Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Rôzne preteky - World Tour aj iné

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod adamovotec » Pia 31. Mar 2017 13:30:45

dexterko píše:Nechápem, čo tu riešite. Každý tretí príspevok je nejaký link. A každý link obsahuje nejaký článok. To daj sem a hotovo. Na titulku asi ťažko to redakcia dá. ;)


Tu to je v skratke co bolo v tom clanku, volny preklad.

Vcera po poludni bolo najteplesim miestom v Europe - Wevelgem, kde Peter Sagan nevahal "pozabijat" superov v uniku na cele s Nikim Terpstrom.

O sile Sagana sa povedalo uz mnoho,kazdy vie, ze Sagan je schopny pretek spravit pretek podla svojej predstavy. Je bezpochyby jedinecnym charakterom. Kombinacia hlavy a sily Cancellaru a dynamiky Boonena.

Uz teraz je jednou z legiend cyklistiky o to viac, ze styl ktorym preteka pripomina pretekarov spred niekolkych desatroci. Spomenie si niekto, kedy naposledy Sagan vyhral pretek kalkulovanim a nie vlastnou silou?

Nanestastie, jeho najvacsim problemom je, ze preteka v case vysokej profesionalizacie, co je nieco s cim Merckx a Rik Van Looy nemuseli bojovat. Kazdy pretekar moze v sucasnej dobe vyhrat preteky, len ti najlepsi ich vyhraju viac. A co viac, kazdy z nich chce sediet na kolese Petra Velkeho :)

O tom co to znamena pre 2 nasobneho majstra sveta sme sa mohli presvedcit vcera na preteku G-W. Potom co stvaral Nikki Terpstra sa nemozno cudovat, ze Saganovi praskli nervy. Vitaz P-R 2014 zabudol, ze hlavna bitka sa udeje o tyzden v nedelu. Svojim pocinom, bez oznamenia napadol slovenske Pearl Harbor a Sagan urcite nebude mat ziadne zabrany ovdacit sa za tento pocin dvoma atomovkami spustenymi v Oudenaarde a Roubaix. O to viac, ze dalsimi poskodenymi budu Van Avermaet, Vanmarcke, Štybar, Kristoff alebo Degenkolb.

Bez pochyb, tato anti-saganovska koalicia rozbesnila bestiu, ktora druheho aprila nebude brat ziadnych zajatcov. S poznanim povahy tejto bestie, je celkom mozne, ze uz 50km pred cielom moze byt po vsetkom a ostatni pretekari nebudu schopni ju stihat. Pocas Ronde budeme svedkami demonstracie sily, ktora obrati superov na prach. Som si isty, ze Sagan bude chciet za kazdu cenu ukazat, kto je tu panom a aj sa mu to podari. Nikto nebude v stave prist na koleso Slovaka. Kraken bude vypusteny.
adamovotec
 
Príspevky: 62
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod simko » Pia 31. Mar 2017 13:53:09

dakujem za volny preklad:) bodaj by to bola pravda v tieto dve nasledujuce nedele. myslim ze Petra popisali velmi presne. kazdy len vidi vitazstva tych velikanov spred niekolkych desatroci a velice ich porovnavaju na sucasnych cyklistov ale oni zdaleka nejazdili v dobe takejto vysokej taktiky a profesionalizacie. Merckx ze 7 vitazstviev na MSR, no v dnesnej dobe by bol rad za 1-2. a to samozrejme by musel upustit od GC na TdF. bud jedno alebo druhe. bodaj by zrusili vysielacky az vtedy by sme videli od nasho Peta skutocne pretekanie. tam by sa ukazalo kto ma aku hlavu na cyklistiku.
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod paula@sile » Pia 31. Mar 2017 13:56:48

eres píše:@dexterko,

to vieš, je to ťažké. Nie všetci diskutéri majú to "pravé" diskutérske rozmýšľanie. Oni proste sem nedávajú, oni linkujú...

IRONY OFF, takže PEACE :)



ja sem davam tiez linky, je to problem? ked lukas povie, ze ich tu nechce, tak ok, ale doteraz nic take nepisal, ci som nieco prehliadla? ja som rada, ked otvorim diskusiu a najdem tu nie len vase znalecke komentare ale aj vela inych zaujimavosti ohladne cyklistiky, vid linky, ci na clanky, alebo videa, atd… nie kazdy ma cas, travit hodiny a hodiny prezeranin internetu, otvorim link a rozhodujem ci si ho precitam, alebo nie
redakcia robi super pracu, ale to mnozstvo stale novych informacii nemozu predsa stihat spracovat a dat na portal..a keby nebola elviska, tak by som sa vela veci nedozvedela
lukas pisal, ze nevie, kde mu hlava stoji a co vsetko musi riesit a vy ho otravujete s tym polskym clankom, ved ho sem majo mal dat, lukas by sa urcite vyjadril, ci je to ok alebo nie
paula@sile
 
Príspevky: 304
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod majo » Pia 31. Mar 2017 16:33:17

raz som xcel spravit nieco pre tuto komunito a aj to som doj..kal :( :(
majo
 
Príspevky: 2224
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Milanj55 » Pia 31. Mar 2017 16:57:08

paula@sile píše:
eres píše:@dexterko,

to vieš, je to ťažké. Nie všetci diskutéri majú to "pravé" diskutérske rozmýšľanie. Oni proste sem nedávajú, oni linkujú...

IRONY OFF, takže PEACE :)



ja sem davam tiez linky, je to problem? ked lukas povie, ze ich tu nechce, tak ok, ale doteraz nic take nepisal, ci som nieco prehliadla? ja som rada, ked otvorim diskusiu a najdem tu nie len vase znalecke komentare ale aj vela inych zaujimavosti ohladne cyklistiky, vid linky, ci na clanky, alebo videa, atd… nie kazdy ma cas, travit hodiny a hodiny prezeranin internetu, otvorim link a rozhodujem ci si ho precitam, alebo nie
redakcia robi super pracu, ale to mnozstvo stale novych informacii nemozu predsa stihat spracovat a dat na portal..a keby nebola elviska, tak by som sa vela veci nedozvedela
lukas pisal, ze nevie, kde mu hlava stoji a co vsetko musi riesit a vy ho otravujete s tym polskym clankom, ved ho sem majo mal dat, lukas by sa urcite vyjadril, ci je to ok alebo nie

Zdravím Ťa "paula@sile".Presne si vystihla v príspevku podstatu problému, tie linky len rozšíria naše vedomosti a my diskutéri podľa všetkého nič neporušujeme a preto ani Lukáš nemôže niesť zodpovednosť za to , čo sem diskutujúci zavesia.Lukáš a jeho kolektív majú tej svojej práce nad hlavu, čiže nemajú priestor na to , aby sa venovali ešte takýmto problémom. Ten link som si aj já preložil prekladačom a v podstate do detailu zodpovedá tomu , ako ho opísal "adamovotec". Paula , vďaka Tvojim a elviskinym linkom je ten záber informácií podstatne širší a človek si môže urobiť presnejší záver pre sformulovanie svojich príspevkov. Už sa teším na nedeľu a pevne dúfam, že všetko prebehne v rámci fér-play a náš Peter ukáže podlahárom a zvyšku pelotónu , kto je MS.Príjemný zážitok Vám prajem pri sledovaní pretekov "Okolo Flámska",pekný deň všetkým.
Milanj55
 
Príspevky: 186
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod motyliLET » Pia 31. Mar 2017 17:32:50

majo píše:raz som xcel spravit nieco pre tuto komunito a aj to som doj..kal :( :(


majo ved si to pre nasu komunitu dal :) ty si nasiel ten polsky clanok :) prelozil niekto iny to je pohoda :)
motyliLET
 
Príspevky: 269
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod adamovotec » Pia 31. Mar 2017 17:58:55

majo píše:raz som xcel spravit nieco pre tuto komunito a aj to som doj..kal :( :(

Nic nie je doje..kane, iba ma svrbeli prsty, chcel som to prelozit skor :)

Inak Kwiatkowski trenoval so Saganom v Nice https://www.facebook.com/OfficialMichal ... 756519112/
adamovotec
 
Príspevky: 62
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Ak1n0m » Pia 31. Mar 2017 18:33:40

Dám aj ja jeden link
http://www.dw.com/en/peter-sagan-the-ke ... a-38219411

Vyhrať TDF nie je nemožné :lol:
Ak1n0m
 
Príspevky: 103
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod majo » Pia 31. Mar 2017 20:06:23

adamovotec píše:
majo píše:raz som xcel spravit nieco pre tuto komunito a aj to som doj..kal :( :(

Nic nie je doje..kane, iba ma svrbeli prsty, chcel som to prelozit skor :)

Inak Kwiatkowski trenoval so Saganom v Nice https://www.facebook.com/OfficialMichal ... 756519112/


heh ja som mal k tomu este slusny predoslov ktory bol nakoniec dlhsi ako samotny preklad...v podstate ten clanok nieje az tak vynimocny mna ale presvedcil kym je Sagan v ociach inych narodov...lebo ked uz taky samolubci ako poliaci(a to mi ver ze ich poznam lepsie ako by som mozno sam xcel) toto napisu a to len par dni ked ich momentalne najvacsia cyklo hviezda ho zas raz porazila a este k tomu na monumente to ma len presvedcilo ze kazdy kto na SVK je voci Petovy kriticky je debil...ano aj on spravi chybu ale preboha ved aj on je len clovek tak co...uz sa tesim na nedelu a naozaj dufam ze ten Kraken ktoreho opisal ten poliak spravi taku paseku ze sa z toho vsetci s prepacenim poseru...vlatne sorry nie s prepacenim ale kludne aj bez prepacenia...inac ked uz pisem tak sa vyjadrim k tomu akoze bodychekovaniu co peto spravil...totalne trapne to je od belganov...takychto kvazi subojov je predsa podcas kazdeho preteku stovky...cesta tam bola uzka okrem toho pave a kopec...pomalsi jazdci roztruseny po celej ceste tak ako sa mal MS predrat ked mu tam zavadzali...a som presvedceny ze keby to nebol Sagan a duhovy dres tak to nikdy nikoho trapit nebude...a Peto mal zas raz ukazal charakter a bez problemov sa ospravedlnil aj ked som prsvedceny ze sam obdrzal uz v pelotone desiatky podobnych uderov a nikdy to neriesil...je to tak strach robi svoje

hej a kwiatek a peto su stary kamarati...napriek vsetkemu si vzdy najdu cas minimalne na par slov a kludne aj na trening...poznaju sa roky a aj komunikacia im nerobi problem kedze peto uz roky funguje s bodnarom a tak urcite s polstinou problem nema...body mu bol v podstate ako jediny z cyklistov ak nepocitam brata a michaela na svadbe a to uz nieco znamena
majo
 
Príspevky: 2224
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Focus-Shimano » Pia 31. Mar 2017 20:49:58

Neviem preco belgicania riesia ten trapny bodycek od Petra. Bouhanni neraz predviedol ovela tvrdsie bodyceky vo vyssej rychlosti a neriesilo sa to.Alebo Terpstrove bodyceky z eneco tour 2014 sa tiez neriesili.Sporza musi za kadu cenu robit z komara somara...
Obrázok užívateľa
Focus-Shimano
 
Príspevky: 764
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:35:06

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod majo » Pia 31. Mar 2017 21:05:24

Focus-Shimano píše:Neviem preco belgicania riesia ten trapny bodycek od Petra. Bouhanni neraz predviedol ovela tvrdsie bodyceky vo vyssej rychlosti a neriesilo sa to.Alebo Terpstrove bodyceky z eneco tour 2014 sa tiez neriesili.Sporza musi za kadu cenu robit z komara somara...


presne taak...oni len xcu peta rozhodit pred ronde aby konecne vyhral nejaky ich domaci milacik...taketo stuchance niesu v pelotone nic nezvycajne
majo
 
Príspevky: 2224
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod elviska » Pia 31. Mar 2017 21:17:57

Tiež si myslím že až moc to riešia média a aj podaktorí ludia. Peter dávnejšie hovoril že by tie strkanice by v pelotone by nemalo byt, teraz sa to stalo aj jemu, že tukol, bol aj moc vzadu. Ale ospravedlnil sa, podaktorí cyklisti sa ani neospravedlnia.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod majo » Pia 31. Mar 2017 21:33:31

majo
 
Príspevky: 2224
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod elviska » Pia 31. Mar 2017 21:54:51


Ja som dajak nepochopila nadpis, prepáč. :D
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod adamovotec » Pia 31. Mar 2017 22:00:15

majo píše:hej a kwiatek a peto su stary kamarati...napriek vsetkemu si vzdy najdu cas minimalne na par slov a kludne aj na trening...poznaju sa roky a aj komunikacia im nerobi problem kedze peto uz roky funguje s bodnarom a tak urcite s polstinou problem nema...body mu bol v podstate ako jediny z cyklistov ak nepocitam brata a michaela na svadbe a to uz nieco znamena


Poznam polsku hrdost, pracujem vo firme kde je vacsina poliakov.
Kolega je semi-pro jazdec MTB / cesta a ked vysla seria postovych znamok so Saganom tak ma prosil aby som mu kupil:)
A na vysledok San-Rema povedal: ze Kwiato je asi jediny z pelotonu, ktory sa odvazi wheelsuck-ovat a potom presprintovat Sagana.
adamovotec
 
Príspevky: 62
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod rrYan* » Sob 01. Apr 2017 9:39:29

elviska píše:Ja som dajak nepochopila nadpis, prepáč. :D


Tiez som sa chvilu zamyslal nad tym, o akom cyklistovi ma byt ten nadpis, az kym mi nesvitlo, ze nie je o cyklistovi :)
rrYan*
 
Príspevky: 85
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod majo » Sob 01. Apr 2017 10:11:46

rrYan* píše:
elviska píše:Ja som dajak nepochopila nadpis, prepáč. :D


Tiez som sa chvilu zamyslal nad tym, o akom cyklistovi ma byt ten nadpis, az kym mi nesvitlo, ze nie je o cyklistovi :)


jasne ze ten nadpis je len a len o mne :D :D
majo
 
Príspevky: 2224
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod elviska » Uto 04. Apr 2017 10:09:21

elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod berloq » Sob 08. Apr 2017 20:39:55

Valverde, Valverde, Valverde...

Chceme, nechceme zatiaľ jednoznačne najlepší jazdec sezóny! A to bezkonkurenčne. Zatiaľ čo ešte nedávno sa hovorilo o Alaphilippovi a Kwiatkowskim ako o neohrozených favoritoch pre ardenské klasiky, dnes je situácia taká, že z Valverdeho ide strach... Zdá sa to až šialené... Valverde je po návrate z dopingového banu k nezastaveniu. Po všetky tieto sezóny si drží vyrovnanú formu... myslím naozaj počas celej dĺžky tých sezón, v tom je úplne niekde inde ako ostatní jazdci. Valverde dnešným dňom ukončil sezónu jarných etapákov. A ukončil ju víťazstvom. Je to naozaj úplne mimo kategóriu, Valverde vyhral 3 španielske etapové preteky spôsobom vskutku dominantným! To, že Contadora prešprintuje v nejakých zvlnených etapách, to bolo dopredu každému jasné. Lenže Valverde vyhral všetky najťažšie etapy na týchto pretekoch a k tomu mu zostalo všetka tá rýchlosť s čím sa nikto ďalší rovnať nemôže. Navyše je neomylný aj v časovkách. Takže Valverde zatiaľ nemá konkurenta.

Celkovo sa k Movistaru nikto ani nepriblížil. Nairo Quintana si so súpermi robil čo chcel. Valenciu vyhral bez odporu. A ani enormná snaha Gerainta Thomasa na Monte Terminillo na Quintanu ani náhodou nestačila. A pri pohľade na neho, s akou ľahkosťou sa v tých stúpaniach pohyboval bolo ťažko uveriť, že sa stále nachádza v nejakej prípravnej fáze. Pred sezónou sa zdalo, že Movistar pomerne výrazne oslabil, veď mu odišli borci ako Javi Moreno, Visconti a hlavne Izagirre, ktorý už posledné roky patrí medzi elitu. No v Katalánsku ukázal Marc Soler, že má obrovský potenciál Izagirreho minimálne zastúpiť. Od Rubena Fernandéza sa zrejme opäť čaká nejaký posun, De La Parte maká parádne a ako je vidieť viac roboty v horách znesie aj Castroviejo. Movistar do sezóny skrátka vstúpil senzačne a zdemoloval všetko čo mu došlo do cesty.

Pretaktizuje to Valverde? Zase? V roku 2014 mal Valverde pred Ardenami podobnú formu a bol obrovský favorit. Vlastne jediný, s ktorým sa počítalo, že môže uspieť na všetkých troch pretekoch. Lenže Valverde to tam napriek fyzickej dominancii nezvládol. Na Caubergu sa pozeral, kto sa kde vlečie. Valónsky Šíp síce vyšprintoval, no na Liege si asi myslel, že Gerrans dostane zatmenie. Valverde v kľúčovom preteku, kde tlak spadá na neho sklamať vie... A je otázne ako veľmi sa zameral na etapové preteky. No pri pohľade na neho, pôjde do Arden ako najväčší a jednoznačný favorit, všetkých troch pretekov. Má tím, má skúsenosti, má skrátka na to...

Contador opäť druhý. Štyri druhé miesta na etapových pretekoch... tomu sa povie smola. Ale je to znak vynikajúcej kondície a stále pomerne značnej prevahy Contadora nad zvyškom "mladšieho sveta". Lenže predsa len... Už je to naozaj dávno, čo sme videli nastúpiť Contadora v cieľovom stúpaní spôsobom, že sa mu všetci pozerali len na chrbát (dokiaľ ho videli). V Andalúzii sa síce Valverdeho zbavil, lenže tempo nástupu nebol schopný udržať, a tak bol porazený. Na Nice bolo vidieť, že Porte je ďaleko agilnejší a napriek tomu, že o celkový triumf nebojoval, bolo vidieť, že Contador by sa ho rád udržal. Vo Valencii a tu v Baskicku to už bolo jasne pre Valverdeho. A na to Contador teda zvyknutý nebýval. Ako som vyššie spomínal. To, že ho porazí v nejakom dojazde v kopcovitej etape, s tým ráta aj on. Lenže Contador bol porazený vo vyložene horských kľúčových etapách a aj v časovkách. Takže má pred TdF ešte kopu roboty... Ale kto vie či s tým nejaká robota niečo spraví. On nepochybne drel cez zimu ako nikto a ono to je v tej jazde do kopca vidieť, ani dnes by mu nikto nestačil, keby sa išla časovka do kopca. Lenže to v čom bol v minulosti asi najlepší cyklista v histórii, teda v absolútne šialených akceleráciách v kopci a neustálych zmenách tempa, to mu už roky zdá sa zobrali. Teraz má oveľa radšej, keď sa ide bodaj aj obrovské ale stále tempo a z toho potom na ostatných môže získavať, pretože ten jeho fyzický fond je stále mamutí. Nie, že by nevedel nastúpiť, to nie. Ale ešte pár rokov dozadu to bol on, kto Valverdemu v Arrate nastupoval, bodaj aj v drese lídra. V tomto roku bol skrátka Valverde oveľa "ľahší" v tých stúpaniach. A Contador má naozaj za sebou dlhú jar. Takto veľa závodných dní, to si u neho nepamätám. Andalúzia, Arábia, Nice, Katalánsko a na záver klasicky Baskicko... To je už poriadna dávka, ktorú ešte nikdy neabsolvoval. Najhoršie na tom je, že nemá ani jediné víťazstvo... čo mu určite pokoj do prípravy na leto nepridá. Napriek tomu... Contador je záruka, toho, že ten pretek bude stáť za to... a dokazuje to v každom jednom preteku, na ktorý nastupuje už radu rokov.

Jar etapákov skončila... Giro volá.
Obrázok užívateľa
berloq
 
Príspevky: 522
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Keram » Str 12. Apr 2017 15:49:03

Dnes Barbantsky sip, tak si pripomenme jedno z pamatnych Saganovych predstaveni. Ako je vidiet, nikto mu nestriedal uz ani vtedy :lol: V celom videu nie je nikto iny na spici okrem Sagana. Vynimkou len Gilbert, ktory zacal spurtovat prvy a Sagan trochu vyuzil jeho zavetrie. Mi to pride ze Sagan bol vtedy skoro rovnako silny ako teraz a este aj tie zavery zvladal s chladnejsou hlavou.

https://www.youtube.com/watch?v=kd1BsqiL1js
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1231
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 43 hostia