Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Rôzne preteky - World Tour aj iné

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod lukas » Uto 07. Nov 2017 19:34:12

Treba to vnímať v súvislostiach. Czeslaw Lang potrebuje takých donorov, ktorí si zaplatia etapu. Viem, že každý rok intenzívne presviedča Dohňancov, oháňa sa všetkým možným. Málokto vie, že v roku 2016 boli blízko k dohode, ale vycúvali z toho kvôli termínu, ktorý bol počas Tour, pretože Slovensko intenzívne sledovalo Sagana v televízii a úspech tejto akcie by bol obmedzený. Chceli ešte aj štart etapy, teda by to stálo príliš veľa peňazí na to, že by veľkú časť pozornosti ukrajovala Tour de France.

Toto teraz so Žilinou je iba Langov zámerný ťah vyprovokovať niekoho, kto by to zaplatil a teoreticky pritiahol na štart Sagana v jeho rodnom meste. Taký pokus. Ale nemyslím si, že bude úspešný. Neviem si predstaviť, kto konkrétne by to zaplatil. Samozrejme, neviem presne v akej situácii Lang je, či tých tradičných sponzorov má, alebo nebodaj mu niektorí dali košom a rieši nejaký prúser.

Dohňanci už opustili poľskú cestu. Viem, že skôr uvažujú o vlastnom projekte. My, fanúšikovia, musíme dúfať, že sa im účasť Quick-Stepu na Okolo Slovenska tak zapáči a marketingovo si ju vyhodnotia tak pozitívne, že budú sem chcieť profesionálov pritiahnuť častejšie.
Lukáš Timko
Obrázok užívateľa
lukas
 
Príspevky: 649
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod menovatel » Štv 09. Nov 2017 18:38:15

lukas píše:Toto teraz so Žilinou je iba Langov zámerný ťah vyprovokovať niekoho, kto by to zaplatil a teoreticky pritiahol na štart Sagana v jeho rodnom meste. Taký pokus. Ale nemyslím si, že bude úspešný. Neviem si predstaviť, kto konkrétne by to zaplatil. Samozrejme, neviem presne v akej situácii Lang je, či tých tradičných sponzorov má, alebo nebodaj mu niektorí dali košom a rieši nejaký prúser.

Žilina je jasný Langov pokus prilákať znovu Sagana, ale ak Peter dokončí Tour (čo dúfame), mal by len 5 dní oddych a to pochybujem. Možno pritiahne Sagana, ale Juraja. Zrejme Peťova účasť podstatne zdvihla sledovanosť ToP a tým aj záujem sponzorov. Bez Petra aj Žilina bude mať problém zohnať prachy, hoci JS a MK sú aspoň ďalší Žilinčania, to by trošku mohlo pomôcť.
menovatel
 
Príspevky: 177
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod majo » Štv 09. Nov 2017 22:10:15

Tak ono by ho to teoreticky prilakat mohlo...vzhladom na to ze MS buduci rok pravdepodobne asi pre peta nebudu tak po Tour by mohol zmenit svoj osveceny program a mohol by teoreticky zaradit aj polsko...samozrejme ze pre Langa by bol Sagan a Zilina brutal vec...ved tento rok duo Sagan-Majka spravilo osial okolo polskych ciest...a svoje mena vobec nezahanbili ved to boli prave oni kto tvoril ten pretek chybala len ta ceresnicka na konci...dalsia zaujimava sprava z polska je ze CCC v celom rozsahu odstupilo od sponzoringu polskeho cyklistickeho zvazu...CCCecka vyhlasili ze stratili doveru v zvaz a zvaz vyhlasil ze po podpisani dolezitych sponzorskych zmluv s firmami Orlen a 4F sa CCCecka stiahli...darmo peniaze hybu vsetkym
majo
 
Príspevky: 2216
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod ifčopifčo » Sob 11. Nov 2017 21:13:28

Čo poviete na aktivity nového šéfa UCI? Chce aby MS boli každé 4 roky, chce postupne znížiť počet cyklistov v tímoch na GT na 6 a teraz chce vyšetrovať Cancellaru na základe toho, že ho Gaimon obvinil z používania mechanického dopingu v svojej knihe. Podľa môjho názoru sú to všetko hlúposti a len nová metla chce ukázať, že dobre metie.
Zahviezdil aj Unzue (šéf Movistaru!, ktorý chce striedať cyklistov na GT či nahrádzať zranených odstupujúcich cyklistov novými. Tiež hlúposť ktorá nemá obdobu. :?
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné-Nový šéf

Poslaťod Miki » Ned 12. Nov 2017 11:55:18

Nový šéf sa zatiaľ vyjadruje dosť nešťastne.Aspoň podľa mňa.Konanie majstrovstiev sveta raz za 4 roky?Absolútna hlúposť.Sú veľmi populárne,tak medzi športovou verejnosťou,ako aj medzi samotnými cyklistami.Dres majstra sveta je najcennejším spomedzi asi všetkých.Leží veľmi vysoko a každý ho veľmi ,veľmi chce.Otázna je časovka týmov.Ja osobne by som ju nahradil časovkou národných týmov.Tam by sa asi zväčšil záujem a národné federácie,by asi skôr našli aj finacie,pokiaľ by daná federácia mala dostatok vhodných cyklistov.Dalšou vecou je,ako by asi UCI nahradil výpadok pár milionov vo svojom rozpočte.Najväčším nebezpečenstvom pre MS sú neúnosne finančné požiadavky UCI,ktoré lámu krk niektorým organizátorom.Príkladom je Bergen.Takže v tomto prípade sa nový šéf rozhodne sekol.
Cancellára a doping.Absolútna nehoráznosť.Niekto chce spraviť reklamu svojej knihe a tak sa zníži aj k takýmto osočovaniam.U pisateľa tejto knihy to však viem pochopiť.Chce zarobiť a tak musí za každú cenu šokovať.Ale prezident UCI?Ćo už len chce vyšetriť po takmer desaťročí.Asi im Cancellára odovzdá vzorky bycikla aj s motorom.Nielenže špinia Cancelláru,ale oni si serú/prepáčte/ do vlastného hniezda.Ako tak sa cyklistika očistila a teraz vyťahujú takéto nezmyslyJa už vôbec prestávam chápať čo sa to vôbec deje vo svete športu/dopingu/.Spochybňujú sa vysledky športovcov 5.-10 rokov dozadu.Odoberajú sa medaily atd.Ak v danej chvíli nemajú tzv dopingový komisári prostriedky na posúdenie vzoriek tak nech im ani nedávajú medaily a nevyhlasujú víťazov.Ja si už začínam mysleť,že by sa tá dopingová kontrola mala komplet zrušiť a prostriedky,ktoré sa vynakladajú na tento úmysel by som nasmeroval do starostlivosti o zdravie samotných športovcov a všetkých tých antidopingových komisárov,laboratoriá,komisie by som odstrihol od tohoto peňazovodu.Obyčajný ľudia/fanúškovia športu/ sa už v podstate nemôžu ani poriadne tešiť z víťazstiev,pretože nevedia,že ten ich víťaz nebude za nejakú dobu spochybnený,ponížený a vláčený po mediách, súdoch atd.No ale čo už?V danej dobe sme predsa všetci zarobil.
Vyhlásenia noveho prezidenta ohľadom znižovania týmov,chápem podobne, ako McQuaid a Gianni Bugno.Nový šéf UCI Ide po ruke ASO.Menšie tými,menej pretekárov a väčšie zisky pre ASO.Tými síce ušetria,ale význam jednotlivých týmov klesne.Komkurencia a opozícia voči ASO sa zníži,pretože význam týmov klesne.Z bezpečnosťou to nesúvisí,alebo len veľmi málo.Ja si síce viem celkom dobre predstaviť Tour so 6 pretekármi a aj sa mi to celkom páči,ale s dominciou určitých týmov to vôbec nezatrasie.Kto bude mať financie zaplatí si 6 lídrov pre jeden cieľ.A kto ich nebude mať zaplatí si len 1 lídra a 5 domestikov.Pre atraktivitu pretekov by malo význam jedine zrušenie vysielačiek,ale to sa nestane.Pretože,by sa rozpadla taktika jednotlivých týmov a športový riaditeľia by prestali tahať za špagátiky.Takže nový šéf UCI sa nezaprie.Vidieť odkiaľ pochádza.Každá metla metie len ku sebe,ak sa jejto dovolí.
Miki
 
Príspevky: 153
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné-Nový šéf

Poslaťod nat » Pon 13. Nov 2017 2:15:40

Miki píše:sa vysledky športovcov 5.-10 rokov dozadu.Odoberajú sa medaily atd.Ak v danej chvíli nemajú tzv dopingový komisári prostriedky na posúdenie vzoriek tak nech im ani nedávajú medaily a nevyhlasujú víťazov.Ja si už začínam mysleť,že by sa tá dopingová kontrola mala komplet zrušiť a prostriedky,ktoré sa vynakladajú na tento úmysel by som nasmeroval do starostlivosti .


Nesuhlasim. Viem, ze v kontexte kratkodobeho sa zda kumanie dopingu XY roku zle, lebo poskodzuje cyklistiku. Ale to kratkodoby pohlad. Zaklad okrem fair play je zaklad chranit zdravie mladych ludi, tj. dusit hriesnikov aj XY rokov dozadu, aby si dnes niektori rozmysleli, ci budu dopovat a potom budu mat spatne hanbu do konca zivota.

Ale zas je pravda co sa tyka mechanickeho dopingu , dokial nezacne viac ludi spievat , tak je nerealne aby nieco objavili , tj. cele to vysetrovanie vyznieva smiesne.
Cely ten novy sef vyzneva smiesne , bohuzial ty prednim neboli ziadna vyhra.
nat
 
Príspevky: 262
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod ostrihaneofce » Pon 13. Nov 2017 13:21:08

Čo hovoríte na info o trase cestných pretekov na budúcej olympiáde v Tokiu? Prevýšenie teda plánujú poriadne. Uvidíme čo z toho vznikne. 2,5 roka je ešte dlhá doba.
Vyzerá to tak, že Peter začne znova trénovať MTB :D
ostrihaneofce
 
Príspevky: 155
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod simko » Uto 14. Nov 2017 15:49:27

ostrihaneofce píše:Čo hovoríte na info o trase cestných pretekov na budúcej olympiáde v Tokiu? Prevýšenie teda plánujú poriadne. Uvidíme čo z toho vznikne. 2,5 roka je ešte dlhá doba.
Vyzerá to tak, že Peter začne znova trénovať MTB :D

no ja som myslel ze navrhovany profil, ktory unikol vo februari 2017 je viac-menej finalny. tam boli dva kratke kopceky, bola to trat pre odolnejsich spurterov. takze som dost prekvapeny ze nastala az takato zmena a vraj UCI to uz aj nejako odobrila. mne sa to nepaci nakolko Rio 2016 bolo pre vrcharov (aj ked nakoniec vyhral klasikar). dve po sebe iduce olympiády by nemali mat take brutalne trate pre vrcharov. to znamena ze ostatni cyklisti mimo vrcharov mali naposledy moznost zabojovat v Londyne 2012 a dalsia im mozno bude dopriata o 12 rokov neskor cize v roku 2024. mnohi z nich uz ani nebudu v profi pelotone. ja som za tazke trate typu Florencia 2013 - vtedy mali rovnake sance aj vrchari aj klasikari, dokonca vrchari este o trosku vacsie.
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod majo » Uto 14. Nov 2017 23:31:18

no na druhej strane by to mohlo motivovat dalsich top klasikarov ci odolnejsich sprinterov ktomu aby sa na OH pripravili a skusili svoje stastie...ved ak to zvladol GVA tak preco by to nemohli zvladnut aj iny...a tympadom by sa nam pole moznych favoritov vyrazne rozsirilo...kazdopadne ja by som si nerobil zavery kym neuvidime celu trat detajlne ci?
majo
 
Príspevky: 2216
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod ostrihaneofce » Str 15. Nov 2017 12:05:08

No podľa zatiaľ uvedených stúpaní (2x 21 km priemerne 6% + Mt.Fuji 15km ? %) si myslím, že klasikári budú ťažko hladať motiváciu. V Riu to boli predsa len kratšie kopce, aj keď strmšie.
Keď na takých dlhých stúpaniach silnejšie reprezentácie ako Taliansko, Kolumbia, Španielsko a pod. trochu pridajú do tempa, klasikári asi nevydržia. To by bol problém aj pre Ardenských klasikárov, ktorí nie sú vyslovene vrchári typu Dan Martin, Valverde atď.
Japonci chcú asi prilákať najväčšie hviezdy GT.
Zatiaľ sú to aj tak stále len špekulácie, kým to oficálne nepotvrdia. Osobne si myslím, že trochu zvoľnia. Neverím, že to bude tých uvádzaných viac ako 5000 m prevýšenia. Treba trochu vzbudiť záujem u verejnosti, vyvolať diskusiu.

Škoda, že stále cyklokros nechcú pustiť na olympiádu.
ostrihaneofce
 
Príspevky: 155
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod majo » Pon 20. Nov 2017 8:44:57

ak dovolite nadviazem na posledne slovo ktore tu padlo a to OLYMPIADA

ja ako totalny fanusik sportu a to teraz nehovorim len o cyklistike ale o sporte ako takom tvrdim ze olympiada a trend akym sa olympiady uberaju kazde 2 roky je totalne na hovno...system ked sa uprednostuje kvantita pred kvalitou je pre mna ako televizneho sportovca(chap fanusika) absolutne nevhodny...neustale rozsirovanie sportov to je podla mna OK ved kazdy sport by si zasluzil byt na olympiade cize ja fakt nechapem ako to ze taky nadherny sport ako cyklokros tam furt nieje...ale to ze nasilu sa snazia tam dostat neraz kvazi sportovcov ktori tam vobec nemaju co robit len preto aby sa mohli pochvalit dalsou vlajkou je totalna blbost...bolo by to ok ak by kvoli tomu nemuseli sediet doma na zadkoch kapacity ktore by kludne mohli bojovat o medajly...ano je to usmevne vidiet chlapika ako doslova bojuje o zivot aby dokoncil 100m plavania lebo ho nejako naucili kyvat rukami nohami v rieke plnej krokodylov alebo bezca na lyziach ktory najprv olize sneh ci nieje nahodou nejako ochuteny(mali mu odporucit ten zlty okolo stromov :D :D ) a potom je na trati doslova nebezpecny nielen pre seba ale komplet pre vsetkych v okruhu 3m...a podobnych pripadov je kazde 2 roky dost...my slovaci mozeme hovorit konkretne este o jednom sporte a to o vodnom slalome...v kazdej kategorii mozeme postavit 3 pretekarov(to je max pocet na svetovych podujatiach z jednej krajiny) v niektorych kludne aj viac a kazdy z nich by mohol teoreticky vybojovat medajlu...ale nie...nasi borci musia radsej absolvovat doslova bratovrazednu kvalifikaciu o to je miestecko ktore mame vyhradene a namiesto toho tam startuju pretekari ktori nedosahuju kvalit ani nasich starsich ziakov...a toto ma byt oslava sportu?...pre mna teda nie...teraz pre istotu sa rozhodli zrusit divacky asi najkrajsiu disciplinu C2(pre nas aj mega uspesnu) a miesto nej tam xcu dat kategoriu C1 zeny...pri vsetkej ucte k vsetkym slalomarkam tak realne je na svete asi len 10-12 bab ktore dokazu ovladat na divokej vode medzi brankami to canoe jednolistovym padlom natolko aby to malo nejaku uroven...celkovo aj tak vyzera ten pretek ako pretek dorastencov vo francuzskuv kategorii C1 muzi...a podobnych pripadov je az az...sorry trosku som sa rozpisal a viem som offtopic ale to je to co si myslim o olympiade to je to co si myslim o tom ze je totalna blbost ze tam nejaky taky cyklokros a nebojim sa aj takto verejne vyhlasit ze pre mna v nieketorych sportoch olympijska medajla sa nemoze meriat s medajlov z MS
majo
 
Príspevky: 2216
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod ostrihaneofce » Uto 28. Nov 2017 14:20:11

Pozerali ste niekto tie videá z pretekov v Rwande? Aj v článku o Dukle sú linky na to. Zostal som prekvapený aký záujem domácich tam je. Kopce obsypané, aj v cieľových rovinkách sa tlačili dokonca radovo za sebou.
A nevyzerali, že by ich tam zrovna nasilu natlačili :D
ostrihaneofce
 
Príspevky: 155
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod majo » Str 29. Nov 2017 7:57:58

ono to moze byt aj tym ze sa v ich krajine asi toho tolko az tak nedeje duplom nieco organizovane...samozrejme vyzera to super...hlavne tie fotky z preplnenych kopcov na ktorych by mohli nasi buduci zubari obhajovat svoje vysokoskolske tituly :D :D :D
majo
 
Príspevky: 2216
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod majo » Štv 04. Jan 2018 13:58:32

nedopatrali ste sa niekto niekde aka zostava BORY ide na TdU? peto a oss urcite a som si isty ze aj McCarthy tipujem aj Bodnara ale dalsich si netrufam
majo
 
Príspevky: 2216
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod elviska » Štv 04. Jan 2018 14:37:55

majo píše:nedopatrali ste sa niekto niekde aka zostava BORY ide na TdU? peto a oss urcite a som si isty ze aj McCarthy tipujem aj Bodnara ale dalsich si netrufam

Aj Bennet. :) Teda na letisku ( na instagrame), bolo zatial vidiet Petra, Ossa, Benneta a Bodnara.
https://www.instagram.com/p/BdhhnTyHFEQ ... intcycling
https://www.instagram.com/p/Bdhmx1WH1kP ... aniel87oss
https://www.instagram.com/p/Bdhn3JDHvBY ... arofficial
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Milanj55 » Štv 04. Jan 2018 15:13:20

majo píše:nedopatrali ste sa niekto niekde aka zostava BORY ide na TdU? peto a oss urcite a som si isty ze aj McCarthy tipujem aj Bodnara ale dalsich si netrufam

Zdravím Ťa "majo", klikni si na Kalendár World Tour, ďalej na pretek Santos Tour Down Undrer, klikni na to a otvorí sa Ti to a stačí kliknúť na štartovnú listinu. Zatiaľ nie je úplná , figurujú tam štyria cyklisti:Peter Sagan,Bennett Sam,Kenaugh Peter,Oss Daniel, ostatných doplnia asi neskôr. Už sa teším na preteky, majte sa priatelia.
Milanj55
 
Príspevky: 186
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod majo » Ned 07. Jan 2018 19:08:16

naschval som cakal na vysledok kengurieho majstraku aj ked som mal chut napisat svoju prognozu ohladom bory a TdU uz skor a teraz trosku lutujem ze som to nespravil trosku skor lebo ak by to vsetko vyslo tak ako tipujem jaky by som bol frajer :D hned po zveerejneni zostavy bory som si povedal waaau tak to uz hej...nepochyboval som o tom ze McCarthy bude lidrom ale teraz po majstravku som si tym uz uplne isty...nemyslim si zeby peto sa tlacil do finishu sprint.etap tam skor tipujem benneta plus selig ako zaloha...musim si ale este najst video z nocneho dojazdu ako vlastne vyzeral sprint o 2. miesto lebo ak tam Jay na ferovku porazil ostatnych na cele s Calebom tak kludne moze byt prave on kto bude na konci vlacika selig-bennet-sagan...bodnar tam bude hlavne na dlhe nudne km pred dolezitymi finishmy...na old wilungovy by sme kludne mohli vidiet nejake krasne predstavenie ked by to tam mohli kennaugh s ossom nadherne roztocit odspodu s naslednym drvivym petovym nastupom niekde v polovici kym McCarthy by to vsetko mohol krasne sledovat na zadnom kolese porta(ak by bol schopny sa ho udrzat) a keby to petovy nevyslo do ciele tak by mohol vyrazit cez unavenych prenasledovatelov...nerealne?...mozno ale mozno by to aj mohlo vyjst...nech to v australii bude vyzerat akokolvek tak s takouto zostavou ako tam bora vyslala mozeme cakat len dobry vysledok od nich ci?
majo
 
Príspevky: 2216
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod motyliLET » Ned 14. Jan 2018 12:33:47

tak peter to odpalil vo velkom style sice kriterium v adelaide je skor promo ako ozajstny pretek ale ukazal ze ma vybusnost na spurt a ewan greipel viviani nie su beckovi spurteri, na tdu myslim peto pojde len po druhej etape zvysok bude makat na jaya pripadne ak sa benet da dokopy zdravotne tak v poslednej etape na neho
motyliLET
 
Príspevky: 269
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Focus-Shimano » Ned 14. Jan 2018 13:48:54

Zdravím vás priatelia prebral som za zo zimného spánku a hneď na úvod sezóny ma Peter potešil. Tento dojazd bol pre Petra ideálny silový do mierneho kopca a skvele to využil . Výbušnosť má skvelú čo je veľmi dobrá správa pred sezónou.
Obrázok užívateľa
Focus-Shimano
 
Príspevky: 764
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:35:06

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod majo » Ned 14. Jan 2018 15:07:41

@focus
vitaj spat priatelu

k saganovy....wooow bomba hned na uvod...velmi sa tesim...peto ukazal silu...na instagrame nejaky cycloprofil uz nepamatam ktory tvrdil ze peto este nikdy nevizeral o takomto case tak silny ako tento rok...sudili to podla fotiek aku ma postavu aku musculaturu a pod...napisali ze ocakavaju od neho velmi silne predatavenia uz v australii napriek tomu ze ohladoval ze xce hlavne pomahat
majo
 
Príspevky: 2216
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 53 hostia