? Alebo ďalších mladých Dukliancov oslovili a nik nechcel? Nechcem aby to vyznelo negatívne, budem mu držať palce aby pomáhal Erikovi čo najdlhšie. Len mám dojem, že medzinárodne sa ešte nepresadil. Na MSR došiel spolu s Lajchom ale za Haragom, možno to je dôvod - ak Harag odmietol. Tak nech to 19-ročného mládenca zdravo motivuje.
menovatel
 
Príspevky: 177
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod rado » Štv 29. Sep 2016 15:12:27

velke esa mali tieto ms odignorovat,aby si uci uvedomilo,ze peniaze nie su vsetko,navyse v state kde ani bicykle nevidiet.uz si kupili ms vo fotbale,maju formulu,teraz cyklistiku,co pride nabuduce.
rado
 
Príspevky: 34
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod majo » Štv 29. Sep 2016 19:14:04

rado píše:velke esa mali tieto ms odignorovat,aby si uci uvedomilo,ze peniaze nie su vsetko,navyse v state kde ani bicykle nevidiet.uz si kupili ms vo fotbale,maju formulu,teraz cyklistiku,co pride nabuduce.


zimna olympiada? :D :D :D
majo
 
Príspevky: 2216
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod Focus-Shimano » Štv 29. Sep 2016 19:55:03

majo píše:
rado píše:velke esa mali tieto ms odignorovat,aby si uci uvedomilo,ze peniaze nie su vsetko,navyse v state kde ani bicykle nevidiet.uz si kupili ms vo fotbale,maju formulu,teraz cyklistiku,co pride nabuduce.


zimna olympiada? :D :D :D

:D :D ani by som sa nedivil veď už existujú haly kde sú zjazdovky atď :D
Obrázok užívateľa
Focus-Shimano
 
Príspevky: 764
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:35:06


TTT

Poslaťod dexterko » Ned 09. Okt 2016 19:51:18

Kráľ je mŕtvy, nech žije kráľ. BMC porazené ETIXXOM. Ok, beriem. Len z akého dôvodu sa ide TTT s vysielačkami, nerozumiem. Chápem na etapáku, ale na jednorázovke??? Totálne nespravodlivé.
Obrázok užívateľa
dexterko
 
Príspevky: 689
Registrovaný: Str 18. Feb 2015 18:42:24

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod Focus-Shimano » Ned 09. Okt 2016 19:55:05

Prečo nespravodlive ?
Obrázok užívateľa
Focus-Shimano
 
Príspevky: 764
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:35:06

TTT

Poslaťod berloq » Pon 10. Okt 2016 17:34:00

No je to mierne prekvapenie. Jasne, Etixx tímovú časovku vedia, majú v sebe to exkluzívne časovkárske dedičstvo z bývalého Highroadu - HTC. Ale predsa len, tá sila BMC bola v posledných dvoch sezónach obrovská, či už na individuálnej alebo tímovej úrovni.
Obrázok užívateľa
berloq
 
Príspevky: 522
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod dexterko » Uto 11. Okt 2016 20:23:05

Pre mňa je to dosť veľké prekvapenie. ETIXX bol síce jediný vážny konkurent, ale že dajú BMC? To som veru nečakal. Neviem, podľa mňa bola nejaká chyba v príprave, možno to veľmi silili, možno zle aklimatizovali, prehnaná motivácia, možno len horší deň. Tak či onak, aspoň zmena :D

@Focus - kontrola času
Obrázok užívateľa
dexterko
 
Príspevky: 689
Registrovaný: Str 18. Feb 2015 18:42:24

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod ifčopifčo » Uto 11. Okt 2016 21:45:21

BMC boli určite najväčší favoriti ale už TTT na Enecu ukázala že medzi nimi nie je až taký rozdiel, BMC tam malo všetkých top časovkárov ktorí boli aj na MS a Etixx porazili iba o 6 sekúnd. Mňa prekvapila nominácia Rosskopfa ktorý tento rok nemal bohvieaké časovky, neviem či osvedčený Dillier alebo možno aj Bohli by nebola lepšia voľba.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 68 hostia