Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Rôzne preteky - World Tour aj iné

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod majo » Sob 25. Mar 2017 22:08:50

elviska píše:@ifčopofčo
Ďkaujem
@majo
Sranduješ však? Na bulvárnikov z Plusky mám svoj názor a takisto aj na nový čas. Píšu najma bulvárne články,teda čistý grc. Články Nového času a plusky nezdielam.


jasne ze to mal byt zart ale asi trosku nevysiel...tak sorry
majo
 
Príspevky: 2216
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod simko » Sob 25. Mar 2017 22:30:58

elviska píše:@simko
Vyzerá to tak, že sa zúčastnil dnešného tréningu a boli aj na kávičke.
http://www.nieuwsblad.be/cnt/dmf20170325_02799610
https://www.facebook.com/marcus.burghar ... 444836655/

super dakujem:)
tak snad je Peto v pohode
simko
 
Príspevky: 1710
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod paula@sile » Sob 25. Mar 2017 22:51:52

elviska píše:Kto ovláda flámštinu? Dost čudne mi to preložil google translate. Peter má ževraj bolesti chrbta. http://www.nieuwsblad.be/cnt/dmf20170325_02799252


autor clanku to dost „poeticky“ napisal, sagimu nehrozi amputacia nohy, ale…

po svojom pade nedava nikomu vinu, shit happens...
stazoval sa na bolest chrbta, asi ho zasiahol pedal padajuceho pretekara
necha(l) sa vysetrit a..... „poznate petra sagana, v nedelu bude na starte Gent-Wevelgem a ked bude potrebne, pojde na jednej nohe“ cize aj ked bude indisponovany, neda to na sebe vediet a urobi vsetko (ne)mozne…………

a som chcela este pridat link, ale uz ma predbehla elviska…
ja v poslednej dobe nestiham


este nieco k zajtrajsku a k "Plugstreets“. Sie wurden als Erinnerung an die Opfer des 1. Weltkrieges und an den geschichtsträchtigen kurzzeitigen Waffenstillstand zwischen den Soldaten der verfeindeten Mächte zum Weihnachtsfest 1914 ins Profil eingebaut
...su venovane k pamiatke obetiam prvej svetovej vojny a ku kratkemu primeriu medzi nepriatelskymi stranami v obdobi vianoc-stedreho vecera 1914
paula@sile
 
Príspevky: 304
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod milos64 » Sob 25. Mar 2017 23:17:52

Veľmi pekne ste to tu rozanalyzovali. Nemyslím, že by Peter hral divadielko. Myslím si, že urobil chybu, že si nepostrážil tie dôležité nástupy. Potom určite čakal, alebo dostal pokyn čakať, na útok Kaťuše a Treku ale tí boli včera úplne jaloví. No a výsledok je známy. Vzadu už boli jazdci unavení a nepozorní a preto aj tie pády. K tomu trochu smoly a objektívne príčiny pomalej výmeny bicykla a je vymaľované. Či je Peter trochu z formy sa ukáže zajtra, aj keď by som ho chcel radšej vidieť v plnej sile na budúci víkend a potom na P-R. Nakoniec je už pri Petrovi známe, že neúspechy ho posúvajú vyššie.....
milos64
 
Príspevky: 41
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36
Bydlisko: Chorvátsky Grob - Čierna Voda

gent-wevelgem

Poslaťod paula@sile » Ned 26. Mar 2017 10:13:22

paula@sile
 
Príspevky: 304
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: gent-wevelgem

Poslaťod majo » Ned 26. Mar 2017 10:31:04

paula@sile píše:tu je definitivna startovka

http://www.nieuwsblad.be/cnt/dmf20170324_02798484

cize bez piatkoveho hrdinu z bory...verim ale ze na ronde pojde lebo moze byt naozaj platnym pomocnikom pre peta
majo
 
Príspevky: 2216
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: gent-wevelgem

Poslaťod dexterko » Ned 26. Mar 2017 10:35:07

Obrázok užívateľa
dexterko
 
Príspevky: 689
Registrovaný: Str 18. Feb 2015 18:42:24

Re: gent-wevelgem

Poslaťod Zutu » Ned 26. Mar 2017 11:26:10

majo píše:cize bez piatkoveho hrdinu z bory...verim ale ze na ronde pojde lebo moze byt naozaj platnym pomocnikom pre peta


Povodne v plane Bory na ronde nebol, aj ja dufam, ze to este zmenia :)
Zutu
 
Príspevky: 178
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: gent-wevelgem

Poslaťod paula@sile » Ned 26. Mar 2017 11:55:44

dexterko píše:
paula@sile píše:tu je definitivna startovka

http://www.nieuwsblad.be/cnt/dmf20170324_02798484

Aj tu ;)
http://www.cycling-info.sk/preteky/4795


ano, VIEM, ze je tam ta startovka, ale nebol tam cas, kedy bola aktualizovana, na nieuwsblad o 10h,
na cyclingu nebol uvedeny cas, kedy aktualizovali
paula@sile
 
Príspevky: 304
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: gent-wevelgem

Poslaťod paula@sile » Ned 26. Mar 2017 11:58:07

Zutu píše:
majo píše:cize bez piatkoveho hrdinu z bory...verim ale ze na ronde pojde lebo moze byt naozaj platnym pomocnikom pre peta


Povodne v plane Bory na ronde nebol, aj ja dufam, ze to este zmenia :)


pöstlberger by si vraj mal teraz oddychnut, aby bol na buduci tyzden fit, cize by mal startovat,
citala som to vcera, ale uz neviem kde to bolo
paula@sile
 
Príspevky: 304
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod 1p2 » Ned 26. Mar 2017 13:36:10

podla mna mal sagan iba zly den skombinovany so smolou a taktickymi chybami a dnes uz to zasabude stary dobry sagan
1p2
 
Príspevky: 12
Registrovaný: Ned 11. Sep 2016 15:51:00

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod paula@sile » Ned 26. Mar 2017 14:03:14

pöstlberger ….. radsport news…

Für Bora – hansgrohe war das auch ein gutes Resultat“, so der zweimalige Weltmeister, der sich auch deshalb freuen konnte, weil er nun weiß, dass er nicht nur auf die erfahrenen Marcus Burghardt und Maciej Bodnar bei der Flandern-Rundfahrt und Paris-Roubaix wird bauen können - sondern eben auch auf Pöstlberger, der jetzt eine Ruhepause erhält und am Sonntag bei Gent-Wevelgem nicht starten wird.

pre boru to bol dobry vysledok, tak sa vyjadril dvojnasobny majster sveta, a moze sa tesit aj preto, lebo sa odteraz nemusi spoliehat len na skuseneho burgharda a bodnara na okolo flamska a paris –roubaix, ale aj na pöstlbergera, ktory bude oddychovat a startovat v nedelu na g-w nebude
paula@sile
 
Príspevky: 304
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod majo » Ned 26. Mar 2017 18:45:46

hahahhahhaaaa paraaaada zas raz peto spravil revoluciu...zas bude on hviezdou GW aj ked nevyhral...spravil to uplne perfektne duplom v poslednych pretekoch pred RONDE...teraz sa uz nikto nebude spoliehat ze ich peto dotiahne na pasku lebo on xce najviac vyhrat...podlahary si zas raz tou svojou silou a x-moznostami prehrali pretek...dovolim si citovat nemenovaneho klasika:"Boli prefackany" :D :D ja som spokojny pani a damy a o tyzden dviham ruky nad hlavu a tlieskam duhakovy :P

btw treba ferovo uznat ze GVA je naozaj vo svojej asi zivotnej forme a ze to bol dnes on kto tvoril preteky a poctivo si to odpracoval...spekulovat nad tym ci by to tak bolo aj za inych okolnosti teraz nemienim...hodnotim len fakty...osobne som presvedceny ze toto vitazstvo ho moze pred RONDE viac zneistit ako namotivovat...teraz totizto vobec nevie ako naozaj silny momentalne peto je a ani si nemoze byt isty ze sa za nim bude len tak vozit

uz nech tu je moje krasne RONDE pre mna kralovna klasik :D huraaaa
majo
 
Príspevky: 2216
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod West » Ned 26. Mar 2017 19:01:55

majo
No Peter by to spravil perfektne, keby nastúpil tým dvom "šetričom" a odtrhol ich a išiel v trojici do cieľa. To bol zrejme jeho plán. Ale to sa nepodarilo, pretože nemal na to nohy. Jasne nie je to ľahké takto na rovine utrhnúť Terpstru, ale Peťo je niekto kto by to mal zvládnuť. Aj potom v tej stíhacej jazde, keď už Terpstra spolupracoval, napokon nedokázali výraznejšie znížiť náskok. Takže buď je GVA vo forme svojho života, alebo Peťovi išla forma trochu dole. Každopádne už nemôže GVA brať na ľahkú váhu a nechať ho len tak útočiť. Na Ronde by sa to mohlo šeredne nevyplatiť.
West
 
Príspevky: 334
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Focus-Shimano » Ned 26. Mar 2017 19:05:58

Peter to dnes spravil perfektne. Ukazal wheelsuckerom ze on im nebude robit domestika a tahat aj za nich.
Obrázok užívateľa
Focus-Shimano
 
Príspevky: 764
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:35:06

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Alex » Ned 26. Mar 2017 19:07:11

Nedá mi nenapísať pár slov. Ale dnes sa v plnej kráse ukázalo, čo je Quickstep vlastne za tím. To bolo tak trápne, čo predvádzali, až mi z toho bolo do plaču. Neviem či to bola tímová taktika nakázaná od Patrika, alebo to majú v hlave zakódované, že nech sa deje čo sa deje, vždy sa len treba v skupinke viesť a nepotiahnuť špicu ani o meter na viac. Veď cca 50km pred cieľom sa pred hlavnou skupinou ocitla skupinka cca 10 pretekárov, QS tam mali dvoch pretekárov, a obaja ostali na chvoste a počkali si radšej na balík, ako by sa pokúsili niečo vymyslieť a dostať favoritov pod nejaký tlak. Neskutočný hnus. Vôbec sa nečudujem Petrovi, že sa nato vykašlal, aspoň všetkým ukázal, že nie je nejaká podržtaška s ktorou si môžu vytrieť r*ť. Aj keď na Ronde by si toto podľa mňa nedovolil urobiť. Veľmi potešilo 14. miesto Juraja, to je naozaj skvelý výsledok a teším sa, že ten progres v minulom roku potvrdzuje aj v tejto sezóne. GVA dnes naozaj perfektný výkon, má neskutočnú formu a zaslúžene vyhral, Keukeleire naňho v šprinte proste stačiť nemohol. Už sa teším na Ronde, dúfam uvidíme aktívnu cyklistiku a konečne Petrove víťazstvo, verím, že nato má.
Alex
 
Príspevky: 147
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod milos64 » Ned 26. Mar 2017 19:26:26

GvA podľa mňa dnes konečne ukázal serióznu prácu a zaslúžene vyhral. Útočil, ťahal a makal až do cieľa. Sympatické od neho. To, čo urobil Peter sa mi moc nepozdáva ale musíte mať na to poriadne "gule" aby ste sa takto zachovali. Formou určite dolu nešiel. Na poslednom stúpaní si krásne doskočil GvA, hoci bol v dosť nevýhodnej pozícii po doťahovaní po poslednej kolízii. No a potom jazdil v prednom balíku úplne v pohode až do tej chvíle, keď sa rozhodol školiť Terpstru a tým celý QS. Ukáže sa až po P-R, či to malo význam. Pred MSR sa QS chystal na Sagana, k čomu sa v médiách vyjadroval aj T.Boonen. Pravdepodobne toto bola tá avizovaná taktika ako Petra zdolať. Striedať sa na ňom, prípadne mu nevystriedať a jednoducho ho uštvať. V priamej konfrontácii to prišlo teraz na G-W. Peter o tom určite vedel a napokon Terpsta nie je žiadny začiatočník a hlavne na P-R bude zase útočiť. Tak si ho trochu predpripravil, ak by sa tam náhodou stretli niekde v úniku. Podľa mňa Peter obetoval šancu bojovať o víťazstvo pred šancou ukázať celému QS, že ich taktika nie je dostatočné férová. To aj okomentoval, že takto sa nad nim nevyhráva. A myslím si, že sa bude QS a Bora k tomu ešte vyjadrovať. Takže na jednej strane tento spôsob ako bojovať proti parazitovaniu veľmi neschvaľujem ale na strane druhej, bol to ten najlepší spôsob ako ukázať, že ani Peter nebude spolupracovať za každú cenu. Síce zvláštne gesto, ale mohlo by byť účinné. Sezóna je ešte v začiatku. Uvidíme ako sa bude vyvíjať.
milos64
 
Príspevky: 41
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36
Bydlisko: Chorvátsky Grob - Čierna Voda

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Keram » Ned 26. Mar 2017 19:34:33

Ja neviem co k tomu napisat. Zda sa mi ze Peter je na tom fyzicky ako nikdy predtym ale takticky robi jednu kravinu za druhou. Dnes to bol obrovsky risk nedolepit to hned a potom s nimi skusit "vydrbkat" a nakoiec sa to obratilo voci nemu. Dufajme ze aspon sa peloton naucil lekciu :roll: . Ja viem ze je tazke jazdit ked ste nie jeden ale dva levely nad ostatnymi a vsetci sa vas boja ale dnes si podla mna zahodil sancu na vitazstvo. Dufam ze na monumente si nedovoli takto hazardovat. GVA ma stastie ze jazdi v Saganovskej ere a ma viac volnosti. To on by mal byt "marked man" na RVV a PR nie Peter... Vyhrat Omloop, E3 aj GW klobuk dole. No podla mna ak nevyhra monument aj tak to bude pre neho taka horko-sladka jar. Dnes ma jedine potesil Saganov tah na Kemmelbergu ( len preco bol zase tak vzadu? pravdepodobne asi este kvoli tomu padu do ktoreho sa skoro zaplietol) a Jurajove velmi solidne 14. miesto. Skoda ze Burkhardt dostal defekt na tych plugstreets, ale Peter by mohol mat solidnu podporu na Ronde.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1229
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Mino » Ned 26. Mar 2017 19:38:43

@west
temparske schopnosti Grega a Petra su v podstate rovnake: takže to nie je o forme. Videli sme PS na

Peter urobil svoje rozhodnutie. Či to bolo dobré alebo zlé na to má každý svoj názor. Isté je že QSF sú znovu za ..... somárov.

Opäť WT pretek po ktorom sa viac hovorí o PS ako o prvom v poradí
Mino
 
Príspevky: 349
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod majo » Ned 26. Mar 2017 19:48:15

nech sa paci :D :D peto vzdy hovori co si naozaj mysli :D :D

https://www.cas.sk/clanok/528220/video- ... ign=cross#
majo
 
Príspevky: 2216
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Bing [Bot] a 66 hostia