Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Rôzne preteky - World Tour aj iné

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod majo » Str 22. Mar 2017 11:00:06

Focus-Shimano píše:Ja madarom vobec nerozumie. Naopak polske clanky mi nerobia problem :D


vyborne tak to ma tesi...mne sa osobne ten clanok o flamskych bergoch velmi paci a este viac ma presvedcil ze sa tam jednoducho raz musim vybrat :D
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod majo » Str 22. Mar 2017 11:10:28

Mino píše:
majo píše:
musim len poznamenat ze polaci nadovsetko miluju uspech a vitazstva svojich sportovcov a vzdy je ich bohom


Chceš tvrdiť že slováci sú v tomto iní? 98% prispievateľov do diskusii na C-I nevie oceniť "kvalitu" cyklistu. Posudzujú ich iba podľa "výsledkových listín"


tak vzdy som veril ze sme v tomto iny ale coraz viac sa ukazuje ze to tak nieje...saganove vecne druhe miesta, hokejove mudrovanie kazdy rok pocas MS a podobne su toho len a len prikladmi...v polsku to je ale stale este o trosku silnejsie...ked kubica jazdil F1 tak kazdu druhu nedelu ste poobede nestretli ani nohu teraz polske televizie F1 nespominaju ani vecer v spravach :D a podobnych prikladov by som tu vedel uviest viacero...momentalne je tam brutalny osial vdaka skokanom na lyziach ale ak im to v dalsej sezone nepojde tak si na nich ani nespomenu...ja taketo veci absolutne nechapem pretoze ja milujem dany sport a sledujem ho ci tam slovaci ci nie a ak tam su tak ci sa im dari alebo aj nie...totalne ma nebavi a neuznavam futbal a mozu nasi vyhrat aj MS so mnou to velmi nepohne...samozrejme budem sa z toho tesit kvoli nim ale urcite ma to nepritiahne pred telku ci na stadion...zato napr. cyklistiku dokazem sledovat aj ked davaju preteky okolo hnoja :D vieme koho citujem ci? :D a je mi uplne jedno aky cyklisti tam startuju pre mna je zaujimavy prave ten sport...asi tak...musim ale este poznnamenat ze v podstate mi je jedno kto preco comu a komu fandi ak to robi slusne a na urovni...neznasam ponizovanie zhadzovani a nadavanie a to v akomkolvek sporte
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod milos64 » Str 22. Mar 2017 14:32:24

Ja som Belgicko prebicykloval krížom krážov v období troch rokov. Prešiel som si všetky tie pichľavé kopčeky a niektoré viac ako tri krát. Súhlasím, že to je super krajina a je tam čo vidieť a cyklistikovať tam je zážitok. Ale s určitosťou môžem povedať, že keď som sa po tých rokoch vrátil domov, bolo to ako balzam na dušu. Naše cesty mi razom pripadali ako super diaľnice a naše kopce.... úplne to naj. V Belgicku totiž povrch vozoviek po ktorých sa jazdia preteky nikto nerieši. Sú tam aj super úseky ale väčšinou také, ktoré sú "tvrdé" , betónové a mnohokrát poplátané poľnohospodárske cesty. Asfalt je drsný a nie moc rovný. Nie je vyjazdený autami do hladka. Trate sa vyznačujú tým, že sa tam príliš často mení smer jazdy a sú úzke a preto každé preteky sú ľavá, pravá a ak pretekáte, viete aké je to náročné udržať sa čo i len v háku. A to musíme k tomu pridať povestné kocky a štipľavé stúpania. Garantujem Vám, že vyskúšať takúto cyklistiku áno, ale jazdiť tam stále.... tak to je sila. Pozerať sa na belgické klasiky je paráda ale po mojich skúsenostiach si viem predstaviť, aká je to pre jazdcov makačka, čo prežívajú a aké vplyvy na nich počas pretekov pôsobia. Otázkou ostáva, prečo je tam cyklistika aká populárna? Asi pre toto. A je fajn, že to takto je.
milos64
 
Príspevky: 41
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36
Bydlisko: Chorvátsky Grob - Čierna Voda

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod majo » Str 22. Mar 2017 14:56:12

super dobre vediet milos ale aj tak to nic nezmeni na to ze tam raz pojdem :D no a co sa tyka slovenskych ciest tak si prid vyskusat tie nase(okres Kezmarok) a hlavne teraz po zime...neverim ze belgicke mozu byt horsie :P
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Focus-Shimano » Str 22. Mar 2017 15:08:10

Presne ako pises majo. Niektore svk useky by sa nestratili ani na Paris-Roubaix :D
Obrázok užívateľa
Focus-Shimano
 
Príspevky: 764
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:35:06

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Focus-Shimano » Str 22. Mar 2017 18:40:04

Démare si dnes asi odskočil asi na kávu a belgické wafle :D a pozval aj kolegov. Inac zaujimavy zavod konecne etixx vyuzil presilu a svoju silu.
Slava Belgicku,Saganovi a Démarovi!
Obrázok užívateľa
Focus-Shimano
 
Príspevky: 764
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:35:06

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod majo » Str 22. Mar 2017 21:12:50

Focus-Shimano píše:Démare si dnes asi odskočil asi na kávu a belgické wafle :D a pozval aj kolegov. Inac zaujimavy zavod konecne etixx vyuzil presilu a svoju silu.
Slava Belgicku,Saganovi a Démarovi!

a ja som na nom postavil svoj miniteam
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod simko » Str 22. Mar 2017 21:39:23

nepaci sa mi, ze na DDV a aj na E3 su pristupne tie postranne chodnicky/zlaby popri dlazobnych kopcoch, hlavne Paterberg. pritom na RvV su tam uz dane zabrany, neviem preco to tam nemozu dat aj pri ostatnych pretekoch. aj preto dokazali Kwiatek a Thomas vyhrat E3.
simko
 
Príspevky: 1710
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Zutu » Str 22. Mar 2017 22:12:28

simko píše:nepaci sa mi, ze na DDV a aj na E3 su pristupne tie postranne chodnicky/zlaby popri dlazobnych kopcoch, hlavne Paterberg. pritom na RvV su tam uz dane zabrany, neviem preco to tam nemozu dat aj pri ostatnych pretekoch. aj preto dokazali Kwiatek a Thomas vyhrat E3.


Ja ked som dnes videl tie vyasfaltovane krajnice po kockovych bergoch mi az do placu bolo. To je koniec selektivnej cyklistiky, to mozu rovno vsetky belgicke klasiky hodit do ardenskej kategorie :?
Zutu
 
Príspevky: 178
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod motyliLET » Str 22. Mar 2017 22:44:12

Zutu píše:
simko píše:nepaci sa mi, ze na DDV a aj na E3 su pristupne tie postranne chodnicky/zlaby popri dlazobnych kopcoch, hlavne Paterberg. pritom na RvV su tam uz dane zabrany, neviem preco to tam nemozu dat aj pri ostatnych pretekoch. aj preto dokazali Kwiatek a Thomas vyhrat E3.


Ja ked som dnes videl tie vyasfaltovane krajnice po kockovych bergoch mi az do placu bolo. To je koniec selektivnej cyklistiky, to mozu rovno vsetky belgicke klasiky hodit do ardenskej kategorie :?


na ronde budu bocne chodiky ohradene minimalne na paterbergu a kwaremonte takze pohoda ono ak by to ohranicili tak take ronde by sa vlastne kopirovalo s dwars a e3 a to usporiadatelia evidentne nechcu
motyliLET
 
Príspevky: 269
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod paula@sile » Štv 23. Mar 2017 9:38:46

milos64 píše:Ja som Belgicko prebicykloval krížom krážov v období troch rokov. Prešiel som si všetky tie pichľavé kopčeky a niektoré viac ako tri krát. Súhlasím, že to je super krajina a je tam čo vidieť a cyklistikovať tam je zážitok. Ale s určitosťou môžem povedať, že keď som sa po tých rokoch vrátil domov, bolo to ako balzam na dušu. Naše cesty mi razom pripadali ako super diaľnice a naše kopce.... úplne to naj. V Belgicku totiž povrch vozoviek po ktorých sa jazdia preteky nikto nerieši. Sú tam aj super úseky ale väčšinou také, ktoré sú "tvrdé" , betónové a mnohokrát poplátané poľnohospodárske cesty. Asfalt je drsný a nie moc rovný. Nie je vyjazdený autami do hladka. Trate sa vyznačujú tým, že sa tam príliš často mení smer jazdy a sú úzke a preto každé preteky sú ľavá, pravá a ak pretekáte, viete aké je to náročné udržať sa čo i len v háku. A to musíme k tomu pridať povestné kocky a štipľavé stúpania. Garantujem Vám, že vyskúšať takúto cyklistiku áno, ale jazdiť tam stále.... tak to je sila. Pozerať sa na belgické klasiky je paráda ale po mojich skúsenostiach si viem predstaviť, aká je to pre jazdcov makačka, čo prežívajú a aké vplyvy na nich počas pretekov pôsobia. Otázkou ostáva, prečo je tam cyklistika aká populárna? Asi pre toto. A je fajn, že to takto je.


nie len cesty, kde sa preteka nikto neriesi, oni belgicania neriesia ani hlavne cesty v mestach, vid liege….

este musim dodat, ze vodici aut su v belgicku velmi ohladuplni, nevytrubuju a hned nevrieskaju, ked sa clovek nahodou nestihne rychlo zaradit alebo vyhnut…
cyklistika patri k belgickej identite a kulture a eddy merckx ma na tom urcite velku zasluhu
paula@sile
 
Príspevky: 304
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod ifčopifčo » Pia 24. Mar 2017 11:15:25

Myslím si, že z tohto článku na CN celkom jednoznačne vyplýva, čo je jedným z dôvodov, prečo išiel Tony Martin do Katuse ku Kristoffovi a nie do Bory.
http://www.cyclingnews.com/news/tony-ma ... rtnership/
Toto by pri Petrovom štýle jazdenia na klasikách nemohol očakávať, vedel, že v podstate by len zametal a pomáhal Petrovi. Pri Kristoffovi má oveľa väčšie šance ísť sám na seba.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod simko » Pia 24. Mar 2017 11:58:26

ifčopifčo píše:Myslím si, že z tohto článku na CN celkom jednoznačne vyplýva, čo je jedným z dôvodov, prečo išiel Tony Martin do Katuse ku Kristoffovi a nie do Bory.
http://www.cyclingnews.com/news/tony-ma ... rtnership/
Toto by pri Petrovom štýle jazdenia na klasikách nemohol očakávať, vedel, že v podstate by len zametal a pomáhal Petrovi. Pri Kristoffovi má oveľa väčšie šance ísť sám na seba.

ano to je pravda pre T. Martina je Katusa vyhra. ale myslim si ze pre Kristoffa to nemusi byt idealne partnerstvo. lebo Tony je dost silny aby casto bol v utociacej skupine, ktora to dotiahne uspesne do konca. teda nebyval zatial casto v tejto situacii, ale potencial urcite ma.
simko
 
Príspevky: 1710
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Mino » Pia 24. Mar 2017 18:57:27

simko píše:
ifčopifčo píše:Myslím si, že z tohto článku na CN celkom jednoznačne vyplýva, čo je jedným z dôvodov, prečo išiel Tony Martin do Katuse ku Kristoffovi a nie do Bory.
http://www.cyclingnews.com/news/tony-ma ... rtnership/
Toto by pri Petrovom štýle jazdenia na klasikách nemohol očakávať, vedel, že v podstate by len zametal a pomáhal Petrovi. Pri Kristoffovi má oveľa väčšie šance ísť sám na seba.

ano to je pravda pre T. Martina je Katusa vyhra. ale myslim si ze pre Kristoffa to nemusi byt idealne partnerstvo. lebo Tony je dost silny aby casto bol v utociacej skupine, ktora to dotiahne uspesne do konca. teda nebyval zatial casto v tejto situacii, ale potencial urcite ma.


tak dnes Tony ukazal aka je vyhra :D aj Feline s Johnom,
Inak to bol dnes P-R z minulého roku, až na to že som mal pocit že Peter rezignoval. Ale Bora aj tak moze byt spokojna beru 5.miesto
Mino
 
Príspevky: 349
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod majo » Pia 24. Mar 2017 19:48:13

co ludkovia ako si tu mrtvo?...ja som videl len poslednych 15km a zelal som to gilbertovy...vyzera byt naozaj vo forme a ak mu vydrzi do arden tak sa normalne tesim aj na ardeny
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Talbot » Pia 24. Mar 2017 20:36:57

Dnes bol Gilbert presne ako Sagi a presne tak aj skoncil,inak co vyvadza tento tyzden,klobuk dolu,vyprovokuje unik,pekne strieda,utoci,normalne vstal z mrtvych.Ma moje sympatie,na rozdiel od GVA.
Talbot
 
Príspevky: 12
Registrovaný: Pon 02. Mar 2015 9:49:34

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Keram » Pia 24. Mar 2017 20:45:57

Dnes nam ukazali QS co by asi na Sagana mohlo platit. Skoda len ze sme nemohli vidiet Petrov prejazd na Paterbergu a Kwaremonte. Aj ked strata bola velka takze na vyhru uz nemal ani keby nebol pad. Tazko povedat ci mal zly den. Na Tainbergu vyzeral byt celkom v pohode a ako si doskocil na kockach T.Martina bolo celkom pekne. Akurat mi je zahadou preco nedoskocil veducu skupinu spolu s Vanmarckom.

Gilbert ma super formu. To iste predviedol co na DDV. Fandil som mu. Skoda ze neodtrhol GVA na tom poslednom stupani 20 km pred cielom.
Naposledy upravil Keram dňa Pia 24. Mar 2017 20:47:25, celkovo upravené 1
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1229
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod berloq » Pia 24. Mar 2017 20:47:15

No Quick-Step zdá sa našiel tú správnu taktiku... :D . Nasadiť do úniku jazdca, prípadne viacerých. Najlepšie niekoho, čo najmenej nápadného a nebezpečného. Následne sa dúfa, či sa k nemu/nim nepridá nejaký reálny favorit. Ak sa únik podarí, všetky hviezdy QS (a že ich je...) majú jedinú úlohu demoralizovať pelotón neutralizovaním všetkých prípadných pokusov. Následne, keď je vytvorená dostatočná medzera úniku, opäť sa dúfa, že to ich jazdec totálne nepohnojí a vybojuje aspoň pódium. To pódium zatiaľ zmákli na 1*. No nie je to úchvatná taktika?

Ale nie... treba povedať, že pri sile akú predstavuje v súčastnosti Sagan musia vymyslieť niečo, čo ho môže poraziť. A toto je jediná vec... dostať sa od neho. Napriek tomu, že Saganov fyzický fond je momentálne gigantický, úniky v polovici preteku chytať nemôže, teda nie všetky. A tak QS s tou širokou základňou môže niečo podobné vymýšľať. Preto sa už ani nebavíme o nejakej kolektívnej sile, teda aspoň nie doslova... Ale skôr to je fakt o tom, kto má to šťastie na únik. Gilbertovi všetka česť, iba potvrdzuje slová, že nejaké normatívne členenie jazdcov na takých a takých je blbosť.

Otázne je, ako sa QuickStep zachová na monumentoch... Tieto akcie sú predsa len pomerne krehká vec. Dosť to záleží na spolujazdcoch v úniku. Bolo by dnes zaujímavé sledovať, ako by sa vyvíjala situácia, keby s Gilbertom nešli lídri van Avermaet a Vanmarcke, ale iba ich domestici? Striedali by? Je to naozaj úplne otázne toto... Lenže ťažko povedať aká je v tom tíme momentálne určená hierarchia. Áno je tu Boonen, lenže ten zrejme sám vie, že na hellingenoch už na nejaké priame porovnávanie s ostatnými lídrami to byť nemusí a tak sa to rozkladá. Gilbert, Terpstra, Štybar, Trentin, Lampaert... nikto pod nikým, nikto nad nikým, každý za seba... Je to už obohratá pesnička, QS a jeho lídri. Lenže v tejto sezóne mi zatiaľ skôr pripomínajú svorku psov. Ale trebárs z toho niečo bude...
Obrázok užívateľa
berloq
 
Príspevky: 522
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod ifčopifčo » Pia 24. Mar 2017 21:31:22

berloq píše:Gilbertovi všetka česť, iba potvrdzuje slová, že nejaké normatívne členenie jazdcov na takých a takých je blbosť.


Ak to má byť poznámka na predchádzajúcu diskusiu o Kwiatkovi, tak je som o žiadnom normatívnom členení jazdcov nič netvrdil, ja som len tvrdil, že Kwiatkovi pave, kocky, hellingeny nesedia, nič viac a nič menej. Gilbert severské klasiky jazdil už v minulosti a trúfam si povedať, že úspešnejšie ako Kwiatek.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Mino » Pia 24. Mar 2017 21:49:41

Quick-Step vsadil na agresívnu cyklistiku. Boonen, Gilbert... za ním by šiel Štybar, Terpstra, a opäť Boonen a takto by to mleli pokiaľ by sa to nenadelilo.
Bora urobila správne, Gilbert nastúpil za ním Greg a Naesen. Prečo by to mal doskakovať Sagan? keď tam má Bora človeka. Lukas si ich parádne doskočil Bohužial pre slovenského fanúšika je to nepochopiteľná vec. Však on sa má zodrať pre majstra sveta :evil:
65 km do ciela je dosť dlhá doba, vpredu má každý tím jedného aj keď všetci tam majú jednotky len Bora tam ma neznameho zajaca.... ( a pochybujem že Phil bol A-čko v QSF )
Napriek tomu PS minimálne 3 krát sa to snažil doskočiť: 63,8 mu nepochopitelne nevystriedal Felline, a potom okolo 56-54 sa nedohodol s Martinom. Ak by v tom momente sa zložili Trek. Katusa a Sagan tak ich doskočia. Trek a Katusa sa nedohodli a Sagan nemal ( okrem osobných ambícií) dôvod. Alebo mal? 50 kilometrov do ciela. Zloží sa v balíku a oddychuje. prídu kwaremont, paterberg a tam sa odtrhne a doskočí. ( alebo to aspoň skúsi ) Myslíte že to je nelogicka taktika?
Ked na to pozerám ako nestranný fanúšik Bory, tak to bola super taktika. Dokonca im vychádzala a podľa mňa by aj bola dopadla OK nebyť toho pádu.
V neposlednom rade to pre boru dopadlo dobre. Majú piate miesto. Majú človeka, ktorý ukázal že nie sú iba o Saganovi. A nakoniec Sagan súperom neukázal skoro nič ( až by som veril že to urobil naschvál )

Mimochodom: Keď nepočítam DNF tak toto je Saganove najhoršie umiestnenie na jednorazovke :shock:
Mino
 
Príspevky: 349
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 73 hostia